Luźno o grach

... czyli wszystko o grach, konsolach i ustawkami na gry online

Moderatorzy: Zolt, boncek

Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5034
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Luźno o grach

Post autor: Pquelim »

Rise of the Shadow of Legend of Tomb Raider.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4981
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Luźno o grach

Post autor: Zolt »

Lara za każdym razem spada po wypadku samolotowym/morskim w środek zadupia bez niczego. W kolejnej części powinni się nie pierdolić z fabułą wypadku, tylko zrzucić ją z niskiej orbity za linie wroga i tyle.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Luźno o grach

Post autor: SithFrog »

Zolt pisze:zrzucić ją z niskiej orbity za linie wroga i tyle
:lol2: :lol2: :lol2:

Grałbym, Zolt na scenarzystę gier!
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4981
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Luźno o grach

Post autor: Zolt »

Bez obrazy, ale co by nie mówić o prowadzeniu za rękę w Uncharted, to tam fabuła była na pierwszym miejscu. Tutaj trzecią grę z kolei ulepszam łuk.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Luźno o grach

Post autor: SithFrog »

Zolt pisze:Bez obrazy, ale co by nie mówić o prowadzeniu za rękę w Uncharted, to tam fabuła była na pierwszym miejscu. Tutaj trzecią grę z kolei ulepszam łuk.
Ale ja się w pełni zgadzam. Ograłem pierwszego TR i mnie zupełnie nie powalił, a multi to był jakiś żart. Fabułą też bez szału, a z tego co piszecie, kolejne części robią to samo.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Luźno o grach

Post autor: Bambusek »

TR od początku rebootu nie wie, czym chce być. Czy serią z elementami survivalu, mającą pokazać przemianę Lary czy jednak gameplayowo jak stare wersje tylko podrasowane i zmienione pod współczesnego odbiorcę.

W efekcie mamy Larę płaczącą nad zabitym jeleniem, a chwilę później bez mrugnięcia zdejmującą 10 ludzi. Larę, która przez 3/4 gry zbiera na klatę kulki i się autoregeneruje po chwili odpoczynku, żeby nagle szukać apteczki w zniszczonym helikopterze, bo "oj oj oj, jak boli, wykrwawiam się". Larę, która niby jest tylko zagubioną studentką, ale bez problemu obsługującą każdą broń.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4981
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Luźno o grach

Post autor: Zolt »

Bambusek pisze:W efekcie mamy Larę płaczącą nad zabitym jeleniem, a chwilę później bez mrugnięcia zdejmującą 10 ludzi.
i jeszcze jeździ ciągle w dziwne miejsca... Mój Boże, odpowiedź była przed naszymi oczami.

Lara jest typowym millenialsem z fejsa O_O
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Yankes
prof. Miodek
Posty: 599
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:06

Re: Luźno o grach

Post autor: Yankes »

Zolt pisze:
Bambusek pisze:W efekcie mamy Larę płaczącą nad zabitym jeleniem, a chwilę później bez mrugnięcia zdejmującą 10 ludzi.
i jeszcze jeździ ciągle w dziwne miejsca... Mój Boże, odpowiedź była przed naszymi oczami.

Lara jest typowym millenialsem z fejsa O_O
Tylko z 2 metrowmy plot armorem :D Innaczej by gdzies zaginela bez wiesci przy pierwszej podrozy.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Luźno o grach

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Grał ktoś w Frostpunk? Dobre to?
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4838
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Luźno o grach

Post autor: Razorblade »

Dobre

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Luźno o grach

Post autor: Counterman »

Dobre, jak lubisz city builder. Czyli z tego co pamiętam, to będzie Ci pasować.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Luźno o grach

Post autor: zodi »

Jon Shafer's At the Gates - jutro premiera, ale od 2015 jest już w we wczesnym dostępie - ktoś grał ?
Bo skoro robi to koleś od Civki V plus to, że chyba w ogóle jest w Sida zapatrzony to może zwiastować kawał dobrej strategii! Co prawda na screenach wygląda jakoś tak... hmm.. dziecinnie... rysunkowo... ?
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7438
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Luźno o grach

Post autor: Crowley »

zodi pisze:Co prawda na screenach wygląda jakoś tak... hmm.. dziecinnie... rysunkowo... ?
Nie bójmy się właściwych słów: wygląda jak gierka na fejsbuka albo komórkę. ;)

Ale Shafer zasługuje na kredyt zaufania. Piąta Civka jest obłędna.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Luźno o grach

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ciekawy koncept, ale graficznie to rzeczywiście cienko...
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Luźno o grach

Post autor: Voo »

Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2144
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Luźno o grach

Post autor: Theeck »

W najnowszym CD-Action redaktor DaeL napisał kilka słów w ramce "najlepsza gra usługa", w której to World of Tanks zajął 3 miejsce. Niestety redaktor DaeL dość zdrowo minął się z rzeczywistością pisząc, że - "w tym roku gra doczekała się wersji 1,0, w której uradowano graczy trzydziestoma nowymi mapami, odświeżoną oprawą audio-wizualną i dopieszczoną mechaniką"
Mały quiz: co w tekście DaeLa jest prawdą?
Otóż po słowach "wersji 1,0" prawdziwe jest jedynie stwierdzenie o nowej oprawie wizualnej :lol: (tak, tak, oprawa audio, mechanika, a także mapy pozostały stare, tyle, że ze zmienioną grafiką i niektórymi miejscówkami, ale absolutnie są to te same, stare dobre mapy, na których gramy od kilku lat) :lol:
Oj DaeL - nie uważasz, że dziennikarz powinien przedstawiać prawdziwe informacje, a nie kopiować materiały reklamowe producenta? Wstydź się :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5803
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Luźno o grach

Post autor: ThimGrim »

Standardowy Dael!
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1938
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Luźno o grach

Post autor: Halaster »

Typowy DaeL!
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Luźno o grach

Post autor: DaeL »

Theeck pisze:Otóż po słowach "wersji 1,0" prawdziwe jest jedynie stwierdzenie o nowej oprawie wizualnej (tak, tak, oprawa audio, mechanika, a także mapy pozostały stare, tyle, że ze zmienioną grafiką i niektórymi miejscówkami, ale absolutnie są to te same, stare dobre mapy, na których gramy od kilku lat)
Oprawa audio - albo się mylisz, albo ktoś kłamie, bo oficjalne materiały mówią, że jest przynajmniej jeden nowy utwór muzyczny, kilka starszych nagrano na nowo, a największe zmiany zaszły w dźwiękach ambientowych.
Mapy - ale przecież są nowe mapy: Glacier, Studzianki, Minsk (i chyba jeszcze coś). Reszta map ma zmiany graficzne, niektóre mają dodane albo usunięte elementy.
Zwrot 30 nowych map jest faktycznie mylący i niepoprawny. Nie jestem pewien, bo nie mam jak tego sprawdzić, ale wydaje mi się, że w pierwotnej wersji napisałem to trochę inaczej (zmodyfikowane mapy czy coś takiego) i dopiero potem poszła zmiana redakcyjna. W momencie jak nadsyłałem tekst o grach-usługach kolejność była inna (tzn. wygrał WoT, potem Gwint, na końcu Fortnite - dlatego o Fortnite jest w sumie tylko żarcik). Akapit o WoT był dłuższy, ale potem okazało się, że kilku członków redakcji jeszcze nie oddało głosów, więc kolejność się zmieniła, a mój tekst ktoś wyedytował.
Mechanika - jak wyżej. Wydaje mi się, że pierwotnie pisałem o zmianach w funkcjonowaniu sklepu, o nowym trybie rozgrywki, itp... Po skrócie wyszła z tego zmieniona mechanika. Może jest to określenie nieprecyzyjne, ale nie sądzę, żeby było nieprawdziwe.
No i nie korzystałem z żadnych materiałów reklamowych, tylko po prostu z changeloga.
Przepraszam wszystkich, których uczucia religijne zostały obrażone ;)
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4319
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Luźno o grach

Post autor: Turtles »

No więc gram w Just Cause 3 chwile

Nie wiedziałem, że jeszcze tworzy się takie gry.

Tak absrudalnie zbugowane gry.
Obrazek
#sgk 4 life.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Luźno o grach

Post autor: zodi »

DaeL pisze: No i nie korzystałem z żadnych materiałów reklamowych, tylko po prostu z changeloga.
Pewnie łatwiej jest jeśli się grało w grę, o której się pisze ? ;)
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Luźno o grach

Post autor: DaeL »

zodi pisze:Pewnie łatwiej jest jeśli się grało w grę, o której się pisze ?
Czy ja wiem? Grałem dużo w Gwinta, ale tych dwóch zdań na temat gry nie pisało mi się inaczej niż w przypadku WoT-a czy Fortnite. To nie jest recenzja, tylko podsumowanie wyników głosowania w tysiącu znaków. Chodzi bardziej o to, aby zdania były zgrabne niż analiza dogłębna.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Luźno o grach

Post autor: SithFrog »

Turtles pisze:Tak absrudalnie zbugowane gry.
JC3 jest stare jak świat. Chcesz zobaczyć nową szkołę bugów kup Fallout 76.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4981
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Luźno o grach

Post autor: Zolt »

Pograłem dzisiaj trochę w nowego Tomb Raidera i już wiem co jest jego największą wadą, a raczej całej odnowionej serii. Nie crafting. Wracanie się. Pierwszy grobowiec jaki Lara odkrywa jest dostępny do połowy, bo nie ma odpowiedniego ekwipunku do eksploracji. Fabuła musi pójść ostro do przodu, żeby główna bohaterka przecząc całej narracji wróciła się na drugi kontynent i zbadała kryptę do końca i znalazła znajdźkę. Potem wyrusza z powrotem do zapomnianego miasta w górach i fabuła idzie dalej, do kolejnego takiego przypadku. I tak ciągle. Co chwila jest napis "nie masz blablabla żeby tam wejść". Blablabla dostajesz dopiero za parę godzin i jak chcesz zbadać tamten teren to musisz się wrócić do miejsca, które już dobrze znasz.

To jest po prostu sztuczne wydłużanie gry.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Luźno o grach

Post autor: Counterman »

Zolt +1

A ja odpaliłem Civkę VI. Niby AI nadal kuleje (nie modernizowanie jednostek bojowych, żeby kupiło nowe trzeba je albo zniszczyć - wtedy odbuduje nowoczesne; także słabo gra największa nowością, czyli dzielnicami), ale syndrom jeszcze jednej tury jest straszny. Nie wiadomo kiedy godziny lecą.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Luźno o grach

Post autor: zodi »

Na steamie za niecałe 50 zeta są Dark Soulsy III...
Brać ?
Nie grałem w żadną wcześniejszą część, ale chyba trzeba brać.... ?
Z gier (chyba)podobnych, choć na pewno nie tak trudnych podobał, mi się bardzo Hellblade Senuas Sacrifice. Chyba, że to niepodobne jednak... ? :]
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Luźno o grach

Post autor: zodi »

Myślałem, że Soulsy są trudne tylko ze względu na bossów... Niestety póki co najwięcej problemów sprawia mi ogarnięciu obsługi.... :/ We Frog Softweare mieli konkurs na wymyślenie najbardziej nieintuicyjnego sposobu obsługi gry ? Przez 30 minut nie udało mi się odgadnąć w jaki sposób użyć przedmiotu z ekwipunku... Dramat.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Luźno o grach

Post autor: SithFrog »

Sam jesteś Frog Softweare. Sprawdzaj dokładnie nazwy :P
Obrazek
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Luźno o grach

Post autor: zodi »

ekskjuzemła!
Enter
czerwony
Posty: 10
Rejestracja: 1 lutego 2018, o 19:54
Kontakt:

Re: Luźno o grach

Post autor: Enter »

Czekam na Far Cry New Down, ale jakieś takie różowe to.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Luźno o grach

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Jakby ktoś jeszcze nie wiedział, Thimbleweed Park jest za darmo na Epic Games. Właśnie przeszedłem i jestem mega rozczarowany. Liczyłem na fajną historię a'la Archiwum X i się niestety przeliczyłem. Może to jest kwestia tego, że może nie załapałem wszystkich niuansów, ale i bez tego zakończenie mnie totalnie rozwaliło i jak zobaczyłem w ostatnim akcie, w którą stronę to idzie, to w ogóle odechciało mi się tę grę skończyć. Spojler na dole, jak ktoś chce wiedzieć więcej i nie zamierza w to grać.

Spojler jest dosyć konkretny, więc jak jesteście w trakcie gry, to lepiej nie czytać, bo do przedostatniego aktu gry jest jeszcze fajnie...
Spoiler:
Zaczyna się ciekawie - jest dziwne morderstwo, fajny klimat, dobry humor - pierwsze 3/4 gry - 10/10! Gra trzyma solidnie w napięciu, że aż chce się kombinować! A na koniec co? Główny antagonista nagle komunikuje, że to jest gra, że wszyscy żyjemy w symulacji i Delores musi przeskoczyć na wyższy poziom symulacji, żeby wszytstko wyłączyć... No k***... Wszystko było bez znaczenia... Programiści zrobili grę o sobie i tyle. Ile można się rajcować tym, że domów było w mieście za mało, albo, że ludzi za dużo w książe telefonicznej? Cała historia była po to, żeby się pośmiać z konstrukcji gry przygodowej. Ble :P Czuje się, jakby mie twórcy spoliczkowali za to, że oczekiwałem mrocznej historii z ciekawym zakończeniem.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Luźno o grach

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Crowley pisze:Grał ktoś może w Subnautica? Ja parę dni temu z ciekawości zainstalowałem i muszę przyznać, że gra się fantastycznie. W grze kierujemy rozbitkiem na obcej, pokrytej wodą planecie. Startujemy z kapsuły ratunkowej i powoli odkrywamy świat, ulepszamy sprzęt, zbieramy surowce i żarcie, a z czasem budujemy bazy, łodzie podwodne... Jest fabuła, są sygnały radiowe od innych kapsuł do zbadania, są tajemniczy kosmici, podziemne jaskinie i przede wszystkim kapitalny klimat. Taki survival ma sens!
W tej chwili buduję swoją pierwszą podwodną bazę i szukam fragmentów nowych sprzętów, zwłaszcza dużej łodzi podwodnej, żeby bezpiecznie pływać w nowe rejony. Jeśli lubicie takie klimaty, to bardzo polecam.
Crowley, jak daleko zaszedłeś? Wziąłem wtedy za darmo, a że moim dzieciom podobają się fikuśne rybki (szalały jak grałem w Abzu) to wziąłem i spróbowałem. No i szczerze żałuję, że odpaliłem tryb z głodem i pragnieniem. Szlag mnie trafia przez ciągłe wracanie się po żywność (chociaż może to błąd i powinienem wciągać rybki na surowo). Nie mogę nic sensownego zbudować, bo nie mogę znaleźć dwóch podstawowych schematów: kompasu i modułu wielozadaniowego bazy (mogę budować tylko korytarze i skaner :P) Beacony znalazłem po tym, jak kosmici zaczęli strzelać, więc tamtej wyspy już nie znajdę... Jak dla mnie, to muszą coś pogrzebać w systemie gry, bo mega wkurzające to wszystko jest. Po graniu w Factorio oczekuję, że wszystko powinno się dać zautomatyzować :D, a nie że muszę ganiać za rybkami... (chociaż akurat tą część dzieciaki lubiły najbardziej)
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7438
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Luźno o grach

Post autor: Crowley »

Musisz znaleźć jedną z wysp, tą bez działa. Na niej są plany pomieszczenia wielozadaniowego, dużej donicy i sadzonki arbuzów. Nie rozwiąże to problemu całkowicie, bo nadal trzeba wracać na jedzenie, ale znacznie ułatwia sprawę. Zwłaszcza że donice można też budować w łodzi podwodnej, czyli zabierać plantację na akcje.
Zanim to zrobisz, polowanie na ryby znacznie ułatwia pułapka grawitacyjna, która ściąga je do siebie.
Do odsalania wody bez potrzeby szukania minerałów, służy specjalna maszyna, ale jej schemat jest gdzieś w schowany i nie tak łatwo go zdobyć, o ile pamiętam.
I nie wiem, czemu piszesz, że nie znajdziesz którejś z wysp. Ona nie znika po wystrzale.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Luźno o grach

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Crowley pisze:Musisz znaleźć jedną z wysp, tą bez działa. Na niej są plany pomieszczenia wielozadaniowego, dużej donicy i sadzonki arbuzów. Nie rozwiąże to problemu całkowicie, bo nadal trzeba wracać na jedzenie, ale znacznie ułatwia sprawę. Zwłaszcza że donice można też budować w łodzi podwodnej, czyli zabierać plantację na akcje.
Zanim to zrobisz, polowanie na ryby znacznie ułatwia pułapka grawitacyjna, która ściąga je do siebie.
Do odsalania wody bez potrzeby szukania minerałów, służy specjalna maszyna, ale jej schemat jest gdzieś w schowany i nie tak łatwo go zdobyć, o ile pamiętam.
I nie wiem, czemu piszesz, że nie znajdziesz którejś z wysp. Ona nie znika po wystrzale.
Aha... Czyli moją przyjemność gry niszczy decyzja developerów o schowaniu niezbędnych narzędzi i braku wskazówek gdzie są :D. Ja to już za stary jestem na szukanie pierdół po krzakach. Odkryłem w sobie pasję do edytowania sejwów i wyłączyłem głód/pragnienie, a kompas dałem sobie z poziomu konsoli. Na następne posiedzenie przygotuję sobie mapkę, gdzie powinnna być strzałka tutoriala do tej pieprzonej wyspy i dopłynę tam po kompasie. Później może włącze sobie głód/pragnienie z powrotem jak narzędzia do tego będą działać.

Piszę, że nie znajdę, bo to jest kilometr od mojej kapsuły, nie wiem, w którym kierunku. Czyli na chybił trafił to sobie mogę szukać... Pewnie kiedyś się jeszcze na nią natknę, ale kiedy to będzie?
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7438
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Luźno o grach

Post autor: Crowley »

Bez kompasu da się żyć. Wystarczy się orientować na wrak Aurory. Ale generalnie korzystaj z zasobów internetowych: https://subnautica.fandom.com/wiki/Subnautica_Wiki. Gdybym nie doczytał, nie wiedziałbym na przykład, że aby poznać receptury na niektóre surowce, trzeba zeskanować konkretne rośliny i korale.
Wyspa, której szukasz nie jest oznaczona. Jest mniej więcej na wprost za rufą wraku Aurory ale nie bezpośrednio za nią, tylko kawałek dalej. Płyń blisko powierzchni, bo między wrakiem a wyspą kręcą się lewiatany.
Ta z działem mieści bazę obcych i warto na nią popłynąć w drugiej kolejności, mając Seamotha, bo jest tam wielka jaskinia z ogromną ilością rzadkich surowców.

Tu: https://subnauticamap.io/ masz mapę, jeśli nie chce ci się samemu szukać. :P

A jeśli chodzi o budowę bazy, to na początek korytarze w zupełności wystarczają. Wszystko, co potrzebujesz, wieszasz na ścianach i już. Nie wygląda to okazale, ale spełnia swoją rolę. Pomieszczenie wielofunkcyjne, oprócz tego, że jest przestronne, nie oferuje nic nadzwyczajnego. Warto postawić sobie za to coś do siedzenia, bo siedząc nie głodniejesz. Można więc sobie pogrzebać w schematach, albo poczytać logi bez martwienia się o żarcie. Są też dwa rodzaje akwariów. Pierwsze pozwala po prostu trzymać w nim kilka złapanych ryb. Dobre na sytuacje awaryjne, bo można sobie taką rybę usmażyć przed samym zjedzeniem. Później jest też zbiornik, który umożliwia normalne hodowanie ryb, ale arbuzy i tak są lepsze.
Na początek warto zbudować wspomnianą pułapkę magnetyczną, złowić kilka ryb i je zasolić, żeby mieć w plecaku coś do przekąszenia. Podobnie z wodą. Najbardziej wartościowe są chyba te bumerangowe rybki po usmażeniu. Żarcie w szafkach się nie psuje, w plecaku już tak (chyba że solone), więc przy wejściu trzymam "lodówkę" z produktami spożywczymi. :)
Aha, na wyspę arbuzową możesz płynąć praktycznie bez zapasów. Można się na niej obeżreć i napić do woli. Tylko miej ze sobą nóż i jedną apteczkę, bo skacze tam kilka wkurzających pająków.
Warto też jak najszybciej odnaleźć fragmenty Seaglide i Seamotha. Zwłaszcza ten drugi jest niesamowicie przydatny i do tego posiada bagażnik na kilka przedmiotów. Seaglide na pewno leży niedaleko startowej kapsuły.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Luźno o grach

Post autor: Matthias[Wlkp] »

No właśnie to jest to, że próbowałem bez Wiki grać, bo to jednak odbiera trochę frajdy jak chcesz się bawić w autentycznego rozbitka... Próbowałem jakiś reaktor wstawić w korytarzu i przez to myślałem, że nic tam nie włożę. No to będę miał do przerzucenia rzeczy z moich pływających skrzyń...

Tą mapę znam, ale nie wiedziałem (do wczoraj), czego mam szukać. Teraz wiem, że mam szukać Degasi bases.

Seaglide'a mam, także nie jestem aż tak beznadziejny :P. Ale żarcia i picia nie włączam na razie. Za dużo zachodu.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7438
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Luźno o grach

Post autor: Crowley »

Matthias pisze:No to będę miał do przerzucenia rzeczy z moich pływających skrzyń...
Dlatego pierwszą bazę, tj. korytarz lub dwa, właz i bateria słoneczna, trzeba zrobić jak najszybciej. Na ścianach można powiesić szafki, replikatory, radio, a nawet ładowarkę baterii, więc jeśli nie zależy ci na wyglądzie (a na początku nie musi), to spokojnie taka prowizorka da radę przez dość długi czas.
Nie wyrzucaj pustych baterii. Przydadzą ci się, a potem można je ładować, zamiast robić nowe. Podobnie z ogniwami (tych potrzeba od wuja, żeby napędzić łódź podwodną).
Matthias pisze:Seaglide'a mam, także nie jestem aż tak beznadziejny
Jak zrobisz Seamotha, to poczujesz się, jakbyś kupił pierwszy w życiu samochód. :D Zimny łokieć i do przodu!
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Luźno o grach

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Crowley pisze:Zimny łokieć i do przodu!
Chyba mokry łokieć :D
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Luźno o grach

Post autor: DaeL »

Jeśli ktoś z Was waha się nad kupnem Battlefleet Gothic Armada 2, to szczerze zachęcam. Właśnie pracuję nad recenzją do następnego numeru CDA i zaręczam, że gra jest zarąbista. Wszystko to, co było fajne w jedynce pozostało, a doszło parę nowych bajerów.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3865
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Luźno o grach

Post autor: PIOTROSLAV »

Miałem kupic jeszcze w becie, ale mnie cena zniechęca.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Luźno o grach

Post autor: DaeL »

Warta swojej ceny. Kampania w jedynce to było raptem 20-25 godzin gry. W dwójce masz trzy kampanie, i wszystkie mają powyżej 30 godzin (nie licząc pobocznych misji).
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Luźno o grach

Post autor: Bambusek »

Kupiłem w pre orderzxe, bo dawali konkretną zniżkę za posiadanie pierwszej części i gra miała już normalniejszą cenę xD Ale na razie bardzo powoli ogrywam jedynkę.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7438
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Luźno o grach

Post autor: Crowley »

Na GOGu właśnie pojawiło się pierwsze Diablo. Ciekawa sytuacja.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3865
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Luźno o grach

Post autor: PIOTROSLAV »

path of exile jest za darmo :P
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2190
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City

Re: Luźno o grach

Post autor: peterpan »

Maja też trafić dwa pierwsze Warcrafty

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7438
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Luźno o grach

Post autor: Crowley »

Grim Dawn >>> Path od Exile. Rzekłem. ;)
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Luźno o grach

Post autor: zodi »

Argumenty ?
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Luźno o grach

Post autor: zodi »

Bo kiedyś sam na GD bardzo czekałam, a potem... potem wcale nie zagrałem :]
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7438
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Luźno o grach

Post autor: Crowley »

Jest przystępniejsza, ma fajoski klimat - mieszanina dark fantasy i steam punku, przeniesiony z Titan Questa system mieszania dwóch klas, no i ogólnie gra się w to po prostu świetnie. W PoE pograłem chwilę i kompletnie mnie nie wciągnęło.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Luźno o grach

Post autor: zodi »

hmm....kusi, kusi...
choć sto złotych...hm...
ODPOWIEDZ