Eklezja, czyli luźno o polityce.

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5558
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: LLothar »

ThimGrim pisze:Możemy spokojnie założyć, że większości aktywnych ludzi na forum to nie przeszkadza. Ale ta większość to tylko margines...

Śmieszkują sobie nawet, tak pewnie się czują. Nic dziwnego, PiS daje im gwarancje, że nikt ich nie ruszy.
https://www.facebook.com/Wszechpolacy19 ... 31/?type=3
Dla niedoklikowujących - Flagę Unii Europejskiej spalili organizatorzy marszu i są z tego dumni.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Rodziny z dziećmi nie chcą być w UE:
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5803
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Jeszcze jeden fajny film madek z dzieckiem znalazłem - ostrzegam, montaż robiła Gazeta Wyborcza.

https://www.facebook.com/10000697549319 ... 944627934/
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Jutsimitsu »

SithFrog pisze:Rodziny z dziećmi nie chcą być w UE:
#100zjebów :lol2:
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5803
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

peterpan pisze:Panowie, widze ze latwo utozsamiacie organizacje narodowcow z faszystami. ONR juz od dawna tnie psychoprawice i sie cywilizuje. A delegalizowac go juz probowano - i kazdy wolny sad wnioski takie oddalal
Peter - całe fakty, całą dobę. Wniosek o delegalizację ONR raz nawet nie opuścił prokuratury. Chyba że pokażesz mi te oddalenia, bo ja ich szukałem, co prawda na szybko, ale nie znalazłem.

A nie, czekaj. Znalazłem jeden przykład. Raz wniosek przeszedł przez prokuraturę. W 2009 roku sąd w Opolu zdelegalizował jakiś lokalny odłam ONR.
https://nto.pl/sad-zdelegalizowal-oboz- ... ar/4130855
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: snt »

Powiem Wam, że nawet TVN jest bardziej wyważony w ocenie marszu niż Wy :)
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

snt pisze:Powiem Wam, że nawet TVN jest bardziej wyważony w ocenie marszu niż Wy :)
Czytaj ze zrozumieniem snt ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5558
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: LLothar »

snt pisze:Powiem Wam, że nawet TVN jest bardziej wyważony w ocenie marszu niż Wy :)
Czyli to nie ONR + MW są organizatorami marszu?
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: snt »

LLothar pisze:
snt pisze:Powiem Wam, że nawet TVN jest bardziej wyważony w ocenie marszu niż Wy :)
Czyli to nie ONR + MW są organizatorami marszu?
Pewnie są. Chodzi o coś innego - większość ludzi nie miała pojęcia kto nim jest.

Ja np. nie byłem na marszu, a niedzielę spędziłem przed konsolą ;) Natomiast 1 sierpnia o 17:00 byłem pod Rotundą i jak się później dowiedziałem, właśnie ONR miało w tym czasie w tym miejscu zorganizowane jakieś zgromadzenie. Nie oznacza to jednak, że w jakikolwiek sposób utożsamiam się z tą organizacją.
SithFrog pisze:Rodziny z dziećmi nie chcą być w UE:
Czy to możliwe, aby tak wielki tłum tak rytmicznie skandował? Pachnie mi jakimś montażem na kilometr.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: snt »

Oj coś nie do końca dobrze działa embeddowanie tweetów.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

O kurwa.
Obrazek
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: zodi »

Ale za PO było gorzej.... ;P
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

zodi pisze:Ale za PO było gorzej.... ;P
Zależy czy nagranie jest spod śmietnika, z cmentarza czy stacji benzynowej. Także tego zodi ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1938
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Halaster »

Z gabinetu szefa KNF, gruby temat, chociaż póki co chyba wygląda na indywidualna inicjatywę Chrzanowskiego - szkoda bo miałem nadzieję że może jakoś umoczy to SKOKi i całe imperium Biereckiego.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5558
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: LLothar »

Snt, jesteś normalnie pogubiony i niezorientowany jak rosyjski żołnierz na wakacjach.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5803
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

LLothar pisze:Snt, jesteś normalnie pogubiony i niezorientowany jak rosyjski żołnierz na wakacjach, na Krymie.
Fixed.

Mądre słowa po raz enty.
https://www.facebook.com/18258020943611 ... 886611442/
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: snt »

LLothar pisze:Snt, jesteś normalnie pogubiony i niezorientowany jak rosyjski żołnierz na wakacjach.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Chyba Ty!!11
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Counterman »

Halaster pisze:Z gabinetu szefa KNF, gruby temat, chociaż póki co chyba wygląda na indywidualna inicjatywę Chrzanowskiego - szkoda bo miałem nadzieję że może jakoś umoczy to SKOKi i całe imperium Biereckiego.
A wiesz Halu, nawet się nie zdziwię jak się skończy na wielkiej szopce w mediach i świecie polityki, a bez żadnych realnych działań. Rozdmuchają i wiatr rozwieje...
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5803
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Ta łapówka mu się poprostu należała!
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Counterman pisze:A wiesz Halu, nawet się nie zdziwię jak się skończy na wielkiej szopce w mediach i świecie polityki, a bez żadnych realnych działań. Rozdmuchają i wiatr rozwieje...
Trochę jak afera hazardowa, co? :diabel:
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5803
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

No, no. Idea bank już na liście ostrzeżeń KNF-u. A najwyżej % lokaty w Idea bank. Jakiś czas temu czytałem to:
https://rekinfinansow.pl/idea-bank-na-k ... acalnosci/

z najnowszych komentarzy wynika, że wszyscy się rzucili wybierać kasę, bo już się zalogować nie da. :P
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7438
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Crowley »

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,241 ... ryzys.html

Nie podzielam zdania co do roli państwa w tym całym zamieszaniu, ale warto poczytać dla kilku spostrzeżeń o kondycji gospodarki i wielkich firm.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Counterman »

Ja chciałbym tylko zwrócić uwagę, że tzw. kryzys z 2008 roku to jest mały wypierdek, lekkie potknięcie w porównaniu do kryzysu z lat trzydziestych XX wieku. Więc jeżeli wieszcze wieszczą kolejny kryzys z 2008 to ameryki nie odkryli, przecież takie recesje to się będą zawsze pojawiać.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Voo »

Crowley pisze:http://next.gazeta.pl/next/7,151003,241 ... ryzys.html

Nie podzielam zdania co do roli państwa w tym całym zamieszaniu, ale warto poczytać dla kilku spostrzeżeń o kondycji gospodarki i wielkich firm.
Czytałem z samego rana. Zawsze po takich artykułach mam moralnego kaca, że jestem rozpasanym konsumpcjonistą i wziąłem nowy TV na raty chociaż stary był dobry :P
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5803
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Nie spodziewałem się, że będę kiedyś cytował Giertycha. Tak to wygląda dla Czarneckiego.
Rekieterzy.

Nieprawdopodobna historia wymuszania zatrudniania znajomego prawnika za wynagrodzenie powiązane z wartością banku stała się przyczyną odwołania przewodniczącego KNF.
Jednakże prawda o działaniach osób z KNF jest znacznie bardziej ponura niż zwyczajna korupcja czy przekroczenie uprawnień przez szefa KNF. W rzeczywistości mieliśmy do czynienia z klasycznym działaniem rekieterów, którzy wymuszają wynagrodzenie za "ochronę" przed stworzonym przez siebie zagrożeniem. Ktoś doprowadził do tego, że w maju 2017 roku Minister Finansów wydał rozporządzenie, które wprowadziło nowe wymogi kapitałowe dla banków, które udzielały kredytów walutowych. Rozporządzenie było wymierzone tak naprawdę w Getin Nobel Bank, czyli jedyny prywatny, polski bank. Oznaczało ono, że bank ten (który ma zgromadzone wielomiliardowe kapitały akcjonariuszy) nagle w wyniku wprowadzonych nowych zobowiązań (tzw. waga 150%) nie spełniał wymogów kapitałowych. Wprowadzona waga 150% jest czymś niezwykłym w krajach UE, gdzie standardem jest waga 35-50%, a waga 150% jest maksymalnie dopuszczalna przez prawo. Istotą tej wagi jest obowiązek posiadania kapitałów własnych w stosunku do udzielonych kredytów. Waga 100% oznacza w tym przypadku obowiązek posiadania 10% kapitałów własnych, w stosunku do udzielonych kredytów. Przed tym rozporządzeniem banki musiały mieć 5% kapitałów własnych w stosunku do kredytów zabezpieczonych na nieruchomościach (czyli waga wynosiła 50%). Po wydaniu rozporządzenia banki musiały mieć 15% kapitałów w stosunku do udzielonych kredytów, o ile kredyty hipoteczne były udzielone w walutach (waga 150%). Wprowadzone rozporządzenie doprowadziło do sytuacji, że Getin Nobel Bank z dniem wejścia w życie tego rozporządzenia (grudzień 2017) wymagał dokapitalizowania na prawie 1 miliard złotych, gdyż tak przełożyła się ta "waga" na jego obowiązki kapitałowe.To że rozporządzenie uderzy prawie wyłącznie w GNB było znane w momencie jego wydawania, gdyż KNF i MF przygotowało estymację skutków tego rozporządzenia. Z tego powodu bank ten znalazł się w programie naprawczym, którego każdy element nadzoruje KNF. Można powiedzieć, że rozporządzenie to oddało bank "na łaskę i niełaskę" KNF. W komisji zaczęły wówczas pojawiać się głosy, że należy bank znacjonalizować za 1 zł. Jak wynika z nagranej rozmowy część członków Komisji posuwała się nawet do nacisków na audytorów wyłącznie po to, aby znaleźć pretekst do przejęcia banku. Przypomnę, że pieniądze akcjonariuszy tego banku znajdujące się na kontach banku to ok. 4 miliardów złotych ( nie mówię tutaj o depozytach, tylko o pieniądzach banku). Główny właściciel banku zobowiązał się do zwiększenia kapitałów o ok. 1 miliarda i wpłacił część tej kwoty. To jednak nie zastopowało głosów o konieczności zabrania mu banków. W nagranej rozmowie szefa KNF z Leszkiem Czarneckim bada zdanie szefa KNF, że gdyby zdjąć wagę 150%, to wówczas Getin Nobel Bank nie musiałby mieć żadnego dokapitalizowania. Jednocześnie pada z ust przewodniczącego KNF informacja, że jeden z członków KNF wbrew prawu zamierza nadal przejąć bank. Dodajmy, że można sobie łatwo wyobrazić sytuację, że bank ten jest przejęty przez podmiot państwowy lub prywatny, a następnie minister finansów zmienia wagę 150% na np. wagę średnią dla krajów UE i wówczas zgodnie z prawem nowi akcjonariusze mogą sobie wypłacić dywidendę nawet w wysokości 800 milionów złotych!
Rozmawiając w marcu br. z szefem KNF Leszek Czarnecki otrzymał propozycję ochrony właśnie przed takim scenariuszem. Obietnicę potwierdzoną w obecności prezesa NBP. Drobną ceną za ochronę ze strony szefa KNF-u miało być wynagrodzenie dla prawnika, który miał uzyskać 1% od wartości banku po zakończeniu procesu restrukturyzacji (do zakończenia wystarczyłoby np. zmienić rozporządzenie). Wartość banku po takiej zmianie wynosiłaby ok. 4 miliardów złotych. Dodajmy dla całości obrazu, ze w dniu 9 listopada 2018 roku Sejm przyjął ustawę, która umożliwiała przejęcie banku z kapitałami 4 miliardów przez banku który miał np. 100 milionów kapitału. I to nawet taki bank, który sam nie spełniał wymogów kapitałowych. Sejm zmienił prawo tak, aby zobowiązanie do uzupełnienia kapitału, które przedłożył np. właściciel GNB nie chroniło tego banku przed przejęciem przez inny bank. Ustawa ta została przygotowana we współpracy rządu i KNF. Jej procedowanie przyspieszyło w momencie, w którym szef KNF zrozumiał, że nie ma co liczyć na zapłatę za ochronę.

Rekieterzy zwykle przychodzili do barów i klubów żądając pieniędzy za "ochronę". W rzeczywistości jednak jedynym zagrożeniem dla tych barów i klubów, byli ci którzy żądali pieniędzy za ochronę.

Roman Giertych
Chyba nawet wiem jaki bank ma przejąć upadający getin/idea.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4319
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

O, no. Coś takiego miałem na mysli
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2144
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Cóż, jak ktoś nie chodzi na wybory bo uważa, że system wyborczy jest ułomny i uczestnictwo jest jedynie legitymizowaniem patologicznego systemu politycznego, to Graczyk uważa, że to bardzo źle, że nie uczestniczy się w święcie demokracji. A jednocześnie nie rozumie ojców i matek, które swoją obecnością na Marszu Niepodległości - legitymizują jego zdaniem - poglądy ONR.
Tutaj legitymizacja jest OK, a tutaj nie jest OK. A kiedy jest, a kiedy nie jest decyduje w swoim sumieniu sam Graczyk. Esencja myślenia typowego polskiego intelektualisty :P :lol:
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Nie powiedziałbym, że to są porównywalne sprawy Theeck. Chyba, że Graczyk mówiłby, ze powinno się iść i jednocześnie wskazywałby na kogo głosować.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5803
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Jest taśma nr 2

https://m.facebook.com/215392231834473/ ... 598006180/

Generalnie to po intensyfikacji sił trolli na tweeterze/pustych postów co minutę na Żelaznej logice należy sądzić, że sprawa jest gruba. Czyli PiS posiada z 5 gazet, naście nieruchomości, kaczor buduje wieżowiec, a teraz jeszcze będą mieli własny bank. Ale to TVN/Wyborcza sprzyjają PO...

Bierecki: Pan prezes Getin Noble Banku jest absolutnie niewiarygodny.
Tvn24: Dlaczego?
Bierecki: Bo jest panem Czarneckim Leszkiem.
Tvn24: Przecież nie jest o nic oskarżony.
Bierecki: Poczekajmy...
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Counterman »

Kiedy oni się nauczą nie dać się nagrywać... w USA już dawno to opanowali.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2144
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Ja jestem ciekawy czy służby sprawdzą wszystkie decyzje i brak decyzji wydane przez KNF za rządów Chrzanowskiego. Bo coś czuję, że nie jedyny Czarnecki otrzymał tego typu propozycję, ale jako jedyny nagrywał i był w stanie nie uiścić.
To znaczy ja wiem, że służby zrobią wszystko żeby zamieść sprawę pod dywan, w końcu nie są od tego żeby rządzących pogrążać, ale być sprawnym straszakiem na rządzonych.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Counterman »

Wiesz może rzucą Chrzanowskiego na pożarcie, żeby pokazać wyborcom "o patrzta, swoich sądzimy, tacy praworządni jesteśmy!".
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Jutsimitsu »

Wszystko zależy co Chrzanowski ma na PiS. Jeśli jest durniem to nie zachował kwitów i go zlinczują,.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Theeck pisze:Bo coś czuję, że nie jedyny Czarnecki otrzymał tego typu propozycję, ale jako jedyny nagrywał i był w stanie nie uiścić.
No przecież to oczywiste. Polecany adwokat od dłuższego czasu jest w RN Plus Banku Solorza więc najprawdopodobniej Zbigniew też dostał taki deal i się zgodził.
Obrazek
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1938
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Halaster »

Niewiadomo czy to nie jest grubsza sprawa i Solorz nie miał zgarnąć banku Czarneckiego w zamian za istotne wsparcie medialne dla obecnej władzy.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Halaster pisze:Niewiadomo czy to nie jest grubsza sprawa i Solorz nie miał zgarnąć banku Czarneckiego w zamian za istotne wsparcie medialne dla obecnej władzy.
Wątpię, chyba, że już znów zmienił front. Bo mówiąc szczerze dobrze to on PiSowi nie zrobił mówiąc, że ziomeczka-adwokata do RN wziął z polecenia KNF. Jakby wprost powiedział, że miał taką rozmowę jak Czarnecki i się zgodził.
Obrazek
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2144
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Coś musiał powiedzieć jak już się dziennikarze dokopali do składu RN jego banku.
Obstawiam, że teraz Jarokacz powoła kolejną specjalną agencję antykorupcyjną: Centralne Biuro ds sektora finansowego. Wkoło sami socjaliści, znikąd ratunku :sciana:
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Theeck pisze:Coś musiał powiedzieć jak już się dziennikarze dokopali do składu RN jego banku.
Mógł podać 10 innych wyjaśnień, że to nie ma związku z Chrzanowskim i KNF, a powiedział wprost, że to stąd. O to mi chodziło.
Obrazek
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2144
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

No faktycznie, jakby powiedział, że zatrudnił w RN nieznanego sobie prawnika, z umiarkowanie renomowanej kancelarii, to dopiero byłoby wyjaśnienie :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: snt »

SithFrog pisze:
Theeck pisze:Bo coś czuję, że nie jedyny Czarnecki otrzymał tego typu propozycję, ale jako jedyny nagrywał i był w stanie nie uiścić.
No przecież to oczywiste. Polecany adwokat od dłuższego czasu jest w RN Plus Banku Solorza więc najprawdopodobniej Zbigniew też dostał taki deal i się zgodził.
Zygmunt
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1938
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Halaster »

Tak między bogiem a prawdą to dla kolegów - Piotrek :)
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2190
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: peterpan »

Halaster pisze:Tak między bogiem a prawdą to dla kolegów - Piotrek :)
https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/Bogie ... a;767.html ;)

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1938
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Halaster »

Ok przyjąłem, poprawie się :)
Lobofc
Minion Korwina
Posty: 281
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:02

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Lobofc »

:!: :!: :!:
Siema,
wpadłem tylko przypomnieć, że WOŚP już w najbliższą niedzielę.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5803
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Ciekawe, czy niehandlowa niedziela da wośp po dupie.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: DaeL »

Lobofc pisze:
Siema,
wpadłem tylko przypomnieć, że WOŚP już w najbliższą niedzielę.
Kurde, Lobo, ale Ty przypominasz po to, żeby dać coś na dzieci, czy przeganiać owsiakowców? :D
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7438
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Crowley »

No to się teraz będzie działo. W Gdańsku ktoś wtargnął na scenę w trakcie finału WOŚP i dźgnął Adamowicza nożem. Podobno reanimowali go na scenie. I teraz całe gówno się rozleje. Od gadania o mordach politycznych (oby tylko to była nieudana próba), aż po kwestie bezpieczeństwa w czasie finału. Trzeba wyłączyć telewizor na miesiąc i odciąć internet.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5803
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Przyznam, że takiego zakończenia imprezy wośp się nie spodziewałem...

edit: narzekasz Crow, a sam umieściłeś post w temacie „Eklezja, czyli luźno o polityce”.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Voo »

Chciałbym myśleć, że sprawca to jakiś czub ale ma wyroki i odsiadkę na koncie więc kiedyś musiał być poczytalny. Ewentualna niepoczytalnośc i tak nie zmienia faktu, że anty-Owsiakowa nagonka mogła go do zamachu zachęcić.
Zobaczymy. Chujowa sytuacja. Takie rzeczy to u nas się nie odpierdalały.

Minister Spraw Wewnętrznych:
Dodał, że finał Wielkiej Orkiestry "kojarzy się z dobrem, z czymś radosnym, pozytywnym".
Dacie wiarę?
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Zablokowany