Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

... o ruszaniu się.

Moderatorzy: Zolt, boncek, Cherryy

Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: Sobies »

Obrazek



TO JUŻ DZIŚ MOI DRODZY!! :D

Cherryy jak tam oczekiwania w najlepszej lidze? :D Ja jestem lekko zdołowany sytuacją Wisły Kraków, która jeszcze przedwczoraj była bezdomna. Chyba tego sezonu nie utrzymają :(
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2677
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: Cherryy »

Ekstraklasa od poprzedniego sezonu wpadła wg mnie w poważny kryzys. Obserwuję tę ligę kilkanaście lat i tak źle jeszcze nie było, nawet między 2005-2010, gdzie później na moment wszystko poszło jakby troszkę do przodu. Chcę ufać, że 17/18 był wypadkiem przy pracy, ale nic nie wskazuje na to, żeby miało być lepiej. Nie widać żadnego pomysłu, stabilizacji. A wszyscy wydają się być zadowoleni.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Since 2001.
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: Sobies »

A ja jestem zdania, że taka Legia jest w tym momencie tak silna, że musi wejść do LM po raz kolejny. Oni mają taką pakę, że ja nie mam nic do powiedzenia: Rado-Kante-Carlitos-(śmieszny)Kucharczyk.

Moim zdaniem (jeżeli te patałachy nie odwalą nic) to w tym roku powinien być reprezentant w LM.

Lech i Górnik raczej bez szału. Oglądałem rewanżowy mecz Poznania z Ganzarsan (nie mam bladego pojęcia jak to się pisze) i jak to mawiała legenda halu... krwawe łzy leciały mi z du.... :P
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: Sobies »

Napiszę w 2 poście ponieważ warto to odnotować. Wisła Kraków jeżeli wiecie bądź też nie - zrobiła w ciągu miesiąca czystkę etniczną porównywalną z niemiecką rzeszą. Zmieniono o 180* mentalność z "hiszpańskiej" na "polską" i efekty tego dziś było widać. Jedyny odrzut jaki im został - Hiszpan Jesus Imaz grał ponadprzeciętnie a polskie kopacze daleeeeko za nim. Kwintesencją dziś był nasz kochany RB9 który nawet karnego nie umie strzelić i posłał piłkę w środek bramki. Coraz bardziej jestem zdania, iż Wiśle potrzeby jest RESET jak Polonii, Widzewowi, ŁKS'owi i innym....
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
hat
zielony
Posty: 1130
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:59

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: hat »

I jeszcze pięknie spierdolił dobitkę :D
Obejrzałem już dwa mecze w tej kolejce, chyba nie jestem zupełnie normalny :P
Ciekawe co jutro pokarze Lech, po czwartkowym pokazie w Armenii spodziewam się padliny.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: Bambusek »

Sobies pisze:A ja jestem zdania, że taka Legia jest w tym momencie tak silna, że musi wejść do LM po raz kolejny. Oni mają taką pakę, że ja nie mam nic do powiedzenia: Rado-Kante-Carlitos-(śmieszny)Kucharczyk.
LM może niekoniecznie, ale grupa LE powinna być. Tylko Klafurić musi przestać się wygłupiać z 3-5-2, do którego nie ma zawodników, i wrócić do tego co działało w rundzie mistrzowskiej. Na razie jedyne, i to mikroskopijne, usprawiedliwienie to takie, że nie ma jeszcze do gry Pazdana, a do obrony kupili mu tylko Wieteskę (którego zresztą dzisiaj na trybunach posadził cholera wie po co).

Inaczej pójdzie drogą Magiery i zostanie pogoniony jak tylko odpadnie z pucharów, dopóki tam będzie przechodził dalej to zapewne wtopy jak dzisiejsza w lidze mu darują (w końcu już sezon temu wyszło, że można zdobyć mistrza startując po fazie zasadniczej nawet z trzeciego miejsca).

Ja do niego za dzisiejszy mecz nie mam pretensji o to, że Cafu, Hama czy Żyro spartolili w sumie cztery setki, bo on za nich piłki przecież nie kopnie. Jednak to, że 3-5-2 obecnie nie ma prawa działać, bo Legia nie ma wahadłowych, to już powinien dostrzec i z systemu na razie zrezygnować. Oby sam do tego doszedł do wtorku. Słowacy to pewnie żadna potęga, ale wątpię, żeby jednocześnie byli tak słabi jak Cork.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: zodi »

Peszko znów went wild... :/
Niech mu dadzą z 10 meczów odpoczynku - przyda mu się po mundialu :]
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: Sobies »

Cofam wszystko co napisałem na tej stronie o Legii

EOT :D
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5034
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: Pquelim »

Ty lepiej cofnij wszystko, co myslisz o Ekstraklasie, to wtedy może może będzie jeszcze jakaś nadzieja dla Ciebie.
xD
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2677
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: Cherryy »

Widzicie, mamy tak odrębne spojrzenie na polską piłkę, że ciężko będzie nam się wzajemnie zrozumieć. Uważam, że w Ekstraklasie mamy na prawdę spory potencjał i wiele pięknych historii z ostatnich lat w Europie (Lech z Juventusem, Legia z Realem, etc.) nie bierze się z przypadku. W naszej lidze drzemie niesamowity potencjał - i dlatego od lat tak bardzo interesuję się tym tematem - tylko że jest non stop trawiony przez bardzo złe decyzje praktycznie w każdej materii. Kadrowo, taktycznie, strategicznie. W Polsce ogólnie nie ma planu - wszystko jest robione na sukces tu i teraz, tylko że ten sukces nigdy nie przychodzi. Coraz bardziej dobitne porażki, miast obudzić, jedynie zaciskają pętlę u szyi, będąc przyczynkiem do jeszcze bardziej desperackich kroków. Karuzela trenerska, przewartościowywanie zawodników. Błyskawiczne wznoszenie na panteon i jeszcze szybsze mieszanie z gównem. Jednoczesne oczekiwanie na tabuny gotowych do gry od zaraz Polaków i brak odpowiedniego planu szkolenia młodzieży (o ile w ogóle, ale to się akurat zmienia).

Spójrzcie na polską ligę i powiedzcie mi u ilu klubów dostrzegacie długofalową myśl kadrową i taktyczną. Co rundę większość wymienia pół składu, a większość piłkarzy zaczynających nowy sezon w barwach X nie grało w nich na początku poprzedniego sezonu. Oczekuje się, że przyjdzie ktoś z magiczną różdżką i wszystko odmieni - płaczę za każdym razem, kiedy słyszę zbitkę ''efekt nowej miotły'', bo wiem, że w takim klubie zaraz wszystko się posypie. I wszyscy będą oczekiwać na kolejny... ech... ''efekt''. Tylko że on będzie iluzoryczny, nie podparty żadnym fundamentem.

Żyjemy w szaleńczym pędzie, w którym się zatracamy. Jeżeli ktoś decyzyjny nie powie w końcu ''basta'' trafi nam się w końcu jakiś klub z Gibraltaru albo San Marino, który wbije na 1:0, później w rewanżu się zamuruje i przejdzie naszą tuzę z 3-4 miejsca tabeli. Zaskoczeniom nie będzie końca, ale wrócimy na swoje poletko, po czym zapomnimy. Utulimy się do pięknego, ekstraklasowego snu, gdzie ''każdy może wygrać z każdym i dzięki temu są emocje''.

Czytałem ostatnio o jakiś pertraktacjach między związkiem a ligą, który w skrócie miał przynieść konsensus jeden przymusowy młodzieżowiec za jednego więcej obcokrajowca spoza UE. Ręce opadają. To nie idzie w dobrą stronę. Czytam i mam wrażenie, że ktoś jedzie w Need For Speedzie cały czas mając przed oczyma migający napis ''WRONG WAY''. Ale jedzie i ma wrażenie, że jest pierwszy, bo go nikt nie mija, aż w końcu pierdolnie w niego ktoś na czołówkę. Parafraza corocznych pucharów.

Kilka lat temu potrafiłem powiedzieć kto w jakim klubie gra na jakiej pozycji i jakie ma predyspozycje, dominujące cechy. Nie, nie dyktowałem wszystkich składów z głowy, ale włączając mecz wiedziałem, że A gra na prawej obronie i podłącza się pod kontry, B jest typowym przecinakiem, a C zawsze pieprznie rajd z dobrym dośrodkowaniem. Dzisiaj A raz gra na środku obrony, za tydzień widzę go na lewej pomocy, a w następnej kolejce ląduje na trybunach. Ciągłe, niekończące się błądzenie, poszukiwanie i eksperymentowanie. To jest męczące dla mnie, jako widza, jak może nie być męczące dla tych, którzy piłką zajmują się zawodowo? Nie można wciąż eksperymentować. Trzeba mieć plan i go realizować. Trochę, jakby kupić Lego City ze strażą pożarną i na siłę budować z tego łódź podwodną.

Nie wiem kiedy to się tak wszystko popieprzyło, nawet skarb kibica przekartkowałem i odłożyłem na półkę.
Since 2001.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5034
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: Pquelim »

pisałem już o przyczynach takiego stanu trzy lat temu, jak Legia oddawała Radovicia do Chin przed dwumeczem ze Sportingiem w LE bodaj. Aż przekleje fragment:
To jest kwestia skali i kwestia sposobu myślenia. Dla Legii mogło się opłacać wydanie 2 milionów euro na kontrakt dla Radovicia, ze względu na a)zatrzymanie praktycznie żywej legendy klubu i związane z tym budowanie nowej, atrakcyjnej dla innych zawodników relacji na linii zarząd-piłkarze; b) potencjalne sukcesy do których Radovic mógł się przyczynić; c) oddziaływanie doraźne takie jak kontrola nad sytuacją w szatni i zapobieganie destabilizacji składu; d) budowanie polityki na miarę lokalnego potentata. Można wymyślać tego więcej, ale ja po prostu sądze, że takie zarządzanie klubem przyniosłoby pozytywne efekty zarówno wizerunkowo-strategiczne, jak i - w dłuższej perspektywie - również sportowe i finansowe.

Poza sportowymi problemami polskich klubów, które bezpośrednio przekładają się na brak sukcesów na arenie międzynarodowej jest cały szereg problemów systemowych, bądź natury mentalnej, która w Ekstraklasie kiełkuje od lat początku wolnego rynku. Przede wszystkim nastawienie na krótkoterminowy zysk z wypromowania "gwiazd jednego semestru" i sprzedaży tych piłkarzy po zawyżonych (ale wciąż niskich) cenach, brak sprawnego zarządzania środkami finansowymi i szkoleniem młodzieży (kasa z transferów na wysokie kontrakty dla przepłacanych pseudogwiazdek z zagranicy dobrym przykładem), a nade wszystko - przyzwyczajenie do zastanego "stanu rzeczy" i powielanie wypracowanego przez lata modelu zaściankowej farmy - to są moim zdaniem problemy polskiej piłki, które uzasadniają ogólną bryndzę w rozgrywkach europejskich. Zamiast zmienić model zarządzania, wciąż czekamy na (notabene) romantyczny bój o Ligę Mistrzów/wiosnę w Lidze Europy w wykonaniu przeciętnych piłkarzy wzbogaconych o promujące się talenty i motywującego trenera (cazusy Wisły, Lecha, Legii), które przy sprzyjających (często dramatycznych) okolicznościach są czasem w stanie osiągnać sportowy firmament (czytaj: nie przegrać z Juventusem, jebnąć Seamenowi z wolnego, pogromić Schalke 4-1).

Takie podejście charakteryzuje stagnacja i brak realnych możliwości rozwoju. Przykład Legii, a w szczególności medialna retoryka Leśnodorskiego sugerują(sugerowały) pewien pozytywny trend w zmianie sposobu zarządzania, przesunięcie środka ciężkości w stronę zrównowazonego i konsekwentengo rozwoju i budowaniu zarówno siły marki, jak i pozycji sportowej. Świadczą o tym również niektóre decyzje personalne, jak np zatrudnienie zagranicznego szkoleniowca o rozpoznawalnym nazwisku, który - Bogu dzięki - nie okazał się taktycznym i strategicznym lewusem (jak np Bakero w Lechu).

Ale takie historie jak ta z Radoviciem pokazują, że jeszcze wiele wo(ó)dy musi upłynąć w Wiśle (przy Łazienkowskiej), aby zmiana stała się faktem.
Wtedy jeszcze podpierałem się tym tekstem ze świetnego bloga numer10, wciąż aktualne:

http://numer10.blox.pl/2013/08/Szturmow ... wanie.html


a obecnie moje stanowisko ws. problemu ekstraklasy świetnie wyłuszczył na Twitterze Leszek Milewski:
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: SithFrog »

Cherryy pisze:Widzicie, mamy tak odrębne spojrzenie na polską piłkę, że ciężko będzie nam się wzajemnie zrozumieć. Uważam, że w Ekstraklasie mamy na prawdę spory potencjał i wiele pięknych historii z ostatnich lat w Europie (Lech z Juventusem, Legia z Realem, etc.) nie bierze się z przypadku.
Bierze Wiśnia. Właśnie o to chodzi, że z ostatnich 20 lat masz kilka przypadkowych wzlotów i regularne eurowpierdole rok w rok.

Piszesz, że jest potencjał. Ja się pytam - gdzie?

Piłkarze chujowi, niewyszkoleni, uczeni bycia przecinakami, zero taktyki i techniki, trenerzy kij wie jacy, bo średnio w klubie pracują 8-10 miesięcy, rozjebani prezesi, albo chore finansowanie (WKS czy inne kluby z... budżetu miasta), śmieszna frekwencja w porównaniu z dobrymi ligami.

Ja wiem, że jakby tu grali inni (lepsi) piłkarze, trenowali inni (lepsi) trenerzy czy klubami zarządzali inni (lepsi) prezesi to byłoby zajebiście, ale to nie jest kwestia potencjału :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2677
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: Cherryy »

Otóż mylisz się Sith, ale bardzo dobrze rozumiem skąd bierze się Twoja opinia i jednocześnie się z nią zgadzam i nie zgadzam. Mamy zmarnowane co najmniej dwie - trzy generacje piłkarzy. To nie ich wina, że urodzili się w kraju, gdzie zmarnowano ich potencjał. Ale to nie jest tak, że my jesteśmy jakimś przeklętym piłkarsko narodem. U nas dopiero rodzi się przekonanie, że bez młodzieży nie ma przyszłości i że trenując ją trzeba sięgać po wzorce zachodnie - taktycznie i mentalnie. Mamy tego już rezultaty, cała grupa utalentowanych piłkarzy, z których może chociaż 10% nie zmarnuje POTENCJAŁU. W piątek w barwach Lechii bardzo dobrą zmianę dał niejaki Karol Fila. O człowieku słyszę pierwszy raz, a wchodzi na boisko i w 15 minut robi więcej, niż starsi koledzy. Ileż jakości wniósł w zeszłym sezonie Żurkowski w Górniku. Niezgoda wyrósł na najlepszego napastnika Legii. I tak można by mnożyć. U wszystkich widzę technikę użytkową, przegląd pola, piłkarską inteligencję. Idzie lepsze, byle tego nie spierdolić.
Since 2001.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: SithFrog »

Ok, jeśli mówiłeś o potencjale w sensie, że jest materiał ludzki na zawodowych piłkarzy to zgadzam się. Na pewno wśród 40 mln jest. Problemem jest system, do którego oni trafiają i który ich psuje.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5034
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: Pquelim »

A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: SithFrog »

Obrazek
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: Bambusek »

Oj tam, nabijasz się, a oni chcieli zrobić coś takiego:

phpBB [video]
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: zodi »

Co to za bajka ?
Podrasowany Kapitan Hawk ?
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: Bambusek »

Inazuma Eleven, na podstawie gier z NDSa.

A to z filmiku to akurat spin off Inazuma Eleven: Ares no Tenbin, alternatywna wersja 2 sezonu głównej serii.

Tsubasa ze swoimi skokami na poprzeczkę i dwoma zawodnikami kopiącymi na raz piłkę się chowa. Tutaj takie skoki to robią z ziemi, a piłkę nawet trzech na raz może kopnąć :roll:
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: zodi »

Legia jest za cienka na półamatorów z Luksemburga, ale liderów ligi odprawia 1:3 na wyjeździe :]
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2677
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: Cherryy »

Cóż, tam problem jest bardziej skomplikowany. Dogadali się z Jedzą, meczu nie widziałem, ale z tego, co można wyczytać, wrócili do ustawienia z czterema obrońcami i skutki tego są - co było do przewidzenia - bardzo pozytywne. Oczywiście Legia przejdzie Dudelange i doczołga się do grupy LE, oby już w lepszej formie (przede wszystkim psychicznej, bo za tym pójdzie sportowa).
Since 2001.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4981
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: Zolt »

Cherryy pisze:Oczywiście Legia przejdzie Dudelange
Mam nadzieję, że tak jak miała opykać Trnavę ;)
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: Sobies »

Cherryy pisze:Oczywiście Legia przejdzie Dudelange
Ja bym tego nie napisał :P
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: zodi »

Ciekawe jak długo w L zostanie kolejny trener "na lata" ? :]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: SithFrog »

Mnie bardziej ciekawi który trener weźmie z Legią mistrzostwo za rok. Pewnie zatrudnią go koło kwietnia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: Bambusek »

zodi pisze:Legia jest za cienka na półamatorów z Luksemburga, ale liderów ligi odprawia 1:3 na wyjeździe :]
Cała Ekstraklasa.

Zresztą Legia jak na razie u siebie wygrała jeden mecz z Cork City, poza tym trzy wciry i jeden remis, ale już na wyjazdach wygrali wszystko.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: zodi »

Dariusz Mioduski wydał oświadczenie po kompromitującej porażce Legii Warszawa. - Będziemy musieli ograniczyć koszty i wolniej się rozwijać w wielu obszarach działalności Klubu - napisał właściciel Legii.
Więcej: http://www.sport.pl/pilka/7,65039,23797 ... Czolka3Img

Pogrubiony fragment :D :D :D :lol2:
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4981
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: Zolt »

Tak patrzę na tabelę... ktoś powiedział Legii, że już ma się skupiać na lidze?
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: Sobies »

phpBB [video]

https://twitter.com/twitter/statuses/10 ... 2483974145

:roll: :roll: :roll:
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: SithFrog »

10 razy sprawdzałem czy to nie ekstraklasa, ale nie...

Zakończenie akcji miażdży :D
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: SithFrog »

Obrazek
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: Sobies »

phpBB [video]
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: SithFrog »

Dlaczego lepiej oglądać ekstraklasę niż ligę angielską:
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: SithFrog »

Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7438
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: Crowley »

W Premierszip tak nie umio.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: SithFrog »

Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: SithFrog »

Milion śmieszków i filmików już tu było, ale gdybym miał komuś niekumatemu jednym filmikiem/zagraniem powiedzieć czym jest Ekstraklasa, pokazałbym to:


P.S. To piłkarz obecnej reprezentacji Polski.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5034
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: Pquelim »

Obrazek
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2190
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: peterpan »

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... ch/4je2fj5
Wszystko wskazuje na to, że w całej transakcji przejęcia Wisły Kraków chodzi o ziemie znajdujące się w sąsiedztwie stadionu. Tak wynika z ustaleń Onetu.

Adam Pietrowski, przedstawiciel inwestora, w rozmowie z Onetem przyznaje, że jeśli dojdzie do przejęcia klubu, nowi właściciele chcą wybudować w okolicy obiektu kompleks hoteli, nieruchomości, spa czy restauracji.

Szkopuł w tym, że ziemia jest w użytkowaniu wieczystym Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków, które jest właścicielem Wisła Kraków S.A. I to właśnie udziały w spółce akcyjnej ma nabyć nowy potencjalny właściciel.


- Wie pan, że oznacza to, że kupno klubu piłkarskiego nie spowoduje tego, że inwestor wraz z przejęciem klubu stanie się właścicielem ziemi - pytamy Pietrowskiego. - Aha... to nie wiedzieliśmy. To trzeba porozmawiać z panem prezydentem i wszystkiego się dowiedzieć. Nie mamy takich informacji, że TS ma tam ziemię - odpowiada. - Co zatem z planami i inwestycjami, o których mówi inwestor - dopytujemy. - Na to pytanie nie mogę odpowiedzieć, bo się od pana dowiedziałem, że właścicielem jest TS - wyjaśnia Pietrowski i dodaje, że w najbliższych dniach inwestorzy przedstawią szczegóły.
:lol2: :lol2: :lol2:
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4981
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: Zolt »

O, to może tylko Cracovia zostanie
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4838
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: Razorblade »

Pomijajac to co sie dzieje z Wisla Krakow, to zachowanie Błaszczykowskiego to klasa sama w sobie...

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: Sobies »

Wiecie, że ja za Wisłą, ale dziś się wzruszyłem...

phpBB [video]


Będzie dobrze!!
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2677
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: Cherryy »

Ogólnie ktoś tam dobrze myśli i widać, że może się to wszystko skończyć lepiej, niż ktokolwiek by przypuszczał. Zaraz się znajdzie dobry sponsor, bo mądrzy ludzie budują zaufanie, a inwestycje lubią zaufanie.
Since 2001.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: SithFrog »

Wy mi lepiej powiedzcie czy Vanna Ly wyzdrowiał!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: SithFrog »

Wrócili!
Obrazek
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4838
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: Razorblade »

:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: SithFrog »

Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4981
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: Zolt »

Ludzie płacą żeby to oglądać.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: SithFrog »

Obrazek
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 18/19

Post autor: zodi »

Obejrzałem w tej kolejce dwa mecze:
- Lech Korona - totalne DNO i milion metrów MUŁU!!!!
- Wisła Legia - OMNOMMNOM! jak na naszą ligę to kosmos!
ODPOWIEDZ