Pixel Heaven 2018

... wszystko co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles

Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Pixel Heaven 2018

Post autor: SithFrog »

Normalnie nawet bym nie zakładał, żeby być w Wawie w tym roku na Pixel Heaven, ale wtem:

https://www.facebook.com/events/1749004261831848/

https://www.pixelheavenfest.com/swiat-g ... uterowych/

...i teraz już nie wiem sam, wybieracie się?
Obrazek
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1867
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: Ptaszor »

Można to połączyć ze zlotem, wtedy Counter nie będzie musiał rzucać budowy domu. Jakbym nie pojechał, to kto jest chętny kupić jubileuszowy numer i przesłać mi pocztą? :P Zrobię duży narzut.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5034
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: Pquelim »

Trochę szkoda, że o nas zapomnieli. Żadnego info, żadnego zaproszenia... :(

Niby chciałbym podjechać, ale to jest czerwiec, niedziela... Jakby ktoś się wybierał, to jestem skłonny rozważyć krótki wypad.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1938
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: Halaster »

Pomysł ze złotem nie jest zły, pod Warszawą na pewno znajdziemy jakiś ośrodek wczasowy i będzie można wyskoczyć na spotkanie. Co sądzicie?
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3865
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: PIOTROSLAV »

Bez ankiety nie da rady
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: SithFrog »

Dla mnie spoko chociaż ja nie wiem czy nie przyjadę po prostu na cały PH jak będzie jakiś sensowny program.
Obrazek
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2677
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: Cherryy »

No ja chyba jadę. Tylko, żeby dostać specjalny numer ŚGK trzeba albo kupić bilet za 170zł albo prenumeratę Pixela... fajnie, jakby można było po prostu takie wydawnictwo kupić.
Since 2001.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: SithFrog »

Haha, ok. To właśnie straciłem zainteresowanie :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Yankes
prof. Miodek
Posty: 599
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:06

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: Yankes »

Cherryy pisze:No ja chyba jadę. Tylko, żeby dostać specjalny numer ŚGK trzeba albo kupić bilet za 170zł albo prenumeratę Pixela... fajnie, jakby można było po prostu takie wydawnictwo kupić.
Moge ci jakis egzemplarz za polowe tej ceny sprzedac :D Oczywiscie egzemplarze uzywane, bardzo uzywane :>
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5034
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: Pquelim »

Z okazji Pixel Heaven 2018 redakcja Świata Gier Komputerowych pod wodzą Piotra „Naczelnika” Pieńkowskiego przygotuje specjalne wydanie magazynu! Otrzymają je posiadacze kart wstępu SUPPORTER, a także prenumeratorzy PIXELA.
SUPPORTER
Tradycyjna wyjątkowa karta wstępu dla tych, którzy pragną wyrazić swoje wsparcie dla Pixel Heaven 2018 w sposób szczególny. W ramach tego pakietu, poza wdzięcznością organizatorów,

Aha, czyli żerują na mojej nostalgii do eśgieka i jeśli chcę "poczuć klimat" dawnych lat to bardzo proszę, ale najpierw 170 złotych dawaj, bo przecież musisz nas wspierać, dziwko.

Widze, że od czasu naszego oficjalnego stanowiska w sprawie Pixela niewiele się zmieniło.
Idź Pan w ch**, nigdzie nie jadę.


Pomysł ze zlotem 10 czerwca jest absolutnie nierealny. Serio, zróbmy tą ankiete bo ja narazie lipiec i sierpień mam względnie luźny, będe mógł się dostosować.
Ostatnio zmieniony 1 maja 2018, o 11:03 przez Pquelim, łącznie zmieniany 1 raz.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5034
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: Pquelim »

aż im to chyba na fesja wrzuce zaraz.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5034
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: Pquelim »

a dupa:
"Post oczekuje na akceptację moderatora". Mój świat, moje klocki :lol2:
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: DaeL »

ŚGK sobie odkupimy na Allegro. Za pół roku ludzie będą sprzedawać po 50 złotych. Ja tak zrobiłem z TS-em. Ale faktycznie trochę niefajnie, że dostajemy zaproszenia na konwenty fantastyczne, ale tegoroczny Pixel Heaven, którego tematem przewodnim jest ŚGK nas olał. Może chociaż ekipę, która aktualnie robi gamelog.pl zaprosili.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: boncek »

A dlaczego zakładamy, że nas olali? Może po prostu nie mają o nas pojęcia? ;) Co my mamy wspólnego w tym momencie z ŚGK, grami itd.? ;) Poza sentymentem naszym. Że nas zapraszają na konwenty fantastyczne to rozumiem, Twoja w tym zasługa DaeL. Ale pewnie Ci zapraszający w ogóle nie mają pojęcia, że jest jeszcze jakieś forum. I skąd ono się wzięło. I tak samo jest pewnie z ludźmi z Pixela.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5034
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: Pquelim »

Naczo powinien wiedzieć, że to forum istnieje od 20 lat i ma się dobrze. Jeżeli Naczo o tym nie wie, to by znaczyło, że mają nas głębiej, niż myślimy. Przypominam, że współpraca z forum kiedyś była, może niezbyt wielka, ale jednak były tu dyskusje z redaktorami, a za czasów Gejloga to forum dostarczało jedynych piszących redaktorów ;)

Poza tym, mamy logo z nawiązaniem, adres z nawiązaniem a na głównej w stopce "o nas" jest wyraźnie napisane, skąd się wywodzimy.

Ja zakładam, że nas olali, bo mając świadomosć istnienia 20stoletniej sceny eśgieka to musisz chcieć ją olać, żeby... ją olać.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5558
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: LLothar »

Wiecie, to moze sie wiazac wlasnie z niezbyt pochlebnym tekstem ktory linkuje Pquelim. Moze, nie musi.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: Matthias[Wlkp] »

:lol2: :lol2: :lol2:

Jeśli takie jest nasze oficjalne stanowisko, to trzeba się raczej cieszyć, że nie mamy permanentnego bana na tą imprezę, a nie "Dlaczego nie mamy zaproszenia".
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4981
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: Zolt »

A moim zdaniem to dlatego, że DaeL zdradził ideały ŚGK i publikuje w (tfu) CDA ;)
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2677
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: Cherryy »

Według mnie trochę przeceniamy swoją ''popularność''. Myślę, że za bardzo nikogo nie obchodzimy. :)

Ale fakt faktem, jestem rozczarowany. Może jeszcze się coś zmieni do czasu premiery nowego ŚGK (jak to brzmi).
Since 2001.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: boncek »

Nie Cherryy, w końcu "oni maja nas głębiej niż myślimy". SSZ jak nic. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5034
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: Pquelim »

Nie Cherryy, w końcu "oni maja nas głębiej niż myślimy". SSZ jak nic.
Nie mam pojęcia po co, ale dzięki, że pogrubiasz słowa które dopisujesz do moich :)

po kolei. ustalmy sobie kilka faktów.

Pixel Heaven organizuje event dla fanów ŚGK. Czyli - liczy na wspominki starych wyjadaczy, ktorzy pisemko pamiętają. Nie ma w tym nic dziwnego, Naczo zdaje sie dla nich pisze i mają potencjalny kontakt z resztą redaktorów z branży. Niezbyt normalne imho jest to, że aby ten event skończyć z gwoździem programu, którym organizatorzy uczynili specjalne wydanie ŚGK, trzeba wrzucić im do kabzy 170 zeta, wykupując najdroższy możliwy pakiet wstępu na imprezę. To troche niefajne, ale - jak napisałem wyżej - biorąc pod uwagę rodowód całego pisma, w sumie dziwić nie powinno.

Niemniej, scena ŚGK istnieje i nie widzę powodu, żeby się do tego nie przyznawać. To, że nie mamy teraz z grami wiele wspólnego nie ma żadnego znaczenia - znaczenie ma, że wszyscy spotkaliśmy się tutaj x-naście lat temu, a połączył nas właśnie eśgiek.

W Google po wpisaniu "Świat Gier Komputerowych" wyskakuje wikipedia, jakaś strona o konsolach i my.
Gdybym był byłym twórcą tego pisma, czułbym się mega usatysfakcjonowany, że są jeszcze jakieś wariaty na tym świecie, które 15 lat po upadku dalej działają w tym samym środowisku, stworzyli sobie tradycje i jeszcze ją kontynuują. To jest fenomen w skali współczesnego Internetu, gdzie portale znikają po kilkunastu miesiącach, a blogerzy i v-loggerzy mają cykl życia poniżej 5 lat.

Cztery lata temu Cherry pisał w jednym z pierwszych topiców po przeprowadzcce z Gameloga:
Spotkałem dzisiaj Naczelnika i chwilę pogadaliśmy. Potwierdził, że jest na bieżąco z sytuacją i że w końcu do nas zawita.

Powiedział, że jakby zaszła taka potrzeba, to nie ma problemu, żebyśmy używali nazwę "Gamelog" (i, uwaga, serwer jest na bieżąco opłacany ).

Od słowa do słowa doszliśmy tematu szans na rejestrację nazwy "ŚGK", pogadaliśmy chwilę o filmie dokumentalnym (powiedziałem, że była zrzuta forumowa). Stwierdził, że to nie jedyny taki projekt i możemy się spodziewać czegoś ciekawego, związanego z branżą, na jesieni (ale nie związanego z ŚGK i na razie wszystko jest owiane tajemnicą, więc nie może więcej zdradzić).

Wyraził też chęć spotkania, przekazałem, że będzie zjazd forumowy pod Wrocławiem w okolicach sierpnia - nie wykluczył, że mógłby się pokazać.

Naczo był też ciekawy ilu nas obecnie jest, jak dowiedział się, że circa 90, to był bardzo miło zaskoczony.

Chwilkę dosłownie rozmawialiśmy, bo nie chciałem przeszkadzać w popołudniowym spacerze z żoną, ale zdążyliśmy jeszcze powspominać stare dobre czasy.

W każdym razie PePe pozdrawia całe forum no i może wreszcie się u nas zaloguje.
Zatem, wydaje mi się że na pytanie boncka:
boncek pisze:Może po prostu nie mają o nas pojęcia?
znamy juz odpowiedź. Dlatego sądze, ze zostaliśmy celowo i świadomie zignorowani, być może - jak zauważył LLo - przez niezbyt przychylny tekst SithFroga o Pixelu. Pomijając już fakt, że się z nim w pełni zgadzam i uważam całą akcję za bezczelność, to w tym przypadku - jak pisze Cherryy - jednak bym nas nie przeceniał. Tekst powstał dawno temu, i szczerze wątpie, żeby ktokolwiek z organizatorów kiedykolwiek go widział.

Dlatego uważam, że 1+1=2 i nie ma co szukać pierwiastków.
Można natomiast podjąć pewne działania. I nie chodzi mi o tą żerującą na nostalgii imprezkę, bo jak wyżej - napisałem na FB komentarz pod wydarzeniem, ale wciąż oczekuję na akceptację :lol2:

Myślę natomiast, że powinniśmy zabrać się np za notkę o ŚGK wiszącą na Wikipedii. Stanowczo za mało jest tam informacji, ostatnie info mówi o Gamelogu. To chyba nie powinien być problem, rozbudować taki wpis? Pytam, bo nigdy nie miałem do czynienia z Wiki.

Natomiast jeżeli chodzi czasy teraźniejsze to:
Cherryy pisze:Według mnie trochę przeceniamy swoją ''popularność''. Myślę, że za bardzo nikogo nie obchodzimy.
... mogę się mylić, ale stawiam dolary przeciw orzechom, że obecnie fsgk.pl jest częściej odwiedzane niż gamelog.pl był kiedykolwiek.


Aha, i co to znaczy SSZ?
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4981
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: Zolt »

SSZ to Szara Sieć Zła. Bonzo przypomina stare dobre określenia Grupy Trzymającej Władzę, szacun :)
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: boncek »

Sry, z rozpędu napisałem oni, ale przecież piszesz o jakichś onych co mają nas w dupie, więc potraktujmy to jako skrót myślowy. ;)

O tym, że nie mają o nas pojęcia, to mi raczej chodziło o Pixela, bo że Naczo miał o nas pojęcie 4 lata temu, to wiem. Pytanie czy jeszcze o tym pamięta. :)

No i bitch please, jaką my niby scenę ŚGK robimy? Organizujemy koncerty z Naczem i pogaduszki potem? Czy może mecze w Sensible Soccer raz do roku? Czy może ta "scena" polega na tym, że mamy nawiązanie w logo i ckliwą historię o nas? Przecież my nawet nie umiemy zrobić własnego zlotu. :D Trochę dystansu Pq. ;)


A w ogóle to jak nie wiesz co to SSZ, to siedź cicho synku. ;P
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5034
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: Pquelim »

No i bitch please, jaką my niby scenę ŚGK robimy? Organizujemy koncerty z Naczem i pogaduszki potem? Czy może mecze w Sensible Soccer raz do roku? Czy może ta "scena" polega na tym, że mamy nawiązanie w logo i ckliwą historię o nas? Przecież my nawet nie umiemy zrobić własnego zlotu. Trochę dystansu Pq.

No hej, to jest jakiś próg "dostępności", za którym można uznać istnienie "sceny", jakiegoś środowiska, czy innego fandomu? Bo mnie się wydaję, że to już trochę zakłamanie rzeczywistości - jesteśmy, ale jakoby nas nie było. No nie, jesteśmy i doceniają to nawet nasi Czytelnicy z głównej:
Fsgk kontynuuje tradycje esgieka – mojego ulubionego pisma o grach. Co prawda tematyka sie zmiennila, a wiekszosc dzisiejszych czytelnikow nie ma pewnie pojecia o rodowodzie I historii serwisu, ale co to zmienia? Kiedys byl Elektryczny, Naczelnik i Alien, dzisiaj jest SithFrog, DaeL i Pquelim. W niektorych przypadkach warsztat jezykowy znacznie przerasta poprzednikow
http://fsgk.pl/wordpress/2018/01/korona ... ment-33285


Mnie tam jest miło takie rzeczy czytać. I chyba nikomu nie robię tutaj krzywdy, że sobie ponarzekałem ;)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: DaeL »

Zolt pisze:A moim zdaniem to dlatego, że DaeL zdradził ideały ŚGK i publikuje w (tfu) CDA
Moja współpraca z CDA ma być omawiana na panelu "Dziesięć największych zdrad w anime".
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: boncek »

Pquelim pisze:No hej, to jest jakiś próg "dostępności", za którym można uznać istnienie "sceny", jakiegoś środowiska, czy innego fandomu?
Scena chyba powinna coś tworzyć, tak mi się wydaje. Trudno powiedzieć o kimś, że tworzy demo scenę, kiedy jego jedyny wkład w nią to jest rozmowa co jakiś czas o tym, jakie to fajne kiedyś były dema. Bo co to za wkład? Tak samo z fandomem, nawet Wiki, choć może nie jest to najlepsze źródło, twierdzi, że:
Jako fandom określa się zwykle ludzi aktywnie uczestniczących w klubach fanowskich, konwentach fantastyki lub w internetowych zdarzeniach, dyskusjach.
Zresztą nie chce mi się ciągnąć tego wątku, myślę, że mamy po prostu inne podejście do tego.

Koniec końców nie chce być odebrany jako ktoś, kto wali po naszym forum, po prostu wydaje mi się, że uzurpowanie sobie prawa do tego, żeby ktoś nas miał gdzieś zapraszać, bo kilku z nas było kiedyś na forum ŚGK, a potem Gameloga, to chyba jednak pewne nadużycie. Prawda jest taka (przynajmniej moim zdaniem), że nie kiwnęliśmy palcem, żeby jakoś ten ŚGK kultywować (poza może tą zrzutką na film, co to potem nawet nas chyba nie dali w napisach, jeśli mnie pamięć nie myli, ale nawet to było takim publicity stuntem w założeniu), to co robimy teraz robimy robimy (świadomie przecież, taką podjęliśmy decyzję jakiś czas temu) na własny rachunek i czerpiemy z tego profity (chyba, że te reklamy, które mi zasłaniają cały kontent nie przynoszą zysków) i spoko. Bardzo fajnie, że to się jakoś kręci, jestem pod mega wrażeniem, że DaeL zbudował taką markę. Ale na Boga, co to ma wspólnego z ŚGK?

Zarzucamy Pixelowi, że żeruje na sentymentach, żeby promować własną markę, a sami trochę chcemy robić to samo. No właśnie, chcemy? Ja nie chcę. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4981
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: Zolt »

boncek pisze:Ja nie chcę
This.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5034
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: Pquelim »

boncek pisze:to co robimy teraz robimy robimy (świadomie przecież, taką podjęliśmy decyzję jakiś czas temu) na własny rachunek i czerpiemy z tego profity
profity są takie, że w tym roku nie było zrzutki na domenę i serwer.

Co do reszty - faktycznie, chyba mamy inne podejście. Ja zawsze staram się postawić na miejscu organizatora i po prostu naturalnym wydało mi się, że fsgk.pl można by wykorzystać do promocji tego eventu. Byłoby to pierwsze miejsce związane z eśgkiekiem o którym bym pomyślał.
"Scena" to chyba rzeczywiście za dużo powiedziane, może lepsze byłoby "dziedzictwo" lub "spadkobiercy" ale bez względu na słownikową precyzję, chyba rozumiemy o co chodzi.

Natomiast, gdybyśmy rzeczywiście "żerowali na sentymentach", to chyba jednak inaczej by to wszystko wyglądało, więc zarzut lekko nieadekwatny. Przecież nikt z forum nigdy nie próbował się podpinać pod jakąkolwiek melancholię za starymi czasami i eśgiekiem. Także tego.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: boncek »

Pquelim pisze:profity są takie, że w tym roku nie było zrzutki na domenę i serwer.
Tzn jakie są? :) Dokładnie takie jak na serwer i domenę, ciut większe, mniejsze? Na czyje konto w ogóle te profity spływają? Bo to jest w końcu przychód, więc zakładam, że jakiś podatek trzeba zapłacić, a żeby był podatek, to musi być podatnik. :) No chyba, że są na lewo. ;)

W sumie to są tematy, na które miałem wcześniej trochę wyjebane, aż to momentu, kiedy zauważyłem, że artykuły na głównej wyglądają teraz tak. ;)
Screenshot_20180503-134616_Chrome kopia.jpg
Screenshot_20180503-134616_Chrome kopia.jpg (161.53 KiB) Przejrzano 5219 razy
I zdałem sobie sprawę, że w sumie to nie mam pojęcia co się dzieje z FŚGK, a w końcu jestem jednym z Ojców Założycieli. ;) Ba, mam nawet specjalny status, który to potwierdza. :D

Mam urlop, więc przejrzałem sobie forum redakcyjne i widzę, że ostatni wątek organizacyjny jest z 2016 roku. Nie widzę żadnych rozliczeń, nie wiem od kiedy są reklamy, co z tych pieniędzy ma redakcja lub poszczególne osoby. Nikt mnie nawet o zdanie nie pytał. ;)

Ba! serwer i domena chyba jakoś na dniach musiała być przedłużona (o czym wiem, bo sam się tym wcześniej zajmowałem) i nie widzę nigdzie info, że hej misiaczki, zapłaciliśmy za to z reklam, ale super. ^^

Sam dbałem o to, żeby wszystko było bardzo przejrzyste, była chyba nawet ankieta co zrobić z nadwyżką. OK, rozumiem, że wtedy były zrzutki, teraz jest monetyzacja Waszego wkładu (czy pewnie głównie wkładu DaeLa), ale nie byłoby tego, gdyby wcześniej nie było składek, przenosin i całego wkładu jaki wnieśliśmy tutaj wszyscy, nie tylko późniejsza redakcja, więc choćby dlatego należy nam się jakieś info w tej sprawie.

Żeby było jasne, nie chcę tutaj robić jakiegoś palenia czarownic, sam byłem za tym, żeby FŚGK miał Patreona itd., ale mam trochę wrażenie, że zrobił nam się mocny rozjazd na elytę FŚGK.pl i motłoch z Forum. ;) A tak poważnie, to trochę mi brakuje przejrzystości w tym wszystkim. Rozumiem, że z FŚGK zrobił nam się Bardzo Poważny Portal, ale chyba założenie było takie (że zacytuję innego Ojca Założyciela):
LLothar pisze: Cele strony glownej sa dwa:
- przyciagac swieza krew na forum
- miejsce do publikacji wlasnej tworczosci
Już ciul z tym, że świeża krew pisze w komentarzach, które kanibalizują forum, ale po prostu zastanawia mnie jaki teraz jest status wszystkiego. Co tam sobie na Slacku czy innych mesendżerach ustalacie Panowie i Panie Redaktorzy. ;)

No chyba, że to już jest portal DaeLa, a my tylko korzystamy z jego uprzejmości, że możemy mieć tu Forum i nie mamy nic do gadania. Jeśli tak to może po prostu postawmy sprawy jasno i tyle. ;)

AGAIN - nie chcę robić gówno burzy, zadaje te pytania, bo mnie to interesuje i trochę też dziwi brak przejrzystości, załatwianie wielu spraw poza Forum, a widzę, że jednak na naszych łamach wyrósł dość poważny byt, o którym w zasadzie nic nie wiem. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5558
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: LLothar »

boncek pisze:Mam urlop, więc przejrzałem sobie forum redakcyjne i widzę, że ostatni wątek organizacyjny jest z 2016 roku. Nie widzę żadnych rozliczeń, nie wiem od kiedy są reklamy, co z tych pieniędzy ma redakcja lub poszczególne osoby. Nikt mnie nawet o zdanie nie pytał.

Ba! serwer i domena chyba jakoś na dniach musiała być przedłużona (o czym wiem, bo sam się tym wcześniej zajmowałem) i nie widzę nigdzie info, że hej misiaczki, zapłaciliśmy za to z reklam, ale super. ^^
Wszystko jest bardzo przejrzyscie na Slacku redakcyjnym. Tam, bo tam wygodniej.

Calosc reklam idzie na domene i serwer. Nadwyzki sa grosze. Nikt nie dostaje do kieszeni ani centa (tudziez ani NOKa). Pelna rozpiske moge wyslac na priv jak ktos chce.

Jak ktos chce informacji - prosze pytac. Wszyscy moga dostac wszystko. Ktos chce miec wplyw na FSGK.pl - prosze smialo, kazdy jest mile widziany.

Szczerze mowiac to chyba jest taki nasz tradycyjny rozziew, pomiedzy glowna a Forum. Bylo tak z SGK, tez tak bylo z Gamelogiem.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5034
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: Pquelim »

boncek pisze:Dokładnie takie jak na serwer i domenę, ciut większe, mniejsze? Na czyje konto w ogóle te profity spływają?
No chyba, że są na lewo.
boncek pisze:Nie widzę żadnych rozliczeń, nie wiem od kiedy są reklamy, co z tych pieniędzy ma redakcja lub poszczególne osoby. Nikt mnie nawet o zdanie nie pytał.
boncek pisze:Ba! serwer i domena chyba jakoś na dniach musiała być przedłużona (o czym wiem, bo sam się tym wcześniej zajmowałem) i nie widzę nigdzie info, że hej misiaczki, zapłaciliśmy za to z reklam, ale super. ^^
boncek pisze:Żeby było jasne, nie chcę tutaj robić jakiegoś palenia czarownic, sam byłem za tym, żeby FŚGK miał Patreona itd., ale mam trochę wrażenie, że zrobił nam się mocny rozjazd na elytę FŚGK.pl i motłoch z Forum.
boncek pisze:Już ciul z tym, że świeża krew pisze w komentarzach, które kanibalizują forum, ale po prostu zastanawia mnie jaki teraz jest status wszystkiego. Co tam sobie na Slacku czy innych mesendżerach ustalacie Panowie i Panie Redaktorzy.
No chyba, że to już jest portal DaeLa, a my tylko korzystamy z jego uprzejmości, że możemy mieć tu Forum i nie mamy nic do gadania. Jeśli tak to może po prostu postawmy sprawy jasno i tyle. ;)
WOW.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: boncek »

Prawda? Sam jestem w szoku, że muszę o takie rzeczy pytać. :)
Obrazek
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4838
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: Razorblade »

Ale powaznie bonzo? "Elita fsgk i motloch z forum"? "Portal DaeL'a"? Serio... :bugeye:
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: boncek »

Tak, serio. Zadaję serio takie pytania, bo nigdzie na Forum nie mogłem znaleźć na nie odpowiedzi. I co jest dziwnego w tym, że pytam, czy jest to portal DaeLa skoro jest on redaktorem naczelnym? Może ustalone coś było na Slacku, czy innym mesendżerze, nie wiem, dlatego pytam. Powtarzam, pytam, no przenieśliście wszystkie wewnętrzne dyskusje poza Forum. No chyba, że nie można pytać. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3513
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: Gregor »

Po części rozumiem boncka, że w sumie nie robimy dużo ku czci i pamięci ŚGK, ale fakt, że jesteśmy prawdopodobnie ostatnią zorganizowaną grupą ludzi, którą upadła naście lat temu gazeta jeszcze emocjonuje

Poza tym i tak by mi się nie chciało drałować na taką imprezę aż tak daleko na wschód od cywilizacji

Wysłane z mojego Moto G (5) Plus przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4838
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: Razorblade »

boncek pisze:Tak, serio. Zadaję serio takie pytania, bo nigdzie na Forum nie mogłem znaleźć na nie odpowiedzi. I co jest dziwnego w tym, że pytam, czy jest to portal DaeLa skoro jest on redaktorem naczelnym? Może ustalone coś było na Slacku, czy innym mesendżerze, nie wiem, dlatego pytam. Powtarzam, pytam, no przenieśliście wszystkie wewnętrzne dyskusje poza Forum. No chyba, że nie można pytać. ;)
Myske ze chodzi o styl pytania...
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: boncek »

A co jest nie tak w stylu? Zadałem konkretne pytania, nikogo nie oskarżam, interesuje mnie jedynie co się dzieje pieniędzmi, które generuje portal i jaki jest jego hmm... status teraz. Było założenie demokracji, a obecnie chyba tego już nie ma.
Obrazek
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4838
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: Razorblade »

Napisalem juz co mysle ze bylo nie tak, ale ok...
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: DaeL »

W sumie to mogę się podpisać pod tym, co mówił LLo, ale może jeszcze uzupełnię:

1. Forum nie nadaje się do dyskutowania o tekstach i sprawach redakcyjnych (tygodniowo kilkaset wiadomości, do tego czasem trzeba kogoś złapać na telefonie), stąd używamy Slacka. Bo to coś pośredniego pomiędzy forum a komunikatorem. Dostęp nie jest w żaden sposób reglamentowany, każdy kto chciał pisać, albo w jakiś inny sposób pomagać przy redagowaniu serwisu dostał zaproszenie. Nie ma żadnego podziału na "lepszych" i "gorszych", jest po prostu dodatkowe narzędzie dla osób, które piszą na głównej. A pisać może każdy, kto chce.

2. Rozliczenia z pieniędzy składkowych były publiczne. Rozliczenia z reklam nie są, bo nie przyszło mi nawet do głowy, że przy tym poziomie wpływów coś takiego byłoby konieczne. Ale tak jak mówił LLo - możemy pokazać dane z adsense'a i analyticsa. Dobra wiadomość jest taka, że nie musimy w tym roku robić składki wśród forumowiczów i wszystko zostało opłacone. Zła wiadomość jest taka, że zostały jakieś śmieszne grosze, z których by chyba nie starczyło nawet na to, żeby kupić wszystkim piszącym po piwie.

3. System komentarzy pod tekstami nie kanibalizuje forum. Przez dwa lata komentarzy nie było, serwis odnotowywał już te kilkadziesiąt tysięcy odsłon miesięcznie, a rejestracje na forum były sporadyczne. Wprowadzenie komentarzy zbudowało osobną społeczność, najpierw wokół tekstów o GoT, później również wokół innych artykułów, ale łudzi się ten, kto myśli, że bez komentarzy ci sami ludzie pisaliby na forum. Nie wspominając już o tym, że generalnie forum nie jest jakoś wyjątkowo otwarte na nowych ludzi - gdy już się pojawiają.

4. Nic nie jest robione na lewo. Korzystamy z faktu, że norweskie prawo umożliwia (do jakiejś-tam kwoty) osiąganie drobnych, nieopodatkowanych przychodów z działalności hobbystycznej. Dlatego NOK-i idą do LLothara. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, a pieniądze są takie, że rejestrowanie działalności w Polsce byłoby jakimś kompletnym nonsensem.

Coś pominąłem?
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: boncek »

DaeL pisze:2. Rozliczenia z pieniędzy składkowych były publiczne. Rozliczenia z reklam nie są, bo nie przyszło mi nawet do głowy, że przy tym poziomie wpływów coś takiego byłoby konieczne.
Mnie tym bardziej, bo nie miałem pojęcia jaki jest poziom tych wpływów in a first place. ;) Ani nawet, że w ogóle są reklamy. Dowiedziałem się o tym, że tak powiem, empirycznie. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5558
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: LLothar »

boncek pisze:
DaeL pisze:2. Rozliczenia z pieniędzy składkowych były publiczne. Rozliczenia z reklam nie są, bo nie przyszło mi nawet do głowy, że przy tym poziomie wpływów coś takiego byłoby konieczne.
Mnie tym bardziej, bo nie miałem pojęcia jaki jest poziom tych wpływów in a first place. ;) Ani nawet, że w ogóle są reklamy. Dowiedziałem się o tym, że tak powiem, empirycznie. ;)
Reklamy weszły 11 miesięcy temu...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: boncek »

I wiesz jak mnie to zabolało? Wcześniej na główną wchodziłem z Adblockiem albo z Tapatalka. :) A tu raz przypadkiem wszedłem na zalinkowany przez Pq artykuł w tym temacie, który otworzyła przeglądarka w kom i szok!
Obrazek
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2677
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: Cherryy »

No dobra, fajnie fajnie, ale kompletnie odeszliśmy od tematu.

W dobie internetu rozmawiamy tak, jakby szczytem techniki komunikacyjnej były telegrafy i gołębie pocztowe. Może po prostu odezwijmy się do Naczelnika na privie na FB? Zrobiłbym to sam, ale chcę poznać Wasze zdanie, żeby nie decydować za Całą Naszą Społeczność w temacie jej dotyczącym. :)
Since 2001.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: Voo »

A propos komentarzy na głównej to w pewnym sensie zapewne właśnie kanibalizują forum ale tak po prostu w ogóle jest w necie. Formuła forum internetowego dostaje wpierdol od formuły komentarza i krótkiego wpisu. Strony internetowe przegrywają z Fb i tymi jak im tam - soszial media ;) Ludzie korzystają z neta za pomocą smarfonów, na których trudno skleić sensowną wypowiedź dłuższą niż trzy zdania. Napisałem "trzy zdania"? No dobra - jedno zdanie :P Zresztą ludzie czytający dłuższe tekstu to też niedobitki. Forum broni się wtedy gdy ma wąską specjalizację i skupia np. bo ja wiem... Np. miłośników IIWŚ (gdzie ludzie kłócą się np. o średnicę nakrętki w kole we włoskim ciągniku artyleryjskim z 1937) albo graczy (gdzie piszą mające dużo czasu dzieciaki) albo wędkarzy (co mam kupić?) itd. Nie ma co sobie tym głowy zawracać, takie czasy. Nie będzie żadnego runu na nasze forum bo bablamy to wszystkim i o niczym a nie dostarczamy wiedzy w jakiejś wąskiej specjalizacji.

Co do sytuacji finansowej to myślałem, że DaeL naprawdę nieźle na tym wszystkim zarabia...

Nie, no dobra, żartuję, nie myślałem tak :D

Nie mam czasu na żadną aktywność na stronie głównej (dlatego nie oczekuję, że będę informowany o sprawach organizacyjnych) i cieszę się, że jest kilka osób, które całkiem fajnie to ciągną i że dociera to do jakiejś grupki ludzi. Dzięki temu ci pierwsi się jakoś realizują hobbystycznie a ci drudzy swoimi odwiedzinami przyczyniają się do tego, że forum idzie dalej jak Legia Cudzoziemska na pustyni. Może przetrzebiona ale niepokonana :D Zresztą, bez żadnej wazeliny - uważam, że to co pojawia się na głównej prezentuje naprawdę wysoki poziom merytoryczny. Cud, że powstaje to w wykonaniu zarobionych 30 i więcej -latków a nie licealistów i studentów :D

Co do głównego wątku i Pixel Heaven - sądzę, że zwyczajnie nikt o nas nie wie/nie pamięta. Musimy zrozumieć, że dla nas Naczo był jeden ale ludzi takich jak my teoretycznie zna on lub powinien kojarzyć zatrzęsienie. Bez względu na nasze korzenie teraz mamy się prawo kojarzyć raczej z GoT czy filmami niż z ŚGK. Wszystko co nas łączy z ŚGK to w tej chwili niedokończony ( :> tak Wiśnia - niedokończony) cykl artykułów o historii magazynu. Pamiętacie, że na samym początku chcieliśmy mocniej iść w ten klimat i pisać więcej o SGK, tworzących go ludziach ale nikomu się tego nie chciało robić bo ...TAK NAPRAWDĘ POZA GARSTKĄ WSPOMNIEŃ MAMY JUŻ TROCHĘ W .... ŚGK, right? Tak jak to z kim chodziliśmy w 3 klasie liceum ;) Nie wracamy już do tego specjalnie, prawda? ;)

Oszczajmy to więc i po prostu, ktoś kto się wybierze na tę imprezę niech zepnie poślady i napisze z niej fajną, bezstronną relację, którą potem będziemy linkować na na stronie imprezy na Fb ;) O co chodzi - nie możemy się tam zwyczajnie wybrać, bez żadnego zadęcia i zapraszania? :) Przecież to jest fajne w naszym grajdole, że nikt nie musi nam już dawać darmowych wejściówek :D

Edit: w zasadzie to my w ogóle nie mamy nic wspólnego z retrograniem więc taka impreza zasadniczo nie musi nas interesować inaczej niż "prywatnie" ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: SithFrog »

Ode mnie 2 sprawy:

1. W temacie PH zgadzam się w 100% z Bonckiem. Przypuszczam, że Naczo zapytany dziś na ulicy o fsgk.pl nie miałby żadnego pojęcia z czym to się je i że ma jakikolwiek związek z ŚGK. Podpinanie pod to mojego tekstu to jakaś megalomania, myślę, że nikt z ich redakcji nie wie o naszym istnieniu, a co dopiero o jakimś jednym artykule. Ja też czuję się mentalnym spadkobiercą ŚGK, bo na ich tekstach wyrosłem, a teraz (chwalenie się mode on) ManJAk czyta moje recenzje filmów, czasem podbuduje dobrym słowem co dla mnie jest spełnieniem marzeń i nic więcej w tym temacie nie potrzebuję (chwalenie się mode off), ale to wszystko. Nie wiem czy nawet on ma świadomość skąd to całe fsgk, bo chyba nigdy mu nie pisałem o tym. Także nie sądzę, że ktokolwiek nas specjalnie pominął, zamiast się sadzić lepiej byłoby im napisać o nas i może przygotować jakiś panelik ot tym, że ŚGK nie wszystek umarł w naszych sercach i że przetrwał jako forum gdzie pojawiły się zloty, poznaliśmy się osobiście, a na koniec wyszła jeszcze inicjatywa portalu, który nieźle wygląda i całkiem dobre treści produkuje.

2.
AGAIN - nie chcę robić gówno burzy, zadaje te pytania, bo mnie to interesuje i trochę też dziwi brak przejrzystości, załatwianie wielu spraw poza Forum, a widzę, że jednak na naszych łamach wyrósł dość poważny byt, o którym w zasadzie nic nie wiem. :)
Cały ten Twój post jest kurewsko przykry do czytania. Ja wiem, że "tylko pytasz", ale to wszystko jest napisane tonem sugerującym, że wytworzył się jakiś układzik, który nie wiadomo co robi, nie wiadomo ile zarabia, nie wiadomo jakie decyzje podejmuje, wszystko to jakieś takie szemrane, Ty jako ojciec założyciel nic nie wiesz, jakieś reklamy, pieniądze, elita i plebs forumowy i tak dalej i tym podobne. Oczywiście Ty tylko pytasz, ale wiesz, to jest jak z pytaniem do kumpla "czy Twoje żona wie, że czasem lubisz przyjąć w gardło kutasa od kolegi z pracy?". Z obowiązkowym " ;) " na końcu, bo przecież pytanie, niewinne.

Naprawdę nie rozumiem - skoro masz pytania, albo wątpliwości - czemu nie wszedłeś do wątku redakcyjnego i nie zapytałeś wprost o te i inne sprawy, bez takiego śliskiego, dwuznacznego języka? Na pewno Dael, albo ktoś inny by Ci odpisał. Jakbyś napisał, że chcesz mieć wpływ/wgląd w cokolwiek - miałbyś pewnie z automatu wejście na Slacka. A jakbyś napisał, że inni tutaj mogą mieć podobne poczucie jak Ty to na pewno byśmy wysmarowali posta w publicznej części forum, żeby każdy wiedział co się dzieje i jak. Nawet tu mogłeś napisać "a w ogóle może ktoś napisać na forum jak to teraz działa, jak z domeną, kasą i tak dalej?".

Zamiast tego wybrałeś formę, że niby sobie żartujesz, ale wiadomo, że nic nie wiadomo, jest jakaś elita, jakieś reklamy, nikt nic nie mówi, Ty oczywiście nic nie sugerujesz i w ogóle niby "he-he-he", ale ewidentnie coś jest na rzeczy, coś tu śmierdzi, szemrana sprawa.

Ja po przeczytaniu tego czuję się jakbym tu kogoś pisaniem cotygodniowych tekstów okradał z pieniędzy i samym faktem, że publikuję na głównej miał się za takiego co wyżej sra niż dupę ma. Miło. Nie kojarzę, żebym w jakikolwiek sposób zmienił podejście do forum, piszę posty jak zawsze, nie widzę tu żadnej elity, na slacku jak mówił Dael - ustalamy co i kiedy idzie, kiedy korekta, problemy techniczne i inne takie bzdety, które łatwiej załatwić ad hoc niż postować na forum. Ba, chwilę po prezentacji na głównej wrzucam większość recenzji do wątku z naszymi recenzjami na forum, bo tu się moje pisanie zaczęło i nie wyobrażam sobie inaczej.

Rozumiem ciekawość, rozumiem chęć poznania obecnego statusu, dowiedzenia się co z reklamami, domeną itp. Wystarczyło tak normalnie, po ludzku zapytać*.

---

* - Nie odpisuj proszę, że przecież zapytałeś, bo zakładam, że szanujemy nawzajem swoją inteligencję na tyle, żeby nie udawać, że Twój śmieszkująco-sugerujący post to było po prostu zapytanie o stan rzeczy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: Voo »

Chłopaki, tylko nie bądźcie jak Tony Stark i Kapitan Ameryka albo jak John Lennon i Paul McCartney ani jak Andrzej i Antoni, ok?
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2190
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: peterpan »

Fsgk: Civil War. Brzmi nieźle.
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Yankes
prof. Miodek
Posty: 599
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:06

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: Yankes »

Poprostu Szara Siec Zla Strikes Back :>
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: Piccolo »

Ja dodam jeszcze tylko, że pomijają już umierającą formułę forum jako takich, nasza ekipa jest po prostu na tyle hermetyczna, że nowi ludzie średnio nawet czują możliwość wejścia. I nie mówię tego jako coś złego, mówię to po prostu jako fakt. Zauważcie, że poza kilkoma powracającymi ludźmi kiedy puściliśmy w sieć wieści, że gamelog to teraz fsgk, jedyne nowe osoby, które się trzymały i dalej co jakiś czas wpadają to żona Matthiasa i Łapa, który też chyba jest czyimś bratem :P. Po prostu znamy się na tyle dobrze i na tyle luźno w wielu wątkach rozmawiamy, że ktokolwiek absolutnie nowy czuje na wstępie barierę "wbijam między ziomków, którzy się znają x lat". Więc nic niczego nie kanibalizuje, forum po prostu taką ma już formę, że jest naszym hubem do komunikacji bo jednak bez niego ciężko byłoby się tak dalej trzymać mimo rozsiania po całej Polsce, okolicach i Kanadzie :P. A i serio boncek do slacka nawet ja mam dostęp i to pewnie tylko dlatego bo kiedyś zmontowałem 3 odcinki podcastu :P. Serio to nie jest jakaś zamknięta sekcja, gdzie musisz oddać pierworodnego, żeby dostać dostęp, to po prostu oddzielna, szybsza od forum, forma komunikacji wśród tych, którzy piszą coś na główną :).
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3865
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Pixel Heaven 2018

Post autor: PIOTROSLAV »

Ej, nie prawda. Jest Olsen, jest Lai, no i smorąg (który moim zdaniem jest botem i zbiera posty żeby otworzyć temat otanij stolarce...)
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
ODPOWIEDZ