Eklezja, czyli luźno o polityce.

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2144
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Matthias[Wlkp] pisze:Tak to zawsze jest, że jak ginie urzędnik wysokiej rangi, to otrzymuje honory z tytułu pełnionego stanowiska.
Wiem, ale mierzi mnie to i dlatego wyplułem z siebie tamtego posta :(
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Masz racje Theeck. Lecha Kaczyńskiego powinni byli pochować na cmentarzu w Smoleńsku bez kamer i państwowego pogrzebu.

Swoją drogą nie bądź hipokrytą! Dlaczego uważasz, że 5 nastolatek bardziej zasługuje na minutę ciszy niż naście czy więcej osób ginących co weekend na drogach? O nich nie wspominasz :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2144
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Nie zmieniaj tematu na LK ani media ;), po prostu strasznie irytuje mnie to co się wyprawia obecnie z Adamowiczem. Rozumiem dlaczego tak się dzieje, dlaczego politycy choć jeszcze wczoraj utopiliby go w łyżce wody, obecnie niemal ronią łzy przed kamerami i omal łkając dzielą się wspomnieniami o samorządowcu tysiąclecia. Rozumiem, ale brzydzi mnie to i dzisiaj i wczoraj jadąc do i z pracy musiałem wciąż przełączać radio z kanałów informacyjnych bo wszędzie produkowali się politycy robiący sobie bezpłatny pijar ze swojej wrażliwości i pohukujący do zaprzestania wzajemnej nienawiści.

A zwykły, szary obywatel dla polityków zupełnie się nie liczy, nie zasługuje ani na minutę ciszy, ani na sekundę uwagi, choć na pewno jest o wiele bardziej wartościowym człowiekiem od zawodowego polityka.
I żeby rozwiać wątpliwości - w mojej hierarchii wartości, poniżej zawodowych polityków nie ma już nic. :D
Tym bardziej zrozumcie moją irytację jak tyle hołdów i zaszczytów spotyka kogoś takiego :sciana:
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Przesadzasz. Są i wartościowi politycy i niewartościowi zwykli ludzie. Nie dzieliłbym uprawianymi zawodami. Co najwyżej w niektórych łatwiej trafić dziada niż nie-dziada.

Natomiast szum medialny jest w takich sytuacjach oczywisty i wynika z czasów w jakich żyjemy i organizacji społeczeństwa.

Poza tym jak nie lubisz kolegi z pracy to nie wiem, nie jest Ci przykro jak zginie w wypadku samochodowym? No kurde. Tak samo politycy często drą koty, a potem razem idą na wódkę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2144
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Wiem, że przesadzam :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Niech Ci będzie. Następnym razem karna buła w plecy. A nie, to są WASZE sposoby :P

Niechże ktoś zrobi nowy temat plis. Jakie mamy następne trudne słowo? Zawsze po 100 stronach otwieramy nowe bagienko o bieżącej polityce ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2144
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Adamowicz honorowym obywatelem Warszawy :lol:

Męczennika na ołtarze :lol2:
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Ok, to jest przesada. Rozumiem, że Gdańsk, ale trzymajmy się rozsądnej żałoby.

A męczennikiem trochę jest. Ziomek chory na łeb ubzdurał sobie, że zemści się na władzy za zmyślone krzywdy i Adamowicz to była dla niego władza. Dlatego pisałem, że zginął podczas pełnienia obowiązków i za to, że je pełnił.
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4319
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

Ja zamkne ten bo już czytanie tego jest przykre, ale ja osobiscie z nowym wstrzymałbym sie do niedzieli.

Ale róbcie co chcecie
Obrazek
#sgk 4 life.
Zablokowany