Ostatnio kupiony sprzęt

... nie to o czym myslisz.

Moderatorzy: Zolt, boncek

Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: LLothar »

Larofan pisze:
A co do klawiatury - taki myk zamiast hasla w sumie - nikt nie umie teraz obsluzyc mojego komputera, wiec nie musze go blokowac :D
chyba masz jakichs debili w robocie w takim razie :) chyba ze masz uklad AZERTY albo jakis inny ABC ;)
Pamietaj, ze ja nie pracuje w IT ;). Ty masz spaczony obraz swiata.
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Larofan »

LLothar pisze:
Larofan pisze:
A co do klawiatury - taki myk zamiast hasla w sumie - nikt nie umie teraz obsluzyc mojego komputera, wiec nie musze go blokowac :D
chyba masz jakichs debili w robocie w takim razie :) chyba ze masz uklad AZERTY albo jakis inny ABC ;)
Pamietaj, ze ja nie pracuje w IT ;). Ty masz spaczony obraz swiata.
aaa no to tak :)
mi sie zdawalo ze jak ktos pracuje nie jako HR to umie w komputer :)
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: LLothar »

Larofan pisze:
LLothar pisze:
Larofan pisze:
A co do klawiatury - taki myk zamiast hasla w sumie - nikt nie umie teraz obsluzyc mojego komputera, wiec nie musze go blokowac :D
chyba masz jakichs debili w robocie w takim razie :) chyba ze masz uklad AZERTY albo jakis inny ABC ;)
Pamietaj, ze ja nie pracuje w IT ;). Ty masz spaczony obraz swiata.
aaa no to tak :)
mi sie zdawalo ze jak ktos pracuje nie jako HR to umie w komputer :)
Lol.

Ja widziałem fajne spaczenie na /r/android, gdzie ktoś twierdził że w Galaxy S8 bez problemu można przemapowac Bixby button, Bo wystarczy przecież tylko parę linijek przekleić do adb i już ;). Ja umiem w komputer a nie chce mi się tego robić Obrazek

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: DaeL »

Klawiaturka spoko, na myszy się nie znam, ale po jakiego wuja potrzebny Ci trackball?
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: LLothar »

DaeL pisze:Klawiaturka spoko, na myszy się nie znam, ale po jakiego wuja potrzebny Ci trackball?
Zamiast myszy, ot alternatywa. Wygląda trochę jak mysz z guzem, ale suwanie po blacie nic nie robi.

Btw: dzisiaj był u mnie IT expert instalować MS Project i też sobie odpuścił używanie mojego zestawu ;)

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: SithFrog »

LLothar pisze:Btw: dzisiaj był u mnie IT expert instalować MS Project i też sobie odpuścił używanie mojego zestawu ;)
Czy ktoś widzi co tu jest napisane? :P
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: LLothar »

SithFrog pisze:
LLothar pisze:Btw: dzisiaj był u mnie IT expert instalować MS Project i też sobie odpuścił używanie mojego zestawu ;)
Czy ktoś widzi co tu jest napisane? :P
Witamy w świecie korporacji z paranoicznym IT. Żeby zainstalować Notepad++ trzeba napisać wniosek i czekać tydzień aż ktoś zatwierdzi i zrobi. Wszystko jest poblokowane, nawet porty USB nie obsługują pendrive'a.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1938
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Halaster »

No u mnie w banku też wszystko było blokowane ale aplikacje instalowalo się zdalnie ze specjalnego sklepiku.

U Ciebie to pachnie mocno latami 90, nie mówiąc już o tym że kto używa jeszcze MS Project? :)
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: boncek »

U mnie też instaluje się ze sklepiku, ale to czy można czy nie samemu zależy od aplikacji. Do części trzeba zrobić request z uzasadnieniem (np. Chrome nie możesz mieć tak o, trzeba mieć uzasadniony powód, np. być devem. ;)). Z tym, że u mnie nie ma fizycznych pecetów, wszyscy pracują na VMach przez terminale. Ciekawe rozwiązanie, bo możesz z każdego terminala w firmie zalogować się na swoje konto.

Ale.. mamy też iMaci i tam żeby coś zainstalować trzeba zrobić request i wtedy... Przylatuje ziomek z Zurychu, żeby to zrobić. :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7446
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Crowley »

Halaster pisze:nie mówiąc już o tym że kto używa jeszcze MS Project?
U nas Project jest uznawany za narzędzie zbyt nowoczesne i wydumane. Tylko Excel. :D
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4982
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Zolt »

Crowley pisze:
Halaster pisze:nie mówiąc już o tym że kto używa jeszcze MS Project?
U nas Project jest uznawany za narzędzie zbyt nowoczesne i wydumane. Tylko Excel. :D
Kiedyś robiłem wykresy Gantta w excelu. The horror...
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1938
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Halaster »

Całe szczęście w moich kręgach uznano, że Gantt jest już passe - chyba wszyscy w końcu skumali że to jedna wielka ściema i próba utrzymania gantta w ryzach kończy się cotygodniowym przesuwaniem terminów i ostatecznie efekt nie ma nic wspólnego z planami.

Być może w budowlance czy gdzieś indziej to ma rację bytu, ale w wdrażaniu produktów w czy systemów to w już nie bardzo. To jest chyba najlepsza rzecz w tych całych zwinnych metodach pracy (przynajmniej z mojego doświadczenia), że wszyscy przestali ufać urojeniom i mogą skupić się na pracy.
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Larofan »

LLothar pisze:Elecom Huge. Chyba najlepszy obecnie trackball na rynku.
LLo w polszy tego sie niemal kupic nie da :'<
jakies inne sugestie?
ten tutaj wyglada na popularny:
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: LLothar »

Halaster pisze:Całe szczęście w moich kręgach uznano, że Gantt jest już passe - chyba wszyscy w końcu skumali że to jedna wielka ściema i próba utrzymania gantta w ryzach kończy się cotygodniowym przesuwaniem terminów i ostatecznie efekt nie ma nic wspólnego z planami.

Być może w budowlance czy gdzieś indziej to ma rację bytu, ale w wdrażaniu produktów w czy systemów to w już nie bardzo. To jest chyba najlepsza rzecz w tych całych zwinnych metodach pracy (przynajmniej z mojego doświadczenia), że wszyscy przestali ufać urojeniom i mogą skupić się na pracy.
Dokladny Gantt ktory jest aktualizowany to kupa dodatkowej pracy i zero pozytku. Ja robie taki plan, ale w rozdzielczosci tygodniowej, i to jako-tako dziala.
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Larofan »

ja tez robie gantty ale w zasadzie same sie robia w oparciu o makro wiec praca zadna.. ale pozytek tez zaden wiec gdybysmy jeszcze na to czas palili to by bylo mocno frustrujace
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: LLothar »

Larofan pisze:
LLothar pisze:Elecom Huge. Chyba najlepszy obecnie trackball na rynku.
LLo w polszy tego sie niemal kupic nie da :'<
jakies inne sugestie?
ten tutaj wyglada na popularny:
Trzeba kupic na eBay'u. Idzie miesiac z Japonii, ale co zrobic.

Ten Logitech jest popularny, tylko pamietaj, ze w nim kule turlasz kciukiem, a w Elecom Huge wskazujacym/srodkowym/serdecznym, co dla mnie jest duzo wygodniejsze.

Jak koniecznie w Polsce to popularny jest tez Kensington Expert https://www.morele.net/mysz-kensington- ... 25-194377/
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Larofan »

LLothar pisze:Kensington Expert
wyglada koszmarnie (nie mylic z 'koszernie')
z japonii bym wzial ale chyba nie bylo opcji wysylki na ebayu do polszy a nigdy tam nic nie kupowalem
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: LLothar »

Larofan pisze:
LLothar pisze:Kensington Expert
wyglada koszmarnie (nie mylic z 'koszernie')
z japonii bym wzial ale chyba nie bylo opcji wysylki na ebayu do polszy a nigdy tam nic nie kupowalem
Tez mnie troche odrzuca ;), szczegolnie swiecacy plastik.

Ja kupilem tutaj - https://www.ebay.com/itm/New-Elecom-tra ... 2749.l2649 - byla akurat najlepsza cena i dobre opinie. Sprawdzilem, ze jest free worldwide shipping, jest tracking number.

Jako ze to Japonia a nie Chiny, to wszystko jest zadeklarowane poprawnie. Zaplacilem ~215zł + 50 zł VATu + 50zł za oclenie.
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Larofan »

LLothar pisze:Sprawdzilem, ze jest free worldwide shipping, jest tracking number.
5 dolcow jest za economy shipping widze
ale to i takwychodzu niewiele w sumie.. 70 dolcow to mniej niz 300pln
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Larofan »

btw ten logitech jest bezprzewodowy a ja lubie jak jednak kabelkow jest mniej
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7446
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Crowley »

Halaster pisze:Być może w budowlance czy gdzieś indziej to ma rację bytu
Po prostu do większości ludzi "budujących" zza biurka nie dotarło jeszcze, że
to jedna wielka ściema i próba utrzymania gantta w ryzach kończy się cotygodniowym przesuwaniem terminów i ostatecznie efekt nie ma nic wspólnego z planami.
;)
Halaster pisze:To jest chyba najlepsza rzecz w tych całych zwinnych metodach pracy (przynajmniej z mojego doświadczenia), że wszyscy przestali ufać urojeniom i mogą skupić się na pracy.
U nas urojenia mają się bardzo dobrze. Powiedziałbym, że kwitnąco.

Niestety budownictwo to u nas średniowiecze, ale na zachodzie też nie jest wiele lepiej, bo pracowałem z Niemcami, Hiszpanami, czy Duńczykami i wszędzie jest podobnie, tylko oni używają Projecta i każdy ma wąską specjalizację a u nas kierownik robót jest jednocześnie kosztorysantem, zaopatrzeniowcem, majstrem, projektantem, kreślarzem, logistykiem i księgowym. Za 1/3 tego co w Niemczech, jeśli dobrze pójdzie.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: LLothar »

Larofan pisze:btw ten logitech jest bezprzewodowy a ja lubie jak jednak kabelkow jest mniej
Elecom Huge jest tez w wersji wireless, ale +50% ceny chyba. Jak dla mnie Trackball moze byc na kablu. I tak jest to calkowicie stacjonarny sprzet, wiec wole miec kabel niz baterie, ktora bedzie miałczeć co kilka miesiecy.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Matthias[Wlkp] »

U mnie Gantt to Król. Co jakiś czas mamy powtarzane, że harmonogram to papierek lakmusowy całego projektu - jak jesteś spóźniony, to pewnie też i budżet przewalisz. Tak więc Projekt Menadżerowie mają planować tak, żeby się dało zrobić na czas, a potem stawać na głowie, żeby wszystko było na czas.
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Larofan »

LLothar pisze:
Larofan pisze:btw ten logitech jest bezprzewodowy a ja lubie jak jednak kabelkow jest mniej
Elecom Huge jest tez w wersji wireless, ale +50% ceny chyba. Jak dla mnie Trackball moze byc na kablu. I tak jest to calkowicie stacjonarny sprzet, wiec wole miec kabel niz baterie, ktora bedzie miałczeć co kilka miesiecy.
tez tak myslalem ale klawiatura tez jest statyczna a jednak bezprzewodowa jest przyjemniejsza w obsludze
Awatar użytkownika
koobik
Mr. Perfect
Posty: 575
Rejestracja: 8 maja 2014, o 07:04

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: koobik »

SithFrog pisze:174 cm Koobs? Czemu takie długie? Jaki to ma promień? 17? 19? Na początek wydawało mi się, że lepsze są jakieś miękkie, z małym R, tak w przedziale 12-14. No i buty 110 zamiast 80.

Może Ty nie jesteś już początkujący? Sprzęt jak dla kogoś, kto jeździ na 6-7 w skali 1-10. Czyżby fałszywa skromność? :D
Cześć! Przyznam, że trochę mnie wprawiłeś w zakłopotanie i musiałem fizycznie wszystko sprawdzić. A jest tak jak piszesz :D

No więc narty- wydają mi się odpowiednie przy 184 cm wzrostu.
Poza tym brałem bo trochę okazja. Sprawdzam i faktycznie blizzard podaje je jako "zaawansowany" chociaż jeźdźi mi się nimi masakrycznie lepiej niż pożyczajkami.

Mają promień 16.

Buty, tak to faktycznie 110, zaczynałem mierzenie od 80. W każdych butach spędziłem po 25 minut, wiem, że to mało. No ale po prostu okropnie coś nie tak było z poprzednimi modelami i stąd stanęło na 110.

Absolutnie nie skromność. Oceniam się na 3/ 3+. Dużo jeżdże ale mam jeszcze sporo złych nawyków, wizualnie trudno nazwać moją jazdę ładną i nie wyglądam na gościa co "łał, dobrze jeździ". Ale pracuje nad tym- w przyszłym roku marzy mi się akademia blizzarda :D

Także co najwyżej nie do końca optymalnie dobrany sprzęt. Dzięki bogu, czuje się na nim świetnie i nie narzekam.
Awatar użytkownika
Dogy
Konsolowiec
Posty: 894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 20:40

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Dogy »

Obrazek

SNES classic mini. W końcu ceny w kraju znormalniały więc się skusiłem. Świetna konsolka.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4321
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Turtles »

Sith, teraz nowe narty sie kupuje dłuższe niż kilka lat temu bo rockery weszły (narty są jak banan jak patrzeć z profilu) - ułatwia to jezdzenie podobno. Rzecz jasna mówimy o "cywilnych" :)
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Dogy pisze:Obrazek

SNES classic mini. W końcu ceny w kraju znormalniały więc się skusiłem. Świetna konsolka.
Gratki! W Kanadzie wyprzedają się w kilka minut...

http://www.nowinstock.net/ca/videogamin ... icedition/
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Larofan »

taki ruter wzialem bo wiesc gminna niesie ze jak jest za duzo sieci wifi w okolicy na 2.4ghz to sie robi syf z odbiorem a ja potrzebuje stabilniejszej sieci
https://www.x-kom.pl/p/250781-router-tp ... lband.html

zobaczymy czy cos to da :)
cns
Barbarzyńca
Posty: 474
Rejestracja: 5 maja 2014, o 11:15

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: cns »

Daj znać czy się zmieni.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: boncek »

ipad_9_7_inch_split_screen_32718-920x690.jpg
ipad_9_7_inch_split_screen_32718-920x690.jpg (74.76 KiB) Przejrzano 7734 razy
New Ipad Silver 128GB + Apple Pencil
+
MQ4L2.jpeg
MQ4L2.jpeg (19.41 KiB) Przejrzano 7734 razy
Smart Cover Graphite

:alien:
Cóż no, trochę jestem w plecy, bo poprzedniego, mającego trzy tygodnie puściłem za 1500 ze smart coverem, ale w sumie nie żałuję. Pencil działa zaskakująco dobrze. Zakładałem, że będzie spoko, ale nie myślałem, że aż tak! Ciągle sobie coś tam rysuję, szkicuję.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3513
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Gregor »

A klawiatura do takiego ustrojstwa droga?
Obrazek
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Larofan »

spontaniczny zakup
mini.png
mini.png (236.46 KiB) Przejrzano 7495 razy
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: LLothar »

Larofan pisze:spontaniczny zakup
mini.png
Do czego to można użyć? Mam asystenta w telefonie i nigdy nie używam bo nie wiem do czego...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Larofan »

LLothar pisze:
Larofan pisze:spontaniczny zakup
mini.png
Do czego to można użyć? Mam asystenta w telefonie i nigdy nie używam bo nie wiem do czego...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
no wlasnie ten w telefonie tez niespecjalnie mnie urzeka.. no bo przeciez mam juz telefon w lapie to moge ogarnac se sam klikniecie na pare guziczkow i uzyskac to samo

czasami moze tego w telefonie uzywalem do jakichs prostych 'whats the weather like' bo to faktycznie troszke szybciej wychodzilo sluchac i np kroic chleb

ta pchelka co lezy u mnie na stoliku teraz robi to samo ale:
robi to szybciej (nie trzeba odblokowywac niczego.. mowisz 'hey google' i komenda i jest)
obsluguje kilku uzytkownikow (rozpoznale mnie i zone po glosie, wie jak sie nazywamy i co mamy w kalendarzu)
ma wiekszy zasieg glosowy (nie musze nawet robic tego kroku w strone glosiczja.. ot ciup glosniej powiem moze.. mimo ze to jest wersja mini ktora zasadniczo jest niby za mala na moj salon)
ma mega osom funkcje 'broadcast' ktorej nie moge sie doczekac by uzyc :) mowisz do telefonu 'ok google : broadcast "pick the damn phone up!" ' i w glosniku przy telewiorze gdzie zona nie slyszy wicyszonego telefonu w torebce slyszy "pick the damn phone up" <3

ogolnie mysle czy nie kupic chromecasta do tego choc moj smarttv niby ogarnia sam te apki ale moze chcialbym kazac mu cos zrobic glosowo.. ponadto ponoc polski jest w tym roku w planie do wprowadzenia przez google

oczywiscie sa tam jeszcze jakies duperelki typu 'ask me a question' i google zaczyna taka trivia zabawe zadaje pytania i podrzuca kilka podpowiedzi i mozna sie bawic

poki co najbardziej przydatny jest do obslugi spotofy - sam glosnik jest bardzo spoko jak na taki wymiar.. mowisz 'hey google play some jazz' i jedzie ze spotify jakas randomowa liste.. mowisz 'hey google set the volume at 20%' i scisza czy podglasnia do wymaganej wartosci nie przerywajac odtwarzania

sa tez jakies 'hey google wake me up in 30 minutes' albo cos.. ogolnie duzo frajdy

a i mozna mu kazac pamietac rzeczy.. np 'hey google remember that the code to the door is 1234' a potem 'hey google whats the code to the door' i google daje 'you told me the code to the door is 1234'

no i mozna tam jeszcze smart light czy inne termostaty co poki co mnie nie grzeje... moze swiatelka se kupie np jedno czy cos dla lansu
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3866
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: PIOTROSLAV »

A mozesz spytać: 'hey google what is the size of the universe?'?
EDIT: albo 'hey google, does god exist?'
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5804
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: ThimGrim »

Albo how much wood could a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Larofan »

spytac mozesz - nawet czasami probuje udzielic odpowiedzi
albo 'hey google - gdzie jest zloty pociag' albo 'hey google - przetlumacz zwoje znad morza martwego'

wielka radosc sprawila zonie proba zmuszenia glosniczka do puszczenia utworu kayah - prawy do lewego
ostatecznie udalo sie to po przeliterowaniu kayah (jak juz stracilismy nadzieje)

frajda tez sprawilo mi proba nauczenia gugla ze moj kot nazywa sie kluska..
najpierw mowie 'hey google my cat's name is kluska' na co google mowi 'ok - i'll remember your cat's name is Tosca'
probowalem to naprawic i mowie sobie - przeliteruje mu (tak jak z kayah) to bedzie spoczko

i jade 'hey google, my cat's name is kay el lu.. shit wait.. stop hey google my cat's name is kay el you es kay ay' na co google mowi 'ok, i'll remember your cats name is kay el lu shit wait hey google my cats name is kay el you es kay ay'
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1867
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Ptaszor »

:) classic Google
Jest opcja wirtualnej żony? Widziałem, że gdzieś w Japonii już takie rzeczy powstają, w końcu nowy Blade Runner nie wziął się z niczego.
A zabawka odpowiadająca na skomplikowane pytania już istnieje i nazywa się WikiBear.
https://www.youtube.com/watch?v=0iWAG-Gv5JY
Also, jednak dochodzę do wniosku, że opcja "Google, stop" doskonale zastępuje funkcję wirtualnej żony.
https://www.youtube.com/watch?v=QoSGMKKqghQ
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Matthias[Wlkp] »

W sumie taka pluskwa od Google to chyba jedyna na jaką bym się kiedykolwiek skusił... Skoro google i tak czyta moje mejle, smsy, konto bankowe, podsłuchuje mnie przez telefon, więc z tego głośniczka już chyba wiele więcej się nie dowie...
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Larofan »

Matthias[Wlkp] pisze:W sumie taka pluskwa od Google to chyba jedyna na jaką bym się kiedykolwiek skusił... Skoro google i tak czyta moje mejle, smsy, konto bankowe, podsłuchuje mnie przez telefon, więc z tego głośniczka już chyba wiele więcej się nie dowie...
no wlasnie wychodze z tego samego zalozenia
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3513
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Gregor »

Futuryści twierdzą, że niby w tym roku zacznie to to ogarniać po polsku...
Obrazek
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Larofan »

Gregor pisze:Futuryści twierdzą, że niby w tym roku zacznie to to ogarniać po polsku...
to jest chyba zapowiedziane oficjalnie przez googla - ciekawe
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: zodi »

To nie do końca to o czym marzyłem - nie ma VA ale ma 100hz no i ponad 1k taniej :]
LG49SJ800V - wczoraj pierwszy test, Liverpool vs Roma - zacnie:)

Obrazek
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Kalten »

Zainwestowałem w sprzęt do odkurzania auta :D
Obrazek
Karcher WD3
Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Counterman »

@zodi: kurde na początku nie zauważyłem telewizora na tym zdjęciu i się zastanawiałem czy łyżwy kupiłeś i się chwalisz :D

@Kalten: a masz może myjkę tej samej firmy? Zastanawiam się nad zakupem na przyszły sezon i zbieram opinie.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Kalten »

Myjkę Karcher'a ma mój teść i mówi, że jest zadowolony.
Ja kiedyś trochę używałem takiej myjki (ktoś mi pożyczył). Była do tego taka końcówka do aktywnej piany. Nie podobało mi się to bo samochody były jakieś matowe po niej. Trzeba było woskować za każdym razem. Może piana była jakaś kiepska, nie wiem. Zacząłem myć auta normalnie czyli wiaderko z wodą i szamponem plus gąbka. Karcher'a używałem tylko do spłukiwania. Dobry był na rozbite owady. Pryska się specjalnym płynem, spłukuje i nie trzeba się męczyć. Fajna jest też taka końcówka, która wprawia wodę w kolisty ruch. Dobrze się tym koła (felgi) domywa. Poza tym to mnie się też dobrze myje zwykłym ogrodowym szlauchem z końcówką więc nie inwestuję w myjkę :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Voo »

Myjka Karchera jest ok ale nie może być żaden podstawowy model za 300 zł, no chyba że szukamy czegoś do spłukiwania samochodu, zmywania błocka z roweru etc.
Warto mieć mocniejszą, żeby móc też np. wyczyścić kostkę przed domem z mchu, zmyć brud z elewacji itd.

Ja takiej mocniejszej właśnie nie mam :D
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1938
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Halaster »

Obrazek
Ja kupiłem se taki pierścionek, ale w sumie już oddalem w dobre ręce więc nie wiem czy się liczy :)
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Gratki! Czy to jest ta dziewczyna, z którą zamieszkałeś po dwóch tygodniach znajomości?
ODPOWIEDZ