Luźny II

... wszystko co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles

Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Luźny II

Post autor: Larofan »

niemozebne !
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Luźny II

Post autor: Counterman »

szok i niedowierzanie!
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Luźny II

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Przed wyjazdem korzystałem bez problemów z e-pitów przez przynajmniej 3 lata... Coś zmienili, że ludzie się rzucili na tą platformę?
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3866
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Luźny II

Post autor: PIOTROSLAV »

Teraz dali za darmo ;)
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Luźny II

Post autor: Larofan »

ja nie wiem jaki jest z tego zysk jak sa e-deklaracje :)
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7446
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Luźny II

Post autor: Crowley »

Zysk jest taki, że nie każdy zajrzy sprawdzić, czy się wszystkie ulgi naliczyły. Zawsze parę groszy do budżetu wpadnie.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Luźny II

Post autor: Larofan »

myslalem o zysku dla podatnika :D
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Luźny II

Post autor: Counterman »

E-deklaracje wymagają Profilu Zaufanego (o ile dobrze pamiętam), to rozwiązanie nie wymaga nic. Numer dowodu i przychód, i jedziesz.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7446
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Luźny II

Post autor: Crowley »

E-deklaracje działały tak samo. Bez problemu działały bez profilu zaufanego.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Luźny II

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ja przynajmniej od 2010 wypełniałem pita za darmo i elektronicznie... Ulgi na dzieci też tam były i się naliczały...
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7446
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Luźny II

Post autor: Crowley »

Tu podobno też się naliczają, jeśli w poprzednim roku miałeś. Nie rozlicza wspólnie małżeństw na przykład, chociaż podobno za rok i to ma już być.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Luźny II

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Może pamięć mi szwankuje, ale jestem prawie pewny, że przed wyjazdem robiłem wspólne PITy z małżonką przez e-deklaracje...
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Luźny II

Post autor: Larofan »

nie szwankuje - ja tak robie
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5036
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Luźny II

Post autor: Pquelim »

no i kurczak godzina mi zeszła na wypełnianiu PIT-u.

Niby wszystko elektronicznie, ale już od paru lat jest taki burdel z tymi programami rozliczającymi, że za kazdym razem nie wiem w którym mam wypełnić.

Na rzadowych stronach panuje taka niejasność, gdzie składać i w jaki sposób, że zaczynam podejrzewać celowe działanie, by skomplikować własnoręczne rozliczanie.

Zawsze korzystałem z e-deklaracje. Tym razem w ogóle nie mogłem znaleźć tego programu - najpierw pobrałem jakiś PiT pro 2018, w którym wypełniłem wszystko by na końcu zostać zmuszonym do przekazania 1% podatku nieznanej mi fundacji. I nie można było tego zmienić. Mam od lat upatrzony cel, na który przekazuje te marne parę groszy, więc to nie wchodziło w grę. Swoją droga - bezczelność.

Potem, z innej, wyglądającej podobnie rządowej strony ściągnęło mi program e-PiTy (chociażz wyraźnie szukałem e-deklaracje). Kilka lat temu już go widziałem, wiec pobrał mi jakieś stare dane. Przypomniałem sobie, że próbowałem z tego korzystać bodaj w 2015 i była taka sama sytuacja - odgórnie narzucone fundacje na 1%. Więc nie to.

Okazało się, że mam e-deklaracje zainstalowane, a po odpaleniu program elegancko sam zainstalował aktualizację do 2018 roku. Więc wypełniłem tam - pełna swoboda, wszystko sam wpisujesz, łącznie z KRS na 1% podatku.

Pomimo, ze to formalność to chyba wszyscy się ze mną zgodzicie, ze wypełnianie deklaracji pdoatkowej jest czynnością nieco stresującą. Dlatego strasznie mnie wnerwia, że ogarnięcie choćby jednego przejrzystego systemu obsługującego ten mechanizm jest dla naszych rządzących niemożliwym wyzwaniem. NA stronie US mamy tyle opcji, że bez pół litra nie rozbierosz: a to wyślij elektronicznie, a to pobierz jeden, drugi program. Domyślam się, że to wszystko działa sprawnie, ale serio - co roku się irytuje. Najlepszym i najwygodniejszym sposobem jest dla mnie skorzystanie z e-deklaracji, których w ogóle nie mogłem znaleźć - poza stronami typu installki.pl, dobreprogramy etc.
Aplikacja się sama aktualizuje, pamieta moje poprzednie rozliczenia i ma opcje 'drukuj' po wypełnieniu, co pozwala na wygenerowanie pdf-a i złożenie w odpowiednim folderze na kompie. Tymczasem US forsuje programy, które z góry narzucają gdzie można oddać swój 1% podatku. Słabe.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7446
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Luźny II

Post autor: Crowley »

E-Deklaracje są tu: https://www.podatki.gov.pl/e-deklaracje ... e-desktop/ ;)
Ale ta wersja przez stronę internetową działa całkiem sprawnie, jak już się zalogujesz. I przepisuje wszystkie duperele, typu 1%, ulgi, konta, itp. z poprzednich deklaracji. Powiedziałbym, że działa to podejrzanie sprawnie...
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Luźny II

Post autor: Voo »

Potem, z innej, wyglądającej podobnie rządowej strony ściągnęło mi program e-PiTy (chociażz wyraźnie szukałem e-deklaracje). Kilka lat temu już go widziałem, wiec pobrał mi jakieś stare dane. Przypomniałem sobie, że próbowałem z tego korzystać bodaj w 2015 i była taka sama sytuacja - odgórnie narzucone fundacje na 1%. Więc nie to.
w e-PITach można wskazać dowolną fundację. Tzn. jest jakaś wpisana domyślnie ale można wybrać, że chce się wybrać samemu i wpisać KRS.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5036
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Luźny II

Post autor: Pquelim »

to widocznie coś zmienili od 2015, dobre i to.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Lai
still better than traitor
Posty: 308
Rejestracja: 18 lipca 2016, o 19:10

Re: Luźny II

Post autor: Lai »

fajny podpis Crowley :D
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Luźny II

Post autor: DaeL »

Zainspirował się moim tekstem o Wilq :)
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7446
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Luźny II

Post autor: Crowley »

Tak tak! Znalazłem sobie stare numery. Głupie to, ale są takie momenty, że klękajcie narody. :D
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 606
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Luźny II

Post autor: Alexandretta »

Na początku grudnia zaopatrzyłam się w pewne urządzenie kuchenne - Thermomix. Jest to, w skrócie, inteligentny garnek z wbudowanym blenderem :P "Sam gotuje", ty tylko dorzucasz odpowiednie składniki.

Jak to działa?
Na ekranie dotykowym wybierasz sobie przepis, który chcesz zrobić, i potem przechodzisz krok po kroku przez cały proces. Urządzenie mówi, kiedy i ile czego dodać (wszystko w gramach - ma wbudowaną wagę i na bieżąco pokazuje), samo szatkuje, miesza, gotuje.
Przykład: robimy ciasto. Wybieramy konkretny przepis z bazy. Krok pierwszy: Dodaj 200g mąki. Wsypujemy mąkę, monitorując wagę. Klikamy Dalej. Teraz każe nam dodać 100g masła, dodajemy. Dalej. 2 jajka, dodajemy, dalej. Potem 80g mleka, dalej, ustawiamy obroty według wytycznych (sam ustawia wartość, my tylko musimy przekręcić gałkę żeby wystartował). Miesza to minutę, daje znać że skończył, przelewamy ciasto do foremki, wstawiamy do pieca i tyle. Całość trwa krócej niż byśmy robili to tradycyjnie, no i co ważne - efekt jest powtarzalny. Dzięki dokładnemu odważaniu kolejnych składników nie ma w zasadzie możliwości, że czegoś dodamy za dużo/za mało albo w ogóle zapomnimy dodać.
Jeśli chodzi o przepisy, to jest dedykowana baza, w której w tej chwili jest około 2600 przepisów (na wszystko; znajdziemy tam zarówno swojskie potrawy, jak i bardziej egzotyczne). Niestety postronni nie mają do niej dostępu, ale jak ktoś chce zobaczyć, jak wyglądają takie przepisy i co można w tym magicznym urządzeniu zrobić, może sobie przejrzeć to: https://www.przepisownia.pl/kategorie/

Co można w tym zrobić?
Prawie wszystko. Od własnej mąki (minuta roboty), zmielenia kawy, poprzez sosy (zimne i ciepłe), zupy, ciasta, pieczywo, mięsa, sałatki... W tym sporo przepisów wegetariańskich, wegańskich, bezglutenowych. Fajną opcją jest robienie kilku rzeczy jednocześnie - np w garnku gotuje się zupa, na przystawce na parze natomiast mięso i warzywa. I za jednym zamachem mamy cały dwudaniowy obiad. Albo w garnku robimy sos, w koszyczku ryż a na parze mięso.

Dla kogo będzie dobre?
Garnek ma pojemność 2,2 litra, więc to nie jest jakoś mega dużo, ale na dwie dorosłe osoby (ewentualnie plus dziecko) będzie wystarczająco. Urządzenie fajnie sprawdzi się osobom zabieganym, które nie mają czasu gotować, nie bardzo potrafią, nie chce im się, a jednocześnie chciały by jeść w miarę zdrowo i zróżnicowanie.
Dodatkowo to dobra opcja dla osób, które ze względów zdrowotnych nie bardzo mogą długo stać w kuchni - tu nie ma potrzeby własnoręcznego siekania czy stania i mieszania, bo urządzenie robi to za nas.

Wady i zalety
+ Możliwość ułożenia sobie tygodniowego jadłospisu i wygenerowania z niego gotowej listy zakupów
+ Duża baza przepisów, regularnie pojawiają się nowe
+ Dania są naprawdę smaczne
+ Łatwość obsługi
+ Łatwe w utrzymaniu czystości (elementy plastikowe można myć w zmywarce, a sam garnek... wlewasz trochę ciepłej wody, odrobinę płynu do naczyń, ustawiasz na 5s wysokie obroty i gotowe - samo się umyło)
+ To jest urządzenie które zastępuje wiele innych sprzętów kuchennych (blender, mikser, tarkę etc)
- Największą wadą jest prawdopodobnie cena (ok 5000 PLN)

Ot tak wrzucam jako ciekawostkę. Mi to urządzenie fajnie usprawnia codzienne życie.
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Luźny II

Post autor: Jutsimitsu »

Alexandretta pisze:- Największą wadą jest prawdopodobnie cena (ok 5000 PLN)
To ile mniej kosztuje jak się później ich tak reklamuje? :P
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Luźny II

Post autor: LLothar »

Ojezusicku, ta cena to mnie troche zwaliła z nóg. Przeraza mnie tez ilosc rownych elementow:

Obrazek

Ja robie lenia kuchennego innym sposobem - w poniedzialek przychodzi facet z skrzynka pelna towaru, przepisami na 4 dni i juz. Odpada w ten sposob robienie zakupow w tygodniu i wymyslanie co by tutaj zjesc. W Polsce jest https://justchopped.pl/. Wygodne.
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4842
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Luźny II

Post autor: Razorblade »

A ja tam zwyczajnie lubie piec i gotowac, a jak trzeba na szybko to makarony zawsze na propsie ;).

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Luźny II

Post autor: LLothar »

Razorblade pisze:A ja tam zwyczajnie lubie piec i gotowac, a jak trzeba na szybko to makarony zawsze na propsie ;).

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
+1. Osobiscie wole zaoszczedzic czas gotujac na 2 dni wielki gar czegos.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3513
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Luźny II

Post autor: Gregor »

Thermomix jest zajebisty, ale cena niszczy. Dobrze, że to chociaż fest trwałe jak na współczesne AGD z tego co posiadacze mówią :P Przyjąłbym w prezencie ślubnym, ale płacić za to by zbyt bolało :P
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Luźny II

Post autor: SithFrog »

Thermomix jest ok. Na początku się napaliłem jak szczerbaty na suchary, ale teraz głównie stoi :) Lubię robić w nim zupy, ale na przykład ciasta/ciastka (cinamon rolls czy malinowa chmura) wychodzą lepsze jak wszystko robię ręcznie plus mikser.
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Luźny II

Post autor: LLothar »

Zupy to w wolnowarze :). Tez maszyna z serii "gotuj latwiej", ale mozna juz za 200zl kupic.

Wiem, bo mam i tez glownie stoi teraz :P
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 606
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Luźny II

Post autor: Alexandretta »

Jutsimitsu pisze:
Alexandretta pisze:- Największą wadą jest prawdopodobnie cena (ok 5000 PLN)
To ile mniej kosztuje jak się później ich tak reklamuje? :P
Nic :P Dzielę się po prostu wrażeniami z użytkowanie.
Ojezusicku, ta cena to mnie troche zwaliła z nóg. Przeraza mnie tez ilosc rownych elementow
Mnie też w pierwszej chwili zwaliła. Ale im dłużej o tym myślałam, tym bardziej mi się urządzenie podobało. I tak uważam że to praktyczniejszy zakup niż nowy telewizor czy inny srajfon :P A elementów wcale nie ma tak dużo. Na co dzień i tak się wszystkiego nie używa.
Razorblade pisze:A ja tam zwyczajnie lubie piec i gotowac, a jak trzeba na szybko to makarony zawsze na propsie ;).
Też czasami lubię. I lubię makarony i ryż, bo to łatwe i dobrze się w mikrofalce odgrzewa. Ale z drugiej strony - ile można w kółko to samo jeść... Termomixa kupiliśmy między innymi po to właśnie, żeby sobie urozmaicić dietę.

Teraz czekam na sezon owocowo-warzywny żeby porobić jakieś fajne przetwory.
A luby robi w nim własny sos z papryczek habanero.
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Luźny II

Post autor: DaeL »

SithFrog pisze:Thermomix jest ok. Na początku się napaliłem jak szczerbaty na suchary, ale teraz głównie stoi Lubię robić w nim zupy, ale na przykład ciasta/ciastka (cinamon rolls czy malinowa chmura) wychodzą lepsze jak wszystko robię ręcznie plus mikser.
A schaboszczaka zrobi?
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7446
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Luźny II

Post autor: Crowley »

W Biedrze i Lidlu są podrabiane za ok. 1000 zł. Ponoć nawet działają.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Luźny II

Post autor: SithFrog »

DaeL pisze:
SithFrog pisze:Thermomix jest ok. Na początku się napaliłem jak szczerbaty na suchary, ale teraz głównie stoi Lubię robić w nim zupy, ale na przykład ciasta/ciastka (cinamon rolls czy malinowa chmura) wychodzą lepsze jak wszystko robię ręcznie plus mikser.
A schaboszczaka zrobi?
Schaboszczaki uznaję tylko ręcznie robione, z mięsa rozbijanego pięścią ociekającą testosteronem.
Obrazek
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4842
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Luźny II

Post autor: Razorblade »

Alexa, ale gdzie ja mowilem o jedzeniu tego samego :-P.

Co do thermomix'a - ja doceniam jako urzadzenie, ale jednoczesnie to nie dla mnie... ja lubie sie babrac, kombinowac i szukac smakow :)

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3513
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Luźny II

Post autor: Gregor »

Chciałem zabrać narzeczoną w piątek w ramach dnia kobiet do kina na jakiś fajny film, patrzę, a tu grają tylko i wyłącznie... Capitan Marvel... we wszystkich kurwa kinach :sciana:

Wielka jest kasa myszy...

phpBB [video]


https://www.youtube.com/watch?v=pQlKIdtD9XQ
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5036
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Luźny II

Post autor: Pquelim »

w Poznaniu weszędzie są tylko dwie opcje: Całe szczęście (Adamczyk kocha Gąsiorowską) i Kapitan Marvel.

Powiem szczerze, że jestem mocno zdziwiony. Liczyłem jeszcze na Kobiety Mafii 2.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Luźny II

Post autor: SithFrog »

Gregor, przecież Ty masz pod nosem Wrocław. Do wyboru do koloru kin i repertuarów.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3513
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Luźny II

Post autor: Gregor »

W zasięgu spaceru mamy cinema city we Wroclavii (grają capitan marvel i jeszcze jakieś gówno), oh kino (nie ma na stronie w ogóle repertuaru na piątek) i dcf, gdzie będą stare filmy. Pójdziemy po prostu do restauracji

Wysłane z mojego Moto G (5) Plus przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Luźny II

Post autor: SithFrog »

Bo jest wtorek :P

Najpóźniej jutro po południu będzie pełny repertuar. Te dwa filmy to premiery więc wcześniej wrzucili :P

Generalnie repertuar na każdy kolejny tydzień (ZAWSZE liczony od piątku, bo wtedy sa premiery) pojawia się, w zależności od kina, między bardzo późnym wieczorem we wtorek, a czwartkowym porankiem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3513
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Luźny II

Post autor: Gregor »

Chyba, że tak Zobaczymy

Wysłane z mojego Moto G (5) Plus przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5036
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Luźny II

Post autor: Pquelim »

no właśnie. SithFrog ma rację. repertuary wrzucają Wtorek/Środa. zapomniałem o tym i dalem się zrobić w końskie bambuko.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Luźny II

Post autor: DaeL »

Pquelim pisze:dalem się zrobić w końskie bambuko.
Mówi się "wyszedłem jak końskie bambuko na mydle".
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Luźny II

Post autor: SithFrog »

DaeL pisze:
Pquelim pisze:dalem się zrobić w końskie bambuko.
Mówi się "wyszedłem jak końskie bambuko na mydle".
Mówi się "na pochyłe drzewo nawet Salomon nie naleje".
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5036
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Luźny II

Post autor: Pquelim »

"kto pod kim dołki kopie, temu chleb na myśli"
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7446
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Luźny II

Post autor: Crowley »

Czy ktoś z was miał problem z zalogowaniem sie do e-pitów? Ja już nawet dostałem zwrot kasy, ale dziś próbowałem się zalogować rodzicom i zonk. Wpisuję odpowiednie kwoty, a strona wyświetla komunikat, że błąd i zablokowało dostęp do jutra. Sprawdziłem kwoty i na 100% są poprawne. I co teraz? Gdzie jest Mateusz, kiedy go potrzebuję? Jaka jest w takim wypadku procedura?
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Luźny II

Post autor: Voo »

Ja miałem problem z zalogowaniem przez profil zaufany. Po prostu jednego dnia nie działało i już. Ale nie było żadnych komunikatów o zablokowaniu, tylko wyskakiwał jakiś error. Na drugi dzień poszło gładko.

Szczerze, to cud, że to działa biorąc pod uwagę ilość użytkowników i miejsce, w którym dzieje się akcja ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Luźny II

Post autor: Counterman »

Kurde zapomniałem to zrobić, muszę dzisiaj wieczorem obskoczyć.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Luźny II

Post autor: SithFrog »

Myślicie, że mam szansę na etacik w PZPN? :D

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1938
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Luźny II

Post autor: Halaster »

Dla mnie najwiekszy blamaż to remis z Azerbejdżanem za złotych czasów Henryka Apostela :)
Awatar użytkownika
Olsen
biały
Posty: 91
Rejestracja: 8 maja 2014, o 20:25

Re: Luźny II

Post autor: Olsen »

Kurr racja, trzeba pit rozliczyć
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Luźny II

Post autor: DaeL »

Chciałbym zgłosić adminowi, że jakiś nowy spamer się pojawił i podszywa się pod Olsena.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
ODPOWIEDZ