Religia, etyka, światopogląd - ogólny

... wszystko co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles

Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Voo »

Przy tych założeniach imo nie miał prawa wypalić.

Serio, przecież to ma ewentualnie sens tylko jak idziemy po bandzie i zabieramy emerytury, socjal, likwidujemy kosztowne instytucje zajmujące się ubezpieczeniami społecznymi i pomocą społeczną, itd. Masz od państwa podstawę do przeżycia i rób ze swoim życiem co chcesz. Co chcieli sprawdzić dając to przez rok losowej grupce mniej zaradnych życiowo? Ludziki przytuliły forsę i tyle.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Teraz testują to samo w Ontario:

https://motherboard.vice.com/en_us/arti ... work-v25n1

Wybrali do projektu tylko osoby zarabiające bardzo mało (jak na tutejsze standardy), do tego jest też grupa kontrolna, która nie dostaje i będą sprawdzać, jakie będą tego efekty.

Ja jestem umiarkowanym entuzjastą tego projektu bo:
- lenie, pijaki i ćpuny szybciej się wykończą
- Ci, którzy mają coś w sobie nie będą mieli już nic do stracenia (teraz jak dostaniesz pracę tracisz wszystkie zasiłki)
- transfer pracowników z sektora państwowego do prywatnego
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: snt »

Ma ktoś chusteczki?
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5560
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

Ten program w Finlandii z założenia miał być ograniczony w czasie... To miał być test i nawet ten artykuł mówi, że jeszcze nie ma wyników...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Counterman »

No ja zrozumiałem, że zrobili shutdown, a nie że zamknęli zgodnie z terminem.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

phpBB [video]
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7438
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Crowley »

Czytałem i oglądałem Petersona zanim to stało się modne. ;) Można się nie zgadzać z pewnymi rzeczami, o których mówi, można nie trawić jego religijnych poglądów ale generalnie facet jest moim idolem.
Jakoś na dniach ma się ukazać polskie wydanie jego książki 12 Rules for Life. Trochę może trąci kołczingiem ale szczerze ją polecam, bo są tam fantastyczne rozdziały, na przykład o interpretacji Pisma Świętego.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Łapa
zielony
Posty: 272
Rejestracja: 1 września 2017, o 00:22
Lokalizacja: Swansea (taki Sosnowiec w UK)

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Łapa »

Ostatnio się dowiedziałem czegoś nowego o JP.
Ta afera wokół ustawy c-16 dzięki której Peterson wygląda na to że była bardzo rozdmuchana. Nikt nie nakaże mu używania zaimków z kosmosu. Wygląda to na celowe wzbudzanie kontrowersji. https://torontoist.com/2016/12/are-jord ... 6-correct/
Prawo w dokładnie tej samej formie i tak było aktywne lokalnie w regionie w którym JP mieszkał i pracował. Więc tak na prawdę nic to nie zmieniło. Wszak tę aferę zrobił, mówiąc że od wejścia c-16 będzie zmuszony do używania tych śmiesznych zaimków, a prawnie, przynajmniej dla niego nic się nie zmieniło.

No i jeszcze wygląda że doktor JP wierzy w duchy... To już kompletne odklejenie od rzeczywistości.
phpBB [video]
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5803
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: ThimGrim »

O czym ty piszeez? Przecież JP to Jan Paweł. Drugi.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Łapa: ale to niczego nie zmienia. Problem z ustawowym/prawnym regulowaniem języka pozostaje.
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Voo »

Właśnie obejrzałem na TVN spotkanie z dwoma "beauty boys". Kolesie wyglądali koszmarnie - nie dlatego, że mieli makijaż tylko dlatego, że wymalowali się z absurdalną przesadą, coś jak drag queens. Po tonie tapety na każdą stronę twarzy, grube krechy i intensywne kolory. Nie wyglądali kobieco tylko jak parodia kobiety. Prowadząca dwójka dziennikarzy stwierdziła, że goście wyglądają "pięknie" po czym zapytali o zdanie kolesia od pogody. Ten z pełną powagą odparł, że też chciałby się tak malować ale niestety nie potrafi.

Normalnie czekałem kiedy przez studio przebiegną tęczowe jednorożce :D
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5034
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Pquelim »

Obrazek
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5803
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: ThimGrim »

A słyszeliście, że teraz Polska musi traktować małżeństwo homoseksualistów jak małżeństwo homoseksualistów? To dopiero, malowany facet przy tym to pikuś! Kwo wadis Europo? No kwo?!
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Jutsimitsu »

Tylko w kwestii wiz i pobytu musi traktować małżonka obywatela Polski na równi jak w małżeństwach heteroseksualnych. Jeszcze daleko do tego żeby we wszystkim traktowali na równi.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Pytanie do Halastera jest:
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Voo »

Nie było zakłóceń bo jest zamordyzm. Zakłócenia, manifestacje, kontrmanifestacje i obopólne napierdalanie występują tylko w krajach o stabilnej demokracji. Do tego jeszcze nie dorośliśmy jako społeczeństwo.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: snt »

Bo to byli geje koncesjonowani przez reżim.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5034
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Pquelim »

siedzę sobie w służbie zdrowia i rozmawiam z ludźmi na tematy związane z światopoglądem - aborcja, gender. Jako, że nie mam ustalonego stanowiska w tej sprawie, zacząłem wypytywać pediatrę o kwestie związane ze zmianą płci wśród dzieci. No i jedna z młodych lekarek pokazała mi coś takiego:

phpBB [video]


Dalej gadka, że właściwie 90% tego co pada w filmiku to sama prawda, jakieś niewiarygodne wręcz historie np. o podawaniu 10-ciokrotniej większych dawek estrogenów dla młodych chłopców, niż są dopuszczalne w terapii dorosłych kobiet :|
Ogólnie z rozmowy jasno wynikło, że te wszystkie światopoglądowe wojenki genderowców to mają tyle wspólnego z medycyną i faktami, co Jarosław Kuźniar z dziennikarstwem. Tyle, że w u nas jest kwestia ścisłej nauki i wymagań, więc mała szansa żeby jakiś ideologiczny bęcwał skończył u nas medycyne.
Co innego w innych krajach, gdzie zawód jest częściowo "uwolniony", a edukacja często realizuje model usługi edukacyjnej, czyli produkowania papierów i uprawnień za grube pieniądze.

No i na koniec konkluzja, że w USA to lepiej nic nie mówić lekarzowi na temat swojego dziecka, bo prędzej je skrzywdzi, niż pomoże. Primum non nocere, psiamać :/

Dla mnie bonus, bo trochę mi się rozjaśniło pod kopułą. Wystarczy się postarać, to nawet z wizyty w szpitalu można się czegoś nauczyć :)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Jutsimitsu »

Eh, nie wiem co to za pediatra i z jakim pediatrą rozmawiasz. Ale lekarze z którymi mam bardzo bliski kontakt (religijni) mówią wprost: płeć to nie tylko chromosom y. Jest bodaj 9 aspektów określających płeć fizyczną. Gdy gonady, hormony, genitalia i kilka innych wskazują że kobieta, a ma chromosom y, to czy to mężczyzna? Odpowiedz sobie sam.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5034
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Pquelim »

Jutsimitsu pisze:Gdy gonady, hormony, genitalia i kilka innych wskazują że kobieta, a ma chromosom y, to czy to mężczyzna? Odpowiedz sobie sam.
z tego, co słyszałem to jest mnóstwo opisanych zaburzeń tego typu, ale to w ogole nie o to chodzi. Osoby z zaburzeniami tego typu są poddawane terapii, badane na tą właśnie obecność różnic genetycznych i to wszystko też ma naukową nazwę: obojnactwo lub hermafrodytyzm genetyczny lub pizdyliard innych zaburzeń. Problem bardzo poważny, ale dotyczący promila populacji.

Tutaj chodzi o ludzi, którzy psychicznie odczuwają różnice, a w ich genomie i genotypie wszystko jest okej.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Koniec końców efekt jest jeden - osoba poddana takiej terapii staje się bezpłodna i chyba tylko o to tu chodzi...
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3865
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: PIOTROSLAV »

Wy o jakichś promilowych pierdołach bredzicie, a pod nosem jest prawdziwa hekatumba
phpBB [video]
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Counterman »

Chciałbym zobaczyć dokumentację i metodę badawczą tych badań.

Ty, a co to za telewizja właściwie?
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Jutsimitsu »

Pquelim pisze:Tutaj chodzi o ludzi, którzy psychicznie odczuwają różnice, a w ich genomie i genotypie wszystko jest okej.
Tych drugich jest nawet mniej, więc zupełnie nie rozumiem problemu? Więcej okolo 25% ludzi ma zaburzenia psychiczne (mówi się nawet o 1/3 ludzi), wiele z tych zaburzeń jest znacznie bardziej szkodliwa...
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Piccolo »

Zięba to w ogóle fenomen. Typ gadający o strukturyzowaniu wody, o tym, że woda ma pamięć i trzeba do niej ładnie mówić (autentyk z jego prezentacji), sprzedający strukturyzatory wody za grube tysiące, ale ma naprawdę sporą i zacietrzewioną sektę fanatyków.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5034
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Pquelim »

Jutsi: albo Cie totalnie nie rozumiem, albo wlasnie zrobiles dwie rzeczy: przyznales, ze gender disorders to zaburzenia psychiczne, a jednoczesnie uznales ze jest tego mniej niz genetycznych.

O ile z pierwsza moge sie zgodzic, chociaz rozmawiajacy ze mna lekarze twierdzili 'ze tego nie mozna tak jednoznacznie zakwalifikowac, bo oznaczaloby koniecznosc leczenia psychiatrycznego, o ktore nie do konca chodzi'
O tyle z drugim, nie moge sie zgodzic biorac pod uwage np takie drobnostki jak brak plci w dowodach w Szwecji, czy 42 opcje 'sex' w amerykanskim fejsbuku :)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Jutsimitsu »

No widzisz na odwrót mówię. W sensie że nie zgadzam się z tym że zaburzenie psychiczne jak ta "pediatra" chrzani. A to że jest brak płci w dowodach lub x płci na fejsbooku to coś co jest, ale jak komuś to może przeszkadzać, bladego pojęcia nie mam. A jednak widzę sporo konserwatywnych wypowiedzi na ten marginalny temat.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

https://www.wprost.pl/swiat/10137009/cz ... manow.html

Ciekawe czy to prawda czy znów ktoś coś źle zrozumiał/przetłumaczył.
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5560
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

Szybki Google mówi, że prawda. Wydaje mi się, że to po prostu rozwiązuje kilkanaście różnych problemów typu:
- w czasie fali upałów chłopakom zabroniono szortów, to zaczęli nosić spódnice
- uczniowie którzy zakładają ubrania płci przeciwnej dla draki, twierdzących że są transgender
- rodzice którym odbija w jedną lub drugą stronę
- problemy ze strony muzulumanow
- nauczyciele którym spódnice podobają się aż za bardzo

Gdybym był dyrektorem szkoły to bym bardzo chętnie to wprowadził, żeby nie mieć tych wszystkich głupich, jednak coraz bardziej powszechnych problemów.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Wow. Powody, które wymieniłeś... nie wiem czy się śmiać czy płakać...

Ale zgadzam się, uważam, że powinno być generalnie tak:

Obrazek

I to nie w szkole, ale wszędzie na ulicach. Tylko liczbę kolorów bym zredukował.

To jest jednak niesamowite jak pod pozorem wolności i dbania o czyjeś dobre samopoczucie wraca głęboki mentalny komunizm.
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5560
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

Pragmatyzm.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Edit: może jeszcze z innej strony - informacji mamy tyle, co parę linijek tekstu. Kontekstu tyle co kot napłakał. Doświadczenia w prowadzeniu szkoły nie mam. Stąd wychodzę z założenia, że jednak jakieś dobre powody tej decyzji były.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2147
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Theeck »

Łolaboga, LLo jest za mundurkami w szkołach :lol:
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5803
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: ThimGrim »

W sumie... to mundurek jest najbardziej neutralny jak tak rozważyć wszystkie za i przeciw.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5560
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

Tej, mowa tu o Wielkiej Brytanii, gdzie mundurki mają zupełnie inny status niż w Polsce.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Voo »

A ile potrzeba doświadczenia, żeby wysnuć wniosek, że zakaz chodzenia w spódnicy/spódniczce do szkoły jest dziwny? :> Nie mam córki ale zawsze wydawało mi się, że dla dziewczynki właśnie ten element stroju jest tradycyjny j elegancki. Wystarczy określić minimalną długość. Sam jestem za mundurkami, z różnych względów. Zawsze wydawało mi się to fajne w angielskich szkołach. Oczywiście, że taki zakaz rozwiązuje wiele problemów ale podpowiem, że utworzenie odrębnych szkół dla obu płci rozwiązałoby więcej ;) Ach sorry, zapomniałem o reszcie płci.
Ostatnio czytałem, że gdzies tam w samolocie ekipa ortodoksyjnych Żydow powiedziała, że nie usiądzie obok kobiet i ch..j. Oczywiście skonczyło sie na przesadzaniu bogu ducha winnych kobiet.
Dla mnie uleganie takim trendom to stawianie świata na głowie, do niczego nie prowadzące. Klasyczne wylewanie dziecka z kąpiela. Zawsze na końcu będzie jakiś absurdalny konflikt i wartościowanie czyje prawa są" bardziejsze". Kobiet czy żydów, dziewcząt czy muzułmanów, organizatorów parady równości czy arabskich mieszkańców dzielnicy itd.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5803
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: ThimGrim »

Voo pisze:Nie mam córki ale zawsze wydawało mi się, że dla dziewczynki właśnie ten element stroju jest tradycyjny j elegancki.
Dziewczynki się w spódnicach rodzą, to element naturalny dziewczynek. O czym mało kto wie... ;)
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Piccolo »

Voo ale nie mówimy o zakazie chodzenia w spódniczkach. Jak szkoła wprowadza mundurki to generalnie nie masz wyboru co do stroju tylko nosisz... no mundurek. Ja rozumiem Llo, tu niekoniecznie musi chodzić tylko o "bo muzułmanie" ale o szereg innych rzeczy, które wprowadzenie jednego stroju rozwiązuje.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Piccolo pisze:Voo ale nie mówimy o zakazie chodzenia w spódniczkach. Jak szkoła wprowadza mundurki to generalnie nie masz wyboru co do stroju tylko nosisz... no mundurek.
Tylko do niedawna była opcja dla dziewczynek mundurka ze spódnicą, a teraz już nie, bo: patrz wyżej. Chore na łeb.

Najlepiej wszystkich w wory pokutne i po sprawie. A na głowy tradycyjny worek. Będzie gender-neutralnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5803
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: ThimGrim »

"Jasna Góro, Czarna Madonno, miej w opiece naród cały, który żyje dla Twej chwały"

To cytat z jakiego autora?Obrazek
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Counterman »

Popuścili wodze w używaniu dwóch pestycydów Modesto 480 oraz Cruiser OSR 322. Podobno są w opór szkodliwe dla pszczół i innych zapylaczy. Ktoś wie czy to prawda?


Źródło:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... asnie.html
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5803
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: ThimGrim »

13/16 w teście.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Chyba tu. Ali G jest niemożliwy w obnażaniu ludzkiej głupoty.

phpBB [video]
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5560
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

SithFrog pisze:Chyba tu. Ali G jest niemożliwy w obnażaniu ludzkiej głupoty.

phpBB [video]
Obejrzałem cały odcinek na HBO (na YT tylko skrót jest) i niestety jest też sporo WTF contentu, który jest niestety taki sobie, chyba, że się lubi Jackass.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5803
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: ThimGrim »

I pamiętajcie: gdy zadzwoni operator okultystyczny, macie 7 dni.

http://m.fronda.pl/a/twoja-bliska-osoba ... 13817.html
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Voo »

http://www.edziecko.pl/rodzice/56,79318 ... html#Z_MT2

Komentarze jak zwykle kipią od zrozumienia dla odmiennych postaw, poglądów i przekonań :D

Serio, sam mam jedno dziecko bo tak mi wygodniej. Kropka. Skąd jednak w ludziach tyle niechęci czy wręcz nienawiści do wielodzietnych rodzin (3, 4 to już wiele?). Zupełnie jakby kogoś złościło, że ktoś z trójką dzieci daje radę w życiu. Dziecioroby, patologia, egoiści, nie kochają, pijacy, tam starsze muszą się zajmować młodszym (!) ja się brzydziłam nosić ubranka po kimś itd. Maj gad niezły obraz pokolenia. Z jednej strony miło przekonać się, że postępowa część społeczeństwa też potrafi nienawidzieć, tak po prostu. Z drugiej - no jesteśmy skazani na wymarcie, chyba że jednak 1000+ ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5560
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

Voo pisze:http://www.edziecko.pl/rodzice/56,79318 ... html#Z_MT2

Komentarze jak zwykle kipią od zrozumienia dla odmiennych postaw, poglądów i przekonań :D

Serio, sam mam jedno dziecko bo tak mi wygodniej. Kropka. Skąd jednak w ludziach tyle niechęci czy wręcz nienawiści do wielodzietnych rodzin (3, 4 to już wiele?). Zupełnie jakby kogoś złościło, że ktoś z trójką dzieci daje radę w życiu. Dziecioroby, patologia, egoiści, nie kochają, pijacy, tam starsze muszą się zajmować młodszym (!) ja się brzydziłam nosić ubranka po kimś itd. Maj gad niezły obraz pokolenia. Z jednej strony miło przekonać się, że postępowa część społeczeństwa też potrafi nienawidzieć, tak po prostu. Z drugiej - no jesteśmy skazani na wymarcie, chyba że jednak 1000+ ;)
Voo +1, nic dodac, nic ujac/
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Piccolo »

To działa w obie strony. Równie dużo jadu można zobaczyć jak ktoś powie, że np. nie ma i nie planuje mieć dzieci. Bo jak to tak bez dzieci? Przecież to największy skarb. Albo, że to nie po bożemu. Itp. itd. Generalnie wszystko rozbija się o to, że świat jest pełen pojebów (po obu stronach), którzy czują potrzebę (i z jegoś powodu myślą, że mają moralne podstawy) wpierdalania się innym do życia.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3865
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: PIOTROSLAV »

Taaa... pamiętam ze dwa lata temu na wyjeździe jakieś stare baby pytały nas, czy planujemy już dzieci, bo to taka radość i super fajne. Jak im odpowiedzieliśmy, że na razie nie, to od razu gówno się im w dupach zagotowało, i że przemawia przez nas wygodnictwo...
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
koobik
Mr. Perfect
Posty: 575
Rejestracja: 8 maja 2014, o 07:04

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: koobik »

Voo to podsumował fantastycznie. Zgadzam się w pełni.
Myślę jednak, że nie ma co przywoływać presji na dzieci jako kontragument.
Ona jest, denerwuje i z przewidywalnością pojawia się przy rodzinnych stołach, rozmowach ze starszymi. Czasem to chamskie naciski. Ale nie porównójmy żółci, obrażania ludzi, hejtu Internetowego z babcinym gderaniem i uprzedzeniami.

Ja mam jedno dziecko bo taki mi jest wygodniej i nie ma innego powodu. I choć jestem już po 30tce to nieustannie przy okazji prywatek czy spotkań muszę się nasłuchać albo czuć się głupio, jak opada komuś kopara na powiedzenie "nie myślimy o następnym/ nie planujmy/ jest dobrze"
Serio, nie raz myśli i poglądy które są sprzedawane są mocne i nie biorą pod uwagę, żę mogą zacząć kiełkować np. w głowie drugiej połowy i popsuć relacje czy podzielić, na zasadzie "coś w tym jest".

Wiecie, "nie chce, to samolub/ nie kocha naprawdę/ wykorzystuje/ co to za związek/ po co to wszystko"- bo narzeczona jest młodsza, to pewnie jestem selfish gnidą :)

But still, to co innego niż te ordynarne poczucie wyższości nad "dzieciorobami". Myślę, że klimat jest taki, że ludziom powinno być wręcz głupio, że mają +3dzieci "bo przecież to dziwne"
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5803
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: ThimGrim »

W tym naszym socjaliźmie można ładnie żyć i nawet jednego dnia nie przepracować, żeby dostać emeryturę.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
ODPOWIEDZ