Dwa lata z FSGK

... wszystko co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles

Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Dwa lata z FSGK

Post autor: DaeL »

Zakładam ten temat po to, żeby podsumować dotychczasową działalność FSGK i zastanowić się co dalej. A jest się nad czym zastanawiać, bo serwis przeżywa ostatnio ogromną zwyżkę popularności. Mamy już ponad 900 tysięcy odwiedzin. I wydaje mi się, że nie bardzo wiemy co z tym teraz zrobić.

Ale po kolei.


Odrobina historii

Jak pewnie pamiętacie serwis powstał 2 lata temu, podczas przymusowego eksodusu z GameLoga. Mieliśmy mieć tylko i wyłącznie forum, ale w którymś momencie ktoś rzucił pomysł zrobienia prostego bloga z tekstami forumowiczów. Na forum powstawała wtedy przecież cała masa recenzji i rekomendacji, wydawało się zatem dość logicznym, że jak się ten materiał zbierze i nad nim trochę więcej popracuje, to wyjdą artykuły nie gorsze niż na wielu dużych i popularnych blogach.

Tu objawiła się dość elementarna wada projektu. To znaczy ta część, tycząca się "pracy". Bo rzeczywiście czymś innym jest napisanie ciekawej recki na 200 słów na forum, a czym innym zrobienie z tego liczącej 500 słów, długiej i dopieszczonej, okraszonej zdjęciami recenzji na stronie głównej. Nie znaczy to, że teksty się nie pojawiały. O nie. Mieliśmy naprawdę świetne recenzje gier planszowych w ramach serii Bez Prądu, oraz parę ciekawych recenzji gier. Ale że były to teksty bardzo rzadkie, to i ciężko było im zdobyć większą publiczność. Próbowałem zapychać dziury seriami w rodzaju "Darmocha", ale nikt nie traktował tego inaczej niż... no właśnie zapchajdziury.

Wkrótce też miało okazać się, że formuła "Filmy, Seriale, Gry Książki" była wadliwa (abstrahuję od faktu, że na poczatku FSGK to miało być po prostu nawiązanie do Forum Świata Gier Komputerowych). Zwłaszcza, że na trzy pierwsze duże, wiralowe artykuły, które udało nam się wypromować dzięki wykopowi, tylko jeden dotyczył gier. Dwa pozostałe, to teksty LLothara poświęcone rozkręcaniu różnych rzeczy.

A oto jak wyglądała graf odwiedzin przez 2 ostatnie lata. Tu w ujęciu tygodniowym:

Obrazek

Ten sam graf w ujęciu miesięcznym wygląda tak (nie przestraszcie się spadku na końcu - to miesiąc czerwiec, który dopiero się zaczął):

Obrazek

A w ujęciu dziennym (ładnie eksponującym nasze pierwsze wirale, tak:

Obrazek

Z grafu może nie da się tego łatwo odczytać, więc podrzucę Wam dość prostą ilustrację tego jak zmieniał się ruch na stronie.

W roku 2014 mieliśmy w dniach o największym natężeniu ruchu (wyjąwszy "dni wiralowe") ok. 500 odsłon dziennie. Poza tymi dniami odsłon było ok. 200 na dobę.
W roku 2015 mieliśmy w dniach o największym natężeniu ruchu ok. 2000 odsłon dziennie. Poza tymi dniami odsłon było ok. 400 na dobę.
Na początku roku 2016 mieliśmy w dniach o największym natężeniu ruchu ok. 4000 odsłon dziennie. Poza tymi dniami odsłon było ok. 1500 na dobę.
Od dwóch miesięcy mamy w dniach o największym natężeniu ruchu ok. 7000 odsłon dziennie. Poza tymi dniami odsłon jest ok. 4000 na dobę.


Popularne teksty i serie

Ruch w ostatnich dwóch miesiącach wynika z dwóch głównych przyczyn. Po pierwsze - ruszył nowy sezon Gry o Tron, który siłą rzeczy wzmaga zainteresowanie Szalonymi Teoriami. Po drugie - zamiast tworzyć jedną Szaloną Teorię tygodniowo, produkuję w tej chwili 3 różne teksty tygodniowo. Wielki Turniej (który obecnie nie wymaga dużych nakładów pracy) oraz recenzje poszczególnych odcinków Gry o Tron. Każdy z tych tekstów przyciąga ok. 30-50% stałych czytelników ST (choć oczywiście teksty te nie mają takiej długowieczności).

Ale skoro już wspomniałem o Szalonych Teoriach, to warto temat rozwinąć. To niewątpliwie nasz najbardziej popularny cykl. Na chwilę obecną Szalone Teorie odpowiadają za ponad 40% wszystkich odsłon, jakie w ciągu dwóch lat zebrała nasza strona.

Obrazek

Jeśli dorzucimy do tego Wielki Turniej Westeros i Essos oraz recenzje odcinków Gry o Tron, to uzyskamy łącznie 50% wszystkich odsłon na stronie.

Dodatkowo Szalona Teoria pt. "Kim są rodzice Jona Snow?" to oficjalnie nasz najpopularniejszy artykuł. Zebrała ponad 20 tysięcy odsłon (choć akurat ciężko to zauważyć w statystykach ogólnych, bo jak ostatni cymbał zmieniałem przy aktualizacji tytuł tekstu).

Obrazek

W najlepszej dziesiątce naszych artykułów mamy zatem siedem Szalonych Teorii, dwa teksty z cyklu Rozkręcaj z LLotharem (w tym wiralne Arduino, które ma niemal 15 tys. odsłon) i jeden tekst o grach wideo... a ściślej rzecz biorąc o skandalu na tle seksualnym, który był niejako związany z grami wideo.

Jeśli chodzi o oglądalność Szalonych Teorii, to bardzo widoczny jest już w tej chwili pewien wzór. Każda nowa Szalona Teoria ma ok. 3000 odsłon w pierwszym tygodniu od publikacji, a potem powoli ściekają następne. Roczne teksty mają zazwyczaj ok. 10 tysięcy odsłon, niektóre bardzo popularne zmierzają w stronę 15 tys. (no i jest jeszcze Jon Snow z 20 tysiącami).

Warto jednak zauważyć, że przynajmniej dwie serie mają porównywalny potencjał. Przede wszystkim - te teksty LLothara, którymi uda mu się zainteresować wykop.

Obrazek

No i jest jeszcze, na razie tylko dwuczęściowe, ale bardzo obiecujące Mrokowiecze Dragon Warriora.

Obrazek


Pozostałe serie

Mieliśmy jednak również kilka innych, obiecujących serii. Mieliśmy zatem Bez Prądu, Wiadro Internetów, Przegrałem życie czy Historię ŚGK. Pojawiały się też okazjonalne recenzje gier, opinie i teksty publicystyczne. Co się z nimi wszystkimi stało?

Myślę, że przy ruchu, jaki codziennie generuje strona, wskrzeszenie tych serii miałoby teraz pewien sens. Jestem głęboko przekonany, że to, co mogło być dwa lata temu (czy nawet w zeszłym roku) deprymujące, to znaczy mała liczba odsłon, i pisanie wyłącznie dla niewielkiego kręgu, nie wchodziłoby teraz w grę. Jasne, nie każdy tekst zbierze 10 tysięcy odsłon. Ale sądzę, że żaden nie zebrałby też poniżej tysiąca.

Zamierzam zresztą hipotezę tę wkrótcę przetestować. Wybiorę kilka co ciekawszych tekstów z lat 2014-2015, napiszę do nich zajawki i poproszę Larofana i Cherryy'ego, o podpromowanie ich w sołszal midja. Jeśli uda nam się (nawet bez wrzucania tekstów na samą górę głównej strony) wygenerować w ten sposób po kilkaset odwiedzin, to znaczy, że sama strona ma w sobie na tyle duży potencjał, iż naprawdę warto się tu trochę pospełniać.

Jeśli nie, i jeśli inne teksty nie będą powstawać, to... pora przestać się łudzić i zmienić profil strony.


Źródła ruchu

Skoro już wspomniałem o sołszal midja, to ogromne kudosy należą się Larofanowi i Cherryy'emu. Szczerze mówiąc nie do końca wierzyłem w to, że ludzie będą do nas włazić po zobaczeniu wpisu na takim fejsbuku. Ale włażą.

Tak wygląda podział na źródła ruchu (podany w sesjach, nie odsłonach, ale przemnóżcie sobie sesję przez 2 i macie mniej więcej ilość odsłon).

Obrazek

A zatem media społecznościowe odpowiadają za ponad 10% ruchu na stronie (z tych 10% - ok. 90% to Facebook, 10% Twitter i inne wynalazki). A trzeba tu nadmienić, że nasze profile na facebooku i twitterze nie działają przecież od początku istnienia strony.

Co do innych źródeł - rządzą oczywiście wykop.pl, joemonster.org, westeros.pl i filmweb.pl.

Obrazek


Nasz statystyczny czytelnik

Wygląda tak...

Obrazek

Ale wyjaśnijcie mi jedno... Kto do jasnej cholery mieszka w Kenii?

Obrazek


Co dalej?

To w dużej mierze pytanie do Was. Czy ktoś chciałby zacząć pisać jakieś teksty na główną? Czy macie jakieś pomysły odnośnie kierunku, w którym powinno pójść fsgk?

A może to już pora, by przemyśleć umieszczanie na stronie reklam? Patrząc na ruch (ostatnio to ok. 160 tys. odsłon miesięcznie) pewnie łapiemy się już pod kategorię stron, które dostawałyby czek od Google częściej niż raz na dekadę.

Myślę też, że przy następnej zbiórce na serwer i domenę, na pewno warto będzie poinformować czytelników, że też mogą rzucić jakimś groszem.

To tyle, tematu kanału na youtube na razie nie poruszam, bo najpierw mam parę innych rzeczy do ogarnięcia. Ale o tym też pewnie trzeba będzie wkrótce porozmawiać.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: SithFrog »

Ja standardowo, jeśli jestem godzien to wrzucałbym swoje recenzje także na główną. Szczególnie głośniejszych tytułów z naszego poletka czyli filmy komiksowe i na podstawie gier.
Obrazek
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2684
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Cherryy »

Kolejną część historii kończę od jakiś trzech miesięcy. Pisałem tekst o Twin Peaks, ale... w czasie pisania się zdezaktualizował. Ewidentnie mam od jakiegoś czasu blokadę twórczą.
Since 2001.
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4842
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Razorblade »

Ja obiecalem ze w Lutym napisze o paru planszowkach i kajam sie, ale przez zmiane profilu w robicie czas sie tak rozpierdolil ze jest juz czerwiec :(

Podobnie ma sie sprawa z obiecana recenzja do najnowszego Truck Simulatora, ale na wytlumaczenie w tej kwestii bardziej mam to, ze padl mi komp a chwilowo mam pilniejsze wydatki. Ten jest do zreanimowania, ale znow... czas...

Co moge obiecac? Jako ze koncza mi sie chwilowo konferencjem to na 100% recenzja przynajmniej 1 planszowki do konca tego miesiaca... ale wlasnie... blizej konca miesiaca...
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Czy działalność YT też się liczy?

Straciłem zapał, ale bardzo miło wspominam robienie filmików, więc może do tego wrócę. Muszę je robić trochę inaczej - prościej, może bez takiego ekstremalnego dopieszczania, to będę je w stanie w ogóle robić ;). Do połowy Lipca pewnie nic nie zrobię, bo przeprowadzka w toku...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: LLothar »

Jako ze jestesmy spolecznoscia, garsc statystyk. Temat ulegnie autodestrukcji za tydzien, zeby sie calemu swiatu nie chwalic tymi sprawami ;)
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5036
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Pquelim »

będę chciał coś pisać. nic nie obiecam, bo znam siebie, więc najpierw coś zrobię a potem będziemy rozmawiać ;)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Larofan »

ja musze zmienic konwencje wiadra bo miesieczne nie zdaly egzaminu gdyz bo tak...
nieregularniejsze daja wiecej spokoju ale tez lubia sie opozniac :)

fajne zestawienie btw
co do kenii.. kto tam mieszka. slowami piosenki
"Kenyaaa Kenyaaa Kenyaaaaaaaa
where the giraffes aaaaaare..
and the zebraaaaaas"
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7446
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Crowley »

Ja mam mnóstwo fantastycznych pomysłów, które przyniosłyby miliony odsłon ale i tak żadnego nie zrealizuję, więc nie będę się chwalił.
Zresztą i tak wiadomo, że całe forum i portal są tylko doklejką do jednoosobowego show pod nazwą "DaeL dekonstruuje Martina".
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: DaeL »

SithFrog pisze:Ja standardowo, jeśli jestem godzien to wrzucałbym swoje recenzje także na główną. Szczególnie głośniejszych tytułów z naszego poletka czyli filmy komiksowe i na podstawie gier.
Jak najbardziej. Wyślij mi maila jak będziesz miał coś gotowego.
Cherryy pisze:Ewidentnie mam od jakiegoś czasu blokadę twórczą.
Przełam alkoholem.
Razorblade pisze:Co moge obiecac? Jako ze koncza mi sie chwilowo konferencjem to na 100% recenzja przynajmniej 1 planszowki do konca tego miesiaca... ale wlasnie... blizej konca miesiaca...
Trzymam za słowo.
Matthias pisze:Czy działalność YT też się liczy?
Nie :)
Larofan pisze:ja musze zmienic konwencje wiadra bo miesieczne nie zdaly egzaminu gdyz bo tak...
nieregularniejsze daja wiecej spokoju ale tez lubia sie opozniac
Może jakieś wiadra tematyczne?
Larofan pisze:fajne zestawienie btw
Google Analytics to naprawdę dobre narzędzie.
Crowley pisze:Zresztą i tak wiadomo, że całe forum i portal są tylko doklejką do jednoosobowego show pod nazwą "DaeL dekonstruuje Martina".
Tak, ale ja też chcę kiedyś jechać na wakacje :)
A tak na poważnie, to jak dowiodły tekst DW, grupa pod wezwaniem Martina może się też zainteresować innymi rzeczami.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: peterpan »

Podesłałem ci Deal tekst o kryzysach energetycznych w historii na PW, razem z propozycjami obrazków. Skończyłem coś, co zacząłem z półtora roku temu, wystarczyło 2 h pisania ;) Prawie jak moja magisterka ;)

1500 słów niestety ;)
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Matthias[Wlkp] »

DaeL pisze:
Matthias pisze:Czy działalność YT też się liczy?
Nie :)
Dlaczego nie?
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Larofan »

DaeL pisze:Może jakieś wiadra tematyczne?
wiadro o warszawie bylo spoko rzutem na tasme - zaczalem draftowac cos dalej ale umarlo to

co zas do jutuba (ale moze niekoniecznie) to trafiaja do mnie na fejsie pytania o CK2, mechanike itd... odpowiadam jak moge ale ekspertem nie jestem.. moze warto by wskrzesic te jutubowa serie? (moze niekoneicznie na jutube.. test tez jest ok w koncu)
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Piccolo »

Więc tak. Myślę, że Żabskie "Żabim okiem" totalnie można by do FSGKa podpiąć, trochę sam sobie Żaba będziesz kradł wyświetlenia z oryginalnego bloga ale można też założyć, że czytelnicy fsgk o "Żabim okiem" i tak nie wiedzą :P.
Ja planuję wrócić do pisania o starych grach, może tym razem nawet wytrzymam więcej niż 3 recenzje :P.
Tak jak wcześniej, mogę to też dorzucać tutaj tylko jak po engliszu piszę więc nie wiem czy robić tutaj tłumaczenie czy moje teksty szły bo po angielsku.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Larofan »

Piccolo pisze:Tak jak wcześniej, mogę to też dorzucać tutaj tylko jak po engliszu piszę więc nie wiem czy robić tutaj tłumaczenie czy moje teksty szły bo po angielsku.
to jest ciekawe.. polskie internety do dno den (poza nami - perełką i ostoją oświecenia) wiec angielskie tekstu by nie zaszkodzily a z drugiej strony wszystko inne jest u nas po polskiemu wiec po co nam anglojezyczna widownia?
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Piccolo »

Larofan pisze: to jest ciekawe.. polskie internety do dno den (poza nami - perełką i ostoją oświecenia)
Dokładnie przez to piszę po angielsku :D.
Larofan pisze: z drugiej strony wszystko inne jest u nas po polskiemu wiec po co nam anglojezyczna widownia?
I przez to mam wątpliwości :D.
Znaczy ja zawsze mogę jakiegoś translate'a na język polski zrobić w razie czego :P.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Larofan »

Piccolo pisze:Dokładnie
zawsze mozesz przetlumaczyc tylko czesc a do rezsty artykulu w j. ang. podac linka :)
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Piccolo »

Myślałem o tłumaczeniu całości i podsyłaniu na koniec linka jakby ktoś chciał oryginalny tekst zobaczyć.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: SithFrog »

Piccolo pisze:Więc tak. Myślę, że Żabskie "Żabim okiem" totalnie można by do FSGKa podpiąć, trochę sam sobie Żaba będziesz kradł wyświetlenia z oryginalnego bloga ale można też założyć, że czytelnicy fsgk o "Żabim okiem" i tak nie wiedzą :P
Ja mam taki ruch na swoim blogu, że jest niemal niezauważalny więc ewentualne uszczuplenie przeżyję ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4321
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Turtles »

Niech ktoś redakcyjne ogarnie (może to mogę być na) comiesięczny forumowy wybór piw może?
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2684
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Cherryy »

Ale wtedy trzeba będzie chyba dodać jakiś skrypt +18, nie? Aczkolwiek rzeczywiście ten temat ma potencjał.
Since 2001.
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Larofan »

Turtles pisze:comiesięczny
dostrzegam klopoty :)
Cherryy pisze:skrypt +18
chyba nie.. widzialem sporo blogow o piwie ktore nie strasza overlayem ze musisz miec 18 lat...

zwlaszcza ze mozna to ograc jako 'promo w biedro na browara Mocny Full, ciekawe piwko, jasne, ma alkohol, jest piwem...'
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2684
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Cherryy »

No tak, ale jednak dużo stron to ma. Trzeba to sprawdzić od prawnej strony. Ale pomysł bardzo dobry.
Since 2001.
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Larofan »

Cherryy pisze:Ale pomysł bardzo dobry.
mi sie tez bardzo podoba :)

a z prawnej strony nie mozna tego jakos zalatwic ustawiajac caly nasz portal na 18+ ? albo oznaczajac konkretne artykuly tagiem 18+ ?
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4321
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Turtles »

A da mi ktoś redaktorskie moce?
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Larofan »

Turtles pisze:A da mi ktoś
LLo?
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: LLothar »

done
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Voo »

Teksty DaeLa są fajne bo jedyne w swoim rodzaju i DaeL ma świetne pióro. Oczywiście jak DaeL się ożeni i spłodzi dziecko to jego twórczość też stanie się wspomnieniem, więc nie wiem ile nam jeszcze czasu zostało ;)

Pozostałe recenzje gier, filmów i książek są niefajne bo internet jest pełen takich rzeczy. Nawet jeśli będą prezentować dobry poziom to nadal będą tym czego jest pełno w necie. Może bym się do czegoś zmoblizował ale mam bolesną świadomość, że nie zrobię niczego godnego uwagi tylko będzie to bardzo klasyczne, zwyczajne dukanie myśli i słów na temat, który był już opisany w stu miejscach znacznie wcześniej.

W dzisiejszych czasach sposób na pisanie w necie są dwa - chwytliwy temat albo chwytliwe podejście do banalnego tematu. Weźmy takiego Złomnika - o samochodach piszą setki ludzi ale tak jak on to pisze tylko on :)

Dlatego zamiast po sto razy bez sensu mobilizować się do pisania i składać obietnice bez pokrycia moim zdaniem należałoby się zastanowić nad profilem strony głównej...

...lub mieć na to wszystko wyjebane bo świata i tak nie zwojujemy. Dajmy DaeLowi własną zakładkę w głównym menu, dziabnijmy trochę layout, przeprofilujmy trochę stronę w stronę Gry o Tron i Martina i niech to się kula.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7446
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Crowley »

Voo pisze:Pozostałe recenzje gier, filmów i książek są niefajne bo internet jest pełen takich rzeczy. Nawet jeśli będą prezentować dobry poziom to nadal będą tym czego jest pełno w necie. Może bym się do czegoś zmoblizował ale mam bolesną świadomość, że nie zrobię niczego godnego uwagi tylko będzie to bardzo klasyczne, zwyczajne dukanie myśli i słów na temat, który był już opisany w stu miejscach znacznie wcześniej.
Voo - najlepszy motywator na świecie. ;) Przekonałeś mnie, nie piszę dalej.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
MajinFox
Bookworm
Posty: 182
Rejestracja: 5 maja 2014, o 19:00
Kontakt:

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: MajinFox »

A ja się przyznam, że przez ciągłe kwestie sensu pisania recenzji gier/klasyków/PC/ps3, wbijanie się na konkretne terminy przed/po kimś, nazwa działu czy już same analizy statystyk i wyciąganie wniosków kto się nadaje, kto ma ile lajkow i częstotliwość wydawania tekstów - spowodowało u mnie odrazę do pisania. Z początku miało to inny charakter i zgodziłem się na takie wprowadzanie moich recenzji na główną. Teraz mam tez gotowy tekst i po powrocie do domu będę chciał się podzielić ze światem recenzja. Ale czytam Wasze opinie, plany na przyszłość i widzę ze moja pasja nie idzie z Waszym marketingiem. Na dodatek takie wywody umieszczacie na publicznym forum (gdy to czytałem po raz pierwszy tak mi się wydawalo - jeśli tak nie było to za ten tez przepraszam), a nie do tego przygotowanym. Strasznie nieprofesjonalne... I upokarzające.

Gratuluję DaeLowi super serii, której przez spoilery nie mogę zweryfikować. Pozazdrościć takiej bazy czytelników i groma komentarzy. Kilka razy apelowałem o rozsądek z wyrzucaniem takich opinii, ze nie ma sensu niczego ograniczać skoro jedyną serią, która się tu pojawia to daelowa. Zanim ktoś mi zarzuci, ze nie zrozumiałem o co chodzi - to jest moja opinia po dwóch latach statystyk, a nie dobrej zabawy.

Siedzę na i w chwili przerwy chciałem razem z Wami świętować dwa lata, zamiast tego się tylko wkurwilem.

Pozdrowienia z .
Ostatnio zmieniony 3 grudnia 2018, o 22:25 przez MajinFox, łącznie zmieniany 2 razy.
UWAGA!!! WAŻNE
Właśnie nabiłem sobie kolejnego posta, proszę o pozytywne rozpatrzenie sprawy. Dziękuję.

http://majinfox.blogspot.com/

http://przegralem-zycie.blogspot.com/
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: SithFrog »

MajinFox pisze:Strasznie nieprofesjonalne... I upokarzające.
Nie obraź się Majin, ale https://www.youtube.com/watch?v=qORouZ-qOgg ?
Obrazek
Awatar użytkownika
MajinFox
Bookworm
Posty: 182
Rejestracja: 5 maja 2014, o 19:00
Kontakt:

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: MajinFox »

Ja nie mówię o tych tekstach ale z przekroju ostatnich lat.
UWAGA!!! WAŻNE
Właśnie nabiłem sobie kolejnego posta, proszę o pozytywne rozpatrzenie sprawy. Dziękuję.

http://majinfox.blogspot.com/

http://przegralem-zycie.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Voo »

Ja rozumiem po czesci naszego obronce ojczyzny bo zalozeniem poczatkowym byla dobra zabawa i luz. Glowna miała sie tworzyc niejako przy okazji istnienia forum, bez zadnych terminow redakcji statystyk i napinek, z pisaniem o czym sie chce i kiedy sie chce. Przeciez tak naprawde liczylo sie prztrwanie forum. Ja bym chciał zeby nadal tak to wygladalo - jako suma blogow roznych osob z pisaniem bardziej dla siebie niz dla innych o swojej pasji. Spodoba sie jak np z tekstami Daela albo DW to dobrze a jak przejdzie bez echa to tez dobrze.

Ale...

Z drugiej strony przy takim podejsciu to okazjonalne teksty np. raz na poł roku musialoby podrzucac ze 30 osob zeby strona w ogole wykazywala jakies slady zycia. A skoro nikt nie pisze regularnie, poza DaeLem, prawie nikt nie pisze okazjonalnie a jak na złosc ;) pisanie DaeLa jest niesamowicie trafione w oczekiwania rynku to odrobina zastanowienia nie zaszkodzi i nie ma co szczelac focha panie poruczniku. To troche tak jakby Messi gral w Legii Warszawa i oczekiwal wiecej od partnerow z ekipy a tym jest dobrze tak jak jest i nie chca szybko biegac ani w ogole biegac ;)

Takze proponuje wiecej luzu nawet jesli na poligonie stres.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: SithFrog »

Ale ja po prostu nie rozumiem skąd takie mocne słowa, co jest nieprofesjonalne i upokarzające?

Przecież nikt tu nikogo do niczego nie zmusza. Jak ktoś się zadeklaruje na regularne pisanie i dostarczy to super, jak się zadeklaruje i nie dostarczy to niefajnie, a jak się nie zadeklaruje to nie ma problemu, przecież zawsze będzie miejsce, żeby każdy mógł coś wrzucić od siebie jeśli chce.
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: LLothar »

MajinFox pisze:le czytam Wasze opinie, plany na przyszłość i widzę ze moja pasja nie idzie z Waszym marketingiem.
Cele strony glownej sa dwa:
- przyciagac swieza krew na forum
- miejsce do publikacji wlasnej tworczosci

I teraz jak ktos chce wrzucic na glowna cos co "nie idzie", ale taka ma pasje zeby sie czyms podzielic, to ja nie mam z tym problemu. Tylko pozniej jak bedziemy dyskutowac statystyki i wyjdzie, ze tekst DaeLa przeczytalo 30 000 osob, a tekst o rozkrecaniu zapalniczki przeczytalo 48, z czego 1/3 to boty a jedyny komentarz to "a po co to piszesz? Chce nowa Szalona Teorie!", to bedzie zwyczajnie troche autorowi przykro. Nie wiem, moze sie myle, ale mnie by to demotywowało strasznie. A przeciez nie zabronimy dyskusji o statystykach...

Mamy po prostu dwa cele, zupelnie od siebie niezalezne, acz jeden z nich ewidentnie ma trudniejsze zycie.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: LLothar »

Voo pisze:Z drugiej strony przy takim podejsciu to okazjonalne teksty np. raz na poł roku musialoby podrzucac ze 30 osob zeby strona w ogole wykazywala jakies slady zycia.
+1

To nie opinia, to fakt. Cala historia postow FSGK.PL jest na wyciagniecie reki. Jakby ktos zliczyl, to mowienie o 30 osobach to pewnie duze niedoszacowanie...
Awatar użytkownika
MajinFox
Bookworm
Posty: 182
Rejestracja: 5 maja 2014, o 19:00
Kontakt:

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: MajinFox »

Widzę że się nie rozumiemy. Ale jeśli od dwóch lat czytam że powinniśmy się zadeklarować czy ciągnąć jakaś serie, bo ma mało wyświetleń, czy jest sens cos publikować bo to się nie sprzedaje i inne powody, które z dobrej zabawy robią straszna pompę. Nie mowcie mi ze tak nie było. Bo i Voo mnie stopowal w krytyce, gdy miałem do tych pomysłów pretensje. Sam bylem zwolennikiem umieszczania recenzji Twoich Sith pod własnym sztandarem, a nie grupowych recenzji "pozostalych" użytkowników. I umieszczaniem ich pomimo tego, ze są to recenzje. Uważałem ze jeśli mi ktoś zaproponował wystawianie swoich tekstów to dlaczego ma być zabrane to Wam.

Wlasnie. Zaproponowano mi. Każdy ze swoich tekstów traktuje jak moje dziecko. Na blogach lubimy czytać i innych portalach pod recenzjami wyzywają mnie od debili, nieuków i gejów. Nic mnie tak nie drażni jak pytanie "czy warto?" w zabawie do której mnie zaproszono.

A temat z deklaracja na rok 2016 kopnął mnie w jądra i uzmyslowil, ze nie liczymy JUŻ na zabawę czy jakaś twórczość, a rozwój sajtu. Przykro jest czytać, ze cos nie wypaliło, gdy z góry twórca nie produkowal eksplozji. Gdy wychowujesz dziecko i ktoś Ci je krytykuje tez się wkurwiasz.

Przepraszam za interpunkcje.
UWAGA!!! WAŻNE
Właśnie nabiłem sobie kolejnego posta, proszę o pozytywne rozpatrzenie sprawy. Dziękuję.

http://majinfox.blogspot.com/

http://przegralem-zycie.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Larofan »

LLothar pisze:tekst DaeLa przeczytalo 30 000 osob, a tekst o rozkrecaniu zapalniczki przeczytalo 48, z czego 1/3 to boty a jedyny komentarz to "a po co to piszesz? Chce nowa Szalona Teorie!"
jak ten jeden co mi napisal ze nie szkodzi ze jestem nieterminowy bo na moje teksty i tak nikt nie czeka :D
Voo pisze:zalozeniem poczatkowym byla dobra zabawa i luz
wtf nadal jest zabawa i luz.. staty i marketing to tylko zabawa przecie nikt nam za to nie palci, nie mamy zyskow, gaż.. moze tylko LLo w podatkowym raju dynastie zalozyl.. ja sie dobrze bawie analizujac staty i patrzac co ma poczytnosc a co nie, kiedy ludzie czytaja itd

zaden z naszych autorow nie jest niczym formalnie zobligowany, mozna se pisac co sie chce, mozna zrobic proofreading ale nie trzeba... nie kumam czemu mielibysmy sie chowac z tymi dyskusjami jak zarzad spolki na spotkaniu za zamknietymi drzwiami.. portal i forum tworza niejako wszyscy wiec co tu ukrywac - budzetu tez nie mamy sensu stricte :)

wiadomo ze DaeL tak fajnie pisze na zlosc nam wszystkim a ze i temat na poczytny to i ludziow wiecej... ja jak pisalem wiadro i pczeczytalo go 3 osoby to bylem zadowolony :)

Maijin kumam o co ci biega, moze to nie byl najbardziej przemyslany dobor slow zeby nazywac czegos niewypalem tylko dlatego ze nie sciagnelo na portal tabunow fanek ale nie rozdzieraj szat
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: SithFrog »

Ok, teraz kumam o co Maijnowi chodzi. Ja po prostu nie mam kompletnie emocjonalnego podejścia do tego. Recenzje piszę, bo zawsze mnie nosi po filmie, żeby gdzieś przelać emocje, ale kocham filmy, a pisanie to taki katalizator więc to czy ktoś obsmaruje mój tekst, nazwie niewypałem, zacytuje w części lub całości kompletnie mnie nie obchodzi. Podyskutować mogę na temat filmu i argumentów, ale swoich tekstów nie traktuję z takim uczuciem.

Stąd na początku nie wiedziałem o co chodzi.

A jak ktoś wrzuci moją recenzję i za rok powie, że to nie wypał bo przeczytało 500 osób. Well... who cares? Robię to bardziej dla siebie ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Jutsimitsu »

Ja tam częściowo Majina rozumiem. Mieliśmy podcast i mnie się podobało, chętnie bym dalej się zaangażował w takie rozmowy, nawet bez tematu. Ale nie miało wyświetleń, nudziło się i zrezygnowaliśmy. Jak dla mnie mogło to trwać, raz na miesiąc jakaś rozmowa forumowiczów jako podcast. Może o grach, może o filmach, trochę mydła i powidła. Tyle że nagle były opóźnienia, bo nie wyszło raz na tydzień czy dwa, później uznaliśmy że robimy to tylko dla forum, to sensu nie ma... jakoś tak to było.

Generalnie ja chętnie bym zaangażował się w jakieś PNK znowu, ale znając życie to nie ruszy już.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: SithFrog »

Ja PNK zawsze i wszędzie. Sucharów na koniec ci u nas dostatek!

Szkoda, że nie zrealizowaliśmy jakiegoś odcinka specjalnego po epizodzie VII Sw, temat nośny, a ja bym wam chętnie wyjaśnił, że się mylicie :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Jutsimitsu »

Mnie byś przekonał że się mylę o SW? ;)

Ja PNK również zawsze i wszędzie. Ba, uważam że robienie nieregularnie, ale np. ktoś wrzuca pomysł "zróbmy o SW ep 7". Yay! Chętnie, przecież tyle książek z EU przeczytałem, znam ten świat pewnie lepiej niż ktokolwiek na forum (nawet lepiej niż Ty Sith ;P). Za półtora tygodnia E3 i wiele nowych gier. Chętnie zrobiłbym relację w wersji mówionej i dyskutowanej po tym, bo podejrzewam że będzie sporo dobrych gier - Disney i EA muszą doić SW, Andromeda dla fanów ME, Bioware ma pokazać nowe IP, co pokaże Activision itd.

Tylko że jeśli ma być napinka na oglądalność, na statystyki itd. To po co? Robimy to bo chcemy się dobrze bawić, jak się przy okazji zrobi jakaś efektowna inicjatywa jak Daelowe teorie, to super... Jak się nie zrobi to nie ma co wieszać psów, jest fajnie i mamy radochę.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: zodi »

Ja mam trochę pomysłów, najważniejsze to:
...
...
...
no i jeszcze...



ale niezmiernie się cieszę, że mamy takich jak DaeL, Sith, Voo, Llo itd. :)
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: boncek »

Szkoda PNK, ale w sumie robiliście wszystko, żeby go wykończyć. :P Brak podcastu w formie podcastu (czyli audio), absurdalnie długi postedit (zamiast robić na żywca i ew. pisać timestampy, żeby potem wrzucić gdzie trzeba dżingle) i inne takie. Zresztą chyba o tym pisałem już.

W każdym razie jakbyście myśleli o reaktywacji, ale tak na lajcie, to chętnie bym dołączył, bo mam teraz trochę więcej czasu wieczorami.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Jutsimitsu »

To może zrobimy np. po E3. Ja chętnie przygotuję agendę i zrobimy zarówno jewtube jak i mp3.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: SithFrog »

Jestem na tak.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Jutsimitsu »

Okej, to będę pamiętał. Swoją drogą mam serwer mumble, także lepsza opcja niż skype jak co.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ponoć Discord jest dobry https://discordapp.com/
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Jutsimitsu »

Owszem Discord też jest okej.
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: DaeL »

peterpan pisze:Podesłałem ci Deal tekst o kryzysach energetycznych w historii na PW, razem z propozycjami obrazków. Skończyłem coś, co zacząłem z półtora roku temu, wystarczyło 2 h pisania Prawie jak moja magisterka
Wszystko super bomba, tylko ten przydługawy tytuł cyklu... Ale mam kilka innych pomysłów, podeślę Ci je jutro na priv.
Matthias pisze:Dlaczego nie?
Oj żartuję przecież. Szczerze mówiąc nie mam pomysłu co dalej robić z kanałem. To znaczy pomysłów na różne materiały to mam całą masę, ale wszystkie wymagałyby dużo pracy, a nie mam teraz czasu. Jeśli masz jakiś pomysł to działaj.
Larofan pisze:wiadro o warszawie bylo spoko rzutem na tasme - zaczalem draftowac cos dalej ale umarlo to
Wiadra geograficzne są fajnym pomysłem.
Larofan pisze:co zas do jutuba (ale moze niekoniecznie) to trafiaja do mnie na fejsie pytania o CK2, mechanike itd... odpowiadam jak moge ale ekspertem nie jestem.. moze warto by wskrzesic te jutubowa serie? (moze niekoneicznie na jutube.. test tez jest ok w koncu)
Nie mam na to czasu niestety.
Piccolo pisze:Tak jak wcześniej, mogę to też dorzucać tutaj tylko jak po engliszu piszę więc nie wiem czy robić tutaj tłumaczenie czy moje teksty szły bo po angielsku.
Po polsku. Nie bądźmy Peweksami.
SithFrog pisze:Ja mam taki ruch na swoim blogu, że jest niemal niezauważalny więc ewentualne uszczuplenie przeżyję
Ona jest bardzo dobra, ta koncepcja.
Turtles pisze:A da mi ktoś redaktorskie moce?
Tylko nic nie popsuj. I - jeśli jeszcze nie masz - to poproś LLo o dostęp do pod-forum administracyjnego).

Aha, i - o ile tekst nie jest pilny - skedżuluj go 72 godziny naprzód i dawaj komuś znać, żeby sprawdził pod kątem błędów.
Voo pisze:Teksty DaeLa są fajne bo jedyne w swoim rodzaju i DaeL ma świetne pióro.
Dziękuję bardzo. Buziaczki.
Voo pisze:Pozostałe recenzje gier, filmów i książek są niefajne bo internet jest pełen takich rzeczy. Nawet jeśli będą prezentować dobry poziom to nadal będą tym czego jest pełno w necie. Może bym się do czegoś zmoblizował ale mam bolesną świadomość, że nie zrobię niczego godnego uwagi tylko będzie to bardzo klasyczne, zwyczajne dukanie myśli i słów na temat, który był już opisany w stu miejscach znacznie wcześniej.

W dzisiejszych czasach sposób na pisanie w necie są dwa - chwytliwy temat albo chwytliwe podejście do banalnego tematu. Weźmy takiego Złomnika - o samochodach piszą setki ludzi ale tak jak on to pisze tylko on

Dlatego zamiast po sto razy bez sensu mobilizować się do pisania i składać obietnice bez pokrycia moim zdaniem należałoby się zastanowić nad profilem strony głównej...

...lub mieć na to wszystko wyjebane bo świata i tak nie zwojujemy. Dajmy DaeLowi własną zakładkę w głównym menu, dziabnijmy trochę layout, przeprofilujmy trochę stronę w stronę Gry o Tron i Martina i niech to się kula.
Myślę, że pisanie o innych rzeczach ma pewien sens i do tego chciałem resztę forumowiczów zachęcić. Ale kluczem jest regularność. Własną publiczność można stworzyć, jeśli się pisze dużo. Podchodzenie do tego na zasadzie "A teraz będę recenzował filmy", po czym rocznie wychodzą dwie recenzje po prostu nikogo nie zainteresuje. Odrębną parą kaloszy są różne pojedyncze teksty wiralowe, które można pchnąć na jakiś wykop, ale one się nie przełożą na stałe czytelnictwo, jeśli nie będzie regularnie pojawiającego się "contentu".

Jeśli ktoś pisze tylko i wyłącznie dla radochy, to super. I nikt nie ma nic przeciwko. Tylko, że mam dziwne wrażenie, że radocha szybko znika, jeśli nie ma odzewu z zewnątrz.

Ale tak jak wspomniałem - jesteśmy teraz w naprawdę ciekawym momencie, strona ma codziennie dużo odwiedzin. Jeśli więc ktoś się na początku zraził do pisania, bo nie było do tego odpowiedniej publiki i teksty trafiały tylko do garstki forumowiczów, to może spróbować jeszcze raz. To w dużej mierze kieruję też do Ciebie, bo bardzo podobały mi się Twoje teksty na temat książek o grach (i wszystkie je po Twoich tekstach kupiłem). Nawet podrzuciłbym Ci pomysł na tekst o pewnym ciekawym filmie - From Bedrooms to Billions.
Voo pisze:Dajmy DaeLowi własną zakładkę w głównym menu, dziabnijmy trochę layout, przeprofilujmy trochę stronę w stronę Gry o Tron i Martina i niech to się kula.
Tak daleko bym nie poszedł, ale pewne zmiany są potrzebne. Ostatnia recenzja gry komputerowej na naszej stronie będzie miała w sierpniu roczek.
MajinFox pisze:A ja się przyznam, że przez ciągłe kwestie sensu pisania recenzji gier/klasyków/PC/ps3, wbijanie się na konkretne terminy przed/po kimś, nazwa działu czy już same analizy statystyk i wyciąganie wniosków kto się nadaje, kto ma ile lajkow i częstotliwość wydawania tekstów - spowodowało u mnie odrazę do pisania. Z początku miało to inny charakter i zgodziłem się na takie wprowadzanie moich recenzji na główną. Teraz mam tez gotowy tekst i po powrocie do domu będę chciał się podzielić ze światem recenzja. Ale czytam Wasze opinie, plany na przyszłość i widzę ze moja pasja nie idzie z Waszym marketingiem. Na dodatek takie wywody umieszczacie na publicznym forum (gdy to czytałem po raz pierwszy tak mi się wydawalo - jeśli tak nie było to za ten tez przepraszam), a nie do tego przygotowanym. Strasznie nieprofesjonalne... I upokarzające.
OK, tego po prostu nie mogę przepuścić bez komentarza.

Po pierwsze - nikt nigdzie nie został wytknięty paluchem i pokazany jako osoba, której tekstów nikt nie czyta. A, przepraszam, sam się wytknąłem za "Darmochę", której prowadzenie nie miało sensu. Ale nie czuję się upokorzony.

Po drugie - chyba po raz pierwszy dyskutujemy dłużej o statystykach strony. To znaczy LLo bodaj dwa razy zarzucił podobnymi informacjami, ale to było na forum zamkniętym i w sumie bardziej na początku działalności strony - żebyśmy mogli ocenić co jest grane z serwisem. I wszystkie teksty miały wtedy małą oglądalność. Może gdybyśmy co miesiąc robili jakieś podsumowanie, to faktycznie wyszłaby na jaw jakaś obsesja na punkcie statystyk. Ale póki co niczego takiego nie zauważyłem. I wydaje mi się, że to dobrze, że po dwóch latach dzielimy się tą informacją z forumowiczami, którzy przecież łożą na serwer, domenę, itd...

Po trzecie - czy ten negatywny wpływ dyskutowania o statystykach strony to działa retroaktywnie? Żarty żartami, ale przecież nikt dotąd statystykami publicznie nie rzucał, a tekstów innych niż moje jest coraz mniej. Ba, powiedziałbym nawet, że chęć pisania wypaliła się zanim ST zaczęły zgarniać większą widownię.

Po czwarte - no sorry, ale jeśli "wbijanie się na konkretne terminy przed/po kimś" to ma być problem, to ja już nic nie rozumiem. Przecież chodzi po prostu o to, żeby dwa teksty nie były publikowane tego samego dnia. I żebym to ja nie spychał cudzych tekstów ze strony głównej. Rozumiesz, że tu chodzi właśnie o to, żeby ST nie przyćmiły cudzej pracy, nie? Czy to naprawdę przeszkadza komuś w dzieleniu się swoją pracą?

Rozumiem, że generalna teza jest taka, że wszystko było fajnie, pisaliśmy dla frajdy, a teraz to tylko pogoń za czytelnikiem. Moim zdaniem (i statystyki to raczej popierają) jest inaczej. To właśnie brak innych czytelników, i pisanie głównie dla zamkniętego grona, sprawiło, że kolejne osoby zaczęły się wypalać. Wiem, bo widziałem to na przykładzie swoim, i tych moich tekstów, które nie spotkały się z większym odzewem.

Ale jest dobra wiadomość, bo to się zmienia. Wystarczy zacząć pisać, i czytelnicy się znajdą. Z tej prostej przyczyny, że bardzo dużo osób codziennie odwiedza nasz serwis.
Larofan pisze:jak ten jeden co mi napisal ze nie szkodzi ze jestem nieterminowy bo na moje teksty i tak nikt nie czeka
Nie udowodnisz, że to ja napisałem. Nie udowodnisz.
Jutsimitsu pisze:Ja tam częściowo Majina rozumiem. Mieliśmy podcast i mnie się podobało, chętnie bym dalej się zaangażował w takie rozmowy, nawet bez tematu. Ale nie miało wyświetleń, nudziło się i zrezygnowaliśmy. Jak dla mnie mogło to trwać, raz na miesiąc jakaś rozmowa forumowiczów jako podcast. Może o grach, może o filmach, trochę mydła i powidła. Tyle że nagle były opóźnienia, bo nie wyszło raz na tydzień czy dwa, później uznaliśmy że robimy to tylko dla forum, to sensu nie ma... jakoś tak to było.

Generalnie ja chętnie bym zaangażował się w jakieś PNK znowu, ale znając życie to nie ruszy już.
Podcast to były dwie godzinki fajnej zabawy. I trzy godzinki ciężkiej roboty (chociaż w to i tak wkopaliśmy głównie Piccolo). Będę to fajnie wspominał. I format jest do wzięcia, jakby ktoś chciał dzieło kontynuować. Ja zawsze z chęcią PNK posłucham. Ale fakty są takie, że to wymaga trochę pracy, a trafia do takiego samego grona osób co post na naszym forum.
boncek pisze:Szkoda PNK, ale w sumie robiliście wszystko, żeby go wykończyć. Brak podcastu w formie podcastu (czyli audio), absurdalnie długi postedit (zamiast robić na żywca i ew. pisać timestampy, żeby potem wrzucić gdzie trzeba dżingle) i inne takie. Zresztą chyba o tym pisałem już.
Jest w tym trochę racji, chociaż początkowo to wynikało z przemyślnego planu. Chciałem zebrać większą liczbę odsłon na youtube jeszcze przed wrzucaniem go na soundcloudy i takie wynalazki. Co do edycji... rany, Ty nawet nie wiesz jaka to była masakra na żywo. Piccolo zrobił nas wszystkich milion razy bardziej elokwentnymi, niż byliśmy naprawdę :)
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
ODPOWIEDZ