O nas

Wszystko zaczęło się ponad 20 lat temu – od Świata Gier Komputerowych. ŚGK był miesięcznikiem, który stawiał na interakcję z czytelnikami i budowanie prawdziwej społeczności twórczych ludzi. Kiedy pismo upadło, wielu z nas, współpracowników i sympatyków ŚGK, postanowiło znaleźć swoje własne miejsce w sieci.

 

FSGK.pl to strona, która kontynuuje tradycje dawnego Świata Gier Komputerowych. Piszemy o filmach, serialach, grach, książkach – i o setkach innych aspektów popularnej geek-kultury. Ale robimy też znacznie więcej. Na naszym Forum zrzeszamy ludzi, którzy wyrośli na Świecie Gier Komputerowych. Dziś to prawnicy, lekarze, programiści, pisarze, artyści, inżynierowie, przedsiębiorcy, menadżerowie, studenci i przedstawiciele dziesiątków innych profesji. Wszystkich ich wiele lat temu połączył Świat Gier Komputerowych. Ale częścią tej grupy można zostać nawet dzisiaj – wystarczy odwiedzić nasze Forum.

 

Więcej o historii ŚGK przeczytasz TUTAJ.

 

Redakcja FSGK

 

LLothar – Były współpracownik Świata Gier Komputerowych – pisał kolumienkę o grach freeware. Inżynier mechatronik, dla FSGK lubi rozkręcać różne rzeczy – małe i duże. Skręcanie idzie mu zdecydowanie gorzej – większość przedmiotów które bierze na warsztat oddaje życie w na ołtarzu nauki. Zajmuje się portalem od strony technicznej. Na Forum nieprzerwanie od 1998 roku, znany tam szerzej jako admin. Na chwilę obecną zawodowo prowadzi w Norwegii hodowlę rasowych fiordów.

 

DaeL – Ponad ćwierć wieku temu, jeszcze jako osesek, zetknął się z automatem do gry w Space Invaders. Od tego czasu jego miłość do gier wideo ani na moment nie przygasła. Jest prawnikiem, filozofem, i – co przynosi mu największą dumę – głosem stojącym za Podcastem Na Klatę. Na FSGK.pl pisze przede wszystkim o szalonych teoriach związanych z Grą o Tron oraz Pieśnią Lodu i Ognia.
Ulubione gry: Crusader Kings 2, Heroes of Might & Magic 3, Planescape: Torment, Fallout 2, Deus Ex.

 

Cherryy – Przeczesuje archiwalne numery Świata Gier Komputerowych aby przedstawić jego historię z nieznaną dotąd dokładnością.

 

Korekta:
Killashandra
Alexandretta

 

Opracowanie graficzne:
Dragon Warrior

 

Opieka nad kanałem #SGK:
Zolt

 

 

Kontakt z redakcją: redakcja@fsgk.pl

 


Podcast Na Klatę

 

Podcast Na Klatę to ukazujący się nieregularnie podcast poświęcony grom wideo. Rozmawiamy o nowych tytułach i o klasykach, które zapadły nam w pamięć. Dokonujemy krytycznej analizy trendów w branży… i nie traktujemy się zbyt serio. Za audycje odpowiadają DaeL (prowadzenie) i Piccolo (montaż). Dotychczas gośćmi PNK byli już: Dragon Warrior, Jutsimitsu, Killashandra, LLothar, Piccolo i SithFrog.

 

Słuchaj Podcastu Na Klatę na naszym kanale w serwisie YouTube.

 

Wszelkie komentarze na temat serwisu proszę zostawiać na Forum.

Zrzutka na serwer: