Wyniki konkursu (i dwa ogłoszenia związane z Szalonymi Teoriami)

best-pg-13-horror-film-movies-u1
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterPrint this page

Już po listopadzie, więc najwyższa pora podsumować nasz mini-konkurs z zeszłego miesiąca. Pod tekstem o moich ulubionych 13 horrorach poprosiłem Was o przedstawienie własnych rekomendacji z gatunku kina grozy. Dla osoby, która zaproponowałaby film, jakiego jeszcze nie widziałem, a jednocześnie uzasadniłaby w ciekawy sposób ten wybór, przeznaczony był film Sinister 2. Ponadto wśród pozostałych uczestników konkursu miałem rozlosować klucze do gry Contagion w serwisie Steam.

Komentarzy z rekomendacjami było całkiem sporo, choć wiele osób zastrzegało, iż zgłasza je poza konkursem. Prac ściśle konkursowych było więc tylko 8. W takim wypadku postanowiłem „się szarpnąć” i zafundować Wam znacznie więcej nagród. Na zwycięzcę nadal czeka ten sam film, ale grę otrzymają wszyscy uczestnicy konkursu (choć niekoniecznie będzie to obiecany Contagion).

A w praktyce wygląda to tak:

Zwycięzcą konkursu jest Wilku, który przekonał mnie do obejrzenia filmu „Kieł” (czyli w oryginale – „Tusk”).

Ponadto nagrodami zostali uhonorowani: torian (gra Q.U.B.E.: Director’s Cut), HETMAN JAREMA (gra Killing Floor), Nocny Król (gra Contagion), Atos (gra Contagion), Raf (gra Contagion), Maniaak (gra Home) i dorotchen 95 (gra Crayon Physics Deluxe – na odstresowanie się po horrorach :)).

W przyszłym tygodniu będę kontaktował się ze zwycięzcami w celu uzgodnienia sposobu przekazania nagród.

Jeśli kogoś pominąłem, to proszę się upominać :)

Aha, i na koniec dwa ogłoszenia. A w zasadzie zapowiedź ogłoszeń, bo na razie nie mogę się jeszcze podzielić wszystkimi detalami.

Po pierwsze – w nadchodzącym roku będę prelegentem na jednym z dużych konwentów fantastyki. Innymi słowy – będzie okazja nie tylko na to, by wysłuchać nowych Szalonych Teorii w wersji live, ale także by pogadać, powymieniać się opiniami i ogólnie spędzić razem czas. Szczegóły niebawem.

Po drugie – rozważamy przygotowanie specjalnych „szalono-teoriowych” tiszertów. Tiszerty nawiązywałyby do licznych tajemnic i teorii związanych z Grą o Tron oraz Pieśnią Lodu i Ognia. Wpływy z ich sprzedaży byłyby przeznaczone na utrzymanie serwera i domeny. I tu pytanie do Was – czy bylibyście zainteresowani tego rodzaju gadżetem?

Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterPrint this page

You may also like...

51 Responses

 1. Argotin pisze:

  Jeszcze nie przeczytałem, ale komentarz już jest, także Kiedy Zapytaj Beczke?
  Znaczy sie, Kiedy Szalone Teorie?

 2. Westeroski lord pisze:

  Tiszerty? Taaaaak! A beda inne gadzety?

 3. Raf pisze:

  Jak najbardziej kupię taki tiszert

 4. Lai pisze:

  Czy można prosić koszulkę z BĄBLEM?

 5. Alaire pisze:

  Tak, tiszerty z szalonymi teoriami to cos czego mi brakowało! A ze wzorem inspirowanym Bąblem to już oddam wszystkie moje dornijskie pomarańcze!

 6. HETMAN JAREMA pisze:

  Dziękuje za grę :) tiszerty super sprawa np. możesz wypisać wszystkie nasze nicki i napis: valar morghulis za te wasze podśmiechujki- Bąbel

 7. Pikolo pisze:

  Pamiętajcie, że T-shirty nie mogą naruszać znaków towarowych Martina.
  Nie wiem jak ta kwestia wygląda w Polsce, ale obstawiałbym, że valar morghulis moze być otrademarkowane.

  Pomysł wygląda ciekawie, ale nie wiem, jaka może być realizacja

  • DaeL pisze:

   Na valar morghulis chyba nie ma znaku towarowego. Tym niemniej korzystanie z cytatów i nawiązań do książek czy serialu jest w kontekście tworzenia własnych produktów komercyjnych dość skomplikowane. Ale mam pomysł jak to zrobić by nie przekroczyć granic tzw. dozwolonego użytku (czyli załapać się pod satyrę, analizę krytyczną albo edukację).

 8. Bezimienny pisze:

  Świetny pomysł z tymi t-shirtami, ja chętnie się włączę do akcji i coś takiego nabędę :)

  No i czekam z niecierpliwością na informację, na którym konkretnie konwencie się pojawisz. Jeśli to będzie Pyrkon to nie ma bata, żebym nie poszedł na Twoją prelekcję :) O ile oczywiście się dostanę bo w ostatnich latach na Pyrkonie zrobiło się tak tłoczno, że wbicie się na ciekawą prelekcję graniczyło z cudem…

 9. zyx pisze:

  A może wydanie wichrów zimy z komentarzem? :D

 10. Atos pisze:

  A dałoby się zamienić tę grę na jakiś gadżet związany z GoT albo PLiO? Bo ja to w sumie nawet nie wiedziałem, że biorę udział w jakimś konkursie i gra mi się nie przyda :)

  • DaeL pisze:

   Hmmm… będzie ciężko. To znaczy zanim koszulki, kubki, itd… ujrzą światło dzienne to pewnie minie kilka miesięcy. Poza tym to jest – delikatnie mówiąc – raczej inny zakres cenowy. Ale jeśli jesteś skłonny poczekać, to może coś innego wykombinujemy. Niekoniecznie tiszert, ale na pewno jakiś miły drobiazg. Tylko tak jak wspominałem – musiałbyś się liczyć z tym, że minie kilka miesięcy nim cokolwiek dostaniesz.

   • tak pisze:

    Jak DaeL mówi, że trzeba czekać jeszcze tylko kilka godzin do teorii to tak naprawdę czekamy kilka dni. Teraz DaeL Ci mówi, że musiałbyś poczekać kilka miesięcy na ten drobiazg. Nastawiaj się więc na kilka lat oczekiwania :D

   • Atos pisze:

    To wobec tego może sprezentuj grę komuś innemu albo daj koledze, któremu np, wisisz piwo i nie będziemy robić problemu z takiego drobiazgu. Ja się zadowolę satysfakcją z wyróżnienia :)

 11. Zimnoręka pisze:

  Tiszerty i kubki jak najbardziej na tak ! :D

 12. Duch pisze:

  A możesz zdradzić, jaki to będzie konwent?

 13. Dototchen95 pisze:

  DaeL ale się cieszę! Co do odstresowania to się przyda po moich obecnych horrorach w laboratorium. Co do koszulek to oczywiście, że chcemy! Łącznie z edycją z Bąblem. Może kalendarz tez by był fajnym gadżetem. Jak i tak sugerujesz kilka miesięcy na realizację to na 2018 w sam raz ;)

 14. miro09 pisze:

  Super pomysł z gadżetami. Chętni kupił bym taką bluzkę lub etui na telefon :d
  Mam pomysł na koszulkę z napisem ,,Dael, kiedy nowa szalona teoria?” i przy tym obrazek bąbla lub fan art Margery całującej się z Jonem lub coś równie dziwnego :D

 15. Wilku pisze:

  O kurde, prawie przegapiłam tak ważne ogłoszenie :D DaeL koniecznie podziel się wrażeniami, jak już podjedziesz do Tuska ;)
  Co prawda miałam nadzieję na grę (tych nigdy za wiele :D ), ale nie narzekam, dobry film też nie jest zły. A chociaż Sinister 2 w ogóle nie może się równać z jedynką, to nadal był całkiem niezłym kawałkiem kina, więc dzięki za wyróżnienie ;)
  Koszulki świetna sprawa – chociaż proszę, bądźcie jednymi z nielicznych i jeśli się zdecydujecie, to niech damskie kroje naprawdę będą damskie :P zawsze mam problem z takimi fajnymi ciuchami, bo przeważnie „damskie” tiszerty to na ogół mniejsza wersja męskich, z jakąś symboliczną talią, a ja się lubuję w topach, bezrękawnikach, czy jak to nazwać, które z męskimi ciężko pomylić i chociaż serce chce to umysł nie pozwala kupować, bo dobrze wie, że tych dziadostw z rękawami i tak nosić nie będę :P więc jak zrobicie damskie topy to macie we mnie klientkę :D bo przy pomysłowości Daela w ciekawość i oryginalność nadruków nie wątpię.

  • Dorotchen95 pisze:

   Tu sie dokladam do prosby. Damskie koszulki musza byc damskie. Bo jak nie ma dekoltu to sie zle czuje (golfy sa tu wyjatkiem)

   • tak pisze:

    DaeL’u zaprojektuj w koszulkach damskich dekolt do pępka. Kobiety będą zadowolone, bo będzie dekolt. Faceci też będą zadowoleni, bo będzie dekolt :D

 16. Avaranche pisze:

  DaeLu mam do Ciebie pytanie kompletnie niezwiązane z tematem – czy ze Strażnicą nad Szarą Wodą jest jakikolwiek kontakt? Zastanawia mnie to dlaczego gdy Robb zwoływał chorągwie to ludzie Reedów się nie zjawili. Howland przysłał jedynie swoje dzieci. Było to jakoś wyjaśniane w książkach? Bo ja już kompletnie takich szczegółów nie pamiętam

  • Lai pisze:

   NM tom 2 „[Robb] Panie, chcę, żeby dwa twoje drakkary opłynęły Przylądek Orłów i dotarły do Strażnicy nad Szarą Wodą.
   Lord Jason zawahał się.
   – Z mokrego lasu wypływa tuzin strumieni. Wszystkie są płytkie, muliste i nie zaznaczono ich na mapach. Nie nazwałbym ich rzekami. Koryta wiecznie zmieniają bieg. Są tam niezliczone ławice, pułapki i zatory z butwiejących pni drzew. Do tego Strażnica nad Szarą Wodą się przemieszcza. Jak moje statki mają ją odszukać?
   – Popłyń w górę rzeki pod moim sztandarem. Wyspiarze sami cię znajdą. Chcę wysłać dwa statki, by zwiększyć szanse, że wiadomość dotrze do Howlanda Reeda. Na pierwszym popłynie lady Maege, a na drugim Galbart. – Zwrócił się ku ludziom, których wymienił. – Zabierzecie listy do tych moich lordów, którzy zostali na północy, lecz wszystkie zawarte w nich rozkazy będą fałszywe, na wypadek, gdybyście wpadli w ręce wrogów. Gdyby do tego doszło, musicie im rzec, że żeglowaliście na północ.”

   SK „[Meera] Ojciec. W Szarej Wodzie nie mamy rycerzy, dowódcy zbrojnych ani maestera.
   – To kto opiekuje się waszymi krukami?
   Uśmiechnęła się.
   – Kruki nie potrafią znaleźć Strażnicy nad Szarą Wodą, tak samo jak wrogowie.
   – A to dlaczego?
   – Dlatego,że ona się porusza– wyjaśniła.
   Bran nigdy nie słyszał o ruchomym zamku. Popatrzył na nią niepewnie, nie wiedząc, czy z niego żartuje.”

  • DaeL pisze:

   Zacząłem odpisywać, ale Lai mnie uprzedziła.
   No więc tak:
   - kontaktu nie ma
   - jak się dowiadujemy później Jojen i Meera zostali wysłani nie po to by przysiąc wierność Robbowi (Howland mógł nawet nie wiedzieć co się stało z Nedem), ale ze względu na sny Jojena
   - tuż przed Krwawymi Godami Robb wysyła ludzi, żeby odnaleźli Howlanda, bo chce wykorzystać wyspiarzy do ataku na Fosę Cailin.

   A tak nawiasem mówiąc, to Strażnica nad Szarą Wodą najprawdopodobniej nie jest żadnym „znikającym zamkiem”, tylko po prostu drewnianą strażnicą zbudowaną na pływającej wyspie (zjawisko dość częste na mokradłach).

 17. Stannis pisze:

  o której będzie teoria?

 18. tak pisze:

  DaeL mówił, że dzisiaj, ale to wcale nie musi oznaczać tego samego dnia :D

 19. Argotin pisze:

  No to szalona teoria na temat szalonej teorii, wszyscy wiemy, jaki związek rozłoży na czynniki pierwsze DaeL
  Ale, żeby nie było, że nie ostrzegałem, to ostrzegam.
  http://36.media.tumblr.com/3602f4f850b3a1b8d822d09427587bb2/tumblr_nuy9gqHw351r63a28o1_500.jpg

 20. Stannis pisze:

  i jak z teoria?

 21. Stannis pisze:

  już jest gotowa teoria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>