FSGK.PL

since 1998
Teraz jest 19 stycznia 2018, o 15:16

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 564 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 grudnia 2017, o 09:50 
zielony

Dragon_Warrior napisał(a):
ludzie na naprawdę świeżego Brighta cisną

OFFTOP. Miałem pisać recenzję, ale się rozmyśliłem, bo powtarzało się w niej słowo "ekspozycja". Czekam, aż Max Landis znowu zacznie jojczyć na Twitterze, jak to wpadł w trybiki hollywoodzkiej maszyny produkcyjnej, co mu poszatkowała scenariusz.

PostNapisane: 27 grudnia 2017, o 11:27 
Król Sucharów

Dragon_Warrior napisał(a):
Ale zasadniczo naprawdę w klubach tematycznych, stowarzyszeniach starłorsowaych itp film się często naprawdę podobał.

Ja widzę inną reakcję w tym fandomie, który gdzieś tam znam, ale nieważne. Generalnie z nowymi starłarsami jest taki problem, że nie są starłarsami. Są trolowaniem starłarsów, starłarsowych fanów.

"To nie baśń, to życie. Parszywe i złe. Więc do cholery i zarazy przeżyjmy je w miarę przyzwoicie. Ograniczmy ilość czynionych innym krzywd do niezbędnego minimum."

Old FŚGK number is 31 610.

PostNapisane: 30 grudnia 2017, o 15:02 
Wielki Pan Bonzo

Byłem, zobaczyłem. Jest to mój ostatni film SW od Disneya, na który pójdę do kina. Resztę zobaczę na kanapie. Przyznam szczerze, że już dawno nie byłem tak rozczarowany filmem (obojętnie jakim). Po godzinie zerkałem na zegarek i miałem ochotę wyjść (ale żal mi było wydanych pieniędzy na IMAXA), pod koniec walczyłem, żeby nie zasnąć.

To jest strasznie słaby film o niczym. Taki teledysk, zlepek scen, celebów starwarsowych, które mają się na chwilę pojawić, pomachać i zniknąć. I o ile nie przeszkadzało mi to w TFA, bo w końcu trochę wszyscy tego chcieliśmy, to już po kolejnym filmie spodziewałem się czegoś innego.

Jest tu tyle złych rzeczy, które mógłbym wymieniać, ale w sumie trochę szkoda mojego czasu. Byłem, zobaczyłem. Dziś już nawet za bardzo nie pamiętam co tam się działo, bo przecież nic się nie działo.

PostNapisane: 2 stycznia 2018, o 19:26 
Brienne of Tarth

phpBB [video]

macie ;p

PostNapisane: 2 stycznia 2018, o 20:13 
Pan Ateusz

A tak na poważnie - chyba najlepsza recenzja z mainstreamowych mediów:
phpBB [video]

Fenomen który podbija świat - Szalone Teorie: http://fsgk.pl/wordpress/?p=2203

PostNapisane: 2 stycznia 2018, o 22:15 
zielony

Mnie się podobało.
Dużo bardziej niż Przebudzenie Mocy.
Kropka.

PostNapisane: 3 stycznia 2018, o 21:39 
Król Sucharów

Jakby ktoś był lamusem i nie wchodził na główną:

http://fsgk.pl/wordpress/2018/01/gwiezd ... zazalenia/

"To nie baśń, to życie. Parszywe i złe. Więc do cholery i zarazy przeżyjmy je w miarę przyzwoicie. Ograniczmy ilość czynionych innym krzywd do niezbędnego minimum."

Old FŚGK number is 31 610.

PostNapisane: 4 stycznia 2018, o 21:04 
Grzechu z Polityki

Obrazek

PostNapisane: 12 stycznia 2018, o 14:41 
Pan Ateusz

Po tygodniu w Chinach "Ostatni Jedi" został zdjęty z 92% ekranów kinowych. Więc ten rynek jest już (po raczej miernym tygodniu) zamknięty.
https://www.forbes.com/sites/robcain/20 ... 20dd515cc0

Oznacza to, że film już istotnych pieniędzy nie zarobi. W porównaniu do "Przebudzenia Mocy" zarobił w tym samym okresie o 700 milionów dolarów mniej. To największy odnotowany spadek wpływów pomiędzy pierwszą częścią filmu a sequelem. Aktualna kalkulacja mówi o tym, że film zamknie się z wpływami rzędu 1,2-1,3 mld dolarów.
https://www.forbes.com/sites/robcain/20 ... 7e97a142ee

No to teraz policzmy. Disney zbiera mniej niż połowę kasy z biletów (50% w Stanach, na rynkach zagranicznych ten udział spada, najgorzej jest w Chinach, gdzie studio zarabia ok. 30%). Ale załóżmy, że bierze 50%. Czyli jeśli film przyniesie wpływy 1,2 mld, to do Disneya pójdzie ok. 600 mln dolarów. Budżet filmu wyniósł 240 milionów dolarów. Nie wiemy ile wydali na marketing. Ale wygląda na to, że wcale nie jest tak różowo. Zwłaszcza, że od czystego zysku muszą odjąć amortyzację kasy, którą zapłacili Lucasowi. Więc wcale bym się nie zdziwił, gdyby film okazał się dla Disneya stratą.

Dorzućmy do tego fakt, że spada sprzedaż zabawek i gier opartych na tym IP (chociaż to akurat wina EA - przez mikrotransakcje sequel Battlefronta sprzedał tylko 1/3 egzemplarzy poprzedniej części).

No i te plotki dotyczące tego jaką kupą jest "Solo".

Ech, schadenfreude.

PostNapisane: 12 stycznia 2018, o 17:25 
rooooooooooki

jesli disney wyszedl na filmie 600 milionow $, a film kosztowal 240 mln$ to na pewno potraktuja to jako finansowa porazke.

przy 240 milionach wlozonych w produkcje film po hollywoodzku (czyli na ratio 200%) splaca sie dopiero, jak przyniesie producentowi swoja trzykrotnosc, czyli w tym przypadku 720 mln. Duppa, jeszcze sie nie zdziwie jak pogrzebia te cale nowe starwarsy na Tatooine.

You believe in the angels or the saints or there's such a thing as a state of grace. And you believe it, but it's got nothing to do with reality. It just an idea. I mean you got your ideas and you got reality, and they're all... they're all fucked up.

nie ma mnie nigdzie, z Wami też | cybernetyczna dupa | lekarze zaszczepili mnie | nie kontaktuje się
cyberkomuna wali mnie | nie muszę dzielić się | pierdole fejsa | pierdole mocno go

since 22/4/2003

PostNapisane: 12 stycznia 2018, o 17:29 
Pan Bob Budowniczy Kierownik

Albo zaczną się miotać jak Warner z komiksowymi filmami od DC. Jeśli O Solo Mio okaże się kaszanką, zrobi się nerwowo. Tylko marki szkoda, bo myślałem, że nic gorszego od Ataku klonów jej nie spotka.

PostNapisane: 12 stycznia 2018, o 19:36 
zielony

phpBB [video]

PostNapisane: 12 stycznia 2018, o 23:17 
Pan Ateusz

Pquelim napisał(a):
jesli disney wyszedl na filmie 600 milionow $, a film kosztowal 240 mln$ to na pewno potraktuja to jako finansowa porazke.

przy 240 milionach wlozonych w produkcje film po hollywoodzku (czyli na ratio 200%) splaca sie dopiero, jak przyniesie producentowi swoja trzykrotnosc, czyli w tym przypadku 720 mln. Duppa, jeszcze sie nie zdziwie jak pogrzebia te cale nowe starwarsy na Tatooine.

Wiele zależy od tego ile wydano na reklamę. Star Warsy są niby wszędzie, ale w przeciwieństwie do innych blockbusterów lwia część reklamy pochodzi od partnerów, którzy wykupują licencję na używanie nazwy SW w reklamach telefonów, płatków, kartofli, itd... Przypuszczam, że dla SW wystarczy zwrot na poziomie 200%, żeby wyjść na plus.

W każdym razie mamy jedną rzecz, która może nam co nieco powiedzieć o tym czy w Disneyu są zadowoleni, czy nie. Otóż "Rogue One" miał budżet 200 mln dolarów. Reklam w mediach było mniej niż w przypadku "TFA" czy "TLJ". Przychody z biletów wyniosły ok. 1,1 mld dolarów. Czyli analogicznie jak w poprzednich przypadkach do Disneya powędrowała połowa - ok. 550 mln. Nie słyszałem, żeby wyszli na tym stratni, ale na bank nie byli z wyników zadowoleni, bo po jakimś czasie zaczęło się wskazywanie winnych, wytykanie palcami, itd...

Jeśli "TLJ" zarobi ostatecznie tylko o 100 milionów dolarów więcej, to może być bardzo podobna sytuacja.

PostNapisane: 12 stycznia 2018, o 23:54 
Pan Bob Budowniczy Kierownik

Tak dla porównania czytałem dziś, że nowy film Tarantino, który robi dla Sony, będzie miał budżet $100 mln. Żeby wyszli na plus, film musi zarobić na świecie ponad $375 mln. Nie wiem, na ile to wiarygodne wyliczenia ale by się zgadzało. 60% z 375 mln to 225 mln, czyli trochę ponad 200% budżetu.

DaeL napisał(a):
Jeśli "TLJ" zarobi ostatecznie tylko o 100 milionów dolarów więcej, to może być bardzo podobna sytuacja.

Zwłaszcza na tle rekordów TFA. Tak jak pisałem wcześniej, pewnie nikt nie spodziewał się powtórki z rozrywki ale wpływy poniżej 1,4-1,5 mld to na pewno były dolne a nie górne szacunki.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 564 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]