FSGK.PL

since 1998
Teraz jest 3 maja 2024, o 17:23

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Oscary 2021
PostNapisane: 8 lutego 2022, o 18:21 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 4 września 2014, o 17:06
Posty: 1867
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.
Lista nominowanych:
https://www.filmweb.pl/news/OSCARY+2022 ... tem-145428


Brak "Titane" uważam za potwarz, chyba mój ulubiony film z 2021. "Diuna" robi powtórkę z 2015 roku, gdy "technicznie rzecz biorąc", wygrywa "Mad Max". Za najlepszy film raczej nie dostanie, bo to jednak dramaturgicznie twór urwany w połowie. Krytycy pewnie widzieliby "Licorice Pizza", ale myślę, że wygra "Psie pazury" o toksycznej męskości, ewentualnie stanie się sensacja i Hollywood nagrodzi marne filmowo "Nie patrz w górę" z wiadomych względów. Jeśli najlepszej animacji nie dostaną "Mitchellowie" to będę mocno zawiedziony, doskonała animacja z niezapomnianymi scenami.


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Oscary 2021
PostNapisane: 8 lutego 2022, o 18:23 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
Psie Pazury są marne filmowo. Typowy pretensjonalny kloc, zmarnowane minuty życia.

Tylko don't look up!


Wiem, miała być recenzja, ale jest sesja... :/

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Oscary 2021
PostNapisane: 28 marca 2022, o 13:46 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 4 września 2014, o 17:06
Posty: 1867
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.
Pquelim napisał(a):
Psie Pazury są marne filmowo. Typowy pretensjonalny kloc, zmarnowane minuty życia.


Nie zgadzam się, "Psie Pazury" to jeden z najbardziej filmowych filmów: tak pięknych ujęć natury można szukać u Terrence'a Mallicka. Podczas seansu zastanawiałem się kiedy ostatnio oglądałem film, w którym jakaś postać jedzie na koniu przez rzekę, w tle jest las i nastrojowa muzyka, a ja jestem zachwycony tym, co obserwuję? Widać, że dopieszczano kadry, ale widać również po wynikach, że Akademii zbyt mocno to nie obeszło i wygrał film, którego chyba nikt za bardzo nie oglądał i oglądać nie zamierza.

Pierwszy raz ucięto również rozdawanie "mniej ważnych" nagród (jak montaż), co by im oglądalność wzrosła. Aha, i Will Smith, ale tutaj szkoda słów, szkoda, że mu nie oddał, albo że nie zaczęli się naparzać na scenie. Ale byłaby heca!


Góra
 Zobacz profil  
      
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL