FSGK.PL

since 1998
Teraz jest 3 maja 2024, o 17:52

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 715 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 grudnia 2020, o 13:37 
Avatar użytkownika
prof. Miodek
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 00:06
Posty: 599
"Nowa" trylogia skonczy jak Christmas special :D


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 11 marca 2021, o 20:17 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 6 grudnia 2020, o 15:58
Posty: 105
Disnej wytrzymał 2 miesiące i zrobił inbę z Carą Dunn.
Nie wiadomo co wyjdzie i kiedy.
Oni chyba nie rozumieją dlaczego Mando się ludziom podoba.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 11 marca 2021, o 21:18 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 6 grudnia 2020, o 15:58
Posty: 105
Chciałem jeszcze powiedzieć, że te wasze dyskusje o Gwiezdnych Wojnach są fajoskie. Wziąłbym udział nawet.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 13 stycznia 2022, o 17:02 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
Chciałem powiedzieć, że gang który modyfikuje swoje ciała technologią jeździ na skuterach modsów i w ogóle ma stylówe wyjętą z lat 60 to jedna z najlepszych rzeczy w tym calym disneyowskim uniwersum :lol2: :lol2:

I jestem przekonany, że umknie to 90% widzów.

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 14 stycznia 2022, o 13:05 
Avatar użytkownika
Król Sucharów
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 09:00
Posty: 15419
Turtles napisał(a):
Chciałem powiedzieć, że gang który modyfikuje swoje ciała technologią jeździ na skuterach modsów i w ogóle ma stylówe wyjętą z lat 60 to jedna z najlepszych rzeczy w tym calym disneyowskim uniwersum :lol2: :lol2:

I jestem przekonany, że umknie to 90% widzów.


A nie podobał Ci się bardziej gang korzystający z karabinów w 90% wziętych z rosyjskiego modelu WSS Wintorez z lunetą PSO-1 i mający ruskie flagi na klapie? :D

https://i.imgur.com/PQYpRXt.jpg

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 14 stycznia 2022, o 14:07 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
Nie dojrzałem, ale mi się najbardziej gra słów w modsach podoba :D

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 5 maja 2022, o 10:45 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 4 września 2014, o 17:06
Posty: 1867
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.
Pierwszy plakat Obi-Wana na pustyni był dobry
Spoiler:
Obrazek

ale ten IMHO lepszy.
Spoiler:
Obrazek

Będzie się działo!
Albo nie będzie!


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 27 maja 2022, o 20:31 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 4 września 2014, o 17:06
Posty: 1867
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.
Ale kupsko!
https://www.myinstants.com/en/instant/darth-vader-nooooooooo/


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 27 maja 2022, o 20:32 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 4 września 2014, o 17:06
Posty: 1867
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.
Nie chcę więcej Gwiezdnych Wojen.

Nie wiem, co tam się działo na planie, ale ten serial (2 pierwsze odcinki) jest niedorobiony. Dziwaczne, zmienne motywacje postaci, brak chemii między Obi Wanem a wiadomo-kim, poszatkowane sekwencje pościgu, przedziwne cięcia i montaż urwany w połowie, gdy ewidentnie potrzebna była jedna-dwie dodatkowe ujęcia, wizualnie względem Mandalorianina - krok w tył. Otoczenie wygląda sztucznie. Będą mieli panowie z Red Letter Media używanie. Przykład:
phpBB [video]

https://www.youtube.com/watch?v=-g_TXAeFtFM


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 1 czerwca 2022, o 19:44 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 4 września 2014, o 17:06
Posty: 1867
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.
3 odcinek i dalej nie jest dobrze. Jakieś tam bieganie po jaskiniach, aranżacje pojedynków jak z Xeny Wojowniczej Księżniczki. Czy to jest serial dla dzieci? Co gorsza, jeśli spojrzeć na zaplanowane seriale, to wcale nie czeka nas nic lepszego...
Jeszcze jedna kwestia: wiadomo, że Darth Vader się pojawi, Hayden Christensen wraca do roli. Tylko właściwie wraca do czego? Do chodzenia w kostiumie? Do ruszania rękoma? Oddech jest dodawany w postprodukcji. Głos należy do Jamesa Earl Jonesa. A szum jest taki, jakby co najmniej Walter White powstał z martwych.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 4 czerwca 2022, o 19:14 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 6 grudnia 2020, o 15:58
Posty: 105
Jedni się ekscytują świetlówkami a drudzy zwracają uwagę na paździerz.
Parowóz widzieliście? Parowóz to są jaja


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 17 czerwca 2022, o 18:52 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 4 września 2014, o 17:06
Posty: 1867
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 18 czerwca 2022, o 00:39 
Avatar użytkownika
menda+
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 15:19
Posty: 4979
Lokalizacja: Tír na nÓg
Pytanie na kogo wyrośli Romek i Filip ;)

_________________
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 30 czerwca 2022, o 22:38 
Avatar użytkownika
Heavy Metal Troll
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:47
Posty: 5802
Serial kręcony dla trzeciego pokolenia fanów uniwersum.

_________________
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 1 lipca 2022, o 12:47 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 4 września 2014, o 17:06
Posty: 1867
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.
Red Letter Media dość dobrze podsumowało ten serial w części dot. 4-6. Nie będę się tutaj powtarzał, ale tak jak rzadko się z nimi zgadzam, tutaj mają rację: druga część serialu i zakończenie były o wiele lepsze niż odcinki 1-3.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 4 lipca 2022, o 10:26 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 6 grudnia 2020, o 15:58
Posty: 105
Kenobi to straszna bieda co widać szczególnie w porównaniu:
https://www.cda.pl/video/11348383f1
Nędza taka.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 6 sierpnia 2022, o 19:28 
Avatar użytkownika
Stary Człowiek, A Może
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:57
Posty: 6347
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)
https://youtu.be/cKOegEuCcfw

Imperium jest bez szans. Rebelia dostała Kałachy :)

A na serio - heeeej, to wygląda dziarsko!

_________________
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 6 sierpnia 2022, o 20:40 
Avatar użytkownika
menda+
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 15:19
Posty: 4979
Lokalizacja: Tír na nÓg
Fidel Castro in spaaaaaceeeeee! ;)

_________________
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 9 sierpnia 2022, o 15:11 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 4 września 2014, o 17:06
Posty: 1867
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.
Wygląda jak "Rogue One", a to zdecydowanie moje Gwiezdne Wojny. Im mniej wszechmocnych Jedi, tym lepiej. Przypomina mi się "Gotham Central", czyli życie zwykłych obywateli w świecie rządzonym przez istoty obdarzone super mocami.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 19 sierpnia 2022, o 10:28 
Avatar użytkownika
Waniaaa!
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:07
Posty: 4016
Hm no mi się Rouge One podobał, ale trochę ni czuję o czym ma być ten film?

_________________
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 19 sierpnia 2022, o 10:55 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
O silnej i niezależnej kobiecie Mon Mothmie, obalającej Imperium. Przecież wiadomo, że nie o Andorze.

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 21 września 2022, o 15:37 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 6 grudnia 2020, o 15:58
Posty: 105
3 odcinka już mi się nie chce oglądać.
Są retrospekcje jak w Mando.
Prymitywna kultura łowiecka, dalej generyczna fabuła. Afera z niczego, dwa trupy, dziadek nie chce tego drążyć, młody ambitny chce, silna postać kobieca. Głupia.
Andor tylko gdzieś łazi. Na Discordzie są słuszne spostrzeżenia że jest to wszystko sztucznie przyciemnione. Nic nie widać. Ufoków mało.
Nuda.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 22 września 2022, o 12:30 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
Obejrzałem pierwszy odcinek i... nie odrzuciło mnie jak Boba Fett i Obi-Wan, więc jest postęp. :D Realizacyjnie jest dwa poziomy lepiej niż w tamtych produkcjach, tylko jakoś tak nie za wiele się dzieje, a główny bohater, no właśnie - łazi i smęci. Nie był ciekawą postacią w Łotrze i teraz chyba też nie będzie.
Z jednej strony podoba mi się brud i ciemność, ale z drugiej strony zawartość Gwiezdnych wojen w Gwiezdnych wojnach jest tu na razie bliska zeru. Dam mu szansę, a ponieważ oczekiwania mam poniżej poziomu gruntu, to może się okazać, że nie będzie tak źle.

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 23 listopada 2022, o 23:36 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 6 grudnia 2020, o 15:58
Posty: 105
Andor to bieda serial na wzór naszego Wiedźmina. Dużo nudy, pseudopompatyzm nieudolny


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 24 listopada 2022, o 00:54 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
Ja w ogóle myślałem, że 6 odcinek jest ostatnim w serii i przestałem oglądać. Tak mnie ta historia zaciekawiła. Niby jest poprawnie zrealizowana, ale sztampa sztampą sztampę pogania, a nuda wprost wylewa się z ekranu. Oni kompletnie nie czają, jak robić Gwiezdne wojny.

Za to Filoni Opowieściami Jedi zniszczył system. Jeśli podobały się wam Wojny klonów, musicie to zobaczyć. Poza pierwszym, umiarkowanie ciekawym odcinkiem, reszta to petarda. 6 niedługich odcinków o Ahsoce i Dooku są lepsze niż wszystkie aktorskie seriale i ostatnia trylogia razem wzięte. Tak się powinno robić expanded universe.

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 24 listopada 2022, o 18:39 
Avatar użytkownika
Stary Człowiek, A Może
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:57
Posty: 6347
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)
No ja jestem w 4 sezonie Wojen klonów, dzięki Disneyowi jakoś to mozolnie odrabiam. Tzn. mozolnie nie w sensie przyjemności, bo serial jest naprawdę fajny nawet dla dorosłego ale w sensie braku czasu ;)

_________________
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 24 listopada 2022, o 22:28 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
To teraz najlepsze dwa sezony. Daj znać, co sądzisz o finale 5 sezonu, jak już tam dotrzesz.

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 25 listopada 2022, o 01:03 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 6 grudnia 2020, o 15:58
Posty: 105
Dobrze że są jeszcze ludzie potrafiący w swej twórczości zachować klimat Gwiezdnych Wojen. Ich zaangażowanie daje nadzieję na przyszłość:


https://youtu.be/0SPVvbOwU0Q

A teraz przejdźmy do serialu Andor, który fortunnie zakończył swój pierwszy sezon. Pisałem o nim już

https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/1 ... ojny-andor

a teraz zaznaczam, że będą spoilery. Od razu powiem, że ustępuje on startrekowemu Lower Decks. Czemu on zresztą nie ustępuje? Nie ustępuje Kenobiemu i Pierścieniom Władzy, podobnie jak Kenobi jest też przykładem biedaserialu. Pierścienie Władzy Amazona biorąc pod uwagę rzekomy budżet też nie wyglądają dobrze. Prawdopodobnie nie mieli tam deklarowanego pół miliarda dolarów tylko połowę z tego albo nawet jedną trzecią dlatego wygląda to tak ubogo.

Andor słusznie może być sklasyfikowany jako biedaserial bez polotu. Uzasadnienie tego wniosku podam jednak za paywallem, tj. pardon, za spoilerem:

UWAGA SPOILER

Konstytutywną cechą Andora jest jego amerykańskość: funkcjonariusze w 1 odcinku to typowe typy, czy też archetypy amerykańskiego skorumpowanego policjanta. Orkiestra w ostatnim też wygląda jak amerykańska tradycyjna orkiestra. Przykłady można mnożyć. Kontrowersyjny kałach to próba powiązania Rebelii z Fidelem Castro, tzw ruchami narodowowyzwoleńczymi finansowanymi przez Moskwę (Czerwone Kmery np.) i innymi takimi. I dowodem na brak polotu ten kałach jest. Braku wyobraźni dowodem jest. Kreatywności i rozeznania. Czego jeszcze jest dowodem ów kałach?


Drugą podstawową cechą Andora jest popsuta immersja, czyli światotwórstwo. Tak sobie paczę na Imperium i nie wiem czy to jest potężne imperium obejmujące galaktykę z milionami gwiazd i planet? Nie wygląda. Ilu funkcjonariuszy potrzeba na każdej planecie zaludnionej i zaalienowanej (zaufoczonej) miliardami osobników? Jak rozbudowana musi być ich hierarchia? Nad nimi są jeszcze układowi, sektorowi itp. To jest potężna drabina funkcyjnych i potężna masa ludzi i innych takich tych. Tymczasem ta Dedra żąda w pewnym momencie akt wszystkich incydentów rabunkowych. Powinna dostać a z milion przypadków dziennie. I jak to przeanalizuje i wnioski wyciągnie? Jest ona porucznikiem więc na dnie hierarchii galaktycznej stoi, takich jak ona musi być miliardy. W ostatnim odcinku jakiś imperialny chce pokazać miejscowym potęgę imperium. I parudziesięciu funkcyjnych wyłazi. Żenada to jest. Co najmniej miliona szturmowców powinni użyć.

Schemat stosują taki, że planeta to jest odpowiednik miasteczka na Dzikim Zachodzie. Takiego z westernów. Loty międzyplanetarne są odpowiednikiem podróży dyliżansem i konno między tymi miastami. Planeta Ferrix to jest jedna dziura tak naprawdę z jedny, placem, zamieszkała przez garstkę mieszkańców. Na dłuższą metę taka kreacja światotwórcza jest nie do utrzymania bo jest absurdalna. Żenująca jest. Dlatego wieje nudą bo nie pozwala się wczuć w świat przedstawiony, tak jak Blade Runner/BR2049, gdzie też tempo narracji było powolne.

W odróżnieniu oglądając Orville widać ograniczenia budżetowe, ale widać że starają się wycisnąć jak najwięcej z tego co mają. Kenobi i Andor to jest zaś jakieś przepalanie kasy. Widać różnicę podejścia fachowych twórców fanowskich (Seth MacFarlane, Jon Favreau etc) i jakiegoś nie wiadomo kogo w ogóle.

II

Andora ratuje gra aktorska, ratują go takie wątki jak więzienie. Tam gdzie potrafią złapać odpowiednią skalę działań prowadzonych w świecie przedstawionym to sobie radzą. Bohaterowie są w dużej mierze klasyczni: mają jakieś skrzywienia i traumy, aktorzy będący męskimi szowinistycznymi świniami (Luthen, Serkis) dźwigają ciężar świata przedstawionego. Wątek Mon Mothmy przespałem w większości ale nie zachowuje się ona jak GoGaladriel. Kilka scen jest fajnych oprócz tego. Przeżycia zmieniają ich, często na lepsze.


Pierwszy sezon oceniam w związku z tym 6/10. Jest to szczytowe osiągnięcie obozu Kennedy. Serial jest dobrze profilowany, czyli ci co im się nie podoba nie oglądają go i nie minusują. Stąd dość wysokie oceny. Skutek jest tu taki, że dość mała liczba ocen jest, np. na IMDB. Jeden z drugim biadoli: czemu takiego super seriala nikt nie ogląda.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 26 listopada 2022, o 00:04 
Avatar użytkownika
Stary Człowiek, A Może
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:57
Posty: 6347
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)
Cytuj:
Tak sobie paczę na Imperium i nie wiem czy to jest potężne imperium obejmujące galaktykę z milionami gwiazd i planet? Nie wygląda. Ilu funkcjonariuszy potrzeba na każdej planecie zaludnionej i zaalienowanej (zaufoczonej) miliardami osobników? Jak rozbudowana musi być ich hierarchia?


Nie chcę bronić serialu, którego nie oglądałem, nie znam się na historii i polityce uniwersum SW ale chciałem zwrócić uwagę, że historyczne, ziemskie imperia radziły sobie doskonale na rubieżach za pomocą garstki urzędników i żołnierzy :)
W całym Imperium Rzymskim było raptem kilkuset urzędników (jak u nas w niedużym mieście ;) ). Brytyjczyków w Indiach była garstka. Niemcy na okupowanych terenach w czasie IIWŚ (poza ZSRR) radzili sobie za pomocą słabych sił i to policyjno-wartowniczych. Właśnie w tym rzecz, że imperia nie były w stanie permanentnie pacyfikować jakichś obszarów. Korzystano z miejscowych elit, miejscowych policji, jednostek paramilitarnych, prywatnych kompanii, wojsk kolonialnych złożonych z miejscowych i jedynie z oficerami z metropolii itd.
Nie wiem jak pokazane jest to w serialu, nie wiem czy ten świat ma jakieś swoje elity, które reprezentują Imperium ale bardziej prawdopodobny jest moim zdaniem właśnie taki scenariusz, że Imperium nie jest w stanie utrzymać wszędzie znacznych sił :)

_________________
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 26 listopada 2022, o 17:30 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 4 września 2014, o 17:06
Posty: 1867
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.
Andor, poza dość nudnym finałem, bardzo na propsie. Jakoś nie rozumiem argumentacji Smoka, ale nie czuję się na siłach na polemikę punkt po punkcie. Jedyne co mogę napisać, to że to bardzo dorosłe gwiezdne wojny z Imperium jako odczuwalną, represyjną siłą w galaktyce, a nie tylko manekinami do odstrzału lub przepołowienia mieczem świetlnym.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 27 listopada 2022, o 02:24 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 6 grudnia 2020, o 15:58
Posty: 105
Imperia wspomniane miały małą relatywnie ludność i nie tak rozproszoną.
Zastanówmy się jednak jak to wyglądało wcześniej:
Przedstawiasz część i sugerujesz, że oprócz niej jest druga, niewidoczna część. Mamy Nową Nadzieję gdzie jest Kula. I nie jest nigdzie powiedziane, że Tarkin i reszta to zarząd całego Imperium. Stanowią oni oddział wydzielony. Chociaż niektórzy widzowie myślą że Kula to jest całe Imperium i jak ją rozwalili to z Imperium nic nie zostało.
Gdyby ten konwentykl imperialny w Andorze był lokalny: komórka bezpieczeństwa zajmująca się jakąś małą częścią to by to było spójne. A ja mam wrażenie że jest ona ogólnoimperialnym dowództwem.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 21 grudnia 2022, o 21:39 
Avatar użytkownika
Grzechu z Polityki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:45
Posty: 3510
OMG, ale się wynudziłem na tym Andorze...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 14 lutego 2023, o 02:12 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 6 grudnia 2020, o 15:58
Posty: 105
Drżę:
https://youtu.be/xtb09sATHRM


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 28 lutego 2023, o 02:32 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 6 grudnia 2020, o 15:58
Posty: 105
https://youtu.be/-LVvmJ25mn0
Zbliża się 3 sezon Mando. Czy będzie fajny?


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 2 marca 2023, o 10:48 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 4 września 2014, o 17:06
Posty: 1867
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.
Obejrzałem 1. odcinek i chyba mam dość Mandalorianina na jakiś czas. Bardzo to przypomina "Wojny klonów" w wersji dla dorosłych. A jeszcze bardziej: grę w świecie SW. Teoria ma ręce i nogi, bo w trzecim sezonie fabułę budują na schemacie erpeżkowym: tu masz 3 questy, teraz idź i je rozwiąż. I Mando idzie i będzie rozwiązywał. Niewiele w tym polotu, niestety. Znowu wraca też nieznośny fan service.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 2 marca 2023, o 11:21 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
Obejrzę, ale nie będę się cieszył ani klaskał. Nie spodziewam się nic ciekawego. A jak chcecie obejrzeć coś o Gwiezdnych wojnach, to na Disneyu jest sześcioodcinkowy serial Light & Magic o historii ILM. Przefantastyczny.

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 2 marca 2023, o 13:38 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 4 września 2014, o 17:06
Posty: 1867
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.
Wiesz co, obejrzałem ten dokument o ILM zachęcony pozytywnymi opiniami i jakoś mam wrażenie, że nie do końca zasłużenie dostał tyle pozytywnych opinii. Gdy wypowiadają się pracownicy i gdy mowa jest o szalonych początkach, wtedy, fakt, ogląda się z zaciekawieniem. Ale pozostaje zbyt wiele niedopowiedzeń. Zbyt wiele trzeba czytać między wierszami. I ostatecznie wychodzi zbyt duża i przesłodzona laurka dla Georga Lucasa, który, tak, trzymał to wszystko w karbach, ale w dokumencie wychodzi na świętego i bez skazy, który zawsze wiedział, że będzie robił filmy w cyfrze. A gdy już do gadających głów dołączają Kathleen Kennedy i inne korpoludki - naprawdę trudno się to ogląda, bo cuchnie budowaniem mitologii, a nie dokumentu.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 2 marca 2023, o 22:49 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
Ja równolegle czytałem biografię Lucasa Briana Jay Jonesa i składało mi się to w spójną całość z tym dokumentem. W ogóle nabrałem do Flanelowego dużo szacunku po lekturze. Kennedy z kolei również nie trawię zupełnie, bo jest całkowicie sztuczna i nieszczera. Ale jej jest naprawdę niewiele i jednak zdecydowana większość treści dotyczyła po prostu ludzi od efektów specjalnych i ich pracy. Żałowałem w zasadzie tylko tego, że w ostatnich dwóch odcinkach przelecieli się po wszystkim raczej po łebkach, za mało zaglądając za kulisy, tak jak to zrobiono przy okazji opisu prac na samym początku.

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 4 marca 2023, o 18:45 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 4 września 2014, o 17:06
Posty: 1867
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.
Crowley napisał(a):
Żałowałem w zasadzie tylko tego, że w ostatnich dwóch odcinkach przelecieli się po wszystkim raczej po łebkach, za mało zaglądając za kulisy, tak jak to zrobiono przy okazji opisu prac na samym początku.


Wówczas musieliby przyznać, że Georgowi prequele nie wyszły, a na to zabrakło odwagi. Ba, musieliby przyznać, że i sequele, jeśli nie liczyć "Ostatniego Jedi", padły ofiarą oczekiwań widowni, ale nie większej wizji. Co ciekawe, prequelom przydałoby się mniej Lucasa, a sequelom - więcej. Bo co jak co, ale do wielkich wizji miał chłop łeb.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 8 marca 2023, o 17:47 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 6 grudnia 2020, o 15:58
Posty: 105
Dzisiejszy Mando dowiózł
A tu o poprzednim odcinku:
https://youtu.be/FW72hrXxrSc

Konieczna jest egzegeza tego odcinka, jak widzę zbyt wymagającego
1. IG 11:
1. przypominam, że to jest dopiero drugi odcinek i jeszcze wiele się może zmienić. Epizodyczno-ciągła struktura serialu sprawia widzom jak widzę wiele trudności. Podobna jest w Orville. Tak jak z Topą jest. Jesteśmy na pewnym etapie. 2. Jeszcze może go złożą.
3. Mando szuka możliwości. Próbuje najpierw z IG 11. Nie wychodzi. Leci do Bo Katan mając nadzieję, że z nią razem dotrze na Mandalorę. Ona jednak wymiękła. Kontynuuje więc prace nad IG 11. Niestety mamy dalej niepowodzenie. Zostaje więc zmuszony do przyjęcia R-5, który ma charakter zgoła odmienny. Normalny wątek.
Widać, że Din jest zdeterminowany.
4. IG by sobie poradził z tamtymi dlatego byłby cenną pomocą.
5. Uszczelnienie hełmu jest fajne, ale zapas powietrza musi być.

Nie wiadomo czego się tam spodziewać, więc pomoc robota jest bezcenna.

2. Krab:
1. Krab jest krabem, on ma te nóżki za pomocą których kontroluje roboty. Sama główka chodzi, jak w Samuraju Jacku.
2. Poluje on z zasadzki mając infrastrukturę zdolną powalić mandalorian. Czy jacyś tam zachodzili? Czy łapie tak istoty tam żyjące?
3. Tłoczy krew wykrwawiając ofiary.

3. Bo Katan:
1. Zachowuje się ona zgodnie z klasycznymi schematami zakochania: nie chce widzieć Mando, ale od razu leci mu na ratunek.
2. Czy będą się tego trzymać? Nie wiadomo, ale nadzieje rozbudzili.

4. Mando:
1. Pierwsza bitwa z Alamitami pokazuje, że ma problemy z szpadą. Z kolei Bo Katan świetnie sobie daje radę.
2. Mando jest osobnikiem wierzącym w kodeks. Kojarzy się z amerykańskimi fundamentalistycznymi protestantami, czy amiszami. Ów kodeks nie czyni go osobą złą, a nawet wprost przeciwnie: czyni go dobrą osobą.
3. Obyczaj jego, jawiący się jako zabobon, okazuje się skutecznym. Żywe Wody zawierają jednak magię, czyli Mitozaura. Mitozaura o którym mówiły proroctwa, że odmieni los Mandalorian.
4. Pamiętamy, że Mando uczył się ujeżdżać dzikie potwory w 1 sezonie?
5. To mitozaur go wciągnął, wydawało mi się to ewidentne. Ale mniemacie o tym jak?
Publika nie radzi sobie mentalnie z sytuacją taką, że coś tam się pojawia w odcinku jednym a jest kontynuowane pięć odcinków później. Albo dziesięć.

5. Dialogi.
Nie rozumiem co może być nie tak z dialogami? To są fajne dialogi. Sam jakbym maszerował z Grogu to bym tak samo mu opowiadał o miejscu w którym jesteśmy i co będziemy robić. ABC zachowania ludzkiego.
Nie ma tu takich kocopołów jak w Ostatnim Jedi, gdzie opowiadają że zwyciężamy nie poświęcając


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 10 marca 2023, o 14:15 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 4 września 2014, o 17:06
Posty: 1867
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.
Jakoś nie widzę potrzeby rozbijania Mando na czynniki pierwsze. Dobra rozrywka w stylu starych "Herkulesów" czy "Xeny", tyle że z ogromnym budżetem, nic ponadto.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 10 marca 2023, o 22:38 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 6 grudnia 2020, o 15:58
Posty: 105
Ptaszor napisał(a):
Jakoś nie widzę potrzeby rozbijania Mando na czynniki pierwsze. Dobra rozrywka w stylu starych "Herkulesów" czy "Xeny", tyle że z ogromnym budżetem, nic ponadto.
Nawiązania, Ariadna, Mojżesz, Ezdrasz i Nehemiasz, postapo. Takie tam.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 24 sierpnia 2023, o 01:57 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 6 grudnia 2020, o 15:58
Posty: 105
Ahsoka 1-2
Dobra to teraz kilka zdań bo nie chciałem spoilować:
SPOILER:
Rozumiem że to ciąg dalszy kreskówki, niemniej:
Mamy znowu Makafina, czyli poszukiwanie magicznej mapy. To już kolejny raz. Najpierw była mapa Luka, potem szukali planety w Odrodzeniu Skywalkera i wystarczy. Niech wymyślą coś nowego w końcu.
Chyba że po staremu Filoni pokazuje jak można dobrze zrobić to, co sekłele zrobiły źle. Czyli w danym momencie szukanie i rolę Makafina. Mało kto patrzy po latach przez pryzmat sekłeli i to się nie sprawdzi. Dalej mamy powtórną ucieczkę ważnego więźnia (Moff <baczność> Gideon <spocznij> uciekł wszak w Mando. Czyli też nuda. Ten schemat fabularny jest słaby: najpierw kogoś łapią a w następnym sezonie ucieka. Nuda światotwórcza nieusprawiedliwiona.
Dalej: Pojawia się dwójka indywiduów z mieczami świetlnymi i z kim się kontaktuje Ahsoka? Z jakąś Sabinką a nie z Lukiem Skywalkerem, którego powinnością jest zajęcie się sprawą i jej rozwijanie.
Filoni ma początki sklerozum i zapomniał o Luku. Jeśli w serialu nie pojawi się Luke i Grogu z Mando to będzie to porażka. Może jeszcze być krosower z Orville.
Dalej: mamy nową galaktykę, w sensie drugą. Ale co z tego skoro wszędzie jest blisko i nigdzie nie jest daleko.
Mamy tu nonszalancję scenariuszową typową dla F&F: niby założenia i przebieg fabuły OK, ale w szczegółach mamy chaos i uproszczenie i niedopracowanie. Mando się woził przez lata na krytyce sekłeli ale teraz to już za mało. Jak się nie wezmą za robotę to będzie źle.
Jest domysł, że finał 3 sezonu Mando był przepisywany na kolanie bo chcieli wykończyć klonerów w ogóle, co przekreślało rezurekcję Palpusia, ale studio kazało to zmienić na wykończenie klonowania Gideona tylko. I nie ma ślubu Mando na końcu.
Pozytywy:
1. Dużo jasnych planów filmowych.
2. Ta zielona co wygląda trochę jak Orionka może być.
3. Nawet się ogląda to jakoś znośnie. Nie jest tak zwichrowane fabularnie jak Kenobi czy Wiedźmin. Nie sadzą min w stylu Michasi Burnham czy tej Revy.
4. Dobrze przenieśli postacie kreskówkowe – nie gadajcie że nie bo tak.
Nie pękajcie bo np. taki SNW wolno się rozkręcał.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 13 września 2023, o 03:58 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 6 grudnia 2020, o 15:58
Posty: 105
Obejrzałem własnie szereg obrazów, które są głębokie, ale ich znaczenie jest niejasne. Jak na 3:50 no nawet nawet. Moje domysły z recki 1 połowy sezonu się spełniają. Zielona słaba, fabuła w połowie przewidywalna, a w połowie jw.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 13 września 2023, o 09:34 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
Jeszcze nie oglądałem dzisiejszego odcinka, ale do tej pory według mnie jest dramatycznie słabo. Filoni niestety nie rozumie, że film z żywymi aktorami tworzy się zupełnie inaczej niż kreskówkę. Serial jest przede wszystkim koszmarnie powolny i nudny. Trzy pierwsze odcinki w rękach dobrego reżysera trwałyby maks 45 minut. Postacie głównie stoją z założonymi rękami i gadają, jakby czytały z kartki. W dodatku uważam, że casting jest kompletnie nietrafiony. Hera w Rebeliantach była świetna i do tego cudownie dubbingowana. Ahsoka pod koniec Wojen klonów obrosła legendą na miarę klasycznych postaci. Sabine... kto w ogóle pamiętał Sabine? No i niestety grzech największy, czyli kontynuacja przeinaczania całego uniwersum. Ludzie odpowiedzialni za Gwiezdne wojny nie chcą rozumieć, co było fajnego w mieczach świetlnych (ciach i koniec, to nie pała do machania), w mocy (nie każdy może nią władać, dlatego jest taka potężna) i postaciach, które widzowie LUBILI. Słowo klucz - lubili. Lubimy Hana, bo jest wyszczekany i zawadiacki. Lubimy Leię, bo też jest wyszczekana i nie nosi biustonosza, lubimy Vadera, bo wygląda kozacko, lubimy Luke'a, bo przebył drogę od wieśniaka do mistrza jedi. W nowych filmach i serialach mamy albo odgrzewane kotlety, albo koszmarki w stylu Sabine i Ahsoki, grających jedną miną. Nie wspominając już o bardzo słabych scenach akcji. Porównując to do starszych filmów, albo nawet do Wojen klonów, robimy sobie krzywdę.
Jak na razie dla mnie Ahsoka to wielki zawód (serial powinien mieć tytuł Sabine Sue i przyjaciele). Nie tak koszmarny jak Boba Fett i Kenobi, na których wspomnienie wciąż mam odruch wymiotny, ale niewiele lepiej. Obym odszczekał po finale, ale szczerze w to wątpię.

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 13 września 2023, o 12:36 
zielony
Offline

Dołączył(a): 8 sierpnia 2022, o 09:34
Posty: 66
Ja jeszcze Rebels i ostatni sezon Wojen Klonów oglądałem z wielką chęcią chłonięcia tego świata. Jeszcze ewentualnie dwa sezony Mandaloriana z umiarkowanym zapałem. Ale potem coś we mnie umarło i nie wiem czy wrócę do tego świata.
Dla mnie Disney zabił Star Wars i nie mogę się przemóc by nawet zacząć wychwalanego Andora. Hejtujcie prequele ile chcecie, ale to potrafiło człowieka wciągnąć, co potęgował serial animowany :) To w zasadzie jak z Hobbitem, który teraz przy wiadomo-czym jawi się jako świetna trylogia.
W sumie to nie powinienem narzekać, bo lubię więcej niż 3 filmy w uniwersum, czyli więcej niż zdecydowana większość Star Wars :D


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 15 września 2023, o 01:14 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 6 grudnia 2020, o 15:58
Posty: 105
Ptaszor napisał(a):
sequele, jeśli nie liczyć "Ostatniego Jedi", padły ofiarą oczekiwań widowni,


Nie - widownia nie chciała tego badziewia. Sekłele padły ofiarą nienawiści do Star Warsa.

2. Ostatni odcinek Ahsoki wspaniały. Jestem pod wrażeniem. Ahsoka Biała.
https://youtu.be/IwliOqtOFfE?si=CJVaav8XHwEOuuM1
o.
Coś więcej jeszcze napiszę.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 15 września 2023, o 01:17 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 6 grudnia 2020, o 15:58
Posty: 105
Iluvatar napisał(a):
Ja jeszcze Rebels i ostatni sezon Wojen Klonów oglądałem z wielką chęcią chłonięcia tego świata. Jeszcze ewentualnie dwa sezony Mandaloriana z umiarkowanym zapałem. Ale potem coś we mnie umarło i nie wiem czy wrócę do tego świata.
Dla mnie Disney zabił Star Wars i nie mogę się przemóc by nawet zacząć wychwalanego Andora. Hejtujcie prequele ile chcecie, ale to potrafiło człowieka wciągnąć, co potęgował serial animowany :) To w zasadzie jak z Hobbitem, który teraz przy wiadomo-czym jawi się jako świetna trylogia.
W sumie to nie powinienem narzekać, bo lubię więcej niż 3 filmy w uniwersum, czyli więcej niż zdecydowana większość Star Wars :D

No to Ahsoka jest ciągiem dalszym.
https://youtu.be/LVa9Rm6nn8c?si=OF4cRQYY7Dko01qK


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 15 września 2023, o 10:13 
zielony
Offline

Dołączył(a): 8 sierpnia 2022, o 09:34
Posty: 66
Ciągiem dalszym Rebels?
Ta scena to jakieś nawiązanie do tej gdy Ezra ją ratował w serialu animowanym?


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 15 września 2023, o 12:03 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 6 grudnia 2020, o 15:58
Posty: 105
No ciągiem dalszym Rebels i tej kreskówki drugiej. Nie powiem nic więcej, obejrzyj to zobaczysz. Jest Sabinka, jest Hera, jest fajnie.
https://twitter.com/Smok_EKS/status/1702439723728281618


Góra
 Zobacz profil  
      
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 715 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL