FSGK.PL

since 1998
Teraz jest 3 maja 2024, o 18:02

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 831 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 maja 2014, o 20:51 
Avatar użytkownika
Konsolowiec
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 20:40
Posty: 894
Temat kopia wiadomo.

Ja aktualnie kończe pierwszą książkę Jeffa Vandermeera osadzoną w Ambergris a lada dzień dojdzie mój preorder "Authority" drugiej części Southern Reach, która jest czymś w stylu porządnie zrobionych lostów :).
Niedawno wyszła pierwsza część po polsku -
Obrazek
Nie wiem jak wypada tłumaczenie ale polecam w ciemno :).


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 5 maja 2014, o 21:55 
Avatar użytkownika
Wzgórza Łodzi
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:11
Posty: 557
Lokalizacja: Łódź
Jakimś cudem nigdy wcześniej nie czytałam cyklu Dana Simmonsa o Hyperionie. Prawdopodobnie z powodu ceny, ale Empikowe 3 za 2 i jeden tom z prezentu zagrały na jego korzyść. Pożarłam całość raz dwa. Bardzo fajna Space Opera, cztery grube tomy, masa ciekawych bohaterów, bitwy kosmiczne, potwory, podróże w czasie, mało zawoalowana krytyka kościoła, mnóstwo wątków. Bardzo wciagajace:-)


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 6 maja 2014, o 09:13 
Avatar użytkownika
Współpraca GL
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 09:00
Posty: 606
Lokalizacja: Wawa i okolice
15 maja wychodzi nowa książka Pratchetta - "Para w ruch". Czyli Ankh-Morpork doczeka się pociągów :D
Wiecie co, jestem pod wrażeniem pomysłowości tego autora. Ponad 40 tomów z uniwersum Świata Dysku, a nie ma nudy, powtarzalności i tylko jedna część odstaje od reszty (Potworny Regiment - zupełnie do mnie nie trafił).

_________________
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 6 maja 2014, o 11:14 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
Pratchett bierze na warsztat jakiś element życia codziennego i wprowadza go na Dysk. Ot i wszystko. Tak robi od paru lat i moim zdaniem bardzo przez to obniżył loty. Te wszystkie książki o gazetach, filmach, muzyce, piłce nożnej, czy właśnie ciuchciach są co najwyżej poprawne a na pewno nieśmieszne. Kupiłem jakiś czas temu Niewidocznych Akademików, przeczytałem i po Pratchetta nie sięgnę w najbliższej przyszłości na pewno.

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 6 maja 2014, o 11:21 
Avatar użytkownika
Bambus Junior
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:10
Posty: 1920
A ja w 100% się zgadzam z Alex :P, akurat mi Pratchett podpasił bardzo i, na dobrą sprawę, następna książka mogłaby być nawet o stawianiu ToiToi w Ankh-Morpork, jeżeli dalej byłoby to pisane w takim stylu, I'm in.

_________________
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 9 maja 2014, o 10:40 
Avatar użytkownika
niebieskoszary
Offline

Dołączył(a): 8 maja 2014, o 20:38
Posty: 328
Terry obnizyl niesamowicie loty odkad sie pochorowal - co chyba zrozumiale. Ksiazki z Moistem byly dobre, ale potem juz Niewidoczni akademicy byli slabi, Snuff bylo juz tragiczne... ale Raising Steam pewnie i tak kupie, chocby zeby uzupelnic kolekcje, ale w sumie to smutne..


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 9 maja 2014, o 20:14 
Avatar użytkownika
Biedaklasa Manager
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:36
Posty: 2673
Lokalizacja: Bydgoszcz
A ja się w końcu wziąłem za Grę o Tron. Pierwsza fantastyka, która mi się podoba. :P

_________________
Since 2001.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 9 maja 2014, o 21:35 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
Ja nie wytrzymałem i zacząłem Ucztę dla wron. Faktycznie zaczęło trochę przynudzać. Rozdziały w Słonecznej Włóczni, na Pyke i od Brienne fatalne ale jak tylko na scenę wkroczyła Cersei, to tak jak pisali ci co już czytali, wróciła stara dobra Gra o tron.
W ogóle to czytam aktualnie dwie książki na raz i jednej słucham. :D Na kompie w robocie w wolnych chwilach Ucztę właśnie, na kiblu i przed spaniem Fundację Asimova, a w drodze do pracy i z powrotem słucham słuchowiska "Karaluchy" Jo Nesbo. To ostatnie zrealizowane rewelacyjnie. Aktorzy dużo lepsi niż w Ojcu chrzestnym, do tego cały czas w tle słychać prawdziwe odgłosy z Bangkoku (tam się dzieje akcja). W ogóle audiobooki do samochodu to jest to.

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 16 maja 2014, o 22:53 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
Na koniec maja w Biedronce będzie promocja książkowa. Ponad 500 tytułów po 5 zł. Na razie podano parę tytułów, wśród których są słowniki, jakieś albumy o wojnie i makulatura spod znaku Star Wars. :D

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 17 maja 2014, o 09:07 
Avatar użytkownika
Stary Człowiek, A Może
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:57
Posty: 6347
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)
Te o drugiej wojnie to chyba seria wydawnictwa Osprey.

_________________
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 17 maja 2014, o 10:18 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
Tak, książka z płytą dvd.

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 18 maja 2014, o 00:33 
Avatar użytkownika
Konsolowiec
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 20:40
Posty: 894
Obrazek
Kupiłem na arosie w twardej oprawie, kurde warto było! Genialne wydanie i ten nowy przekład super póki co :)


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 24 maja 2014, o 17:50 
Avatar użytkownika
niebieskoszary
Offline

Dołączył(a): 8 maja 2014, o 20:38
Posty: 328
Meh, zamowilem se trzy ksiazki po englishu jak zawsdze z empiku... spodziewalem sie paperbacka w noramlnym, standardowym rozmiarze, wrecz wersji kieszonkowej. Dostalem kuswa ksiegi z rpzekatna 3"+ :o Jakis nowy standard wszedl za granica czy ki diabel?

Teraz mnie OCD bedzie meczyc, ze mam wszystkie ksiazki w jednym formacie i takich kilka kwiatkow razacych w oczy :sciana: :maruda:


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 25 maja 2014, o 00:33 
Avatar użytkownika
Konsolowiec
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 20:40
Posty: 894
Ksiązki po englishu polecam zamawiać na bookdepository.com
A co do wymiarów to zależy od wydawnictwa ;), mi się bardzo podoba format hardcoverów z wydawnictwa TOR.


Ostatnio edytowano 25 maja 2014, o 15:08 przez Dogy, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 25 maja 2014, o 09:04 
Avatar użytkownika
Heavy Metal Troll
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:47
Posty: 5802
Bookdepository
Łał, świetna strona

_________________
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 25 maja 2014, o 09:13 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj:
eraz mnie OCD bedzie meczyc, ze mam wszystkie ksiazki w jednym formacie i takich kilka kwiatkow razacych w oczy


;]

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Ostatnio edytowano 25 maja 2014, o 11:03 przez Turtles, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 25 maja 2014, o 11:01 
Avatar użytkownika
niebieskoszary
Offline

Dołączył(a): 8 maja 2014, o 20:38
Posty: 328
wydawnictwo to sam co wczesniej bralem...

rzuff, not helpin' :p


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 28 maja 2014, o 21:18 
Avatar użytkownika
Konsolowiec
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 20:40
Posty: 894
https://www.humblebundle.com/books


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 1 czerwca 2014, o 21:24 
Avatar użytkownika
Czujny Czytelnik Adam
Offline

Dołączył(a): 25 maja 2014, o 12:32
Posty: 97
Lokalizacja: KRK
Zacząłem właśnie czytać "Byłem księdzem" Romana Kotlińskiego. Niby o wszystkich sprawach opisywanych w książce się wie (mniej lub bardziej oficjalnie), ale takie przeczytanie wprost o problemach kleru napisane przez byłego księdza powoduje, że się, kurde bele, nóż w kieszeni otwiera.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 3 czerwca 2014, o 23:47 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
Obrazek

Obrazek

zamówiłem sobie dzisiaj w najtańszej internetowej księgarni w kraju (czytam.pl, obie razem za 46 złotych). W nagrodę za przeczytanie Opętanych i Końca Wieczności.

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 4 czerwca 2014, o 18:26 
Avatar użytkownika
bordo
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:51
Posty: 246
Lokalizacja: Kraków
Eldredge jest świetny. Nie czytałem jego innych książek, ale ta naprawdę daje kopa.

_________________
+4k postów since 02/2005


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 14 czerwca 2014, o 20:30 
Avatar użytkownika
Stary Człowiek, A Może
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:57
Posty: 6347
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)
Szukam jakiejś lekkiej fantastyki, coś dla Juniora. Pewnie jakaś klasyka byłaby jak znalazł. Jeszcze z 10 lat temu to sam bym coś wymyślił ale teraz już mi nic nie przychodzi do głowy. Ja sam kiedyś czytałem wszystko jak leci z biblioteki i przeczytałem tony szmiry przeróżnej ale teraz nie chciałbym, żeby młody się zraził do gatunku (póki co czyta typowe książki dla dzieci i młodzieży). Byłoby dobrze jakby był kosmos, przygody, rozmach ale wiadomo - bez przesadnej brutalności no i erotyki :P Ktoś ma jakiś pomysł? :)

_________________
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 14 czerwca 2014, o 20:58 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
Może Autostopem przez galaktykę? Pewnie wielu mrugnięć okiem i nawiązań nie zrozumie ale to fajna, lekka i pokręcona książka.
Może coś Wellsa? Wojna światów, Pierwsi ludzie na księżycu.
Nie pamiętam dokładnie fabuły ale bardzo podobały mi się dwie książki Tomasza Kołodziejczaka z cyklu Dominium solarne: Kolory sztandarów i Schwytany w światła. Za tą pierwsza dostał nagrodę Zajdla. Dobre, lekkie, militarne s-f. Łatwo się czytało.

Może nie kosmiczne ale też s-f pisał Crichton. Andromeda znaczy śmierć, Kula albo Park Jurajski są genialne. Dyniożarły czytałem w podstawówce z 10 razy.

Kurde, pamiętam, że czytałem jakieś fajne książki ze statkami kosmicznymi ale za cholerę nie potrafię sobie przypomnieć tytułów.

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 14 czerwca 2014, o 21:06 
Avatar użytkownika
Grzechu z Polityki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:45
Posty: 3510
Coś Lema? A Kosmiczny Szpital? Tylko prawda nie ma bitew...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 14 czerwca 2014, o 21:08 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
Właśnie, Lem - Dzienniki Gwiazdowe albo Opowieści o pilocie Pirxie.

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 15 czerwca 2014, o 11:07 
Avatar użytkownika
Heavy Metal Troll
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:47
Posty: 5802
Rafał Kosik Felix, Net i Nika i cośtam, cośtam, bo różne książki są o cośtam cośtam w różnych tematach. Podobno (sam nie czytałem ale lubię autora za jego pozycje "dla dorosłych") bardzo fajna seria, jakieś nagrody dostała i chyba nawet film zrobili. Ale pewnie jest na poziomie tych wszystkich innych Magicznych Drewien itd.  Nie jestem pewien ale chyba są to książki bliże scifi niż fantasy. Tyle, że to wciąż poziom młodzieżowy.

Z fantastyki to może Ziemiomorze? ;) Albo całe wielkie tomiszcze albo pierwsza książka czyli Czarnoksiężnik z Archipelagu. Przystępnie napisana (i przetłumaczona) i całkiem aktualna klasyka.

Aha, ale pisałeś, że ma być kosmos.

No i nie wiem w jakim jest dokładnie wieku ale Grę Endera też się chyba czyta łatwo a końcowy twist zaszczepi mu bakcyla do sf na zawsze... ;)

Aaaaaaaa i jeszcze pamiętam, że bardzo mi się podobało Koniec eksperymentu Arka, Strugackich. Chyba do ogarnięcia w młodym wieku ale głowy nie dam. Niezbyt też gruba więc się jakby co nie zamęczy.


Albo faktycznie Lem, ale może zamiast Dzienników Gwiazdowych, albo obok nich, opowieści o pilocie Pirxie. Jest wszystko. Kosmos, roboty, kosmici (raz, bo to opowiadania są tak btw), szkolenie na pilota itd.

A z literatury bardziej komputerowo-wietualnej to Interświat Neala Gaimana.

_________________
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 15 czerwca 2014, o 11:23 
Avatar użytkownika
Doctor Queen
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:07
Posty: 82
Lokalizacja: ŁDZ
Ja bym Lema nie dawał, bo można się zrazić. Pamiętam jak zmuszali nas w podstawówce do czytania "Bajek robotów" i przez to na lata odłożyłem Lema na półkę, co było ogromnym błędem.

Voo, Dicka kochasz i znasz świetnie - daj mu jakieś opowiadania. Z 10 lat miałem jak po raz pierwszy go czytać zacząłem i go pokochałem, a jakoś potwornie mi psychiki nie skrzywił (chyba). Może że wiek Juniora przeszacowałem :).


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 15 czerwca 2014, o 11:31 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
Ja Dzienniki gwiazdowe podałem, bo właśnie w szkole je sam z siebie czytałem i strasznie mi się podobały. Ale mogę być niedzisiejszy, bo na przykład uważam, że daszki w czapkach powinno się zaginać, a nie nosić proste. :P

Wiem, że to głupie, ale podejrzewam, że można by znaleźć coś ciekawego z Gwiezdnych Wojen. Jakieś opowiadania o Eskadrze Łotrów albo o łowcach nagród. Wiem, że to grafomania w większości ale po pierwsze SW, po drugie kosmos, po trzecie dla dzieci, po czwarte SW. ;) Nic wybitnego ale jako czytadła...
Za to Dicka bym odpuścił na razie. Mi się do tej pory ciężko go czyta i rozumie.

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 15 czerwca 2014, o 11:35 
Avatar użytkownika
Grzechu z Polityki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:45
Posty: 3510
Mi się we wczesnych latach nastoletnich podobały książkowe wersje oryginalnej trylogii Star Wars, choć ciężko by mi było dzisiaj powiedzieć coś o ich prawdziwej jakości :P

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 15 czerwca 2014, o 12:12 
Avatar użytkownika
Heavy Metal Troll
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:47
Posty: 5802
Bajki robotów też mi się nie podobały, chociaż chyba tylko jedną przeczytałem. Ale zarówno Bajki jak i Dzienniki Gwiazdowe mają szerokie pasmo przekazu podprogoweo, są wieloznaczne itd. :P A Pirx to właśnie takie opowiadania o kosmicznym pilocie i o jego przygodach i w zasadzie wszystko co wymienił Voo, że chciałby aby książka miała. Z tym, że problem może być natury językowej. Nie wiem na ile język Lema się zestarzał, ale na pewno nie jest to książka pisana współczesnym językiem. Voo może sobie łyknąć jedno opowiadanie, na pewno jest gdzieś w sieci, i sam oceni czy to będzie OK.

Crowley, to prawda z tym daszkiem czapeczki. Powinien być zaokrąglony, chociaż ja nawet po odpowiednich wygięciach miałem kwadratowy. To było dopiero trendy.

Ps. Tu jest, któreś opowiadani z Pirxa:

http://niniwa22.cba.pl/lem_terminus.htm

_________________
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 15 czerwca 2014, o 20:03 
Avatar użytkownika
Wzgórza Łodzi
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:11
Posty: 557
Lokalizacja: Łódź
Mnie się z Lema we wczesnej młodości zawsze podobał Eden, jako esencja saj-fajowości, ale co kogo pytam to nikt nie czytał.. wszyscy tylko Solarisy, Dzienniki i Pirxy.. :'(


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 15 czerwca 2014, o 20:26 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
Killashandra napisał(a):
Mnie się z Lema we wczesnej młodości zawsze podobał Eden, jako esencja saj-fajowości, ale co kogo pytam to nikt nie czytał..


To była moja pierwsza książka Lema. Pamiętam, że była dziwna i dość ciężka ale ja wtedy byłem w podstawówce dopiero. No i na pewno miała klimat.

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 15 czerwca 2014, o 21:57 
Avatar użytkownika
Stary Człowiek, A Może
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:57
Posty: 6347
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)
ThimGrim napisał(a):
Rafał Kosik Felix, Net i Nika i cośtam, cośtam, bo różne książki są o cośtam cośtam w różnych tematach. Podobno (sam nie czytałem ale lubię autora za jego pozycje "dla dorosłych") bardzo fajna seria, jakieś nagrody dostała i chyba nawet film zrobili


No właśnie z tą serią Młodszy dobija już do końca i faktycznie bardzo mu się podoba. W ogóle bardzo dużo czyta ale ku mojej rozpaczy lektury "mojego" dzieciństwa w ogóle do niego nie trafiają. Np. Szklarski za swoimi Tomkami czy serią o Dakotach. Dzieciaki teraz żyją w zupełnie innym świecie, ja np. w jego wieku zaczytywałem się w Vernie i strasznie to przeżywałem a ostatnio jak zerknąłem do "20 000 mil..." to sam się złapałem za głowę co to za ramotka. Wydawać by się mogło, że jak ja to czytałem to książka miała coś ze 120 lat a teraz ma coś ze 145 więc niby jeden pies a jednak nie. Nasz swiat zmienił się przez te 25 lat diametralnie. To samo seria o Tomku Wilmowskim, mi się strasznie podobała a teraz widzę jaka była nachalnie wręcz dydaktyczna. Teraz dzieciaki nie chcą tak czytać a o tych wszystkich krajach wiedzą więcej od Szklarskiego bo oglądają Discovery Channel ;)

Dlatego nie chcę spalić tematu z tym SF, kiedyś człowiek dałby gówniarzowi Asimova albo Lema i już ale może się skończyć rzutem w kąt bo to ramotki. O mnie się nikt nie martwił co czytam i sam przebijałem się przez morze gównianej literatury żeby od czasu do czasu trafic na coś swietnego. Np. jak miałem 9 lat to przeczytałem "Nocnego kowboja" bo myślałem, że to o kowbojach :P No, to nie było gówniane ale o kowbojach też nie było :D

Tyle, że ja mogłem albo czytać książki albo siedzieć na podwórku a teraz książki mają u dzieci zajebiście dużo konkurencji a same dzieciaki mają zdecydowanie mniej czasu niż kiedyś. Więc jeszcze pomyślę, aczkolwiek ktoś rzucił Grę Endera i myślę, że może to jest jakiś pomysł ;)

Za to od tego całego gadania o SF to mi się przypomniało jak się zaczytywałem kiedyś i chyba sobie znowu coś poczytam, a co. Bardzo lubiłem opowiadania, więc sobie zacznę od jakiejś antologii, może przy okazji i Junior zerknie ;)

_________________
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 15 czerwca 2014, o 22:05 
Avatar użytkownika
Heavy Metal Troll
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:47
Posty: 5802
Mogłem się spodziewać, że to tak naprawdę dyskusja o tobie. :-P

_________________
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 15 czerwca 2014, o 22:12 
Avatar użytkownika
Grzechu z Polityki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:45
Posty: 3510
A może lightowa podseria ze świata Honor Harrington:

http://www.gandalf.com.pl/b/piekna-przyjazn-seria-honor-harrington/

?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 15 czerwca 2014, o 22:21 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
Voo napisał(a):
Np. Szklarski za swoimi Tomkami


O panie, to żeś pojechał teraz. Zastanów się jak wychowujesz syna, skoro nie lubi Tomka. Jak można nie lubić Tomka? :D Wszystko z biblioteki przeczytałem. A ostatnio widziałem jakieś nowe wydania w Empiku w bardzo fajnych cenach: 10-15 zł.

A Pottera czyta(ł)? To jest zajebiste, tylko nie s-f. :P

Z Asimovem bym uważał. Ja zacząłem czytać jego książki dopiero niedawno i chociaż w większości mi się podobają, to nie wiem czy podejdą małolatowi. Na pewno nie Fundacja. Bardzo fajny jest Koniec wieczności ale to o podróżach w czasie a nie o kosmosie.

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 15 czerwca 2014, o 22:28 
Avatar użytkownika
Stary Człowiek, A Może
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:57
Posty: 6347
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)
Mam wszystkie Tomki w moim ulubionym wydaniu Wydawnictwa Śląsk z lat 80-tych.

Niestety można nie lubić Tomka. Myślę, że do dzisiejszych dzieciaków nie trafia. Nie ma to nic wspólnego z wychowaniem.

Kiedyś nawet czytałem w jakiejś gazecie artykuł - redaktor dał swojemu synowi "Tomka", ten zajrzał do srodka i spytał "to ten idiota strzela do zwierząt? nie chce tego czytać" :D

_________________
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 15 czerwca 2014, o 22:31 
Avatar użytkownika
Król Sucharów
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 09:00
Posty: 15419
Voo napisał(a):
Kiedyś nawet czytałem w jakiejś gazecie artykuł - redaktor dał swojemu synowi "Tomka", ten zajrzał do srodka i spytał "to ten idiota strzela do zwierząt? nie chce tego czytać" :D


Jak mój tak powie to śpi na balkonie. Albo na dworcu :P
Chociaż mi się śni inny koszmar:

Obrazek

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 15 czerwca 2014, o 22:38 
Avatar użytkownika
Stary Człowiek, A Może
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:57
Posty: 6347
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)
Gregor - bardzo fajny trop, dzięki.

_________________
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 16 czerwca 2014, o 13:38 
Avatar użytkownika
Konsolowiec
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 20:40
Posty: 894
http://aros.pl/ksiazka/na-szczescie-mleko

Voo koniecznie to! niedawno czytałem i stwierdziłem ,że jakby mi ktoś dał tę książkę za dzieciaka to bym czytał w kółko :D

Są podróże w czasie, kosmiczna policja i mleko :D


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 16 czerwca 2014, o 19:10 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
Ja czytałem Eden, ale nić już nie pamiętam. Tyle tylko, że mi się podobał. Dzienniki są uważam lekturą raczej na okolice gimnazjum - liceum co najmniej. Może ja czegoś nie zrozumiałem, ale chyba Voo szukał jakiegoś przygodowego sf, a nie rozpraw moralno-filozoficznych. Ja uwielbam dzienniki, ale to raczej dojrzałem sci-fi żeby się zachwycać. Chociaż czytałem dawno temu i może patrze na przygody Iljona Tichego przez pryzmat Kongresu Futurologicznego, który pożarłem niedawno.

NIestety z z fantastyki naukowej jestem raczej noga, ostatnio bardzo podobało mi się Spotanie z Ramą Clarke'a i ksiązka jest raczej przystępna. Natomiast jako młodszy czytelnik uwielbiałem Karola Maya, Curwooda, czy Londona. Albo zanim będzie musiał (chyba, że juz za pozno) w szkole przeczytać mity greckie Parandowskiego podrzucić. I Ludlumy były i są przyjemną lekturą zawsze. Tak samo jak Forsyth'y i Tomek Clancy. Wiem, że nie jest to odpowiedź na Twoje pytanie, ale chciałem skrytykować pomysły innych, a nie chciałem tego robić kompletnie niekonstruktywnie ;)

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Ostatnio edytowano 16 czerwca 2014, o 19:18 przez Turtles, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 16 czerwca 2014, o 19:16 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
Albo kup mu podręcznik Żeglarz jachtowy i wyślij na dwa tygodnie na rejs. Ja strasznie żałuję, że nie złapałem bakcyla wcześniej.

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 16 czerwca 2014, o 21:57 
Avatar użytkownika
Stary Człowiek, A Może
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:57
Posty: 6347
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)
Gregor, Dogy - za jakieś 2 tygodnie napiszę Wam jak bardzo trafiliście/nie trafiliście ;)

Turtles - jak wspomniałeś o Clarke'u to skojarzyła mi się "Wyspa delfinów", przygodówka/SF z lat 60-tych, czasów gdy wszyscy fascynowali się inteligencją delfinów i fantazjowali na temat "porozumienia" gatunków. Tam w tle z tego co pamiętam jest morze, nurkowanie etc. Przypadkiem podsunąłeś mi ciekawy trop ;)

_________________
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 16 czerwca 2014, o 22:06 
Avatar użytkownika
Konsolowiec
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 20:40
Posty: 894
Wyspa Delfinów - czytałem kiedyś komentarze na goodreads i wiele osób pisało ,że to była książka która była początkiem ich czytelniczej kariery ;)


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 16 czerwca 2014, o 22:09 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
W Ramie wymyślił, że proste prace w kosmosie (utrzymywanie statku) będą wykonywały zupgradeowane małpy (lepsze w nieważkości przez ogon itp), generalnie chyba jedna z jego bardziej nietrafionych prognoz na przyszłość z tymi zwierzętami.

W ogóle genialna ksiązka Clarke'a to jest Koniec Dzieciństwa. Ja ją czytałem jakosw okolicach gimnazjum i prawie na pewno byłem za młody. Po prostu dopiero później zacząłem łapać wiele rzeczy. Z trzeciej strony mało jest książek, które tak dobrze pamiętam po tylu latach, czyli wrazenie zrobiła. Więc raczej forumowiczom mogę polecić, a Juniorowi tak w okolicach liceum ;). Sam chętnie bym sobie powtórzył, ale dostać ciężko.

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 16 czerwca 2014, o 22:11 
Avatar użytkownika
Grzechu z Polityki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:45
Posty: 3510
Ok, będę ciekawy czy złapiemy Juniora w sidła książek Webera :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 30 czerwca 2014, o 23:30 
Avatar użytkownika
Konsolowiec
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 20:40
Posty: 894
Nie śledzę jakoś mocno nagród, ale Locus zawsze ciekawe typy daje:


SCIENCE FICTION NOVEL

Abaddon’s Gate, James S.A. Corey (Orbit US; Orbit UK)
MaddAddam, Margaret Atwood (McClelland & Stewart; Bloomsbury; Talese)
The Best of All Possible Worlds, Karen Lord (Del Rey; Jo Fletcher UK)
Shaman, Kim Stanley Robinson (Orbit US; Orbit UK)
Neptune’s Brood, Charles Stross (Ace; Orbit UK)

FANTASY NOVEL

The Ocean at the End of the Lane, Neil Gaiman (Morrow; Headline Review)
NOS4A2, Joe Hill (Morrow; Gollancz as NOS4R2)
River of Stars, Guy Gavriel Kay (Roc; Viking Canada; HarperCollins UK)
Doctor Sleep, Stephen King (Scribner; Hodder & Stoughton)
The Republic of Thieves, Scott Lynch (Del Rey; Gollancz)

YOUNG ADULT BOOK

The Girl Who Soared Over Fairyland and Cut the Moon in Two, Catherynne M. Valente (Feiwel and Friends)
Zombie Baseball Beatdown, Paolo Bacigalupi (Little, Brown)
The Coldest Girl in Coldtown, Holly Black (Little, Brown; Indigo)
Homeland, Cory Doctorow (Tor Teen; Titan)
The Summer Prince, Alaya Dawn Johnson (Levine)

FIRST NOVEL

Ancillary Justice, Ann Leckie (Orbit US; Orbit UK)
The Thinking Woman’s Guide to Real Magic, Emily Croy Barker (Dorman)
The Golden City, J. Kathleen Cheney (Roc)
A Stranger in Olondria, Sofia Samatar (Small Beer)
The Golem and the Jinni, Helene Wecker (Harper)
NOVELLA

Six-Gun Snow White, Catherynne M. Valente (Subterranean)
“Wakulla Springs”, Andy Duncan & Ellen Klages (Tor.com 10/2/13)
Black Helicopters, Caitlín R. Kiernan (Subterranean)
“The Princess and the Queen”, George R.R. Martin (Dangerous Women)
“Precious Mental”, Robert Reed (Asimov’s 6/13)

NOVELETTE

“The Sleeper and the Spindle”, Neil Gaiman (Rags and Bones)
“The Truth of Fact, the Truth of Feeling”, Ted Chiang (Subterranean Fall ’13)
“The Waiting Stars”, Aliette de Bodard (The Other Half of the Sky)
“A Terror”, Jeffrey Ford (Tor.com 7/24/13)
“The Prayer of Ninety Cats”, Caitlín R. Kiernan (Subterranean Spring ’13)

SHORT STORY

“The Road of Needles”, Caitlín R. Kiernan (Once Upon a Time: New Fairy Tales)
“Some Desperado”, Joe Abercrombie (Dangerous Women)
“The Science of Herself”, Karen Joy Fowler (The Science of Herself)
“A Brief History of the Trans-Pacific Tunnel”, Ken Liu (F&SF 1-2/13)
“The Dead Sea-Bottom Scrolls”, Howard Waldrop (Old Mars)

ANTHOLOGY

Old Mars, George R.R. Martin & Gardner Dozois, eds. (Bantam)
Queen Victoria’s Book of Spells, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (Tor)
The Year’s Best Science Fiction: Thirtieth Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (St. Martin’s Griffin; Robinson as The Mammoth Book of Best New SF 26)
Unnatural Creatures, Neil Gaiman & Maria Dahvana Headley, eds. (Harper; Bloomsbury)
The Best Science Fiction and Fantasy of the Year Volume Seven, Jonathan Strahan, ed. (Night Shade)

COLLECTION

The Best of Connie Willis, Connie Willis (Del Rey)
The Best of Joe Haldeman, Joe Haldeman (Subterranean)
The Ape’s Wife and Other Stories, Caitlín R. Kiernan (Subterranean)
Kabu Kabu, Nnedi Okorafor (Prime)
The Bread We Eat in Dreams, Catherynne M. Valente (Subterranean)


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 11 lipca 2014, o 20:35 
Avatar użytkownika
Współpraca GL
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 09:00
Posty: 606
Lokalizacja: Wawa i okolice
W poniedziałek wychodzi nowa książka Cejrowskiego: http://www.empik.com/wyspa-na-prerii-ce ... ,ksiazka-p

_________________
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 12 lipca 2014, o 11:41 
Avatar użytkownika
Stary Człowiek, A Może
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:57
Posty: 6347
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)
Przeglądałem. Bardzo ładnie wydana - rzekłbym - do przesady. Choć cena rozsądna.

Brakuje mi jego książek w wersjach paperback, najlepiej jeszcze takich kieszonkowych. To nie jest jednak jakaś epokowa literatura, fajnie sobie takie rzeczy poczytać na leżaku ale to nie musi być zaraz gruby papier, twarda oprawa, bo książka potem trochę waży, zajmuje miejsce na półce i to torby trudniej upchnąć i człowiek aż boi się gdzieś ją zabrać ze sobą ;) Chyba, że książki to u nas w ogóle już taki exclusive, że nie opłaca się wydawać inaczej.

_________________
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 21 lipca 2014, o 11:35 
Avatar użytkownika
Waniaaa!
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:07
Posty: 4016
Przeczytałem "Czarna Kawaleria" autorstwa Śledzińskiego. Bardzo zacna księga, polecam wszystkim fanom II wojny światowej i w ogóle historii wojskowości.

_________________
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.


Góra
 Zobacz profil  
      
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 831 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL