FSGK.PL

since 1998
Teraz jest 3 maja 2024, o 17:44

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 215 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 stycznia 2024, o 12:22 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
PiSowi się udało, natomiast zobaczcie jaka się teraz odpierdala sędziokracja - jacyś sędziowie uznają, że nie można ułaskawić przed uprawomocnieniem się wyroku, jacyś z SN uważają, że jakaś Izba SN nie jest sądem, inni uważają, że KRS jest powołana niezgodnie z Konstytucją (a niezależnie od ich zdania, tylko Trybunał Konstytucyjny może to orzec - co zresztą ma zapisane w Konstytucji), jacyś tam uważają, że sędziowie wskazani do powołania przez tzw. neoKRS to nie sędziowie, mimo, że Prezydent ich powołał. Ja pierdolę, naprawdę należałoby rozgonić to całe towarzystwo w pizdu, bo powiedzieć, że im się w dupach poprzewracało to nic nie powiedzieć.

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 10 stycznia 2024, o 12:55 
zielony
Offline

Dołączył(a): 1 stycznia 2015, o 21:56
Posty: 896
Dlatego "reset konstytucyjny" proponowany przez Konfederację to nie jest taki głupi pomysł. Ale wiadomo kto się nie zgodzi.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 10 stycznia 2024, o 13:16 
Avatar użytkownika
Loara
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:57
Posty: 2181
Lokalizacja: Słoik City
Wszyscy.

_________________
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 10 stycznia 2024, o 14:55 
Mr. Kroper
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:56
Posty: 4835
Peter, burze sial PiS. Sorry, ale tu nie ma pola do dyskusji. Na PO mozna zwalac duzo, ale kurwa nie wiem co Ci sie przestawiło zeby uwazac inaczej. Srsly.


Tak jak na początku sam twierdzilem ze debile z PO sami dali w kwestii TK precedens, tak szanujmy sie i znajmy proporcje. Tam byl mały i szybko ukrocony walek. PiS odjebal sytuacje w ktorej przestępcy nie podlegaja ekstradycji bo swiat (ten cywilizowany) nie wierzyl w bezstronnosc sadow.

Co do Sienkiewicza - pamiętaj ze od decyzji jest odwolanie, a jeszcze jest temat likwidacji (dzieki Dudusiowi - ja serio wierze ze to byl pierwotny "plan" patalachow z KO), ktory nie zostal rozpatrzony. Ale jak to tez zaneguje sad to srsly - oczywiście ze niech go odwoluja i pakują do pierdla. Ja tam jeszcze kilkudziesięciu patafianow wymienie po jednej, drugiej i trzeciej stronie.

Ja generalnie wyciagam popcorn. Nie da sie bardziej tego kraju spierdolic (chyba) a przynajmniej jest zabawnie ze raz dla odmiany wpierdol dostaja Ci co powinni i potem bedzie potrzebny popcorn 2.0 jak sie role odwroca. Czekam tez jeszcze na Brauna i reszte konfederacyjnych pajacow co odwala nowego (na razie pytanie gdzie w sejmie deponowac bron mnie nie grzeje), bo to jak zapita na libacji...

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 10 stycznia 2024, o 15:23 
Avatar użytkownika
Loara
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:57
Posty: 2181
Lokalizacja: Słoik City
Spoko, PiS winny. Wcale nowy rząd nie idzie na rympał. Nic a nic.

Jutro też będzie śmiesznie. Nieuznawana przez rząd izba sądu najwyższego będzie decydować, czy wybory 15 października były legalne. Ta której wyroku rząd większości wybranej w tych wyborach nie uznał ws. ułaskawienia. To będzie to uznawanie prawa "tak jak my je rozumiemy?", tj. kiedy nam pasuje?

Sugerowałbym banany, a nie popcorn, patrząc jaką republika się stajemy.

_________________
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 10 stycznia 2024, o 16:04 
Mr. Kroper
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:56
Posty: 4835
Stajemy? Jestesmy od dawna. Tak od 8 lat conajmniej, ale i wczesniej tez w sumie. Deal with it.

No i klasycznie - w ktorym miejscu powiedzialem ze nie ida na rympal? Oczywiście ze ida. "Kto sieje wiatr, ten zbiera burze". Zycie.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 10 stycznia 2024, o 17:02 
Avatar użytkownika
Loara
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:57
Posty: 2181
Lokalizacja: Słoik City
Kiedy będą pałować posłów w następnej zmianie układu też ktoś będzie mówił "Kto sieje wiatr ten zbiera burzę". A potem po następnej będą doły z wapnem to samo? Niech ktoś zatrzyma tę karuzelę. Jakiś pułkownik czy coś.

To nie jest normalne.

_________________
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 10 stycznia 2024, o 17:26 
Avatar użytkownika
Grzechu z Polityki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:45
Posty: 3510
No tak, lepiej od razu koronujmy Kaczyńskiego, żeby obrażony nie rozjebał tej Polski do końca po kolejnych wyborach. Kurde, nie uważałem, że aż tak zniszczyli ten kraj, a tu się okazuje, że Kaczyński na luzie może stawać w szranki z Orbanem i Netanjahu.

Ciekawe, że ten topic zaczął się od rozlicznia Tuska z obietnic wyborczych, a się okazuje, że ta kadencja sejmu max co może osiągnąć to może pozamiatanie po PiSie, który uznał, że będzie robił dokładnie to za co wyborcy ich zwolnili, ale x100. Ciekawe jak im się opłaci? hmmm

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 10 stycznia 2024, o 18:12 
Avatar użytkownika
A u nas w Norwegii
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 13:40
Posty: 5550
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia
Ja po raz pierwszy widzę, że państwo to tylko zbiorowa umowa, że respektujemy pewne prawa. Obecnie system prawny w Polsce by się nie skompilował, no ale pauzy na państwo zrobić się nie da. No i mamy różne sprzeczne interpretacje, co niszczy system.

Plan na 2024 mam taki, żeby zrobić sobie norweskie obywatelstwo - się może okazać przydatne szybciej niż później...


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 10 stycznia 2024, o 18:35 
Avatar użytkownika
Loara
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:57
Posty: 2181
Lokalizacja: Słoik City
Gregor, zdelegalizujmy pis i rozbijmy jego elektorat metodami policyjnymi, jak sugeruja niektorzy utytulowani kibice koalicji. Nie bedzie nikt prawa interpretowal inaczej niz wam mowimy. To dziala w obie strony.
Jezeli ktos mowi, ze przyszedl naprawiac sytacje i idzie na rympal, to jej nie naprawia.

Serio nie wiem jaki procent elektoratu chce igrzysk. Moze nastepnym razem zrobmy Igrzyska smierci. Z kazdego wojewodztwa losujmy zwolwnnika pis i po, robimy arene i transmisje, ten kto przezyje rzadzi przez nastepne 4 lata jak krol. To tez jakas umowa spoleczna. Ale do cholery jej przestrzegajmy, a nie mowy - tamci robili tak potepiamy to, wiec robimy tak samo, lub gorzej. Logika wendetty nie prowadzi do nieczego poza rozpieprzem, coraz glebszym.

Bo inaczej jak ktos mowi, posypmy ziemie sola, zaorajmy i oddajmy. W sumie jak juz robimy remake xviii wieku to idzmy na calosc.

Wysłane z mojego SM-A135F przy użyciu Tapatalka

_________________
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 10 stycznia 2024, o 18:38 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
LLothar napisał(a):
Ja po raz pierwszy widzę, że państwo to tylko zbiorowa umowa, że respektujemy pewne prawa. Obecnie system prawny w Polsce by się nie skompilował, no ale pauzy na państwo zrobić się nie da. No i mamy różne sprzeczne interpretacje, co niszczy system


Ja tak miałem (i chyba tu o tym pisałem) w czasie rządów Pisu, jak zaczęli robić te cyrki z trybunałem. Wtedy do mnie dotarło, że nie ma czegoś takiego jak nienaruszalne podstawy funkcjonowania państwa. Że wszystko można podważyć i rozwalając ułomny ale jednak jakoś funkcjonujący system Kaczka prowadzi kraj do katastrofy. No a że Tusk się zabrał za kolejne naprawianie z gracją czołgu, to mamy co mamy.

Generalnie to najbliżej mi do Theecka i Razora - niech się żrą, jedni warci drugich. Tylko znowu się powtórzę: skoro przeszliśmy już etap "więźniów politycznych", to następnym będzie jakiś męczennik z którejś strony, który zarobi przypadkową kulę na jakiejś manifestacji. Na pewno pisiory liczyły, że przy tym aresztowaniu to chociaż Kamińskiego poturbują, album coś złamią. A tak to nawet zdjęć nie ma. Szkoda tylko że akurat te dwie ohydne kreatury będą teraz symbolem, bo akurat im dwóm jak mało komu należy się czapa.

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 10 stycznia 2024, o 21:45 
Avatar użytkownika
Grzechu z Polityki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:45
Posty: 3510
Peter, zgadzam się z tym, że granica między spokojnym krajem gdzieś w Europie, a ganianiem się maczetami po ulicach jest niepokojąco cięka.
W nagrodę Adrian ulaskawi najlepszych maczeciarzy z igrzysk :D

Dzieje się tylko dokładnie to o co chodziło Kaczynskiemu z tworzeniem alternatywnej rzeczywistości w prawie i instytucjach. Na co dzień mieli na przykład Julię interpretującą konstytucję jak jej kazali, więc wygoda, a w razie przegrania parlamentu plan B: chaos i rozpierducha ile mogą licząc na wywrotkę zmienników.

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 11 stycznia 2024, o 00:47 
Mr. Kroper
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:56
Posty: 4835
Peter, kurwa, po ludzku. Placzesz bo co? Bo PiS i ich gowno ktore zrobili dostaje po dupie? Bo 2 kolesi ktirzy nadużywali sluzb na kazdym kroku za to beknelo a teraz udaje prześladowanych (przypominam ze Dudus moze ich ulaskawic niewadliwie i nikt nic z tym nie moze zrobic, a tylko celowo tego nie robi). Czy dlatego ze prawdziwie bezkregoslupowi ludzie ze szczujni zostaly wypieprzone z posadek za setki tysięcy rocznie? Bo tak na poważnie to co sie stalo? Wykonano wyrok sadu + zlikwidowano szczujnie. Tyle. Ze z obuchem w dloni? A wyjasnisz moze czemu jak dzialaly nocne glosowania, zamykanie i zmienianie sal do glosowania, reasumpcje, przerywania glosowan to wszystko bylo spoko?

Ja wyjaśnilem swoj pogląd. W koncu za rozpierdol zaczynaja choć w niewielkim stopniu odpowiadać osoby za niego odpowiedzialne. Nikt więcej. Wiec czemu mam za nimi plakac? Na podstawie tego ze chcieli dobrze? Mam brzydko mówiąc w dupie ich "dobrze".

Wyskakiwanie z "co będzie jak zaczna palowac poslow" zachowaj dla kogos kogo takim pierdololo mozesz zainteresować i zmanipulować. Jak jakikolwiek PiSowiec oberwie za niewinnosc to pierwszy stane w obronie. Nikt taki nie oberwal. Jak ktokolwiek bedzie wyzywal sie na wyborcach PiSu to zrobie dokladnie to samo. Nic takiego sie nie dzieje. Ale tez przy calym szacunku (bo darze Cie szacunkiem) jesli ten PiSowiec czy jego wyborca plul mi w twarz przez ostatnie 8 lat, ignorowal moje zdanie, naginal rzeczywistość i prawo pod siebie, to brzydko mowiac moze teraz spierdalac a nie plakac ze nagle traktuja go tak samo. Tyle w temacie. Nagle jebani obroncy konstytucji, wolnosci osobistej i mediow sie znalezli...

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 11 stycznia 2024, o 02:20 
Avatar użytkownika
Człowiek-Reklamówka
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 22:51
Posty: 2930
https://wiadomosci.wp.pl/policja-zatrzy ... 375862016a

No już zaczęli pałować posłów.

Jak nie uznają głosowania w sprawie ustawy budżetowej Duda z TK, to będzie jazda. Przypominam że już kiedyś Szczerba miał wyłączoną kartę do głosowania w trakcie gotowania nas budżetem państwa przez Kuchcińskiego... Także czuję że dojdzie do jeszcze bardziej spieprzonej sytuacji gdzie rząd będzie mówił że prezydent działa wbrew prawu, a prezydent że rozwiązuje rząd i ogłasza nowe wybory.

Zaczęło PO z TK, co szybko było uwalone i bardzo dobrze. Jednak z nieopublikowaniem pozostałych trzech sędziów. Od tego czasu rozpierdol jaki robił PiS należy naprawić. Nie wiem czy metoda wyważania drzwi łomem jest najlepsza. Natomiast cieszę się że nie mieszkam już w Polsce.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 11 stycznia 2024, o 09:21 
Mr. Kroper
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:56
Posty: 4835
Juz bes przesady mimo wszystko. Akurat tej sytuacji ktora Jutsi podrzucil nie pamietam, ale ta akcja z gazem pieprzowym bodajże w Nowacka to dla mnie dokladnie to samo co akcja ze "zlamana reka" i "biciem kobiet" w tvp - wypadek ktory moze sie zdarzyc jak ktos sie wpierdziela gdzie nie trzeba w butny sposob. Ta banda debili serio zaczela uwazac ze jak ma legitymacje to moze wszedzie wejsc z buta, kazdy ma przed nimi kleknac i jeszcze przerwac wykonywane czynnosci.

I tak, tutaj zabawy "zaczela" PO i dobrze ze kilkukrotnie im sie oberwalo za to. No kurwa nie - legitymacja legitymacja, a utrudnianie dzialanosci to utrudnianie dzialanosci. Mimo wszystko. Zwłaszcza Policji. Dla przypomnienia to co mnie w trakcie covidu wkurwialo. Policjant nie jest prawnikiem, konstytucjonalista itp. Dostaje rozkaz i, jesli nie jest to jawne lamanie prawa, ma obowiązek go wypelnic. Kropka. W ramach ustawy i swoich kompetencji, niemniej nie on decyduje czy ten rozkaz z konstytucją jest zgodny czy nie, bo nie on ma to jak ocenic. A juz wciskanie mu jakiegos swistka 5 cm od twarzy "bo wtedy na bank zobaczy" to nieznajomosc ludzkiego wzroku i odruchow, zwłaszcza w agresywnym tlumie.

Reszta - zgoda z Jutsim. Tez nie wiem czy to "najlepsza" metoda, ale na pewno najszybsza. Zwlaszcza z Dudusiem u steru. Paradoksalnie tym razem mam wrazenie ze to PiS zaczal tanczyc jak PO im zagra. Moge byc oczywiście w błędzie, ale wydaje mi sie ze w przypadku przyspieszonych wyborow narracja bedzie aby uzyskac wiekszosc do postawienia Dudusia przed TS. A przy ostatniej zabawie z Kaminskimi, budzetem itp., wydaje mi sie ze mobilizacja "antyPiS" bedzie jeszcze wieksza. PiS juz wiecej raczej nie ugra. Konfa jakies ochlapy urosnie, ale Braun i obecnie siedzenie okrakiem raczej jej nie pomoga. Juz większość uznaje ze jednak to "koalicjanci PiS". Tusk i spolka ma spora szanse na tym wygrac zdecydowanie wiecej niz ma. I raczej nic nie straci.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 11 stycznia 2024, o 10:43 
Avatar użytkownika
Tęczowy Chłopiec
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:12
Posty: 375
wiedzialem, ze nie bedzie od razu super fajnie ale przyznaje, ze mialem nadzieje, ze nasz kraj w koncu zacznie wracac na jakies w miare normalne tory ale kurwa gangsterka z pisu postanowila zwyczajnie rozpierdalac i osmieszac kraj.

widzialem dzisiaj gdzies wypowiedzc, ze putin powinien jeszcze oddac teraz wrak.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 11 stycznia 2024, o 11:13 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
cyrk dopiero się rozkręca :cool:


i tak, wiatr siał PiS Tylko wtedy prawie (jedna z najbardziej hard to swallow pills dzisiaj - KOD miał rację) nikt nie organizował protestów, nie szczuł i nie krzyczał o obronie wolności propagadnowych mediów, ani nie udawał niewinnych. Jak PiS łamał prawo to robił to w nocy, jak PiS kłamał że nie łamie prawa to robił to w biały dzień i prosto w twarz milionom swoich zwolenników. Przypomnę o Tourettcie Obajtka, który przysłonił zawartość taśm wtedy opublikowanych. Przypomnę Czarny Protest, który wykorzystano do uchwalenia zmian w lasach państwowych. Przypomnę Sasina, wille Czarnka i Bartłomieja Misiewicza któremu salutowali majorowie brygady. Więcej przypominać nie muszę, chociaż mógłbym - KRS, TK, Rada Mediów Narodowych, status pokrzywdzonego komendanta strzelającego granatnikiem w gabinecie. Nie wszystko to było łamanie prawa i konstytucji, ale wszystko miało wspólny mianownik - nam wolno, bo rządzimy, bo kontrolujemy sądy, bo obsadzamy instytucje. Nam wolno wszystko.

Teraz jest próba wprowadzenia tego, co miałem na myśli pisząc o odpowiedzialności karnej polityków. Próba jest karkołomna, bo węzeł gordyjski jest zaplątany gargantuicznie. I pewnie wszystkie ekipy rządzące dorzucały tu swoje supły, pewnie problem jest ogólniejszy i szerszy niż pojedyncze dzisiejsze cyrkowe atrakcje. Przecież my mamy złamany trójpodział władzy od początków rządu PiS (likwidacja Prokuratury Generalnej i ponowne zespolenie funkcji egzekutywy z sądowniczą - minister prokuratorem).
To nie powinna być wendetta i wet za wet, tylko chłodne bezemocjonalne rozliczenie według prawa. Tylko że my dzisiaj nie mamy prawa, tylko jakiś nowy wytwór - "zwyczaj prawny", zwyczaj w uprzedzaniu wyroków, zwyczaj w stosowaniu tych a nie innych zapisów do danej sprawy. Rząd praktycznie nie ma możliwości rozsupłania tego szajsu, to trzeba jak z gordyjskim - przeciąć, skasować, wyzerować. Ja już powtarzałem, czego bym sobie życzył - nauczenia polityków, że przy korycie też można dostać w łeb. Że nie jest się bezkarnym, że akty normatywne i konstytucja to nie są wskazówki tylko twarde i przejrzyste ramy. Że oni mogą ponieść odpowiedzialność.
PiS się przed tym broni wszystkimi mackami, łamiąc przy tym wszelkie zasady przyzwoitości, ale spokojnie, na szczęście ta partia jest już skończona. Wyrywanie zęba musi boleć.

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 11 stycznia 2024, o 14:57 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
Pełna zgoda Pq, to było takie kozaczenie PiS, co nam zrobicie - a w domyśle nic nam nie zrobicie, bo my tak skomplikujemy prawo, procedury, przyspawamy się do koryt, że nawet jak wygracie wybory to 2 kadencje wam zejdzie odkręcanie naszych bezpieczników.
A tu niespodzianka, płacz i zgrzytanie zębów, bo Donald się nie pierdoli i jedzie po bandzie aż miło, tak samo w dupie mając prawo, konstytucję i dobre obyczaje :P :lol:
Problem w tym, że taka droga na skróty może im wszystkim (w sensie politykom) wejść w krew i nie będą chcieli/mogli się zatrzymać, a wtedy biada nam wszystkim :(
Ale jeszcze gorsze jest to, że aby uczynić się całkowicie bezkarnym, obecna koalicja musi robić dobrze kaście sędziowskiej, więc nie naprawi chorego systemu z chorymi z nienawiści ludźmi (sędziami), mającymi chore przeświadczenie o swojej wielkości, wyjątkowości, roli jaką mają do spełnienia w społeczeństwie, a jakąkolwiek krytykę traktujący jako zamach na ich świętość i niezawisłość.
I strach się bać konsekwencji utrzymania tego chorego coraz bardziej systemu - być może jeszcze dzisiaj za to co napisałem nie zostanę pociągnięty, ale boję się, że za kilka lat już tak.

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 11 stycznia 2024, o 15:52 
Avatar użytkownika
Heavy Metal Troll
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:47
Posty: 5802
Masz mój miecz Theeck. Będę stał pod twoim więzieniem, będę się modlił i rządał kontroli poselskiej. Kto jest ze mną?

_________________
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 11 stycznia 2024, o 15:57 
Avatar użytkownika
Heavy Metal Troll
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:47
Posty: 5802
Chyba że będzie -12 °C .

_________________
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 11 stycznia 2024, o 19:32 
Avatar użytkownika
A u nas w Norwegii
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 13:40
Posty: 5550
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia
Duda ułaskawia. Czy znów, czy pierwszy raz, to inny temat. Ogólnie imho plus dla Dudy, choć do jego fanów się nie zaliczam. Zakańcza to przynajmniej ten burdel prawny i utrudnia produkcje kolejnych burdelów, typu więźniowie polityczni, nielegalny sejm, głodówki protestacyjne itd.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 11 stycznia 2024, o 19:53 
Mr. Kroper
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:56
Posty: 4835
LLothar napisał(a):
Duda ułaskawia. Czy znów, czy pierwszy raz, to inny temat. Ogólnie imho plus dla Dudy, choć do jego fanów się nie zaliczam. Zakańcza to przynajmniej ten burdel prawny i utrudnia produkcje kolejnych burdelów, typu więźniowie polityczni, nielegalny sejm, głodówki protestacyjne itd.
Ale wiesz LLo ze ulaskawia ale tak nie do konca? Bo zamiast "normalnie" ulaskawic to probuje w to wplatac Bodnara i idzie dluzszym trybem? ;)

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 11 stycznia 2024, o 21:05 
Avatar użytkownika
Człowiek-Reklamówka
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 22:51
Posty: 2930
Nielegalny sejm? Czyli teraz na pewno nie będzie walki o to że mogą brać udział w posiedzeniach? Bo wygaśnięcie mandatów działa, tak permanentnie.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 11 stycznia 2024, o 21:16 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
Nielegalny jak każdy przed nim --> ponieważ próg wyborczy jest w sposób oczywisty sprzeczny z Konstytucyjnym zapisem o wyborach proporcjonalnych (art. 96).
Więc czy ten będzie nielegalny trochę bardziej, czy mniej, to żadna różnica.

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 11 stycznia 2024, o 21:31 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
Jutsimitsu napisał(a):
Nielegalny sejm? Czyli teraz na pewno nie będzie walki o to że mogą brać udział w posiedzeniach? Bo wygaśnięcie mandatów działa, tak permanentnie.


Otóż to. Na pewno będą próbowali wejść na obrady, a Hołownia na pewno ich nie wpuści, więc czeka nas jeszcze lepsza komedia. Duda kiedyś dlatego ich uniewinnił przed zapadnie iem wyroku, żeby nie mogli zostać pozbawieni praw do sprawowania funkcji publicznych. Teraz zrobił to po wyroku, więc tak jak pisze Jutsi, ich mandaty wygasły i nie da się w żaden sposób powiedzieć, że nie. Duda sam się zakiwał, a PiS pewnie teraz uniemożliwi prowadzenie obrad, więc opcja z nieuchwaleniem budżetu na czas jest całkiem realna.

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 11 stycznia 2024, o 22:47 
Avatar użytkownika
A u nas w Norwegii
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 13:40
Posty: 5550
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia
Jak może teraz PiS uniemożliwić prowadzenie obrad?


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 11 stycznia 2024, o 23:44 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
Będą chcieli żeby Kamiński z Wąsikiem uczestniczyli w obradach, skoro mają być ułaskawieni. Jak Hołownia ich nie wpuści, to będzie awantura, może blokowanie mównicy. Tylko teraz doczytałem, że Duda wybrał jakaś inną wersję i teraz to ułaskawienie będzie trwać i trwać. Bo myślałem, że od razu ich zwolnią i jutro tamci będą chcieli wejść do Sejmu.
A zresztą sam już nie wiem. To jest tak durne, że szkoda pisać.

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 12 stycznia 2024, o 00:47 
Avatar użytkownika
Człowiek-Reklamówka
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 22:51
Posty: 2930
Duda będzie atakował że nie wypuszczają ich, mimo że ułaskawił, tamci nie dotrą na obrady. PiS będzie krzyczeć, że nie można głosować nad ustawą budżetową bez nich, której przez to Duda nie podpisze i zgodzi się TK. Rząd będzie próbował postawić Dudę przed TS, bo nie podpisał ustawy. Ogólnie chaos i ciul wie jak się to skończy. Brawo polaryzacja sceny politycznej w Polsce... Choć patrząc na to że Konfa jest w sejmie, to naprawdę bagno jest niesamowite.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 12 stycznia 2024, o 09:09 
Mr. Kroper
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:56
Posty: 4835
Bez przesady - nie ma zadnego przepisu w prawie ze aby cokolwiek przeglosowanego bylo wazne musza byc wszyscy poslowie.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 12 stycznia 2024, o 09:51 
Avatar użytkownika
Heavy Metal Troll
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:47
Posty: 5802
I nie wygląda na to, żeby oni wyszli na to posiedzenie. Wypowiedzieć w ich sprawie muszą się dwa sądy, po pozytywnej opinii choćby jednego, Bodnar dopiero sumuje wszystko i wysyła znowu PAD-owi. Sądy mają 2 miesiące na wydanie takich opinii.

Taką ekspresową drogę ułaskawienia wybrał Duda. Nie bezpośrednią z konstytucji, tylko pośrednią z kpk. Mogliby oczywiście czekać na wolności na orzeczenia sądów, ale na jakiej podstawie?

_________________
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 12 stycznia 2024, o 10:52 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
Razorblade napisał(a):
Bez przesady - nie ma zadnego przepisu w prawie ze aby cokolwiek przeglosowanego bylo wazne musza byc wszyscy poslowie.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka


Tu to wiesz, ja to wiem, nawet w PiSie to wiedzą. Ale czy to 8ch powstrzyma? Przypuszczam, że wątpię. ;)
W sumie to może dlatego Duda wybrał te druga drogę, żeby właśnie ten budżet mimo wszystko przeszedl. Potem jak już zwolnią naszych Poczobutów, to będzie można zacząć robić burdel w Sejmie. A w międzyczasie zrobią z nich męczenników, zwłaszcza jak nie będą chcieli jeść. W sumie to się układa w jakis pokręcony plan.

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 12 stycznia 2024, o 11:33 
Mr. Kroper
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:56
Posty: 4835
Podsumowując obie strony:

- mam plan...
- jaki?
- kurwa sprytny!

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 12 stycznia 2024, o 14:29 
Avatar użytkownika
Człowiek-Reklamówka
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 22:51
Posty: 2930
To co pisze Crowley. Przecież tu nie ma żadnych zasad, prawo to tylko zbiór luźnych zapisów, które każda strona interpretuje jak sobie zechce. Przypominam że w konstytucji zapis dotyczący mediów jest jeden: Rzeczpospolita Polska zapewnia wolność prasy i innych środków społecznego przekazu.
A jaką jazdę mamy od 8 lat? Gdzie media państwowe można nazwać jakkolwiek, ale na pewno nie wolne.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 13 stycznia 2024, o 14:15 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
W sumie teraz prokuratura czy tam inny sąd mogliby na złość Kaczyńskiemu wydać opinie w tydzień, stwierdzić, że nie powinni wyjść i dać się Dudzie zbłaźnić po raz kolejny, bo on chyba na koniec i tak może ich ułaskawić, nie patrząc na przedstawione opinie.

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 13 stycznia 2024, o 16:26 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
Crowley napisał(a):
i dać się Dudzie zbłaźnić po raz kolejny
No ja nie wiem kto tu się błaźni bardziej.

Znowu mamy przecież do czynienia z niedorobionymi prawnikami, którzy uważają, że procedura jest ważniejsza od istoty rzeczy. Nieważne, że na oczach świadków zamordował, ważniejsze jest, że załącznik 48B został wysłany do adwokata o 2 dni za późno, więc musimy mordercę uwolnić.

A tutaj nieważne, że Prezydent ułaskawił, i wielokrotnie podkreślał, że ułaskawił, ważne, że zdaniem nienawidzących PiS prawników ułaskawić mógł tylko po uprawomocnieniu się wyroku. Czyli jak zwykle u prawników - furda istota rzeczy, ułaskawienie było na złym formularzu, niech goście siedzą. Naprawdę ci sędziowie, którzy ponownie osądzali pisiorów, powinni wylecieć z zawodu, bo dla nich procedura jest ważniejsza od tego kto zabił.

A Duda co miał w tej sytuacji zrobić? Musiał się ugiąć i drugi raz ułaskawić, bo koledzy przecież siedzą w więźniu więc nie poszedł w zaparte skoro polskie sądy, w majestacie swoich interpretacji prawa, w żywe oczy łamią Konstytucję.

Jebany Ziobro miał 8 lat, żeby zrobić z takimi sędziami porządek, ale wuj jebany jedynie zastępował "obcych" sędziów swoimi, pieprzony pseudo reformator. Jedyna nadzieja, że wyzdrowieje ale dopiero po wyborach prezydenckich, żeby jego też mogli wsadzić.

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 13 stycznia 2024, o 18:08 
Mr. Kroper
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:56
Posty: 4835
Naprawdę uwazasz ze mozna ulaskawic (nie uniewinnic) kogos niewinnego Theeck? A nie zagrywka Dudensa zeby pewni skazani (bo skazanie było pewne) mogli sobie dalej "rzadzic"? Serio myslisz ze jak Dudus powie ze uwaza ze cos zrobil zgodnie z "prawem czy konstytucja" to faktycznie to zrobil w taki sposob? I ze teraz zastosowanie "dlugiej" drogi zamiast "krotkiej" to z dbalosci o kolegow a nie rozgrywka polityczna?

Dla kolegi pytam.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 13 stycznia 2024, o 20:00 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
Najpierw odłóżmy na bok kwestie motywacji Dudy, bo to nie ma akurat znaczenia, chociaż w pełni się z Tobą zgadzam, że motywy były w 100% polityczne.

A co do niewinnych - nie byli niewinni, sąd wydał wyrok, uznał ich winnymi. Gdyby nic nie robiono, to po 2 (?) tygodniach wyrok by się uprawomocnił. Ale jeśli oni by się odwołali, to szopka trwałaby jeszcze kolejne lata. Zatem zostali skazani bo sąd uznał, że byli winni zarzucanych im nadużyć więc Duda nie ułaskawiał niewinnych :)

I teraz dochodzimy do prerogatywy Prezydenta:
Art. 139. Prezydent Rzeczypospolitej stosuje prawo łaski.
I już. Żadnego odesłania do ustawy określającej co i jak, żadnych warunków.
Art. 8. Pkt 2.: Przepisy Konstytucji stosuje się bezpośrednio, chyba że Konstytucja stanowi inaczej.

Więc nie ma znaczenia, że jacyś prawnicy uważają, że się powinien uprawomocnić, albo co tam jeszcze, bo Konstytucja na temat jakichkolwiek ograniczeń (najczęściej ustawowych) Prezydenta w tej kwestii milczy. A póki co OPINIE prawne nie mają w Polsce statusu Konstytucji czy choćby ustawy, więc są tylko opiniami :)

I tak, naprawdę uważam, że nawet jeżeli pojawiły się jakieś uwagi/opinie odnośnie tego, że wyrok się nie uprawomocnił, to nie ma to znaczenia ponieważ WOLĄ Prezydenta - co wielokrotnie później powtarzał - było ułaskawienie - czyli że ISTOTA jego decyzji MUSI być ważniejsza od procedur, kruczków prawnych i opinii nawet najwybitniejszych ałtorytetów.

Tak BTW niejaki prof. Strzembosz nie widzi niczego złego, że został sędzią na skutek decyzji komunistycznej Rady Państwa, ponieważ taka wtedy była procedura. Ale uważa, że obecnie powołani sędziowie - chociaż też nie mieli innej drogi za rządów PiS, to już całkiem co innego. Taki to ze starej pierdoły hipokryta, ups pardon, ałtorytet.

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 13 stycznia 2024, o 21:01 
Avatar użytkownika
Parmezan
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 12:06
Posty: 3864
Theeck napisał(a):

A co do niewinnych - nie byli niewinni, sąd wydał wyrok, uznał ich winnymi. Gdyby nic nie robiono, to po 2 (?) tygodniach wyrok by się uprawomocnił. Ale jeśli oni by się odwołali, to szopka trwałaby jeszcze kolejne lata. Zatem zostali skazani bo sąd uznał, że byli winni zarzucanych im nadużyć więc Duda nie ułaskawiał niewinnych :)



Pacz pan, a kancelaria prezydencka twierdzi co innego
Obrazek

Wysłane z mojego V10 przy użyciu Tapatalka

_________________
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 13 stycznia 2024, o 21:07 
zielony
Offline

Dołączył(a): 8 sierpnia 2022, o 09:34
Posty: 66
Wyjątkowo zgadzam się z Theeckiem. Też mnie boli, że nie zrobiono porządku z sądami.

Cały burdel który rozpoczął się w 2015 by nie powstał bez PO. Teraz tak samo. No ale możemy udawać, że tylko jedni są niepraworządni i tylko ci drudzy mieli powód by organizować marsze :) No i tylko ci drudzy mogą celem uświęcać środki, bo zawsze się znajdzie jakiś ekspert pod taką tezę w mainstreamie ;)
Us and them...

Swoją drogą, to współczuję mieszkańcom stolicy. Ciągle jakieś polityczne marsze. Oszalałbym.

Prawo łaski powinno się stosować w dowolnym momencie. Choćby przykład z komornikami czy sytuacjami gdzie zagrożone są dobra materialne po uprawomocnieniu. Wtedy lepiej to zrobić przed, zanim egzekucja będzie możliwa. Znam te patologie dobrze akurat.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 13 stycznia 2024, o 21:49 
zielony
Offline

Dołączył(a): 1 stycznia 2015, o 21:56
Posty: 896
Theeck napisał(a):
Art. 139. Prezydent Rzeczypospolitej stosuje prawo łaski.
I już. Żadnego odesłania do ustawy określającej co i jak, żadnych warunków.
Art. 8. Pkt 2.: Przepisy Konstytucji stosuje się bezpośrednio, chyba że Konstytucja stanowi inaczej.

.


Czyli Prezydent może ułaskawić także za jeszcze niepopełnione przestępstwa


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 13 stycznia 2024, o 22:11 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
Za niepopełnione to chyba jednak nie, bo nie ma za co ułaskawiać, a za nieosądzone także nie, bo nie przysługuje mu prawo abolicji :)
Piotro - taka wtedy była ich opinia, jak widać zmienili zdanie :)

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 13 stycznia 2024, o 22:38 
Avatar użytkownika
Grzechu z Polityki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:45
Posty: 3510
Koledzy forumowicze po prawie zapewne bardzo cierpią dzisiejszego dnia czytając posty...

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 13 stycznia 2024, o 23:18 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
Iluvatar napisał(a):
Prawo łaski powinno się stosować w dowolnym momencie. Choćby przykład z komornikami czy sytuacjami gdzie zagrożone są dobra materialne po uprawomocnieniu. Wtedy lepiej to zrobić przed, zanim egzekucja będzie możliwa. Znam te patologie dobrze akurat.


Niby tak, ale przecież do momentu zapadnięcia prawomocne go wyroku obowiązuje domniemanie niewinności, prawda? No jak można ułaskawić kogoś niewinnego?
Mnie jeszcze bulwersuje jedna rzecz. Że Duda wprost podważa decyzję sądu, mówiąc że Kamiński i Wąsik są niewinni. Nawet jak prezydent kogoś ułaskawi, to ten fakt nie zamazuje wyroku. Dlatego dla mnie, prostego człowieka, logiczne jest, że ułaskawić można tylko kogoś prawomocne skazanego. Tylko prawo i logika to akurat dość odległe dziedziny, wiem.

Gregor napisał(a):
Koledzy forumowicze po prawie zapewne bardzo cierpią dzisiejszego dnia czytając posty...


Wiadomo, że w Polsce znamy się na wszystkim, w zależności od potrzeb. Teraz na przykład wszyscy znamy się na kodeksie karnym i nikt nam nie powie, że białe jest białe.

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 14 stycznia 2024, o 10:49 
Mr. Kroper
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:56
Posty: 4835
Zgadzam się z Crowleyem.

Do tego jesli mamy skazanie, to prawo laski chyba nie moze cofnac kwestii sprawowania funkcji publicznych i bycia poslem? Czy sie myle? Stad ta szopka przed uprawomocnieniem.

Co do porzadku w sadach - jasne ze trzeba zrobic, sam bym kibicowal. Ale zrobienie porzadku to nie robienie rozpierdolu poprzez dublowanie izb czy tworzenie ubersadow "od wszystkiego" ktore obsadzimy "naszymi". Sorry. PiS nie zaczal robic nawrt mikroporzadkow. On zrobil TKM.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 14 stycznia 2024, o 21:57 
Avatar użytkownika
Grzechu z Polityki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:45
Posty: 3510
No ciekawe, że Adrian wpada w jakiś szał na myśl o "terrorze" praworządności. Przecież jego przełożony ma partię z "prawo" w nazwie

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 17 stycznia 2024, o 18:28 
Avatar użytkownika
Loara
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:57
Posty: 2181
Lokalizacja: Słoik City
Atomowy prad zaliczy opoznienie o co najmniej 5 lat. Ale przynajmnie pisowcy jecza odrywani od koryta. WunderbarObrazek

Wysłane z mojego SM-A135F przy użyciu Tapatalka

_________________
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 17 stycznia 2024, o 18:52 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
Fragment od Obajtka?

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 17 stycznia 2024, o 19:03 
Avatar użytkownika
Loara
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:57
Posty: 2181
Lokalizacja: Słoik City
Ta, bo sie podłożą pod 212 na koniec. Napisali ze poszlo pismo w tej sprawie, wiec chyba tak by nie zmyslali.

Wysłane z mojego SM-A135F przy użyciu Tapatalka

_________________
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 17 stycznia 2024, o 19:11 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
Nie zmyślają. Manipulują.

Np tak pisze energetyka24
"Wicemarszałek województwa pomorskiego oraz wojewoda w trakcie spotkania w Chojnicach poinformowali, że podejmują starania na rzecz ewentualnej zmiany lokalizacji planowanej elektrowni jądrowej. Zamiast w gminie Choczewo, miałaby powstać w pobliżu Żarnowca. Raport w tej sprawie miał już trafi do premiera."

Nie ma żadnej "decyzji" jest Nasz dokument pod nazwą „Memorandum dotyczące elektrowni jądrowej” został przekazany na ręce premiera i prosimy rząd o przyjrzenie się temu dokumentowi i wnioskom Bo ta decyzja jest poza kognicją lokalnych władz.

https://energetyka24.com/atom/wiadomosc ... -zarnowiec

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 17 stycznia 2024, o 19:12 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
Na razie nic nie wiadomo. Powstał jakiś raport na zlecenie wojewody i pewnie będą chcieli coś ugrać dla siebie. Żadne decyzje nie zapadły, musieliby unieważnić decyzję lokalizacyjną, nie wiem, na jakiej podstawie. Ale gdyby faktycznie tak się stało, to byłoby bardzo bardzo źle. Zdziwiłbym się, gdyby Tusk na to poszedł. Fajnie byłoby móc się za 4 lata pochwalić jakimiś postępami w budowie atomówki, a gdyby zmienili lokalizację, to nie będzie na to szans.
Z CPK pewnie będzie gorzej, bo wiele osób będzie chciało całkowicie uwalić ten projekt. Ja początkowo byłem wobec niego bardzo sceptyczny, ale od tamtej pory widziałem i czytałem wypowiedzi wielu fachowców i wszyscy zgadzali się, że CPK w swoich ogólnych założeniach to bardzo dobry pomysł i powinniśmy go kontynuować. Owszem, należy zrobić porządny audyt i wyjaśnić różne sprawy, ale nie wywalać tego do kosza. Niestety już nawet w Neowiadomościach (ha!) wyśmiewali się z mocarstwowych planów Kaczuchy, wysiedlania rolników i inne tam bzdury, więc sentyment jest silny, żeby całość skasować.

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 215 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL