FSGK.PL

since 1998
Teraz jest 3 maja 2024, o 17:37

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 215 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rządy KO&TD&NL
PostNapisane: 11 grudnia 2023, o 17:51 
Avatar użytkownika
A u nas w Norwegii
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 13:40
Posty: 5550
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia
No to zaczynamy juz zaraz, wątek zakładam już prewencyjnie.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 11 grudnia 2023, o 18:00 
Kofan Annan
Offline

Dołączył(a): 11 maja 2014, o 00:36
Posty: 2600
Może Sith wróci ponarzekać.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 11 grudnia 2023, o 22:04 
Avatar użytkownika
Grzechu z Polityki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:45
Posty: 3510
Ja już ćwiczę niemiecki akcent!

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 12 grudnia 2023, o 02:03 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
Musze powiedzieć, że wszystkie moje najgorsze przeczucia co do rządu Tuska uspokoił poseł Kaczyński swoim wystąpieniem na koniec. Nie może być gorzej, niż taki człowiek u władzy

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 12 grudnia 2023, o 09:07 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
Osiem lat temu też tak uważałem kiedy kończyły się rządy PO, a wcześniej kiedy do lamusa historii odchodziły postkomuchy, a potem solidaruchy z AWS. Za każdym razem się myliłem. Nienasycona hydra państwa, biurokracji i ograniczania wolności z każdym kolejnym rządem rośnie coraz bardziej. Teraz też tak będzie :(

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 12 grudnia 2023, o 09:30 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
To było poniżej jakiegokolwiek poziomu, to prawda.

Nie powiem, że zatęsknimy za Mateuszem i jego asami, co to, to nie. Ale czeka nas bardzo wiele rozczarowań w najbliższych latach. Już choćby te nowe ministressy od równości, edukacji i innych seniorów o to zadbają. A jest przecież jeszcze Borys Budka, będą komisję śledcze... Nagrabilismy sobie. Ale mam nadzieję, że Donald będzie trzymał tych wszystkich kretynów za mordy, bo inaczej będzie jak w tych ostatnich Gwiezdnych wojnach: somehow Kaczyński returned. :D

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 12 grudnia 2023, o 09:48 
zielony
Offline

Dołączył(a): 8 sierpnia 2022, o 09:34
Posty: 66
Ja kontrowersyjnie stwierdzę, że każdy rząd był lepszy od poprzedniego. Więc tego wszystkim życzę.
Nadzieję że to się podtrzyma pokładam w Hołowni i tym że PO ani Lewica nie mogą przepychać czego chcą.
Chociaż lobby bankowe już zaczęło działać :)


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 12 grudnia 2023, o 13:45 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
Zaprawdę pięknie mówił Tusk, zupełnie jak 8 lat wcześniej Szydło, aż prawie zacząłem żałować, że na niego nie głosowałem. :lol:
A w praktyce z obietnic i deklaracji wyjdzie dokładnie nic. Tak jak za poprzednim razem z Tuskowym osobistym wyrzucaniem z rządu ministrów, którzy zaproponują podwyżkę podatków.
Biedna ta nasza Polska.

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 12 grudnia 2023, o 14:59 
Avatar użytkownika
Loara
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:57
Posty: 2181
Lokalizacja: Słoik City
Bedziecie zmiejiac nazwe jak beda wylatywac partie z koalicji?

Wysłane z mojego SM-A135F przy użyciu Tapatalka

_________________
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 12 grudnia 2023, o 15:08 
zielony
Offline

Dołączył(a): 8 sierpnia 2022, o 09:34
Posty: 66
Kiepscy zrobili już o tym odcinek po wyborach w 2007. Niedziela Wyborcza czy Pejzaż powyborczy, jakoś tak. Nic się nie zmieniło :D
Współczuje ludziom, którzy od 15 lat nabierają się na te piękne słówka.
A wykorzystywanie chorego psychicznie człowieka i śmierci do swoich celów jak widać jest ok po jednej stronie. Wszyscy biją brawa i płaczą ze wzruszenia. Śmieją się z funkcjonariuszy TVP, ale robią to samo, połykają tak samo i liżą tak samo. W zasadzie dla mnie są gorsi, bo udają że nie i są obiektywni.

Ktoś w rodzinie mi powiedział "Ale przecież teraz naprawdę wyjątkowo trzeba sprzątać i jest tak duży bajzel, że braknie kasy!". Taaaa...
Ludzie lubią być oszukiwani i na tym bazują politycy.

Ministra ds. Równości - masakra.
Ludzie oglądający posiedzenia sejmu w kinie - jeszcze większa masakra.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 12 grudnia 2023, o 16:56 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
Theeck napisał(a):
Osiem lat temu też tak uważałem kiedy kończyły się rządy PO, a wcześniej kiedy do lamusa historii odchodziły postkomuchy, a potem solidaruchy z AWS. Za każdym razem się myliłem. Nienasycona hydra państwa, biurokracji i ograniczania wolności z każdym kolejnym rządem rośnie coraz bardziej. Teraz też tak będzie


Ja miałem na myśli serio chorobę psychiczną Kaczynskiego, który do wczoraj był najważniejszą osobę w Państwie.
Iluvatar napisał(a):
Ludzie oglądający posiedzenia sejmu w kinie - jeszcze większa masakra.

Ludzie chcą uczestniczyć jakoś, nie wiem czemu masakra

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 12 grudnia 2023, o 18:08 
Kofan Annan
Offline

Dołączył(a): 11 maja 2014, o 00:36
Posty: 2600
Braun Show....


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 12 grudnia 2023, o 18:09 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
Crowley napisał(a):
To było poniżej jakiegokolwiek poziomu, to prawda.


A jednak poseł Braun dziś przebił. Jak chociaż trochę oleju w głowie mentzen to go wyjebie

Niestety podobno ma struktury dobre

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 12 grudnia 2023, o 18:52 
Avatar użytkownika
Grzechu z Polityki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:45
Posty: 3510
Braunowi chodzi tylko o gospodarkę.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 12 grudnia 2023, o 18:55 
Avatar użytkownika
Grzechu z Polityki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:45
Posty: 3510
O, a Duda ułaskawił Marikę.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 12 grudnia 2023, o 20:05 
zielony
Offline

Dołączył(a): 8 sierpnia 2022, o 09:34
Posty: 66
No pewnie, czemu nie. Do kultury orania, skeczów i kabaretu dodajmy jeszcze uniwersum kinowe. Albo to czego naprawdę chcą ci ludzie, czyli kolejnych patostreamów. To pomoże w dalszym dodawaniu powagi parlamentu.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 12 grudnia 2023, o 20:32 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
Gregor napisał(a):
O, a Duda ułaskawił Marikę.

Ładnie sie to rymuje z
Grzegorz Braun

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 12 grudnia 2023, o 22:17 
zielony
Offline

Dołączył(a): 1 stycznia 2015, o 21:56
Posty: 896
Turtles napisał(a):
Crowley napisał(a):
To było poniżej jakiegokolwiek poziomu, to prawda.


A jednak poseł Braun dziś przebił. Jak chociaż trochę oleju w głowie mentzen to go wyjebie

Niestety podobno ma struktury dobre



Nie ma opcji, ponoć ma czterech posłów, bez niego Konfa nie ma klubu


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 13 grudnia 2023, o 09:25 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
Nie chcę być źle zrozumiany, bo zachowanie Brauna jest niedopuszczalne, ale co do cholery jasnej w Sejmie RP robi impreza chanukowa? To jest Sejm, a nie piknik wielokulturowości.

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 13 grudnia 2023, o 09:35 
zielony
Offline

Dołączył(a): 8 sierpnia 2022, o 09:34
Posty: 66
Można by było podyskutować czemu w ogóle są jakieś obrzędy religijne w Sejmie, ale przez Brauna się to już nie uda. Teraz trzeba przepraszać i przyjąć piętno antysemityzmu. W ogóle, nienawiść do Żydów w tym kraju nigdy nie przestanie mnie szokować.

Inna kwestia to zastanowienie się czy to wina pójścia w strone tiktoka, subów i patostreamu albo czy to celowe zagranie z nadania mocodawcy tych szurów, by nas ośmieszyć na arenie międzynarodowej :)


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 13 grudnia 2023, o 11:34 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj:
ale co do cholery jasnej w Sejmie RP robi impreza chanukowa? To jest Sejm, a nie piknik wielokulturowości.


A jaki jest problem dokładnie?
Iluvatar napisał(a):
Można by było podyskutować czemu w ogóle są jakieś obrzędy religijne


W ogóle obserwując twittera to mam wrażenie, że większość zwolenników Brauna (nie mówię, że Ty akurat się do nich zaliczasz) to by chciała teraz usuwać kaplicę sejmową.
Iluvatar napisał(a):
czy to wina pójścia w strone tiktoka, subów i patostreamu

Nie. Streamy z sejmu były od lat na yt, dziennikarze do Sejmu też byli wpuszczani wcześniej.
Iluvatar napisał(a):
czy to celowe zagranie z nadania mocodawcy tych szurów, by nas ośmieszyć na arenie międzynarodowej

Niestety uważam, że jest to myślenie zyczeniowe. Braun to typowy polski antysemita, reprezentant polskiego antysemityzmu w Sejmie.

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 13 grudnia 2023, o 13:38 
zielony
Offline

Dołączył(a): 8 sierpnia 2022, o 09:34
Posty: 66
Oj nie, błagam. W życiu :D Szurfederosja powinna być zdelegalizowana. Przynajmniej to jawnie rosyjskie ramię Braunowców :)

Osobiście w ogóle nie mam problemu z tym, że sobie Żydzi, Katolicy czy nawet Muzułmanie robie obrzędki na pokaz w Sejmie. Chodziło mi tylko o to, że jak ktoś by chciał gadać o usuwaniu symboli religijnych, to teraz już na to nie ma szans. A szkoda, bo rozmawiać zawsze warto. Teraz to po ptokach, bo liczą się emocje i uczucia religijne.

Ta chanuka jest co roku, tak jak i Braun, ale tylko w tym roku zbiegła się z powołaniem nowego rządu. Przypadków nie ma :)


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 13 grudnia 2023, o 18:39 
Mr. Kroper
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:56
Posty: 4835
Ja, paradoksalnie, uwazam ze to idealny moment na usuwanie szeroko rozumianych religii z instytucji publicznych. Bo skoro mamy usunac jedna (zydowska) to zgodnie z konstytucją usuwamy wszystkie. Tylko nikt tematu nie podejmie.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 13 grudnia 2023, o 19:51 
Avatar użytkownika
A u nas w Norwegii
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 13:40
Posty: 5550
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia
Razorblade napisał(a):
Ja, paradoksalnie, uwazam ze to idealny moment na usuwanie szeroko rozumianych religii z instytucji publicznych. Bo skoro mamy usunac jedna (zydowska) to zgodnie z konstytucją usuwamy wszystkie. Tylko nikt tematu nie podejmie.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka


Ja tam czekam na pomniki satanistyczne jak w ameryce ;)


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 14 grudnia 2023, o 10:54 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
A ja na usuwanie pomników L. Kaczyńskiego i dekaczyzację szkół i ulic :)

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 14 grudnia 2023, o 11:10 
Avatar użytkownika
Heavy Metal Troll
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:47
Posty: 5802
Ja bym zrobił Sejm jak polski zamek w HoMM.Obrazek

_________________
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 14 grudnia 2023, o 12:58 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
Iluvatar napisał(a):
Inna kwestia to zastanowienie się czy to wina pójścia w strone tiktoka, subów i patostreamu albo czy to celowe zagranie z nadania mocodawcy tych szurów, by nas ośmieszyć na arenie międzynarodowej


kogo ośmieszyć? siebie chyba tylko i swoje ugrupowanie.
A Kaczyńskiemu już zapomnieliśmy "zdradzieckie mordy", jak rozumiem? przecież ten człowiek zachowuje się w ten sposób nawet nie drugi i nie trzeci raz.

piękne jest to, co się dzieje. Ta widoczność medialna, to zanteresowanie. Nazywam to "efekt Mam Talent". I w czasach patostreamów jak widać kapitalnie się przyjmuje.
Tych, którzy wspominają coś o 'budowaniu powagi izby' śpiesze poinformować - ta izba nie miała żadnej powagi ani kultury od kiedy pamiętam. A przez ostatnie 8 lat i tak skrupulatnie traciła resztki godności reasumpcjami, bojkotami, okupowaniem, etc. Nie dziwota, że społeczeństwo sieciowe którym się właśnie stajemy będzie w tym szukać rozrywki. I rozrywkę znajdzie, tak jak w USA za czasów telewizji i Red Scare, na ten przykład. Mamy wrażenie, że dzieje się coś nowego, niebywałego, nie do pomyślenia, tymczasem nic takiego się nie dzeje. Ot, 3 miliony (zamiast 500 osób) widzów zobaczy na czym polega polityka i kto ją rzeczywiście tworzy. Skończy się mitologizowanie Tusków, Kaczyńskich, Solidarnościowców czy innych legend uprawiane przez media tradycyjne, te kampanie już nie wypalą. Więcej do powiedzenia będą mieli Ci, którzy umiejętnie wezmą się za kreowanie swojego wizerunku medialnego w tych nowych czasach, z obecnym marszałkiem na czele. Hołownia dzisiaj jest już postrzegany lepiej niż jakikolwiek krajowy polityk ostatniej dekady, no jestem szalenie ciekawy jak będzie wyglądała ta droga i czy zaprowadzi go do prezydentury, narazie jest bezkonkurencyjny.
Za to Braun odpali gaśnice, ktoś inny się skompromituje w mniej lub bardziej spektakularny sposób. Politainment pełną gębą. A razem z nim - tabloidyzacja, wulgaryzacja, komercjalizacja, wszystko dostajemy i dostaniemy w pakiecie. Mediatyzacja polityki i życia społecznego, oderwane od elityzmu instytucji medialnych - ja to lubię.

I uwielbiam komentarze z sociali, to jak zwykli ludzie reagują na ten cyrk jest najlepisze. Moje ulubione ostatnio to:

- "Pa tera" - J. Kaczyński do Sz. Hołowni wchodząc na mównicę sejmową po odśpiewaniu hymnu narodowego, 11.12.2023r.

- Po sukcesie pierwszego sezonu, drugi będzie w PPV :(

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 15 grudnia 2023, o 12:52 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
Pq- jako człowiek zajmujący się mediami jak tłumaczysz takie olbrzymie zainteresowanie oglądaniem obrad? Więcej ludzi ogląda, bo "nasi" wygrali i chcą obejrzeć jak grillują kaczkę i jego ferajnę? Czy więcej osób zainteresowało się polityką (o czym świadczyć może frekwencja)? Czemu nie oglądali przed wyborami? Ktoś robi jakieś badania?

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 15 grudnia 2023, o 15:06 
Kofan Annan
Offline

Dołączył(a): 11 maja 2014, o 00:36
Posty: 2600
Ojej, nie poznamy prawdy o Smoleńsku...
smuteczek.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 15 grudnia 2023, o 20:18 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
badania dopiero się zaczną, bo można na to patrzeć z wielu perspektyw i każdy "ekspert" wymyśli tu coś ciekawego żeby potwierdzić swoją mądrość.
Ja nie lubię się w takim momencie jednoznacznie wypowiadać, bo się po prostu nie da nie przestrzelić.
Obserwujemy dopiero początek fenomenu, co z definicji oznacza że nie da się poprawnie opisać i scharakteryzować. Ale oczywiście spróbuje :)

jak zwykle nie ma jednego wytłumaczenia, a obecna sytuacja jest efektem splotu czynników, które ogólnie okresliłbym jako społeczno-medialno-polityczne. Pamiętajmy, że społeczeństwo to żywy organizm na który oddziałują siły mediów i polityki i które też oddzaiływuje na te siły.

Obecnie rewolucja technologiczna wwgryzła się w nas, zwłaszcza młode pokolenia, bardziej niż wszystkie dotychczasowe masowe media razem wzięte - stąd taka skala i to myślę tłumaczy zainteresowanie - skoro ludzie oglądają danielamagicala i półgłówków z famemma, którzy odstawiają szopki rodem z najmniej wyszukanych tabloidów i oper mydlanych, to równie dobrze mogą się emocjonować parlamentem, potrzebowali tylko żeby ich popchnąć w tym kierunku.
No i taką siłą jest Hołownia, bo to mam na myśli mówiąc "efekt Mam Talent", że jest to przeniesienie rozpoznawalności z mainstreamu telewizyjnego do współczesnego mainstreamu internetowego - a przy okazji przejście ze śniadaniówki do polityki co też jest jakąś świeżością dla odbiorców w Polsce. Dotchczas nie mieliśmy zbyt wielu takich przykładów, żeby celebryckość łączyć z polityką (dlatego vide USA, tam już od Kennedy'ego mieli takie przypadki).

To wygenerowało zainteresowanie, ale równie ważny imho był już poziom napięcia społecznego wywołany przez polityków i usługujące im media. Ten potencjal był budowany sukcesywnie przez ostatnie 15 lat przez polityków i ich usilne starania żeby spolaryzować społeczeństwo. Nachalna propaganda TVP, której wtórował na swój sposób TVN - to są fundamenty obecnej fascynacji, bo odbiorcy faktycznie są rozemocjonowani tymi sporami, ale szukają wyjścia nie w negatywnych emocjach, ale w pozytywnych - stąd rozrywka, beka, politainment.
Jest też inaczej niż w TV, ludzie dopisuja sobie własną narrację na mediach społecznościowych, efekt samonakrecającej się spirali jest ewidentny. dlaczego nie oglądali wcześniej? w skrócie - bo polityka nie kojarzyła się z dymami, aferami, grillowaniem, za to kojarzyła się z gębami Macierewicza, Kaczyńskiego, Kowalskiego, Korwina czy Czarnka.
Nie bez znaczenia jest tu fakt, że w postaciach takich jak Hołownia czy Bosak, Mentzen młodzi odbiorcy widzą jakieś punkty odniesienia, dzięki social mediom mają polityków bliżej siebie, to jest znacząca różnica w porównaniu do starych opatrzonych twarzy nachapanych kocurów przemawiających z katedry protekcjonalnie, grobowym tonem i językiem pradziadków.

Reasumując, ja bym się doszukiwał splotu sprzyjających okoliczności, natomiast mechanizmy są dość banalne - mediatyzacja (wszystko staje się teatrem, cyrkiem dla odbiorców, stąd emocje i rozrywka), demografia (wymiana pokoleniowa zarówno wśród odbiorców jak i w klasie politycznej), technologia (jesteśmy bliżej - pozornie - koryta niż kiedykolwiek) oraz długoletnia indoktrynacja i polaryzowanie, które skutkowało tak wysoką frekwencją i obaleniem PiS. PiS naprawdę mocno wkurzył ludzi młodych, to oni teraz mają bekę z tego grillowania i oni będą to oglądać dla dalszej beki.


jestem tylko ciekaw jak długo to potrwa, ale jeśli przyjmować standardy zachodnie - to np w stanach mediatyzacja polityki zaczęła się już w latach .50 i skutkowała zmianą w sposobie uprawiania polityki. nas chyba tez to czeka i wlasnie obserwujemy poczatek tej drogi - tyle ze teraz nie tak łatwo będzie narzucić swoją narrację ze względu na zdecentarlizowanie mediów - najlepiej poradzą sobie Ci którzy pierwsi wykorzystają nowe warunki, gdzie trzeba bedzie wiecej rozrywki i emocji, ale tych pozytywnych.

Żeby dobrze to zobrazować: ostatnie dwie dekady komunikowania politycznego w Polsce to było wywoływanie wstrętu, strachu, frustracji, złości na politycznego oponenta i żerowanie na tych negatywnych motywacjach w celu pobudzenia wyborcy. Obecnie wajcha przestawia się w stronę robienia sobie z tego jaj, w psychologii to jest bodaj efekt rozprężenia, tylko taki na masową skalę. A dalej będzie równowaga i balans pomiędzy tymi wartościami, bo tak się kształtuje dyskurs - pomiędzy skrajnościami. Nie da się na dłuższą metę ludziom narzucić jednej narracji, im usilniej to będziesz robić, tym większy opór napotkasz i tym mocniej odbije w drugą stronę.
Szymon dobrze się sprzedał i myślę, że jego prekampania prezydencka będzie sukcesem.

Oczywiscie dyskurs nam od tego się jakoś znacząco nie poprawi, to nadal będzie narzucanie swojej narracji, dlatego istotne kto będzie dominował - a to jest skomplikowane i trudno dokładnie prognozować, ale wydaje mi się że Polacy mimo beki jaką mają z oglądania obecnie, to jednak są znudzeni wiecznym krojeniem na dwie połowy i emocjonalnym szantażem, zakładałbym więc że jest tu potencjał na nową jakość w polityce.
z drugiej strony ale nie sądze żeby politycy to rozumieli (może poza właśnie Hołownią), ta zmiana przez długi czas pozostanie niezauważona i szybciej się oni miedzy sobą pokłócą jak się skończy cyrk pt. "koniec PiSu" a zaczną prawdziwe problemy dnia codziennego. wzorem USA właśnie, potrzebna jewst tu przemyślana agenda z odpowiednią pożywką dla mas, np. jeśli zaczną się rozliczenia z poprzedim rządem i faktycznie będą jakieś trybunały stanu czy posiedzenia komisji to tej pożywki do dyskusji, emocji i beki na pewno nie zabraknie.

Widownia narazie rośnie, ale tu też jest pytanie gdzie wisi sufit. Topowe polskie kanały na YT osiągają kilkanaście mln subów, kanał sejmu wydaje się nie mieć aż takiego potencjału, ale różne rzeczy już w życiu widziałem. Pytanie kiedy się zatrzyma. Na pewno po jakimś czasie przyjdzie też rozprężenie i widownia się zmniejszy, ale no właśnie to zależy z jakiego pułapu będzie spadać.

Ogólnie więc skończy się tym, ze więcej będzie jeszcze więcej emocji i rozrywki w polityce, ktoś tam się wypromuje, ktoś się zaora, ale same zasady prowadzenia tej komunikacji politycznej szybko się nie zmienią. prędzej czy później zaczną się kłócić o swoje własne interesy, ta nowa demokracja nie będzie się różnić w zakresie tematyki, za to zmieni się sposób komunikowania i komentowania. No i myślę że okręt pod pisowskim sztandarem może, wobec braku propagandowej tuby w TVP i PR, z czasem znikać z horyzontu.

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 20 grudnia 2023, o 12:29 
Kofan Annan
Offline

Dołączył(a): 11 maja 2014, o 00:36
Posty: 2600
W TVP już chyba nikt nad niczym nie panuje - od jakiegoś czasu na tvp info puszczają jakiś serial chyba Jagiellonowie... Odwrotnie miało być (i jakiś czas było) - na "jedynce" czarne paski o zamachu stanu :]

edit - aha, po prostu ich wyłączyli :diabel:


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 20 grudnia 2023, o 13:13 
Avatar użytkownika
A u nas w Norwegii
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 13:40
Posty: 5550
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia
No właśnie chciałem zobaczyć co tam napiszą o przejęciu władzy, a tu zonk ;)


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 20 grudnia 2023, o 20:35 
Avatar użytkownika
A u nas w Norwegii
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 13:40
Posty: 5550
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia
Dobre wiadomości były dzisiaj. 45 sekund nowy prezes (chyba, przedstawił się tylko z imienia i nazwiska, mnie stanowiska) powiedział że będzie lał wodę. I reklamy.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 20 grudnia 2023, o 20:47 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
Czyż nie jest prezesem, ani nie będzie raczej.

Rozczarowujące te 45 sekund?

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 20 grudnia 2023, o 20:50 
Kofan Annan
Offline

Dołączył(a): 11 maja 2014, o 00:36
Posty: 2600
Marek Czyż to prowadzący, do tego z mojej miejscowości!!!!!
Nie jestem rozczarowany, czekam na jutro.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 20 grudnia 2023, o 22:31 
Avatar użytkownika
Stary Człowiek, A Może
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:57
Posty: 6347
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)
Dzisiaj coś koło południa włączyłem TVP Info i zobaczyłem kolesia, który dramatycznym głosem mówił, że "tego jeszcze w historii polskiej telewizji nie było", że polskie media zostały przejęte i że będą nadawać do końca ...i w połowie zdania mu przerwało :D Weszły jakieś reklamy i tyle tego było. Jak tak sobie dramatyzował to sięgnąłem przytomnie po komórkę i teraz mam pamiątkowe nagranie z "odcięcia TVPiS" :D

_________________
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 20 grudnia 2023, o 22:56 
Avatar użytkownika
Loara
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:57
Posty: 2181
Lokalizacja: Słoik City
Jutro bedzie krs. Podstawa prawna (uchwala iksde) juz jest.
Idac na takie starcie z tak watla podstawa prawna (rzuffiu wytlumaczysz mi moze czy to jest czy nie jest lamanie prawa), to dojda do delegalizacji pisu, jezeli nie de iure to de facto. Prawem lub lewem. Beda musieli, bo jezeli tego nie zrobia i nie dorzna watachy to jak kiedys oddadza pisowi wladze to skonczy sie bereza lub lataniem z helikopterow obecnie rzadzacych. I wcale nie bedzie mi ich zal.

I nie podlosci tvp i wykorzystywanie kruczkow prawnych nie jest usprawiedliwieniem dla jawnego lamania prawa przez "silnych ludzi". Wystarczylo poczekac dwa lata i byloby lege artis i zlego slowa bym nie powiedzial. Ale tutaj chyba jedyny plan to igrzyska. Jezeli kogos to cieszy, to wspolczuje. Jezeli jednoczesnie pomstowal wczesniej na braki w praworzadnosci to gratuluje hipokryzji. I wspolczuje.

Obrazek

Wysłane z mojego SM-A135F przy użyciu Tapatalka

_________________
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 21 grudnia 2023, o 00:12 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
No niestety. To sa dokładnie te same metody jakie PiS stosował. Mnie się to nie podoba i nie rozumiem, dlaczego tak na rympał wszystko koniecznie, do końca tygodnia

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 21 grudnia 2023, o 00:31 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
To przedstawienie jest żenujące i obawiam się, że to dopiero początek. Nie chcę krakać, ale jeszcze kilka takich akcji i ktoś w końcu wyprowadzi jakichś ludzi na ulice, bynajmniej nie w celu marszów protestacyjnych, tylko zwyczajnej napierdalanki. Te wszystkie Błaszczaki i Macierewicze nie zapomną upokorzeń z ostatniego tygodnia. Natomiast to bardzo dobrze pokazuje, jak mocno kaczyści się zabetonowali. Odkręcanie tego po legalu to praca na lata, a nie oszukujmy się - ten rząd nie przetrwa dłużej niż do końca obecnej kadencji (a i to przy dobrych wiatrach). Gdyby była jakakolwiek gwarancja, że faktycznie ktoś chce zaprowadzić porządek, to może i bym przyklasnął, powiedział, że trochę zaboli, ale przynajmniej wróci jako taka normalność. Obawiam się jednak, że chodzi tylko o przestawienie wajchy w drugą stronę. Najpierw PiS przyszedł leczyć chory ząb młotkiem, a teraz następcy będą poprawiać grabiami. I tylko radyKały raz z jednej raz z drugiej strony mają używanie.

https://youtu.be/i6bOmxMjqx0?si=7oXUkdJZPnfXpV7m

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 21 grudnia 2023, o 00:38 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
Kto sieje wiatr, ten zbiera burze. Też jestem trochę zaskoczony, ale cała akcja mi nawet zaimponowała, sam bym na dogadanie się z technikami i ochrona budynku nie wpadł :)

Ale jeszcze raz - kto sieje wiatr, ten zbiera burze. Ponad 260 dziennikarzy z TVP i PR wyrzuconych na bruk podczas #dobrazmiana, w tym wszystkie legendy tych programów - od Kreta, przez Niedźwieckiego (w absolutnie chorych okolicznościach), Manna czy Strzyczkowskiego. Niezgodna z Konstytucją ustawa o Radzie Mediów Narodowych i jej kompletnie absurdalna kolizja prawna z KRRiTV (organem konstytucyjnym, czyli z definicji - nienaruszalnym, a który został pozbawiony swoich prerogatyw, jakieś #$#$# okopywanie się na Woronicza od weekendu, najazd partjnych polityków w rzekomej obronie niezależnej redakcji pod kierownictwem damskiego boksera... Nie ulegało dla mnie wątpliwości, że ten ropień trzeba wyciąć i nowa ekipa całkiem slusznie wybrała twardy reset. A że jest to zgodnie z ostatnio planowujacymi standardami bezprawia? Rzyczylbym sobie, żeby tak nie było, ale ja o klasie politycznej mam - jak wielokrotnie podkreślałam - niskie mniemanie, wiec trochę mniej boli. Na pewno mniej, niż dorabianie Tuskowi rogów i zespół tourreta Obajtka.
Hipokryzja to jest teraz ten pisk i wyzywanie od Jaruzelskiego partyjnych aparatczyków, wycieranie sobie gęby wolnymi mediami i PLURALIZMEM (nikt nie sprawdził nawet w książce, co to słowo oznacza) - dla mnie to jest ostateczny dowód zgnusnienia i obrzydliwego braku szacunku do społeczeństwa i jego decyzji wyborczej. Telewizja Pisowska nie działała zgodnie z prawem od 8 lat, sukcesywnie za to stawała się ściekiem politycznych ekstrementow. I jej historia kończy się w adekwatny sposób.

Żadnych wielkich protestów nie będzie, PiS właśnie się przekona jaka ma zdolność do mobilizowania społeczeństwa w imię idei skrojonych dla półgłówkow. Jeśli traktujesz swoich wyborców jak bierna intelektualnie mase tepakow, to nie spodziewaj się, że ona nagle stanie się społeczeństwem obywatelskim.

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Ostatnio edytowano 21 grudnia 2023, o 00:52 przez Pquelim, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 21 grudnia 2023, o 00:43 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
Jeszcze będą cyrki w KRSie, bo wpisać nowy zarząd trzeba.

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 21 grudnia 2023, o 01:41 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
Pquelim napisał(a):
Żadnych wielkich protestów nie będzie, PiS właśnie się przekona jaka ma zdolność do mobilizowania społeczeństwa w imię idei skrojonych dla półgłówkow. Jeśli traktujesz swoich wyborców jak bierna intelektualnie mase tepakow, to nie spodziewaj się, że ona nagle stanie się społeczeństwem obywatelskim.


Abstrahując, że nie sądzę, że w obronie Rachonia i Kłęczka tłumy na ulice wyją to jeszcze mi przyszło do głowy, że może i wybory wygrywa się w Polsce powiatowej, ale rządzi się w Warszawie. I w Warszawie to wielotysięczne tłumy z godziny na godzine wychodzą, owszem, ale nie w obronie TVP

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 21 grudnia 2023, o 07:41 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
Turtles napisał(a):
Jeszcze będą cyrki w KRSie, bo wpisać nowy zarząd trzeba.



Niech ich zdubluja, jak PiS zrobił z sędziami TK. Gdzie były wtedy - przypomnę, 2015rok, te wolne media, gdzie byłeś Piter z wizerunkiem Jaruzelskiego kiedy ochroniarze wprowadzali 16, 17 i 18 sędziego do budynku 15osobowego Trybunału? Który potem orzekał sam we własnej sprawie, a PAD ignorował to orzecznictwo? porządek prawny w tym kraju został zdeptany przez partię która ma Prawo i Sprawiedliwość w nazwie.

Ja rozumiem że mozna mieć jakieś poglądy i sympatię polityczne, ale dać sobie wmówić że białe jest czarne, łykać to jak chleb nasz powszedni, malować sobie własną codzienność barwami partyjnymi, sloganami partyjnymi, obrazkami partyjnymi... Po co? W imię czego? Jaka tu mądrość, jaka przyjemność? Gdzie własny rozum, autonomia? Koalicja 13 grudnia i Jaruzel - przecież to są konotacje tak infantylne jak uzdrawianie chorych przez Mejzę. Skutki propagandy niezmiennie mnie fascynują.

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 21 grudnia 2023, o 08:29 
Avatar użytkownika
Loara
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:57
Posty: 2181
Lokalizacja: Słoik City
Pq, przeczytaj co napisalem. Ze zrozumieniem, a nie zalany emocjami uuuu jebac pis. Za duzy jestes by nie zrozumiec. I chyba za duzy jestes na porwnania kto sieje wiatr ten zbiera burze. Bo rownie dobrze powiem Ci to, kiedy za 4 lata wroci pis, albo cos do pisu podobnego i zaczna robic jakas bereze dla obecnego rzadu. To jest clue mojej wypowiedzi

A na twoje pytanie odpowiem innnym - gdzie byly wolne media gdy platforma pozaprawnie powolywala kolejnych sedziow tk, pomimo ze ich kadencja jeszcze nie uplynela? Przepraszam, gazwyb zauwazyl wtedy ze to nie halo.



Wysłane z mojego SM-A135F przy użyciu Tapatalka

_________________
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 21 grudnia 2023, o 11:08 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
No jeśli z wiatrem i burzą nie, to może kto mieczem wojuje od miecza ginie? :)
Jedyna słuszna strategia negocjacyjna, to to co robi obecnie Tusk. Na każde skurwysyństwo odpowiedzieć skurwysyństwem. Tylko w ten sposób możesz dotrzeć do tych tępych łbów z przekazem "nie rób komuś co tobie niemiłe".
Moje doświadczenie życiowe nauczyło mnie, że z chamem/prymitywem/wiejskim cwaniaczkiem po dobroci niczego nie osiągniesz, bo ten uzna to za słabość. Dlatego ja z chamami z miejsca postępuję po chamsku i to działa (nie żeby sprawiało mi to przyjemność, ale skuteczność ponad wszystko). I dlatego IMHO Tusku ma rację, że wybija im łomem z pustych łbów cwaniaczkowanie typu 5 letnie kadencje, betonowanie koryt i przyspawanie się do stołków.

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 21 grudnia 2023, o 11:33 
zielony
Offline

Dołączył(a): 8 sierpnia 2022, o 09:34
Posty: 66
Jak zawsze wychodzi na to, że jedni są cacy a inni be :) To samo co 8 lat temu, tylko w drugą strone. Te same chwyty, fikołki i patetyczność o upadku demokracji. Był mem z Kaczyńskim-Jaruzelskim, to teraz z Tuskiem.
Media PO już wszystko ładnie wytłumaczyli, że jest ok i fajnie, tak jak 8 lat temu też wszystko ładnie tłumaczyli.
Jak zawsze moja pogarda jedynie jest dla tych co tak łatwo dają się sprzedawać każdej narracji i udają że oni są lepsi od innych. Ogólnie dla tych co się sprzedają i udają że są praworządni. Jak dziennikarze TVN świętujący jawnie upadek politycznego rywala.
Bardziej szanuje jawnego zbira, który po prostu robi to co uważa za słuszne by robić. Więc niech Tusk wyjdzie i powie "tak, po chamsku i niefajnie, ale tak chciałem i gówno mi zrobicie". Zasłuży na mój i wielu szacunek :) A tak to niestety bardziej obłudnej partii w tym kraju chyba nie było :(


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 21 grudnia 2023, o 12:05 
zielony
Offline

Dołączył(a): 1 stycznia 2015, o 21:56
Posty: 896
Byli pisowcy ostrzegani, że te ich wszystkie numery się na nich zemszczą. Mogli rządzić normalnie, ale nie, musieli na rympał, to teraz mają.

Co do praworządności - no przecież PiS ją zlikwidował. Także teraz wylewanie łeż i straszenie Berezą jest śmieszne, bo gdyby wrócił do władzy to przecież i tak zrobiliby co chcą


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 21 grudnia 2023, o 14:33 
zielony
Offline

Dołączył(a): 8 sierpnia 2022, o 09:34
Posty: 66
Jeżeli chodzi o TK i kryzys z tym związany, to racje ma Peter. Rozpoczął się od KO, a później już tylko przekomarzanie kto broni demokracji. Nigdy moim zdaniem KO nie miała prawa do uważania się za obrońców demokracji, ale jakoś miliony ludzi w kraju do tego przekonała. :?
Moim zdaniem standardy i ton została nadany wcześniej i winny jest słynny POPiS. Razem. W sensie oni razem, a nie Partia Razem :P
Nie wspominając o mediach, które zaczęły się okopywać po każdej stronie sporu i być zwykłymi tubami. To też skłoniło PiS do zrobienia tego czego zrobili z TVP. Bo jakaś Republika i Wpolityce to było za mało. Kaczyński nawet kilka razy się zdradził, że chodziło po prostu o posiadanie przeciwwagi dla TVN, Onetu i reszty :) Nie usprawiedliwia to niczego, ale tłumaczy. Kwestie TK czy sądów też.
Sądy powinny być naprawiane, ale oczywiscie nie tak.

Sprowadzanie całej dyskusji na temat praworządności, że przyszedł jeden zły PiS i wszystko zepsuł jest dla mnie słabym i w sumie nieco plemiennym podejściem. Inna sprawa, że obywatele jakoś problemu większego z tym nie mieli, poza tym czarnym protestem.

Sprawa jest prosta. PO przegrało 8 lat temu z tego samego powodu co PiS teraz. Te same błędy, ten sam kwik, ta sama obraza na wyniki, bo trzeba oddać stołki. Też nawet mówiono o wynoszeniu różnych rzeczy z biur i pałaców. Na złość nowej władzy też robili, gdy Sikorski np. cofnął 3 miesiące za wczasu mandat Dudzie, przez co wielu ludzi straciło za szybko pracę.
Buta, ignorancja i rozpasanie to samo. Kaczyński to też za późno zauważył, choć wynik udało mu się wykręcić wciąż bardzo dobry jak na te realia.

Bez gruntownej zmiany sceny politycznej i standardów nic się zmien i za 4-8 lat będzie znów "tera kurfa my" w inną stronę.
Dlatego głosowałem i będę głosować za Trzecimi Drogami, Kukizami i innymi, by to zmienić. Liczę że Hołownia się postawi pewnym praktykom, bo bez jego partii nikt władzy nie utrzyma.

Władza korumpuje każdego. Zawsze tak będzie.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 21 grudnia 2023, o 15:45 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
Iluvatar napisał(a):
Bez gruntownej zmiany sceny politycznej


to jest raczej ewolucja. i może w różne strony skręcić. na pewno brakuje im profesjonalizmu a media online dodają jeszcze nowe przemiany. no będzie ciekawie.

odnotujcie tylko, że ja się odnoszę do faktów i o nich wydaję opinię. to wcale nie znaczy że mi to wszystko odpowiada. rację mają Ci, którzy widzą w tym dalsze zakręcanie węzła gordyjskiego, nakręcanie spirali bezprawnych precedensów. jak wspomniałem - rozczarowania jednak nie czuję, bo choć niezmiennie łudzę się widmem owej profesjonalizacji, to jednak ona postępuję zwykle w zgoła odmiennych obszarach.

obrazowo zatem: mamy okazję obserwować proces odrywania świni od koryta. kto był kiedyś świadkiem na wsi, to wie, że nie jest to przyjemny widok.
tak jak wiatr i burza nie są przyjemnymi warunkami. Też bym wolał Słoneczko i bryzę. Ale jakoś nie dziwi mnie, że pada. Tyle.

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 21 grudnia 2023, o 18:45 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
A pamiętacie, jak w październiku PO pisało na Twitterze, że 3 miliardy zamiast na tvp pójdą na lepsze cele? O tu: https://twitter.com/Platforma_org/statu ... XouPg&s=08

No to coś nie pykło, bo w poprawce do ustawy budżetowej jest przewidziana pula 3 miliardów na tvp. Zupełnie przypadkiem też z TVN pożegnał się kilkoro dziennikarzy i jeszcze większym przypadkiem stacja zwolniła ich z zakazu pracy u konkurencji. Za moment jeszcze Kaśkę wycisgba spodnjamiegos kamienia.

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 215 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL