FSGK.PL

since 1998
Teraz jest 3 maja 2024, o 18:10

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 listopada 2021, o 15:03 
Avatar użytkownika
TR-8R
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:37
Posty: 4193
Lokalizacja: media polskojęzyczne
zodi napisał(a):
Mnie zupełnie nie. A jak znów zaczną im słupki lekko spadać to Łukaszenka z Putinem dosypią trochę uchodźców albo podgrzeją atmosferę w inny sposób by uratować swoich szkodników. Nic tak nie jednoczy prostego elektoratu jak poczucie zagrożenia. Kiedy władza broni nas przed cywilizacją śmierci i chorobami, które zawlec mogą uchodźcy nic innego nie jest ważne! Ch.j tam inflacja, sądy czy cokolwiek innego.


Słodki Jeżu. Toczy się wojna hybrydowa z całą Unią, w tej chwili na granicach Polski, Litwy i Łotwy. Putin testuje jednolitość UE. I ku zaskoczeniu wszystkich UE jest autentycznie zgodna. Babka z Fronteksu przyjeżdża do Polski i mówi, że jest pod wrażeniem sprawności polskiego rządu (chociaż wiemy, że to wszystko takie gadanie na wyrost, ale chodzi o to, żeby trzymać linię). Nawet w Niemczech wszystkie poważne siły polityczne mówią, że na razie to jednak dziękują za dodatkowych imigrantów i przesyłają wyrazy wsparcia oraz całuski dla Kaczafiego. Wszyscy wiedzą, o co kaman, poza opozycją, która łyka każdą bulwa nać wrzutkę z Białorusi. O wywózkach, o pobiciach, o tym jak żołnierze WOT-u grążą imigrantom, że będą im mordować dzieci (bo, jak wiadomo, co drugi WOT-owiec, to arabista). Po prostu curwa kyrk.

Ale ja nie o tym, że opozycja postanowiła polec na tym wzgórzu, w imię zasady, że nigdy z PiSiorem nie będą w aliansach i przed Kaczorem nie ugną szyi. Ich zbójeckie prawo. No ale żeby tu, na tym forum, zdrowi ludzie, też patrzyli na sytuację na granicy przez pryzmat polskiej polityki i jeszcze sobie dorabiali teorie, że Putin wspiera Kaczora (niechybnie chce wykończyć Polaków, rozpijając ich pieniędzmi z 500+, a na Litwę to batioszka też pewnie pcha imigrantów, by PiS wspierać), to już jest bulwa, mała przesada.

_________________
CD-Action, RETRO i cdaction.pl


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 8 listopada 2021, o 15:16 
Avatar użytkownika
Waniaaa!
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:07
Posty: 4016
Theeck napisał(a):
A poza tym - no offence - nasz kraj. Nieważne jakie chuje aktualnie żrą z koryta, kraju nam nie odbiorą i kraj jest nasz, a nie ten.


Nooo właśnie czym jest kraj? No bo kraj to ludzie którzy go tworzą, nie? A ludzi w masie można modyfikować, tworzyć narrację. I kraj można też pod siebie ustawić. Przecież to się robi na co dzień, no takie życie. Tylko ja bym się obawiał, że gdyby przypadkiem długodystansowo PiS i podobni byli w tym skuteczni to zrobili by sobie kraj, który już nie jest moją Polską.

_________________
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 8 listopada 2021, o 15:17 
Avatar użytkownika
Heavy Metal Troll
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:47
Posty: 5802
Skoro u nas jest tak zajebiście, jak babka mówiła, to czemu Białoruś właśnie przepycha tysiące migrantów przez naszą granicę, a nie przez dłuższą granicę z Litwą?

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka

_________________
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 8 listopada 2021, o 15:25 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
bursztynowy świeżob.


proponuję wszystkim rozkrzyczanym humanistom zamieszkać sobie teraz na podlasiu, w Sokólskiem. ALbo nawet w Białystoku. Bardzo fajnie czuć zmianę punktu widzenia, jak wziąć pod uwagę skąd te nawoływania o interwencji humanitarnej na granicy na socialach lądują.
na Podlasiu sytuacja jest dość napięta. Większość widziała lub słyszała o jakichś grupach łażących po lasach (na grzybobraniu - autentyczny przykład, reagują na "dzień dobry" odpowiedzią "helloł") czy paradujących przez wioski. Generalnie nie ma tendencji do przemocy, ale dzisiaj już wzięli za kłody i ruszyli na płot.
Nawet jesli ktoś karmi się pisowską propagandą, to jednak powszechnie ludzie nie mają wątpliwości że jest to zaplanowana i przemyślana akcja Putina i Łukaszenki. Ludzie całkiem serio zastanawiają się, jak daleko mają zamiar się posunąć.
Mało kto przejmuje się jakimiś wyrazami zaniepokojenia z UE, czy sytuacją geopolityczną w którą PiS kraj wpędził. Ale niektórzy mają rozum i tym bardziej się przejmują.
Życie oczywiście toczy się normalnie, ale sam muszę przyznać, że w tym momencie jakoś nie spieszno mi tam jechać. To jest destabilizacja sytuacji, nawet jeżeli w wymiarze mentalnym, ale - skuteczna.

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 8 listopada 2021, o 15:28 
Avatar użytkownika
Grzechu z Polityki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:45
Posty: 3510
DaeL napisał(a):
Ale ja nie o tym, że opozycja postanowiła polec na tym wzgórzu, w imię zasady, że nigdy z PiSiorem nie będą w aliansach i przed Kaczorem nie ugną szyi. Ich zbójeckie prawo. No ale żeby tu, na tym forum, zdrowi ludzie, też patrzyli na sytuację na granicy przez pryzmat polskiej polityki i jeszcze sobie dorabiali teorie, że Putin wspiera Kaczora (niechybnie chce wykończyć Polaków, rozpijając ich pieniędzmi z 500+, a na Litwę to batioszka też pewnie pcha imigrantów, by PiS wspierać), to już jest bulwa, mała przesada.


https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/stan-wyjatkowy-donald-tusk-ostatni-moment-aby-wladza-wziela-sie-do-roboty/wdp6w1r,79cfc278

No ten radykalny Tusk to prawie nocami rozcina płot, żeby i nasze zwierzęta gospodarcze molestowali...

Nie wiem jak tam Zodi, ale dla mnie mówienie, że ten rząd jest na rękę bardziej Putinowi niż Polsce to taki śmiech przez łzy, żeby nie oszaleć w w tym/naszym kraju ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 8 listopada 2021, o 15:53 
Avatar użytkownika
TR-8R
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:37
Posty: 4193
Lokalizacja: media polskojęzyczne
Gregor napisał(a):
No ten radykalny Tusk to prawie nocami rozcina płot, żeby i nasze zwierzęta gospodarcze molestowali...


Tusk miał autentycznie rozsądne podejście na samym początku tego cyrku. W przeciwieństwie do reszty swojej partii, która natychmiast go zakrzyczała. Potem przyłączył się do chóru idiotów. Teraz znowu się od niego odcina. Generalnie radziłbym faceta nie słuchać, bo jego zdanie może się za pół godziny zdezaktualizować.

A swoją drogą, to teraz wrzask jest taki, że trudno sobie wyobrazić co się będzie działo, jak pojawią się ofiary śmiertelne. Bo że się pojawią, to jestem pewien - Łukaszence jest to na rękę, więc jak będzie trzeba, to Białorusini zaczną do imigrantów strzelać, byle tylko były trupy do sfilmowania.

_________________
CD-Action, RETRO i cdaction.pl


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 8 listopada 2021, o 16:08 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
Ja bym po prostu przestrzegał prawa. A jak się skończą miejsca w ośrodkach dla cudzoziemcow to otwierał kolejne.

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 8 listopada 2021, o 16:15 
Avatar użytkownika
Bakelitowy Samiec Alfa
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:04
Posty: 1938
Niestety ofiary śmiertelne już są.

Ja mam odmienne zdanie i stanowisko obrońców Realpolitik w tym przypadku rozumiem ale go nie podzielam. Może to jest moja lewicowa dusza, może fakt bycia swiezo upieczonym rodzicem, ale w moim odczuciu to jeśli do obrony naszych wartości europejskich przed Putinem potrzebna jest akceptacja śmierci niewinnych osób na granicy, w tym małych dzieci, to może nie ma już czego bronić. Uważam, że powinniśmy postawić na granicy obozy przejściowe, wszystkich uchodźców w humanitarnych warunkach zimować i odliczać koszty od płatności za gaz rozsmarowane na poziomie unijnym.

A potem zastanowic się kogo i gdzie potrzebujemy i tych ludzi przyjmować normalnie, bo rynek pracy obecnie przy i kwiczy, na pewno by się tu przydali.


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 8 listopada 2021, o 16:19 
Avatar użytkownika
TR-8R
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:37
Posty: 4193
Lokalizacja: media polskojęzyczne
Turtles napisał(a):
Ja bym po prostu przestrzegał prawa. A jak się skończą miejsca w ośrodkach dla cudzoziemcow to otwierał kolejne.


Pytanie hipopotamiczne. Ilu uchodźców jesteśmy w stanie przyjąć, wyżywić i pilnować. Załóżmy na przykład, że korytarzem białoruskim zostanie przerzucony ułamek tego co przez Turcję - dajmy na to około 1 miliona ludzi. Widzisz jakieś możliwości na wytrzymanie tego przez polskie państwo? Wiesz od strony budżetu, możliwości zapewnienia porządku, ale też kosztów politycznych... Bo ja na to szans nie widzę. Powiem więcej, sądzę, że Białoruś może puścić taki strumień, że Niemców też to politycznie wykończy.

_________________
CD-Action, RETRO i cdaction.pl


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 8 listopada 2021, o 16:23 
Avatar użytkownika
Heavy Metal Troll
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:47
Posty: 5802
To nie jest lewicowe, Hal. To jest logiczne. Wpuszczasz do obozu przejściowego, robisz selekcję, odsyłasz. Tylko do tego trzeba jakiejkolwiek strategii w działaniu i współpracy z frontexem, UE i NATO. Frontexowi powiedzieliśmy, że nie potrzebujemy ich pomocy, z UE mamy na pieńku, a USA dyskutuje, jak tu nas wyjebać z NATO. Co ja gadam... Z kimś innym u steru, no może poza Konfederacją, prawdopodobnie do tej sytuacji w ogóle by nie doszło, bo ciepły człowiek i niedźwiedź nie podejmowaliby takich prób. Migranci przepychani kolanem ze wschodu to wynik skłócenia się PiS-u z całym światem oraz naszej obecnej sytuacji międzynarodowej. Pytacie jeszcze, czy Putinowi PiS jest na rękę?

Co PiS robił przez ostatnie miesiące? Jak się przygotował na to, co się teraz dzieje? Powtarzają frazesy o wojnie hybrydowej, a czy potępili władze Białorusi, nałożyli sankcje, odwołali ich ambasadora, zamknęli ruch na granicy? Cokolwiek?

_________________
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"


Ostatnio edytowano 8 listopada 2021, o 17:49 przez ThimGrim, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 8 listopada 2021, o 16:41 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
DaeL napisał(a):
dajmy na to około 1 miliona ludzi

dajmy 10 milionów, co sie będziemy.

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 8 listopada 2021, o 18:46 
Avatar użytkownika
Bakelitowy Samiec Alfa
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:04
Posty: 1938
Turtles napisał(a):
DaeL napisał(a):
dajmy na to około 1 miliona ludzi

dajmy 10 milionów, co sie będziemy.

Milion? Przypomnijmy może że Białoruś nie graniczy jak Turcja z krajami w stanie wojny, tylko musi przywozić sobie tych uchodźców samolotami. Lot Mińsk - Bagdad to 5 godzin w jedną stronę bez tankowania, cła, procedur serwisowych itd. Zakładając że Łukaszenko poświęciłby na ten cel 4 spore samoloty i latałyby pełne 7 dni w tygodniu przez cały rok, to przywiezienie miliona ludzi zajęłoby mu 3 lata. Dla mnie to science fiction.


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 8 listopada 2021, o 19:07 
Avatar użytkownika
TR-8R
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:37
Posty: 4193
Lokalizacja: media polskojęzyczne
Halaster napisał(a):
Milion? Przypomnijmy może że Białoruś nie graniczy jak Turcja z krajami w stanie wojny, tylko musi przywozić sobie tych uchodźców samolotami. Lot Mińsk - Bagdad to 5 godzin w jedną stronę bez tankowania, cła, procedur serwisowych itd. Zakładając że Łukaszenko poświęciłby na ten cel 4 spore samoloty i latałyby pełne 7 dni w tygodniu przez cały rok, to przywiezienie miliona ludzi zajęłoby mu 3 lata. Dla mnie to science fiction.


Dziennik Gazeta Prawna pisał parę dni temu, że Bieławia w zasadzie w tej chwili obsługuje tylko kierunki Turcja-Białoruś, a dziennie ląduje nawet po kilkanaście wypełnionych po brzegi samolotów. Nie wiem, czy chodzi o takie, co przewożą 100 osób czy 400 osób, ale, tak czy siak, nie wygląda to dobrze. A jest skąd, bo od 2019 UE płaci Turcji za niewpuszczanie do Europy ok. 3,6 mln migrantów. Tylko że oni nie są z tego stanu rzeczy szczególnie zadowoleni, a Łukaszenka zaoferował inną drogę.

_________________
CD-Action, RETRO i cdaction.pl


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 8 listopada 2021, o 20:34 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
Halaster napisał(a):
Może to jest moja lewicowa dusza
Owszem :)

Halaster napisał(a):
może fakt bycia swiezo upieczonym rodzicem
Bo starzy rodzice to już są pozbawieni wrażliwości i empatii?

Halaster napisał(a):
do obrony naszych wartości europejskich przed Putinem
Nikt tu nie broni żadnych wartości europejskich przed żadnym Putinem, po prostu nie wpuszczamy ludzi nielegalnie. Po to są przejścia graniczne, konsulaty i wizy.

Halaster napisał(a):
potrzebna jest akceptacja śmierci niewinnych osób na granicy w tym małych dzieci
A dlaczego nie oskarżasz rodziców o brak odpowiedzialności i igranie życiem swoim i własnych dzieci? Szukanie winowajcy wszędzie poza prawdziwym winowajcą - to takie lewicowe jest Halu, że w Sevres powinno być :P

Halaster napisał(a):
A potem zastanowic się kogo i gdzie potrzebujemy i tych ludzi przyjmować normalnie, bo rynek pracy obecnie przy i kwiczy, na pewno by się tu przydali.
Cały czas możemy ich przyjmować, niech złożą wnioski w konsulatach, pokażą dokumenty o przydatności do pracy i czemu nie. Inżynierów i lekarzy w każdej chwili i liczbie. Nie muszą koczować na granicy.

Counter - ludzi aż tak radykalnie jak się obawiasz zmienić się nie da. Nawet jak komuna przez 45 lat próbowała, to się nie udało. Nie uda się też ani PiSowi ani nawet Razem czy Konfie jakby byli u władzy ;)

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 8 listopada 2021, o 20:47 
zielony
Offline

Dołączył(a): 1 stycznia 2015, o 21:56
Posty: 896
DaeL napisał(a):
Tusk miał autentycznie rozsądne podejście na samym początku tego cyrku. W przeciwieństwie do reszty swojej partii, która natychmiast go zakrzyczała. Potem przyłączył się do chóru idiotów. Teraz znowu się od niego odcina. Generalnie radziłbym faceta nie słuchać, bo jego zdanie może się za pół godziny zdezaktualizować.


:D

Generalnie radziłbym DaeLa nie czytać skoro wydaje mu się, że Fabrice Leggeri to jakaś babka


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 8 listopada 2021, o 20:54 
Avatar użytkownika
Bakelitowy Samiec Alfa
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:04
Posty: 1938
DaeL napisał(a):
Halaster napisał(a):
Milion? Przypomnijmy może że Białoruś nie graniczy jak Turcja z krajami w stanie wojny, tylko musi przywozić sobie tych uchodźców samolotami. Lot Mińsk - Bagdad to 5 godzin w jedną stronę bez tankowania, cła, procedur serwisowych itd. Zakładając że Łukaszenko poświęciłby na ten cel 4 spore samoloty i latałyby pełne 7 dni w tygodniu przez cały rok, to przywiezienie miliona ludzi zajęłoby mu 3 lata. Dla mnie to science fiction.


Dziennik Gazeta Prawna pisał parę dni temu, że Bieławia w zasadzie w tej chwili obsługuje tylko kierunki Turcja-Białoruś, a dziennie ląduje nawet po kilkanaście wypełnionych po brzegi samolotów. Nie wiem, czy chodzi o takie, co przewożą 100 osób czy 400 osób, ale, tak czy siak, nie wygląda to dobrze. A jest skąd, bo od 2019 UE płaci Turcji za niewpuszczanie do Europy ok. 3,6 mln migrantów. Tylko że oni nie są z tego stanu rzeczy szczególnie zadowoleni, a Łukaszenka zaoferował inną drogę.


Za Wikipedia - cała Belavia rocznie przewozi około 300 tysięcy pasażerów (nieźle trafiłem), wg flight radar samoloty latają w różnicy kierunkach więc chyba raczej milion nam prędko nie grozi.


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 8 listopada 2021, o 20:57 
Avatar użytkownika
TR-8R
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:37
Posty: 4193
Lokalizacja: media polskojęzyczne
grel3gargamel napisał(a):
Generalnie radziłbym DaeLa nie czytać skoro wydaje mu się, że Fabrice Leggeri to jakaś babka

Babka czy facet - komu to robi różnicę? Na pewno nie światłym ludziom. Ale Ty jak widzę, wolisz stać po niewłaściwej stronie historii :)

_________________
CD-Action, RETRO i cdaction.pl


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 8 listopada 2021, o 21:12 
Mr. Kroper
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:56
Posty: 4835
Theeck napisał(a):
Counter - ludzi aż tak radykalnie jak się obawiasz zmienić się nie da. Nawet jak komuna przez 45 lat próbowała, to się nie udało.


Ze niby co sie nie udalo? Przeciez u nas wiekszosc osob ma wlasnie nastrojone komuna myslenie o wspanialym dobrobycie dzieki socjalizmowi i z tesknota wspomina lata 70/80 jak to tam niby bylo wspaniale i cudownie.

Jedyne co komuna zjebala to to ze na sile chciala walczyc z drugim zmieniającym swiatopoglad osrodkiem czyli KK. I przez to przerznela.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 8 listopada 2021, o 21:26 
Avatar użytkownika
Heavy Metal Troll
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:47
Posty: 5802
Theeck napisał(a):
Nikt tu nie broni żadnych wartości europejskich przed żadnym Putinem, po prostu nie wpuszczamy ludzi nielegalnie. Po to są przejścia graniczne, konsulaty i wizy.


Polska ma obowiązek przyjmować wnioski o azyl także poza przejściami granicznymi. Nawet jeśli złapią migrantów w środku lasu.

_________________
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 8 listopada 2021, o 21:29 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:41
Posty: 2141
Ludzie, którzy na co dzień przez wszystkie przypadki odmieniają słowo praworządność, mają na nią wywalone jeśli chodzi o kwestie przekraczania granicy. Paradne.

_________________
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 8 listopada 2021, o 21:39 
Avatar użytkownika
Grzechu z Polityki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:45
Posty: 3510
Cytuj:
proponuję wszystkim rozkrzyczanym humanistom zamieszkać sobie teraz na podlasiu, w Sokólskiem. ALbo nawet w Białystoku.


To generalnie niehumanitarne :P

Dael, ale czy ja dobrze rozumiem, że twierdzisz, że rzetelne info w sprawie zadymy granicznej to trzeba szukać po stronie pisowskiej (celowo nie pisze polskiej)? No bo dziennikarzy zbanowali.

W ogóle ciekawy przypadek, że ta akcja akurat przy 11.11 jak są mniejsze widoki na dobrą zadymę w Warszawie (nawet Zer0 nie uratował oficjalnego marszu patriotów wodzonych na pokuszenie przez kostkę brukową). Na pewno w KGB nie mają tego pomysłu rozpykanego? ;) ;) ;)

EDIT:

https://www.onet.pl/informacje/onetwarszawa/warszawa-zbigniew-ziobro-mowi-o-obywatelskim-nieposluszenstwie-na-11-listopada/wgv69rc,79cfc278

A nie, mój błąd. Nie da się go przerzucić za płot na stronę Łukaszenki?

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 8 listopada 2021, o 21:41 przez Gregor, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 8 listopada 2021, o 21:41 
Kofan Annan
Offline

Dołączył(a): 11 maja 2014, o 00:36
Posty: 2600
DaeL napisał(a):
zodi napisał(a):
Mnie zupełnie nie. A jak znów zaczną im słupki lekko spadać to Łukaszenka z Putinem dosypią trochę uchodźców albo podgrzeją atmosferę w inny sposób by uratować swoich szkodników. Nic tak nie jednoczy prostego elektoratu jak poczucie zagrożenia. Kiedy władza broni nas przed cywilizacją śmierci i chorobami, które zawlec mogą uchodźcy nic innego nie jest ważne! Ch.j tam inflacja, sądy czy cokolwiek innego.



Ale ja nie o tym, że opozycja postanowiła polec na tym wzgórzu, w imię zasady, że nigdy z PiSiorem nie będą w aliansach i przed Kaczorem nie ugną szyi. Ich zbójeckie prawo. No ale żeby tu, na tym forum, zdrowi ludzie, też patrzyli na sytuację na granicy przez pryzmat polskiej polityki i jeszcze sobie dorabiali teorie, że Putin wspiera Kaczora (niechybnie chce wykończyć Polaków, rozpijając ich pieniędzmi z 500+, a na Litwę to batioszka też pewnie pcha imigrantów, by PiS wspierać), to już jest bulwa, mała przesada.


Ja nie twierdzę, że to utrzymanie PiSu u władzy to główny cel Putina i całej zadymy z obroną granic. Jedynie, że na Kremlu pieką kilka pieczeni na jednym ogniu - wspieranie populistycznych, antyeuropejskich rządów w Polszy jest na pewno jedną z nich (choć nie taką, która miałaby zostać podana jako danie główne).


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 8 listopada 2021, o 21:54 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
Razorblade napisał(a):
Ze niby co sie nie udalo? Przeciez u nas wiekszosc osob ma wlasnie nastrojone komuna myslenie o wspanialym dobrobycie dzieki socjalizmowi i z tesknota wspomina lata 70/80 jak to tam niby bylo wspaniale i cudownie.
Ludzie tęsknią za młodością i łatwym, bo bez ryzyka rynkowego i bezrobocia, życiem w ustroju, w którym weszli w dorosłość, założyli rodziny i dostali talon na malucha. :)
Ale ich mentalności (większości z nich) komuna nie dała rady zmienić - oni i tak wiedzieli swoje, a do ustroju i jego głupot się dostosowali.

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 8 listopada 2021, o 23:29 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
Ja zwalam moje podejście na jednak wychowanie w chrześcijańskim kraju, lekcje religii, przygotowanie do komunii itp. No jakoś pamiętam te uczynki miłosierdzia wzgledem ciała.



Theeck napisał(a):
Nikt tu nie broni żadnych wartości europejskich przed żadnym Putinem, po prostu nie wpuszczamy ludzi nielegalnie. Po to są przejścia graniczne, konsulaty i wizy.


No to teraz opowieśc jak od zawsze wyglądały przejścia graniczne na wschodzie
Idzie sobie Czeczen na granice mówi "dzien dobry panie pograniczniku -o dzien dobry panie czeczenie, jest pan dzis naszym pierwszym klientem - bardzo mi miło panie pograniczniku, chcialbym prosic o azyl - oczywiscie panie czeczenie zapraszamy do okienka c <czeczen idzie do okienka c a tam czeka na niego drugi pogranicznik ktory zacznie procedury
PRZYCHODZI DRUGI CZECZEN TEGO DNIA "dzien dobry panie pograniczniku ja o azyl - dzien dobry panie czeczenie, okienko c <na okienku C wisi napis zamkniete otwarte jutro od 8 rano> bo niestety przepustowośc przejscia granicznego jest na 1 osobe czy tam rodzine dziennie jezeli chodzi o ochrone międzynarodową

No i wszystko fajnie jak czekac trzeba miesiac, ale jak sie kolejka wydłuża (z przyczyn zaplanowanych przez Lukaszenke oczywiscie) to pojawia sie problem.
DaeL napisał(a):
Ilu uchodźców jesteśmy w stanie przyjąć, wyżywić i pilnować


Dla 38milionowego kraju w strukturach natowskich i europejskich? Nie wiem? dziesiatki tysięcy? Setki? Myślę, ze jestesmy w stanie.

Mówisz o "DAJMY NA TO MILIJONIE" dla porówniania cały kryzys migracyjny w 2015 zamknął się wedle wiki w 1,8 milionie ludzi. Dla całego kontynentu. W samej Unii żyje koło pół miliarda. To był ten zalew. Gdyby milyjon ludzi chcial sforsować granicę, to wierz mi, że by sforsował.


Co to znaczy politycznie wykończy? Chodzi o histeryczny strach konserwatystów? Czyli są dwa wyjścia z sytuacji. Albo łamac prawa człowieka, konwencje, prawo ludzkie i boskie, pozwalac ludziom umierać na mrozie ALBO przestać się bać. Szczególnie, to że rozpoczniemy procedury ochrony miedzynarodowej nie oznacza, że mahoniowy gość juz kolejnego dnia zabierze Ci te dziewczyne na która masz oko od roku ale boisz sie zagadać. To oznacza tylko tyle, że zostanie rozpoczęte postępowanie adminsitracyjne.


Słyszę cały czas o wojnie hybrydowej jakiejs, że Lukaszenko wykorzystuje ludzi jak pociski. Przepraszam bardzo, czy Afganczycy chca przejsc przez granice, osiedlić się na podlasiu i ogłosic separatystyczny kalifat białoruski? Czy co? Czego sie dokładnie boją ludzie, którzy sie boją imigrantów?
snt napisał(a):
Ludzie, którzy na co dzień przez wszystkie przypadki odmieniają słowo praworządność, mają na nią wywalone jeśli chodzi o kwestie przekraczania granicy. Paradne.


Wręcz odwrotnie. Ludziom, którzy odmieniają słowo praworządność bardzo zależy na rządach prawa. A prawo jest łamane przez pograniczników. "organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach praw"
Theeck napisał(a):
Cały czas możemy ich przyjmować, niech złożą wnioski w konsulatach, pokażą dokumenty o przydatności do pracy i czemu nie. Inżynierów i lekarzy w każdej chwili i liczbie. Nie muszą koczować na granicy.

Nie masz pojęcia o czym mówisz.

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 9 listopada 2021, o 00:08 
zielony
Offline

Dołączył(a): 1 stycznia 2015, o 21:56
Posty: 896
Cytuj:
– Jutro sprawdzimy jak się zachowają panie i panowie z totalnej opozycji. Sprawdzimy w obliczu tego ataku, którego eskalacja dziś miała miejsce. Zobaczymy jak oni się zachowują, a ocenią to oczywiście wyborcy. Ocenią taką postawę wyborcy. Ocenią ich intencje, sposób zachowania. Bezpieczeństwo jest warunkiem podstawowym dla rozwoju naszego kraju – mówił Mariusz Błaszczak w TVP Info.


W celową zmowę z Łukaszenką.Putinem nie wierzę, ale że jak na razie ta sytuacja politycznie opłaca się PiSowi i ten chce to wykorzystać nie mam wątpliwości (Pawłowicz wprost wrzeszczy o zdradzie). I to akurat jak się sondaże pogorszyły


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 9 listopada 2021, o 00:12 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
"Albo łamac prawa człowieka, konwencje, prawo ludzkie i boskie, pozwalac ludziom umierać na mrozie ALBO przestać się bać. "


Tutrles, serio? Albo łamać prawo, albo PRESTAĆ SIĘ BAĆ? Ja naprawdę jestem calkowicie zafascynowany tym podejściem. Moja młodsza siostra mniej naiwna, kiedy "pożyczałem" jej kieszonkowe piętnaście lat temu.

Jakie prawa łamie Polska nie wpuszczając nielegalnych imigrantów przez granicę? Pokaż mi jedno prawo, które łamie Polska wobec obywateli przebywających na terenie innego kraju nie wpuszczając ich na swoje terytorium. Jedno prawo, gdzie jest napisane expicite i stricte: MASZ SIĘ PRZESTAĆ BAĆ I WPUSZCZAJ NIELEGALNYCH. Pokaż mi, oświeć mnie. Też chcę lewicowo zmądrzeć, naprawdę. Jeden przepis. I nie fasadową i generalną Konwencję Genewską, ale powszechnie obowiązujący przepis na terenie RP.

A teraz, dla ubarwienia Twójej alternatywy "PRZESTAĆ SIĘ BAĆ" proponuję zrównać z faktami:

1. Białoruś realizuje nielegalne transporty imigrantów z Iraku/Afgana/Turcji. Latają samoloty specjalne, w tym tygodniu [url]https://www.dw.com/pl/media-więcej-lotów-z-bliskiego-wschodu-do-mińska/a-59746222[/url] zapowiedzieli znaczące zwiększenie kursów. DaeLowego miliona może nie zrobią w tym roku, może i chętni się skończą kiedyś, ale to jest kilkanaście samolotów tygodniowo.

2. W Sieci są setki relacji prowadzonych przez imigrantów - Tik tok, Insta, wybierz sobie. Jak znajde jutro chwile, to poprzerzucam linki bo mam na telefonie tego troche od siostry.
[edit]Np ten facet rąbie białoruskie drzewo i krzyczy że mu zimno w kurtce, która w polskim sklepie kosztuje 5-6k złotych.

Albo tu inny chłop relacjonuje, jak mu elegancko cała podróż minęła, wraz z przelotem pierwszą klasą i wyjazdem juz na FNW do Reichu. Cały przerzut z Turcji do Niemiec smuglerzy kasują 5k dolarów, na to akurat mam linka bo niemcy podali - klik.

3. Ci ludzie nie uciekają od wojny, tylko do Niemiec. Krzyczą to nawet na nagraniach.

4. I to nie są biedni ludzie, w przeważającej większości młodzi silni mężczyźni bez rodzin - ten sam manewr co parę lat temu na łodziach we Włoszech i Grecji.

5. Cała akcja trwa od miesięcy i jest powszechnie już (nawet przez UE, USA i inne et caetery) rozumiana jako element wojny hybrydowej mającej na celu destabilizacje sytuacji w naszej częsci kontynentu.

6. Turcja trzyma UE w szachu z ponad 3milionowym obozem uchodźców u siebie, za który dostaję od nas kasę. Może to do niektórych intelektów nie docierać, ale pokuszę się o prostą intepretacje: UE nie rozwiązała pokojowo i humanitarnie poprzedniego kryzysu imigranckiego, wbrew iluzji kreowanej przez media. Unia po prostu usiadła do stołu, napiła się wódki z łamiącym KONWENCJE dyktatorem i zapłaciła mu gruby hajs żeby trzymał "motłoch" z dala od jej granic.

7. ... co zasadniczo było na arenie międzynarodowej strzałem w kolano, bo pokazało wszystkim przeciwnikom, jak słaba i nieefektywna jest to instytucja, jak można ja szachować chociazby takimi prymitywnymi metodami jak wędrówka ludów.


Ale nie, według Twego wspaniałego binokla, świat jest po prostu jak reklama leku na zaparcia i musimy PRZESTAĆ SIE BAĆ i respektować prawo międzynarodowe.

W życiu nie dostapiłem takiego ataku ojkofobii i takiego relatywizmu, chociaż relatywistą jestem namiętnym.
Naprawdę, zapraszam na Podlasie. Nawet dom udostepnie, stoi pusty - raptem 50km od granicy.

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Ostatnio edytowano 9 listopada 2021, o 00:30 przez Pquelim, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 9 listopada 2021, o 00:30 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj:
4. Cała akcja trwa od miesięcy i jest powszechnie już (nawet przez UE, USA i inne et caetery) rozumiana jako element wojny hybrydowej mającej na celu destabilizacje sytuacji w naszej częsci kontynentu.


Wytłumacz mi tę destabilizację jeszcze.
Cytuj:
musimy PRZESTAĆ SIE BAĆ i respektować prawo międzynarodowe.

No musimy respektować prawo miedzynarodowe, które jest implementowane w naszym prawie krajowym. Nie rozumiem, czego Ty nie rozumiesz.
Cytuj:
Jakie prawa łamie Polska nie wpuszczając nielegalnych imigrantów przez granicę? Pokaż mi jedno prawo, które łamie Polska wobec obywateli przebywających na terenie innego kraju nie wpuszczając ich na swoje terytorium. Jedno prawo, gdzie jest napisane expicite i stricte: MASZ SIĘ PRZESTAĆ BAĆ I WPUSZCZAJ NIELEGALNYCH. Pokaż mi, oświeć mnie. Też chcę lewicowo zmądrzeć, naprawdę. Jeden przepis. I nie fasadową i generalną Konwencję Genewską, ale powszechnie obowiązujący przepis na terenie RP.

https://bip.brpo.gov.pl/index.php/pl/co ... naruszenie

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 9 listopada 2021, o 00:38 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
Turtles napisał(a):
Wytłumacz mi tę destabilizację jeszcze.



jasne. jak masz pod płotem kilkanaście tysięcy afgańskich uchodźców, to czujesz się niestabilnie. to tak na chłopski rozum, swoimi słowami.

a tu masz słowa Neda Price, jakiegoś tam lewaka zza oceanu:
"In Washington, U.S. State Department spokesman Ned Price expressed concern “with disturbing images and reports emanating from the Belarus-Poland border” and stressed that the U.S. “strongly condemns the Lukashenko regime’s political exploitation and coercion of vulnerable people and the regime’s callous and inhumane facilitation of irregular migration flows across its borders.”

He said the U.S. was calling on “the regime to immediately halt its campaign of orchestrating and coercing irregular migrant flows across its borders into Europe" and warned that if the regime “refuses to respect its international obligations and commitments ... we will continue to pressure Lukashenko and will not lessen our calls for accountability."


Na przepisy odpowiada dalsza część Twojego własnego linka. Ta, w której udzielono odpowiedzi na stanowisko RPO.
Interpretacje są po to, aby się prawnicy mogli spierać.
Pokaż mi proszę na tym nagraniu gdzie Ci migranci próbują złożyć wniosek o azyl i ochronę międzynarodową:


_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 9 listopada 2021, o 00:49 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
Myślałem o tych, których przez ostatnie tygodnie wyłapywano już w Polsce.

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 9 listopada 2021, o 00:54 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
Cytuj:
Myślałem o tych, których przez ostatnie tygodnie wyłapywano już w Polsce.


zdaje się, że oni trafiają gdzieś do obozów, gdzie papierologię mogą śmiało złożyć. nie wiem, nie śledzę losów tych, któym udało się przebić a jednak zostali złapani.

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 9 listopada 2021, o 01:02 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
Cytuj:
To nie jest lewicowe, Hal. To jest logiczne. Wpuszczasz do obozu przejściowego, robisz selekcję, odsyłasz. Tylko do tego trzeba jakiejkolwiek strategii w działaniu i współpracy z frontexem, UE i NATO. Frontexowi powiedzieliśmy, że nie potrzebujemy ich pomocy, z UE mamy na pieńku, a USA dyskutuje, jak tu nas wyjebać z NATO. Co ja gadam... Z kimś innym u steru, no może poza Konfederacją, prawdopodobnie do tej sytuacji w ogóle by nie doszło, bo ciepły człowiek i niedźwiedź nie podejmowaliby takich prób. Migranci przepychani kolanem ze wschodu to wynik skłócenia się PiS-u z całym światem oraz naszej obecnej sytuacji międzynarodowej. Pytacie jeszcze, czy Putinowi PiS jest na rękę?



Thim dobrze napisał. Od kiedy zacząłeś wygrywać z rzeczywistością, bo nie zauważyłem? :P

Tylko, że to nadal nie jest najważniejszy problem obecnie. w sensie - PiS. Ludzie boją się, bo te dzisiejsze obrazki po prostu wywołują niepokój.
a teza, ze za "PełO by nas tak nie wzięli" jest nie do udowodnienia, choć fakt - moi ziomkowie ze Wschodu (Ci bez TVP w teleodbiornikach) są strasznie wkurwieni na Kaczaffiego za uczynienie z RP nielubianej Zosi-samosi vel Orbanlandu v2. Wiara sie zwyczajnie obawia, że zaraz którędyśtam zaczną pojawiać się rosyjscy obywatele wraz czołgami dostępnymi w każdym sklepie. I na tych lękowych popędach można daleko zajechać politycznie, ale to bardzo naiwna szarża.

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Ostatnio edytowano 9 listopada 2021, o 01:07 przez Pquelim, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 9 listopada 2021, o 01:02 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
Pquelim napisał(a):
Cytuj:
Myślałem o tych, których przez ostatnie tygodnie wyłapywano już w Polsce.


zdaje się, że oni trafiają gdzieś do obozów, gdzie papierologię mogą śmiało złożyć. nie wiem, nie śledzę losów tych, któym udało się przebić a jednak zostali złapani.

Nie, są odstawiani na granice gdzieś w lesie.

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 9 listopada 2021, o 01:08 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
Pquelim napisał(a):
a sam status uchodźcy też jest trochę bardziej skomplikowany od "przyjechałem sobie na granicę samochodem

Status uchodzcy jest nadawany decyzją administracyjną, odmawiany również. Nawet w czasie tej procedury z pewnych przyczyn można odesłać sprawę do państwa trzeciego (np. Niemiec)

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 9 listopada 2021, o 05:45 
Avatar użytkownika
Heavy Metal Troll
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:47
Posty: 5802
Stwierdziam tylko, kto jest odpowiedzialny za to, co się teraz dzieje. PiS zjebał na całej linii. To nie jest teraz najważniejsze, ale warto o tym pamiętać, bo za chwilę ludzie, którzy teraz są ofiarami polityki PiS-u, znowu wybiorą PiS. Taki syndrom sztokholmski.

Kilka rad, co można zrobić, jest tutaj
https://twitter.com/MaciekDuszczyk/stat ... 6smvg&s=19

Nie analizowałem tego, ale generalnie rzecz biorąc - pomysły są, tylko znowu nie ma komu ich realizować. Nasz pomysł na obronność to przepychanki żołnierzy z człowiekiem-łopatą przy prowizorycznym płocie pokonanym w godzinę kilkoma drzewami. Do zamku Polska zbliża się las, jak w Makbecie. Ktoś wspomniał też, że skoro Białoruś robi w jednym miejscu taki tumult... to pewnie zielone żołnierzyki przechodzą teraz gdzie indziej. Bo na to też trzeba patrzeć, migranci mogą być zasłoną dymną dla ruchów oddzialików z Białorusi.

Ps. To też jest dobre z tymi filmikami migrantów i białoruskich zielonych żołnierzyków - jeszcze raz, komu zawdzięczamy, że możemy obecnie obserwować tylko narrację że wschodu, bo naszych mediów nie może być na granicy?
PS2. Gratis dla Theecka "niech złożą wnioski w konsulatach".


Załączniki:
Screenshot_20211108-152705__01.jpg
Screenshot_20211108-152705__01.jpg [ 219.63 KiB | Przeglądane 883 razy ]
Screenshot_20211108-205209__01.jpg
Screenshot_20211108-205209__01.jpg [ 248.73 KiB | Przeglądane 883 razy ]

_________________
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 9 listopada 2021, o 08:23 
Avatar użytkownika
Grzechu z Polityki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:45
Posty: 3510
Nie wiem jak dobrze wkleić twitta, ale w końcu coś racjonalnego, a nie jakieś krzyki opozycji:

Cytuj:
Opozycjo !
NA KOLANA !!!
PRZEPRASZAJCIE POLAKÓW za WSPÓLNY z Putinem i Łukaszenką ATAK na wschodnie GRANICE RP !!!
BŁAGAJCIE o WYBACZENIE żołnierzy WOJSKA Polskiego i STRAŻY GRANICZNEJ i ich RODZINY !
Na kolana ZDRAJCY !


https://twitter.com/KrystPawlowicz/status/1457647559904796676?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1457647559904796676%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fpulsembed.eu%2Fp2em%2FPAjRm23mZ%2F

:roll:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 9 listopada 2021, o 08:40 
Mr. Kroper
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:56
Posty: 4835
Ja tam w ogole nie rozumiem PiSu. Boi sie migrantow ktorzy chca sie dostac do znienawidzonych Niemiec. Przecież tu pociag nalezy podstawic ;)

Teze ze za PO by tego nie byko akurat obronic sie da. Tak, ten patent jest na "wznocnienie PiSu" ktory idealnie pasuje Putinowi, a Lukaszenka zagra jak ten mu karze. PO postepowalaby DOKLADNIE tak samo a oni nie maja żadnego powodu aby wspierac Tuska.

Gdyby zas chodzilo im stricte o destabilizacje regionu, to szanujmy sie. Najpierw wykonaliby jakies fikolki zeby wygrala u nas znow Lewica, bo ona by sie potknela o wlasne no... a nie, tego to chyba nawet Putin nie potrafilby ogarnac

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 9 listopada 2021, o 13:05 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
Mam jeszcze pytanie, dlaczego nazywacie sytuacje na granicy wojną hybrydową?

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 9 listopada 2021, o 13:22 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
bo to jest wojna hybrydowa*. ruscy uprawiają ją od lat, czeczenia, majdan na ukrainie, karabach. definicji jest wiele, pierwszy raz pojecie pojawilo sie w xxi wieku wlasnie na okreslenie dzialan federacji rosyjskiej. naewt rosjanin opracowal model przebiegu dzialan :)


ktos tam ode mnie napisał np taki artykuł:

klik

tutaj wiecej od Agencji Bezpieczenstwa Wewnętrznego - klik

a tutaj jeszcze jedno opracowanie z defence24 - to polecam szczegolnie, bo jest dosc czytelne i jest ten model Gierasimowa o ktorym wspomnialem..

disclaimer: W naukach społecznych, a zatem również w stosunkach miedzynarodowych rzadko kiedy obowiazuja twarde definicje, poniewaz punkt widzenia zawsze zalezy od punktu siedzenia. a juz zwlaszcza jesli uzywamy slowa "hybryda", czyli pojeciowy worek do ktorego mozna wrzucic wszystko. wiec owszem, mozna sie teraz zaczac kłócić co jest a co nie jest hybrydową formą wojny. mniej wiece tak samo klócono się o definicje terroryzmu, separatyzmu, partyzantki, sabotażu, czy interesu narodowego. Ja powiem, że Bandera to terrorysta i zbrodniarz wojenny, ukrainiec powie, ze bohater narodowy. I mozemy tak w kółko.

ale polecam poczytac materialy. jest i o destabilizacji i o celach i o motywach takich działań. mysle, ze wlasnie takiej edukacji nam trzeba, zeby rozpoznawac wspolczesne zagrozenia.


* - wypełnia większość definicji: jest to konflikt niemilitarny, o trudnym do ustalenia początku i ukrytym w pierwszej fazie przebiegu, niejawnych interesach i aktorach (nie wiemy dokladnie kto i po co), zaprzągniete sa narzedzia informacyjne (media masowe, propaganda i manupulacja), nie ma otwartego starcia zbrojnego (choc moze do nich doprowadzic), wielorakosc uzytych srodkow, widoczna mobilizacja, ukryty cel tych działań.
Ogolnie to Rosjanie prowadzą wojnę hybrydową z niemal całym zachodem i to od wielu lat juz, głównie za pomocą hakerów internetowych. Wojna hybrydowa moze przybierac rozne formy i ma charakter ciągły - raz działania przyspieszają, by potem zwolnić. Za pomocą wojny hybrydowej Putin zabrał sobie doniecki węgiel do Rosji.

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 9 listopada 2021, o 13:44 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
a tak wyglada dezinformacja od srodka:


_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 9 listopada 2021, o 14:07 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
Już rozumiem. Wojna hybrydowa to takie zjawisko, które nie jest wojną, ani nie jest hybrydowe, jak również takie zjawisko które jest wojną i jest hybrydowe. Czyli pojęcie zupełnie pozbawione znaczenia. To zaskakująco dużo tłumaczy. Dlatego politolog popierający aktualną władzę może nazywać sobie wszystkich, jej krytyków narzędziami wojny hybrydowej i nawet on sam może w to wierzyć.

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 9 listopada 2021, o 14:08 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
Bo na przykład
Pquelim napisał(a):
jest to konflikt niemilitarny
ale jednoczesnie
Cytuj:
Z kolei Biuro Bezpieczeństwa Narodowego w swoim mini słowniku definiuje wojnę hybrydową jako …wojnę łączącą w sobie jednocześnie różne możliwe środki i metody przemocy, w tym zwłaszcza zbrojne działania regularne i nieregularne, operacje w cyberprzestrzeni oraz działania ekonomiczne, psychologiczne, kampanie informacyjne (propaganda) itp

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 9 listopada 2021, o 14:18 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
fenomen. lepszy opis rzeczywistosci bedzie jak zanegujemy wojne hybrydowa i w ogole nic sie nigdy nie dzialo? I krym sam sie zglosil do aneksji FR?

uwielbiam takie malkontenctwo. nauka w niedoskonaly sposob opisuje zastana rzeczywistosc, probuje laczyc je w modele i koncepcje zeby rozjasnic troche stan wiedzy, ale zawsze przyjdzie jakis ignorant i powie, ze tu nie ma przecinka, a tu sie w definicji dwie rzeczy wykluczaja. po co Wam cokolwiek tlumaczyc ludzie, skoroscie tak odporni na wiedzę? czego szukacie zadajac te pytania?

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 9 listopada 2021, o 14:23 
Avatar użytkownika
TR-8R
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:37
Posty: 4193
Lokalizacja: media polskojęzyczne
Turtles napisał(a):
Status uchodzcy jest nadawany decyzją administracyjną, odmawiany również.


Owszem. I z przyczyn oczywistych wszyscy, którzy próbują sforsować granicę, statusu uchodźcy by nie dostali. Ale jeśli trzeba to powiedzieć wprost, no to powiedzmy - to są imigranci, nie uchodźcy, nie szukają schronienia przed wojną, ponieważ przybywają (pośrednio) z Turcji i Białorusi, gdzie wojny nie ma. Wyrażają też zainteresowanie nie tyle znalezieniem się w państwie bezpiecznym, co dotarciem do Niemiec.

Oczywiście jeśli mielibyśmy przyjąć postulat prawidłowego przetworzenia wniosków, no to należałoby tych ludzi odprowadzić do otwartych ośrodków dla uchodźców (nb. z polskich ośrodków, to akurat większość ludzi znika i odnajduje się w Niemczech, ale newermajnd). Tam byliby utrzymywani przez ponad rok (teoretycznie to powinno być 6 miesięcy, ale wiadomo jak u nas idą wszystkie postępowania administracyjne). Sądzę, że to jest dla Polski niebezpieczne. Na szczęście imigranci dają nam do rąk poważny argument. Oni sami nie stosują się do prawidłowej procedury przy uzyskiwaniu statusu uchodźcy. Powinni natychmiast po przekroczeniu granicy zgłosić chęć uzyskania azylu Straży Granicznej. Jako że - mimo wysiłku kilku nagrzanych prawników, którzy jeździli na granicę przed wprowadzeniem stanu wyjątkowego - zrobiło tak do tej pory bodaj kilkanaście osób, to możemy zastosować procedurę pouczenia o zakazie przekraczania granicy państwowej w miejscu niedozwolonym i odstawić za granicę. Jest to oczywiście chujowe działanie, ale nie bardzo rozumiem dlaczego mielibyśmy przyjmować wobec imigrantów postawę pomagając w pokonaniu formalności, skoro wszyscy i tak wiedzą, że ich celem nie jest status uchodźcy w Polsce.

Turltes napisał(a):
Nawet w czasie tej procedury z pewnych przyczyn można odesłać sprawę do państwa trzeciego (np. Niemiec)

Musisz tę część mi wyjaśnić, bo nie bardzo kojarzę o co chodzi. To ma być przekazanie imigranta wraz w wnioskiem o azyl do Niemiec? To jest na podstawie jakiejś umowy międzynarodowej? Jaka tu niby jest procedura, bo przyznam, że pierwsze o tym słyszę.

_________________
CD-Action, RETRO i cdaction.pl


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 9 listopada 2021, o 14:56 
Avatar użytkownika
purpurowy
Offline

Dołączył(a): 17 czerwca 2014, o 15:58
Posty: 7357
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!
Cytuj:
Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow porównał we wtorek sytuację na granicy polsko-białoruskiej z falą uchodźców z terytorium Turcji. Przypomniał, że Unia Europejska wspierała finansowo pozostanie uchodźców w Turcji. Jego zdaniem UE mogłaby tak samo pomóc Białorusi.

- Dlaczego nie można również pomagać Białorusinom, którzy mają pewne potrzeby, tak aby uchodźcy, których Litwa i Polska nie chcą wpuszczać na swoje terytorium, żyli w normalnych warunkach? - powiedział rosyjski minister na konferencji prasowej.


https://twitter.com/rianru?ref_src=twsr ... 0akt091348

Pięknie zagrane! Brawo!


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 9 listopada 2021, o 15:04 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
Cytuj:
Klaus Geiger zauważa, że w UE w sprawie migracji wciąż są dwa światy: ten idealny i realny. Ten idealny opiera się na prawie UE i wspaniałomyślnych zasadach, że gdy "migrant postawi stopę na ziemi UE, nie może zostać odesłany, tylko ma prawo złożyć wniosek o azyl". "Dopiero gdy wniosek zostanie odrzucony, może zostać odesłany z powrotem" – wyjaśnia autor.

"W realnym świecie jest jednak pewien problem: kto raz dotrze do UE, ten robi wszystko – i to ludzkie – by tu pozostać, nawet jeśli nie ma szansy na azyl. Prawo UE okazało się piętą achillesową" – zauważa Geiger. Dodaje, że od lat państwa UE próbują obejść te zasady, w wielu miejscach na granicach Unii powstają ogrodzenia, a tam, gdzie to niemożliwe zawierane są pakty z krajami, jak Turcja, Maroko, Libia czy Niger. "Krajom po drugiej stronie granicy płaci się, by powstrzymywały migrantów" – dodaje.

"Komisja Europejska i wielu niemieckich polityków pozwala sobie nadal na luksus życia w idealnym świecie, także w przypadku kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej. UE zarzuca Polsce łamanie obowiązującego prawa, bo odsyła migrantów przez granicę z powrotem na Białoruś. I krytykuje rząd w Warszawie za to, że buduje płot na granicy" – pisze Geiger. Pyta, czy Unia niczego się nauczyła z kryzysu 2015 r., gdy pod kierunkiem Angeli Merkel pozwolono na napływ migrantów, "a niemieckie państwo niemal straciło kontrolę". "A w konsekwencji wzmocniły się antyeuropejskie siły w całej Europie, a Wielka Brytania opuściła UE"




Die Welt

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 9 listopada 2021, o 15:14 
Avatar użytkownika
Grzechu z Polityki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:45
Posty: 3510
Nie czaję skąd oni biorą aż tylu chętnych do wyrolowania tych migrantów. Dla każdego w promieniu kilku tyś. km od tej granicy jest jasne, że Ci ludzie będą co najwyżej mięsem armatnim Putina / programem wyborczym konfederacji i pisu.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 9 listopada 2021, o 15:17 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
Gregor - na insta i tiktoku jest masa sotries ludzi ktorym sie udało i są już w reichu. Ludzie będą się napędzać tak samo jak w 2015. Chociaz tej mentalnosci tez nie czaje, ale jednak trzeba wziąć na klatę. Zwłaszcza Afgańczycy, którzy naprawdę chętnie spierniczają przed Talibami.

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 9 listopada 2021, o 15:54 
Avatar użytkownika
Heavy Metal Troll
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:47
Posty: 5802
Pquelim napisał(a):
a tak wyglada dezinformacja od srodka:

Dezinformacja od środka? Mamy własną, lepszą!

Obrazek

_________________
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 9 listopada 2021, o 16:03 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
Turtles napisał(a):
Już rozumiem. Wojna hybrydowa to takie zjawisko, które nie jest wojną, ani nie jest hybrydowe, jak również takie zjawisko które jest wojną i jest hybrydowe. Czyli pojęcie zupełnie pozbawione znaczenia.
Ten brak wewnętrznej logiki, spójności i znaczenia powinien Ci - jako prawnikowi - raczej przynieść ulgę i pozwolić się w tym łatwo odnaleźć. :P

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 9 listopada 2021, o 17:06 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj:
Musisz tę część mi wyjaśnić, bo nie bardzo kojarzę o co chodzi. To ma być przekazanie imigranta wraz w wnioskiem o azyl do Niemiec? To jest na podstawie jakiejś umowy międzynarodowej? Jaka tu niby jest procedura, bo przyznam, że pierwsze o tym słyszę.

art.37 ustawy o udzielaniu cudzoziemcom ochrony na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. To wynika z rozporzadzenia ue

Cytuj:
fenomen. lepszy opis rzeczywistosci bedzie jak zanegujemy wojne hybrydowa i w ogole nic sie nigdy nie dzialo? I krym sam sie zglosil do aneksji FR?

Co?
Pquelim napisał(a):
uwielbiam takie malkontenctwo. nauka w niedoskonaly sposob opisuje zastana rzeczywistosc, probuje laczyc je w modele i koncepcje zeby rozjasnic troche stan wiedzy, ale zawsze przyjdzie jakis ignorant i powie, ze tu nie ma przecinka, a tu sie w definicji dwie rzeczy wykluczaja. po co Wam cokolwiek tlumaczyc ludzie, skoroscie tak odporni na wiedzę? czego szukacie zadajac te pytania?

Po prostu mialem wrażenie, że wielu ludzi uzywa sformułowania "wojna hybrydowa" tak jak ja używałbym "konflikt". Myślalem, że to kwestia niewyedukowania publicystów i polityków, ale teraz widzę, że się mylilem. Po prostu definicja jest tak mglista i niejasna. Doskonale rozumialem, dlaczego działania Rosji na Ukrainie nazywano wojną hybrydową -oficjalnie nieangazowanie wlasnych żołnierzy, wspieranie bojówek, wspieranie mniejszosci rosyjskiej, kampania propagandowa wycelowana w te mniejszość, działania militarne, koniec koncow "stablizująca" aneksja Krymu. Nie dostrzegałem tych elementów nigdy na granicy polskiej, ale teraz wytłumaczyłeś mi, że są one zbędne. Teraz już rozumiem, że w naukach społecznych mozna uzywać dowolnych słów i potem naprędce dopisywać do nich definicje. Ma to sens, bo w ten sposób można przekonywać (przykladowo), że zakup przez orlen tygodników lokalnych jest kwestią bezpieczeństwa narodowego i chroni nas przed "wojną (hybrydową)", co oczywiście brzmi lepiej. I jest "prawdą" z "naukowego" punktu widzenia. Albo minister Ziobro mówi, że ue wypowiedziała nam wojne hybrydową. I jak ktoś się nie zgadza to jest malkontentem, któremu nie warto nic tłumaczyc
Nie rozumiem jeszcze kilku rzeczy. Dlaczego skoro dostrzegam sprzeczność to jestem "odporny na wiedze"

Theeck - ja sie od prawa podatkowego trzymam z daleka :P
DaeL napisał(a):
otwartych ośrodków dla uchodźców

albo strzeżonych.
DaeL napisał(a):
Jest to oczywiście chujowe działanie, ale nie bardzo rozumiem dlaczego mielibyśmy przyjmować wobec imigrantów postawę pomagając w pokonaniu formalności, skoro wszyscy i tak wiedzą, że ich celem nie jest status uchodźcy w Polsce.

Chociażby ze wspólnych dla nas wszystkich (z naszego kręgu kulturowego) zasad moralnych wynikających z Nowego Testamentu.
DaeL napisał(a):
to są imigranci, nie uchodźcy, nie szukają schronienia przed wojną, ponieważ przybywają (pośrednio) z Turcji i Białorusi


Ten wymóg bezpośredniości jest gdzieś w przepisach krajowych wyartykułowany? Może jest, a ja nie kojarzę.

Ale oczywiście masz rację, że przeważająca większość chce sie dostać do Niemiec, często po prostu wykupiła od brokerów podróż do Niemiec, często ma tam rodziny, znajomych, w końcu bo w Niemczech sie lepiej żyje niż w Polsce. Tylko, że no co z tego?
Jeżeli ktoś przekracza granicę i nie domaga się ochrony miedzynarodowej to po prostu popełnia przestępstwo (o ile oczywiscie jest podmiotem kodeksu karnego) z 264kk. My tu wciąż mówimy raczej o setkach, a nie milionach ludzi. To się da jakoś normalnie ogarnąć inaczej niż poczekać aż wszyscy pozamarzają. Wydaje mi się. I argument "ale to bedzie wina Lukaszenki" jest dla mnie niewystarczający.

Nawiasem mówiąc, nie mam nic do zarzucenia (i chyba nikt może poza bbc) do zachowania polskich organów siłowych wczoraj.

Pytanie na marginesie jeszcze czy Łukaszenko nie przeszacował swoich mozliwosci sciagajac masowo ludzi.

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL