FSGK.PL

since 1998
Teraz jest 3 maja 2024, o 17:44

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1190 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 października 2023, o 21:00 
Avatar użytkownika
Loara
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:57
Posty: 2181
Lokalizacja: Słoik City
Po cholere lotnislo skoro jest juz w berlinie?
https://businessinsider.com.pl/gospodar ... wa/0j6eeef

Wysłane z mojego SM-A135F przy użyciu Tapatalka

_________________
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 23 października 2023, o 21:14 
Mr. Kroper
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:56
Posty: 4835
Nie zapomnij ze jeszcze w Moskwie i Madrycie!

A to w Berlinie akurat takie se. Lepszy Frankfurt.

CPK to glupi pomysl. Znaczy pomysl moze i nie, ale realizacja totalnie z dupy wzgledem kosztow, a sa bardzoej priorytetowe tematy w polskiej infrastrukturze. Wiekszosc planistow by to potwierdzila. Ale chuj, po co ich sluchac jak Prezes wie lepiej. Zoranie Izery to tez wina Tuska ;)

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 24 października 2023, o 07:16 
Avatar użytkownika
A u nas w Norwegii
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 13:40
Posty: 5550
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia
Voo, ja powiem jeszcze prościej: tam jest taka sytuacja, że wszyscy są słusznie wkurwieni. Palestyńczyków spychają w coraz to mniejszy obszar; na zachodnim brzegu Jordanu Żydzi mają pełną wolność i budują nowe osiedle, a Palestyńczycy jadą z paszportem po bułki.

No a Żydom spadają rakiety na głowy.

Biernych Palestyńczyków czeka model strefy Gazy, czyli getto i podkręcenie wkurwienia. Biernych Izraelczyków czekają przegrane wybory i bycie zastąpionym przez kogoś nie-biernego.

Jest to pięknie samoregulujący się system nastawiony na wojnę. Ostatnie jednym i drugim Bóg obiecał ten kawałek ziemi, więc co zrobisz. Nie potrzeba tutaj nikogo podsycajacego specjalnie konflikt - on się utrzymuje sam.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 24 października 2023, o 10:24 
Avatar użytkownika
Stary Człowiek, A Może
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:57
Posty: 6347
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)
Dzisiaj w Wyborczej jest artykuł o olbrzymim majątku Hamasu i źródłach jego finansowania. Moim zdaniem jednak ten konflikt po prostu się opłaca - finansowo i politycznie, różnym ludziom i grupom interesu. Choćby obecnym władzom Izraela ale i przywódcom Hamasu.
Żeby się kręciło to nikt nie może ani na moment zapomnieć kogo ma nienawidzieć.

_________________
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 24 października 2023, o 19:23 
Avatar użytkownika
Człowiek-Reklamówka
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 22:51
Posty: 2930
Na dodatek działania które powodują napięcia w Europie, ataki terrorystyczne i zwrot społeczeństwa w stronę skrajnych ugrupowań? Lista chętnych na taką sytuację jest całkiem spora, także domyślam się że finansowanie Hamasu i Izraela jest jak najbardziej w interesach wielu stron.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 24 października 2023, o 22:58 
Avatar użytkownika
menda+
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 15:19
Posty: 4979
Lokalizacja: Tír na nÓg
Voo napisał(a):
Choćby obecnym władzom Izraela ale i przywódcom Hamasu.


to już mówiono od pierwszego dnia po ataku- Hamas wybił się zauważalnie wśród organizacji bojowniczych i nawet jeżeli Gazę zrównają z ziemią, to będą mieli zaciąg na lata z innych miejsc.

_________________
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 26 października 2023, o 10:48 
Avatar użytkownika
Tęczowy Chłopiec
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:12
Posty: 375
LLothar napisał(a):
Jest to pięknie samoregulujący się system nastawiony na wojnę. Ostatnie jednym i drugim Bóg obiecał ten kawałek ziemi, więc co zrobisz. Nie potrzeba tutaj nikogo podsycajacego specjalnie konflikt - on się utrzymuje sam.


o to to. ten konflikt wybrzmiewa jak jakas opowiesc ze starego testamentu czy innej tego typu ksiegi.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 14 listopada 2023, o 13:54 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
No i wicemarszałkowie wybrani, ale Elżbieta W. się nie załapała. Nie chce mi się sprawdzać, ale to chyba pierwszy taki przypadek? Po głowie mi chodzi tylko jakaś kuluarowa przepychanka odnośnie kandydata PiS za czasów poprzednich rządów PO, gdzie PO nie chciała kogoś tam już wtedy i była dyskusja na ten temat.
Czyżby chłopaki i dziewczyny z PO czytali wpisy Guldana na temat PiS na naszym forum i w czyn je przekuli? :D

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 14 listopada 2023, o 20:50 
Avatar użytkownika
Grzechu z Polityki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:45
Posty: 3510
Theeck napisał(a):
No i wicemarszałkowie wybrani, ale Elżbieta W. się nie załapała. Nie chce mi się sprawdzać, ale to chyba pierwszy taki przypadek? Po głowie mi chodzi tylko jakaś kuluarowa przepychanka odnośnie kandydata PiS za czasów poprzednich rządów PO, gdzie PO nie chciała kogoś tam już wtedy i była dyskusja na ten temat.
Czyżby chłopaki i dziewczyny z PO czytali wpisy Guldana na temat PiS na naszym forum i w czyn je przekuli? :D
Zdaje się, że PiS nie głosował za żadnym wicemarszałkiem z innych partii i się uparli, że Pani Reasumpcja albo nikt?

Nie znam się zwyczajach wybierania wicemarszałków, ale niezdolność tej partii do dogania się z kimkolwiek jest fascynująca. Jedyne z demokracji co oni potrafią, to przekupować pojedynczych posłów, albo frajerów Kukiza :D

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 14 listopada 2023, o 22:49 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
Zagłosowali za Bosakiem, który został wicemarszałkiem dzięki PiS, TD i Konfie. KO się wstrzymała, a komuchy były przeciw.

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 15 listopada 2023, o 12:20 
zielony
Offline

Dołączył(a): 1 stycznia 2015, o 21:56
Posty: 896
Nie no PSL nie miał wicemarszałka w 2015, wcześniej też PiS w Senacie odrzucił Niesiołowskiego, w 2001 odrzucono L. Kaczyńskiego


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 2 grudnia 2023, o 06:59 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
no to się Hołownia wpierdzielił między wódkę a zakąskę.

teraz jest już fajnie, chociaż nie taki "cyrk" miałem na myśli pisząc powyborcze prognozy. Milion ludzi w kraju ogląda posiedzenia parlamentu, efekt "Mam talent" będzie opisywany przez kolejne lata.

Niestety, źle to wróży koalicji, która będzie chwiejna jak kręgosłup moralny jednego piosenkarza. Za dwa lata, jak KO wystartuje z niewybieralnym Rafałem a Piękny Szymon stanie z nim szranki i go zapewe rozbije w proch i pył, cała ta kampania, to będzie test dla (jeszcze)opozycji. Już dzisiaj widać jakie jest zaskoczenie w obozie tuskowskim - Onet nie wie jak ma sprzedać newsa o nowym liderze zaufania, a o parlamencie starają się jak najmniej. Chodzi oczywiście o utrzymywanie polaryzacji, na której od 2007 roku polityka stoi, równie mocno jak medialne tuby polityczne. Nie ma opracowanej strategii na koncliacyjność, memogeniczność i emocjonalną inteligencję nowego Marszałka. A Marszałek dobrze myśli, kombinuje w prawidłowym kierunku - trudno o lepsze miejsce na kreowanie wizerunku ponadpartyjnego niż marszałkowska laska.
Donald drepcze w miejscu, tylko chwila jak zacznie kluczyć i jątrzyć, a koalicja stanie przed kolejnymi próbami.
To Polacy. Rozsadzą się od środka zapewne ;)

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 2 grudnia 2023, o 10:56 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
Tak będzie. Ale jestem pod wrażeniem, jak dobrze Hołownia się przygotował. Na razie jest bezbłędny i wykorzystuje sytuację w 100%. Od miesiąca jego twarz jest non-stop w mediach i na razie nie zaliczył żadnej poważnej wpadki. To będzie dwuletnia kampania wyborcza i może jest szansa, żeby faktycznie w drugiej turze wyborów prezydenckich nie było kandydata PIS? W każdym razie też uważam, że Rafaua pokona i to wyraźnie. Tusk będzie miał problem.

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 2 grudnia 2023, o 11:35 
Avatar użytkownika
Grzechu z Polityki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:45
Posty: 3510
Tylko zaraz Tusk będzie premierem pewnie uwaga mediów się przeniesie. Chociaż z drugiej strony wcześniej marszałkiem sejmu nie był nigdy zwierz medialny :D

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 2 grudnia 2023, o 11:41 
Avatar użytkownika
Heavy Metal Troll
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:47
Posty: 5802
Chuj. Jak tak sobie myślę, na kogo bym zagłosował, Rafaua czy 2Tm2,3, to sam już nie wiem kogo bardziej nie trawię.

_________________
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 2 grudnia 2023, o 14:30 
Avatar użytkownika
purpurowy
Offline

Dołączył(a): 17 czerwca 2014, o 15:58
Posty: 7357
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!
Nie wiem, skąd wy bierzecie info, że Trzaskowskiego Hołownia pokona... W jakiśtam wstępnych sondażach, Trzaskowski ma jakieś 35% w pierwszej turze...

Mam nadzieję, że Hołownia rzeczywiście się przez laskę marszałkowską wypromuje, ale na dzisiaj ma problem żeby wskoczyć do 2 tury, chociaż ze względu na negatywny elektorat KO i PiS, pewnie w 2 turze miałby dobre szanse.

Jest jeszcze kwestia tego, czy PSL wystawi kandydata...


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 2 grudnia 2023, o 15:34 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
Matt: Trzaskowskiego pokona każdy. Trzaskowskiego nawet Duda pokonał. Pomimo, że był w tym czasie zajęty walka z covidem i ostrym cieniem mgły.
Spokojnie mogę zostać Twoim źródłem tej informacji. Sondaże dzisiaj służą tylko stabilizacji medialnego status quo. Hołownia wbil się tam klinem i biedne medialne usluzki nie mają pojęcia co teraz mówić, jak relacjonować. Przecież to miał być polityczny nieudacznik, który nie rozumiał że tylko jedna lista może pokonać PiS.
Np teraz - Hołownia wrzucił vloga z roboty jako marszałek, całe soszjale o tym trąbią i chwala. No polityczny news dnia, tym bardziej że sobota i pasuje do weekendowego chillingu. Tymczasem na Onecie ani mru mru, za to wisi w headzie news zatytułowany: "Hołownia doczekał się riposty. Przejdzie do historii jako porażka". W środku (a pamiętajmy, że dzisiaj prawie nikt nie czyta środka) okazuje się że to cytat z jakiegoś podrzędnego posła Suwerennej Polski. Widać ewidentnie jaka tu jest agenda: Szymek ma być cacy ale bez przesady, a ostatnio juz jest za bardzo. Bo przecież prawdziwy bohater jeszcze niezaprzysiezony.


W wyborach prezydenckich w Polsce wszystkie większe ugrupowania wystawiają kandydatów, także PSL też to zrobi, zapewne z WKK. W przeszłości nierzadko (acz już dość dawno) kluczowe okazywało się, na kogo przegrani w I turze cedowali swoje poparcie w II, bo większość elektoratu faktycznie głosuje zgodnie z taką instrukcja.

Możecie mnie sprawdzić za dwa lata, sam to zrobię. O drugą turę powalczą Hołownia, Trzaskowski i tabula rasa (bo jeszcze nie znamy, ale idę o zakład że będzie próba powtórznia manewru z Duda, czyli szeroko nieznany lokalny działacz) z PiSu. I wcale nie wydaje mi się, że ten trzeci do II tury wejdzie.

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 2 grudnia 2023, o 19:56 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
Pq - myślę, że jak w każdym dotychczasowym plebiscycie prezydenckim oba główne plemiona zagłosują za swoim kandydatem i Hołownia przepadnie w I turze.
Natomiast jeśli do wyborów prezydenckich PiS się w taki czy inny sposób podzieli/rozpadnie, to kto wie, być może w drugiej turze plebiscyt głosami postpisowców wygra Hołownia.

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 4 grudnia 2023, o 13:41 
zielony
Offline

Dołączył(a): 1 stycznia 2015, o 21:56
Posty: 896
Jestem przekonany, że jeśli nie zdarzy się jakikolwiek większy kryzys (wtedy pewnie wygra PiSowiec, Płażyński?) następnym prezydentem będzie Trzaskowski


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 11 grudnia 2023, o 13:46 
Avatar użytkownika
A u nas w Norwegii
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 13:40
Posty: 5550
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia
Ponad ćwierć miliona ogląda sejm na YouTube. Szaleństwo. A do głównych głosowań jeszcze daleko.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 8 stycznia 2024, o 18:57 
Avatar użytkownika
Grzechu z Polityki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:45
Posty: 3510
Kod:
https://twitter.com/prezydentpl/status/1744339828739616897?t=YAXEoeOn0l3BE-qLGqAFag&s=19


To nie jest Photoshop? :O w ogóle to do sytuacji bardziej by pasowało jakby Duda zaprezentował jakaś taką więzienną dziarę z Jarkiem :D

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 1 lutego 2024, o 17:18 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
Pquelim napisał(a):
Za dwa lata, jak KO wystartuje z niewybieralnym Rafałem a Piękny Szymon stanie z nim szranki i go zapewe rozbije w proch i pył, cała ta kampania, to będzie test dla (jeszcze)opozycji. Już dzisiaj widać jakie jest zaskoczenie w obozie tuskowskim


zaskoczenia ciąg dalszy - najnowszy sondaż prezydencki IBRISu Onet określa jako "sensację" :lol2: mogli do mnie zadzwonić... ;-)

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 2 lutego 2024, o 10:23 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
Nie wierzę tym sondażom.
Jak przyjdzie co do czego, a fala popularności Hołowni opadnie/przeje się i o ile PiS nie wystawi zupełnie nieakceptowanego przez swoje plemię kandydata, to w drugiej turze niezmiennie widzę czaskoskiego z jakimś pisiorem.
Ale zgadzam się z Tobą, że jeśli w drugiej turze zmierzy się czaskoski z Hołownią, to w pełni uwidoczni się (ale wtedy i tylko wtedy) niewybieralność rafcia i prezydentem będzie Hołownia.

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 5 lutego 2024, o 14:35 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
czekajcie, jeszcze Stanowski :D

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 5 lutego 2024, o 15:04 
Avatar użytkownika
Heavy Metal Troll
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:47
Posty: 5802
Pquelim napisał(a):
czekajcie, jeszcze Stanowski :D

Dorota Gawryluk: hold my beer, Stanowski

_________________
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 20 lutego 2024, o 20:59 
Avatar użytkownika
Grzechu z Polityki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:45
Posty: 3510
Tak zdziwiony patrzyłem na te rolnicze protesty jak to ma mieć sens, że rolnicy chcą mieć monopol na rodzimy rynek, ale eksportować gdzie chcą przy założeniu, że rolnicy z innych krajów chcą to samo u siebie.

No i jak dzisiaj widzę zdjęcia z granicy konfiarzy, ruskich trollów, hasła o jakiś krzyżach i zbawcy putlerze i przestałem się dziwić o co kaman :D

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 25 lutego 2024, o 03:55 
Avatar użytkownika
Loara
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:57
Posty: 2181
Lokalizacja: Słoik City
Ekhm. Rynek unijny. Nie mowia tylko o polskim. Nie chca miec konkurencji z Ukrainy ktora nie bedzie miala ograniczen dotyczacych np. pestycydow, stadardow jakosci, a bedzie miala otwarty rynek. Biorac pod uwage, ze mnostwo pieniedzy i kredytow wladowali w rozwoj swojego przedsiebiorstwa rolnego wcale sie im nie dziwie, zwlaszcza ze unia wlasnie bedzie dokladac kolejne ograniczenia na nich, a z drugiej strony wpuszczac towary tego niespelniajace.

Dlaczego w Unii nie ma teraz masowego sprowadzania tanich samochodow z Chin? Bo nie spelniaja one naszych norm. Gdyby jednoczesnie podniesc te normy dla unijnych producentow i otworzyc rynek dla takich chinskich aut, to koncerny kazalyby komisarzom biec do kirchy wyspowiadac sie z takiego pomyslu.

Imo to jest clue problemu, a pojedyncze obrazki swirów/prowokatorow zaciemniaja ten obraz i mam wrazenie celowo sa rozdmuchiwane, by bron boze nie zaczelo sie szerokie poparcie. Silniczki na twitterze pruja z kolejnych obrzydzajacych protest wrzutek (bogacze, niewdziecznicy itp) i nie odnosza sie slowem do meritum protestu. Duze portale tak samo. Jak z tv nie wiem, bo nie ogladam.

Wysłane z mojego SM-A135F przy użyciu Tapatalka

_________________
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 25 lutego 2024, o 13:48 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
A "meritum protestu" nie jest zielony ład?

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 25 lutego 2024, o 14:37 
Avatar użytkownika
Loara
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:57
Posty: 2181
Lokalizacja: Słoik City
No tak. I czescia zielonego ladu sa kolejne ograniczenia dotyczace pestycydow. Do 2030 roku ich zuzycie ma spasc o 50 proc, (tak podaja portale rolnicze bez oceniania i niestety szczegolow - nie podali w stosunku do ktorego roku) co przelozy sie na jego wydajnosc, a w dalszym kroku oplacalnosc. Do tego dodaj jeszcze pojawiajace sie z ukrainy ziarno w mlynach zanizajace ceny, cukier, wiec rolnicy maja duze powody do obaw.

Wysłane z mojego SM-A135F przy użyciu Tapatalka

_________________
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 25 lutego 2024, o 19:45 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
No i nawozy o 20%, 25% areału ma być rolnictwem ekologicznym (czyli chyba żadnych nawozów ani pestycydów), a 4% areału ma być odłogowane. Jak to przeczytać, to protesty rolników w UE przestają dziwić.

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 26 lutego 2024, o 08:19 
Avatar użytkownika
Heavy Metal Troll
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:47
Posty: 5802
A jak Ukraińcy rozjeżdżają się po UE, choć nie mają obywatelstwa UE, zabierają pracę Europejczykom, choć nie spełniają standardów UE, to nie jest to samo co wjeżdżające do UE ukraińskie zboże?

_________________
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 26 lutego 2024, o 11:33 
Avatar użytkownika
Loara
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:57
Posty: 2181
Lokalizacja: Słoik City
Trudno uznać zboże ukraińskich oligarchów za uchodźców, ale próbuj dalej Thim.

_________________
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 26 lutego 2024, o 12:40 
Avatar użytkownika
Heavy Metal Troll
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:47
Posty: 5802
Zboże oddycha? Oddycha. Ukraińcy oddychają? Oddychają.

_________________
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 26 lutego 2024, o 14:46 
zielony
Offline

Dołączył(a): 1 stycznia 2015, o 21:56
Posty: 896
Jak aktywiści klimatyczni obleją farbą obraz chroniony szybą to jest skandal i oburzenie. Jak rolnicy stosują sabotaż to trzeba się pochylić nad ich postulatami, bo są jak wiadomo niezwykle uciśnioną grupą społeczną


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 27 lutego 2024, o 10:19 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
grelu, naprawdę nie widzisz, że pochylono się nad postulatami aktywistów i m.in stąd mamy Fit55? Więc czemu nie pochylić się z kolei nad postulatami rolników?

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 29 lutego 2024, o 15:03 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
A propos sondaży prezydenckich - oto sondaż potwierdzający moje przypuszczenia (nie ja go zamawiałem, żeby nie było :)): https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-nowy-sondaz-prezydencki-szymon-holownia-traci,nId,7361368
Czyli, że rafcio i pisior w 2 turze, a Hołownia daleko w tyle. ALE gdyby jakimś cudem Hołownia z rafciem albo pisiorem to właśnie Hołownia :)
Klasyczna i bardzo ludzka nieprzechodniość preferencji, czyli coś czego pseudoekonomiści zajmujący się mikroekonomią ani nie rozumiom, ani co więcej nie akceptujom :D

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 5 marca 2024, o 11:06 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
Spokójnie Theeck, tutaj Hołownia też trzeci, ale znacznie bliżej reszty. Zobaczymy co będzie za półtorej roku, ja narazie widzę że rzeczywistość idzie dokładnie w kierunku moich prognoz. Ciekawe tylko kogo PiS wystawi, bo sondazownie narazie operują na własnych pomysłach, co jest kompletnie niemiarodajne. Jeżeli to miałby być Czarnej to wynik zatrzyma się w okolicach 30% max, ale ja coś myślę że Jarosław ze swoją ostatnia zmiana zdania co do emerytury może wykonać jeszcze jednego perfekcyjnego fikołka nad trumna swojej partii :D

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 6 marca 2024, o 20:15 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
Na głównej Onetu taki news wieczoru:
https://kobieta.onet.pl/wiadomosci/polki-wsciekle-po-slowach-marszalka-holowni-nie-po-to-szlam-do-wyborow/tw3twvm

Czytaj: strach obleciał, odpalamy socjotechnike :)

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 7 marca 2024, o 09:56 
zielony
Offline

Dołączył(a): 8 sierpnia 2022, o 09:34
Posty: 66
W sensie, że dla 40-45 letnich Polek aborcja to najważniejsza sprawa, którą rząd ma się zająć?

Chciałbym wierzyć, że to tylko propaganda, ale niestety wiem że wielu ludziom sprzedano ten bulshit. Że to najbardziej paląca sprawa dla kraju. Że nie ma w Polsce warunków do zakładania rodzin, bo nie ma aborcji i nie jest bezpiecznie. Podczas gdy jest, a opieka zdrowotna dla kobiet w ciąży jest lepsza niż w wielu krajach zachodu. Śmiertelność jest bodajże na jednym z najniższych poziomów na świecie. A przypadki skrajne, jak Pani z Nowego Targu to wyjątek. I to z winy bardziej lekarzy niż polityki :)

Aborcja ważniejsza niż kwota wolna od podatku!
Żeby nie było, jestem za wyborem, nawet jeżeli ocena moralna czynu jest negatywna. Każdy ma prawo wybierać źle, egoistycznie, jeżeli komplikacje będą dotyczyć tylko jego (jak z alkoholem i narkotykami). Ale to nie jest dla mnie w ogóle jakkolwiek istotna kwestia. Jakby była dla większości kraju, to Lewica nie kręciłaby się wokół progu wyborczego.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 7 marca 2024, o 10:37 
Avatar użytkownika
Heavy Metal Troll
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:47
Posty: 5802
To jest błaha kwestia, w sensie do załatwienia w jeden dzień. Ale że pierdoli się o niej u nas od 20 lat i nic w tej kwestii nie zrobiono (tzn. PiS tak jakby zrobił...), to i temat urósł i jest podniesiony do rangi być albo nie być polski. Tak samo jak związki partnerskie, tabletka po itd. U nas wszystko robi się pół wieku, to i potem z tego taki wiekowy dyskurs. Jak kolejne 20 lat pogadamy o składce zdrowotnej, to też tak będzie.

_________________
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 7 marca 2024, o 10:51 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
Iluvatar napisał(a):
W sensie, że dla 40-45 letnich Polek aborcja to najważniejsza sprawa, którą rząd ma się zająć?


Raczej protuskowy Onet zwietrzył szansę na dopadnięcie Hołowni. Teraz przez miesiąc będą się pojawiać artykuły jaki to fałszywy lis i oszust, byle tylko zaszkodzić jego notowaniom sondażowym. Tusk już usadził Lewicę, a teraz jeszcze napuścił ją na Hołownię. Jedni i drudzy będą się naparzać, a tymczasem Budka z Bodnarem będą robić porządki po swojemu. I rząd będzie przez 4 lata analizował, czy da się znieść podatek Belki oraz podnieść kwotę wolną.
Ale co do samych wyborów prezydenckich tak sobie dziś pomyślałem, ze jeśli Rafau wygra w stolicy (a wygra) i sondaże prezydenckie nie będą dla niego jakoś szczególnie pewne, to czy on nie wywinie Tuskowi numeru i nie zrezygnuje z kandydowania. Ja tam nadal twierdzę tak jak Pq, że on w drugiej turze przegra, czy to z Hołownią, czy to z kandydatem PiSu, jeśli nie wystawią jakiegoś kompletnego pokemona. No sorry, ale prowincja nie kupi tego sztucznego uśmiechu i jeżdżenia metrem do pracy. W ten sposób KO pewnie wystawiłaby Sikorskiego, może nawet samego Tuska, którzy... też mieliby dużą szansę przerżnąć drugą turę.

Z kolei aborcja to idealny temat zastępczy. Media mają o czym pierdolić, większość ma to kompletnie w dupie, co najwyżej się rodzina przy wódce trochę posprzecza, "aktywiści" z obu stron mogą sobie pomaszerować, a całą sprawę można w ten czy inny sposób załatwić krótkim rozporządzeniem. Nic to nikogo nie kosztuje, a szumu jest na lata. Szkoda tylko tych, których problem naprawdę dotyczy, ale kto by się tam nimi przejmował?

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 7 marca 2024, o 11:51 
zielony
Offline

Dołączył(a): 8 sierpnia 2022, o 09:34
Posty: 66
Well. W zasadzie masz rację. Ich demokracja jest lepsza niż innych :) Manipulacje i propaganda też :D
Aczkolwiek myślę, że jak ktoś ma kandydować na prezydenta, to powinien Tusk i ma szansę wygrać.
Czaskoski to jest komedia. Chyba że znajdą kolejnego Komorowskiego.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 7 marca 2024, o 12:19 
zielony
Offline

Dołączył(a): 1 stycznia 2015, o 21:56
Posty: 896
Przecież to właśnie po wyroku TK w sprawie aborcji i protestach poparcie dla PiSu tąpnęło i nie wróciło do poprzedniego poziomu, więc tak dla jakiejś części elektoratu jest to istotna sprawa


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 7 marca 2024, o 13:10 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj:
Przecież to właśnie po wyroku TK w sprawie aborcji i protestach poparcie dla PiSu tąpnęło i nie wróciło do poprzedniego poziomu, więc tak dla jakiejś części elektoratu jest to istotna sprawa


Chyba teoria forum jest taka, że jak obchodzi Cie dostęp do aborcji to zostales zsocjotechnikowany przez onet :roll:

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 7 marca 2024, o 14:20 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
Tąpnęło o ile? Z niecałych 40% w 2022 roku do 35% w wyborach? Doliczając do tego jeszcze afery wizowe i inne takie? Jak pisałem - sprawa marginalna. Co najwyżej dodatkowo zmobilizowała niektóre środowiska popierające KO, ale to też raptem kilka procent.

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 7 marca 2024, o 15:07 
zielony
Offline

Dołączył(a): 8 sierpnia 2022, o 09:34
Posty: 66
Turtles napisał(a):
Cytuj:
Przecież to właśnie po wyroku TK w sprawie aborcji i protestach poparcie dla PiSu tąpnęło i nie wróciło do poprzedniego poziomu, więc tak dla jakiejś części elektoratu jest to istotna sprawa


Chyba teoria forum jest taka, że jak obchodzi Cie dostęp do aborcji to zostales zsocjotechnikowany przez onet :roll:


No cóż. Koleżanka ostatnio mi mówiła, że nie ma dzieci bo się boi, że nie może usunąć... Później dopiero wyszło że jednak w sumie to nie jest największy problem, bo jednak kasa, mieszkanie, żłobki i pomoc rodziny do wychowania. O facecie nie wspominając.
W przekazie medialnym dominuje pogląd, że spadek dzietności to przez aborcje i in vitro. Sorry, ale sprzedano ludziom taki bullshit, że to się w głowie nie mieści.

Więc w zasadzie teoria Grima ma najwięcej sensu. Ma się tylko gadac i pieprzyć o tym, żeby był jakiś temat.
Jakby się mieli tym zająć to by się zajęli.
Według mnie można zrobić szybkie referendum, czy akceptujesz aborcję do 12 tyg. Jak większość będzie na TAK, to bez gadania wprowadzić i tyle. Ale referenda też nam "demokratyczny" rząd zohydził :)

PiS w stosunku do 2019 stracił 0,5 mln głosów.

PS. https://wiadomosci.wp.pl/100konkretow - szok i niedowierzanie :D


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 7 marca 2024, o 16:09 
Avatar użytkownika
menda+
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 15:19
Posty: 4979
Lokalizacja: Tír na nÓg
Aż miło popatrzeć, że forum znowu traci klimat :D

_________________
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 7 marca 2024, o 16:53 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
Iluvatar napisał(a):
Według mnie można zrobić szybkie referendum, czy akceptujesz aborcję do 12 tyg. Jak większość będzie na TAK, to bez gadania wprowadzić i tyle.


Oczywiście. Tylko patrząc przez pryzmat ostatnich dwóch referendów, to pytanie mogłoby brzmieć: "czy jesteś za zabijaniem dzieci nienarodzonych w imię lewackiej ideologii?", albo "czy popierasz prawo osób z macicą do decydowania o swoim ciele?". Do tego głosowanie miałoby się odbyć drogą listowną lub na forum Onetu. ;)

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 7 marca 2024, o 16:56 
zielony
Offline

Dołączył(a): 8 sierpnia 2022, o 09:34
Posty: 66
A jak pójdzie nie po myśli, to reasumpcja? :)


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 7 marca 2024, o 17:50 
zielony
Offline

Dołączył(a): 1 stycznia 2015, o 21:56
Posty: 896
Crowley napisał(a):
Tąpnęło o ile? Z niecałych 40% w 2022 roku do 35% w wyborach? Doliczając do tego jeszcze afery wizowe i inne takie? Jak pisałem - sprawa marginalna..


No nie, kilka procent to nie jest kwestia marginalna, a przesądzająca kto tworzy rząd. Od października 2020 PiS spadł trwale poniżej 40%


Góra
 Zobacz profil  
      
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1190 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL