FSGK.PL

since 1998
Teraz jest 3 maja 2024, o 17:59

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3690 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 74  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rządy PiS
PostNapisane: 23 marca 2016, o 12:15 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
Należy nam się chyba oddzielny topic o działaniach rządu i większości parlamentarnej, bo w eklezji jest zbyt duży natłok tematów.

Jestem mówiąć szczerze wstrząśnięty tym:
http://natemat.pl/175073,ziobro-oskarza ... tyczna-pis


(link do wpolityce: http://wpolityce.pl/polityka/285991-zio ... d-wyborami )


To po pierwsze jest dobra i potrzebna zmiana, której środowiska domagały się od dawna - coś jest nie tak, jeżeli stawka za sprawę rozwodową do AFAIR 360zł, czyli adwokat dostaje za to trochę ponad połowę tego co skarb państwa. I wszyscy wiedzą, że płaci się prawnikom więcej, tylko po prostu już się nie odzyska tych pieniędzy nawet jak się wygra. A stawki są co najmniej o 0 większe. Bo sąd więcej zasądzić nie może.

Ale nieważne. Wiem jaki jest stosunek aktualnego rządu do prawników, rozumiem, że niszczymy wszystko co zrobił poprzedni rząd to zło i womity. Trudno.

ALE DONIESIENIE NA PROKURATURĘ? No jak tak można? W normalnym państwie? Ktoś wprowadza zmianę w prawie. Pożądaną. NAWET jeżeli uważasz ją za zbędną. I nowa władza chce wpakować cie do więzienia? I to tlumaczenie, że jest radcą, więc pod siebie zmianę przeprowadzał.

I tak przecież to przed sądem może wylądować. Połączenie funkcji prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości...

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 23 marca 2016, o 22:03 
Mr. Kroper
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:56
Posty: 4835
Wiesz rzuff ze absolutnie nic nie zrouzmialem z tego cos napisal? :O

natomiast zaciekawilo mnie to:

Turtles napisał(a):
coś jest nie tak, jeżeli stawka za sprawę rozwodową do AFAIR 360zł, czyli adwokat dostaje za to trochę ponad połowę tego co skarb państwa. I wszyscy wiedzą, że płaci się prawnikom więcej, tylko po prostu już się nie odzyska tych pieniędzy nawet jak się wygra. A stawki są co najmniej o 0 większe. Bo sąd więcej zasądzić nie może.


ja prosty jestem, moze sie nie znam... ale to 360 to nie jest "oplata za wniesienie na wokande"? Co ma do tego "ile placi sie prawnikom i ile mozna odzyskac"? Przeciez:
1. nie kazda sprawa rozwodowa musi sie odbywac z prawnikami :spy:
2. co to znaczy "nie odzyska jak sie wygra"? w sprawie rozwodowej? Czyli "przegrany" (zwykle maz, przeciez zwykle to maz jest tym zlym) bedzie musial pokryc wynagrodzenie prawnika zony z ktora sie rozwodzi, dodatkowo tracac opieke nad dziecmi (sorry, nie probuj w kwestiach rozwodowych i opiekunczych bronic sadow, zreszta Koobs personalnie tez opisywal przygody) i dostajac alimenty? Co jest dobrego w tej zmianie niby? :spy:

Cytuj:
ALE DONIESIENIE NA PROKURATURĘ? No jak tak można? W normalnym państwie? Ktoś wprowadza zmianę w prawie. Pożądaną. NAWET jeżeli uważasz ją za zbędną. I nowa władza chce wpakować cie do więzienia? I to tlumaczenie, że jest radcą, więc pod siebie zmianę przeprowadzał.

I tak przecież to przed sądem może wylądować. Połączenie funkcji prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości...


coz - moze z innego podworka - jesli na 3 dni przed wyborami stworzylbym zapis ktory pozwala "odrolnic" dzialke bez problemu poprzez wniesienie oplaty na rzecz "urbanisty lokalnego" (stanowisko wymyslone) ktorym to bylbym sam to... no absolutnie nie zdziwilbym sie ze ktos chce to sprawdzic... przy calej niecheci do obecnej wladzy... i oczywiscie bronilbym sie stwierdzeniem ze "to sprawa polityczna, wszyscy chcieli takiego ulatwienia".


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 23 marca 2016, o 22:51 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
Przykład sprawy rozwodowej, ale może być każdy inny.
Za wniesienie na wokandę powód płaci 600 zł. To idzie po prostu do skarbu państwa. Jak wygrasz (rozwód z winy małżonki), możesz domagać się zwrotu tych 600zł, ale od pozwanej. Jeżeli weźmiesz adwokata to strona przegrana za niego zapłaci. Ale tylko tyle ile jest w rozporządzeniu. Czyli 360zł. A jak weźmiesz adwokata to on na pewno będzie chciał więcej. Tu chodzi o przerzucenie kosztów na stronę przegrywającą. No bo jeżeli masz racje to nieuczciwie jest, żebyś poszedł z torbami próbując ją udowodnić. Bo prawda nie zawsze sama się obroni :) I tak było i jest. Budka zmienił 360 na 720.

Bardziej absurdalne są stawki w sprawach za ochronę praw autorskich - gdzie często faktycznie idzie o grubą kasę stawka wynosi te same 360zł - Budka podniósł do 1080zł

Zresztą raz na jakiś czas trzeba takie zmiany wprowadzać jeżeli stawki są kwotowe, bo zmienia się wartość pieniądza.


Tu jeszcze chodzi o sprawy z urzędu, ale tu chyba jest trochę bardziej rozbudowana sprawa. Tam może mieć to chyba jakiś wpływ na wynagrodzenie prawników, ale na sprawach z urzędu to nikt się fortuny nie dorobi tak czy owak.


Ale jak mówię. Ja rozumiem, że Zbigniew Ziobro w swojej mądrości nie dostrzega potrzeby tej zmiany. Ale zarzuty kryminalne?

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 23 marca 2016, o 22:57 
Avatar użytkownika
Człowiek-Reklamówka
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 22:51
Posty: 2930
Turtles napisał(a):
Ale jak mówię. Ja rozumiem, że Zbigniew Ziobro w swojej mądrości nie dostrzega potrzeby tej zmiany. Ale zarzuty kryminalne?



Jak im się uda... to będzie precedens na za 4 lata, narzekasz?


Spoiler:
Tak, to znowu pan sarkazm się odzywa. Jakie rządy taka reakcja - jaja na górze, jaja na dole :roll:


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 23 marca 2016, o 23:03 
Mr. Kroper
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:56
Posty: 4835
ok... teraz lapie... po prostu sprawa rozwodowa i "opiekuncza" w PL jest na tyle "lewa i kulawa" (patrz - alimenty ustalane od "potencjalu", wiekszosc spraw na korzysc matek, problemy z widzeniami potwierdzane przez kuratorow ktore... nic nie robia itd.) ze to co napisales bylo dla mnie paranoja ze jeszcze za adwokata potem bedzie maz musial placic

co do zarzutow kryminalnych... no dobra, ale kto ma to zweryfikowac czy wszystko bylo "po procedurze"? NIK? Przeciez samo zgloszenie to jeszcze nie sa zarzuty chyba?


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 24 marca 2016, o 00:44 
Avatar użytkownika
Król Sucharów
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 09:00
Posty: 15419
Nie wnikają w pierdy prawnicze, zgadzam się z Rzuffiem. Ziobro to oszołom.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 24 marca 2016, o 09:48 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
Dojebać Budce. Nie mogę patrzeć na jego fałszywego ryja w TV. Pieprzyć powody :lol2: :lol2: :lol2:

[sorry rzuff, jeśli chciałeś żeby topik był na poważnie, to obiecuję poprawę od następnego posta] :)

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 27 marca 2016, o 16:56 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
Zmieniając temat.

Może mi ktoś wytłumaczyć, czemu PiS idzie w zaparte z wycinką puszczy Białowieskiej? W sensie zupełnie nie rozumiem tego ruchu politycznie, a przecież tylko o pozyskanie środków dla budżetu nie może chodzić. To jest naprawdę, aż taki strzał w stopę? Tylko, żeby postawić na swoim, bo "wygraliśmy wybory i nikt nam nie będzie mówił co mamy robić"? Aż tak głupi są PiSowcy?

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 27 marca 2016, o 18:06 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
Albo to, albo faktycznie trzeba wyciąć chore drzewa, żeby korniki nie zeżarły zdrowych. Prawdę mówiąc jak Greenpeace przeciwko czemuś protestuje, to dla mnie sprawa staje się podejrzana. Chciałbym posłuchać jakiegoś prawdziwego fachowca, a nie krzykaczy z telewizji. Ale najprawdopodobniej pan minister komuś obiecał trochę drewna do kominka i włala.

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 27 marca 2016, o 18:07 
Mr. Kroper
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:56
Posty: 4835
Crowley napisał(a):
Albo to, albo faktycznie trzeba wyciąć chore drzewa, żeby korniki nie zeżarły zdrowych. Prawdę mówiąc jak Greenpeace przeciwko czemuś protestuje, to dla mnie sprawa staje się podejrzana. Chciałbym posłuchać jakiegoś prawdziwego fachowca, a nie krzykaczy z telewizji. Ale najprawdopodobniej pan minister komuś obiecał trochę drewna do kominka i włala.


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 27 marca 2016, o 18:11 
Avatar użytkownika
Bakelitowy Samiec Alfa
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:04
Posty: 1938
Cytat z mojego kumpla przyrodnika, ma własną szkółkę leśną, a poza tym jest jednym z najlepszych specjalistów od storczyków w Polsce - oczywiście w żaden sposób nie jest związany z żadną partią czy opcją:
Cytuj:
Odczarujmy kłamstwa, nieprawdy i wybitne zagęszczenie manipulacji zakrawających na propagandę:

1. 39 814,56 ha z 63 147,58 ha całej powierzchni Puszczy Białowieskiej (N2000) stanowią grądy (Tilio-Carpinetum). Naukowa ocena metod ochrony tego siedliska jest jasna i została zawarta zarówno w PZO dla N2000 Puszcza Białowieska, jak i w przewodniku metodycznym opracowanym dla tego siedliska oraz w wielu innych publikacjach - najlepszą metodą ochrony jest ochrona ścisła! Każdy może zapoznać się z opisem zalecanych form ochrony, są one dostępne w wielu miejscach w sieci, np. tutaj: https://www.google.pl/url… znawca-minister wiedział lepiej?
2. "Z powodu braku użytkowania i wynikającego z niego wzrostu zagrożenia ze strony organizmów patogennych uległo zamarciu 3,5 mln metrów sześciennych drewna, a wraz z nimi wiele siedlisk i gatunków." - kłamstwo. Jakie gatunki, w szczególności naturowe, wymarły z powodu gradacji kornika i zamierania świerka?-żadne. Jaka jest przyczyna degeneracji łęgów?-nie żaden brak użytkowania (podkreślam), tylko Chalara fraxinea. Czy nasz najwybitniejszy znawca ekologii lasu wie, czym jest ten organizm i za co odpowiada? Nie raczył się do tego odnieść, raczył kłamać, że jesion zamiera z powodu nieużytkowania. Otóż nie, panie ministrze, zamiera z zupełnie innego powodu, podanego wyżej. proszę nie kłamać.
4. KE dawała sygnały, że zanikają siedliska i gatunki naturowe? Jakie??? Bo ja nie widzę żadnego zagrożenia dla nich w związku z gradacją kornika, KE z tego co wiem też nie. Grąd subkontynentalny to las zdominowany przez gatunki liściaste, panie ministrze, na których kornik nie żeruje. Grąd subkontynentalny nie wymaga reakcji w przypadku gradacji kornika !!!
5. "Fakt jest faktem. Zamarło ponad 3,5 mln metrów sześciennych drewna takich gatunków jak sosna, świerk, olsza, jesion, dąb. Jesion zniknął prawie zupełnie. Na setkach hektarów podlegają degradacji siedliska priorytetowe dla UE, jak Świetlista Dąbrowa, grądy, olsy" - kłamstwo za kłamstwem. Sosna zamiera w Puszczy? - kłamstwo. Świerk owszem, z powodu gradacji kornika, ale naturalność tego procesu już wielokrotnie wyjaśniałem. Olsza zamiera??? - co za bzdura, proszę wskazać chociaż jeden płat, gdzie zamiera ten gatunek. Jesion, owszem, zamiera. Tylko nie z powodu kornika, panie mistrze, tylko z powodu Chalara fraxinea. Warto się dokształcić, poczytać, a potem komentować. Dąb zamiera? - taaaaaaak...a ja jutro rano ląduję na Marsie. O gatunkach i siedliskach pisałem wyżej...

To tak na szybko, bo aż się gotuję...


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 27 marca 2016, o 18:20 
Kofan Annan
Offline

Dołączył(a): 11 maja 2014, o 00:36
Posty: 2600
Crowley napisał(a):
Chciałbym posłuchać jakiegoś prawdziwego fachowca, a nie krzykaczy z telewizji.


całkiem niedawno słuchałem audycji (a przynajmniej jej części) na ten temat. to było na radiowej jedynce więc to chyba nie element Targowicy :> i właśnie tam ktoś kto brzmiał jakby wiedział o czym mówi, stwierdził, że tak duże występowanie kornika (jakoś go inaczej, fachowo nazywali) miało już miejsce w przeszłości i nikt wtedy nie myślał o wycinaniu aż takich połaci puszczy. ale z drugiej strony od tamtego czasu mocno zmieniła się struktura drzew rosnących w tym lesie (czy raczej LESIE ;) ) - teraz w przewadze są iglaste, a to też sprawia, że inwazja korników - jebaczy może mieć inne skutki.

ale zgadzam się też z tym, że widok obrońców z Greenpeacu powoduje, że stosunek do broniona przez niż idea czy cokolwiek innego, staje się momentalnie mniej pożądana... :]


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 27 marca 2016, o 20:21 
Mr. Kroper
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:56
Posty: 4835
No wlasnie tez cos slyszalem o tym ze struktura drzew w puszczy ulegla zmianie w kierunku iglastych ktorym kornik zagraza... ale kolega Hala pisze ze to bzdura, a jest specem od storczykow wiec wie co mowi (sorry, musialem ).

I dlatego chcialbym uslyszec opinie pracownikow puszczy... najlepiej anonimowo bo nie beda sie bac pietnowania z jednej jak i drugiej strony...


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 27 marca 2016, o 23:38 
Avatar użytkownika
Stary Człowiek, A Może
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:57
Posty: 6347
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)
To jest tak odległe od wiedzy i zainteresowań kogokolwiek na tym forum, że lepiej od razu dajmy sobie z tym spokój bo i tak się na końcu okaże, że zwolennicy PIS są za wycinaniem a gorszy sort za niewycinaniem. Więc proponuje się nie wygłupiać i dać sobie z tym spokój. Przypomnę, że tęgie naukowe głowy od kilkudziesięciu lat nie są w stanie dogadać się w sprawie globalnego ocieplenia a wyniki badań zależą od tego, kto od której strony przytula granty. Na znajomego Hala znalazłoby się pewnie ze stu znajomych o odwrotnych przekonaniach a na każdego z nich kolejnych dziesięciu o jeszcze innych.

_________________
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 28 marca 2016, o 10:50 
Avatar użytkownika
Heavy Metal Troll
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:47
Posty: 5802
Voo napisał(a):
Przypomnę, że tęgie naukowe głowy od kilkudziesięciu lat nie są w stanie dogadać się w sprawie globalnego ocieplenia a wyniki badań zależą od tego, kto od której strony przytula granty.


O rily? ;)

_________________
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 28 marca 2016, o 12:30 
Avatar użytkownika
Stary Człowiek, A Może
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:57
Posty: 6347
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)
Oczywiscie, przecież przyczyny globalnego ocieplenia i skala udziału w tym człowieka są przedmiotem naukowych sporów a 50 lat to wciąż za mało żeby ustalić jedyną słusznie prawdziwą prawdę. Zakładam, ze w przypadku puszczy zaraz zaroi sie po obu stronach od autorytetow, ktore bedzie mozna do woli cytowac w zależności od wyznawanego światopoglądu ;)

_________________
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 28 marca 2016, o 12:38 
Avatar użytkownika
Heavy Metal Troll
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:47
Posty: 5802
Voo napisał(a):
Oczywiscie, przecież przyczyny globalnego ocieplenia i skala udziału w tym człowieka są przedmiotem naukowych sporów a 50 lat to wciąż za mało żeby ustalić jedyną słusznie prawdziwą prawdę.


A, no to teraz mówisz o czymś innym. Myślałem, że samo globalne ocieplenie jest dyskusyjne. Czy i jaki wpływ ma na nie człowiek, to inna sprawa.

_________________
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 28 marca 2016, o 15:45 
Avatar użytkownika
Stary Człowiek, A Może
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:57
Posty: 6347
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)
Cytuj:
A, no to teraz mówisz o czymś innym


Nie, ja cały czas mówię o tym samym. To ty rozumiesz o czymś innym. Ty zawsze inaczej rozumiesz.

Wyprowadzam się do matki.

_________________
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 28 marca 2016, o 16:24 
Mr. Kroper
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:56
Posty: 4835
Voo napisał(a):
Cytuj:
A, no to teraz mówisz o czymś innym


Nie, ja cały czas mówię o tym samym. To ty rozumiesz o czymś innym. Ty zawsze inaczej rozumiesz.

Wyprowadzam się do matki.

Gdyby to wyprowadzanie sie bylo takie latwe


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 28 marca 2016, o 16:25 
Ostatni Skald
Offline

Dołączył(a): 12 maja 2014, o 00:39
Posty: 88
Zaznaczam, że nie przeczytałem dokładnie wszystkich postów powyżej, więc mogę kogoś powtórzyć, za co z góry przepraszam. Nie jestem przyrodnikiem, ale jestem przewodnikiem turystycznym i co prawda kiepsko znam się na rozpoznawaniu gatunków rozmaitych trawek i żuczków, to jedno zapamiętałem, zarówno z zajęć podczas kursu przewodnickiego przed laty, jak i późniejszych, częstych szkoleń w rozmaitych parkach narodowych, bo akurat w tej sprawie wszyscy wykładowcy / instruktorzy mówili jednym głosem. Z naturalnymi kryzysami (typu: korniki, zarazy, wichury, nawet pożary itp.) las ZAWSZE sam sobie poradzi. Tak było od tysiącleci, i tak będzie zawsze. Co innego, jeśli las ma spełniać jakieś określone przez człowieka funkcje - choćby gospodarcze. Wtedy interwencja bywa zasadna, ale nie dla "dobra lasu", ale dla dobra inwestora - czyli człowieka.


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 28 marca 2016, o 17:03 
Avatar użytkownika
Heavy Metal Troll
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:47
Posty: 5802
Voo napisał(a):
Cytuj:
A, no to teraz mówisz o czymś innym


Nie, ja cały czas mówię o tym samym. To ty rozumiesz o czymś innym. Ty zawsze inaczej rozumiesz.

Wyprowadzam się do matki.

Nieprawda ty kłamco podły.

Cytuj:
Przypomnę, że tęgie naukowe głowy od kilkudziesięciu lat nie są w stanie dogadać się w sprawie globalnego ocieplenia a wyniki badań zależą od tego, kto od której strony przytula granty.


Nieprecyzyjnie napisane, nieprecyzyjna odpowiedź.

Oszust. PiS też oszukał. I wycina drzewa.

_________________
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 29 marca 2016, o 10:31 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
Voo napisał(a):
Oczywiscie, przecież przyczyny globalnego ocieplenia i skala udziału w tym człowieka są przedmiotem naukowych sporów a 50 lat to wciąż za mało żeby ustalić jedyną słusznie prawdziwą prawdę. Zakładam, ze w przypadku puszczy zaraz zaroi sie po obu stronach od autorytetow, ktore bedzie mozna do woli cytowac w zależności od wyznawanego światopoglądu ;)


Zaraz cię tu forumowi lewacy sprowadzą na ziemię panie niewierzący. :P



http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiast ... nergi.html
Tymczasem w Enerdze. Zawsze mam ubaw, jak taka sprawa pojawia się w mediach i ten fachowiec wysokiej klasy musi się tłumaczyć, jak to się stało, że dostał stołek.

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 29 marca 2016, o 16:24 
zielony
Offline

Dołączył(a): 1 stycznia 2015, o 21:56
Posty: 896
Voo napisał(a):
Oczywiscie, przecież przyczyny globalnego ocieplenia i skala udziału w tym człowieka są przedmiotem naukowych sporów a 50 lat to wciąż za mało żeby ustalić jedyną słusznie prawdziwą prawdę.


W zasadzie wszyscy klimatolodzy zgadzają się co do kapitalnego znaczenia wpływu antropogenicznego na ocieplenie klimatu

http://naukaoklimacie.pl/aktualnosci/97procent-prac-naukowych-laczy-globalne-ocieplenie-z-dzialalnoscia-czlowieka-1

Naukowcy z UJ o wycince Puszczy
http://www.nauka.uj.edu.pl/aktualnosci/-/journal_content/56_INSTANCE_Sz8leL0jYQen/74541952/119673443

edit: mój błąd :(


Ostatnio edytowano 29 marca 2016, o 18:31 przez grel3gargamel, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 29 marca 2016, o 17:58 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
grel3gargamel napisał(a):
kapitalnego znaczenia wpływu antropologicznego


zwłaszcza w kwestii emisji CO2 do atmosfery.

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 30 marca 2016, o 01:57 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
Nie wiem, czy kojarzycie pisowską ustawę wiatrakową. Tę, która ma zakazać stawiania turbin w odległości mniejszej niż 10 wysokości (wieży razem z łopatą). Do tego zakaz budowy w tej samej odległości przy już istniejących wiatrakach, plus dwuletnie pozwolenia na użytkowanie.
Otóż informuję, że ta ustawa jest najskuteczniejszą ustawą w historii. Jeszcze nie ma nawet jej tekstu tak naprawdę, a jedynie założenia, a już zabiła całą branżę na co najmniej 3 lata (do kolejnych wyborów). Nic się nie buduje, wszyscy czekają, każdy się boi, że zostanie z bezużyteczną kupą złomu, bo banda zdebilałych darmozjadów dorwała się do władzy. Jeszcze niedawno były perspektywy, że do 2030 roku w branży wiatrowej będzie pracować więcej osób, niż w górnictwie węglowym. Na szczęście polski wyngiel to przyszłość naszego narodu, więc nie będą nam niemce wiatraków na polskiej ziemi budować. A szacuje się, że "budowa farmy wiatrowej na lądzie o mocy 10 MW wiąże się z powstaniem 114 miejsc pracy w trakcie budowy" (1 turbina to moc ok. 1,5MW).
W ogóle budownictwo leży i kwiczy. Wszędzie wymieniają się ekipy, więc nie ma zamówień publicznych. Jak nie ma zamówień publicznych, to wielkie firmy wchodzą w mniejsze tematy, niszcząc rynek niskimi cenami. Nie ruszyły jeszcze tematy związane z nowym unijnym budżetem, kończą się jedynie stare inwestycje i tyle. Jedynie mieszkaniówka jeszcze sobie dobrze radzi i pewnie dalej będzie.

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 30 marca 2016, o 07:27 
Avatar użytkownika
Grzechu z Polityki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:45
Posty: 3510
No dramat z polityka energetyczną tych idiotów. Tylko wungiel!!! I to jeszcze nasz, z polskiej ziemi, a nie jakiś tam tani zagraniczny chłam! Jak nie wirtualne elektrownie atomowe i parodia ustawy o OZE to brnięcie w najnowsze technologie XIX wieku. Naród będzie się cieszył płacąc coraz więcej za emisje :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 30 marca 2016, o 08:06 
Avatar użytkownika
Bakelitowy Samiec Alfa
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:04
Posty: 1938
Zaraz przyjdzie Żaba i powie, że za PO na pewno stawiali tylko ci co posmarowali, a potem snt napisze, że to tylko lepiej bo wiatraki są szkodliwe ;)


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 30 marca 2016, o 08:08 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
Chwila, ale czy nie jest tak, że energia z wiatraków jest o połowę droższa niż z węgla?
Ja też chcę mieć dojście do takiego biznesu, że biorę kredyt na 10 lat, za te pieniądze stawiam sobie wiatraki, a państwo zmusza PGE żeby podpisało ze mną umowę na odbiór prądu po określonej cenie prze 10 lat. Po których to 10 latach ja jestem dużo bogatszy, a społeczeństwo nawet nie zauważyło, że za prąd sporo przepłaciło.
Powiedzcie mi czy bez gwarantowanych - dużo wyższych od rynkowych - cen energii z wiatraków ktokolwiek by je w Polsce budował. Nie ma chętnych? No to dziękuję bardzo za odpowiedź :D

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 30 marca 2016, o 08:18 
Avatar użytkownika
Bakelitowy Samiec Alfa
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:04
Posty: 1938
Od kiedy ceny energii elektrycznej są rynkowe? Przecież one sa dokładnie regulowane i blokowane, gdyby były rynkowe to przy takiej lokalnej monopolizacji by były jeszcze trzy razy wyższe.

To jasne że ceny energii odnawialnej są wyższe, bo rynek jest niedoskonały jeśli chodzi o ochronę środowiska i skupiając się tylko na PNL ma środowisko naturalne w dupie. Oczywiście nie dojdziemy do porozumienia, bo Ty jesteś tego przeciwnikiem a ja zwolennikiem, ale rozmawiajmy przynajmniej poważnie ;)


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 30 marca 2016, o 08:24 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
Ja jestem zwolennikiem wolnego rynku, Halu, przecież wiesz. Dlatego jestem przeciwnikiem elektrowni atomowej i wiatraków, bo energia z nich jest najdroższa. Moje podejście z ekologią nie ma nic wspólnego :D

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 30 marca 2016, o 08:27 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:41
Posty: 2141
Halaster napisał(a):
Od kiedy ceny energii elektrycznej są rynkowe? Przecież one sa dokładnie regulowane i blokowane, gdyby były rynkowe to przy takiej lokalnej monopolizacji by były jeszcze trzy razy wyższe.


Dla firm są rynkowe, jeśli chodzi o sprzedaż tzw. energii czynnej, dla klientów indywidualnych są regulowanie. Za to czesc dystrybucyjna jest narzucana przez dystrybutora (w obu przypadkach) - mamy bowiem w Polsce monopol terytorialny jeśli chodzi o sieci przesyłowe.

_________________
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 30 marca 2016, o 08:51 
Avatar użytkownika
Grzechu z Polityki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:45
Posty: 3510
Główny problem jest taki, że energia z OZE będzie coraz tańsza, a z wungla będzie drożeć (trzeba bulić za emisję i drogie instalacje do coraz bardziej wypasionych norm). Można mówić, że może w takim przypadku lepiej poczekać aż będzie się kalkulowało OZE, ale z energetyką jest taki problem, że to duże inwestycje i zmiany struktury mają dużą inercję. Jak odkryjemy w końcu, że węgiel przestał się opłacać będziemy o dziesięciolecia w tyle za zachodem przy obecnym kursie - większość procentów zaliczanych u nas do energii odnawialnej to dosypywanie biomasy do kotłów węglowych, czyli takie mydlenie oczu. Dopiero jeszcze zapłacimy :P

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 30 marca 2016, o 09:05 
Avatar użytkownika
Bakelitowy Samiec Alfa
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:04
Posty: 1938
Theeck napisał(a):
Ja jestem zwolennikiem wolnego rynku, Halu, przecież wiesz. Dlatego jestem przeciwnikiem elektrowni atomowej i wiatraków, bo energia z nich jest najdroższa. Moje podejście z ekologią nie ma nic wspólnego :D

No właśnie to napisałem i o ile zazwyczaj rozumiem i podzielam idee wyższości rynku nad taką bezpośrednia interwencja władzy w sytuację rynkową, tak w przypadku środowiska stoje na stanowisku zwolenników czystego powietrza kosztem paru złotych w portfelu.

I Tobie i Twoim dzieciom też życzę abyś żył w mojej rzeczywistości, a nie Twojej ;)


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 30 marca 2016, o 09:10 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
To co Hal, tylko należałoby sprawdzić ekologiczność elektrowni wiatrowych.

Tylko, że Theeck nie odniósł się do posta Crowleya, poza "wiatraki". Czyli to:

Crowley napisał(a):
Tę, która ma zakazać stawiania turbin w odległości mniejszej niż 10 wysokości (wieży razem z łopatą). Do tego zakaz budowy w tej samej odległości przy już istniejących wiatrakach, plus dwuletnie pozwolenia na użytkowanie.


Nie wiem co to ma wspólnego z ustalanymi cenami itp.

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 30 marca 2016, o 10:09 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
No wiesz, rzuff, nie umiesz czytać pomiędzy wierszami :P
Albowiem, gdyż, ponieważ wydaje mi się, że nawet PiS nie odważyło się na atak wprost na nieefektywne kosztowo, szpecące krajobraz i problematyczne ekologicznie wiatraki. W związku z czym postanowili je zlikwidować w rękawiczkach, przewrotnie działając w interesie mieszkańców, ptaków i krajobrazu. A naprawdę chodzi o to żeby PGE nie musiało dopłacać do kontraktów z wiatrakami i zamiast tego sponsorowało elektrownie na polski wungiel :)

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 30 marca 2016, o 10:24 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
?? Przecież właśnie się odważyło...

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 30 marca 2016, o 10:44 
Avatar użytkownika
Bakelitowy Samiec Alfa
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:04
Posty: 1938
Theeck ma rację, poprzez taką, a nie inną treść ustawy PIS realizuje swoje cele nie pokazując ich wprost.

To tak jak słynny przykład z bananami, gdzie UE narzuciła określoną krzywiznę banana aby zmusić importerów do kupowania bananów afrykańskich, a nie poludniowo-amerykanskich i w efekcie wspierania koncernów z UE a nie z USA.


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 30 marca 2016, o 14:19 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
To nie tak. Energetyka wiatrowa jest droga dlatego, bo i tak jesteśmy zobowiązani do dofinansowania źródeł odnawialnych. Stąd cały rynek zielonych certyfikatów, bo dystrybutorzy muszą się wykazać jakimś tam udziałem energii wytworzonej ze źródeł odnawialnych, żeby nie płacić kar. Jak kasa nie pójdzie na wiatraki, to na geotermię, fotowoltaikę, czy biomasę - wszystkie pewnie tak samo "nieopłacalne" jak wiatr, albo jeszcze bardziej. A jak tej zielonej energii nie kupią w Polsce, to kupią za granicą jak znam życie. Energetyka wiatrowa i tak jest najtańszą produkowaną z odnawialnych źródeł, a musimy iść w kierunku OZE i żaden miłośnik węgla nie wmówi mi, że jest inaczej. Dodatkowo i tak zmieniają się przepisy dotyczące zielonych certyfikatów, na niekorzyść producentów energii wiatrowej ale to zupełnie inna historia, nie wiem czy związana z poprzednią ekipą, czy dyrektywami unijnymi.
A odpowiadając na jedno z pierwszych pytań: bez dofinansowania też opłaca się stawiać wiatraki, chociaż oczywiście dużo mniej niż z dofinansowaniem. Nie wspominając już o małych gminach, które z farm czerpią ogromne zyski.

Moim zdaniem chodzi o to, że ludzie związani z pisem po prostu nie mają jak się dobrać do ziemi, gdzie można by wiatraki stawiać. Większość jest w rękach członków PSL albo lokalnych bonzów, których tamci nie mają jak wygryźć, więc wolą wszystko rozpierdzielić. 99% protestów przeciwko wiatrakom bierze się z tego, że stoją one na działce sąsiada a nie mojej. Niestety wieża może stać metr od granicy działki i sąsiad nie dostanie za to nawet złotówki, a zawiść i zazdrość w naszym narodzie są zakorzenione mocniej niż pijaństwo i narzekactwo.

Theeck napisał(a):
problematyczne ekologicznie wiatraki

Ale że niby co? Że krowy mleka nie dajo? Żałuję, że nie skopiowałem sobie tekstu, jaki kiedyś wygłosiła na spotkaniu z mieszkańcami pewna nawiedzona kobieta. Zaczęło się od migren i chorych kur, a skończyło na impotencji i rozpadzie więzi rodzinnych.

Aha, teraz jeszcze doczytałem, że zakaz budowy czegokolwiek w pobliżu istniejących wiatraków (według nowych przepisów), uwzględniając tylko istniejące turbiny wiatrowe w Polsce, dotyczyć będzie łącznie ponad 13 tys. km kw, czyli ponad 4,2 proc. terytorium całego kraju i czterokrotność obszarów aktualnie wykorzystywanych na cele mieszkaniowe. Jedyny pozytyw: pewnie będzie robota, przy likwidowaniu istniejących farm.

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 30 marca 2016, o 14:39 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
Crowley - wszystkie Twoje argumenty ekonomiczne są nierynkowe, bo wynikają ze sztucznych, administracyjnych ustaleń odnośnie limitów produkcji energii odnawialnej (w podobnie inteligentny inaczej sposób zabroniono sprzedaży żarówek).
Co do opłacalności to bez sztucznie zawyżonych cen i gwarancji odbioru energii, niestety ale stopa zwrotu takiej inwestycji jest w tej chwili nieatrakcyjna dla inwestorów.
Crowley napisał(a):
Theeck napisał(a):
problematyczne ekologicznie wiatraki

Ale że niby co? Że krowy mleka nie dajo?
Może i nie dajo, nie wiem, nie jestem specem od mleczności krów :P, miałem na myśli ekologów protestujących z powodu ptaków, które podobno gino :P

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 30 marca 2016, o 14:40 
Avatar użytkownika
Heavy Metal Troll
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:47
Posty: 5802
Migreny i impotencja kur po rozpadzie ich więzi rodzinnych to wina broni magnetycznej, a nie wiatraków.

_________________
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 30 marca 2016, o 14:43 
Kofan Annan
Offline

Dołączył(a): 11 maja 2014, o 00:36
Posty: 2600
ThimGrim napisał(a):
Migreny i impotencja kur po rozpadzie ich więzi rodzinnych to wina broni magnetycznej, a nie wiatraków.


Głupiś!
To efekt Chemtrails!


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 30 marca 2016, o 16:45 
Avatar użytkownika
Król Sucharów
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 09:00
Posty: 15419
Cytuj:
Właśnie umarł w USA jeden z sędziów Sądu Najwyższego, pełniącego tam te same funkcje, co u nas Trybunał. Akurat jeden z tych, który zapewniał konserwatystom minimalną przewagę nad liberałami - 5 głosów do 4. Republikanie natychmiast podnieśli krzyk, że Barack Obama jako prezydent na wylocie nie ma moralnego prawa mianować następcy, powinien to zostawić kolejnemu prezydentowi, daj Boże konserwatywnemu. Obama ich olał i natychmiast mianował sędziego-liberała. Ale aby sędzia był sędzią nie wystarczy prezydencka nominacja, musi zostać jeszcze zatwierdzony przez Senat, a w tym celu przejść procedurę przesłuchania przed senacką komisją. Więc Republikanie, mający w Senacie większość, ogłosili, że nie wyznaczą terminu przesłuchania, aż się zmieni prezydent i wyznaczy innego, konserwatywnego sędziego. No i co?

Najśmieszniejsze, że uczestniczy w tej obstrukcji, będącej niczym innym niż sparaliżowaniem Sadu Najwyższego USA na co najmniej 8 miesięcy, senator McCain, ten właśnie, który tuż przed śmiercią wspomnianego sędziego sygnował list "dyscyplinujący" Polskę w sprawie naszego sporu o Trybunał. Ten list, o którym antypis trąbił z dumą, ciesząc się jak głupi.


:roll: :roll: :roll:

http://fakty.interia.pl/felietony/news- ... Id,2169036

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 30 marca 2016, o 16:54 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
Pytanie czy mają tam zapisy o działaniu bez zbędnej zwłoki? Ale w sumie to powinniśmy tam wysłać jakąś zaniepokojoną delegację, komisję wenecką, czy innego Antka z komisją.

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 30 marca 2016, o 17:08 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
Nie czytajcie tego idioty.

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 30 marca 2016, o 17:18 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:41
Posty: 2141
Turtles napisał(a):
Nie czytajcie tego idioty.


W czterech słowach merytorycznie obalić wszystkie argumenty - mistrz.

_________________
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 30 marca 2016, o 17:21 
Avatar użytkownika
Król Sucharów
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 09:00
Posty: 15419
Halaster napisał(a):
tak w przypadku środowiska stoje na stanowisku zwolenników czystego powietrza kosztem paru złotych w portfelu


Powiedz to ludziom, którym już teraz trochę tych złotówek brakuje od pierwszego do pierwszego ;]


Halaster napisał(a):
Zaraz przyjdzie Żaba i powie, że za PO na pewno stawiali tylko ci co posmarowali


Nie, szczerze mówiąc mam ten temat w dupie. Przynajmniej do czasu udoskonalenia tej technologii tak, żeby nie trzeba było zastawić wiatrakami całego kraju, żeby uzyskać 20% energii potrzebnej obecnie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 30 marca 2016, o 18:45 
zielony
Offline

Dołączył(a): 1 stycznia 2015, o 21:56
Posty: 896
SithFrog napisał(a):

Najśmieszniejsze, że uczestniczy w tej obstrukcji, będącej niczym innym niż sparaliżowaniem Sadu Najwyższego USA na co najmniej 8 miesięcy,.


Sparaliżowaniem? Jak rozumiem Sąd Najwyższy nie podejmuje żadnych decyzji, czy też ktoś ich nie uznaje? Oh wait. Pomijam już to, że Republikanie odmawiając ustalenia terminu przesłuchania nie łamią w ostentacyjny sposób prawa.

To jak? Nagroda Złotego Goebbelsa?


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 30 marca 2016, o 18:51 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
Tam już w zdaniu
Obama ich olał i natychmiast mianował sędziego-liberała

jest... manipulacja. Bo Garland jest raczej akceptowany przez obie strony. Ale nieważne. Bo to i tak rządowy dziennikarz piszący w imieniu Partii "A w Ameryce to biją Murzynów"

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 30 marca 2016, o 20:31 
Avatar użytkownika
baton
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:11
Posty: 190
Lokalizacja: Poznań
To chyba w tym znaczeniu:
liberał = nominowany przez demokratów
konserwatysta = nominowany przez republikanów
czy się mylę?


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 6 kwietnia 2016, o 01:25 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
http://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/30405 ... tucje.html


Just can't script this shit

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3690 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 74  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL