FSGK.PL

since 1998
Teraz jest 3 maja 2024, o 17:51

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 70, 71, 72, 73, 74  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 18 stycznia 2023, o 16:08 
Avatar użytkownika
purpurowy
Offline

Dołączył(a): 17 czerwca 2014, o 15:58
Posty: 7357
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!
Przecież to jest "tylko" podatek od czynności prawnych przy zakupie. Raz ktoś będzie musiał zapłacić extra, czyli działanie pozorne. Ot mieszkanko będzie na siebie pracować odrobinę dłużej.

Kiedyś była już tutaj dyskusja na ten temat. Moje zdanie jest takie, że mieszkania nie powinny być wehikułem inwestycyjnym. Jakkolwiek by nie było to zrobione, żeby zniechęcić do tego, to będzie krok IMHO dobry.


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 18 stycznia 2023, o 18:32 
Avatar użytkownika
A u nas w Norwegii
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 13:40
Posty: 5550
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia
Matthias napisał(a):
Moje zdanie jest takie, że mieszkania nie powinny być wehikułem inwestycyjnym.


Tak samo jak Bitcoin, ale ludzie i tak 'inwestuja'...


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 18 stycznia 2023, o 22:04 
Avatar użytkownika
Grzechu z Polityki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:45
Posty: 3510
Guldan napisał(a):
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Zaskakujace-ustalenia-ws-hiszpanskich-nurkow-Za-szybko-ich-wypuszczono-n174566.html?fbclid=IwAR1nscJfXAGXYMdO_7w5daj0j7UYBDWUXnbsNIJ-PubCwKh06K2Nsmea6zo

wszystko ok, moga panowie plynac dalej a my sobie postrzelamy z granatnika na komisariacie.
Forum Sympatyków Bursztynu (w skrócie FSB) wzięło naszych na Sztyrlica: wiedzieli, że u nas policja wyszkolona w akcjach wertykalnych do góry podnośnikiem, a nie w dół pod wodę ;)

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 18 stycznia 2023, o 23:50 
Avatar użytkownika
menda+
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 15:19
Posty: 4979
Lokalizacja: Tír na nÓg
Cytuj:
Kiedyś była już tutaj dyskusja na ten temat. Moje zdanie jest takie, że mieszkania nie powinny być wehikułem inwestycyjnym. Jakkolwiek by nie było to zrobione, żeby zniechęcić do tego, to będzie krok IMHO dobry.

tylko proponowane podejście ma jak rozumiem odstraszyć "zwykłego"* Kowalskiego, co kombinował z kredytami 3/4 życia, bo na bank nie odstraszy anonimowych funduszy inwestujących w tysiące mieszkań, które dodatkowe podatki odbiją sobie na czynszu i kreatywnej księgowości. Poza tym ciekawe jak się do tego ma rozłączność majątkowa małżonków - 5 mieszkań na siebie, 5 na żonę jak ktoś ma i tak się kaszle.

* nie takiego zwykłego, bo jednak mieć tyle chałup, to trza umić.

A co do hiszpańskich poławiaczy bursztynu u wejścia do portu, to witki opadają.

_________________
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 19 stycznia 2023, o 12:55 
Avatar użytkownika
Tęczowy Chłopiec
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:12
Posty: 375
Matthias[Wlkp] napisał(a):
Ot mieszkanko będzie na siebie pracować odrobinę dłużej.


albo najm bedzie wyzszy. czyli de facto tylko poglebi problem.


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 19 stycznia 2023, o 16:19 
Avatar użytkownika
Waniaaa!
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:07
Posty: 4016
Theeck napisał(a):
Ja sądzę, że to socjalizm.
Jebać socjalizm.


Patrz, long story short się zgadzamy

_________________
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 19 stycznia 2023, o 16:26 
Avatar użytkownika
purpurowy
Offline

Dołączył(a): 17 czerwca 2014, o 15:58
Posty: 7357
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!
LLothar napisał(a):
Tak samo jak Bitcoin, ale ludzie i tak 'inwestuja'...


Tylko, że Bitcoin nie jest konieczny do życia.

Guldan napisał(a):
albo najm bedzie wyzszy. czyli de facto tylko poglebi problem.


Tak sobie jeszcze myślę - a może trzeba po prostu jebnąć z grubej rury tak, żeby kosztu podatku nie dało się pokryć podwyższeniem cen. Np. podatek 80% od najmu. Ludzie uciekną momentalnie, jak ktoś podniesie czynsz 5 razy, albo po prostu przestaną płacić i co mi zrobisz? Prawo generalnie stoi po stronie najemcy.

Podejrzewam, że ceny lokali bardzo szybko by spadły i okazałoby się, że najemcy będą mogli wykupić mieszkania, które do tej pory wynajmowali.

Wiem, wiem... To jest nierealne. Zanim zaczniecie mnie besztać, to osobiście nigdy bym czegoś takiego nie wprowadził. Po prostu frustruje mnie mocno świadomość, że moje dzieci będą musiały żyć w rzeczywistości mieszkaniowej gorszej niż jest teraz (uprzedzając docinki - w Kanadzie jest to samo). Bardzo chciałbym znaleźć dobre rozwiązanie i je promować.


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 20 stycznia 2023, o 13:28 
Avatar użytkownika
Tęczowy Chłopiec
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:12
Posty: 375
https://businessinsider.com.pl/wiadomos ... wy/mtgr61n

"Autorzy ustawy chcą, żeby ograniczenia dotyczyły kogoś, kto ma już albo pięć mieszkań, albo 315 m kw. powierzchni mieszkalnej" — czytamy. Wyliczenia te mają obejmować mieszkania i segmenty, ale nie domy."

"Portal podaje również, że projekt zakłada zakaz kupowania kolejnych mieszkań częściej niż raz w roku."

""zakaz kupowania mieszkania częściej niż raz do roku będzie mógł unieważnić nam minister rozwoju lub wskazany przez niego urzędnik"."



trolololo.

nie powiem, wynajmuje swoje stare mieszkanie. rozwazalem zakup w przyszlosci jeszcze jednego tylko po to aby je wynajmowac. bardzo jestem ciekaw finalnej formy tej ustawy.


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 22 stycznia 2023, o 15:22 
Avatar użytkownika
Stary Człowiek, A Może
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:57
Posty: 6347
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)
Matthias napisał(a):
Wiem, wiem... To jest nierealne. Zanim zaczniecie mnie besztać, to osobiście nigdy bym czegoś takiego nie wprowadził. Po prostu frustruje mnie mocno świadomość, że moje dzieci będą musiały żyć w rzeczywistości mieszkaniowej gorszej niż jest teraz (uprzedzając docinki - w Kanadzie jest to samo). Bardzo chciałbym znaleźć dobre rozwiązanie i je promować.


A propos rzeczywistości mieszkaniowej to ostatnio obejrzałem sobie w necie dużo ofert nowych mieszkań. Tak z ciekawości. Co zauważyłem to metrażowo cofnęliśmy się do lat 70-tych. 20 lat temu nowe mieszkanie M3 miało ok 48-52 m2. Teraz takie mieszkania mają ok 38-40m2. Nie mają oddzielnej kuchni i zazwyczaj nie mają przedpokoju. Salon z kuchnią ma niby jakąś tam wnękę ala przedpokój ale de facto kurtki, buty trzymasz w tym samym pomieszczeniu co gotujesz.
Takie cudo w Bydgoszczu kosztuje 360 - 400 k.

Pomysły rządu chyba wymierzone są przede wszystkim w fundusze inwestycyjne, wykupujące na pniu setki mieszkań ale już czytałem, że to nic nie da bo cośtamcośtam. Już mi się nie chce czytać czemu akurat u na coś nie zadziała. Zawsze mamy wszystko postawione na głowie. Np czytałem, że fundusze nie będą już kupować mieszkań tylko będą je sobie budować.

_________________
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 29 stycznia 2023, o 10:32 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
https://wiadomosci.wp.pl/ustawa-dla-kac ... 004220576a

Ciężko mi to jakoś sensownie skomentować. Bezczelność tych ludzi doszła już do takich poziomów, że władcy bantustanów będą się kiedyś o tym uczyć z zazdrością. A najgorsze, że nikt nic nie jest w stanie zrobić, żeby przeciwdziałać tworzeniu takich przepisów na zlecenie. I nikt tego nie odkręci później, bo może się jeszcze niejednej politycznej szmacie przydać. Pisowskie rządy to jest legislacyjny rąk, którego skutki będą odczuwać nasze wnuki, o ile wcześniej to wszystko jakoś nie pieprznie.

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 30 stycznia 2023, o 01:50 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 6 grudnia 2020, o 15:58
Posty: 105
Trzeba było nie eskalować wyrokiem z 4 liter.


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 30 stycznia 2023, o 12:04 
Avatar użytkownika
Waniaaa!
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:07
Posty: 4016
Naprawdę mnie zadziwia jak osoby walczomcem z komunom, tak chętnie do niej wracają.

_________________
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 30 stycznia 2023, o 12:17 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
Ale kogo masz Counter na myśli? Bo nie Jarka chyba?

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 30 stycznia 2023, o 14:59 
Avatar użytkownika
Waniaaa!
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:07
Posty: 4016
A czemu nie?

_________________
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 30 stycznia 2023, o 16:08 
Mr. Kroper
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:56
Posty: 4835
Bo większość z nich nie walczyła "z komuną" Counter, gdyż było im w niej dobrze. Mamy narodową tendencję do martyrologii, ale nie zmienia to faktu iż "obalenie" komuny wyszło niejako przypadkiem i niekoniecznie było celem samym w sobie.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 30 stycznia 2023, o 19:02 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
O to to. Chodziło o to, żeby przejąć władze, ale system zostawić. I co znamienne, to kaczyzmowi najlepiej idzie przywracanie gospodarki centralnie sterowanej.

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 31 stycznia 2023, o 10:28 
Avatar użytkownika
Waniaaa!
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:07
Posty: 4016
Aaaa o to idzie. No tak, to się zgadzam i już rozumiem. Szło mi o ich kreowanie się, dlatego napisałem takimi ładnymi polskimi znakami "walczomcem"

_________________
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 31 stycznia 2023, o 18:12 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 6 grudnia 2020, o 15:58
Posty: 105
Kaczyzm to grupa rekonstrukcyjna sanacji. Komunę restytuuje Unia


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 31 stycznia 2023, o 19:45 
Avatar użytkownika
Człowiek-Reklamówka
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 22:51
Posty: 2930
Hahahaha, niezły. Opowiedz następny.


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 1 lutego 2023, o 11:02 
Mr. Kroper
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:56
Posty: 4835
SmokEustachy napisał(a):
Kaczyzm to grupa rekonstrukcyjna sanacji. Komunę restytuuje Unia
Kowalski Januszek jako elita? Brzmi legitnie 2:

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 1 lutego 2023, o 14:36 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 6 grudnia 2020, o 15:58
Posty: 105
Brak mięsa, brak aut, brak własności prywatnej. No zupełnie jak za Gomułki.
Fit for cośtam


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 1 lutego 2023, o 18:43 
Avatar użytkownika
Człowiek-Reklamówka
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 22:51
Posty: 2930
A w którym miejscu takie braki? Tak poważnie. Bo to co piszesz, to bzdura w większości krajów UE


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 1 lutego 2023, o 19:14 
Mr. Kroper
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:56
Posty: 4835
Oj Jutsi. New World Order i te sprawy... Czego nie rozumiesz? ;)

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 1 lutego 2023, o 19:49 
Avatar użytkownika
Stary Człowiek, A Może
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:57
Posty: 6347
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)
No np. brak mieszkań (na własność) to raczej standard w krajach wysoko rozwiniętych. Wbrew temu co głoszą piewcy wynajmu wcale nie chodzi o "mobilność" tylko o brak finansowych możliwości zakupu mieszkania w mieście dla przeciętnie zarabiających.
Przejście od opłat za zakup i posiadanie różnych towarów i usług do opłat (oczywiście sumarycznie wyższych) za użytkowanie to też nie wymysł, tylko rzeczywistość w coraz większej ilości branż. Nawet opcji w kupionym na własność samochodzie już często nie "masz" tylko je musisz opłacać co miesiąc, żeby z nich korzystać.
Przyszłość widzę jako świat wyalienowanych singli w mikrokawalerkach subskrybujących jedzenie w lodówce i płacących abonament za korzystanie z pralki, nie będącej ich własnością. Nie mając zobowiązań nie będą musieli odkładać ani oszczędzać, nie będą narzekać na niskie dochody w pracy, nie będą ządali podwyżek, nie będą brali zwolnienia na chore dzieci, nie będą się stresować, bo przecież tego nie lubią. Czarne lustro.
Przy czym nie uważam, że to efekt jakiegoś spisku. Psy też kiedyś oddały wolność za pełną michę i brak problemów ;)

_________________
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 1 lutego 2023, o 21:01 
Mr. Kroper
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:56
Posty: 4835
A co ma do tego (subskrypcji) Voo UE? Bo o tym dyskusja? Przecież to czysty "kapitalizm" a nie "komuna". :spy:

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 1 lutego 2023, o 22:16 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 6 grudnia 2020, o 15:58
Posty: 105
Jutsimitsu napisał(a):
A w którym miejscu takie braki? Tak poważnie. Bo to co piszesz, to bzdura w większości krajów UE

1. https://www.europarl.europa.eu/news/pl/ ... to-oznacza
Czy po 2035 r. nadal będzie można kupować i sprzedawać używane samochody z silnikami benzynowymi/spalinowymi i dostać do nich paliwo?

Tak, to wszystko nadal będzie możliwe. Jednak całkowite koszty posiadania - koszt paliwa, konserwacji, zakupu i ubezpieczenia - mogą wzrosnąć.
2. https://www.wrp.pl/czy-unia-europejska- ... cji-miesa/


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 2 lutego 2023, o 09:07 
Avatar użytkownika
purpurowy
Offline

Dołączył(a): 17 czerwca 2014, o 15:58
Posty: 7357
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!
Cena benzyny akurat może spaść, bo jak będzie mniej samochodów to popyt spadnie. Takie tam gdybanie.

Co do mięsa, to też gdybanie. Ogólny bilans węglowy ma być zerowy. Czyli suma działań ma być zero. Kupią sobie las i już.

Tym samym artykułem możesz sugerować, że unia zakaże mieć dzieci, bo te też pierdzą i oddychają.


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 2 lutego 2023, o 09:33 
Mr. Kroper
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:56
Posty: 4835
Zakaz sprzedazy samochodow z silnikami spalinowymi nie wiaze sie z zakazem posiadania samochodow (elektryki, wodorowe, troche alternatyw jest, nawet jak na dzisiaj sa zalosne). Dodatkowo juz czekam na wszelkiego rodzaju "zwolnienia". Na poczatek afair sa supersamochody.

Fakt ze kogos nie stac na mieszkanie to nie jest "efekt UE", tylko (w miare) wolnego rynku. To co chce zrobic Kaczka i przyjaciele, czyli dopierdzielac jakies zakazy/nakazy/podatki jest powrotem komuny. Jeszcze chwila i beda pomysly zabierania i udostępnia bylekomu lokali prywatnych. Nie przypominam sobie natomiast aby UE zabraniala kupowania mieszkan.

Co do miesa - nie przejdzie do czasu kiedy Europa bedzie w znaczej mierze miesozerna. A bedzie jeszcze przez dluzszy czas.

Ja rozumiem ze mozna UE wyzywac od komun i innych takich za podatki, redystrybucje kapitalu, miliardy doplat, rozne debilne ograniczenia, ale jesli to robimy to szanujmy siebie, rozmowcow i nasza inteligencje i uznajmy zapedy Kaczorowe za pierwsze czasy Stalinizmu w takiej sytuacji. Znajmy proporcje.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 2 lutego 2023, o 09:57 
Avatar użytkownika
Waniaaa!
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:07
Posty: 4016
Razor podnosi ważny temat, czyli wielką miłość Kaczki do zwalczania komunizmu komunizmem. Gadajmy o problemach i szukajmy rozwiązań, ale na miłość starszych bogów nie wracajmy do rozwiązań gospodarki centralnie sterowanej, bo ona nigdzie i nigdy nie zadziałała. Nigdzie i nigdy! Zawsze doprowadzała do zubożenia państwa i jego zacofania.

Tym razem też się nie uda.

_________________
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 2 lutego 2023, o 10:07 
Avatar użytkownika
A u nas w Norwegii
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 13:40
Posty: 5550
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia
Ta Unia Europejska już wprowadziła niebotycznie wysokie ceny nieruchomosci w Kanadzie i USA. Mikrokawalerki? UE juz dawno je wprowadziła w Japonii i Korei.

I oczywiscie Razor +1.


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 2 lutego 2023, o 10:49 
Avatar użytkownika
menda+
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 15:19
Posty: 4979
Lokalizacja: Tír na nÓg
Razorblade napisał(a):
Na poczatek afair sa supersamochody.

Mozna by tak myslec, ale z tego co pamietam to akurat Ferrari i inne produkujace male ilosci samochodow rocznie beda mogly dalej dzialac, bo sa produkowane dla pasjonatow i kolekcjonerow. Wiec panie Areczku jazda na benzynce jest dla zarzadu, panu zostaje ustawienie sie w kolejce do jedynej ladowarki w promieniu stu kilometrow ;)

_________________
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 2 lutego 2023, o 11:18 
Avatar użytkownika
A u nas w Norwegii
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 13:40
Posty: 5550
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia
Zolt napisał(a):
Razorblade napisał(a):
Na poczatek afair sa supersamochody.

Mozna by tak myslec, ale z tego co pamietam to akurat Ferrari i inne produkujace male ilosci samochodow rocznie beda mogly dalej dzialac, bo sa produkowane dla pasjonatow i kolekcjonerow. Wiec panie Areczku jazda na benzynce jest dla zarzadu, panu zostaje ustawienie sie w kolejce do jedynej ladowarki w promieniu stu kilometrow ;)


Tej, tylko firma w ktorej pracuje zrobila juz tyle ladowarek, ze gdyby rozprowadzic je rowno po calym swiecie to nigdy nie miałbys wiecej niz 20km do najblizszej ;)


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 2 lutego 2023, o 12:20 
Avatar użytkownika
menda+
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 15:19
Posty: 4979
Lokalizacja: Tír na nÓg
To jeszcze niech zrobi nowa infrastrukture energetyczna w krajach Unii, bo jak wszystkie Mirki zaczna ladowac swoje tesle na Mokotowie wieczorem, to linie sredniego napiecia poplyna ;)

_________________
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 2 lutego 2023, o 19:45 
Avatar użytkownika
Stary Człowiek, A Może
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:57
Posty: 6347
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)
Razorblade napisał(a):
A co ma do tego (subskrypcji) Voo UE? Bo o tym dyskusja? Przecież to czysty "kapitalizm" a nie "komuna". :spy:

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka


W pewnych kwestiach UE nie ma do tego nic, napisałem sobie takie luźne przemyślenie, niezwiązane z UE :)

Aczkolwiek w pewnych jednak coś tam ma. Np. absurdalny wzrost cen nowych samochodów, zniknięcie segmentu małych i najtańszych pojazdów to w znacznej mierze wynik regulacji UE związanych z emisją spalin.
Ostatnio czytałem też o pomyśle zakazu montażu piecy gazowych. No szczerze mówiąc, jako wielki zwolennik UE jak przyjdzie mi wyłożyć kilkadziesiąt tysięcy na pompę ciepła to chyba sobie o tej UE najlepiej nie pomyślę.

Ale tak, oczywiście, z zachodzącymi zmianami bijącymi w średnie warstwy społeczeństwa UE nie ma nic wspólnego. Napisałem to na serio. Po prostu tak się dzieje a przyczyny są za bardzo złożone abym mógł je analizować.

Llo - ironię na temat maleńkich mieszkań w Japonii uważam za nietrafioną. Tam mini mieszkania i kei cary to efekt przeludnienia i przeróżnych restrykcji a nie zubożenia.

_________________
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 2 lutego 2023, o 20:09 
Mr. Kroper
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:56
Posty: 4835
Zolt napisał(a):
Razorblade napisał(a):
Na poczatek afair sa supersamochody.

Mozna by tak myslec, ale z tego co pamietam to akurat Ferrari i inne produkujace male ilosci samochodow rocznie beda mogly dalej dzialac, bo sa produkowane dla pasjonatow i kolekcjonerow. Wiec panie Areczku jazda na benzynce jest dla zarzadu, panu zostaje ustawienie sie w kolejce do jedynej ladowarki w promieniu stu kilometrow ;)
No przecież to mialem na mysli


Edit:

Voo - moze sie myle, ale imho akurat absurdalne ceny wziely sie nie z norm spalin, co braku podzespolow. A lepiej te ktore sa wpakowac do samochodu za kilkaset k pln, a nie kilkanascie/kilkadziesiat

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 2 lutego 2023, o 20:56 
Avatar użytkownika
Grzechu z Polityki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:45
Posty: 3510
W pracy mam takiego co twierdzi, że auta już dawno zabiły regulacje, że abs musi być, elektroniki tyle i jak sam w garażu nie naprawi młotkiem to głupi taki pojazd.

Oświetlenie led też śmiercionośne wg Mirków i oczy wypala!

Zluzujcie poślady

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 2 lutego 2023, o 21:48 
Avatar użytkownika
A u nas w Norwegii
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 13:40
Posty: 5550
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia
Zolt napisał(a):
To jeszcze niech zrobi nowa infrastrukture energetyczna w krajach Unii, bo jak wszystkie Mirki zaczna ladowac swoje tesle na Mokotowie wieczorem, to linie sredniego napiecia poplyna ;)


Infrastruktura nie jest problemem. Wystarczy mieć cennik prądu godzinowy. Np dzisiaj w południowo-zachodniej Norwegii cena kiedy wszystkie Larsy Mirkisony wracają z domu to 241 øre za kWh. Wystarczy ładowarkę ustawić żeby ładowała w nocy i już zapłacisz jedynie 119 øre za kWh.

W Wielkiej Brytanii każda ładowarka musi mieć:
- funkcję randomowego opóźnenia ładowania o 0-60 minut (można zrobić manual override jak się chce)
- funkcję wyłączenia ładowania na 15 minut jakby sieć lokalnie się przeciążała

I problemu brak.


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 2 lutego 2023, o 22:26 
Avatar użytkownika
menda+
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 15:19
Posty: 4979
Lokalizacja: Tír na nÓg
No goście z kanału Ruch Oporu na yt (polscy elektrycy w UK) trochę mniej optymistycznie patrzą na pełną elektryfikację transportu na Wyspach przede wszystkim z uwagi na ilość potrzebnych stacji ładowania i konieczne zmiany w infrastrukturze energetycznej (co jest, a co musi być dostawione), ale także np. ze względu na użyte w ładowarkach elementy chińszczyzny.

Ale jak czytam siedzisz bliżej źródła wiedzy, to i pewnie lepsze info. Miejmy nadzieję, że tak gładko to przebiegnie jak piszesz.

_________________
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 2 lutego 2023, o 23:06 
Avatar użytkownika
A u nas w Norwegii
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 13:40
Posty: 5550
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia
Zolt napisał(a):
Ale jak czytam siedzisz bliżej źródła wiedzy, to i pewnie lepsze info. Miejmy nadzieję, że tak gładko to przebiegnie jak piszesz.


Dzięki za zaufanie! :D

Bo np jak czytam:
Zolt napisał(a):
ale także np. ze względu na użyte w ładowarkach elementy chińszczyzny.


to widzę, że coś jest nie halo. Ładowarka AC to nie ładowarka, ale tak naprawdę gniazdko elektryczne które zanim podłączy prąd to mówi samochodowi jakim natężeniem i iloma fazami może ładować, i tyle. Dwóch ogarniętych studentów z Raspberry Pi (pro-tip - nasza konkurencja jedzie na RPi), paroma stycznikami, lutownicą i okablowanym gniazdkiem Type 2 zrobi podstawową ładowarkę na Hakatonie 24h.

Większy problem to rzeczywiście miejsca w których można ładować. W Norwegii to nie problem, bo to albo garaż pod domem albo garaż pod blokiem. Często pokazuję ludziom w pracy polskie osiedla w temacie "wymyśl mi tu pan miejsce na ładowarki". Jak nikt nic nie wymyśli to będą musiały być na parkingach gdzie parkuje się w pracy. Da się zrobić, to nie jest nic super drogiego tak naprawdę.


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 2 lutego 2023, o 23:51 
Mr. Kroper
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:56
Posty: 4835
Ekhm. No w PL akurat infrastruktura i przeciążenia są problemem LLo. Bo jeet gowniana, niewydajna i ma problemy nawet od instalacji fotowoltaicznych...

Akurat jesli chodzi o elektryki to jestem i bede przeciwnikiem bo w naszych pokomunistycznych miastach zycze powodzenia z ladowaniem na wielkopłytowych osiedlach...

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 3 lutego 2023, o 00:36 
Avatar użytkownika
menda+
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 15:19
Posty: 4979
Lokalizacja: Tír na nÓg
LLothar napisał(a):
Ładowarka AC to nie ładowarka, ale tak naprawdę gniazdko elektryczne które zanim podłączy prąd to mówi samochodowi jakim natężeniem i iloma fazami może ładować, i tyle. Dwóch ogarniętych studentów z Raspberry Pi (pro-tip - nasza konkurencja jedzie na RPi), paroma stycznikami, lutownicą i okablowanym gniazdkiem Type 2 zrobi podstawową ładowarkę na Hakatonie 24h.

no np. tu pokazują jak to może wyglądać: https://youtu.be/KnHndZ8N0Rs?t=218 i nie napawa to dużą dawką optymizmu.

_________________
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 3 lutego 2023, o 03:11 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 6 grudnia 2020, o 15:58
Posty: 105
Zacznijmy od auta: Problem jest taki, że uta elektryczne są drogie. Drugim problem to ich krótki czas życia: zestaw nowych baterii jest droższy niż nowe auto. Ergo to nie będzie tak, że auta elektryczne zastąpią spalinowe 1:1.
Pojawiają się głosy o wynajmie: to nie będzie tak że jak wynajmujesz mieszkanie to masz je cały czas i se mieszkasz. Auto będzie na godziny/dni i go nie będzie bo jak wszyscy się będa chcieli przejechać to starczy dla 10%.
2. Owszem wynajmują mieszkania tu i ówdzie ale inni mają np. domki i to domki są problemem.
3. Mamy też różne graty jak lodówki itp. Z uwagą trzeba odnotowywać różne wynurzenia. Szczególnie te o obniżeniu poziomu życia. Bo planeta ginie.
4. UWAGA: pisiory są za. Moskwa też.


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 3 lutego 2023, o 09:33 
Avatar użytkownika
A u nas w Norwegii
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 13:40
Posty: 5550
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia
Zolt napisał(a):
LLothar napisał(a):
Ładowarka AC to nie ładowarka, ale tak naprawdę gniazdko elektryczne które zanim podłączy prąd to mówi samochodowi jakim natężeniem i iloma fazami może ładować, i tyle. Dwóch ogarniętych studentów z Raspberry Pi (pro-tip - nasza konkurencja jedzie na RPi), paroma stycznikami, lutownicą i okablowanym gniazdkiem Type 2 zrobi podstawową ładowarkę na Hakatonie 24h.

no np. tu pokazują jak to może wyglądać: https://youtu.be/KnHndZ8N0Rs?t=218 i nie napawa to dużą dawką optymizmu.


Panie, przecież ta ładowarka to straszne gónwo na poziomie właśnie tego Hackatonu 24h. To, że jest zatwierdzona i 'rekomendowana' nic nie znaczy. Jak widać na załączonym filmie nie ma tam żadnej specjalnej technologii - styczniki i różnicówki są opanowane od lat, a to, że ktoś instaluje tam najgorsze możliwe komponenty to jest kwestia niedojrzałości rynku.

Cytuj:
Ekhm. No w PL akurat infrastruktura i przeciążenia są problemem LLo. Bo jeet gowniana, niewydajna i ma problemy nawet od instalacji fotowoltaicznych...


Zobacz wykorzystanie dobowe energii elektrycznej. W Nocy idzie tak o połowe mniej niż w szczycie w ciągu dnia. Wystarczy ładować w takich właśnie dołkach i wcale maksymalnie obciążenie sieci nie wzrasta.

SmokEustachy napisał(a):
Zacznijmy od auta: Problem jest taki, że uta elektryczne są drogie. Drugim problem to ich krótki czas życia: zestaw nowych baterii jest droższy niż nowe auto. Ergo to nie będzie tak, że auta elektryczne zastąpią spalinowe 1:1.
Pojawiają się głosy o wynajmie: to nie będzie tak że jak wynajmujesz mieszkanie to masz je cały czas i se mieszkasz. Auto będzie na godziny/dni i go nie będzie bo jak wszyscy się będa chcieli przejechać to starczy dla 10%.
2. Owszem wynajmują mieszkania tu i ówdzie ale inni mają np. domki i to domki są problemem.
3. Mamy też różne graty jak lodówki itp. Z uwagą trzeba odnotowywać różne wynurzenia. Szczególnie te o obniżeniu poziomu życia. Bo planeta ginie.
4. UWAGA: pisiory są za. Moskwa też.


1. Baterie żyją długo, - https://www.reddit.com/r/dataisbeautifu ... e_battery/ Problemy były głównie w Nissanach Leaf bez aktywnej kontroli temperatury baterii - jak na dworze było -20 stopni to bateria też, a baterie tego nie lubią. Owszem, zdarzają się wyjątki, ale to tak samo jak w spalinowym aucie padnie silnik i też koszt poraża. W auta na wynajem nie wierze. Elektryki czy są drogie? No są.

Cytuj:
Akurat jesli chodzi o elektryki to jestem i bede przeciwnikiem bo w naszych pokomunistycznych miastach zycze powodzenia z ladowaniem na wielkopłytowych osiedlach...


W związku z ceną auta mniej ludzi będzie na nie stać, więc trzeba może zrobić szersze miejsca (i mniej), tak, żeby ładowarki pomieścic? W Polsce aut na mieszkanca jest bardzo duzo https://www.acea.auto/figure/motorisati ... icle-type/

Zasadniczo fajniej jest z autami spalinowymi - tylko efekt cieplarniany i te sprawy nam życie utrudniają. Gdyby elektryki były w ogólnym rozrachunku lepsze to by wyparły spalinowe bez żadnych dotacji i machinacji.


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 3 lutego 2023, o 12:07 
Mr. Kroper
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:56
Posty: 4835
To wróćmy LLo do naszych blokowisk i powiedz mi jak ładować w nocy ;).

Ale again, ja nie mówię że się nie da (choć jestem na nie). Osobiście uważam że infrastruktura w PL wymaga jednak sporo inwestycji, ale moge byc w błędzie. Nie znam sie na tyle ani srednio mnie interesuje od jakiegoś czasu. Tu pewnie Crowley miałby więcej do powiedzenia afair

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 3 lutego 2023, o 13:26 
Avatar użytkownika
menda+
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 15:19
Posty: 4979
Lokalizacja: Tír na nÓg
LLothar napisał(a):
Panie, przecież ta ładowarka to straszne gónwo na poziomie właśnie tego Hackatonu 24h. To, że jest zatwierdzona i 'rekomendowana' nic nie znaczy.

znaczy mniej więcej tyle, że już teraz mogę wróżyć z fusów, że lekką ręką 75% rynku w Polsce będzie zalane takimi stanowiskami lub gorszymi, bo tanie, działa, a jak się wywali to może się uda naprawić ;)

_________________
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 3 lutego 2023, o 15:32 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
wciskanie ludziom elektrycznego szrotu jako obowiązku ze względów "ekologicznych" to imgo gruba socjotechnika i oddzielanie elity od plebsu. na elektryki stać chyba tylko leasingowye korposzczury z obowiazkowym miejscem chargingu pod biurem. Ja w ogole nie rozumiem jak mozna forsowac cos, co jezdzi po 300 km na jednym kilkugodzinnym ładowaniu jako rozwiązanie dla mas. Tym autentycznie jestem przerażony, bo jesli UE wprowadzi w życie te zamiary to dla klasy średniej pozostanie furmanka z koniem.

Serio, szukałem auta przez ostatnie dwa lata. Przy moim zapotrzebowaniu - mniej wiecej raz/dwa w miesiacu przejezdzam 500-600km w jedną stronę a potem w drugą, to własciwie nie ma żadnego modelu przy którym mógłbym taką trasę zrobić. Nawet w TVN Turbo się prezenterzy śmieją, że jak np w Fordzie producent podaje zasieg 800 to w rzeczywistosci autem stojac w korkach nie zrobisz nawet 4 stów.

Zyjemy w czasach przesilenia wartosci, ktore ksztaltowaly wolny rynek i kapitalizm. Ryba zjada własny ogon zamiast płynąć z prądem. Kiedys byla potrzeba, którą produkt miał spełniać - i hulało to na zasadzie, ze zarabiał ten, który spełniał go najlepiej. Dzisiaj produkt jest jakimś amalgamatem potrzeby producenta (maksymalizacja zysków) i elitystycznych trendów (tworzenie nowych potrzeb, by maksymalizować zyski), nie ma wiele wspólnego z funkcjonalnością konsumencką. Widać to wszędzie - od YouTuba, przez elektornikę i patodeveloperkę po automotive. I szczerze - strasznie mnie to wkurwia.

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 3 lutego 2023, o 18:16 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
LLothar napisał(a):
Zobacz wykorzystanie dobowe energii elektrycznej. W Nocy idzie tak o połowe mniej niż w szczycie w ciągu dnia. Wystarczy ładować w takich właśnie dołkach i wcale maksymalnie obciążenie sieci nie wzrasta.
Ale zwróć uwagę, że w dzień do sieci wrzuca fotowoltaika i wiatr. W Polsce były już dni (na razie kilka), że obligatoryjnie ograniczono moc generacji z wiatru, bo było tego za dużo dla stabilności sieci (a nie mogli zmniejszyć bardziej stabilnych źródeł, bo równałoby się to ich wyłączeniu, i od wieczora mielibyśmy blackout). Jak wynajdziesz fotowoltaikę dającą prąd po ciemaku i wiatr, który nie słabnie w nocy, to wtedy porozmawiamy :)

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 4 lutego 2023, o 21:10 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
Pquelim napisał(a):
wciskanie ludziom elektrycznego szrotu jako obowiązku ze względów "ekologicznych" to imgo gruba socjotechnika i oddzielanie elity od plebsu. na elektryki stać chyba tylko leasingowye korposzczury z obowiazkowym miejscem chargingu pod biurem. Ja w ogole nie rozumiem jak mozna forsowac cos, co jezdzi po 300 km na jednym kilkugodzinnym ładowaniu jako rozwiązanie dla mas. Tym autentycznie jestem przerażony, bo jesli UE wprowadzi w życie te zamiary to dla klasy średniej pozostanie furmanka z koniem.

Jako przeciwnik elektryków spieszę sprostować. 300 km dziennego zasięgu to więcej niż wystarczająco dla naprawdę dużej większości ludzi. To naprawdę nie jest problem, jeśli byłoby gdzie ładować te samochody bez problemu w nocy. Mówię to ja, który robi co najmniej 5000 km miesięcznie. Niestety jesteś w tym stosunkowo małym procencie ludzi, którzy potrzebują więcej, ale kogo w Brukseli, Pekinie czy Waszyngtonie obchodzi Podlasie?
A co do cen, to niestety elektryki wcale nie są jedynymi poza zasięgiem. Średnio wyposażony kompakt kosztuje 130-150k. 15 lat temu niewiele więcej kosztowały mieszkania na warszawskiej Pradze, które niektórzy jeszcze spłacają. Za 10 lat poza autami firmowymi, będziemy jeździć malutkimi elektrosuvami albo samochodami na abonament.
Co do wniosków końcowych pełna zgoda. Niestety tak się pokręciło, że zamiast potrzeb kształtujących podaż, mamy podaż próbującą sztucznie kształtować potrzeby.


Co do wiatraków i fotowoltaika, to oczywiście noc jest problematyczna, ale już w kwestii zależności od pogody można by było sporo zaradzić, łącząc obydwie technologie. Gdyby można było budować farny wiatrowo-fotowoltaiczne na jednej mocy przyłączeniowej, mogłyby stabilnie produkować przez większość roku. W lecie produkujesz dużo prądu ze słońca, resztę wspomagasz wiatrakami, które wtedy i tak kręcą się tak sobie. W razie dużego wiatru wiatrak łatwo skręcić. W zimie, kiedy wiatraki produkują na pełnej mocy, fotowoltaika stoi bezczynnie. Owszem, to mniej optymalne rozwiązanie dla właściciela takiej farmy, bo praktycznie nigdy nie korzysta z pełnej mocy, ale za to odbiorca ma komfort, że przez cały czas dostaje stałą moc. Takich producentów warto byłoby wesprzeć. Niestety w Polsce nikt nie wydaje takich warunków przyłączeniowych.

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 5 lutego 2023, o 18:02 
Avatar użytkownika
Grzechu z Polityki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:45
Posty: 3510
Wydaje mi się, że w chwilach za dużej produkcji prądu z wiatraków / pv w końcu zrobi się moda na produkcję wodoru do wykorzystania później na ogniwach paliwowych. Wydajność bez szału, ale lepiej niż marnować.

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Rządy PiS
PostNapisane: 5 lutego 2023, o 19:14 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
Crowley napisał(a):
Średnio wyposażony kompakt kosztuje 130-150k.

mów mi jeszcze. poszukiwania zaczynałem od 50k i wyladowalem w tych okolicach co piszesz.

Cytuj:
15 lat temu niewiele więcej kosztowały mieszkania na warszawskiej Pradze, które niektórzy jeszcze spłacają. Za 10 lat poza autami firmowymi, będziemy jeździć malutkimi elektrosuvami albo samochodami na abonament.


nie wierzę w to i myślę że jest to po prostu gospodarczo niewykonalne. Co z konsorcjami naftowymi? Przecież połowa(? czy więcej?) gospodarki Wielkiej Brytanii to wydobycia i kontrolna nad transportem ropy z Bliskiego Wschodu. Myślę, że Unia zweryfikuje te "poglądy" sama, albo zweryfikuje ją jakiś społeczny korektor. Konsument elitarny to nie jest konsument masowy. A tylko masowość daje szansę na stały wzrost. W ostateczności rozwarstwienie społeczne osiągnie taki poziom, że w końcu jebnie jakaś światowa wojna i krew będzie wszystko resetować, jak zwykle w historii cywilizacji naszej.
Dawno nie było resetu, struna napina się już naprawdę mocno.

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 70, 71, 72, 73, 74  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL