FSGK.PL

since 1998
Teraz jest 3 maja 2024, o 17:50

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1257 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 grudnia 2018, o 13:54 
Avatar użytkownika
Król Sucharów
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 09:00
Posty: 15419
W rodzinie nie, ale w zespole/zarządzie to by chyba wypadało.

Ja bym sprawdził zarobki, bo może się okazać, że panowie homo statystycznie zarabiają dużo więcej niż hetero i może trzeba zacząć walczyć o równouprawnienie?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 3 grudnia 2018, o 10:07 
Avatar użytkownika
Waniaaa!
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:07
Posty: 4016
Hm a ja się nie zgadzam z parytetami. Jest to forma przywileju. A ja popieram równouprawnienie.
Według mnie wprowadzanie przywilejów, które mają "wyrównywać" to jakiegoś poziomu jest też o tyle chybionym pomysłem, że zakłada usunięcie takiego przywileju po wypełnieniu jego "roli". A to jest rzecz już baaaaaaaaardzo kłopotliwa.

_________________
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 3 grudnia 2018, o 11:47 
Avatar użytkownika
Heavy Metal Troll
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:47
Posty: 5802
Jakie rozwiązanie w zamian proponujesz?

_________________
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 3 grudnia 2018, o 12:35 
Avatar użytkownika
Waniaaa!
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:07
Posty: 4016
Tak jak robiły sufrażystki. Zmiana norm społecznych przez pracę u podstaw.

_________________
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 3 grudnia 2018, o 14:32 
Avatar użytkownika
Heavy Metal Troll
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:47
Posty: 5802
Counterman napisał(a):
Tak jak robiły sufrażystki. Zmiana norm społecznych przez pracę u podstaw.


No i ja się zgadzam, tylko że o tym się mówi, protestuje, petycjuje już od dawna, a pomysł parytetów pojawił się właśnie dlatego, że się mówi i protestuje, a nic z tego nie wynika, tudzież postęp we wdrażaniu tej równości jest wolny jak ketchup.

_________________
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 3 grudnia 2018, o 21:12 
Mr. Kroper
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:56
Posty: 4835
A moze warto pomyslec ze byc moze "większość zainteresowanych" nie widzi zeby miala jakis "problem" a osoby ktore "chcialyby ale nie mogą" moga byc zwyczajnie... slabsze? :spy:

Ale ogolnie to Counter +1

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 3 grudnia 2018, o 21:47 
Avatar użytkownika
prof. Miodek
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 00:06
Posty: 599
Ostatio byla afera bo jeden profesor zauwazyl ze wraz wzrotem parytetu kobiet w nauce spada srednia liczba cytowan kobiet. I najzabawniejsze ze nawet jak sie wezmie tylko pod uwage prace kobiet, one tez coraz mniej cytuja inne kobiety.

Przynajmiej jak wierzyc temu filmikowi:
https://youtu.be/sOCIke7zLMo?t=233


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 3 grudnia 2018, o 22:41 
Avatar użytkownika
Stary Człowiek, A Może
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:57
Posty: 6347
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)
Counterman napisał(a):
Tak jak robiły sufrażystki. Zmiana norm społecznych przez pracę u podstaw.


Tam były i całkiem ostre akcje. Może nikt się nie wysadzał ale jedna to nawet pod konie na wyścigu się rzuciła.

Ostatecznie to nie praca u podstaw tylko I wojna światowa przyniosła rozwiązanie i brak mężczyzn do pracy. Gdyby nie to, to pewnie kobiety nadal by głodowały ;)

_________________
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 4 grudnia 2018, o 12:51 
Avatar użytkownika
Waniaaa!
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:07
Posty: 4016
Ja wiem, że tam akcje były ostre, ale to temat do trochę innej dyskusji (w sensie jaka granica ostrości jest akceptowalna). Mi chodzi o to, że żadne legislacyjnie nadane przywileje nie będą dążyć do równouprawnienia, to nie wyjdzie. Zresztą nawet historia tego uczy.
A, że zmiany przez pracę u podstaw są powolne to ja wiem. Ale są też bardzo trwałe, bo ramy społeczne definiują cały nasz świat. Jak uda się na nie wpłynąć to sukces murowany. Może przykład niepolityczny, ale wystarczy popatrzeć jaki sukces odnieśli naziści w latach 36-39. Pełne poparcie społeczeństwa.

_________________
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 4 grudnia 2018, o 14:21 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 1 września 2017, o 00:22
Posty: 272
Lokalizacja: Swansea (taki Sosnowiec w UK)
Osobiście parytety widzę jako leczenie objawów a nie przyczyny problemu...
Counterman +1

Może warto by było dać przykład takiej pracy u podstaw, bym dał jako przykład akcję "dziewczyny na politechniki" w której (przynajmniej o ile się dobrze orientuję) się zachęca żeby wziąć udział w rekrutacji a nie zmusza uczelnie żeby miały jakieś parytety. W takiej mamy rezultat win-win, rośnie wspóczynnik feminizacji a uczelnia ma większą pulę kandydatów więc ogólna jakość studenta też rośnie.

Nawet nie ma jak się przyczepić że to dyskryminacja, bo wzrost współczynnika feminizacji również jest czynnikiem zachęcającym płeć brzydką. :D
(Piszę to z perspektywy absolwenta AiR na polibudzie warszawskiej gdzie mieliśmy ten współczynnik w wysokości 3.8% :crying:)


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 4 grudnia 2018, o 16:33 
Avatar użytkownika
Heavy Metal Troll
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:47
Posty: 5802
Nie wiem, ja widocznie inaczej pojmuję działania surferek. Kłapały dziobem tak długo, aż zauważyły to władze i zmieniły prawo. Kobiety mogły już głosować, ale społeczeństwo (w tym wypadku mężczyźni) wcale zdania nie zmieniło, dalej uważało, że kobiety nie powinny głosować. Dopiero później do nich to dotarło. Ale zmiana przecież była wymuszona, a nie naturalna. Czego znowu nie rozumiem?

_________________
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 4 grudnia 2018, o 16:34 
Avatar użytkownika
Król Sucharów
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 09:00
Posty: 15419
Ja bym poszedł dalej. Wszędzie 100% kobiet, faceci do domów i na bezrobocie. Jeszcze szybciej się przyzwyczaimy i osiągniemy tak pożądaną równowagę.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 4 grudnia 2018, o 16:45 
Avatar użytkownika
Waniaaa!
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:07
Posty: 4016
Sufrażystki kłapały dziobem i wykłapały zniesienie dyskryminacji - braku prawa do głosu dla określonej płci.
Sufrażystki nie wykłapały przywileju dla kobiet, typu dana płeć ma 10 pkt więcej na egzaminie, bo tak.

_________________
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 4 grudnia 2018, o 16:55 
Avatar użytkownika
Król Sucharów
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 09:00
Posty: 15419
Counterman napisał(a):
Sufrażystki kłapały dziobem i wykłapały zniesienie dyskryminacji - braku prawa do głosu dla określonej płci.
Sufrażystki nie wykłapały przywileju dla kobiet, typu dana płeć ma 10 pkt więcej na egzaminie, bo tak.


No tak, ale nie mów tego głośno, bo PARYTETY TO TA SAMA WALKA I CHUJ!

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 4 grudnia 2018, o 17:08 
Avatar użytkownika
Heavy Metal Troll
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:47
Posty: 5802
Counterman napisał(a):
Sufrażystki kłapały dziobem i wykłapały zniesienie dyskryminacji - braku prawa do głosu dla określonej płci.
Sufrażystki nie wykłapały przywileju dla kobiet, typu dana płeć ma 10 pkt więcej na egzaminie, bo tak.

Ale dostrzegasz, że samym kłapaniem dziobem (nazywam to tak skrótowo, a nie pogardliwie) nie zmieniły postawy społeczeństwa (bo imho tak ma działać praca u podstaw, że się w końcu społeczeństwo przekonuje, że tak powinno być)? Po prostu X władza, której się to pewnie też opłacało politycznie, wprowadziła takie prawo, które zniosło dyskryminację. I jasne, to nie daje przewagi żadnej ze "stron", ale nie da się znieść dyskryminacji płacowej/pracowej, tak jak się zniosło dyskryminację wyborczą, bo nie możesz w tym wypadku dać prawa do czegoś, czy też wyrównać prawa, tzn. możesz, ale to będzie martwe prawo. Więc przykład sufrażystek nie do końca mi tu pasuje, bo raz: to nie praca u podstaw zmieniła społeczeństwo, tylko wprowadzone prawo wymusiło zmianę na społeczeństwie (+ dalsza praca u podstaw). Dwa: nie da się w tym wypadku wprowadzić podobnego prawa.

No słucham, co tym razem pomyliłem!?

_________________
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"


Ostatnio edytowano 4 grudnia 2018, o 17:09 przez ThimGrim, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 4 grudnia 2018, o 17:08 
Avatar użytkownika
purpurowy
Offline

Dołączył(a): 17 czerwca 2014, o 15:58
Posty: 7357
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!
A czy przypadkiem prawo głosu nie było kiedyś powiązane ze służbą wojskową?


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 4 grudnia 2018, o 17:12 
Avatar użytkownika
Król Sucharów
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 09:00
Posty: 15419
Matthias[Wlkp] napisał(a):
A czy przypadkiem prawo głosu nie było kiedyś powiązane ze służbą wojskową?


Za dużo Starship Troopers Matt :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 4 grudnia 2018, o 17:17 
Avatar użytkownika
menda+
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 15:19
Posty: 4979
Lokalizacja: Tír na nÓg
Matthias[Wlkp] napisał(a):
A czy przypadkiem prawo głosu nie było kiedyś powiązane ze służbą wojskową?

Voo tak miał. W starożytnym Rzymie.

_________________
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 4 grudnia 2018, o 21:50 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
Niczego takiego nie było w starożytnym Rzymie :)

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 5 grudnia 2018, o 02:42 
Avatar użytkownika
TR-8R
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:37
Posty: 4193
Lokalizacja: media polskojęzyczne
Ejże, Turtelu, takie rzeczy to powinieneś z prawa rzymskiego pamiętać. Skąd się wzięły komicja centurialne?

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

_________________
CD-Action, RETRO i cdaction.pl


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 5 grudnia 2018, o 12:44 
Avatar użytkownika
Waniaaa!
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:07
Posty: 4016
ThimGrim napisał(a):
Counterman napisał(a):
Sufrażystki kłapały dziobem i wykłapały zniesienie dyskryminacji - braku prawa do głosu dla określonej płci.
Sufrażystki nie wykłapały przywileju dla kobiet, typu dana płeć ma 10 pkt więcej na egzaminie, bo tak.

Ale dostrzegasz, że samym kłapaniem dziobem (nazywam to tak skrótowo, a nie pogardliwie) nie zmieniły postawy społeczeństwa (bo imho tak ma działać praca u podstaw, że się w końcu społeczeństwo przekonuje, że tak powinno być)? Po prostu X władza, której się to pewnie też opłacało politycznie, wprowadziła takie prawo, które zniosło dyskryminację. I jasne, to nie daje przewagi żadnej ze "stron", ale nie da się znieść dyskryminacji płacowej/pracowej, tak jak się zniosło dyskryminację wyborczą, bo nie możesz w tym wypadku dać prawa do czegoś, czy też wyrównać prawa, tzn. możesz, ale to będzie martwe prawo. Więc przykład sufrażystek nie do końca mi tu pasuje, bo raz: to nie praca u podstaw zmieniła społeczeństwo, tylko wprowadzone prawo wymusiło zmianę na społeczeństwie (+ dalsza praca u podstaw). Dwa: nie da się w tym wypadku wprowadzić podobnego prawa.

No słucham, co tym razem pomyliłem!?


Naczy dwa wątki.
Kłapanie dziobem a zmiana społeczeństwa. Twoje rozumowanie jest trochę sprzeczne ze sobą, bo decyzje legislacyjne polityków nie powodują norm zmian norm społecznych, tylko odwrotnie. Prawo zawsze goni zmiany społeczeństwa, nigdy odwrotnie. Nie oznacza to, że politycy nie mają wpływu na ramy społeczne, ale nie przez zmiany prawa - przez propagandę, szkolnictwo i inne takie.
Dyskryminacja płacowa, a prawo. No toż od początku mówię, że prawem tego nie załatwisz. Właśnie ramy społeczne mogą jedynie z sukcesem wyrównać tego typu nierówności.

I naprawdę sufrażystki kłapaniem dziobem doszły do zmian. O tym jest sporo książek, ba prac naukowych. Jak właśnie pracą u podstaw, protestami i innymi akcjami, udało się wywalczyć prawa kobiet do głosu.

_________________
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 6 grudnia 2018, o 10:49 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
Peterson odwiedził Skandynawię ostatnio. Ciekawy fragment wywiadu:
phpBB [video]

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 6 grudnia 2018, o 13:41 
Avatar użytkownika
Parmezan
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 12:06
Posty: 3864
Peterson? To ten w topowy pisarz hard SF wg Amazona?
Obrazek

_________________
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 6 grudnia 2018, o 13:49 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
zdaje się, że ten sam :D

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 7 grudnia 2018, o 22:27 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
https://www.filmweb.pl/news/Kevin+Hart+ ... B3w-131033

Chcieli dobrze, wyszło jak zwykle. :lol2:

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 8 grudnia 2018, o 21:40 
Avatar użytkownika
Król Sucharów
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 09:00
Posty: 15419
Brawa dla tego pana.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 3 stycznia 2019, o 01:51 
Avatar użytkownika
prof. Miodek
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 00:06
Posty: 599
https://www.youtube.com/watch?v=uH6AHKmZpKM
teraz leczyc nie moza bo to ableism...


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 9 stycznia 2019, o 19:13 
Avatar użytkownika
Pacman
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:37
Posty: 816
Na zachodzie chyba naprawdę muszą sobie wymyślać problemy, bo inaczej by się nudzili.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 10 stycznia 2019, o 15:31 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
Na forum cisza, a przecież jest taka fajna zadyma z laseczkami od Glapińskiego za 65 koła miesięcznie. Aż mnie niezdrowa ciekawość bierze, czy starszy pan za nasze pieniądze tylko platonicznie sobie na nogi byłej rajstopowej modelki patrzy, czy też może jednak coś więcej :P :lol:
No i faszysta Salvini odwiedził Naczelnika, już w najbliższy łikend odbędzie się hekatomba dzików, a ambasador USA okazała się być niespełnioną pisarką, która co i rusz w jakichś listach wysyła naszemu rządowi instrukcje postępowania. Jakby PiS tak się słuchał KE jak USA to bylibyśmy unijnym prymusem. Teraz dopiero widać, że robienie łaski przez Sikorskiego to była amatorszczyzna w porównaniu z pełnym profesjonalizmem Maowieckiego. :P
A na forum cisza :(

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 10 stycznia 2019, o 19:52 
Avatar użytkownika
Król Sucharów
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 09:00
Posty: 15419
Nie mam siły. Oni się ośmieszają praktycznie codziennie, nawet ja nie nadążałbym z pisaniem postów.

Afera KNF, Glapiński, który pokazuje na konferencji swoim zachowaniem faka ludziom generalnie, ale też prezesowi. Morawiecki, który kurwa zamienił się w socjalistę z PRem na poziomie Gierka. Czekam aż zacznie otwierać nowe zakłady pracy i ogłaszać plany 5-letnie. Do tego jeszcze Andruszkiewicz jako wiceminister cyfryzacji, bo 'ma zasięgi social media i się pewnie na tym zna'. Co ma cyfryzacja do fejsbuka i TT? Przecież dot ej pory (zazwyczaj) było tak, że minister polityczny, a wice to generalnie kompetentni ogarniacze od czarnej roboty. Od właściwej roboty. Nie mówiąc już o tym, że to oszust i kłamca (kilometrówki), narodowy oszołom (bo nie narodowiec), ksenofob, zwyczajny wulgarny gnojek.

A z babeczkami z NBP to bym się jednak powstrzymał. Jak nikt im nie udowodnił "dawania za kasę" to takie spekulacje są - delikatnie mówiąc - nie na miejscu. Natomiast ich kompetencje, a w zasadzie 'kompetencje' i kasa jaką biorą to skandal. Chociaż moim zdaniem, one mają z tego 30-50% i czują się ważne, a resztę pieniędzy grzecznie przekazują gdzie Glapa każe.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 10 stycznia 2019, o 21:59 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
Najlepsze w tej historii z NBP są nazwy wydziałów, gdzie pracują te wysoko wynagradzane fachowczynie. Jedna jest dyrektorem działu promocji, druga (dziś podawali jakąś kolejną, co średnio 45 000 przytula) departamentu edukacji i wydawnictw NBP. Może one drukują jakieś gazetki promocyjne na tygodnie tematyczne? No bo nie wiem, co jeszcze mogłyby robić. Ale ja ograniczony jestem.

A widzieliście odpowiedź ministra rolnictwa na interpelację Andruszkiewicza? Zniszczył system. :D

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 10 stycznia 2019, o 23:46 
Avatar użytkownika
Heavy Metal Troll
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:47
Posty: 5802
Dla potomnych.
Obrazek

_________________
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 11 stycznia 2019, o 09:19 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
Zgadza się, ten cały NBP ma sporo niepotrzebnych zupełnie departamentów, wydziałów i stanowisk. Ale to co wyprawia Glapiński może pogrążyć PiS w najbliższych wyborach, bo jakaś część elektoratu nie wybaczy 65 tys dla panienek asystentek, czy dyrektorzyc. Mieli nie kraść i oczyścić kraj z nieuczciwości, a tymczasem kradną tak samo jak tamci - taki przekaz idzie z każdą podobną aferą w Polskę i któraś kolejna będzie tą kroplą przelewającą czarę.
A odpowiedź w stylu "nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi". Tyle tylko, że pasuje ona do szatniarza, a do ministra jakby mniej, no chyba, że ten dupek od rolnictwa przedtem był szatniarzem w remizie.

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 11 stycznia 2019, o 09:28 
Avatar użytkownika
Człowiek-Reklamówka
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 22:51
Posty: 2930
Theeck napisał(a):
Ale to co wyprawia Glapiński może pogrążyć PiS w najbliższych wyborach, bo jakaś część elektoratu nie wybaczy 65 tys dla panienek asystentek, czy dyrektorzyc. Mieli nie kraść i oczyścić kraj z nieuczciwości, a tymczasem kradną tak samo jak tamci - taki przekaz idzie z każdą podobną aferą w Polskę i któraś kolejna będzie tą kroplą przelewającą czarę.


Hahaha, na pewno. Oni co chwilę robią wałki i nie spada. "Ciemny lud to kupi", 500+ i inne takie robią swoje. Także nawet jakby wyszła afera pedofilska, handlu ludźmi, okradania na miliardy, to nadal by na nich głosowali. Bo PO było gorsze, a innych opcji nie ma.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 11 stycznia 2019, o 11:44 
Avatar użytkownika
Grzechu z Polityki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:45
Posty: 3510
Póki co jest tak jak mówi Jutsi. Wyborcy PiS do tej pory ekscytują się kamienicami i Hanką w Warszawie, a cała litania afer i kręcenia lodów przez PiS jakby nie istniała. Dysonans poznawczy.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 11 stycznia 2019, o 13:21 
Avatar użytkownika
Stary Człowiek, A Może
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:57
Posty: 6347
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)
Przecież to działa w obie strony. Komu przytyk robisz?

Co do tego co napisał Jutsi:

Cytuj:
Bo PO było gorsze, a innych opcji nie ma.


Stary, w punkt! :)

Nawet jak się czara przeleje to... co? Na kogo ludzie mają zagłosować?

_________________
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 11 stycznia 2019, o 13:23 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
Na razie jest tak jak mówicie, ale każda kolejna afera kruszy to betonowe poparcie.

Natomiast Warszawa to ciekawa sytuacja - Trzaskowski wygrał w pierwszej turze dzięki ludziom niechętnym PiSowi, ale równie dalekim od ideologicznej lewicy (samo poparcie lemingów nie wystarczyłoby - na razie nie ma ich w Wawie aż tylu). A jeśli Trzaskowski rzeczywiście zacznie się zachowywać jak ostatnio zapowiada: obejmie patronatem marsz równości, przywróci tęczę, nie będzie budował metra ale kontynuował zwężanie głównych ulic po to żeby budować w tym miejscu ścieżki rowerowe itp, to ciekawe na jak długo tym jego wyborcom wystarczy cierpliwości :lol:

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 11 stycznia 2019, o 13:46 
Avatar użytkownika
Grzechu z Polityki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:45
Posty: 3510
Voo napisał(a):
Przecież to działa w obie strony. Komu przytyk robisz?


Generalnie do rodaków, bo wydaje mi się drzewiej Polacy byli bardziej czuli na takie rzeczy i nie ufali żadnej władzy za bardzo.

Fakt, że może to być efekt tego, że w Polsce poza Kaczyńskim nie ma już ani jednego polityka. Efekt wieloletniego wycinania przez wspomnianego i Tuska w swoich partiach każdego z choćby cieniem inteligencji w oczach. Donald uciekł robić jako Gastarbeiter w Brukseli i tego wyboru nie ma...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 11 stycznia 2019, o 14:04 
Avatar użytkownika
Człowiek-Reklamówka
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 22:51
Posty: 2930
Voo napisał(a):
Nawet jak się czara przeleje to... co? Na kogo ludzie mają zagłosować?


I to jest głupota ludzi głosujących na PO i PiS. Zamiast kurde zaryzykować zawsze i głosować na różne partie, nawet takie jak Zandberga czy Korwina. Żeby nie doprowadzać do dwubiegunowości polityki.

Ale nieeee, lepiej głosować na jednych lub drugich aferzystów. Jak przypominam sobie rządy SLD, to afera Rywina była przy tym co się dzieje pierdem. A i tak była gwoździem do trumny tamtych rządów.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 11 stycznia 2019, o 15:15 
Avatar użytkownika
menda+
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 15:19
Posty: 4979
Lokalizacja: Tír na nÓg
Cytuj:
to ciekawe na jak długo tym jego wyborcom wystarczy cierpliwości :lol:

Tak ze trzy kadencje

_________________
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 18 stycznia 2019, o 11:06 
Avatar użytkownika
Król Sucharów
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 09:00
Posty: 15419
Oh snap!

https://www.foxnews.com/entertainment/c ... -hes-black

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 21 stycznia 2019, o 20:27 
Avatar użytkownika
Pacman
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:37
Posty: 816
Nie dziwi mnie to. Wojujacy o sprawiedliwość społeczną są święcie przekonani, że każdy jeden osobnik reprezentujący mniejszosć jest po ich stronie i ma w życiu przesrane. Więc jeśli ktoś mówi, że można coś osiagnąć bez zagrywania karty rasy to na pewno uprzywilejowany białas.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 21 lutego 2019, o 18:59 
Avatar użytkownika
Stary Człowiek, A Może
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:57
Posty: 6347
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)
https://www.rp.pl/Tenis/190229973-Tenis ... ustwo.html

Martina 100% racji ale co z tego. Ikona LGBT ale i tak teraz już "niedobra" :D

Tego się już nie da zatrzymać.

_________________
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 4 marca 2019, o 18:43 
Avatar użytkownika
Król Sucharów
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 09:00
Posty: 15419
Ciąg dalszy:

http://www.sport.pl/sport/7,65025,24504 ... dnych.html

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 4 marca 2019, o 20:32 
Avatar użytkownika
A u nas w Norwegii
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 13:40
Posty: 5550
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia
SithFrog napisał(a):


Najlepiej z tym absurdem walczyc postulujac zniesienie podzialu na kategorie plciowe. Bo przecież kobiety nie są gorsze od mężczyzn.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 4 marca 2019, o 20:41 
Avatar użytkownika
Heavy Metal Troll
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:47
Posty: 5802
A patrz, wczoraj mówili o sportowczyni, która urodziła się z wysokim poziomem testosteronu, więc inne baby mają do niej pretensje, że nie jest babą. I żeby mogła dalej biegać z babami, musiała łykać dropsy na obniżenie poziomu testosteronu. Poziom spadł, osiągi też spadły i jest bardziej kobietą. Czego chcieć więcej?

I poszedłbym dalej niż Lloth - to i tak nie jest sport, tylko sport zawodowy, więc znieśmy wszystkie ograniczenia, dopuśćmy wszystkie dragi do użycia, i z popcornem w garści rozkoszujmy się zawodami tytanów i dziwadeł.

_________________
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 4 marca 2019, o 20:44 
Avatar użytkownika
purpurowy
Offline

Dołączył(a): 17 czerwca 2014, o 15:58
Posty: 7357
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!
LLothar napisał(a):
SithFrog napisał(a):


Najlepiej z tym absurdem walczyc postulujac zniesienie podzialu na kategorie plciowe. Bo przecież kobiety nie są gorsze od mężczyzn.


Jestem za! :alien:


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 4 marca 2019, o 23:19 
Avatar użytkownika
Pacman
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:37
Posty: 816
No jestem ciekaw czy panie by chciały takiego równouprawnienia w sporcie. Na pewno cieszyłoby je odpadanie w tyczace zanim panowie w ogóle zaczną skakać albo bycie deklasowanym przez amerykańskich studentów (Semenya ma czas dobre kilka do kilkunastu sekund gorszy niż panowie biegający 800m w zawodach uniwersyteckich w USA).


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 5 marca 2019, o 00:08 
Avatar użytkownika
TR-8R
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:37
Posty: 4193
Lokalizacja: media polskojęzyczne
LLothar napisał(a):
Najlepiej z tym absurdem walczyc postulujac zniesienie podzialu na kategorie plciowe. Bo przecież kobiety nie są gorsze od mężczyzn.


O święta naiwności! To nie wiesz, że gdyby coś takiego nastąpiło, to następnymi krokami byłoby wprowadzenie parytetów w sportach drużynowych i reprezentacjach olimpijskich? A w dłuższej perspektywie mielibyśmy działania mające na celu obalenie stereotypów przez edukację - dziewczynki chodziłyby na wuefie na siłownię, chłopcy przestali dostawać stypendia sportowe, itd... Przecież tak działają mechanizmy wyrównujące w każdej dziedzinie życia, w której zachodnia lewica dostrzegła "nieuzasadnione" nierówności. Więc dlaczego świat sportu miałby być inny?

Poza tym szkoda by było kobiecego sportu. Ja w sumie lubię oglądać i kobiecy tenis, i kobiecą siatkówkę. Oba sporty mają swoją specyfikę (np. w siatkówce kobiet serwy są słabsze, ale błędy w serwisach dużo rzadsze), ogląda się je inaczej od męskich odpowiedników. Nie są tylko i wyłącznie "gorszą wersją" sportów męskich.

_________________
CD-Action, RETRO i cdaction.pl


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 12 marca 2019, o 11:51 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
DaeL napisał(a):
Ja w sumie lubię oglądać i kobiecy tenis, i kobiecą siatkówkę. Oba sporty mają swoją specyfikę (np. w siatkówce kobiet serwy są słabsze, ale błędy w serwisach dużo rzadsze), ogląda się je inaczej od męskich odpowiedników.
Daj spokój DaeL, siatkówkę kobiet da się oglądać tylko z pozycji nacjonalistyczno-faszystowskich kiedy nasze łoją jakieś niemry czy kacapki.
W każdej innej sytuacji to wygląda jak jakaś parasiatkówka - za słabo, za wolno, za nisko :D

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1257 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL