FSGK.PL

since 1998
Teraz jest 3 maja 2024, o 17:38

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 492 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Prawo
PostNapisane: 11 stycznia 2021, o 14:47 
Avatar użytkownika
A u nas w Norwegii
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 13:40
Posty: 5550
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia
Głosują na PiS, bo przecież to przestępcy dostają mandaty, a nie oni ;)

Sent from my SM-G960F using Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Prawo
PostNapisane: 12 stycznia 2021, o 15:39 
Avatar użytkownika
Waniaaa!
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:07
Posty: 4016
Fakt, głupi ja. :D

_________________
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Prawo
PostNapisane: 11 lutego 2021, o 18:25 
Avatar użytkownika
Grzechu z Polityki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:45
Posty: 3510
https://www.onet.pl/informacje/onetopole/krapkowice-zdjela-krzyz-w-pokoju-nauczycielskim-ziobro-sklada-skarge-do-sn/3nn3kvx,79cfc278

Słowa kluczowe: Zer0, ordo fanatylis, gdzie jest krzyż

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Prawo
PostNapisane: 11 lutego 2021, o 19:41 
Avatar użytkownika
A u nas w Norwegii
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 13:40
Posty: 5550
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia
Dlaczego prokurator generalny zajmuje sie takimi pierdami? :(


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Prawo
PostNapisane: 11 lutego 2021, o 21:48 
Avatar użytkownika
menda+
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 15:19
Posty: 4979
Lokalizacja: Tír na nÓg
LLothar napisał(a):
Dlaczego prokurator generalny zajmuje sie takimi pierdami? :(

Bo Radio Maryja to sporo głosów.

_________________
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Prawo
PostNapisane: 11 lutego 2021, o 22:02 
Avatar użytkownika
Grzechu z Polityki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:45
Posty: 3510
Zolt napisał(a):
LLothar napisał(a):
Dlaczego prokurator generalny zajmuje sie takimi pierdami? :(

Bo Radio Maryja to sporo głosów.
Nie przesadzajmy, on chyba po prostu jest takim talibem.

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Prawo
PostNapisane: 11 lutego 2021, o 22:10 
Mr. Kroper
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:56
Posty: 4835
Nope, mysle ze to jednak kalkulacja polityczna, przynajmniej w jego przypadku.

Anyway, moje miasto dziecinstwa... takie slawne!

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Prawo
PostNapisane: 11 lutego 2021, o 22:45 
Avatar użytkownika
TR-8R
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:37
Posty: 4193
Lokalizacja: media polskojęzyczne
Zacząłbym od tego, że nie znamy akt sprawy. A co za tym idzie spekulujemy na temat tego jaki był stan faktyczny na podstawie tego co napisał Onet, który wyraźnie drugiej strony o stanowisko nie dopytał.

_________________
CD-Action, RETRO i cdaction.pl


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Prawo
PostNapisane: 11 lutego 2021, o 22:58 
Avatar użytkownika
A u nas w Norwegii
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 13:40
Posty: 5550
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia
DaeL napisał(a):
Zacząłbym od tego, że nie znamy akt sprawy. A co za tym idzie spekulujemy na temat tego jaki był stan faktyczny na podstawie tego co napisał Onet, który wyraźnie drugiej strony o stanowisko nie dopytał.


Ale ze co? Ze drugie dno oznacza, ze ona zdejmujac krzyz ze sciany zeskoczyla i miazdzyla stope w kostce jakiemus dziecku? Czy moze ten krzyz byl czescia przylacza tlenu dla sasiedniego szpitala?

Jakby tutaj stan faktyczny nie byl, ciaganie tego w jedna lub w druga strone z samego szczytu wladzy to jakas paranoja.


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Prawo
PostNapisane: 11 lutego 2021, o 23:28 
Avatar użytkownika
TR-8R
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:37
Posty: 4193
Lokalizacja: media polskojęzyczne
Kwestionowany wyrok dotyczy nie tego, że babka zdjęła krzyż, tylko tego, że była za to zdjęcie prześladowana. Widać, że nie czytałeś dokładnie artykułu :) I zwracam uwagę, że jedynym uzasadnieniem dla zastosowania skargi nadzwyczajnej, który miałby zastosowanie do tak przedstawionej sprawy, byłaby rażąca i oczywista niezgodność ustalonego przez sąd stanu faktycznego z materiałem dowodowym (inne przesłanki do skargi nadzwyczajnej z definicji nie wchodzą w grę). Innymi słowy wygląda na to, że prokurator generalny uważa, że sąd uznał za stan faktyczny coś, co nie ma żadnego poparcia w zebranym materiale dowodowym. Może ma rację, może nie ma, ale tego nie ustalimy nie zaglądając do akt sprawy.

_________________
CD-Action, RETRO i cdaction.pl


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Prawo
PostNapisane: 11 lutego 2021, o 23:34 
Avatar użytkownika
purpurowy
Offline

Dołączył(a): 17 czerwca 2014, o 15:58
Posty: 7357
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!
LOL! Czyli w artykule mogli równie dobrze nie wspomnieć o krzyżu, bo to jest tak na prawdę sprawa drugorzędna. Proces był o szykanowanie, które szkoła przegrała, a teraz Ziobro walczy o to, żeby odszkodowania nie płacić? To już ma trochę więcej sensu, ale wciąż IMHO to wygląda na sprawę polityczną, bo po co się przepychać o jakieś drobne... Chyba, że chodzi o jakiś precedens, który otworzy drzwi innym, których będą się czepiać o jakieś religijne sprawy.

Ech... Strata czasu.


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Prawo
PostNapisane: 11 lutego 2021, o 23:59 
Avatar użytkownika
Grzechu z Polityki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:45
Posty: 3510
Matthias, nie możemy przecież myśleć, że w tym kraju ministrem sprawiedliwości może zostać jakiś małostkowy kutasina! To by było bez sensu!

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Prawo
PostNapisane: 12 lutego 2021, o 00:18 
Mr. Kroper
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:56
Posty: 4835
DaeL - ale wiesz ze WSZYSTKIE sady przyznaly jej racje, prawda? Wiesz ze szkola od wyroku sie nie odwolywala, zaakceptowala go, a robila z tego cyrk prokuratura, prawda? I ze dostala i tak od sadu "wpierdziel" a teraz najmadrzejszy z madrych wie lepiej?

I serio, gdyby nie chodzilo o ten rzad to przyznalbym Ci racje. Ale chodzi wlasnie o ten konkretny rzad, ta konkretna linie i organ odwolawczy i ta konkretna procedure podwazania prawowitego wyroku. I SN juz rozpatrywal kasacje w tej sprawie.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Prawo
PostNapisane: 12 lutego 2021, o 13:01 
Avatar użytkownika
TR-8R
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:37
Posty: 4193
Lokalizacja: media polskojęzyczne
Gregor napisał(a):
Matthias, nie możemy przecież myśleć, że w tym kraju ministrem sprawiedliwości może zostać jakiś małostkowy kutasina! To by było bez sensu!

Jedno drugiego nie wyklucza. Może być kutasiną, a jednocześnie mieć w tej sprawie sensowne argumenty.

Rzorblade napisał(a):
DaeL - ale wiesz ze WSZYSTKIE sady przyznaly jej racje, prawda? Wiesz ze szkola od wyroku sie nie odwolywala, zaakceptowala go, a robila z tego cyrk prokuratura, prawda? I ze dostala i tak od sadu "wpierdziel" a teraz najmadrzejszy z madrych wie lepiej?

I serio, gdyby nie chodzilo o ten rzad to przyznalbym Ci racje. Ale chodzi wlasnie o ten konkretny rzad, ta konkretna linie i organ odwolawczy i ta konkretna procedure podwazania prawowitego wyroku. I SN juz rozpatrywal kasacje w tej sprawie.

Sorry, na początek mała korekta. SN rozpatrywał skargę kasacyjną, nie kasację. To jest bardzo podobny środek, ale kasacja jest w postępowaniu karnym, w cywilnym jest skarga kasacyjna. Wybacz, musiałem, nerwica natręctw :)

Co do podejrzliwości wobec do intencji obecnego ministra sprawiedliwości - zgadzam się i też mam wrażenie, że to mógł być z jego strony chwyt pod publiczkę. Z drugiej strony zaangażowanie Ordo Iuris jest argumentem w drugą stronę - cokolwiek o nich nie sądzisz, to intelektualnie stoją kilka poziomów wyżej od obecnego ministra i zazwyczaj nie angażują się w sprawy z góry przegrane. No, zazwyczaj. Sporadycznie oni też robią sobie prawicowy PR.

No i wreszcie kwestia kontroli instancyjnej i wykorzystanego jednego ze środków kontroli nadzwyczajnej. Widziałem dość wyroków klepniętych w dwóch instancjach przy ewidentnych problemach, żeby wiedzieć, że różnie w tej sprawie może być. Na przykład spokojnie wyobrażam sobie sytuację, gdy cały materiał dowodowy sprowadza się do "słowa przeciw słowu".

Brak odwołania ze strony "szkoły" też mnie nie dziwi, bo stroną postępowania nie jest szkoła, tylko organ prowadzący szkołę (w tym wypadku jednostka samorządu terytorialnego), co też miewa czasem swoje polityczne smaczki.

I wreszcie - wracając do kwestii skargi kasacyjnej - to nie jest środek tożsamy ze skargą nadzwyczajną. Generalnie wszystkie środki nadzwyczajnej kontroli (skarga kasacyjna, kasacja, wniosek o wznowienie, skarga na przewlekłość, skarga na kasatoryjny charakter orzeczenia odwoławczego, wniosek o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia, skarga nadzwyczajna) dotyczą nieco innego aspektu sprawy i mają inne przesłanki zastosowania. Jestem w stanie zrekonstruować sobie w głowie taki przebieg rzeczy, gdy istniałyby przesłanki do zastosowania zarówno skargi kasacyjnej, jak i nadzwyczajnej, a ostatecznie okazałoby się, że tylko ta druga ma zastosowanie. Ale wchodzimy tu na serio w jakiś wyższy poziom spekulacji.

A wszystko można sprowadzić do prostego, "turtlesowego" i ze wszech miar słusznego stwierdzenia - "nie znamy akt sprawy".

_________________
CD-Action, RETRO i cdaction.pl


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Prawo
PostNapisane: 12 lutego 2021, o 13:06 
Avatar użytkownika
A u nas w Norwegii
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 13:40
Posty: 5550
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia
DaeL napisał(a):
Z drugiej strony zaangażowanie Ordo Iuris jest argumentem w drugą stronę - cokolwiek o nich nie sądzisz, to intelektualnie stoją kilka poziomów wyżej od obecnego ministra i zazwyczaj nie angażują się w sprawy z góry przegrane.


Załączniki:
Screenshot 2021-02-12 120443.png
Screenshot 2021-02-12 120443.png [ 515.32 KiB | Przeglądane 1088 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Prawo
PostNapisane: 12 lutego 2021, o 13:25 
Avatar użytkownika
TR-8R
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:37
Posty: 4193
Lokalizacja: media polskojęzyczne
Touche.

_________________
CD-Action, RETRO i cdaction.pl


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Prawo
PostNapisane: 12 lutego 2021, o 15:24 
Avatar użytkownika
Waniaaa!
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:07
Posty: 4016
:lol2:

_________________
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Prawo
PostNapisane: 12 lutego 2021, o 19:05 
Mr. Kroper
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:56
Posty: 4835
Ale powiedz LLo ze to fejk

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Prawo
PostNapisane: 12 lutego 2021, o 19:23 
Avatar użytkownika
A u nas w Norwegii
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 13:40
Posty: 5550
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia
Fak :/

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... y-ale.html

Sent from my SM-G960F using Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Prawo
PostNapisane: 12 lutego 2021, o 20:13 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
Oczywisty fejk, jeśli źródło to wyborcza. :P

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Prawo
PostNapisane: 12 lutego 2021, o 20:54 
Avatar użytkownika
A u nas w Norwegii
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 13:40
Posty: 5550
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia
Czyli, ze screen jednak prawdziwy? ;)


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Prawo
PostNapisane: 15 lutego 2021, o 13:32 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
Gregor napisał(a):
Nie przesadzajmy, on chyba po prostu jest takim talibem.

Przeczytałem "debilem". Oh wait...

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Prawo
PostNapisane: 20 sierpnia 2021, o 09:51 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
Dla mnie bardzo ciekawa analiza wad i zalet naszej konstytucji i konstytucji z 1921 roku:
https://klubjagiellonski.pl/2021/04/02/martwe-instytucje-i-partyjno-gabinetowy-model-rzadow-analiza-wad-i-zalet-rozwiazan-ustrojowych-konstytucji-z-1921-i-1997-r/

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Prawo
PostNapisane: 19 kwietnia 2022, o 13:24 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
A tutaj felieton Sławomira Jastrzębowskiego popełniony po świadczeniu w sądzie;
https://sdp.pl/o-sady-pyta-i-sam-odpowiada-slawomir-jastrzebowski-i-co-i-nic-kogo-to/
Ja sam byłem kilka razy w sądzie za świadka, a w rodzinie mam też toczącą się od lat zbyt już wielu sprawę spadkową i zaprawdę podziwiam godną pochwały wstrzemięźliwość autora tekstu w użytkowaniu słów naszego pięknego języka przy opisie polskiego sądownictwa. Gdyż słowa wykrzykiwane przez przytaczane w tekście waginoosoby ze strajku kobiet są o wiele bardziej adekwatne, acz IMHO wciąż za słabe.

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Ostatnio edytowano 19 kwietnia 2022, o 17:33 przez Theeck, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Prawo
PostNapisane: 19 kwietnia 2022, o 16:01 
Mr. Kroper
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:56
Posty: 4835
Ale to czekaj Theeck. Zgadzasz się z tezami tekstu czy jak? Bo jak z tezami to zdecyduj się prosze - likwidujemy "haniebne" wiezienie za slowa czy zaostrzamy (obraza uczuc religijnych). Do tego w koncu wina sadow czy moze jednak durnego prawa (bo to 2 różne aspekty, a felieton bardziej wskazuje to 2). No i na koniec w sumie to o czym jest ten felieton, bo serio nie rozumiem - o zlym prawie, zlych sedziach, dlugich terminach, Osrodku, Ziemkiewiczu czy swietego obrazenia ze kobiety tez potrafia przeklinac :spy:

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Prawo
PostNapisane: 19 kwietnia 2022, o 17:31 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
Po kolei :)

Zgadzam się z tezami, art 212 powinien zostać zlikwidowany. Kiedyś już dyskutowałem z rzuffiem o tym, ale zerknij na link do starego tekstu prof. Wolniewicza, w którym pokazuje absurdalność tego artykułu: http://dlibra.umcs.lublin.pl/dlibra/plain-content?id=4895

Co do obrazy uczuć religijnych to mamy 2 kwestie: pierwsza, to że uważam za haniebne i niedopuszczalne żeby jakieś osoby publicznie obrażały uczucia religijne innych osób i że skoro za coś takiego sądy nie wymierzają kary (vide Nergal) to coś z tym się powinno zrobić, ale druga kwestia, to że jeśli weźmie się za to PiS, to spierdoli i będzie jeszcze gorzej niż gdyby się matoły tego nie dotykały w ogóle.

Zdaniem autora mamy bagno, za które winę ponoszą i sądy (bo przewlekają sprawy), i złe prawo i politycy bo złego prawa nie zmieniają a przewlekłość spraw też mają w dupie - przynajmniej ja tak odebrałem ten tekst.

A felieton jest o wszystkim co leżało w momencie jego pisania autorowi na wątrobie :). To nie jest praca naukowa mierząca się profesjonalnie z jakimś zagadnieniem, ale luźna forma.

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Prawo
PostNapisane: 19 kwietnia 2022, o 19:35 
Mr. Kroper
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:56
Posty: 4835
Powtorze - jestes za likwidacja artykulu 212 KK, a jednoczesnie za zwiekszeniem kar za dokladnie to samo tylko w strone religijna. To sie nie klei chocbys nie wiadomo jak chcial tego bronic i nic PiSowi do tego, bez wzgledu na jakie wywody i teksty ludzi widzacych wszędzie "lewactwo" i "lewice" sie powolasz. Sa oni tak samo wiarygodni jak Januszek Kowalski oskarzajacy o wszystko Tuska czy pani Lempart pierdzielaca jak ma wygladac ustawa antyaborcyjna i jaki to faszyzm panuje w Polsce.

A to ze Nergal nie zostal skazany chyba sobie wyjasnilismy - nie zrobil tego na dozynkach w Pcimiu Dolnym zorganizowanych w ogolnodostepnym miejscu a na "prywatnej" imprezie. Dla mnie w tym miejscu jest koniec tematu, bo tak jak nie mozesz "zgorszyc" urzednika panstwowego ktorym jest policjant seksem w miejscu publicznym tak nie mozesz obrazic czyichs uczuc "religijnych" na wlasnej, prywatnej imprezie zamknietej.

A felieton pokazuje ze facet nie bardzo wie w ktorym kosciele mu dzwoni dzwon, wiec rzuca na prawo i lewo co sadzi bo to zgarnie mu poklask w pewnym srodowisku w koncu trafiajac w jakis punkt, bo "poszkodowanych" przez polski system "prawno-sadowniczo-kolejkowy" jest ogromna ilość. Tylko na koniec nie wiadomo czy ma jakies sensowne zdanie na ten temat i co uwaza za największy problem stanu rzeczy. Bo czepianie sie sedziego ze przestrzega narzuconych mu procedur i przepisow prawa (a takie wnioski ja wyciagam z tego belkociku) to juz nieprawdopodobny fikolek.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Prawo
PostNapisane: 19 kwietnia 2022, o 21:29 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
Razor, ochłoń trochę i przeczytaj na spokojnie i bez emocji co ja piszę i co napisali inni, bo odnoszę wrażenie, że dopisujesz i mi i innym to co uznałeś, że myślimy. I że bardzo emocjonalnie podchodzisz do tematu.
Co do Nergala w żaden sposób mnie nie przekonałeś, bo koncert biletowany to jest impreza publiczna i tyle. I nie dorabiaj ideologii, że na koncert przyszli tylko sataniści nienawidzący kościoła i religii, bo to nie ma w tej sytuacji żadnego znaczenia i jest chyba nie do końca prawdziwe, bo ktoś jednak doniósł :).
I za jakim zaostrzeniem kar w tej kwestii ja niby jestem skoro Nergal żadnej kary nie poniósł? Nie przypisuj mi czego nie powiedziałem. To co napisałeś miałoby rację bytu gdyby został skazany np. na grzywnę, a ja bym uważam, że do więźnia go trzeba, albo wyższą kwotę. I tak, uważam, że niewychowanych dupków nie mających wystarczającej własnej wrażliwości, empatii i szacunku dla innych, nie pojmujących, że pewnych zachowań nie należy publicznie wyrażać, należy w jakiś sposób karać. ALE nie napisałem ani jak ani na ile lat gułagu, więc nie przypisuj mi od razu krwiożerczości. Jeśli za powiedzenie, że sędzia jest głupi zostaję skazany za obrazę sądu to może za publiczne podarcie Biblii też coś się należy? Rozumiem, że się ze mną nie zgadzasz, ale nie przypisuj mi intencji, których nie wypowiedziałem ani nie pomyślałem.

I masz rację, że jestem w tej kwestii niespójny, bo niby wolnościowiec, ale jak przychodzi do darcia Biblii to już zamordysta. No nie wiem, ale jak ktoś obraża moją matkę, to w tym miejscu kończy się jego wolność słowa.

Zamiast odnieść się/skrytykować merytorycznie tekst Wolniewicza dyskredytujesz to co napisał, bo on nie lubi lewactwa??? No proszę Cię, kilka innych osób na forum nie zdziwiłoby mnie takim podejściem, ale Ty mnie naprawdę zaskoczyłeś.

A felieton jest o wszystkim i o niczym zarazem, jak większość felietonów. Mi się spodobał bo podobnie myślę i o sędziach i o prawie i o politykach. Tobie się nie podoba i OK :)

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Prawo
PostNapisane: 19 kwietnia 2022, o 22:23 
Mr. Kroper
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:56
Posty: 4835
Nie dyskredytuje - nie mam zamiaru na niego tracic czasu skoro ktos na dzien dobry argumentuje wszystko na pierwszej stronie lewica i lewactwem.

W Twoim przypadku z kolei mozesz zaprzeczac, ale wypowiedz w stylu "nalezy zaostrzyc/uszczelnic prawo obrazy uczuc" jest zupelnym przeciwienstwem "nalezy zlikwidować art. 212 KK". Przeciwienstwem ktorego nie da sie pogodzic i obronic, chociaz rowniez mozesz probowac robic fikolki. Jesli jie widzisz w tym skrajnych przeciwieństw to ja juz nic nie poradze. Natomiast blagam, nie imputuj mi ze cos Ci wmawiam, bo zaraz zacytuje Twoje wypowiedzi ktore sa zwyczajnie przeciwienstwami.

A jesli juz mowimy o szacunku do pogladow, wiary itp., to w tym chorym kraju na prozno ich szukac. A najglosniej o nich krzycza ci, ktorzy pogladow innych nie szanuja i nagle zderzaja sie ze sciana z drugiej strony.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Prawo
PostNapisane: 19 kwietnia 2022, o 22:32 
Avatar użytkownika
menda+
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 15:19
Posty: 4979
Lokalizacja: Tír na nÓg
Cytuj:
A jesli juz mowimy o szacunku do pogladow, wiary itp., to w tym chorym kraju na prozno ich szukac. A najglosniej o nich krzycza ci, ktorzy pogladow innych nie szanuja i nagle zderzaja sie ze sciana z drugiej strony.

i dlatego osobiscie uwazam, ze powinno sie wyjebac ten artykul z prawa karnego i jak juz to wsadzic do prawa cywilnego. Niech ludzie sie starzeja przed sadami usilujac udowodnic jak bardzo przeliczalne na pieniadze sa ich uczucia.

_________________
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Prawo
PostNapisane: 19 kwietnia 2022, o 23:54 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
W sumie jest 5 kc

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Prawo
PostNapisane: 7 grudnia 2022, o 13:07 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
Mam pytanie do naszych forumowych prawników w kwestii konstytucyjności zapisu o konfiskacie samochodu za wypadek po pijaku. Dla mnie w oczywisty sposób jest to niezgodne z zapisem o równości wobec prawa (Art. 32). Za taką samą winę możemy ponieść karę dodatkową o wartości 500 tys. zł albo 100 razy mniejszą - dla mnie to oczywista sprzeczność.

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Prawo
PostNapisane: 7 grudnia 2022, o 16:23 
Mr. Kroper
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:56
Posty: 4835
Theeck napisał(a):
Mam pytanie do naszych forumowych prawników w kwestii konstytucyjności zapisu o konfiskacie samochodu za wypadek po pijaku. Dla mnie w oczywisty sposób jest to niezgodne z zapisem o równości wobec prawa (Art. 32). Za taką samą winę możemy ponieść karę dodatkową o wartości 500 tys. zł albo 100 razy mniejszą - dla mnie to oczywista sprzeczność.
Na tej samej zasadzie brak rownosci jest jak zarowno komuś zarabiajacemu 100000 pln/m-c co 2000/m-c wystawiaja mandat 1000 pln.

I tak samo byloby w przypadku % mandatow, bo jeden zaplaci 100 pln, a drugi 10000 pln.

Równość objawia sie tu ze tracisz samochod.

Aha - w cholere nie podoba mi sie ten pomysl, bo uwazam ze, jak z zabieraniem prawa jazdy, nic to nie zmienia w przypadku degeneratow i recydywistow, a moze upierdolic zrodlo utrzymania/jedyny srodek transportu w rodzinie bo ktos se wzial kluczyki i pojechal. Ale przynajmniej z ich sprzedaży moze budżet sie zepnie.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Prawo
PostNapisane: 15 grudnia 2022, o 09:18 
Avatar użytkownika
Tęczowy Chłopiec
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:12
Posty: 375
nie zepnie.


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Prawo
PostNapisane: 2 czerwca 2023, o 09:47 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
Świetny tekst Gwiazdowskiego. Wrzucam tutaj, bo dotyczy prawa, chociaż może bardziej pasowałby do aktualnie toczonej dyskusji o lex Tusk. To analiza niekonstytucyjności tej ustawy, ale pokazująca, że większość podnoszonych zarzutów albo jest nietrafiona, albo, co fajniejsze, jest już zaszyta w wielu innych ustawach, których niekonstytucyjności nikt jakoś nie podnosił :lol:
A komu nie chce się czytać całości, to pod koniec autor wyjawia czytelnikom, które artykuły są niekonstytucyjne - jego zdaniem.
https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-co-w-lex-tusk-jest-niezgodne-z-konstytucja-wszystko,nId,6815167

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Prawo
PostNapisane: 2 czerwca 2023, o 11:15 
Mr. Kroper
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:56
Posty: 4835
Świetny tekst, taki nie za mądry jak ostatnio wiele rzeczy od Pana Gwiazdowskiego, ale świetny ;).

A teraz brutalnie - mimo wszystko porównywanie przepisów podatkowych do wolności jednostki to jest dramat. Zwłaszcza z ust "wolnościowca". Poza tym to że coś niekonstytucyjnego w tym kraju działa, nie znaczy że należy tworzyć kolejne takie przepisy, a że należy naprawić tamte. Amen

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Prawo
PostNapisane: 17 lipca 2023, o 14:58 
Avatar użytkownika
Stary Człowiek, A Może
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:57
Posty: 6347
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)
Poznańska akcja konfederaty to niezły przyczynek do dyskusji o dostępie do broni.

Wiem, że mógł zabić i kuchennym nożem ale jednak wybrał swój pistolet. Z nożem trzeba podejść do ofiary a pistolet, cóż - z każdego zrobi kozaka.

_________________
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Prawo
PostNapisane: 17 lipca 2023, o 19:45 
Avatar użytkownika
Parmezan
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 12:06
Posty: 3864
No, już norają w netach jego posty z 2016, gdzie uważa jp2 za największego polaka i że dostęp do broni musi być, żeby się obronić przed bandytą co klamkę sobie sam skołuje i tak...

_________________
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Prawo
PostNapisane: 18 lipca 2023, o 07:44 
Avatar użytkownika
Stary Człowiek, A Może
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:57
Posty: 6347
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)
Jego poglądy to jedno, inna sprawa to procedury przyznania/odebrania pozwolenia, cyt. Wyborczą:

Cytuj:
Stoczyliśmy roczną batalię, by nie oddawać mu broni – twierdzi Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.
Według rzecznika wiosną ubiegłego roku z policją skontaktowała się była dziewczyna Mikołaja B. (ta sama, która teraz straciła narzeczonego). Przekazała, że jej były chłopak chce coś sobie zrobić, a ma broń.

– Policjanci pojechali do niego i odwieźli go do szpitala psychiatrycznego. Spędził tam kilka dni. Gdy wyszedł, zabraliśmy mu dwie sztuki broni: pistolet sportowy i karabinek kolekcjonerski – mówi nam Borowiak.

Równolegle policja cofnęła pozwolenie na broń, ale Mikołaj B. się odwołał.

– Skierowaliśmy go na specjalistyczne badania do zakładu medycyny pracy. Lekarze nie widzieli przeciwwskazań do wydania broni – dodaje Borowiak.


Czyli system badań jest tak kulawy, że nie jest w stanie wyłowić kolesia o takich skłonnościach. Jaką wartość mają wówczas takie badania w ogóle?

_________________
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Prawo
PostNapisane: 18 lipca 2023, o 08:09 
Avatar użytkownika
menda+
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 15:19
Posty: 4979
Lokalizacja: Tír na nÓg
A z drugiej strony to można ot tak zadzwonić na policję, że ktoś chce sobie coś zrobić, a oni odwożą go bez pytania do psychiatryka na parę dni? Ciekawy system.

_________________
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Prawo
PostNapisane: 18 lipca 2023, o 10:59 
Avatar użytkownika
Stary Człowiek, A Może
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:57
Posty: 6347
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)
Sądzę, że to pewne "uproszczenie" dziennikarskie. Rozumiem to w ten sposób, że jej zgłoszenie wywołało wszczęcie jakiejś procedury, w wyniku której typ trafił na obserwację.

_________________
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Prawo
PostNapisane: 18 lipca 2023, o 18:36 
Mr. Kroper
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:56
Posty: 4835
Voo napisał(a):
Sądzę, że to pewne "uproszczenie" dziennikarskie. Rozumiem to w ten sposób, że jej zgłoszenie wywołało wszczęcie jakiejś procedury, w wyniku której typ trafił na obserwację.
Yup. Tez tak obstawiam. Nie da sie kogos "ot tak" zamknac w psychiatryku na kilka dni z tego co mi wiadomo. Musiala byc medyczna podstawa.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
      
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 492 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL