FSGK.PL

since 1998
Teraz jest 3 maja 2024, o 17:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 czerwca 2014, o 23:22 
Avatar użytkownika
TR-8R
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:37
Posty: 4193
Lokalizacja: media polskojęzyczne
[tak, ten topic to tak naprawdę moja ostatnia, rozpaczliwa próba uniknięcia rangi specjalnej "fan Korwina"]


Zastanawiałem się ostatnio, czy zauważyliście, jak przez wszystkie lata spędzone na forum zmieniały się Wasze poglądy polityczne (albo szerzej - światopogląd). Wydaje mi się, że zauważyłem taką ewolucję u bardzo wielu forumowiczów, i ciekaw jestem, czy potraficie wskazać na moment w którym Wasze poglądy zaczęły się zmieniać, oraz na przyczynę tych zmian.

Oczywiście wszyscy pewnie nasze wolty światopoglądowe racjonalizujemy sobie nie do końca w zgodzie z prawdą - bo nikt nie jest stuprocentowo świadom powodów wszystkich swoich zachowań - tym niemniej fajnie byłoby usłyszeć w co wierzyliście w 2005, w co w 2010, a w co teraz. I dlaczego się to zmieniło.

Ja ze swojej strony napiszę tylko, że w 2005 byłem żegnającym się z Platformą Obywatelską (po 4 latach członkostwa) konserwatywnym libertarianinem. Dziś uważam się za bardzo umiarkowanego liberała. Wtedy świata poza Korwinem nie widziałem, dziś z ogromnym kacem głosuję na PiS. Wówczas byłem apologetą konserwatywnej, integrystycznej formy katolicyzmu, dziś jestem ateistą. W jakimś sensie to bardzo fundamentalna przemiana, ale - nawet w kwestii religii - ciężko mi powiedzieć kiedy dokładnie zaszła.

Z wyjątkiem wnerwienia na Korwina - to pamiętam doskonale. Pracowałem na komputerze przy włączonym telewizorze, na którym Korwin perorował dlaczego NAFTA jest lepsza od UE. Jego koronnym argumentem było to, że Traktat ustanawiający Konstytucję dla Europy to 600 stron, a traktat NAFTA - 50. Akurat miałem wtedy otwarty na komputerze plik z umową NAFTA pomiędzy USA a Meksykiem. Nie licząc załączników zajmowała ok. 1000 stron. Wtedy zrozumiałem, że tylko połowa błyskotliwości Korwina bierze się z mówienia oczywistych prawd, które wydają się niepoprawne. Druga połowa tej błyskotliwości, to po prostu zmyślanie.

Dobra, tyle ode mnie. Pora na Wasze historie :)

_________________
CD-Action, RETRO i cdaction.pl


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 3 czerwca 2014, o 23:40 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
Cytuj:
Wówczas byłem apologetą konserwatywnej, integrystycznej formy katolicyzmu, dziś jestem ateistą

Smutne to. Właśnie jakoś na forum nie zauważyłem, pewnie przez celowy brak zaangażowania w dział polityczny.

Jeśli chodzi o mnie, to praktycznie nie zmieniłem poglądów. Już w liceum byłem na okładce białostockiej wyborczej jako anarchista, który nie chodzi na wybory :P
teraz jestem politologiem, który nie chodzi na wybory i gardzi anarchistami ;P

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 4 czerwca 2014, o 08:33 
Minion Korwina
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:02
Posty: 281
Skoro nie "fan Korwina", to proponuje "kuc Ateusz" ;)
Bo ważniejszy jest kuc nie na głowie, ale ten w sercu.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 4 czerwca 2014, o 09:04 
Avatar użytkownika
Loara
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:57
Posty: 2181
Lokalizacja: Słoik City
2005 -> PO, 2007 -> PIS, 2014 -> W sercu PiS, w eurowyborach Korwin ;)

A poza tym wyłagodnialem i nie jestem radykalny. Przynajmniej tak jak byłem 2006~2010. ;) Jeżeli ktoś chce mieć głupie poglądy ma do tego pełne prawo. Byleby mi ich nie narzucał.

_________________
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 4 czerwca 2014, o 09:15 
Minion Korwina
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:02
Posty: 281
Poglądy mi się nie zmieniły zasadniczo. Czasami jestem bardziej KL, czasami bardziej AKapem.
Zmieniały się wyobrażenia o wprowadzeniu w życie tych ideałów.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 4 czerwca 2014, o 11:40 
Avatar użytkownika
Heavy Metal Troll
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:47
Posty: 5802
Nie wiem czy moje poglądy się zmieniły, ale i tak zawsze miałem rację. Po prostu najwcześniej doszedłem do słusznych wniosków.

Bo ja po prostu mam rację.

_________________
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 4 czerwca 2014, o 11:59 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
@DaeL - odwieczny problem tkwi nie w tym jak sami siebie i swoje poglądy postrzegamy, ale jak nas i nasze poglądy postrzegają inni. Dla mnie informacja, że jesteś ateistą jest całkowitym zaskoczeniem. Od zawsze postrzegałem Cię jako katolika i Twoja fundamentalna przemiana zaszła - przynajmniej dla mnie - niezauważenie. A przecież dział Polityka to właściwie jedyny, który regularnie czytam.

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 4 czerwca 2014, o 13:39 
Avatar użytkownika
Puszek Okruszek
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 17:31
Posty: 101
Ja poglądy polityczne straciłem. Zupełnie się nie interesuje i mam to w dupie. Jedyny kontakt z polityką, jaki mam, FSGK i dział O polityce. :D

_________________
blog


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 4 czerwca 2014, o 19:09 
Avatar użytkownika
A u nas w Norwegii
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 13:40
Posty: 5550
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia
Ja zawsze myslalem, ze moi kandydaci sa dobrzy, przegrywaja i nadal jest do dupy. No i raz wygrali i dalej bylo do dupy :P.

Teraz z czystym sercem moglbym poprzec Sikorskiego. A dalej? Nie mam pojecia. PiS jest za krzyzowy, PO jest za bardzo teczowe.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 4 czerwca 2014, o 22:31 
Avatar użytkownika
Biedaklasa Manager
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:36
Posty: 2673
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ja z ultralewaka i wojującego ateisty w czasach nastoletnich wyrosłem na znudzonego polityką szaraka z ogólnie rzecz biorąc umiarkowanie liberalnym światopoglądowo podejściem do życia. W niektórych sferach skręciłem trochę na prawo, bo doświadczenie życiowe zmienia punkt widzenia. W innych sferach - o czym się przekonujecie podczas epickich dyskusji - poglądy mam niezmiennie ultralewicowe (w skali foruma). W temacie stricte politycznogospodarczym wyznaję zasady libertarianizmu polanego sosem socjalu, co oczywiście kompletnie się wyklucza.

:P

I swego czasu doszedłem do wniosku, że po pięciu latach studiowania politologii nie potrafię rozmawiać o polityce, toteż rzadko się w tematach politycznych udzielam - często bowiem stwierdzam, że moje trzy grosze nic do dyskusji nie wniosą.

I jakoś z tego powodu nie płaczę, wolę obserwować i szamać popcorn, niż się kłócić.

_________________
Since 2001.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 4 czerwca 2014, o 23:26 
Avatar użytkownika
Bakelitowy Samiec Alfa
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:04
Posty: 1938
PO teczowe? Przeciez oni sa przezroczysci, a jak juz to blizej im do krzyza niz teczy..


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 5 czerwca 2014, o 19:47 
Avatar użytkownika
prof. Miodek
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 00:06
Posty: 599
Jak narazie nigdy niedastapilem istotnej zmiany pogladow, zawsze sie krecielm gdzies na orbicie pogladow Korwina. Jedynie co moglo by do tego nie pasowac to ze jak bylem maly to po pewnych wiadomosciach wpladlem na gienialny pomysl, by bogaci placili wysze podatki.
Dzieki Bogu ze z takich glupot juz wyroslem :D


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 6 czerwca 2014, o 09:00 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
Jakbyś nie wyrósł to mógłbyś zostać prezydentem Francji. A tak, to przepadło :P

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 8 czerwca 2014, o 20:06 
Avatar użytkownika
Pacman
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:37
Posty: 816
No i nagle większość bogatych Francuzów okazało się obywatelami Rosji, Monako, Cypru :D


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 13 lipca 2014, o 00:16 
Avatar użytkownika
Bambus Junior
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:10
Posty: 1920
Co do moich politycznych poglądów, to nadal mi się chyba kształtują, przy czym nadal większość politycznych niusów biorę z tego działu. Przykro mi, mam za dużo swoich problemów, żeby zamartwiać się jeszcze bandą nieudaczników, którzy poszli do, według nich, najłatwiejszej opcji na zarobek (i wielu się niestety nie myliło).
Co do religii jeszcze jakiś czas temu ciężko mi było powiedzieć, czy wierzę w Boga czy nie. Na pewno nie podobało mi się to co głosił kościół... czyli, ze wstydem przyznają, byłem jak spora część społeczeństwa która jest katolikami "bo wypada" ale do kościoła tak średnio.
Ale od kilku lat już, staram się opierać jak najbardziej na żelaznej logice, która wygrywa w starciu z "Wszechmocna istota stworzyła ziemię i ludzi". Więc tego... jestem ateistą.

_________________
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 13 lipca 2014, o 00:39 
Avatar użytkownika
Król Sucharów
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 09:00
Posty: 15419
Kto za młodu...

Ja też w LO i chwilę jeszcze byłem lewakiem. Człowiek z czasem mądrzeje. Kiedyś wydawało mi się, że aborcja powinna być dostępna jak bilety MPK, tak samo eutanazja. Marzyło mi się państwo opiekuńcze.

Potem w życiu zauważyłem ilu jest idiotów, cwaniaków, złodziei i kanciarzy. Dlatego teraz chcę maksymalnej wolności jednostki w gospodarowaniu tym co zarabia. Nie jest to jakieś spektakularne odkrycie. Kwestia paru lat etatu. Im więcej zarabiam tym więcej muszę płacić na żłobek dla teoretycznie biedniejszych, w praktyce bogatych ludzi żyjących bez ślubu.

O najbogatszych nie wspominam, bo oni nie zniżają się do płacenia podatków w Polszy ;)

Więc z mocnego lewaka stałem się konserwatywnym liberałem. Choć nie tak bardzo konserwatywnym. Pod pewnymi warunkami dopuszczam chociażby istnienie związków partnerskich.

Aha, i jeszcze poglądy na media mi się zmieniły. Był czas, że uważałem Żakowskiego, Parandowską czy Lisa za super dziennikarzy w odróżnieniu od "pultaczy" pokroju Wildsteina i Karnowskich.

Dziś widzę, że to jedna i ta sama rasa tylko ssą inne cycki.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 7 marca 2024, o 16:53 
Avatar użytkownika
Loara
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:57
Posty: 2181
Lokalizacja: Słoik City
Aż wygrzebałem temacik sprzed 10 lat. Już wtedy był wspominkowy :D

Śmieszne jest to, że chyba PiS przeorał mi mózg i jestem zdecydowanie bardziej socjalistyczny gospodarczo. Nawet nie wiem kiedy. Konserwatyzm w światopoglądzie obyczajowym został. Nie wiem, czy to ma jakąś nazwę np. socjalizm narodowy, ale sami wiecie ;)

A u was jak po dekadzie? :P

_________________
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 7 marca 2024, o 17:41 
Kofan Annan
Offline

Dołączył(a): 11 maja 2014, o 00:36
Posty: 2600
peterpan napisał(a):
Aż wygrzebałem temacik sprzed 10 lat. Już wtedy był wspominkowy :D

Śmieszne jest to, że chyba PiS przeorał mi mózg i jestem zdecydowanie bardziej socjalistyczny gospodarczo. Nawet nie wiem kiedy. Konserwatyzm w światopoglądzie obyczajowym został. Nie wiem, czy to ma jakąś nazwę np. socjalizm narodowy, ale sami wiecie ;)

A u was jak po dekadzie? :P


Czytałem z ciekawością cały wątek, myślę "łoł, Lite wrócił", a dopiero przy pierwszym zdaniu ostatniego posta zorientowałem się, że pozostałe są sprzed 10 lat :D


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 7 marca 2024, o 17:55 
Mr. Kroper
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:56
Posty: 4835
peterpan napisał(a):
Aż wygrzebałem temacik sprzed 10 lat. Już wtedy był wspominkowy :D

Śmieszne jest to, że chyba PiS przeorał mi mózg i jestem zdecydowanie bardziej socjalistyczny gospodarczo. Nawet nie wiem kiedy. Konserwatyzm w światopoglądzie obyczajowym został. Nie wiem, czy to ma jakąś nazwę np. socjalizm narodowy, ale sami wiecie ;)

A u was jak po dekadzie? :P
Ja dorosłem

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 7 marca 2024, o 18:27 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
Razorblade napisał(a):
Ja dorosłem


sad Korwin voices in the background

;)

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 7 marca 2024, o 23:11 
Avatar użytkownika
Biedaklasa Manager
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:36
Posty: 2673
Lokalizacja: Bydgoszcz
Poglądy się nie zmieniły, tylko mi się już gadać o tym nie chce.

_________________
Since 2001.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 7 marca 2024, o 23:18 
Avatar użytkownika
Loara
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:57
Posty: 2181
Lokalizacja: Słoik City
Cherryy napisał(a):
Poglądy się nie zmieniły, tylko mi się już gadać o tym nie chce.
Popcorn dalej niezły? ;)

Wysłane z mojego SM-A135F przy użyciu Tapatalka

_________________
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 8 marca 2024, o 02:52 
Avatar użytkownika
Człowiek-Reklamówka
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 22:51
Posty: 2930
Liberalny jak byłem. Choć podobnie jak było, jebać korporacje, dojechać podatkami duże przedsiębiorstwa. CEO nie powinien zarabiać kilkaset razy więcej niż najgorzej opłacany pracownik.

Może nieco bardziej widzę różnice kulturowe, ale jednostki są różne i kultura pochodzenia nie czyni człowieka.

Jestem bardziej umiarkowany, bo kiedyś patrząc na ludzi innych poglądów mówiłem że nie używają mózgu. Teraz widzę, że używają. Tylko że bańka w której siedzą decyduje w jaki sposób myślą. A wyjście z bańki, poznanie innych ludzi, zrozumienie że tylko krowa nie zmienia poglądów... To jest coś czego większość nie chce. Chcą siedzieć w tym swoim bajorku, bez przemyślenia czemu tak a nie inaczej, bez refleksji.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 8 marca 2024, o 23:57 
Avatar użytkownika
Biedaklasa Manager
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:36
Posty: 2673
Lokalizacja: Bydgoszcz
peterpan napisał(a):
Cherryy napisał(a):
Poglądy się nie zmieniły, tylko mi się już gadać o tym nie chce.
Popcorn dalej niezły? ;)

Wysłane z mojego SM-A135F przy użyciu Tapatalka

Zależy.

_________________
Since 2001.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 13 marca 2024, o 12:26 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
U mnie bez zmian. Nie ma ewolucji - zostałem stworzony jako konserwatywny liberał i nim pozostaję :)

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL