FSGK.PL

since 1998
Teraz jest 3 maja 2024, o 17:34

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Słuchawki.
PostNapisane: 8 maja 2014, o 08:51 
Avatar użytkownika
Konsolowiec
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 20:40
Posty: 894
No właśnie, topic słuchawkowy.

http://time.com/74886/best-headphones/

Ciekawe zestawienie, w sumie interesujący jest brak Marshalla, ciekawe czemu nie zostali uwzględnieni w zestawieniu.


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 8 maja 2014, o 09:38 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
Trochę przesadzili, żeby Sennki były wyżej od Audio-Technica na przykład. Owszem, robią świetny sprzęt ale też trochę dziadostwa, w przeciwieństwie do A-T. O Sony w pierwszej 5 nie wspomnę. Chwalą też Aurvana Live, co jest bez sensu. Brakuje Beyerdynamic, Denona czy Ultrasone.

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 8 maja 2014, o 09:44 
Avatar użytkownika
Bakelitowy Samiec Alfa
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:04
Posty: 1938
Zestawienie z dupy bo robione bez myslenia i usredniajace wyniki.

Sony przed Audio Technica i Sennheiserem, Panasonic przed Kossem, brak duzo wiekszych od Marshalla marek jak Beyerdynamic, Ultrasone, Ultimate Ears - ogolnie niezla bzdura.


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 22 czerwca 2014, o 12:16 
Avatar użytkownika
Wielki Pan Bonzo
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 14:38
Posty: 3984
Zastanawiam się nad kupnem HD 558, ale z drugiej strony boje się, że będą mnie w snach nawiedzały 598. Czy faktycznie różnica jest taka odczuwalna, czy jednak będę mógł spać spokojnie po zakupię 558?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 1 lipca 2014, o 09:30 
Avatar użytkownika
Social Media Ninja
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 10:15
Posty: 3932
Lokalizacja: Poznań, Poland
Ludu co umie w sluchawki

nosze sie z zamiarem kupna czegos w przedziale cenowym do 200pln

zasady gry:
nauszne
dobra izolacja
do uzytku 'na miasto'
solidny bas
miekkie pady (jak sie nosi okulary to po 15 minutach niektore sluchy wciskaja je w czache i to malo przyjemne)
najpewniej beda uzywane z telefonem na andku / kompie poki co bez osobnej karty muzycznej

mam pare opcji ale wole uslyszec co mowia ci co sie znajo :)


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 1 lipca 2014, o 11:42 
Avatar użytkownika
Parmezan
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 12:06
Posty: 3864
ja używam od niedawna - akg k451
Przyjemne i wygodne, ale ruchliwej ulicy nie odetnie...

_________________
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 1 lipca 2014, o 11:54 
Avatar użytkownika
Social Media Ninja
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 10:15
Posty: 3932
Lokalizacja: Poznań, Poland
PIOTROSLAV napisał(a):
ja używam od niedawna - akg k451
Przyjemne i wygodne, ale ruchliwej ulicy nie odetnie...


kosztuja 299 tak na szybko po necie.. za tyle to jest tez aurvana live! 2

ja bym wolal sie zamknac w 200 bo to moje pierwsze powazniejsze sluchawy nauszne i nie wiem czy mi podpasuja jeszcze przy dluzszym uzytkowaniu


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 1 lipca 2014, o 13:11 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
Beyerdynamic DTX 910 albo 710 możesz spróbować. Dwie uwagi - mogą być trochę zbyt delikatne w budowie, mogą mieć trochę za małe muszle. Grają fantastycznie, mają welurową wyściółkę, kosztują poniżej 200 zł. A, no i mają 3 metrowy przewód, więc nie wiem, czy to się mieści w kategorii "na miasto". :P
Ktoś tu kupił 710 i był zadowolony, jeśli dobrze pamiętam.
Ewentualnie może Koss UR40. Porta Pro grają bardzo potężnym basem, a to podobna technologia. Minusem na pewno oddzielne przewody do każdej muszli, plastikowość i dość słaba izolacja. Ale grały będą super a kosztują w sumie grosze.

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 1 lipca 2014, o 14:09 
Avatar użytkownika
Social Media Ninja
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 10:15
Posty: 3932
Lokalizacja: Poznań, Poland
Crowley napisał(a):
Beyerdynamic DTX 910 albo 710 możesz spróbować. Dwie uwagi - mogą być trochę zbyt delikatne w budowie, mogą mieć trochę za małe muszle. Grają fantastycznie, mają welurową wyściółkę, kosztują poniżej 200 zł. A, no i mają 3 metrowy przewód, więc nie wiem, czy to się mieści w kategorii "na miasto". :P
Ktoś tu kupił 710 i był zadowolony, jeśli dobrze pamiętam.
Ewentualnie może Koss UR40. Porta Pro grają bardzo potężnym basem, a to podobna technologia. Minusem na pewno oddzielne przewody do każdej muszli, plastikowość i dość słaba izolacja. Ale grały będą super a kosztują w sumie grosze.


bayerdynamixy maja 3m kabla.. moge sie nim opasac.. wiesc niesie ze plastik zgrzyta

kossy nie izoluja wcale a to jedna z naczelnych rzeczy na ktorych mi zalezy :(

#jakżyć


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 1 lipca 2014, o 17:21 
Avatar użytkownika
Social Media Ninja
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 10:15
Posty: 3932
Lokalizacja: Poznań, Poland
przeszedlem sie do sklepu w drodze do domu z roboty
znalazlem Koss UR40, rozne Porta Pro
AKG nie znalazlem
byly tez CAL!

wnioski
Koss UR40 - lo słodko godzino... absolutne no-no dla ludzi w okularach imho... dopiero jak zdjalem bryle to wzglednie dopasowaly sie do glowy ale strasznie wszystko przez nie slychac.. zero izolacji.. a i dzwiek z nich jakis plaski

Porta Pro - dobry boze ten bas... lubie jak jest basik mocny ale to byl bas bas bas dlugo dlugo nic i wokal :) jednak preferuje muzyke z lirykami... przyjemne jednak na glowie calkiem - i pilot byl chociaz dzialal jak chcial z moim samsungiem galaxy s3 mini

okazuje sie ze absosmerfnym faworytem okazuje sie Creative Aurvana Live
bardzo wygodne, mieciusie pady, odpowiadal mi dzwiek, kosztuja tyle ile moge dac
jest tylko jeden problem
sa brzydkie jak kupa :/ swieca sie jak psu jajca... i badz tu madry i pisz wiersze.. jak znam zycie to postawie na nie i srac na wyglad ale zdziebko wstyd to zalozyc w miejscu publicznym chyba ze bede szybko chodzil :)


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 1 lipca 2014, o 18:07 
Avatar użytkownika
Człowiek-Reklamówka
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 22:51
Posty: 2930
Pioneer SE-M531? Poprzednie SE-M390 były całkiem dobre jak na "niską" półkę cenową.


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 3 lipca 2014, o 10:36 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
Panowie, Panie.
Miałem sam szukać, ale może Wy odwalicie za mnie robotę polecając coś niezłego.

Słuchawki do komórki/mp3; główne zastosowanie: rower.
jakość dźwięku nie musi być jak na złotych kablach, aczkolwiek wyczuwalny bas by się przydał.
Na pewno NIE z pałakiem na głowę, moga być douszczne sticki - ale muszą się dobrze trzymać, bo mam dość specyficzny kształt kanalików i niektóre w ogóle nie chcą siedzieć.
Myślę też nad tymi takim zakładanymi za ucho, chyba wiecie o co chodzi - ale tutaj się zastanawiam, czy te zaczepy na małżowinę przypadkiem nie obcierają ucha i na dłuższą metę są bardzo uciążliwe? Nie miałem takich nigdy.
Mogą być jakieś fikuśne kolory i kształty, mnie to nie robi różnicy.
Cena - 150, max 200 złotych. Oczywiście mogą być tańsze, nawet lepiej ;)
Z góry dziękuje.

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 3 lipca 2014, o 11:09 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
Pquelim napisał(a):
Myślę też nad tymi takim zakładanymi za ucho, chyba wiecie o co chodzi - ale tutaj się zastanawiam, czy te zaczepy na małżowinę przypadkiem nie obcierają ucha i na dłuższą metę są bardzo uciążliwe? Nie miałem takich nigdy.

Mam Koss KSC75 właśnie takie zakładane na uszy i jestem pewien, że wygodniejszych nie znajdziesz. Można spokojnie słuchać w nich przez kilka godzin bez zmęczenia uszu. Wkładane do uszu słuchawki wypadają mi z jednego ucha i też musiałem poszukać czegoś innego. Jeśli lubisz słuchać głośno, to niestety ten model nie będzie najlepszy. Raz, że same z siebie są stosunkowo ciche (albo raczej nie głośne :P), a dwa, że nie izolują zbyt dobrze od otoczenia. Mi to nie przeszkadza, bo na rowerze całkowite odcięcie się od dźwięków otoczenia może być groźne dla zdrowia ale znam takich, co muszą w tramwaju słuchać tak głośno, żeby wszyscy dookoła mogli też posłuchać. :P Za to sama jakość dźwięku z tych Kossów jest naprawdę świetna, a jeszcze lepsze, że kosztują 75 złotych.

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 3 lipca 2014, o 11:31 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
79 złotych, ale być może właśnie takich szukałem. Dzięki, Crowley :)

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 3 lipca 2014, o 11:41 
Avatar użytkownika
Człowiek-Reklamówka
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 22:51
Posty: 2930
Porta pro?


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 3 lipca 2014, o 12:00 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
no, ale one mają pałąk i jakoś tak kijowo wyglądają na głowie:
Obrazek

Czytam, że się dobrze trzymają i nie spadają nawet podczas biegania. Może nawet i bym je spróbował, bo takie niby kultowe i hipsterskie ;) ale nie mogę jednoznacznie stwierdzić, czy ten ich wygląd jednak nie jest minusem...

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 3 lipca 2014, o 16:17 
Avatar użytkownika
Social Media Ninja
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 10:15
Posty: 3932
Lokalizacja: Poznań, Poland
Pquelim napisał(a):
79 złotych, ale być może właśnie takich szukałem. Dzięki, Crowley :)


nie wiem czy tego szukasz ale ja mam takie
TDK EB-950
ceneo twierdzi ze stoja po 50pln :)
w zestawie oprocz tych sylikonowych sa tez piankowe korki, ladnie sie ucha trzymaja ale trzeba sie przyzwyczaic do zakladania 'z wyprzedzeniem' bo rozprezanie kilkanascie sekund jednak trwa :)


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 28 sierpnia 2014, o 01:04 
Avatar użytkownika
Ortograf z wyboru
Offline

Dołączył(a): 10 maja 2014, o 23:58
Posty: 429
Szukam słuchawek. Przede wszystkim do podróży. Od paru lat korzystam z Kossów UR-29, ale stwierdziłem ostatnio, że przydałoby się coś jednak mniejszego gabarytowego, poza tym mam jedno ucho bardziej i po dłuższym czasie boli mnie jedno ucho, jest po prostu za mało miejsca.
Nie do końca wiem, czego szukam, raczej nie takich stricte dousznych, tylko nausznych, ale może bez pałąka, ma ktoś jakieś doświadczenia i pomysł na coś fajnego?

_________________
Yggor.


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 28 sierpnia 2014, o 08:49 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
och, zapomniałem napisać, że kupiłem te KSC75 jeszcze tego dnia, co Crowley polecał. Słuchawki są bardzo dobre, jakość dźwięku przyjemna i głęboko, rewelacyjny basik. Trzymają sie bardzo dobrze, zwykle nawet nie czuć ich na uszach. Jedyna wada to słaba izolacja dźwieków otoczenia, ale że używam ich głównie na rowerze, to nawet lepiej. Rzeczywiście nie są może bardzo głośne, jednak do oglądania filmu na lapktopie w podróży pociągiem sprawdzają się bardzo dobrze.
Generalnie polecam, zwłaszcza za tak przystępną cenę.

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 28 sierpnia 2014, o 21:43 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
Yggor napisał(a):
Nie do końca wiem, czego szukam, raczej nie takich stricte dousznych, tylko nausznych, ale może bez pałąka, ma ktoś jakieś doświadczenia i pomysł na coś fajnego?


Koss KSC75? :D

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 28 sierpnia 2014, o 22:30 
Avatar użytkownika
Ortograf z wyboru
Offline

Dołączył(a): 10 maja 2014, o 23:58
Posty: 429
ooo tak w pewnym sensie o czymś takim myślałem, zerknę! Jeszcze jakieś pomysły z tej kategorii? :)

_________________
Yggor.


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 21 grudnia 2014, o 14:01 
Avatar użytkownika
Wielki Pan Bonzo
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 14:38
Posty: 3984
boncek napisał(a):
Obrazek

AKG K376. Na razie wygrzewam.

boncek napisał(a):
Hmm.. Wstępnie nie podoba mi się pasmo, które nie jest neutralne. Bardzo podbity jest bas i trochę góra, ale słuchałem ich może z godzinę. Czekam jak się wygrzeją z dobę, bo to zawsze trochę zmienia brzmienie i potestuję mocniej. No i poeksperymentuję z innymi gumkami, żeby tego basu ciut zabrać. Nieprzyjemny jest kabel, sztywny i gruby, ale z tym zawsze mam problem. Pamiętam, że kiedyś miałem słuchawki Sony, gdzie kable były obszyte materiałem i to był ideał.


Po prawie półrocznym użytkowaniu napiszę, że nie jestem z nich w pełni zadowolony, ale zastrzeżenia mam głównie do budowy. Po pierwsze kabel jest, jak pisałem wcześniej, sztywny, gruby i niewygodny. Przypomina mi stare kable, takie jak były w joystikach od Atari. To w połączeniu z dość dużymi gumkami (są oczywiście mniejsze, ale znów mniejsze są.. za małe) sprawia, że np. przy bieganiu, jak już trochę się spocę, notorycznie wypadają mi z uszu. Strasznie to wkurwia. :P Ale ja miałem zawsze z tym problem, np. standardowe "pchełki" też zawsze mi wypadały, nawet przy normalnym spacerowaniu.

Natomiast pogodziłem się z brzmieniem. Basu mi już nie przeszkadza, może musiały się wygrzać, może się przyzwyczaiłem, sam nie wiem. Z drugiej strony jak ostatnio ich zapomniałem i podłączyłem zapasowe (takie stockowe Samsungi od Note 2) to myślałem na początku, że ich nie docisnąłem czy coś, tak zaskoczyła mnie różnica. Oczywiście ciągle w zestawieniu z Grado SR60 przegrywają w kategorii słuchania muzyki (zwłaszcza na hud-mx1), ale tylko pod względem sceny i ogólnie ilości powietrza. Ale, no właśnie, Grado są otwarte, mają też jaśniejsze brzmienie, a ja po prostu takie wolę. Z drugiej strony po podłączeniu do tabletu albo Vity/3DSa znacznie lepiej sobie radzą niż Grado. Ten bas jednak robi swoje przy grach/filmach.

Aha, wbudowany mikrofon jest bardzo ok, przycisk też działa bez zarzutu.

Koniec końców moje zastrzeżenia są bardziej natury subiektywnej, zwłaszcza w temacie kabla i wypadania z uszu, być może komuś innemu to w ogóle nie będzie przeszkadzało. Brzmienie z czasem zupełnie przestało mi przeszkadzać, a nawet w jakiś sposób się od niego uzależniłem, do tego stopnia, że pewnie bardzo bym odczuł nagłą przesiadkę na gorsze słuchawki. W ogóle zacząłem znacznie więcej słuchać na słuchawkach niż kiedyś, a to też jest jakiś wyznacznik.

Brzmienie: 4 z minusem/5
Budowa: 3 na szynach/5

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 27 grudnia 2014, o 14:54 
Avatar użytkownika
Wielki Pan Bonzo
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 14:38
Posty: 3984
Ciutkę osłuchałem się z HD598, ale od razu zaznaczę, że nie miałem okazji ich jeszcze porządnie wygrzać. Tak na szybko, są mega wygodne, po drugie (co mnie nieco zaskoczyło) bez problemu chodzą z Vitą i 3DSem, w sensie nie cicho. I to jak chodzą! Kurde, normalnie gram w Zeldę teraz na 3DSie i wszystko brzmi mega, mega, mega niesamowicie! W ścieżce jest dużo dęciaków, gitar akustycznych, człowiek ma wrażenie, że masz te instrumentu obok siebie. Zaskoczyło mnie to nie ukrywam, bo po podłączeniu ich na początku do Audinsta jakoś dupy mi nie urwały, ale z 3DSa grają tak, że od razu miałem rogala od ucha do ucha. :D Jedynie może trochę upierdliwe jest podłączanie przejściówki na minijack, bo wystaje z konsoli taki 10 cm kutas. Na szczęście można kupić kabel z minijackiem, choć widzę, że trochę jest problem z jego dostępnością.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 8 stycznia 2015, o 08:45 
zielony
Offline

Dołączył(a): 8 stycznia 2015, o 08:30
Posty: 1
Crowley ty używasz tych słuchawek Koss KSC75? Jeśli tak, to możesz o nich coś napisać, jaka jakość dźwięku itd.?


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 8 stycznia 2015, o 15:08 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
Używam. Bardzo mi się podobają, bo grają selektywnie i raczej z nastawieniem na soprany, niż basy - chociaż to trochę kwestia konstrukcji, bo one po prostu bardzo słabo naciskają na uszy, więc nie ma tego uczucia, że coś ci wibruje w czaszce. Mają dość dużą impedancję, więc na małym odtwarzaczu przy dużym hałasie zewnętrznym mogą być za ciche, jeśli lubisz słuchać bardzo głośno. Zresztą w ogóle jeśli chodzi o izolację od otoczenia, jest z tym marnie. Mi to nie przeszkadza, bo jak jadę rowerem albo idę miastem, to wolę słyszeć czy coś mnie zaraz rozjedzie ale jak lubisz 100% izolację, poszukaj czegoś innego. Komfort noszenia jest nie do pobicia. Nie wiem czy są jakieś inne słuchawki w ludzkiej cenie, które można bez żadnego zmęczenia nosić na uszach po kilka godzin. Nic się nie grzeje, nic nie ciśnie, nie ma pałąka, więc nic nie haczy. Tylko trzeba się przyzwyczaić do nietypowego mocowania i nauczyć sprawnie zakładać, bo na samym początku nie wiadomo jak to zaczepić. Minusem mogą być cienkie i krótkie kabelki, aczkolwiek po ładnych paru latach użytkowania nic mi się nie urwało, ani nie przetarło, a miałem je i na wakacjach i na budowie.

Podsumowując: znakomity, naturalny dźwięk, bardzo wygodne, słabo izolują, dobre do empetrójki, niekoniecznie do podłączenia do kompa, czy wieży. W tej cenie chyba nie ma lepiej grających słuchawek, co potwierdza wiele opinii zadowolonych użytkowników. Jeśli mi się w końcu zepsują, kupię sobie drugie takie same.

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 10 grudnia 2015, o 23:08 
Avatar użytkownika
Ukryta Opcja Niemiecka
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 22:26
Posty: 384
Czesc
chce kupic siostrze na trzydziestk i swieta sluchawki.
Jej wytyczne to: hipsterskie.
Tak wiec duze pole do popisu. Stawiam wiec na wyglad. Myslalam o BEATSach, czy ktos z Was ma jakies doswiadczenia?
Ona by chciala je do kompka, filmy, ew. muza. Czy w takim razie opyla sie z bluetoothem sluchawki czy na kabel?
A moze widzieliscie jakies najpiekniejsze na swiecie sluchawki i chcecie mi je polecic?


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 10 grudnia 2015, o 23:15 
Avatar użytkownika
Wielki Pan Bonzo
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 14:38
Posty: 3984
Jak uda Ci się dorwać i chcesz tyle siana wydać to Sennheiser Momentum M2 Wireless. Świetnie grają, chodzą chyba ponad 20h na baterii i mają noise blockera.
http://www.ceneo.pl/36919481

Chciałem je kupić, ale akurat nigdzie wtedy nie było, a teraz pewnie już się nie skuszę.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 10 grudnia 2015, o 23:57 
Avatar użytkownika
Ukryta Opcja Niemiecka
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 22:26
Posty: 384
Whoa whoa whoooaaaa
450€ to troche za duzo.
Myslalam tak do 200€.


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 11 grudnia 2015, o 00:45 
Avatar użytkownika
Człowiek-Reklamówka
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 22:51
Posty: 2930
Wszystko zależy czy mają być otwarte, zamknięte, czy wokołouszne, czy nauszne? Bo np. ja bym w tej cenie brał Beyerdynamic 880 pro, ale czy pasują? Może nie są hipsterskie, ale łączą jako półotwarte zalety obu typów, grają nadzwyczaj naturalnie (nie podbijają basów do "umc, umc, umc") i wygodą wymiatają.


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 11 grudnia 2015, o 09:13 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
jak hipsterskie to tylko #portapro :)

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 11 grudnia 2015, o 10:00 
Avatar użytkownika
Wielki Pan Bonzo
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 14:38
Posty: 3984
Momentum są też w wersji przewodowej, tańszej, są też on-ear, trochę mniejsze, bardziej przenośne, też tańsze.

Ale może w takim razie Grado Labs? SR60i np? Świetnie brzmią, można je dorwać teraz w niezłej cenie.

Albo jakieś Marshalle? Sporo ich teraz na mieście widzę. Ktoś od nas kupował parę jakiś czas temu.

Natomiast błagam, nie Beats. To są słuchawki bling bling, ja je widzę głównie na plastikowych lasach w pełnym makijażu na siłce. ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 11 grudnia 2015, o 10:38 
Avatar użytkownika
Król Sucharów
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 09:00
Posty: 15419
Beatsy od Dr Dre? To już od dawna mejnstrim, a nie hipsterstwo :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 11 grudnia 2015, o 13:05 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
Jak hipsterskie to może Unitra? :>

http://www.sklepunitra.pl/sluchawki-uni ... 3,565,7400

Ojciec miał takie (w sensie oryginalne, nie repliki) i to były moje pierwsze w życiu słuchawki. I jeśli te nowe grają porównywalnie, to niech się większość słuchawek do 200 zł schowa ze swoim dźwiękiem. ;) No a wyglądem niszczą moim zdaniem.

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 11 grudnia 2015, o 20:08 
Avatar użytkownika
Ukryta Opcja Niemiecka
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 22:26
Posty: 384
Znalazlam i chyba zdecyduje sie ostatecznie na takie:
http://www.mediamarkt.de/de/product/_bose-quiet-comfort-25-1890463.html
Dzieki za podpowiedzi i inspiracje.


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 11 grudnia 2015, o 20:43 
Avatar użytkownika
Wielki Pan Bonzo
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 14:38
Posty: 3984
Spoko wybór, ponoć świetnie wyciszają, były też wysoko w różnych testach afair. Choć hipsterskie to nie są, powiedzmy sobie szczerze. ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 11 grudnia 2015, o 21:27 
Avatar użytkownika
Ukryta Opcja Niemiecka
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 22:26
Posty: 384
ALE SA SLICZNE!
Dzieki za dobre wiadomosci, ze sa okej. :)


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 14 grudnia 2015, o 23:20 
Avatar użytkownika
Ukryta Opcja Niemiecka
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 22:26
Posty: 384
Ostatecznie kupilam BOSE SoundLink Bluetooth, Around Ear
dzis mierzylam w sklepie i byly fajne, wygodne.

Obrazek

Wahalam sie miedzy nimi a Quiet Comfort z tlumieniem tla.
Zdecydowalam sie rozmyslnie na te, bo siostra ma mala corke, na ktora chyba lepiej zawsze miec choc jedno ucho. :)


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 14 grudnia 2015, o 23:30 
Avatar użytkownika
Król Sucharów
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 09:00
Posty: 15419
Mądra decyzja. Nawet jak dzieciaki śpią to jedno ucho musi słuchać sytuacji w domu :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 15 grudnia 2015, o 07:20 
Avatar użytkownika
A u nas w Norwegii
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 13:40
Posty: 5550
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia
Tłumienie tła działa tylko jak hałas jest jednostajny, czyli w samolocie, autobusie czy pociagu. Na sasiada z wiertarka nie pomoże i tak. Paru znajomych ma i używa właśnie tylko w samolocie-jak to Cie nie dotyczy to gra nie warta świeczki

Sent from my SM-N910F using Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 9 lutego 2016, o 13:22 
Avatar użytkownika
Wielki Pan Bonzo
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 14:38
Posty: 3984
boncek napisał(a):
boncek napisał(a):
Obrazek

AKG K376. Na razie wygrzewam.

boncek napisał(a):
Hmm.. Wstępnie nie podoba mi się pasmo, które nie jest neutralne. Bardzo podbity jest bas i trochę góra, ale słuchałem ich może z godzinę. Czekam jak się wygrzeją z dobę, bo to zawsze trochę zmienia brzmienie i potestuję mocniej. No i poeksperymentuję z innymi gumkami, żeby tego basu ciut zabrać. Nieprzyjemny jest kabel, sztywny i gruby, ale z tym zawsze mam problem. Pamiętam, że kiedyś miałem słuchawki Sony, gdzie kable były obszyte materiałem i to był ideał.


Po prawie półrocznym użytkowaniu napiszę, że nie jestem z nich w pełni zadowolony, ale zastrzeżenia mam głównie do budowy. Po pierwsze kabel jest, jak pisałem wcześniej, sztywny, gruby i niewygodny. Przypomina mi stare kable, takie jak były w joystikach od Atari. To w połączeniu z dość dużymi gumkami (są oczywiście mniejsze, ale znów mniejsze są.. za małe) sprawia, że np. przy bieganiu, jak już trochę się spocę, notorycznie wypadają mi z uszu. Strasznie to wkurwia. :P Ale ja miałem zawsze z tym problem, np. standardowe "pchełki" też zawsze mi wypadały, nawet przy normalnym spacerowaniu.

Natomiast pogodziłem się z brzmieniem. Basu mi już nie przeszkadza, może musiały się wygrzać, może się przyzwyczaiłem, sam nie wiem. Z drugiej strony jak ostatnio ich zapomniałem i podłączyłem zapasowe (takie stockowe Samsungi od Note 2) to myślałem na początku, że ich nie docisnąłem czy coś, tak zaskoczyła mnie różnica. Oczywiście ciągle w zestawieniu z Grado SR60 przegrywają w kategorii słuchania muzyki (zwłaszcza na hud-mx1), ale tylko pod względem sceny i ogólnie ilości powietrza. Ale, no właśnie, Grado są otwarte, mają też jaśniejsze brzmienie, a ja po prostu takie wolę. Z drugiej strony po podłączeniu do tabletu albo Vity/3DSa znacznie lepiej sobie radzą niż Grado. Ten bas jednak robi swoje przy grach/filmach.

Aha, wbudowany mikrofon jest bardzo ok, przycisk też działa bez zarzutu.

Koniec końców moje zastrzeżenia są bardziej natury subiektywnej, zwłaszcza w temacie kabla i wypadania z uszu, być może komuś innemu to w ogóle nie będzie przeszkadzało. Brzmienie z czasem zupełnie przestało mi przeszkadzać, a nawet w jakiś sposób się od niego uzależniłem, do tego stopnia, że pewnie bardzo bym odczuł nagłą przesiadkę na gorsze słuchawki. W ogóle zacząłem znacznie więcej słuchać na słuchawkach niż kiedyś, a to też jest jakiś wyznacznik.

Brzmienie: 4 z minusem/5
Budowa: 3 na szynach/5


Niestety w moich słuchaweczkach przetarł się prawdopodobnie kabelek, bo kilka dni temu przestał działać mikrofon oraz przycisk. Jak nim poruszam, w sensie kablem, to czasem się włączy, ale generalnie to już jest kaput. Nie jest to jakiś mega problem, bo słuchawki grają, a sterować i tak mogę zegarkiem, ale w codziennym użytkowaniu z telefonem jest to dość niewygodne (za każdym razem jak ktoś dzwoni muszę wypinać słuchawki zamiast po prostu odbierać połączenie). Od razu zaznaczę, że ich nie oszczędzałem - zawsze ze sobą, siłka nie siłka, pot, deszcz, upały. Telefon gdzieś w kieszeni uciskany, w to wpięty kabel. W sumie przewidywałem, że prędzej czy później się przetrą, bo mają dość nieszczęśliwą konstrukcję (jack, potem metalowa rurka i z niej dopiero kable wychodzą - przetarcie gwarantowane).

Przymierzam się teraz do Sennheiserów Momentum In-Ear M2.

Spoko cena, recki generalnie pozytywne. No i na Senkach się nigdy nie przejechałem. Ktoś miał do czynienia może?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 9 lutego 2016, o 21:34 
Avatar użytkownika
Bakelitowy Samiec Alfa
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:04
Posty: 1938
Ja tych nie znam, ale nie wydałbym nigdy 3 stów na słuchawki douszne z takim delikatnym kabelkiem.

Ostatnio korzystałem (zanim nie zgubiłem w trawie po koncercie w łazienkach) z Jays One+ i grały całkiem sensownie - oczywiście bez szału, ale dla mnie w dokanałówkach zdecydowanie ważniejsza jest wygoda i jakość wykonania niż niewiadomo jaka jakość dźwięku, której i tak nie poczuje w drodze do pracy i po podłączeniu do telefonu.


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 9 lutego 2016, o 23:31 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 22:03
Posty: 264
http://www.spidersweb.pl/2015/12/sluchawki-mrice-e300-opinie.html


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 10 lutego 2016, o 12:22 
Avatar użytkownika
Wielki Pan Bonzo
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 14:38
Posty: 3984
Spidersweb czegoś nie skrytykował? Nie może być. :D

A tak poważnie to poguglałem i jednak opinie maja te słuchawki dość skrajne.

Halu, one mają eliptyczne, wzmacniane kable. Oczywiście wiadomo, że najlepiej mieć słuchawki z wymiennym kablem, ale w tej cenie nie ma na to szans niestety.

Ja rozumiem, że temat drogich słuchawek dousznych jest dość kontrowersyjny, ale dla mnie, osoby spedzającej w słuchawkach większą część dnia, jest to niezmiernie istotny temat. Człowiek też się zwyczajnie przyzwyczaja do pewnego standardu. Tak jak kiedyś za "niezłe" uważałem oemowe Samsungi dołączane do Note'a, tak teraz nie mogę zrozumieć jak w ogóle mogłem tak uważać, bo czasem ich używam jako zapasowych (mam je zawsze w torbie na siłkę) i aż bolą mnie od nich uszy.

Chociaż rozumiem też Twój punkt widzenia, jako osoby, która jak już coś kupi, to albo to potem rozwali, albo zgubi. Ale ja akurat o sprzęt z zasady dbam, więc to mnie akurat nie martwi. ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 22 lipca 2016, o 19:17 
Avatar użytkownika
Grzechu z Polityki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:45
Posty: 3510
Ponieważ zajechałem kabel w kolejnych słuchawkach i już zaczynają grać na jedno ucho zacząłem być wkurzony i się zastanawiać na jakimiś bezprzewodowymi. Tylko czy kupię coś z moimi wymaganiami?

- blutut :P
- musowo "haczyki" za uszy, bo inne spadają na rowerze/jak biegam,
- za żadne skarby dokanałowe. Nienawidzę tego,
- nie chcę żadnych niby mega funkcji w stylu pamięci, radia itp,

Czyli chcę słuchawki BT z haczykami za uszy połączone ze sobą sznurkiem i nie mam zamiaru za to zapłacić więcej niż sto-coś złotych. Nie jestem audiofilem, tylko lubię audiobooki do sportu.

Hilfe :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 4 września 2017, o 15:15 
Avatar użytkownika
Stary Człowiek, A Może
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:57
Posty: 6347
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)
Budżet ok. 500-600 zł, słuchawki wokółuszne (
- właściwe określenie?) typowo stacjonarne tzn. siedzę albo leżę na kanapie i słucham jak panisko więc mogą sobie być ciężkie byle miały długi kabel. Muzyka klasyczna, filmowa, klasyka rocka, klasyczna elektronika itp. Fajnie jakby odzielały mnie od wszelkich przejawów świata zewnętrznego takich jak pytania żony, kosiarka za oknem i takich tam. Żeby obejmowały uszy i grzały dobrą muzą w zimowe wieczory.

Próbuję przeglądać net ale to temat rzeka, koszerne kable się chowają, ludzie w recenzjach piszą dziwnym językiem. Wszelkie sugestie mile widziane.

_________________
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 4 września 2017, o 18:56 
Avatar użytkownika
Konsolowiec
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 20:40
Posty: 894
Voo napisał(a):
Budżet ok. 500-600 zł, słuchawki wokółuszne (
- właściwe określenie?) typowo stacjonarne tzn. siedzę albo leżę na kanapie i słucham jak panisko więc mogą sobie być ciężkie byle miały długi kabel. Muzyka klasyczna, filmowa, klasyka rocka, klasyczna elektronika itp. Fajnie jakby odzielały mnie od wszelkich przejawów świata zewnętrznego takich jak pytania żony, kosiarka za oknem i takich tam. Żeby obejmowały uszy i grzały dobrą muzą w zimowe wieczory.

Próbuję przeglądać net ale to temat rzeka, koszerne kable się chowają, ludzie w recenzjach piszą dziwnym językiem. Wszelkie sugestie mile widziane.


Poszedłem kiedyś do dużego media markt ze swoim ipodem i przetestowałem kilkanaście słuchawek - jak już założyłem marshall monitor to żadne inne nie grały tak dobrze i zdecydowałem się na ich zakup.
Mam je do dziś - chyba już 3 czy 4 rok leci, wymieniłem tylko raz kabel (jest wypinany jack-jack). Mogę szczerze polecić, nigdy nie miałem tak dobrych słuchawek :).


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 4 września 2017, o 19:08 
Avatar użytkownika
Bakelitowy Samiec Alfa
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:04
Posty: 1938
Hmm z tego co mowisz to bardziej by pasowaly zamkniete (zeby izolowaly), ale ja osobiscie do sluchania w domu polecam otwarte bo ladniej graja i nie mecza uszu.

Faktycznie izolacja to priorytet?


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 4 września 2017, o 20:17 
Avatar użytkownika
Stary Człowiek, A Może
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:57
Posty: 6347
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)
Wiesz ja jestem taki pier....ny, że staram się słuchać muzyki jak nikogo nie ma w domu a dwie ściany dalej nie może pralka chodzić (po drodze dwie pary zamkniętych drzwi). Jak jest rodzina to starają mi się nie przeszkadzać bo wiedzą, że jestem wtedy toksyczny ale nie zawsze im wychodzi ;) Ale może faktycznie przesadzam - priorytetem jednak będzie jakość dźwięku a nie izolacja.

_________________
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 7 września 2017, o 06:33 
Avatar użytkownika
Bakelitowy Samiec Alfa
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:04
Posty: 1938
Ja bym posłuchal na Twoim miejscu Beyerdynamic Custom One - jedyne słuchawki które znam z opcją otwarte/zamknięte, a do tego grają super.

Natomiast prawdę mówiąc to już dość dawno nic nie porównywałem, więc może wyszły jakieś super modele i ja nic nie wiem na ten temat ;)


Góra
 Zobacz profil  
      
 Tytuł: Re: Słuchawki.
PostNapisane: 7 września 2017, o 09:39 
Avatar użytkownika
A u nas w Norwegii
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 13:40
Posty: 5550
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia
Dogy napisał(a):
Poszedłem kiedyś do dużego media markt ze swoim ipodem i przetestowałem kilkanaście słuchawek - jak już założyłem marshall monitor to żadne inne nie grały tak dobrze i zdecydowałem się na ich zakup.


Ja mam Marshall Major i poza nowymi gąbkami nic sie nie dzieje. Kuszą mnie Monitory, ale słucham tylko w pracy i tak jak pisałem, obecne cały czas graja to ciagle czekam...


Góra
 Zobacz profil  
      
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL