FSGK.PL

since 1998
Teraz jest 3 maja 2024, o 17:26

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 czerwca 2019, o 17:06 
Avatar użytkownika
TR-8R
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:37
Posty: 4193
Lokalizacja: media polskojęzyczne
Hulajnoga już jest. Pierwsze wrażenia zajebiaszcze. Dwa razy o mało życia nie straciłem, bo mi się zachciało jeździć w trybie sportowym (25 km/h) zamiast ekonomicznym (18 km/h). Po prostym asfalcie można, ale na chodnikach takie tempo to jest masakra. Aha, zasięg 30 km to można między bajki włożyć. Przejechałem ok. 12 km (z tego 90% w trybie eko), zrąbało mi 52% baterii). Ważę 88 kg, z ubraniem, torbą i zakupami (bom wracał z butelką coli dużą) to było może 93-94 kg obciążenia. Więc myślę, że realne maksimum dla mnie to jest 25 km w trybie eko, i może z 18 km w trybie sportowym (ale to drugie muszę sprawdzić). Aha, kółka podpompowałem według zaleceń na stacji, jazda jest bardzo przyjemna (zaskoczenie - świetnie popyla po trawie), chociaż nierówności terenu czuje się w nogach. Stoi się na desce bardzo wysoko, ale to jest ułuda, bo prześwity są małe, więc na krawężnikach trzeba MEGA uważać. Z tego samego powodu nie można na przykład sprowadzić hulajnogi po tych podjazdach dla wózków w przejściach podziemnych (no, chyba, że są bardzo łagodne) - bo będzie się haczyło osłoną baterii. Co tam jeszcze - aha, z podjazdami jest raczej średnio, ale to też zrzucam na wagę. Przypuszczam, że jak ktoś ma 10 kg mniej, to nie będzie miał problemów. Ja na większych podjazdach zwalniałem do tempa pieszego. Ale spoko, zawsze można pomóc hulajnodze nogą.

Jakość wykonania bardzo dobra, z wyjątkiem tych elementów, w których jest bardzo zła. Innymi słowy - metal wporzo, guma do dupy. Ale gumowe elementy można wymienić. Co tam jeszcze? Aha, nie widzi mi hulajnogi w oficjalnej appce, działają tylko nieoficjalne. Nie wiem czemu, możliwe, że upgrade firmware'u zawinił. Te nieoficjalne to są nawet lepsze od oficjalnej, bo podają więcej statystyk, ale mają jedną wadę. Nie można w nich regulować siły działania KERS-u. Napisałem już na forum Xiaomi, może mi pomogą z tą appką.

Do niedzieli zrobię na niej z 60 km, więc może wtedy będę miał więcej uwag. I może nawet napiszę recenzję.

_________________
CD-Action, RETRO i cdaction.pl


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 26 czerwca 2019, o 07:29 
Avatar użytkownika
Social Media Ninja
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 10:15
Posty: 3932
Lokalizacja: Poznań, Poland
DaeL napisał(a):
Dwa razy o mało życia nie straciłem

kup te ubezpieczenie osobowe.. OC czy co to tam jest... polecam bo ja mialem krakse z taksiarzem i po interwecji policji dostalem mandat oraz musialem zaplacic mu troche ponad 1k za dziury w drzwiach chociaz nadal uwazam ze wina jest jego
ja na mojej przejechalem juz ponad 200km chyba (musialbym w apce sprawdzic) codziennie do roboty jade 2-3km w jedna strone

kupilem tez klime przenosna Blaupunkt Moby Blue S 1111E
Obrazek
https://wentylacja24.pl/klimatyzacja/kl ... lue/s1111e

rychlo w czas.. jutro ma byc 37ºC

a calkiem niedawno DJI Mobile 2:
Obrazek
https://www.x-kom.pl/p/410306-gimbal-dj ... ile-2.html

jakis czas temu kupilem tez Xiaomi BIP (aka bieda smartwatch) - jestem zachwycony :)


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 26 czerwca 2019, o 11:32 
Avatar użytkownika
A u nas w Norwegii
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 13:40
Posty: 5550
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia
https://imgur.com/a/kCcALIg

Kamera pod ekranem wyglada tak, od Oppo.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 26 czerwca 2019, o 23:14 
Avatar użytkownika
Stary Człowiek, A Może
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:57
Posty: 6347
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)
Laro, ta klima daje radę? Ma jakiś pokrowiec na uchylone okno? Trudno to założyć?

_________________
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 27 czerwca 2019, o 08:18 
Avatar użytkownika
TR-8R
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:37
Posty: 4193
Lokalizacja: media polskojęzyczne
Ja mam od roku podobną klimę jak Larofan. Powiem tak... nadaje się na jedno pomieszczenie tylko. O schłodzeniu całego mieszkania zapomnij. Przy upałach jest niestety głośna. Może nie tak jak duży wentylator, ale głośna. Metod montażu jest kilka, można założyć rękaw na okno (najpierw przylepiasz rzepy, potem przyczepiasz rzepami rękaw - 15-20 minut roboty). Nie jest to rozwiązanie złe, ale mimo wszystko wydaje mi się, że lepiej zapłacić dwa razy tyle, ale zamontować dużą klimę z jednostką zewnętrzną. Więcej roboty, więcej kasy, ale kultura pracy dużo lepsza, no i jeśli jednostka zewnętrzna jest mocna, to zawsze możesz domontować potem chłodzenie do innych pomieszczeń. Oczywiście to ma sens tylko jeśli masz możliwość coś takiego zamontować. Bo są bloki i apartamentowce, gdzie nie pozwalają na montaż jednostek zewnętrznych.

_________________
CD-Action, RETRO i cdaction.pl


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 27 czerwca 2019, o 08:23 
Avatar użytkownika
Social Media Ninja
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 10:15
Posty: 3932
Lokalizacja: Poznań, Poland
Voo napisał(a):
Laro, ta klima daje radę? Ma jakiś pokrowiec na uchylone okno? Trudno to założyć?


ta klima stoi u mnie w salonie dosc duzym, wiekszym niz ta specyfikacja podaje (to dzialanie z premedytacja - male dziecko w chacie wiec nie chcialem uderzac mrozem) i uwazam ze jest spoko, jest wyraznie chlodniej ale nie jest lodowka i to chyba na plus. troche glosno chodzi ale w sumie wszystkie klimy chodza glosno i nie ma na to rady

do zadnej klimy nie daja pokrowca na okno a jest on bardzo potrzebny - gorace powietrze z zewnatrz nie dostaje sie spowrotem wiec klima dziala sprawniej
pokrowiec jest na rzepy - dostajesz taki zwoj rzepa ktory przyklejasz z grubsza dookola ramy okiennej (mowie z grubsza bo choc kusi zrobic to dokladnie to nie ma to specjalnie sensu - rownie dobrze dziala , z grubsza')
pokrowiec ma zamek na srodku ktory otwiera sie w obie strony i mozna te rure tam wywalic i zapiac ciasno
Załącznik:
IMG_20190601_180920-min-min.jpg
IMG_20190601_180920-min-min.jpg [ 176.39 KiB | Przeglądane 983 razy ]


zaklada sie latwo - jak ja poradzilem to worek kartofli sobie poradzi


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 27 czerwca 2019, o 17:50 
Avatar użytkownika
Bakelitowy Samiec Alfa
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:04
Posty: 1938
To ile metrów kwadratowych jesteś w stanie tym skutecznie schłodzić?


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 27 czerwca 2019, o 18:30 
Avatar użytkownika
Social Media Ninja
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 10:15
Posty: 3932
Lokalizacja: Poznań, Poland
Halaster napisał(a):
To ile metrów kwadratowych jesteś w stanie tym skutecznie schłodzić?

producent mowi 30m2 - moj salon ma raczej 40 i da sie go ladnie ochlodzic chociaz troche to trwa


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 27 czerwca 2019, o 21:57 
Barbarzyńca
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 11:15
Posty: 474
Faktycznie jest to 45dB? Czy skoro mówisz, że trochę głośno to w rzeczywistości jest więcej?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 29 lipca 2019, o 06:31 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
https://audiobacon.net/2017/03/16/sotm- ... eview/amp/

Nie ma słowa o tym, czy są koszerne (tak jak koszerne są #koszerne #kable fsgk.pl), więc nie ma powodu do niepokoju, ale widać, że są jeszcze nisze do zagospodarowania. ;)

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 29 lipca 2019, o 12:22 
Avatar użytkownika
purpurowy
Offline

Dołączył(a): 17 czerwca 2014, o 15:58
Posty: 7357
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!
Cena jest a niska, żeby były prawdziwie koszerne

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 18 października 2019, o 22:09 
Avatar użytkownika
TR-8R
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:37
Posty: 4193
Lokalizacja: media polskojęzyczne
Czy ktoś z Was kupował może gdzieś skórki na laptopa? Ostatnio wyzionął ducha stary laptop mojej mamy i kupiłem jej używanego Chromebooka (bo w sumie potrzebuje komputer tylko do www i poczty, więc rozwiązanie idealne - zresztą chromebook ma lepsze parametry od starego laptopa ;)). Sprzęt jest w dobrym stanie, tylko ma porysowaną obudowę. Chciałem jej to jakoś ładnie okleić, ale dedykowanych skórek do tego modelu nie mogę znaleźć, więc musiałbym wziąć coś "standardowego", na podstawie samego rozmiaru. I zastanawiam się, czy macie jakieś doświadczenia ze skórkami, albo polecacie jakiś sklep?

_________________
CD-Action, RETRO i cdaction.pl


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 18 października 2019, o 23:25 
Avatar użytkownika
A u nas w Norwegii
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 13:40
Posty: 5550
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia
Ja na telefonie miałem kilka razy DBrand i działało dobrze.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 19 października 2019, o 01:22 
Avatar użytkownika
TR-8R
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:37
Posty: 4193
Lokalizacja: media polskojęzyczne
A, jasne, dbrand jest świetny, miałem skórkę winylową na Pocophonie. Ale w tym wypadku odpada, bo nie mają skórek na tak małe chromebooki. Zamówię chyba w miejscu, gdzie niby docinają na podane wymiary, a potem ewentualnie będę kombinował przy spasowaniu.

_________________
CD-Action, RETRO i cdaction.pl


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 19 października 2019, o 13:27 
Avatar użytkownika
Parmezan
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 12:06
Posty: 3864
Ductapem oklej tył i po robocie

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

_________________
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 3 czerwca 2021, o 13:08 
Avatar użytkownika
purpurowy
Offline

Dołączył(a): 17 czerwca 2014, o 15:58
Posty: 7357
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!
https://www.amd.com/en/gaming/advantage

Miałem do tej pory dwa laptopy typowo do grania. Wydajność była, trochę się grzało, ale było fajnie. Ale to były zawsze takie "stacjonarne" laptopy, bo bez zasilacza ani rusz.

Teraz wygląda na to, że AMD ma w końcu sensowną mobilną kartę graficzną i jakimś dziwnym cudem ma ona wytrzymać 10 godzin! Oczywiście nie grania, ale jak komp ma być do wszystkiego, to jest to dla mnie rewelacja! Nie jarałbym się tym, gdyby nie testy potwierdzające ten marketing. Asus Advantage Edition dojechał nawet do 11 godzin z uruchomionym testem codziennego użytkowania.

Cena ma być typowo AMD - trochę taniej niż Intel.

Zobaczymy,na ile to będzie unobtainium, ale coś tam w sklepach pojawia się i znika dopiero po kilku dniach/tygodniach, a nie minutach/godzinach.

Nie jest to Nvidia masakrator, bo odpowiednik dlss nie działa tak dobrze, Ray tracing jest gorszy i w niektórych grach wypada slabiej, więc może fanboje zielonych i niebieskich dadzą sobie siana i będzie można takiego czerwonego lapka w sklepie dostać...


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 6 lipca 2022, o 10:40 
Avatar użytkownika
Waniaaa!
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:07
Posty: 4016
Ni z gruchy ni z pietruchy walnął mi roczny monitor.
Od tak pojawiły się martwe piksele na dolnym obramowaniu i poszły momentalnie kolorowe linie pikseli do góry.

Szlag mnie trafił, bo starego monitora nie mam jak podłączyć do laptopa. A nowy dostanę dopiero jutro, pewnie po południu.

Zobaczymy w ogóle jak pójdzie proces zgłaszania gwarancji w Euro RTV AGD... Zgłosiłem na rękojmię oczywiście.

_________________
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 15 sierpnia 2022, o 09:56 
Avatar użytkownika
Parmezan
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 12:06
Posty: 3864
Ej, mordy, takie pytanie mam...
Macie czasem tak, że macie jakieś coś, co służy Wam od dawna i jesteście zadowoleni, ale już od jakiegoś czasu jest coś nowszego, co ma jeden dynks bardziej/więcej i sie zastanawiacie czy kupić?

Ja się teraz zastanawiam nad kupieniem sobie nowego Paperwhite'a, ale ten z poprzedniej generacji jest ciągle super.

_________________
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 15 sierpnia 2022, o 10:00 
Mr. Kroper
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:56
Posty: 4835
PIOTROSLAV napisał(a):
Ej, mordy, takie pytanie mam...
Macie czasem tak, że macie jakieś coś, co służy Wam od dawna i jesteście zadowoleni, ale już od jakiegoś czasu jest coś nowszego, co ma jeden dynks bardziej/więcej i sie zastanawiacie czy kupić?

Ja się teraz zastanawiam nad kupieniem sobie nowego Paperwhite'a, ale ten z poprzedniej generacji jest ciągle super.
Yup. Tez mamy. Kupuj, nie walcz z tym. Moge za Ciebie bezkosztowo zutylizowac starego

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 15 sierpnia 2022, o 10:02 
Avatar użytkownika
menda+
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 15:19
Posty: 4979
Lokalizacja: Tír na nÓg
Do niedawna używałem 8letniego smartfona... Nie, nie mam takiego problemu ;)

_________________
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 15 sierpnia 2022, o 10:43 
Avatar użytkownika
purpurowy
Offline

Dołączył(a): 17 czerwca 2014, o 15:58
Posty: 7357
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!
Poczekaj przynajmniej do kolejnej generacji. Jak będziesz wymieniać co generację, to zbańczysz. Ja wciąż używam np. pierwszej generacji Galaxy Watch.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 15 sierpnia 2022, o 11:04 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 4 września 2014, o 17:06
Posty: 1867
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.
PIOTROSLAV napisał(a):
Ja się teraz zastanawiam nad kupieniem sobie nowego Paperwhite'a, ale ten z poprzedniej generacji jest ciągle super.

A z ciekawości: jaki dynks bardziej/więcej ma nowy Paperwhite? Bo ja od momentu kupna starego Paperwhite'a nie mam więcej potrzeb.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 16 sierpnia 2022, o 14:06 
Avatar użytkownika
Parmezan
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 12:06
Posty: 3864
Hmm... Port USB-C

_________________
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 7 września 2022, o 13:57 
Avatar użytkownika
Waniaaa!
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:07
Posty: 4016
Kurde ja to nie mam farta ostatnio do sprzętu. Padł mi zasilacz w kompie, ale tak koncertowo, że zawiesił płytę główną. Na szczęście chłopaki w serwisie zmusili ją do współpracy, ale zasilacz do kosza.

450 pln lżejszy jestem

_________________
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.


Góra
 Zobacz profil  
      
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL