FSGK.PL

since 1998
Teraz jest 3 maja 2024, o 17:52

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 190 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 kwietnia 2020, o 13:49 
Kofan Annan
Offline

Dołączył(a): 11 maja 2014, o 00:36
Posty: 2600
Predzej czy pozniej musialo sie udac - brawo DaeL :(


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 27 kwietnia 2020, o 13:59 
Avatar użytkownika
TR-8R
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:37
Posty: 4193
Lokalizacja: media polskojęzyczne
zodi napisał(a):
Predzej czy pozniej musialo sie udac - brawo DaeL


To dzieło mojego życia! Jednego dnia zlikwidowano trzy magazyny do których pisałem. Magnum opsu.

PS Przekażcie Naczelnikowi, że melduję wykonanie zadania.

_________________
CD-Action, RETRO i cdaction.pl


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 27 kwietnia 2020, o 14:03 
Kofan Annan
Offline

Dołączył(a): 11 maja 2014, o 00:36
Posty: 2600
Dla kogos takiego jak ja - jeszcze nie grupie ryzyka,ale jednak wychowany na prasie - smutne to... Co zostalo do wziecia do reki z prasy growej... ? Pixel chyba tylko


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 27 kwietnia 2020, o 14:13 
Avatar użytkownika
TR-8R
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:37
Posty: 4193
Lokalizacja: media polskojęzyczne
Zostały Pixel i PSX Extreme. Ale powiem tak... skądinąd znam wyniki sprzedaży, i wiem, że CDA miało więcej niż te dwa pisma razem wzięte. Także tego... Koniec bliski. There can be only one.

_________________
CD-Action, RETRO i cdaction.pl


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 27 kwietnia 2020, o 14:24 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
...i tak dopełnił się ostatni akt Wielkiej Wojny Serdelkowej

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 27 kwietnia 2020, o 14:45 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
I co teraz? Aż kupię sobie i wnukom na pamiątkę ostatnie numery. :)

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 27 kwietnia 2020, o 14:48 
Avatar użytkownika
Współpraca GL
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 09:00
Posty: 606
Lokalizacja: Wawa i okolice
Z jednej strony, to była tylko kwestia czasu, możliwe że wirus to przyspieszył. Z drugiej, teraz jest niefajny moment na stratę roboty.
Ale 24 lata na rynku to niezły wynik.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

_________________
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 27 kwietnia 2020, o 14:59 
Avatar użytkownika
Pacman
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:37
Posty: 816
Kawaii ledwo przeszło na regularny cykl wydawniczy i już spada.

Co do CDA: już brak pełniaków w ostatnim numerze zwiastował, że chyba coś jest nie tak. Wirus wirusem, ale czy sami nie mówili wielokrotnie, że pełne wersje są zaklepywane z wyprzedzeniem, a nie na bieżąco, z miesiąca na miesiąc?


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 27 kwietnia 2020, o 15:03 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 4 września 2014, o 17:06
Posty: 1867
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.
Cytuj:
“He died, as the Spanish phrase has it, full of illusions. He had not had time in his life to lose any of them, nor even, at the end, to complete an act of contrition. He had not even had time to be disappointed in the Garbo picture which disappointed all Madrid for a week."

(The Capital of the World)”
― Ernest Hemingway, The Fifth Column and Four Stories of the Spanish Civil War


Ku pamięci DaeL-a.et consortes Chłop straci(ł) pracę. Pierwsza ofiara coronarecesji na forum.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 27 kwietnia 2020, o 15:51 
Avatar użytkownika
Jawny Słoik
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 11:37
Posty: 128
Lokalizacja:
Do redakcji czasopisma wpłynęły wypowiedzenia.

Cytuj:
W związku z pandemią koronawirusa, wydawnictwo Bauer zdecydowało się zrezygnować z kilkunastu wydawanych przez siebie czasopism. Sytuacja czasopisma pogarszała się od lat, z pracy rezygnowali kolejni redaktorzy, a sprzedaż z każdym miesiącem była coraz mniejsza. Koniec CD-Action wydawał się być więc tylko kwestią czasu. Ten moment właśnie nadszedł…

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 27 kwietnia 2020, o 16:02 
Avatar użytkownika
Bambus Junior
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:10
Posty: 1920
Smutna wiadomość i trochę w serce zabolało, ale jednak nie mogę się oszukiwać, od dobrych 5 lat (minimum) z bratem kupowaliśmy już tylko i wyłącznie dla pełnych wersji i nie wiem czy przez ten czas przeczytałem łącznie więcej niż 10 ich artykułów tam. To może być kwestia tego, że przestałem być targetem, może być kwestia tego, że im spadł poziom a może to być po trochu jednego i drugiego (dalej, jak czasem sięgam po bardzo stare numery to czyta się niektóre rzeczy fajnie). Faktycznie koniec pewnej ery bo z CDA umiera chyba ostatni ze starych magazynów o grach w Polsce. Trzymali się najdłużej ale wydaje mi się, że sytuacja z Coroną to było w zasadzie szybsze dobicie zamiast patrzenia jak magazyn powoli się dalej wykrwawia. Czasy naprawdę się zmieniły. W internecie jest mnóstwo ludzi którzy piszą, mówią, nagrywają filmiki czy tworzą podcasty o grach na poziomie równym i wyższym od tego z CD Action. Dzisiaj, kiedy na recenzję gry nie trzeba już czekać do kolejnego numeru magazynu, na ich recenzję czekali ludzie, którzy byli zainteresowani opinią dokładnie tych konkretnych redaktorów co można spokojnie przełożyć na słuchanie opinii Arhn.eu, kiedyś Total Biscuita, redaktorów z GiantBomba czy z PCGamera itp. Mam nadzieję, że pracownicy sobie poradzą i szybko wylądują w nowych pracach. To bardzo zły czas na otrzymanie wypowiedzenia i w tej kwestii absolutnie bardzo im współczuję.

_________________
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 27 kwietnia 2020, o 16:12 
Avatar użytkownika
TR-8R
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:37
Posty: 4193
Lokalizacja: media polskojęzyczne
Bambusek napisał(a):
Co do CDA: już brak pełniaków w ostatnim numerze zwiastował, że chyba coś jest nie tak. Wirus wirusem, ale czy sami nie mówili wielokrotnie, że pełne wersje są zaklepywane z wyprzedzeniem, a nie na bieżąco, z miesiąca na miesiąc?


Zaskoczę Cię, ale akurat pełniaki były zamówione, tylko w tym czasie wszystko się waliło na łeb, nie wiadomo było, czy się zdrapkę uda wydrukować, więc z Bauera przyszedł prikaz przesunięcia. Te pełniaki, co miały być w ostatnim numerze będą w najbliższym. I do jeszcze następnego chyba też są już dogadane.

Ptaszor napisał(a):
Ku pamięci DaeL-a.et consortes Chłop straci(ł) pracę. Pierwsza ofiara coronarecesji na forum.

Na szczęście to była praca, przy której sobie raczej dorabiałem, nie główne źródło utrzymania. I nie wszystko poleciało na łeb jednocześnie - tzn. z Kawaii i ŚW Historia nie dostanę już ani złotówki, ale za CDA dostanę jeszcze honorarium z najbliższego numeru i następnego, bo już teksty redakcja u mnie zamówiła. Gorzej, że w "głównej" pracy też jest niewesoło, więc finansowo jestem bardzo mocno w plecy. :|

_________________
CD-Action, RETRO i cdaction.pl


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 27 kwietnia 2020, o 16:17 
Avatar użytkownika
TR-8R
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:37
Posty: 4193
Lokalizacja: media polskojęzyczne
A jak jeszcze jesteście ciekawi takich insajderskich wiadomości, to dodam, że za decyzją nie stały wyłącznie względy finansowe. Bo np. Kawaii było na fali wzrostowej i w tym roku miało przejść na dwumiesięczny cykl wydawniczy. Ale po prostu zostały skasowane prawie wszystkie pisma, których redakcje siedziały we Wrocławiu, natomiast ocalał Bauer warszawski.

_________________
CD-Action, RETRO i cdaction.pl


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 27 kwietnia 2020, o 16:20 
Avatar użytkownika
Waniaaa!
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:07
Posty: 4016
Gadamy o tym w dziale o grach Alpha.

_________________
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 27 kwietnia 2020, o 16:21 
Avatar użytkownika
Waniaaa!
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:07
Posty: 4016
A to trochę bez sensu, bo warszafka jest droższa w pensjach. Chyba, że jest dużo mniejsza.

_________________
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 27 kwietnia 2020, o 16:35 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
Co to za zombi apokalipsa?

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 27 kwietnia 2020, o 16:38 
Avatar użytkownika
menda+
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 15:19
Posty: 4979
Lokalizacja: Tír na nÓg
Chujowa sprawa DaeL, wspolczuje. Szkoda CDA, jakie by nie bylo. To zawsze przykre kiedy legendy odchodza.

_________________
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 27 kwietnia 2020, o 16:42 
Avatar użytkownika
Pacman
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:37
Posty: 816
DaeL napisał(a):
Zaskoczę Cię, ale akurat pełniaki były zamówione, tylko w tym czasie wszystko się waliło na łeb, nie wiadomo było, czy się zdrapkę uda wydrukować, więc z Bauera przyszedł prikaz przesunięcia. Te pełniaki, co miały być w ostatnim numerze będą w najbliższym. I do jeszcze następnego chyba też są już dogadane.


Aaa, ok. Dzięki za wyjaśnienie :)


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 27 kwietnia 2020, o 16:48 
Avatar użytkownika
TR-8R
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:37
Posty: 4193
Lokalizacja: media polskojęzyczne
Counterman napisał(a):
A to trochę bez sensu, bo warszafka jest droższa w pensjach. Chyba, że jest dużo mniejsza.

Nie dopatruj się finansowego sensu w działaniach wydawnictwa Bauer. Oni od 6 lat nie chcą przeznaczyć kwoty rzędu 5-10 tysięcy na nową stronę internetową dla CDA. Nie zgadzali się na połówkę etatu dla osoby, która by montowała wideo na youtube'a... Więc wiesz... polski Bauer to są goście, którzy czują segment porad dla gospodyń domowych. I na tym się ich wyczucie rynku kończy.

_________________
CD-Action, RETRO i cdaction.pl


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 27 kwietnia 2020, o 16:54 
Kofan Annan
Offline

Dołączył(a): 11 maja 2014, o 00:36
Posty: 2600
Kobe,covid,CDA - mozna juz zrobic zeby byl 2021 ?


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 27 kwietnia 2020, o 17:18 
Avatar użytkownika
A u nas w Norwegii
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 13:40
Posty: 5550
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia
Po prostu konczy sie czas magazynow. Dziwne jest to, ze CDA sie tak dlugo utrzymalo...


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 27 kwietnia 2020, o 17:34 
Avatar użytkownika
TR-8R
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:37
Posty: 4193
Lokalizacja: media polskojęzyczne
LLothar napisał(a):
Po prostu konczy sie czas magazynow. Dziwne jest to, ze CDA sie tak dlugo utrzymalo...

Inaczej - kończy się czas magazynów masowych, ale jest miejsce dla niszowych pism. Dowodzi tego chociażby poprawiająca się sprzedaż Kawaii. Tylko trzeba do tego odpowiednio podejść, sprawić, że papierowe pismo to tylko jeden z elementów multimedialnej układanki i pogodzić się z nakładem na poziomie 20-30 tysięcy egzemplarzy. Ale Bauer tego nie potrafił.

_________________
CD-Action, RETRO i cdaction.pl


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 27 kwietnia 2020, o 18:06 
Avatar użytkownika
A u nas w Norwegii
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 13:40
Posty: 5550
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia
DaeL napisał(a):
LLothar napisał(a):
Po prostu konczy sie czas magazynow. Dziwne jest to, ze CDA sie tak dlugo utrzymalo...

Inaczej - kończy się czas magazynów masowych, ale jest miejsce dla niszowych pism. Dowodzi tego chociażby poprawiająca się sprzedaż Kawaii. Tylko trzeba do tego odpowiednio podejść, sprawić, że papierowe pismo to tylko jeden z elementów multimedialnej układanki i pogodzić się z nakładem na poziomie 20-30 tysięcy egzemplarzy. Ale Bauer tego nie potrafił.


O, dokladnie tak jak piszesz.

Trzeba miec strone internetowa, trzeba miec kanal na YouTube, trzeba miec Twitcha czy inne takie.

Imho problemem jest to, ze CDA ma ludzi, ktorzy potrafia pisac recenzje i model biznesowy oparty na pelne wersje gier jako dodatek. To sie niestety nie przeklada na obecne media. Fantastyczny recenzent moze byc drewnem na YouTube albo padaka na Twitchu. Pelne wersje gier w niskiej cenie znajdziesz bez problemu wszedzie. Oczywiscie mozna takze miedzy bajki wlozyc gadanie "CDA to redaktorzy, nie czasopismo", patrz GameLog.

Multimedialna ukladanka majaca 3-5 elementow. CDA mialo tylko jeden z nich...


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 27 kwietnia 2020, o 18:28 
Avatar użytkownika
TR-8R
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:37
Posty: 4193
Lokalizacja: media polskojęzyczne
LLothar napisał(a):
Multimedialna ukladanka majaca 3-5 elementow. CDA mialo tylko jeden z nich...


Mhm. I powiem Ci tak - właśnie takie pomysły redakcja przedstawiała od jakichś 5-6 lat. I z powodu konfliktu o te kwestie odchodzili kolejni naczelni. Padały nawet takie zdania (ze strony pewnego pana z Bauera, nazwijmy go Dzbańskim), że jak się pracuje w prasie drukowanej, to nie wolno podnosić białej flagi i przenosić contentu do internetu.

Coś się zaczęło zmieniać na początku tego roku. Po prostu coś pękło, strach zajrzał Bauerowi w oczy, i nagle zaczęli dawać przyzwolenie na różne rzeczy - na prace nad nową stroną (która by się pojawiła w ciągu miesiąca-dwóch), na zatrudnienie na umowę-zlecenie kogoś do youtube'a, na organizację własnej imprezy targowej we Wrocławiu, na wersję elektroniczną pisma, a wreszcie na uruchomienie własnego imprintu wydawniczego z książkami o grach (tudzież na pograniczu gier, fantastyki, itd...). Ja sam byłem w trakcie rozmów na temat trzech różnych książek (przy czym jedna była w zasadzie dograna). A dzisiaj miałem nagrać materiał do pierwszego filmiku na youtube'a (zresztą bardzo śmiesznego i moim zdaniem równie wiralowego jak ten mój i SithFroga o Imperatorze).

Ale wszystko to były działania spóźnione. 5 lat zwłoki wydawnictwa (i pana Dzbańskiego) zaowocowało upadkiem CDA.

_________________
CD-Action, RETRO i cdaction.pl


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 27 kwietnia 2020, o 19:00 
Avatar użytkownika
Pacman
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:37
Posty: 816
LLothar napisał(a):
Pelne wersje gier w niskiej cenie znajdziesz bez problemu wszedzie.


Dokładnie. Kiedyś CDA kupwoałem regularnie, dzień wejscia do kiosku to był dzień, kiedy miałem numer. Od kilku lat wyglądało to tak, że nawet jeśli dawali coś, co mnie interesowało do ogrania to z zakupem i tak czekałem do piątku tego samego tygodnia, kiedy to już wszystkie główne serwisy dystrybucji cyfrowej wyłożyły swoje promocje. Dopiero jak w żadnej nic mnie nie interesowało to się fatygowałem po pismo.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 27 kwietnia 2020, o 19:02 
Avatar użytkownika
A u nas w Norwegii
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 13:40
Posty: 5550
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia
Przykro sluchac. Trzeba rzeczy robic z pasja u podstaw - patrz CD Projekt.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 27 kwietnia 2020, o 19:08 
Avatar użytkownika
Loara
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:57
Posty: 2181
Lokalizacja: Słoik City
A cdp tez jakos nie zbankrutował ostatnio?

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka

_________________
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 27 kwietnia 2020, o 19:10 
Avatar użytkownika
A u nas w Norwegii
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 13:40
Posty: 5550
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia
peterpan napisał(a):
A cdp tez jakos nie zbankrutował ostatnio?

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka


Cos mylisz chyba, CD Projekt to najbardziej wartosciowa firma w Polsce, wartoscia przekraczajaca Orlen, PKO, czy inne takie.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 27 kwietnia 2020, o 19:13 
Kofan Annan
Offline

Dołączył(a): 11 maja 2014, o 00:36
Posty: 2600
Zdaje sie,ze zbankrutowal dzial zajmujacy sie dystrybucka gier.Nie mam pojecia jak to tam jest poukladane ale twz cos takiego obilo mi sie o oczy.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 27 kwietnia 2020, o 19:21 
Avatar użytkownika
TR-8R
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:37
Posty: 4193
Lokalizacja: media polskojęzyczne
CDP zbankrutowało, ale to już była spółka oderwana od CD Projektu. CDP zajmowało się wyłącznie dystrybucją na rynku polskim. CD Projekt to w tej chwili CDPR i GOG (i jeszcze jakieś tam pomniejsze byty).

_________________
CD-Action, RETRO i cdaction.pl


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 27 kwietnia 2020, o 19:42 
Avatar użytkownika
Bakelitowy Samiec Alfa
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:04
Posty: 1938
O ile samego pisma mi nie żal, o tyle współczuję utraty pracy, nawet jeśli to nie było główne źródło utrzymania to zawsze boli.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 27 kwietnia 2020, o 20:31 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2014, o 21:31
Posty: 382
Gratuluję towarzyszowi Daelowi wykonania zadania! Ojczyzna jest dumna z takiego patrioty ;)

A tak na serio, to trzeba było od razu wszystkie 3 pisma skasować? Nie dało się inaczej nie wzbudzać podejrzeń? ;)

Swoją drogą, to szkoda mi ludzi jacy teraz zostali bez pracy. Samego pisma wcale.

_________________
,,Semper homo bonus tiro est"-Dobry człowiek jest wiecznym nowicjuszem

"Szczęście ma się wtedy, gdy przygotowanie spotyka się z okazją" - Seneka

Being a game tester is a crucial and important job. It’s not about eating pizza, drinking beer and playing computer games, so sorry guys.

"Sometimes people deserve to have their faith rewarded" - Dark Knight

"Night Stalkers Don't Quit"


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 27 kwietnia 2020, o 20:41 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2014, o 21:31
Posty: 382
LLothar napisał(a):
Przykro sluchac. Trzeba rzeczy robic z pasja u podstaw - patrz CD Projekt.


Z tą pasją to bym trochę uważał ;) W okolicach 2009 to CD Projekt to się o mały włos nie zamknął, przez takie podejście odnośnie wersji na konsole (plus wybór kijowego developera robiącego port na Xboxa 360 i PS3). A te późniejsze sukcesy zostały okupione masowymi odejściami pracowników wypalonych zawodowo. Ich dzisiejsza pozycja to nie oszukujnym się, głównie wynik spekulacji obstawiającej wyniki sprzedaży Cyberpunka. Zobaczymy jak cena akcji będzie kształtować się po premierze, życzę im kolejnego sukcesu. Ale jak zareagują gracze, prasa i rynek przekonamy się we wrześniu.

_________________
,,Semper homo bonus tiro est"-Dobry człowiek jest wiecznym nowicjuszem

"Szczęście ma się wtedy, gdy przygotowanie spotyka się z okazją" - Seneka

Being a game tester is a crucial and important job. It’s not about eating pizza, drinking beer and playing computer games, so sorry guys.

"Sometimes people deserve to have their faith rewarded" - Dark Knight

"Night Stalkers Don't Quit"


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 27 kwietnia 2020, o 20:48 
Avatar użytkownika
Pacman
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:37
Posty: 816
peterpan napisał(a):
A cdp tez jakos nie zbankrutował ostatnio?

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka


Spółka wydawnicza padła, ale CD Projekt jako całość to grupa kapitałowa i to była tylko jej część.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 27 kwietnia 2020, o 20:52 
Avatar użytkownika
Heavy Metal Troll
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:47
Posty: 5802
CDP miało wydać Cyberpunka - przesunięcie terminu wydania gry było gwoździem do ich trumny. Teraz Cenega wyda Cybera.

_________________
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 27 kwietnia 2020, o 22:04 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
Ja cież


A ja od dwóch miesięcy kupuję CDA, bo podskórnie poczułem że
a) w siedzeniu w domu najlepszą towarzyszką gazeta/książka
b) pisma o grach, ale i sporcie i spol-pol mają teraz mocno po dupie, więc warto wepsrzeć portfelem


I wiecie co? Po kilku (nastu?) latach nieczytania, to nadal było niezłe pismo. Żadnego szału, ale Publicystyka spora, w większości ciekawa. Nawet DaeL nieśmiało nawiązywał do tradycji niestandardowych recenzji (Pretorianie to się chyba nazywało - bez kozery jedna z najlepszych recenzji growych, jakie w życiu widziałem :)

Dlatego teraz szkoda, bo jak ŚGK padał to wydawało się, że jeszcze wróci. Teraz już nic się nie wydaje.

I nie zgadzam się, chociaż to prawda, że prasa jest zarzynana przez internet. Internet to inne medium, mniej "ludzkie" w użyciu. Prasa to wydania, egzemplarze które stanowią całość. Z analitycznego punktu widzenia prasa przetrwa, lecz tak jak DaeL pisze w ograniczonej formie. Sentymentalnie jednak trzeba powiedzieć, że wielka szkoda. Kończy się kolejna nitka dzieciństwa.

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 28 kwietnia 2020, o 10:42 
Avatar użytkownika
Waniaaa!
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:07
Posty: 4016
Dobrze piszecie, że prasa musi znaleźć swoja niszę. Bo wydaje mi się, że będzie ona nam towarzyszyć jeszcze wiele, wiele lat, ale właśnie w tych dziwnych niszach. Np. na stoiskach stacji benzynowych pośrodku niczego (nawet nie wiecie jak dziewczyny na jednym wyjeździe w góry chętnie czytały magazyny te swoje, bo internet słaby), czy dedykowane pisma do salonów fryzjerskich (pewnie pod jakąś marką).

Ale takie klasyczne kupienie gazety w celach informacyjnych zdecydowanie jest skazane na obumarcie i schowanie się pod kamień. Jeszcze kilka lat temu kupowałem pisma np. historyczne, żeby poszukać inspiracji. Teraz mamy tak szeroką publicystykę oraz wydania elektroniczne w sieci, że mineło chyba z 3 lata od kiedy ostatnio kupiłem taki magazyn.

_________________
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 28 kwietnia 2020, o 11:17 
Avatar użytkownika
TR-8R
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:37
Posty: 4193
Lokalizacja: media polskojęzyczne
Pquelim napisał(a):
I wiecie co? Po kilku (nastu?) latach nieczytania, to nadal było niezłe pismo. Żadnego szału, ale Publicystyka spora, w większości ciekawa. Nawet DaeL nieśmiało nawiązywał do tradycji niestandardowych recenzji (Pretorianie to się chyba nazywało - bez kozery jedna z najlepszych recenzji growych, jakie w życiu widziałem



:oops: Dzięki Pq, to naprawdę miłe. Faktycznie chciałem nawiązać do co bardziej szalonych tekstów z lat 90. No i wydawało mi się, że to jest w sumie droga dla pism papierowych - oferowanie treści, jakiej na serio nie znajdziesz w necie. Bo w necie nikt Ci nie przedstawi recenzji strategii w formie szekspirowskiego dramatu napisanego 11-zgłoskowcem, ani opowiadania detektywistycznego o pracy recenzenta pochylającego się nad grą (nawiasem mówiąc to drugie to była recenzja Blacksad, jeden z moich najbardziej udanych tekstów). Po prostu trzeba się czymś wyróżnić i dostarczać rozrywki. Miałem jeszcze kilka takich zabaw formą zaplanowanych, ale niestety już raczej nic z tego nie będzie.

Wygląda na to, że Bauer planuje wydanie jeszcze tylko dwóch numerów - najbliższego w maju i następnego w czerwcu. Bo ten w majowy się drukuje właśnie, a nad czerwcowym pracujemy. Ale w czerwcu część redakcji kończy pracę, w tym połowa DTP-u. I nie ma szans, żeby przy tak ograniczonych siłach powstał jeszcze jeden numer. No, chyba, że ma mieć np. 48 stron. Bardzo wątpię też, żeby - jeśli na serio jest jakiś legendarny inwestor - udało się sfinalizować zakup pisma do czerwca. Tym bardziej, że ludzie dostają nowe oferty pracy, więc na tym etapie to już nie każdy miesiąc zwłoki zmniejsza szanse na wskrzeszenie CDA... tu każdy dzień jest problemem.

_________________
CD-Action, RETRO i cdaction.pl


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 28 kwietnia 2020, o 11:40 
Avatar użytkownika
A u nas w Norwegii
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 13:40
Posty: 5550
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia
DaeL napisał(a):
Bardzo wątpię też, żeby - jeśli na serio jest jakiś legendarny inwestor - udało się sfinalizować zakup pisma do czerwca.


Teoretycznie pracownicy moga przejac CDA. Obstawiam, ze nie ma tak naprawde niczego, co trzeba by kupic of Bauera. Biura sie wynajmuje, a komputery to groszowe sprawy. Jezeli rzeczywiscie CDA zarabia, to jest to no-brainer. Jezeli prawie zarabia, albo ledwo co zarabia, to tez mozna to by skredytowac z banku.

Niestety mam jednak wrazenie, ze z tym zarabianiem nie jest tak kolorowo i trzeba naprawde wiekich inwestycji, zeby zrobic kanal YouTube z prawdziwego wrazenia jako dodatkowe zrodlo dochodu. Obecny content jest... slaby - https://www.youtube.com/watch?v=hnRvHj2CizE To musialoby byc "cos", zeby ludzi przyciagnelo, np - https://www.youtube.com/watch?v=dSnFB48g1Lg


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 28 kwietnia 2020, o 11:42 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
Oglądanie okładek nowych numerów CDA i ŚGK przez kioskową szybę to jedno ze wspomnień dzieciństwa (a czasem jeszcze obok były pisemka z cyckami, więc w ogóle bajer). Mój cioteczny brat prenumerował CDA, a ja mu udowadniałem, że się myli, bo ŚGK lepsze, chociaż tych pełnych wersji to mu zazdrościłem.
W ogóle kioski Ruchu to obok wypożyczalni kaset VHS symbole tego, co już nie wróci. Smuteczek mnie dopadł.

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 28 kwietnia 2020, o 15:16 
Avatar użytkownika
TR-8R
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:37
Posty: 4193
Lokalizacja: media polskojęzyczne
W zasadzie to by należało przenieść tamte posty do tego tematu. Ale tak się składa, że chyba mi LLo nie dał moda na subforum o grach. Co mu zapamiętam do końca życia. Więc ktoś inny powinien to przenieść.

A tak w ogóle to cześć Alpha Gear!

_________________
CD-Action, RETRO i cdaction.pl


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 28 kwietnia 2020, o 18:06 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
Alpha_Gear.... o kurwa.


człowiek, który zniknął zaraz po tym jak pojawił się na pierwszym i prawie jedynym zlocie FSGK...

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 28 kwietnia 2020, o 20:13 
Avatar użytkownika
Stary Człowiek, A Może
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:57
Posty: 6347
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)
Kurcze a przecież jakoś niedawno kupiłem sobie ten numer z Falloutem 2... Kiedy to było? 20 lat temu?

A na serio czasem kupowałem synowi, żeby pokazać teksty DaeLa mówiąc "znam gościa!". Przestałem kupować jak zauważyłem, że ma to w dupie a pisma nawet nie przegląda. Takie czasy.

_________________
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 28 kwietnia 2020, o 20:53 
Avatar użytkownika
TR-8R
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:37
Posty: 4193
Lokalizacja: media polskojęzyczne
Voo napisał(a):
A na serio czasem kupowałem synowi, żeby pokazać teksty DaeLa mówiąc "znam gościa!". Przestałem kupować jak zauważyłem, że ma to w dupie a pisma nawet nie przegląda. Takie czasy.

Co za czarna niewdzięczność! Chyba go obsmaruję w felietonie do ostatniego numeru ;)

A tak na serio - inne pokolenie. Dla nas papier jest magiczny, dla nich już nie. Myślę, że musiałoby się wydarzyć coś przełomowego, na miarę wydania przez J.K.Rowling Harry'ego Pottera, żeby tę tendencję odmienić. Ale coś w to nie wierzę.

No, chyba, że nam jeszcze w tym roku pieprznie jakaś burza magnetyczna na miarę tej z 1859 i się internet pójdzie rypać na pół roku. No to może wtedy wszyscy zatęsknią za prasą :)

_________________
CD-Action, RETRO i cdaction.pl


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 28 kwietnia 2020, o 21:20 
Avatar użytkownika
menda+
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 15:19
Posty: 4979
Lokalizacja: Tír na nÓg
DaeL napisał(a):
W zasadzie to by należało przenieść tamte posty do tego tematu.


Simsalabim! Zrobione.

_________________
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 28 kwietnia 2020, o 22:05 
Avatar użytkownika
TR-8R
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:37
Posty: 4193
Lokalizacja: media polskojęzyczne
Zolt napisał(a):
Simsalabim! Zrobione.


O jeju, jeju, czarodzieju! Dzięki.

_________________
CD-Action, RETRO i cdaction.pl


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 29 kwietnia 2020, o 13:11 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
To jak już tak nostalgicznie ostatnio z okazji zarazy robiłem trochę porządek w mojej szafie u rodzicow i znalazłem trochę sgk(i spamowalem niektórych na mesendzerze zdjęciami komiksów śledzia :) ), ale też
Spoiler:
Obrazek


Ktoś pamięta?

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 29 kwietnia 2020, o 14:51 
Avatar użytkownika
Waniaaa!
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:07
Posty: 4016
Aaaa, tak! Zajebisty magazyn to był! Nawet dokładnie ten numer kojarzę :D

_________________
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 29 kwietnia 2020, o 15:52 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
Mam dwa numery. Fajne to było.

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 30 kwietnia 2020, o 10:29 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
Mam wszystkie numery Sfery w domu. Nie pamiętam czy wyszły dwa, trzy, czy cztery. Ale to było dobre pismo, ze świetnymi tekstami o fandomie i dobrymi opowiadaniami w środku. To zdaje się też Naczo pilotował, a upadek pisma chyba też był związany z decyzjami Egmontu...

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 190 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL