FSGK.PL

since 1998
Teraz jest 3 maja 2024, o 17:26

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 190 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 lutego 2022, o 22:29 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
Zolt napisał(a):
Ircowy kanal #sgk?! :O

:lol2:

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 8 kwietnia 2022, o 20:08 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 4 września 2014, o 17:06
Posty: 1867
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.
Ale mi to nowe CD-Action zaimponowało teraz.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 10 kwietnia 2022, o 09:44 
Kofan Annan
Offline

Dołączył(a): 11 maja 2014, o 00:36
Posty: 2600
No niezłe tomiszcze! :cool:

Papier taki trochę średni, ale wiadomo jak jest - ja się cieszę, że znów można jakiś magazyn growy wziąć do łapy! No i następny już w czerwcu!


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 10 kwietnia 2022, o 10:52 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 4 września 2014, o 17:06
Posty: 1867
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.
Bardzo odświeżająca lektura po latach czytania ściśle sformatowanych gatunkowo tekstów. Wygląda to trochę jakby każdemu redaktorowi dano wolną rękę. "Pisz, co chcesz, na ile stron chcesz". Miłe uczucie. Wreszcie brak ocen w recenzjach. Zmieniły się trochę w eseje. I dobrze, nie kanibalizują tradycyjnych recenzji na stronce. Berlin w tekście o "Elden Ring" dosłownie pisze do czego sprowadza się odhaczanie podpunktów z podręcznej listy Rzetelnego Recenzenta:
Cytuj:
O czym to jest, jak się w to gra, jak to wygląda, no i jak to brzmi, ale o tym napisz tylko wtedy, jeżeli starczy miejsca

Cieszę się, że nie muszą już tego robić. Nie interesuje mnie opisywanie, tylko przemyślenia, umieszczenie systemów w szerszym kontekście. Zawsze jakoś przy różnego rodzaju recenzjach pomijam akapity, które przeznaczone są na krótkie wyjaśnienie fabuły. Na przedstawienie prologu. Wolę, gdy o historii wspomina się przy okazji.
Ale to tylko moja opinia, bo mnie się marzy pewnie magazyn o grach w stylu "Pisma" i chyba coś podobnego dostałem. Fakt, że wciąż nie wszystko mnie interesuje, przykładowo sekcja retro. Wiyncyj polityki oraz roboty czysto reporterskiej zupełnie by mi nie przeszkodziło, vide: https://polskigamedev.pl/nie-ma-za-co/
Nie obraziłbym się również, gdyby głos oddać piszącym deweloperom (chętnie przeczytałbym jakieś soczyste post-mortem), a jest ich sporo, nawet wśród ex-dziennikarzy CDA. Na pewien dowcip zakrawa obiecywanie felietonu we wstępniaku - trzeba go było po prostu napisać! No chyba że Spikain pociągnie dowcip dalej i w każdym numerze będzie zapowiadał, że wstępniak już od następnego numeru, wtedy mój wewnętrzny Monthy Python będzie ukontentowion. Narzekam na skład. Styl graficzny mają w porządku, widać też napracowanko w obrabianiu screenshotów z nieregularnymi ramkami i w ogóle, ale czasami zdjęcia wydają się dość stockowe i schematyczne, dobrane na zasadzie rozpychania tekstu, patrz strona 135 - pół strony wypełniają zdjęcia.
Idzie ku dobremu, ale tylko z mojej perspektywy, nie wiem jak zareagują inni fani. Może się okazać, że to nie ich format. W każdym razie upadku "CD-Action" ciąg dalszy, czekam na kolejny odcinek tej apokalipsy ze zniecierpliwieniem.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 16 kwietnia 2022, o 12:45 
Avatar użytkownika
TR-8R
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:37
Posty: 4193
Lokalizacja: media polskojęzyczne
zodi napisał(a):
No niezłe tomiszcze!

Ptaszor napisał(a):
Ale mi to nowe CD-Action zaimponowało teraz.

Podziękowawszy.

zodi napisał(a):
Papier taki trochę średni, ale wiadomo jak jest - ja się cieszę, że znów można jakiś magazyn growy wziąć do łapy! No i następny już w czerwcu!

A wiesz, że ten papier jest droższy od tego, co był wcześniej? Generalnie to była zmiana zamierzona, chcieliśmy mieć ten sam papier co w Forbesie, bo przyjemniej się go trzyma w ręce, papier się nie niszczy i tekst na nim lepiej wygląda, ale minus jest taki, że kolory na zdjęciach są mniej soczyste. Będziemy jeszcze nad tym pracować, bo są sposoby, żeby sprawić, że to będzie wyglądało trochę lepiej.

Aha, koledzy, BARDZO polecam prenumeratę. Na serio. Ta w wersji premium jest niewiele droższa od pisma w kiosku (wychodzi bodaj ok. 10 zeta więcej za numer), a dodatki są super. Teraz była książka Sida Meiera i kalendarz, a w kolejnych numerach będą równie fajne, albo nawet fajniejsze rzeczy. Wiem to z pewnego źródła.

_________________
CD-Action, RETRO i cdaction.pl


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 10 maja 2022, o 08:53 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
no i jak zwroty? bo u mnie to się walało po empikach dopóki (chyba) nie poszła cofka...

numer kupiłem i... nie przeczytałem prawie nic. Dwa artykuły były nudne i za długie (dajcie spokój z tą husarią...), nowy format recenzji imho zdecydowanie przerósł autorów, bo wyszło takie blogowe pitu-pitu o niczym (ej serio, Ranafe nie potrafi napisać merytorycznie bez wtrącania zaimków osobowych dwa raz w każde zdanie? mitomania jakaś?). A fragment w stylu PSXE "poznaj naszą redakcję, zobacz jacy jesteśmy zajebiści" - nobody cares - wyglądał jak zapchajdziura. No i cena - ja rozumiem, że można zapłacić więcej, jednak magazyn w cenie książki to jest trochę, ciut za dużo moim zdaniem. Przynajmniej podczas zakupu towarzyszył mi lekki dyskomfort.

No nie wiem, nie wiem. Boje się o Was, DaeL :( mam wrażenie, że kierownictwo nie ogarnia tej kuwety.

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 10 maja 2022, o 13:35 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
Pquelim napisał(a):
No i cena - ja rozumiem, że można zapłacić więcej, jednak magazyn w cenie książki to jest trochę, ciut za dużo moim zdaniem.
Dokładnie, ja właśnie z powodu ceny nie kupiłem. Przejrzałem i stwierdziłem, że 3 dychy żeby przeczytać ze 20 stron, które mogą być dla mnie interesujące to za drogo. A nawet gdyby zainteresowały mnie wszystkie teksty, to ponieważ i tak mam za mało czasu na czytanie, to wolałbym już te kilka(naście) godzin przeznaczyć na jakąś książkę. Z jeszcze innej strony, 30-stronicowej broszurki za 5 zł też bym pewnie nie kupił. Jak widać z powyższego już nie jestem targetem, ech ta starość :(

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 10 maja 2022, o 14:29 
Kofan Annan
Offline

Dołączył(a): 11 maja 2014, o 00:36
Posty: 2600
Serio ? Pożałowałeś 30 zeta na wsparcie jednego z ostatnich bastionów drukowanej prasy growej ? Poskąpiłeś 30 zeta dla jednego z ostatnich reliktów naszej epoki ? Szejm!


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 10 maja 2022, o 15:10 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
Ejże, po pierwsze wspieram czytelnictwo książek, a po drugie CDA nie prosi o wsparcie z litości albo sentymentu, ale chce aby ich produkt był kupowany z powodu jego rynkowej wartości dla kupującego.

A po trzecie to powinieneś dostać łorna za namawianie na naszym forum do wspierania nienawistnej konkurencji, która wykończyła nasz ukochany ŚGK! ;) :P

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 19 maja 2022, o 11:27 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 6 maja 2014, o 21:22
Posty: 28
ŚGK shall prevails! ;)

W CDA przeczytałem jakieś 3/4 artykułów. Podobało mi się, chociaż działu recenzji żal :crying: Z publicystyki najciekawsze dla mnie były artykuły na temat Batmana oraz "MitoLOCHia". Husaria też ok, lubię tematy historyczne; także dobrze czytało się o Star Citizenie oczami Przybyłka.

Nad przedłużeniem prenumeraty intensywnie myślę ;P Ten numer był ostatnim, który przysługiwał mi po konwersji ze "starej" prenumeraty. Dodatki rzeczywiście świetne - książka i kalendarz (który zawiesiłem w szkolnej bibliotece, gdzie pracuję - będzie służył do końca marca 2023, bo w kwietniu 2023 myli co do daty Wielkanocy :lol2:). Cena prenumeraty premium to już jednak 46,50 zł za numer - cóż, DaeL zachęca, więc może się skuszę :)


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 21 maja 2022, o 11:03 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 4 września 2014, o 17:06
Posty: 1867
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.
Galador napisał(a):
dobrze czytało się o Star Citizenie oczami Przybyłka.

Podobno po najnowszej aktualizacji, da się już w Star Citizena grać, mimo czytania takich doniesień.
https://gamingsociety.pl/artykul/star-c ... i-1138791/


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 5 czerwca 2022, o 23:01 
Kofan Annan
Offline

Dołączył(a): 11 maja 2014, o 00:36
Posty: 2600
Kiedy nowy numer ?


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 14 czerwca 2022, o 08:45 
Avatar użytkownika
Tęczowy Chłopiec
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:12
Posty: 375
nigdy


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 15 czerwca 2022, o 13:29 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
pod koniec czerwca jakos

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 15 czerwca 2022, o 19:14 
Kofan Annan
Offline

Dołączył(a): 11 maja 2014, o 00:36
Posty: 2600
tak, tak, przyjrzałem się potem dokładniej okładce :]
27 czerwca


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 30 czerwca 2022, o 10:02 
Avatar użytkownika
TR-8R
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:37
Posty: 4193
Lokalizacja: media polskojęzyczne
Galador napisał(a):
dla mnie były artykuły na temat Batmana oraz "MitoLOCHia"

A, dziękuję, dziękuję. Ta MitoLOCHia to moja :)

zodi napisał(a):
Kiedy nowy numer ?

Właściwe CD-Action wychodzi w piątek jeśli się nie mylę.

Natomiast w kioskach jest już CD-Action Retro. No, w kioskach to może być różnie, ale na pewno jest w Empikach. 100 stron wyłącznie o tematyce retro (rozumianej szeroko, najnowsza gra, o której piszemy to FEAR). Ciekaw jestem czy Wam się podoba. Bo nieskromnie powiem, że obok Smugglera to chyba ja włożyłem największy wysiłek w powstanie tego numeru. Jeśli się dobrze sprzeda, to zrobimy z Retro kwartalnik.
https://sklep.cdaction.pl/shop/retro-3- ... -action-2/

_________________
CD-Action, RETRO i cdaction.pl


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 1 lipca 2022, o 11:38 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
byłem widziałem cena bardziej magazynowa więc pewnie kupię przy następnej wizycie w empiku. tylko po spisie tresci jakos malo bylo tematow "pode mnie", mam nadzieje ze pomysly sie nie konczą :)

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 1 lipca 2022, o 12:36 
Avatar użytkownika
TR-8R
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:37
Posty: 4193
Lokalizacja: media polskojęzyczne
Tematy do Retro? No coś Ty, pełne szuflady tego są. W CDA było wąskie gardło na takie tematy, bo nie można całego pisma robić o retro. No więc teraz już można.

BTW wspominałem ostatnio, że prenumerata premium to fajna rzecz i że będą coraz ciekawsze bonusy. Więc w tym miesiącu, z 4 numerem CDA jest właśnie Retro oraz pełniak - Majesty Gold HD Edition na GOG-u. I jeszcze różne zniżki, darmowe filmy, ebooki i takie tam...

_________________
CD-Action, RETRO i cdaction.pl


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 21 września 2022, o 14:13 
Kofan Annan
Offline

Dołączył(a): 11 maja 2014, o 00:36
Posty: 2600
Kiedy nowy numer, Panie DaeLu ?
Bo chyba w zeszłym tygodniu wysyłaliście do drukarni, tak ?


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 22 września 2022, o 08:13 
Avatar użytkownika
Tęczowy Chłopiec
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:12
Posty: 375
ogladalem ostatnio ta gazete w kiosku i... serio ktos to jeszcze kupuje w czasach powrzechnego internetu?


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 22 września 2022, o 08:20 
Kofan Annan
Offline

Dołączył(a): 11 maja 2014, o 00:36
Posty: 2600
Serio.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 22 września 2022, o 08:29 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 4 września 2014, o 17:06
Posty: 1867
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.
Rękami i nogami jestem za papierową prasą. Powody:
- nikt nie musi pisać pod wyszukiwarkę, używać słów kluczowych, optymalizować treści,
- z tego samego powodu mogą sobie wybierać temat, a nie pisać o "top10 modów do Wiedźmina",
- mimo deadline'u na gardle w papierze wciąż jest lepsza redakcja i lepszej jakości tekst, a obcowanie z dobrze napisanym tekstem to coraz częściej rzadkość w necie

To rzekłszy, należałoby podbić kardynalne pytanie postawione w temacie: czy to już koniec CD-Action?


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 22 września 2022, o 09:03 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
Obawiam się, że tak, to może być koniec. Młode pokolenie graczy prawie w ogóle nie kupuje druku, a jak za młodu nie wyrobi w sobie tego nawyku, to później już nie będzie kupować. Poza tym, dla młodziaków cena jest IMO zaporowa.
Starsze pokolenie nie ma czasu na czytanie prasy growej, będąc w permanentnym niedoczasie na granie, życie rodzinne, odpoczynek, rozrywki, kumpli, picie, seks, siłkę i seriale :)

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 26 września 2022, o 09:15 
Avatar użytkownika
Król Sucharów
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 09:00
Posty: 15419
zodi napisał(a):
Kiedy nowy numer, Panie DaeLu ?
Bo chyba w zeszłym tygodniu wysyłaliście do drukarni, tak ?


KLIK

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 26 września 2022, o 09:37 
Kofan Annan
Offline

Dołączył(a): 11 maja 2014, o 00:36
Posty: 2600
Tak,widziałem.
No pechowo...


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 26 września 2022, o 16:56 
Avatar użytkownika
Parmezan
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 12:06
Posty: 3864
Chyba nie jest dobrze, jak majowy numer wychodzi w październiku....

_________________
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 26 września 2022, o 18:06 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
Pquelim w maju '22 napisał(a):
No nie wiem, nie wiem. Boje się o Was, DaeL :( mam wrażenie, że kierownictwo nie ogarnia tej kuwety.



no i ponawiam powyzsze slowa, bo to jest organizacyjna wtopa "okazało się, że jeden z elementów objęty jest zakazem publikacji" :sciana:

nie zebym jakos mocno czekał, bo poprzedniego numeru nie kupiłem. Pismo nie wychodzi na tyle regularnie, zebym chciał utrzymywać więź rzadką jak stolec po pomarańczach. Przerzuciłem sie na Szmatławca (PSXExtreme), który co prawda ma w numerze co najmniej 2-3 kiepskie teksty publicystyczne (autorzy bardzo mocno "myślą, ze się znają" na kulturze popularnej, czasami wychodzi superśmiesznie jak np ktos zachwyca się nowym Matrixem, albo bierze stronę oburzonej lewicy i uzasadnia wyrugowanie Rowling z jej własnego uniwersum), ale przynajmniej wychodzi co miesiąc. I kosztuje 2 dychy, czyli jednak połowę dobrej książki w Empiku.

Za to powrót "Retro" był super, chętnie kupie więcej.

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 27 września 2022, o 14:15 
Avatar użytkownika
Król Sucharów
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 09:00
Posty: 15419
PIOTROSLAV napisał(a):
Chyba nie jest dobrze, jak majowy numer wychodzi w październiku....


Ale oni teraz wychodzą nieregularnie, jako kwartalnik.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 27 września 2022, o 18:50 
Avatar użytkownika
Parmezan
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 12:06
Posty: 3864
Orly?Obrazek

_________________
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 6 grudnia 2022, o 13:21 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
Pixel przestaje wychodzić:
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/koniec-magazyn-pixel-psx-extreme-secret-service
Na papierze zostały już tylko PSX i CDA?

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 6 grudnia 2022, o 14:18 
Mr. Kroper
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:56
Posty: 4835
Theeck napisał(a):
Pixel przestaje wychodzić:
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/koniec-magazyn-pixel-psx-extreme-secret-service
Na papierze zostały już tylko PSX i CDA?
Tak

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 6 grudnia 2022, o 20:16 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
Pixel był cienki. Taka hipserska prasa komputerowa, jakies coachingi, wiecej eventów niz normalnego pisma. No i był rodzony najwiekszym przekretem w historii branży. Kupiłem kilka numerów, ale chyba żadnego nie przeczytałem nawet w 20%. Nie szkoda.

Za CDA trzymam kciuki.

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 8 maja 2023, o 13:00 
Avatar użytkownika
TR-8R
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:37
Posty: 4193
Lokalizacja: media polskojęzyczne
Podniosę temat, bo mnie pół roku nie było nie było. Generalnie biznes się kręci. Retro chyba nie przynosi strat (jeszcze tam ostateczne dane nie spłynęły, ale pierwszy numer po reaktywacji wyszedł na plus). Pozostaje tylko pytanie, czy Retro będzie wydawane jako kwartalnik, czy półrocznik.

_________________
CD-Action, RETRO i cdaction.pl


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 8 maja 2023, o 16:57 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
CDA sobie odpuściłem, ale Retro kupuję, jak tylko pojawia się w... chciałem napisać "w kioskach", ale dziś już nie ma kiosków. :(
Co prawda sporo lania wody, a za mało prawdziwych ciekawostek z epoki w niektórych tekstach, ale wiadomo, że lepiej przeczytać setny tekst o Baldur's Gate, niż o jakichś tam nowych głupotach. :D

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 8 maja 2023, o 18:50 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
Crowley napisał(a):
ale wiadomo, że lepiej przeczytać setny tekst o Baldur's Gate

no nie tak do końca lepiej, bo zależy kto jest autorem i co ma do powiedzenia pisząc tekst. Kiedy zobaczyłem w tym nowym numerze wspominkowy tekst o IWD, gdzie autor - niejaki Misiek - się kompletnie skompromitował pisząc o jedynce że była "niekochanym dzieckiem" Black Isle, bo "nie ma tam postaci z prozy R.A. Salvatore'a (sic!)" i ogólnie to dwójka jest różnorodna, a jedynka nudna. Rzuciłem pismem w kąt, spadło pod łóżko i do dzisiaj tam leży.

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 25 maja 2023, o 21:07 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
właśnie dałem łapkę w górę na YT za materiał o recenzowaniu Zeldy. Wszystkie moje łapki w górę na YT policzyłbym na palcach jednej ręki, więc jest to z mojej strony (nikomu niepotrzebna ofkz) nobilitacja. Gratsy, propsy, kanał naprawdę dobrze się rozwija. nadrabianie lat zaległości idzie powoli, ale ewidentnie w dobrym kierunku.

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 27 maja 2023, o 14:17 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 4 września 2014, o 17:06
Posty: 1867
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.
Kanał rzeczywiście staje się świetny. Bardzo odpowiada mi ten ich sposób mówienia, pewnie wynika z umiejętności sprawnego pisania tekstów do druku. Wideo trzymają świetne tempo, do tego prowadzący zazwyczaj rzuca konstruktywnymi uwagami a nie tylko heheszkami, podkręconymi dynamicznym montażem. Nie zapominajmy o osobowości prowadzących, w ogóle mam wrażenie, że Spikain znacznie lepiej odnajduje się w wideo, niż na papierze, ale to tylko moje wrażenie.

Ale z ocenianiem oraz ocenami Zeldy nie potrafię się zgodzić i zupełnie nie kminię argumentów recenzentów 10/10. Grałem w Breath of the Wild i to są infantylne gierki dla dzieci. Jeśli już dawać za coś 10/10 to za mechanikę otwartego świata. Poza tym sporo rzeczy w tych nowych Zeldach kuleje, jak system kraftowania (no szlag mnie trafiał z gotowaniem, gdy za każdym razem trzeba było ręcznie wkładać składniki do garna i wysłuchiwać durnej muzyczki), wszechobecna pustka i nic nie wnoszące aktywności przy zwiedzaniu Hyrule, banalne Shrine'y (no, umówmy się, że te zagadki nie są jakieś trudne), bardzo uproszczony system walki, dość toporny model jazdy konno, no i coś, na co WSZYSCY recenzenci są wybitnie ślepi lub tłumaczą się argumentem "bo to Nintendo", czyli fabuła, zadania, postaci, dialogi - czego tu ma szukać dorosły gracz, który nie chce inwestować 80+ godzin w próby kreatywnego podchodzenia obozów przeciwnika? Nie wiem.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 2 grudnia 2023, o 15:55 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
W nowym wydaniu Retro jest tekst o historii ŚGK. I za to propsy, ale hejt też się należy bo:
- tekstu nie napisał DaeL (why???)
- w związku z powyższym tekst jest co najwyżej średni (a właściwie to kiepski, DaeL by napisał lepiej)
- w tekście nie ma ani słowa o FSGK, co rodzi moje podejrzenia zarówno w zakresie researchu autora (słaby) jak i konekscji DaeLa w redakcji (znikome) bo jednak można by było o nas wspomnieć...

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 3 grudnia 2023, o 10:40 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
Tru dat. Dael wstydź się.

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 3 grudnia 2023, o 12:22 
Avatar użytkownika
A u nas w Norwegii
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 13:40
Posty: 5550
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia
Hańba.

Chociaż GameLog wspomniany?


Góra
 Zobacz profil  
      
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 190 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL