FSGK.PL

since 1998
Teraz jest 3 maja 2024, o 17:17

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 kwietnia 2024, o 15:18 
Avatar użytkownika
A u nas w Norwegii
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 13:40
Posty: 5550
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia
Aloha,

Mamy problem. Zarówno Forum jak i główna zaczynają się nam sypać. Nazwa.pl, nasz hosting, zablokowała nam fukncję wysyłania maili przez PHP, bo rzekomo rozsyłamy spam. Jest to najprawdopodobniej spowodowane starymi, dzurawymi skryptami.

Główna jak i Forum są nieaktualizowane od lat. Update najprawdopodobniej uwali wszystko, więc odpada.

Moja propozycja to przejść na jakieś rozwiązanie gdzie ktoś inny zajmuje się technikaliami. Nie wiem, Wix, Squarespace, czy coś takiego. Olać hosting, zachować domenę.

I teraz pytania są dwa:
1. Ma ktoś na oku jakieś dobre rozwiązanie?
2. Ma ktoś chęć adminować to?

Kasa jest.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 7 kwietnia 2024, o 18:13 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
Czy to znaczy, że to będzie "starym forum"?

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 8 kwietnia 2024, o 07:53 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
Llo, a mógłbyś jakoś jaśniej napisać o co chodzi? Bo ja zrozumiałem coś takiego:
Mamy problem, bo hokus pokus się sypie, nie możemy alahomora bo wszystko padnie. Czy zna ktoś abrakadabra i najlepiej żeby samo adminowalo, kasa jest.

Serio, na czym polega problem? Musimy zmienić Word Pressa? Dlaczego pytasz o admina, skoro to Ty jesteś adminem?

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 8 kwietnia 2024, o 08:06 
Avatar użytkownika
Tęczowy Chłopiec
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:12
Posty: 375
bo nie ma czasu lub chęci na dalsze adminowanie?


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 8 kwietnia 2024, o 09:22 
Avatar użytkownika
A u nas w Norwegii
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 13:40
Posty: 5550
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia
Guldan +1, oraz fakt, że po prostu nie mam wiedzy. Znam technologie które były na czasie 10 lat temu. Mogę się wszystkiego douczyć, ale to wymaga czasu którego nie mam.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 8 kwietnia 2024, o 11:20 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
No i wszystko jasne, sprawa jak najbardziej zrozumiała - sorry Llo nie jestem guldanem i nie umiem się domyślać :P
Poza tym, naprawdę chciałbym pomóc, ale kompletnie się na tym nie znam i chętnie się dowiem, dlatego ponawiam pytanie o co tam mniejwięcej chodzi. Zawsze się kogoś zna, jak będę wiedział więcej to popytam i może coś zaproponuję.

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 8 kwietnia 2024, o 12:47 
Avatar użytkownika
A u nas w Norwegii
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 13:40
Posty: 5550
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia
Trzeba myślę zainstalować nowa, prostsza główna oraz nowe forum w nowej technologii. Ew. użyć gotowe rozwiązanie typu Wix czy Squarespace.

Jakiś spam skrypt się gdzieś zainstalował i nie mam pojęcia gdzie i jak go usunąć. Boję się że cała strona klęknie albo nam ją wyłącza.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 8 kwietnia 2024, o 13:04 
Avatar użytkownika
Bakelitowy Samiec Alfa
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:04
Posty: 1938
Discord


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 8 kwietnia 2024, o 16:20 
Avatar użytkownika
A u nas w Norwegii
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 13:40
Posty: 5550
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia
Halaster napisał(a):
Discord


Testuję

https://discord.com/invite/4GbFY9Kabb


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 8 kwietnia 2024, o 16:37 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
Discord nie nadaje się na forum. To bardziej czat.

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 8 kwietnia 2024, o 16:59 
Avatar użytkownika
A u nas w Norwegii
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 13:40
Posty: 5550
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia
Właśnie widzę za mną funkcję forum. Trzeba tylko przetestować teraz


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 8 kwietnia 2024, o 17:46 
Avatar użytkownika
purpurowy
Offline

Dołączył(a): 17 czerwca 2014, o 15:58
Posty: 7357
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!
O! W końcu pokapuję się, jak moje dzieci z tego korzystają XD

EDIT: Całkiem niezłe to to...


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 9 kwietnia 2024, o 07:58 
Avatar użytkownika
Heavy Metal Troll
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:47
Posty: 5802
A co z gazetą w kioskach Ruchu? Nie będzie już wydawana?

_________________
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 9 kwietnia 2024, o 10:57 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
Test Capcha przeszedłem za 10 razem. Nie podoba mi się ten Discord...

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 9 kwietnia 2024, o 12:36 
Avatar użytkownika
A u nas w Norwegii
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 13:40
Posty: 5550
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia
Naszą Captche przeszło ponad 600 spam botów...


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 9 kwietnia 2024, o 13:23 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
W ogole skąd była ta inwazja ostatnio?

Część to nie były boty imo

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 9 kwietnia 2024, o 22:08 
Avatar użytkownika
A u nas w Norwegii
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 13:40
Posty: 5550
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia
Któż to wie skąd. Ludzie-spamerzy czy boty, nie wiem. Wiem że filtrowanie tego jest uciążliwe


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 12 kwietnia 2024, o 20:55 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 4 września 2014, o 17:06
Posty: 1867
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.
To kiedy się zwijamy i przenosimy na discorda? Zamówię jakiś okolicznościowy wieniec z dostawą.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 12 kwietnia 2024, o 23:30 
Avatar użytkownika
Biedaklasa Manager
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:36
Posty: 2673
Lokalizacja: Bydgoszcz
No mnie się już nie podoba. Dzisiaj - wchodząc tam drugi raz w życiu - wywaliło komunikat, że "wykryli coś nietypowego" i muszą mnie zweryfikować po numerze telefonu. No fajnie, fajniutko.

_________________
Since 2001.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 14 kwietnia 2024, o 08:32 
Avatar użytkownika
purpurowy
Offline

Dołączył(a): 17 czerwca 2014, o 15:58
Posty: 7357
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!
A reddit nie jest opcją?

R/fsgk jest wolne


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 14 kwietnia 2024, o 13:48 
Mr. Kroper
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:56
Posty: 4835
Slodki jeżu co to reddit...

Wysłane z mojego RMX3840 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 15 kwietnia 2024, o 08:35 
Avatar użytkownika
purpurowy
Offline

Dołączył(a): 17 czerwca 2014, o 15:58
Posty: 7357
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!
Też takie darmowe forum dla gen Z... Na początku nie wiadomo o co chodzi, ale po kilku tygodniach okazuje się proste.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 15 kwietnia 2024, o 12:59 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
reddit dla gen z? Jedynce co reddit ma wspólnego z gen z, to podobny wiek.

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 16 kwietnia 2024, o 19:02 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
discord mnie nigdy nie wciągnął. zbyt nieuporządkowane i zbyt fragmentaryczne, to zwykla lista dyskusyjna jak grupa na teamsie czy whatsappie. należę do kilku ze znajomymi i wszystkie są w 99% czasu martwe.

czyli jednak umieramy.

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 17 kwietnia 2024, o 19:35 
Avatar użytkownika
Stary Człowiek, A Może
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:57
Posty: 6347
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)
Chciałbym, żeby forum w jakiejś, chociażby w ograniczonej formie przetrwało. Nie oszukujmy się - takie jak obecne nie jest nikomu potrzebne, część działów jest martwa. Jednak sama struktura klasycznego forum jest najbardziej czytelna i najwygodniejsza i podejrzewam, że do niczego innego byśmy się nie przyzwyczaili. Niestety w niczym nie pomogę, mogę się jedynie dołożyć jeśli trzeba będzie za coś zapłacić. Nie znam się na tych kwestiach kompletnie.
Inna sprawa to SG. Tak naprawdę forum i SG funkcjonują w dwóch rzeczywistościach i nigdy nie udało się nam ich realnie połączyć. Doszło już do tego, że ta garstka autorów, poza Crowleyem, nawet chyba nie zagląda na forum. Przejrzałem ostatnie teksty i sądząc po komentarzach to jest tam jakaś stała grupa odbiorców, nie wiem jak liczna. Ludzie, którzy pisują na SG muszą sobie odpowiedzieć czy robią to bo lubią i chcą to ciągnąć dalej czy robią to bardziej "z obowiązku". Nie mam tu kompletnie zdania i w niczym nie mogę też pomóc, znowu poza jakąś ewentualną "zrzutką".

_________________
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 17 kwietnia 2024, o 21:27 
Avatar użytkownika
Biedaklasa Manager
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:36
Posty: 2673
Lokalizacja: Bydgoszcz
No ja się na pewno z discorda wypisuję :,)

_________________
Since 2001.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 18 kwietnia 2024, o 09:43 
Avatar użytkownika
złoty
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 08:43
Posty: 2140
Chciałem coś napisać, ale nic mądrego nie przychodzi mi do głowy, poza tym, że IMHO Discord się nie nadaje. Korzystam z Discorda dość często, ponieważ zastąpił on - i to z powodzeniem - Team Speaka, natomiast jeśli chodzi o aspekty forumowe, to jest zniechęcający - jestem tam na "forum" tomato gg, a ostatnio na Discorda zostało przeniesione forum World of Tanks. I niestety, moje obserwacje, że są to bardziej czaty niż fora się potwierdza. Smutno byłoby gdyby taki miał być koniec naszego forum.

_________________
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 18 kwietnia 2024, o 10:04 
Avatar użytkownika
Współpraca GL
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 09:00
Posty: 606
Lokalizacja: Wawa i okolice
A może coś takiego? Płatne platformy forumowe. Na droższej opcji stoi forum PSXExtreme, na tej tańszej Polygamia. Nie wiem jak stoimy z hajsem, ale może w tą stronę pomyśleć? Bo Discorda to ja też nie widzę.

Invision Community Classic

https://invisioncommunity.com/buy/self-hosted/

$499/ One-Time
Then $199/year for updates and support


XenForo

https://xenforo.com/purchase/self-hosted

XenForo License $195.00
12 months extension $60.00

_________________
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 18 kwietnia 2024, o 10:12 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
Voo napisał(a):
Chciałbym, żeby forum w jakiejś, chociażby w ograniczonej formie przetrwało. Nie oszukujmy się - takie jak obecne nie jest nikomu potrzebne, część działów jest martwa. Jednak sama struktura klasycznego forum jest najbardziej czytelna i najwygodniejsza i podejrzewam, że do niczego innego byśmy się nie przyzwyczaili. Niestety w niczym nie pomogę, mogę się jedynie dołożyć jeśli trzeba będzie za coś zapłacić. Nie znam się na tych kwestiach kompletnie.
Inna sprawa to SG. Tak naprawdę forum i SG funkcjonują w dwóch rzeczywistościach i nigdy nie udało się nam ich realnie połączyć. Doszło już do tego, że ta garstka autorów, poza Crowleyem, nawet chyba nie zagląda na forum. Przejrzałem ostatnie teksty i sądząc po komentarzach to jest tam jakaś stała grupa odbiorców, nie wiem jak liczna. Ludzie, którzy pisują na SG muszą sobie odpowiedzieć czy robią to bo lubią i chcą to ciągnąć dalej czy robią to bardziej "z obowiązku". Nie mam tu kompletnie zdania i w niczym nie mogę też pomóc, znowu poza jakąś ewentualną "zrzutką".



apropos FSGK, czyli Głównej, to masz 100% racji Voo, że oddzieliło się kompletnie od forum i od zawsze były to dwa odrębne byty społecznościowe, które - co w sumie jest niezwykle rzadkie biorąc pod uwagę ten sam adres - nawet nie bardzo wiedziały o swoim istnieniu.
Dlatego tym bardziej warto powiedzieć o Głównej więcej, żebyśmy mieli pełny kontekst.
- fsgk do czasu kiedy analitycs jeszcze liczył (przestał w ciągu ostatniego roku) notowało mniej więcej 800-1000 unikalnych wejść dziennie. Z dość częstymi skokami tej liczby do paru tysięcy, zwłaszcza kiedy DaeL coś publikował o Martinie/PLiO
- w swoim primie główna potrafiła zgarnąć kilkadziesiąt tysięcy unikalnych uzytkownikow dziennie. mowa oczywiście o okresie finału GoT. Miesięczna widownia strony była wtedy liczona w setkach tysięcy
- fsgk przez swoje "zasiedzenie" - długoletnią i w miarę konsekwentną obecność w sieci - jest całkiem dobrze zindeksowane. Nawet dzisiaj, mimo że od miesięcy nie spełnia już wymogów bezpieczeństwa. Dla przykładu wyniki wyszukiwań w Google recenzji starych filmow kubricka mamy na poziomie top10, w niektorych przypadkach wyskakujemy przed filmwebem. Nieskromnie przyznam, że są to moje teksty z 2017, 2018 i 2019 roku. i oczywiście dotyczą niszy, ale powtórzę - tutaj chodzi o pozycję w wyszukiwarkach. w praktyce, oznacza to że jesteśmy źrodłem wiedzy dla ludzi, którzy jej szukają
- to wszystko powyżej nie jest dowodem na krezusowe zyski i leasing ferrari dla DaeLa. już przed wyłączeniem analitycsa budżet się przestał spinać (ze względu na spadki uzytkowników i kolosalne wzrosty kosztów przedłużenia wysoko zindeksowanej wcześniej - bo GoT - domeny)

I jeszcze uwaga co do forum. To prawdopodobnie najstarsze wciąż działające forum w polskim internecie. Twierdzi tak Naczelnik, ale i ja zrobiłem swego czasu research i jest to możliwe. Nasze korzenie sięgają 1997, gdzie taka elektroda powstała dwa lata później.

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Ostatnio edytowano 18 kwietnia 2024, o 12:51 przez Pquelim, łącznie edytowano 5 razy

Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 18 kwietnia 2024, o 11:22 
Avatar użytkownika
menda+
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 15:19
Posty: 4979
Lokalizacja: Tír na nÓg
Alexa dala pomysl, Pq dal uzasadnienie, imo sprawa prosta :)

_________________
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 18 kwietnia 2024, o 14:40 
Avatar użytkownika
A u nas w Norwegii
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 13:40
Posty: 5550
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia
To XenForo kosztuje $60 miesięcznie z hostingiem, więc Invision jednak taniej, chociaż też drogi. Nie jest to oczywiście kwota nie do przeskoczenia.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 18 kwietnia 2024, o 19:14 
Avatar użytkownika
Loara
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:57
Posty: 2181
Lokalizacja: Słoik City
Gdzie mam dorzucić kasą? ;)

Wysłane z mojego SM-A135F przy użyciu Tapatalka

_________________
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 18 kwietnia 2024, o 19:26 
Mr. Kroper
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:56
Posty: 4835
Ja bym mimo wszystko pomyślał o monetyzacji na YT. Kokosów nie będzie z tego, ale moze akurat jakies dodatkowe grosze ktos wykupi przez patrona kanalu czy cos. Moge nawet pomyslec nad kontentem dla patronow tylko, choc czas mam dramatycznie mało.

Bez możliwości wstawiania linkow do buycoffee tez bedzie ograniczone wsparcie, bo ludzie nie czytaja opisow filmow ;).

Wysłane z mojego RMX3840 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 18 kwietnia 2024, o 20:26 
Avatar użytkownika
Stary Człowiek, A Może
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:57
Posty: 6347
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)
Ok, tylko po co to wsparcie?

Ja się pytam czy osoby zaangażowane w SG chcą to dalej ciągnąć, chcą pisać itd. Czy my rozmawiamy teraz o stworzeniu sobie jakiejś namiastki samego forum czy forum i portalu? Nie widzę tu DaeLa i Sitha, ich tekstów jest chyba najwięcej. Musimy zacząć od ustalenia nad czym się właściwie naradzamy (kurwa, scena jak z zebrania w "Rejsie" :D ). Bo możemy strzępić klawiatury a na końcu się okaże, że SG i tak zdechnie bo nie będzie miał kto i kiedy pisać.

_________________
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 18 kwietnia 2024, o 21:04 
Mr. Kroper
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:56
Posty: 4835
Dyskutujemy czy jest w ogole temat ratunku i w jakiej formie. Generalnie mysle ze wiekszosc z nas chcialaby utrzymac forum. To jest koszt. Jesli to jest koszt taki jak Alexa podeslala to nie jest to dramat, ale tez nie jest to "nic". SG to SG, ale jest tez kanal na YT. Lata siedzial na kilku filmach "mial racje", ale ostatnio, glownie za sprawa F1 Managera, wpada tam coraz wiecej osob.

Ja wiem ze w przestrzeni YT zasiegi sa gowniane, ale po prostu ruszylo. Rzucilem luznym pomyslem, bo jesli dalby rade sfinansowac chocby 10% rocznego utrzymania Forum to ja jestem za tym. Anyway, to tylko moja opinia.

O SG sie nie chce wypowiadac bo czasu nie mam na pisanie tyle ile bym chcial, natomiast wiem ze troche tekstow tam jest również jako oczekujace. Ja tez w planach od dawna mam popelnienie kilku, a ze nie wychodzi...

Mysle ze glowne pytanie jest czy chce nam sie jeszcze ratowac forum i w jaki sposob. Na Discorda nie liczylbym, reddit to absolutnie nie moj temat. No wiec co?

Wysłane z mojego RMX3840 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 18 kwietnia 2024, o 21:54 
Avatar użytkownika
Stary Człowiek, A Może
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:57
Posty: 6347
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)
Jest jeszcze temat kto to będzie ogarniał bo LLo zasugerował, że nie on.

_________________
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 18 kwietnia 2024, o 22:22 
Avatar użytkownika
Biedaklasa Manager
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:36
Posty: 2673
Lokalizacja: Bydgoszcz
I to jest pytanie-klucz, bo ja się również kompletnie na tym nie znam. Mogę co miesiąc płacić jakieś składkowe, ale technicznie jestem dupa.

Ale z drugiej strony, jak przyjdzie nam zgasić światło to jest wstyd na resztę życia. Nie można czegoś postawić na wordpressie po prostu, wirusy nas za to zjedzą?

_________________
Since 2001.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 19 kwietnia 2024, o 06:35 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
Voo napisał(a):
Ok, tylko po co to wsparcie?


Ja przestałem pisać bo były to dla mnie puste przeloty, które zjadały mnóstwo czasu. Wyszło na to, że nie stać mnie na hobby. Załuję tego i chciałbym do pisania wrócić, Uważam, że monetyzacja jest jedyną drogą, chociaż sam nie mam konkretnego pomysłu na jej kształt. Ale perspektywa nawet symbolicznej 'satysfakcji' mogłaby sprawić, że utrzymałbym reżim i regularnie publikował. Nie mam zdania jednak jak to zrobić, na początek myślałem o zwykły link do buymeacofee, bo to jest most easy i bez zobowiązań. Nawet pisałem o tym parę miesięcy temu do DaeLa, ale problem pojawił się taki, że DaeL... Chyba zniknął.

Potencjał zresztą jest,.co pokazuje temat razora i letsplaya F1 manager. Można podcasty dorzucic, można rozwijać wlasciwie w dowolną stronę. Tylko trzeba mieć plan :)
DaeL rok temu pisał o zakladaniu patronite, ale pisał o nim w kontekście finansowania swojej twórczości.
Edit: poprawka, DaeL założył patronite i mimo zerowej informacji na ten temat zebrał kilku patronów. To też dowód na potencjał DaeLa, ale z nim aktualnie jest problem jak wyżej.

To wszystko oczywiście jest na marginesie, bo we wszelkich rzutkach na utrzymanie strony i forum wezmę udział i na pewno się dorzucę, to jest dla mnie jasne jak słońce.


Cherry: też jestem ciekaw, czy nie dałoby się po prostu postawić nowego Wordpress gdzies. No i czy dałoby się zarchiwizować to co już mamy- zarówno główna jak i forum (zamknąć dodawanie postów i niech wisi po prostu jak archiwum).

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 19 kwietnia 2024, o 08:47 
Mr. Kroper
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:56
Posty: 4835
Co do zajmowania sie to w kwestiach nietechnicznych moglbym nawet ja tbh. Zreszta nie wiem czy samo forum az tak wiele by wymagalo. Kilku moderatorow tez pewnie by było do czyszczenia. Zresztą kaman, ile tu nowych osob ktore robia syf...

Co do glownej, to myślę że również kilka osób by się znalazło.

DaeL z tego co wiem to miał trochę prywatnych spraw.

Ja w chuj prywaty, ktora w koncu po 7 prawie latach wychodzi na prosta, choc nadal potrafi sie wyjebac do gory nogami w glupi sposob. Stad glownie YT - mniej "czasu". Oczywiście to bzdura, bo obrabianie i renderowanie swoje trwa, jednak nie musze zmagac sie z "jak to ladnie napisac".

Problem z obecna strona i forum to z tego co LLo mówił poza technikaliami to jeszcze koszty... A te sie same nie pokryja, mimo ze przez jakis czas tak to dzialalo. Dlatego buycoffee jest spoko i uwazam ze kazdy piszacy powinien miec (ja mam na buycoffee.to). Ja za zgoda odpalilem do filmów YT, tylko nie mam jak wrzucic linku poza opisem filmu. Uzgodniliśmy 50% strona, 50% na doplate do kolejnego f1 managera (umowmy sie - to nawet tej pozycji pewnie nie zasponsoruje). Patronite to w przypadku niedzielnego pisania zbyt duze zobowiazanie imho, ale jak ktos chce to why not.

Wysłane z mojego RMX3840 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 19 kwietnia 2024, o 11:28 
Avatar użytkownika
rooooooooooki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 23:09
Posty: 5033
Razorblade napisał(a):
Dlatego buycoffee jest spoko i uwazam ze kazdy piszacy powinien miec. Ja za zgoda odpalilem do filmów YT. Uzgodniliśmy 50% strona, 50% na doplate do kolejnego f1 managera


no i moim zdaniem właśnie to jest bez sensu, bo źródło finansowania strony nie powinno być oparte w głównej mierze o twórczość Waszą, naszą, kogokolwiek. Dlatego pisałem, że nie mam dobrego rozwiązania. Mnie też wydaje się że kwestia autorów to buymeacofee i niech każdy lepi na swój rachunek. Tyle, że w praktyce skonczyloby sie to niesprawiedliwością wobec siebie nawzajem - tj. jesli kazdy zrzuca 50% darowizny na strone, to np jeden dostanie w miesiacu 100 złotych a drugi 10 złotych i co wtedy? Lub czysto hipotetycznie sytuacja kiedy byłyby to większe kwoty, np Ty razor wygenerujesz sobie 1,5k złotych i placisz 750 na stronę, a żabski dostanie osiem pięćdziesiąt i rzuci czwórkę?
imho to bez sensu, strona i forum powinny miec inne skrojone na miarę źródło finansowania, najlepiej gdyby to były generowane wpływy z reklam i np monetyzacji kanału YT. Albo środki zebrane w ramach akcji wśród czytelników "#fsgk shall prevail" i jakiś oddzielny wspieram.to, czy coś (patron raczej nie, bo hobbystycznie - tutaj też zgadzam się z razorem). To się da spokojnie zrobić na poziomie nawet naszej niszy. Jak ja widzę przyszłość FSGK - to powinna być samofinansująca się, komfortowa dla autorów platforma na której możesz sobie coś stworzyć i opublikować z własnej chęci i zajawki, ale nie musisz tego robić w poczuciu obowiązku i strachu przed jej upadkiem.
Dobra, pitu, pitu. Narazie wszystko co powyzej to wróżenie z fusów. chodzi mi to po głowie już od dawna, ale nie chciałem nic pisać bo nie lubię takiego myślenia - wraz z indykiem o niedzieli.

anyway, imho bezwzględnie trzeba najpierw:
a) przywrócić FSGK do świata technicznie żywych;
b) znaleźć alternatywę dla forum (pomysł Alexy jest myśle optymalny);
c) znaleźć DaeLa, bo publikowanie na głównej stoi, a w poczekalni jest kilka (czyt. więcej niż trzy) gotowych tekstów.

Dopiero potem, jakbyśmy staneli na nogach i mieli pewność że nie upadniemy, można coś pomyśleć nad w miarę sensownym planem działania na przyszłość i spróbować wykorzystać potencjał o którym wyżej było.

właściwie to trzeba to zrobić, bo teraz możemy się jeszcze sami sfinansować, ale na dłuższą metę to powinno się w miarę samo kręcić.
Co do kasy na tu i teraz, to myślę, że gdyby puścić info na główną i nawet odpalić np wspieram.to na rzecz portalu, to kasa na serwer i transformacje technologiczną znalazła by się bez większych problemów.

_________________
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 19 kwietnia 2024, o 13:58 
Avatar użytkownika
Parmezan
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 12:06
Posty: 3864
A nie możemy zrobic forum, gdzie możliwość pisania postów kosztuje 5pln miesięcznie? Np. z jakims patronite to powiązać i z głowy?

Wysłane z mojego V10 przy użyciu Tapatalka

_________________
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 19 kwietnia 2024, o 19:47 
Avatar użytkownika
Grzechu z Polityki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:45
Posty: 3510
Z forum to się dołączę co ktoś mądrzejszy wymyśli. Obecnie nie ma się co oszukiwać, że nasza społeczność praktycznie umarła.

Z głównej przestałem korzystać przez zły pomysł braku jakiegoś normalnie dostępnego widoku wszystkich tekstów, żeby sobie nadrobić co kilka tygodni.

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 19 kwietnia 2024, o 20:56 
Avatar użytkownika
A u nas w Norwegii
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 13:40
Posty: 5550
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia
Tak naprawde problem kasy rozwiazuje Patronite. W ten sposob mozna finansowac i forum i glowna jednoczesnie. Reklamy się robią coraz bardziej problematyczne ze względu na różne przepisy, RODO itp. Naprawdę myślę, że z datków pociągniemy to bez reklam.

Jeszcze co do hostowanego Forum - zostaje jeszcze kwestia naprawy Wordpressa i hosting na niego. I Wordpressa nadal trzeba niańczyć.

Jak sobie spojrzalem na liste aktywnyh watkow z ostatniego miesiaca, to jeszcze nie umarlismy tak do konca ;)

Wysłałem zapytanie w kilka miejsc ile by kosztowalo komercyjnie naprawienie/aktualizacja głównej i Forum. Zobaczymy co powiedzą :).


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 19 kwietnia 2024, o 21:21 
Avatar użytkownika
A u nas w Norwegii
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 13:40
Posty: 5550
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia
Jeszcze możemy sobie typa z Fiverra ściągnąć ;). Albo wyznaczyć na zachętę no 5000zł dla kogoś z nas żeby to zrobił...?


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 19 kwietnia 2024, o 21:39 
Avatar użytkownika
Grzechu z Polityki
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:45
Posty: 3510
Nowocześnie to będzie only fans DaeLa :D

A tak w ogóle to wszystko wina pisarza, co przez 15 lat nie potrafi napisać książki o smokach, żeby był content na teorie!

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 20 kwietnia 2024, o 13:59 
Avatar użytkownika
czerwony
Offline

Dołączył(a): 26 lipca 2014, o 20:02
Posty: 18
Lokalizacja: Warszawka
Siema.
Jak zwykle w takich sprawach tysiące propozycji ale żadnych konkretów ;)
Przegadałem temat z @Alexandretta i wpadliśmy na pewne rozwiązanie - do przemyślenia.
Ponieważ od kilku ładnych lat sami mamy bloga na WP, którego w ciągu ostatniego pół roku aktualizowałem, czyściłem z wirusów i zabezpieczałem przed robalami to jakieś tam pojęcie o tym mam. Do tego na hostingu utrzymuję inną fajną stronę i dbam o nią od technicznej strony -indiepearlsawards.com
Moja propozycja jest następująca
Można całość (Strona Główna plus forum) przerzucić do nas na hosting (OVH), łącznie z utrzymaniem domeny (kwestia do przemyślenia ale wyjdzie taniej niż w nazwa.pl czy gdzie tam jest). Ze strony technicznej mogę się tym zająć. Wiązałoby się to jednak zapewne ze zwiększeniem limitów na hostingu - albo i nie, wszystko zależy od tego jaki ruch generuje strona z forum. Tak czy tak proponowałbym podzielenie się kosztami hostingu proporcjonalnie do generowanego ruchu i wykorzystywaniem zasobów.
Co do technicznej strony to na hostingu codziennie robi się backup baz danych, plus co tydzień robię backup plików stron (to akurat z poziomu samego wp). Raz na jakiś czas można też robić backup plików forum ale w sumie to nie byłby problem.
Co do aktualizacji na 90% się da wszystko zaktualizować. Zarówno WP jak i forum - jednakże przed samym procesem trzeba dla pewności zrobić backup żeby w razie niepowodzenia mieć do czego wrócić ;)

_________________
No signatur or user error. Press any key to continue...
---------
Współtwórca portalu okołogrowego Na Pograniczu


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 20 kwietnia 2024, o 22:48 
Avatar użytkownika
A u nas w Norwegii
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 13:40
Posty: 5550
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia
Ja byłbym bardzo przychylny do tej opcji :). Do tego może uda się jeszcze jakaś dodatkowa synergia, kto wie.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 21 kwietnia 2024, o 08:59 
Avatar użytkownika
czerwony
Offline

Dołączył(a): 26 lipca 2014, o 20:02
Posty: 18
Lokalizacja: Warszawka
Widzę, że wielkie umysły myślą podobnie :)
To możemy działać :)

_________________
No signatur or user error. Press any key to continue...
---------
Współtwórca portalu okołogrowego Na Pograniczu


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 21 kwietnia 2024, o 10:11 
Kofan Annan
Offline

Dołączył(a): 11 maja 2014, o 00:36
Posty: 2600
kr4wi3c napisał(a):
Widzę, że wielkie umysły myślą podobnie :)


Poczułem się wywołany do tablicy :D

Ja z wielką chęcią i radością dorzucę się komu trzeba i ile trzeba by forum przetrwało!
Oczywiście pomocą techniczną nie służę, bo nie mam o tym pojęcia :]


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 23 kwietnia 2024, o 20:10 
Avatar użytkownika
A u nas w Norwegii
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 13:40
Posty: 5550
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia
Jako że sprzeciwu nie słyszę, zaczynamy operację Dobra Zmiana.


Góra
 Zobacz profil  
      
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL