FSGK.PL

since 1998
Teraz jest 3 maja 2024, o 17:48

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 października 2015, o 18:19 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
Obrazek
Pew! pew! booom! ziuuuuu! PEW! PEW! <oddech_Vadera>
Open beta jutro! Ktoś będzie testował?

http://starwars.ea.com/pl_PL/starwars/battlefront

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 7 października 2015, o 19:00 
Avatar użytkownika
zielony
Offline

Dołączył(a): 17 maja 2015, o 20:06
Posty: 258
Chętnie, ale chyba będę musiał na Twoim kompie pograć. Tak jak w Fallouta 4. Na moim laptopie raczej nie ruszy.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 7 października 2015, o 19:29 
Kofan Annan
Offline

Dołączył(a): 11 maja 2014, o 00:36
Posty: 2600
https://drive.google.com/file/d/0B9dKuq ... sp=sharing

ps. przy okazji, używając komend [img]i[/img] obrazki mi się nie pokazują :( to kwestia korzystania z dysku google ?


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 7 października 2015, o 20:32 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
Ssam. Ciekawe, czy u mnie ruszy.

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 7 października 2015, o 21:50 
Avatar użytkownika
Waniaaa!
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:07
Posty: 4016
Ja też poczekam na lepszego pieca. Granie w online z małą ilością fps to pomyłka.

_________________
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 8 października 2015, o 08:29 
Avatar użytkownika
Bambus Junior
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:10
Posty: 1920
Sprawdzę jak będzie banglać ale też podejrzewam, że poczeka na nową grafę i procka, co najmniej, i5.

_________________
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 8 października 2015, o 09:44 
Avatar użytkownika
Wielki Pan Bonzo
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 14:38
Posty: 3984
Ja ściągnąłem wczoraj i dzisiaj pewnie będę testował jakoś wieczorem. Jak coś to Origin jestem chyba jako lordboncek.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 8 października 2015, o 09:45 
Avatar użytkownika
Król Sucharów
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 09:00
Posty: 15419
Daj znać jak pograsz z czym to się je i czy warto.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 8 października 2015, o 09:51 
Avatar użytkownika
Człowiek-Reklamówka
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 22:51
Posty: 2930
No to tu też nabiję posta. Pewnie odpalę, w końcu po coś tego kompa kupiłem kilka miesięcy temu. W tej chwili mam raczej pozytywne odczucia widząc na streamach trochę z closed bety i wydaje się fajne. Mam nadzieję że dadzą w miarę dużo map.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 8 października 2015, o 10:05 
Avatar użytkownika
Heavy Metal Troll
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:47
Posty: 5802
Ściąga się.

_________________
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 8 października 2015, o 16:16 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
Chce żebym mu nowe sterowniki ściągnął a nie chce się połączyć z serwerami nvidi!

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 8 października 2015, o 16:56 
Avatar użytkownika
Król Sucharów
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 09:00
Posty: 15419
Turtles napisał(a):
Chce żebym mu nowe sterowniki ściągnął a nie chce się połączyć z serwerami nvidi!


Manualnie:

http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 8 października 2015, o 17:42 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
Gram!

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 8 października 2015, o 18:23 
Avatar użytkownika
Heavy Metal Troll
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:47
Posty: 5802
E tam...

_________________
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 8 października 2015, o 19:05 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
Lagi straszne.

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 8 października 2015, o 20:56 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
No więc... tak sobie. Generalnie niby wszystko fajne, ale koniec końców wszystko sprowadza się to umiejętności strzelania headshotow z kilometra biegnac w skaczący cel. Pewnie dla fanów fpsów online gratka. Dla mnie średnio.

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 8 października 2015, o 21:36 
Avatar użytkownika
Heavy Metal Troll
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:47
Posty: 5802
Turtles napisał(a):
No więc... tak sobie. Generalnie niby wszystko fajne, ale koniec końców wszystko sprowadza się to umiejętności strzelania headshotow z kilometra biegnac w skaczący cel.


This.

_________________
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 8 października 2015, o 22:05 
Avatar użytkownika
Wielki Pan Bonzo
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 14:38
Posty: 3984
Ja miałem takie rubberbandy, ze nie dało się grać w multi. Nie wiem na ile to problem gry, a na ile problem z moim łączem (czy może z ustawieniami routera). Poza tym na ultra gra jest prześliczna, a efekty cząteczkowe to jest w ogóle nowa jakość. Na Hoth w bazie jak zaczęła się strzelanina to tylko rogal uśmiechnięty miałem, tak to wygląda. :)

Niestety jak pisał rzuff - gra to w zasadzie COD w kosmosie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 9 października 2015, o 09:43 
Avatar użytkownika
Bakelitowy Samiec Alfa
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:04
Posty: 1938
Pogralem wczoraj w nocy trochę na xbone - jest spoko, tak jak przypuszczałem to zwykła strzelanka w klimacie Star Wars, no ale czego się spodziewaliscie? ;)


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 9 października 2015, o 18:19 
Avatar użytkownika
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 20:00
Posty: 7437
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków
Pograłem pół godziny i raczej mnie to nie wciągnie. Za bardzo jestem przyzwyczajony do wolniejszej akcji w Czołgach albo do zamkniętych map w stylu UT.
Dziś koło południa żadnych lagów nie miałem. W ogóle gra na średnich ustawieniach śmiga u mnie naprawdę płynnie. Mam Phenom II X2 550, 12 GB RAM i GeForce GTX 750.

_________________
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 14 października 2015, o 02:08 
Avatar użytkownika
rzuff
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 18:58
Posty: 4314
Lokalizacja: Warszawa
Beta, beta i po becie. EA ciężko pracuje, żeby nie nikt przypadkiem nie polubił ich marki. W sumie to żadna beta nie była, tylko demko, coś jak na weekendowe oferty grania na steamie – tylko mniej.

W trybie sieciowym dla wielu graczy mieliśmy dwie bitwy. Duża i małą.
Ta wielka to mroźna Hoth. Jeżeli oglądaliście stare filmy fantastyczno-naukowe na podstawie których ta gra została oparta możecie skojarzyć scenerie. Mamy możliwość grania po obu stronach konfliktu. Jedną jest strona „Imperium” - gdzie wcielamy się w siły dokonujących inwazji - żołnierzy w białych mundurach (czy może raczej pancerzach). Zaczynamy rozgrywkę (i odradzamy się za każdym razem) jako piechur, który pomaga wielkim kroczącym maszynom AT-AT dotrzeć do generatorów tarczy czy coś takiego. Na mapie są rozrzucone różnego rodzaju znajdźki. Część to dodatkowe uzbrojenie (rakiety, granaty, miejscowe generatory pola etc.), cześć po włączeniu przenosi nas za stery różnego rodzaju wehikułów i nie tylko. Z tego co zauważyłem możemy pokierować dwunożnym AT-ST, pełną uzbrojenia głową AT-AT (ten dziwaczny czołg kroczy do celu sam po z góry ustalonej trasie), latającymi myśliwcami Tie, a w kolejnej fazie rozgrywki również Tie-Interceptor, wreszcie gra umożliwia nam wcielenie się w rolę znanego z filmów tajemniczego, walczącego magią (czy może raczej „mocą”) i mieczem jegomościa – Lorda Vadera.

Powstrzymanie tego ataku to zadanie dla strony rebeliantów. Strategia jaką obrały te siły jest następująca – drużyna musi przechwycić i utrzymać stacje nadajnikowe rozrzucone po mapie. Stacji jest 6, ale walczymy tylko o dwie jednocześnie. Bitwa, wzorem klasycznych rozwiązań dramaturgicznych została podzielona na trzy akty. Inaczej jednak niż w teatrze – tu każda część przebiega wobec podobnego scenariusza. Utrzymujemy jak najdłużej stacje nadajnikowe by otrzymać wsparcie kolejnych bombowców (nazywanych od kształtu kadłuba widzianego z góry Y-Wing). Im więcej czasu stacje są pod naszą kontrolą tym więcej bombowców, im więcej bombowców tym więcej czasu na zadawanie obrażeń imperialnym AT-AT. Naszym celem jest zniszczyć oba AT-AT zanim dotrą one do celu i zniszczą generatory tarcz. Do tego celu posłużą nam oprócz podręcznej broni każdego piechura: X-Skrzydłowce, A-Skrzydłowce (czyli w oryginale X-Wingi i A-Wingi), podobno również Snowspeedery, których użycie dostępne jest chyba tylko pod koniec – swego rodzaju last resort mogą one niczym w filmie spętać „nogi” AT-AT i zniszczyć go za jednym zamachem – niezależnie ile punktów życia mu pozostało. Ja na snowspeedera nie trafiłem, więc nie wiem jak się nim gra. Pomoże nam również Luke Skywalker – kolejny magiczny rycerz.

Obie strony (poza bohaterami) posługują się blasterami (kilka rodzajów) i kilkoma dodatkami, które należy wcześniej odblokować. Dodatki te ładują się kilka sekund po użyciu. Mamy tu granat, granat jonowy przystosowany do zadawania większych obrażeń pojazdom itp., mamy tu snajperkę i plecak pozwalający na daleki skoki. Taki power jump okazuje się często bardzo przydatny. Z tego wybieramy dwa i pozostaje nam miejsce na osobiste pole – mamy zwykła tarczę, która blokuje przez pewien czas obrażenia z blasterów (my tez nie możemy przez nią strzelać) oraz pole jonowe, które znowu zwiększa skuteczność ataków w coś innego niż tkanka żywa. Poza tym dla obu stron dostępne są elementy mapy – wieżyczki, swoiste ckmy itp.


Przy okazji jedną ze znajdziek jest oribtal attack. Trochę mi to psuje konwencje, bo z jakiej orbity mieliby rebelianci atakować i chyba cała heca z użyciem sił naziemnych przez imperium była stąd, że nie można było zaatakować baz z orbity bez niszczenia generatorów. Ale rozumiem – uniwersalna mechanika dla całej gry ma pierwszeństwo nad „fabułą”.

Druga mapa to była mała mapka tylko dla piechurów, gdzie zdobywaliśmy escape pody, które spadały w różne miejsca mapy. Taką wbitą w ziemię kapsułę należało potem utrzymać przez kilkadziesiąt sekund (identycznie jak stacje nadajnikowe na Hoth). Wygrywa drużyna, która zdobędzie więcej kapsuł.

Głównym problemem jest dla mnie mechanika w tej grze. Szczególnie widać to było na Hoth. Gdzieś tak od ¼, max połowy gry było wiadomo kto wygra. I chociażby nie wiem jak by się wszyscy starali AT-AT już były nie do uratowania/zniszczenia. Oczywiście w trybie drop zones też było wiadomo po punktacji, ale przy krótkiej 10 minutowej rozgrywce nie miało to tak dużego znaczenia.

Debilny IMO jest też cały ten system porozrzucanych miejsc, gdzie można złapać możliwość posterowania czymś innym niż piechurem. Już teraz wszyscy chcieli złapać symbol Tie-Fightera, czy Vadera, a przecież w kilka dni mało kto dokładnie wiedział gdzie się co znajduje. Głupie to – pomyślane raczej o dobrze zgranych drużynach z klanów czy coś. Zresztą jak już jesteśmy przy siłach powietrznych – mam wrażenie, że kuleje balans, bo pojedynczy dobry pilot może strasznie dużo namieszać i zaważyć na całej rozgrywce.

No i jak wspominałem – gra wymaga dużo wprawy, przyzwyczajenia do mechaniki (okazało się, że mimo że ostatni raz w Counter-Strike'a gralem pewnie z 10 lat temu to nadal mam nawyk kucania przy celowaniu – tu zbędne). Widać jak bardzo dominują gracze, którzy posiedli te umiejętności strzelania z idealnym wyprzedzeniem, skutecznych uniki i celowania w głowę bez większych problemów (jakoś tam kalkulując odrzut).



Plus w sumie jest jeden. To są Gwiezdne Wojny. Jest ten klimat i nie da się tego nijak ukryć. Nad głową X-Wingi walczą z Tie-Fighterami, jeszcze wyżej majaczą Niszczyciele Imperium w słuchawkach głos nam sugeruje co należy zrobic z rebel scum. No fajne to wszystko jest.

A i po tym jak mało jest map i wszystkiego spodziewam się, że za tak niską cenę jak 170zł dostaniemy (tzn. Wy dostaniecie, ktoś tam dostanie, bo ja się do kolejki w empiku nie zamierzam ustawiać) półprodukt i kolejny rok czy dwa będą wychodziły kolejne DLC.


I jeszcze jedna rzecz. Nie chciało mi się zmieniać domyślnych ustawień sterowania (pamięta ktoś piękne słowo klawiszologia i te tekturki ze ściągami z śgk do włożenia w klawiaturę?)... wow. Rozumiem, że można to pozmieniać, domyślam się, że najlepiej grałoby się z jakąś super myszką z 8 przyciskami funkcyjnymi, ale to nie zwalnia tych speców, którzy robią gry od myślenia. Nie wiem czy Q robi cokolwiek, a przecież jest akurat obok WSAD. Cyferki 1, 2, 3 i 4 służą do używania czegoś innego niż podstawowy blaster (wyjmujemy snajperkę, rzucamy granat, skaczemy z plecakiem itp). Pól biedy. Za to wiem gdzie zostały przypisane manewry w statkach powietrznych. Takie manewry jak szybki nawrót, wyminięcie rakiet, wiecie coś co powinno być łatwo dostępne. F1, F2 i F3. Tak jest. Brawo. Brawo. Chciałbym uścisnąć dłoń komuś kto tak to domyślnie ustawił. I sprawdzić ile ma palców i w jaki sposób są one przymocowane do dłoni. Spodziewam się, że z knykci palców wskazującego i środkowego wyrasta coś dziwnego służącego to wciskania klawiszy funkcyjnych.

_________________
Obrazek
#sgk 4 life. | +12300


Ostatnio edytowano 6 listopada 2015, o 03:19 przez Turtles, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 14 października 2015, o 08:09 
Avatar użytkownika
Wielki Pan Bonzo
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 14:38
Posty: 3984
Rzecz ciekawa na sterowanie narzekali tez ludzie na konsolach. Problem w tym, że tam się nie da nic zmienić. Co do tego czy to jest beta czy demo, to przede wszystkim był to po prostu stress test dla serwerów.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 14 października 2015, o 08:59 
Avatar użytkownika
Bakelitowy Samiec Alfa
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:04
Posty: 1938
Hmm dla mnie klawiszologia na padzie była stosunkowo naturalna, ale ja tylko 4 rank miałem więc w sumie nie pogralem bardzo dużo.

Gierka fajna, ale zobaczymy jak będą wyglądać pozostałe mapy, póki co titanfall mechanicznie bardziej mi podszedł.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 6 listopada 2015, o 00:16 
Avatar użytkownika
Bakelitowy Samiec Alfa
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 21:04
Posty: 1938
Heh dopiero teraz się dowiedziałem, że Battlefront będzie obsługiwał split screen!

Nagle ten zakup stał się szalenie interesujący ;)


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 17 grudnia 2015, o 08:17 
Avatar użytkownika
Bambus Junior
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:10
Posty: 1920
Pograłem chwilę na Gdynia Game Festival, w weekend. Generalnie sponio, ale ja zdecydowanie potrzebuję myszki i klawiatury. Może w końcu bym się na padzie wyrobił ale czuję godziny frustracji i kurwienia :P.

_________________
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 17 grudnia 2015, o 09:10 
Avatar użytkownika
Król Sucharów
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 09:00
Posty: 15419
Ja pokochałem pada miłością bezgraniczną mimo, że kiedyś nie podejrzewałem takiego obrotu spraw. Jest genialny do TPP, Fify i nawet takiego Wiedźmina...

...a do FPSów nadaje się jak widelec do bronowania 100 hektarowego pola. Gram na tym urządzeniu ponad 6 lat i nie mogę się przekonać.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
      
PostNapisane: 20 kwietnia 2016, o 16:25 
Avatar użytkownika
Waniaaa!
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 19:07
Posty: 4016
Ej i jak, gra ktoś w to cudo?

_________________
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.


Góra
 Zobacz profil  
      
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL