Luźno o filmie

... recenzje i inne takie.

Moderatorzy: Zolt, boncek, Voo, Pquelim

Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7365
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Luźno o filmie

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Za $5 to można dowolny hicior z Google Play pożyczyć na dzień... Także cena raczej wygórowana. Po to chyba żeby doić sowieckich emigrantów.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4986
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Luźno o filmie

Post autor: Zolt »

Zmarł Kobuszewski :(
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Luźno o filmie

Post autor: Halaster »

Niech mu ziepa lekką będzie!
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6351
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Luźno o filmie

Post autor: Voo »

Szkoda pana Jana. Jednak 85 lat - oby nam było dane żyć tak długo.

Z innej beczki - już chyba osoby mówiły mi, że Ad Astra to zieeew i że spodziwały się "czegoś innego". Nie wybierałem się ale przyznam, że po tym co usłyszałem poczułem się zaintrygowany ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3866
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Luźno o filmie

Post autor: PIOTROSLAV »

Przykro. Czy Kobuszewski polonizował ajana Jansena w BG2?

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1867
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Luźno o filmie

Post autor: Ptaszor »

A któż by inny, na kciuk wujcia Klapciocha!
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6351
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Luźno o filmie

Post autor: Voo »

Nie wiem co mnie podkusiło ale kupiłem bilety na "Midway".

Chyba mam ochotę napisać złośliwą recenzję :)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5037
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Luźno o filmie

Post autor: Pquelim »

napisz koniecznie na główną!
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1867
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Luźno o filmie

Post autor: Ptaszor »

Może komuś przyda się taka informacja. W Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu będą grać ciekawe filmy w nadchodzących miesiącach. I nie jest to płatna promocja. Po prostu sam chętnie zobaczyłbym to na dużym ekranie.

3 grudnia "Martwe Zło" z 1981 roku (Sam Raimi, baby!).
https://www.kinonh.pl/film.do?id=13626& ... page%3D190

28 stycznia "Pulp Fiction".
https://www.kinonh.pl/film.do?id=15391& ... 26page%3D0
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Luźno o filmie

Post autor: ThimGrim »

Dzień dzisiejszy
Obrazek
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4986
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Luźno o filmie

Post autor: Zolt »

Jak macie okazję, to Le Mans '66 polecam obejrzeć w imaxie. Ujęcia z wyścigów na tak dużym ekranie robią robotę :)
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7452
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Luźno o filmie

Post autor: Crowley »

https://nationalpost.com/entertainment/ ... d-and-gone

Pani jest smutno, że film o dwóch facetach budujących samochód wyścigowy jest o dwóch facetach budujących samochód wyścigowy a nie o dzielnych niezależnych, kolorowych kobietach żyjących wtedy, kiedy jakieś białe świnie budują wyścigowego blachosmroda. Piękne to jest.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7365
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Luźno o filmie

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Cały ten artykuł to chyba jakiś żart...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5574
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Luźno o filmie

Post autor: LLothar »

Poplyne troche pod prad - ta pani ma racje. Problem z ta racja jest to, ze jest nie na miejscu. O ile wyciaganie tego, ze Shelby w filmie zostal wybielony mozna uznac za zasadne, ale juz rozpisywanie sie o braku kobiet jest po prostu troche z czapy. Jest to zarzut do wykonania filmu, czy do tematu filmu? Kobiet w tamtym swiecie motoryzacji nie bylo, wiec nie jest to problem wykonania filmu. Mozna by zrobic film o zonach, matkach i corkach, no ale to jednak zupelnie inny temat.

Tak wiec zarzut sie wydaje taki, ze nie powinno sie robic filmow o czasach, gdzie glowne skrzypce grali tylko faceci bez ujecia tego w temat problemu kobiet.

Ale czy kazdy film o zwiazku radzieckim musi pokazywac represje stalinowskie? Czy kazdy film z USA musi pokazywac problem czanych? W recenzji Ford vs Ferrari pani sie nawet nie zajaknela o czarnych! Film pokazuje lata 1967-68, a przeciez w 1969 zostal zamordowany Martin Luther King!

Czy kazdy film pokazujacy PRL musi koniecznie pokazywac, ze w PRLu bylo do dupy? Naprawde, nie musi. Czy In Buges powinno podejmowac temat wybodowania tego pieknego miasta z tragicznego wyzysku belgijskiego Konga? Nie.

Mocno naciagajac - czy powinno sie robic film, gdzie akcja dzieje sie w nazistowskich niemczech, bez pokazania nawet przez chwile czarnej strony rezimu? Tutaj powiem, ze chyba nie. Chociaz moze i tak? Przeciez to bedzie zabieg stricte artystyczne, bo wszyscy wiedza, jakie te Niemcy byly.

Tak wiec bardzo mi przykro, ale pani ma racje, tylko ze ma ta racje zupelnie nie na miejscu i przez to swojej, slusznej sprawie, szkodzi.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4986
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Luźno o filmie

Post autor: Zolt »

Zgadzam się z LLo, z jednym zastrzeżeniem. Ta pani ma rację i leci na inercji #metoo i nowoczesnego pojmowania człowieka. Gdyby film pokazał Shelby'ego tłukącego swoje żony (o czym pierwsze słyszę, ale nie zgłębiałem jego historii) jakby walczył o pas WBC, to pewnie widz by się tak nie cieszył z ujęć na torze.


A film dobry
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7365
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Luźno o filmie

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Nie wiem, czy coś się zmieniło pod tym względem, ale to jest kwestia tego, czy każdy film, książka, gra, czy inna forma sztuki/rozrywki musi być traktowana jak deklaracja polityczna. Do tego, przy coraz większej radykalizacji sceny politycznej (nie ważne gdzie, widzę, że wszędzie dzieje się to samo), każdy kto nie z nami, to przeciw nam. Wnioskowanie tego typu dziennikarzy leci zatem tym samym kursem - nie pokazałeś silnej kobiety w filmie? Jesteś mizoginem. Za dużo białych ludzi? Jesteś rasistą. Wszyscy są hetero? Homofob. I tak w kółko. Bollywood ma tutaj sporo szczęścia, że nikt się tym nie interesuje, albo nie odważył skrytykować.

Ja się już z tego wypisałem i po prostu nie oglądam/nie kupuję. Musiałem zrobić wyjątek dla Harry'ego Pottera, bo córka wsiąkła w książki, ale na szczęście się udało dorwać albo z rynku używanych DVD, albo w zniżkach za dolara.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7452
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Luźno o filmie

Post autor: Crowley »

Dawno nie zarwałem nocki z powodu filmu, ale wczoraj wieczorem poświęciłem niewyobrażalne trzy i pół godziny na seans Irlandczyka. Warto było. Nie jest to może najlepszy film Scorsese, nie jest to też najlepszy film o mafii, ani w ogóle film odkrywczy, czy przełomowy. Ale oglądanie w akcji starej gwardii, która gra każdym najdrobniejszym gestem i spojrzeniem, bawiąc się przy tym znakomicie, to po prostu balsam dla duszy kinomana.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1867
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Luźno o filmie

Post autor: Ptaszor »

Nie wiem, nie wiem, Crowley. Podobne uczucie miałem parę lat temu po seansie "Wilka z Wallstreet". Scorsese wydawał się niezniszczalny pomimo tylu lat na karku. Film miał mnóstwo energii. Jedyne co ma "Irlandczyk" to mnóstwo starych ludzi. Za każdym razem, gdy postać DeNiro wyciąga broń, albo próbuje kogoś pobić boję się, że, jak to powiedział DaeL przy okazji nowego Terminatora, aktorowi wypadnie sztuczne biodro. Patrz: scena ze sklepikarzem, który popchnął córkę Franka Sheerana. Gdy Frank zaczyna go kopać, obawiam się nie o zdrowie sklepikarza, tylko DeNiro. "Podrygi starszych panów", taki powinien być tytuł. Aktorsko też nie jest cudownie, właściwie tylko Al Pacino ma mnóstwo do zagrania. DeNiro i Jeo Pesci to niestety cienie samych siebie. Muzyka po prostu przygrywa w dość monotonnym tempie. Nie wiem, może rzeczywiście dla mnie lepsze są parki rozrywki od Disneya, bo ten film nie wywołał we mnie żadnych emocji. "Filmy MCU mają mnóstwo rzeczy, które łączą je z prawdziwym kinem. Ale nie mają tajemnicy, nie przynoszą objawienia, stawki są nierealne, nie ma obietnicy żadnego emocjonalnego zagrożenia. To filmy stworzone, żeby zaspokoić bardzo konkretne potrzeby - i zaspokajają je, korzystając jednak z bardzo ograniczonego zakresu tematów". No cóż, podobnie miałem przy "Irlandczyku" - jaka tam była stawka? Jakie emocje? Nie wiem.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7452
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Luźno o filmie

Post autor: Crowley »

Zgadzam się co do sceny ze sprzedawcą z warzywniaka. To było na poziomie sztucznego niemowlaka ze Snajpera. Ale co do reszty to stawiam veto. Owszem, powinien powstać 10-15 lat temu i wtedy wszyscy dali by czadu jeszcze bardziej, ale mi się w tej kwadratowości i kanciastości podobał autentyzm. Bo tak sobie wyobrażam, że koleś wyciągający z kieszeni rewolwer i oddający szybko dwa strzały do jakiegoś typa w zaułku nie będzie uskuteczniał choreografii z Johna Wicka, tylko zrobi to właśnie tak jak w Irlandczyku - koślawo i mało dramatycznie. Pacino moim zdaniem pozamiatał całkowicie i ma spore szanse na drugiego Oscara w karierze. De Niro gra tą swoją skrzywioną twarzą niby cały czas na jedną nutę, ale ile w tym konsekwencji, ile wiele mówiących spojrzeń! Te gesty, kiedy się witają, rozmawiają ze sobą, gra całym ciałem, fantastyczna sprawa. A Pesci, odgrywający postać kompletnie inną od wszystkich swoich dotychczasowych ról, kupił mnie od samego początku. Cichy, stonowany, a jednocześnie cały czas złowrogi i śmiertelnie groźny. Być może to był ostatni wielki film wielkiej trójki gangsterskiego kina. Być może za późno, być może zabrakło jakiegoś wstrząsającego zakończenia jak w Ojcu chrzestnym, można było skrócić końcówkę ze starym Sheeranem, ale ja przez ponad trzy godziny żyłem kolejną wielką mafijną epopeją spod ręki starych mistrzów.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3517
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Luźno o filmie

Post autor: Gregor »

W końcu zobaczyłem film dokumentalny Ikar. Ja pierdziele, sport wyczynowy poza dyscyplinami wybitnie technicznymi, albo mocno nastawionymi na drużynę to jedna wielka kpina. Co prawda nic w tym zaskakującego, ale i tak ruskie sranie na wszelkie zasady imponuje. Teraz jestem ciekaw co się dzieje w chińskim sporcie :D

Wysłane z mojego Moto G (5) Plus przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4986
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Luźno o filmie

Post autor: Zolt »

Ptaszor pisze: Patrz: scena ze sklepikarzem, który popchnął córkę Franka Sheerana. Gdy Frank zaczyna go kopać, obawiam się nie o zdrowie sklepikarza, tylko DeNiro. "
Tak, ja też zastanawiałem się kto bardziej cierpi. A poza tym film bardzo dobry
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6351
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Luźno o filmie

Post autor: Voo »

A propos Ford vs Ferrari, paczajcie jaka fajna animacja o Le Mans 1955!

phpBB [video]


https://youtu.be/22I7yJiOu0s
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4986
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Luźno o filmie

Post autor: Zolt »

Chciałbym wrócić do Irlandczyka i zapytać o to ile de Niro siedział na Arrakis, że ma takie niebieskie oczy. Te soczewki mnie wkurwiały cały film, zwłaszcza że było je wyraźnie widać na zbliżeniach.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6351
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Luźno o filmie

Post autor: Voo »

Przypomniałem sobie po latach "Pojedynek", debiutancki film Ridleya Scotta. Cholera, facet naprawdę zaczynał z wysokiego C. Tego filmu nie powstydziłby się Stanley Kubrick.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4986
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Luźno o filmie

Post autor: Zolt »

Historia tam jest świetna. I podobno oparta na faktach, z tego co czytałem to było jakichś dwóvh gości w tym czasie, co co chwila toczyło ze sobą pojedynki
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6351
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Luźno o filmie

Post autor: Voo »

Ponoć filmowi zawdzięczamy ten kawałek Ironów ale nie jestem fanem więc nie wiem czy to prawda. Na pewno tytuł i temat na to wskazują :)

https://youtu.be/XwRvZCIo5YI
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3866
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Luźno o filmie

Post autor: PIOTROSLAV »

Ktoś oglądał "The Lighthouse"?
Chyba najbardziej lovecraftowy film jaki miałem okazję widzieć.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7452
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Luźno o filmie

Post autor: Crowley »

Następny wierny czytelnik portalu. :D Żaba oglądał i mocno chwalił.

https://fsgk.pl/wordpress/2019/11/lighthouse-2019/
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6351
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Luźno o filmie

Post autor: Voo »

Ale Piotro nie pyta "na portalu". Żaba ogląda bardzo dużo i genialnie się tym dzieli ale z jakiś nieznanych nam przyczyn nie zrobi tego tutaj, na forum :)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7452
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Luźno o filmie

Post autor: Crowley »

Po prostu przestał nas lubić. Ot tajemnica wyjaśniona.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6351
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Luźno o filmie

Post autor: Voo »

Korzystając z niespotykanego u mnie na co dzień nadmiaru czasu odgrzewam sobie różne dziwne tematy :)

Pamiętacie taką francuską animację pt. "Gandahar"? Możliwe, że oglądaliście to jako dzieciaki na VHS. W innej formie to chyba nie było wydane, w TV raczej też nie leciało. Stylistyka coś a'la pierwszy Heavy Metal ale animacja jest jednak słabsza, niedzisiejsza ale klimatyczna. Są cycki. Jest całkiem niezła, dorosła historia. Jeśli ktoś jednak nie zna to jest w całości na YT albo cda czy pewnie w innych tego typu miejscach. Dwajścia parę lat temu mi się podobało i w sumie dalej daje radę :)

https://youtu.be/5XsDhT-ZF3s
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 606
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Luźno o filmie

Post autor: Alexandretta »

Kurna. Idę dzisiaj po pracy na koncert, zamiast siedzieć w domu i oglądać Wieśmina jak wszyscy normalni ludzie...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1867
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Luźno o filmie

Post autor: Ptaszor »

Aż się do siebie uśmiechnąłem. Świetna to była dekada.
https://www.youtube.com/watch?v=AdAl9-9TUyY
Patrząc po premierach na 2020, kolejna zapowiada się jeszcze lepiej.

Aha, dość dużo spoilerów, więc warto zajrzeć do listy filmów w komentarzach.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3517
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Luźno o filmie

Post autor: Gregor »

Spoko, jeszcze rok tej dekady, to jeszcze coś dobrego wyjdzie

Wysłane z mojego Moto G (5) Plus przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7365
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Luźno o filmie

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Okazało się, że mogę pożyczać za darmo dużo fajnych filmów w mojej bibliotece, więc znowu mogę sobie obejrzeć coś nietuzinkowego od czasu do czasu :D

Żona chciała obejrzeć Alitę, bo zna tą mangę, no to obejrzeliśmy.

Nie wiem, czy to efekt Gwiezdnych Wojen i teraz każdy film z fabułą chociażby odrobinę mniej absurdalną będzie mi się podobał... ale to była bardzo solidna propozycja! Kupiłem bohaterów (nie byli idealni, ale starczyło) i przez cały film chciałem rozwiązywać zagadki, które rzucano mi przed ekran. Historia i świat były dosyć schematyczne, ale dobrze zrealizowane. Bawiłem się świetnie!
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Luźno o filmie

Post autor: Counterman »

Dla mnie Alita była zajebista. Mi się podobało.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5037
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Luźno o filmie

Post autor: Pquelim »

widziałem nowe psy i jestem zadowolonym człowiekiem a krytycy nie mają pojęcia o czym piszą i ogólnie powinni

phpBB [video]
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6351
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Luźno o filmie

Post autor: Voo »

Chyba znaczna część krytyków urodziła się po premierze Psów 2. Może w tym problem? :)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5037
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Luźno o filmie

Post autor: Pquelim »

jak czytam zarzuty, że film jest archaiczny, a twórcy nie mieli na niego pomysłu, to wygląda na to, że własnie w tym jest problem. pokoleniowe niezrozumienie tego, co się oglada, przykładanie dzisiejszych oczekiwań do wskrzeszonego (poprawnie!) dinozaura. teraz szkoda strzępić ryja, recenzja będzie na główną
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2197
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Luźno o filmie

Post autor: peterpan »

Psom 3 zabraklo szerszego komentarza rzeczywistości, mial kilka wątków za duzo (oficer GRU i laska Despera byli zupelnie nieporzebni) przez co film byl o 30 minut za długi. Chociaż nawet z bym byl dobry, a mogl byc bardzo dobry. Miałem bardzo niskie oczekiwania i moze przez to oglądało się bardzo dobrze.

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5037
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Luźno o filmie

Post autor: Pquelim »

Psy 3 są znacznie lepsze od dwójki, a po szerszy komentarz rzeczywistosci to sie dzisiaj idzie na Papryka Vegę, eewentualnie jeśli lubisz myśleć, to smarzowskiego. dla mnie poruszajaca klamra historii oldschoolowcow, jestem ukontentowany.

chociaz braki ma, i w scenariuszu i w tempie akcji. dlatego ocena nie bedzie wysoka :) ale pozytywna.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4986
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Luźno o filmie

Post autor: Zolt »

Pquelim pisze:po szerszy komentarz rzeczywistosci to sie dzisiaj idzie na Papryka Vegę
Albo mam wylew, albo właśnie przeczytałem to co przeczytałem
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5037
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Luźno o filmie

Post autor: Pquelim »

masz wylew. a twój lekarz właśnie stuka pielęgniarkę w karetce pod warszawą.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7452
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Luźno o filmie

Post autor: Crowley »

No i przyszła pora na Spartakusa. Kirk Douglas nie będzie miał 104 urodzin.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4986
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Luźno o filmie

Post autor: Zolt »

:( piękny wiek kurde...
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7452
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Luźno o filmie

Post autor: Crowley »

Nie wiem, czy ktoś jeszcze ogląda filmy na płytach, ale w Stonce widziałem dziś Krew na betonie (Dragged Across Concrete) Zahlera. Jak ktoś nie widział, polecam.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6351
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Luźno o filmie

Post autor: Voo »

Dzięki TVN Fabuła przypominam sobie kolejne części Zabójczej broni, przy okazji syn ogląda to ze mną po raz pierwszy.

Tu możecie wstawić to co zazwyczaj piszę po obejrzeniu po latach klasyków kina akcji z lat 80/90. Ja nie wiem gdzie się podziało to zajebiste kino i ci bohaterowie... A, Speeda też ostatnio obejrzeliśmy. Nic się nie zestarzał. Najlepsze jest to, że młody człowiek wychowany na -ersach i -manach ogląda to z wielkim zainteresowaniem, co mnie ogromnie cieszy :)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7452
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Luźno o filmie

Post autor: Crowley »

Voo pisze:A, Speeda też ostatnio obejrzeliśmy.
Mmmm, 30 letnia Sandra Bullock...
Ależ ja lubię ten film. Pierwszy raz oglądałem na VHSie z wypożyczalni i zakochałem się od pierwszego spojrzenia. Tempo akcji, sposób kręcenia, sympatyczni bohaterowie, oryginalny pomysł, MUZYKA... Nawet ten głupawy skok przez dziurę mi nie przeszkadza.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1867
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Luźno o filmie

Post autor: Ptaszor »

Ja ostatnio Matriksa odświeżyłem. Jeśli przełknąć choreografię latania i wycinania fikołków podczas walki, to trzyma się równie dobrze jak Speed i Keyanu.
Crowley pisze:Nie wiem, czy ktoś jeszcze ogląda filmy na płytach, ale w Stonce widziałem dziś Krew na betonie (Dragged Across Concrete) Zahlera. Jak ktoś nie widział, polecam.
Widziałem. Można powiedzieć, że na tym forum mamy mini-fanclub Zahlera.

EDIT: obejrzałem też "Color out of Space" z Nicolasem Cage'em. Zapowiadało się doskonale, ale film spieprzył występ Cage'a właśnie. Albo decyzje reżyserskie, bo wiedział na kogo się pisze, zatrudniając go w głównej roli. Niestety, to nie Mandy, reżyser źle wykorzystał zbyt dużą wczuwkę Nica i wyszło przezabawnie, rodem z najgorszych festiwali żenady. Niestety to film z tego drugiego, gorszego spektrum Cage'a. Szkoda, bo pod względem wizualnym i budowania napięcia jest dokładnie tak, jak na zwiastunie.
phpBB [video]

https://www.youtube.com/watch?v=y4Rn5XAw8YU
EDIT2: Jay Bauman się ze mną zgadza, a to już coś.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7452
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Luźno o filmie

Post autor: Crowley »

Ptaszor pisze:Ja ostatnio Matriksa odświeżyłem. Jeśli przełknąć choreografię latania i wycinania fikołków podczas walki, to trzyma się równie dobrze jak Speed i Keyanu.
Też oglądałem! Tydzień temu. Ubawiłem się jak zawsze. Uwielbiam ten film i jego styl.

Co do "Koloru" to napiszę coś więcej na główną. Potencjał był i nawet ciężko powiedzieć, że coś bardzo nie wyszło, ale duży niedosyt pozostał. Wizualnie naprawdę trzyma poziom.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
ODPOWIEDZ