Luźno o filmie

... recenzje i inne takie.

Moderatorzy: Zolt, boncek, Voo, Pquelim

Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4986
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Luźno o filmie

Post autor: Zolt »

Obejrzałem dzisiaj Dżentelmenów. Guy Ritchie umieszczony w sobie znanym klimacie daje radę. Trochę bym dośmiesznił może na jego miejscu, żeby był bardziej kasowy, ale jak najbardziej na tak. Wincyj proszę.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5037
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Luźno o filmie

Post autor: Pquelim »

Speed nadal tak głupi, a nadal tak dobry :)

Matrix jest jednym z filmow wszechczasów, nie starzeje się.
A Colour out of Space miałem recenzować, oglądać, ale zabiła mnie uczelnia. Tak bardzo chcę się na nim dobrze bawić, że raczej Nicko tego nie zepsuje.

A Sandra Bullock przede wszystkim w Czlowieku Demolce. To był film, to był apetyt! :)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4986
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Luźno o filmie

Post autor: Zolt »

Zmarł James Lipton :/
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4986
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Luźno o filmie

Post autor: Zolt »

Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4986
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Luźno o filmie

Post autor: Zolt »

Max von Sydow pije piwo u Abrahama.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3517
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Luźno o filmie

Post autor: Gregor »

Włączajcie Netflixa i oglądajcie Króla Tygrysów!

Obrzydliwy proceder usanskiego handlu dzikimi zwierzętami i patologia bezprawia amerykańskiego południa pozwalająca na działanie prywatnych "zoo" jak w tym serialu nie jest nawet w top 10 absurdów jakie widzimy na ekranie :D

Wysłane z mojego Moto G (5) Plus przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1867
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Luźno o filmie

Post autor: Ptaszor »

Byłoby świetne, gdyby nie moralizatorski ton ostatnich 2-3 odcinków. Przez pierwszą połowę serii było jasne, że nie tylko Joe był antagonistą, później trochę się to rozmyło i chyba nawet reżyser uległ pokusie zwalenia winy na jedną osobę.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3517
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Luźno o filmie

Post autor: Gregor »

Tak, byłby sztos bez 2 ostatnich odcinków. W każdym razie kwintesencja Ameryki :D

Wysłane z mojego Moto G (5) Plus przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1867
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Luźno o filmie

Post autor: Ptaszor »

Generalnie ten wątek na reddicie to złoto jak ktoś już widział Tiger Kinga :D
https://www.reddit.com/r/TigerKing/
np.
Obrazek
Btw Gregor, jak chcesz odkryć kwintesencję Ameryki to polecam wszystkie programy Louisa Theroux, moje ulubione były o preppersach, swingersach i scenie wrestlingowej. Tam co odcinek, to Obcy w obcym kraju. Do tego Theroux ma niewymuszony luz, brytyjską ironię we krwi i generalnie ciepłe podejście do ludzi, więc wyśmiewanie nie jest jakieś odpychające.

Moim ulubionym łańcuszkiem memowym z Tiger Kinga na reddicie jest jednak umieszczanie typów castingowych na hollywoodzką adaptację, która pewnie nigdy nie powstanie. Skoro jednak zrobili O.J. Simpsona... może.
Tutaj przykład:
https://www.reddit.com/r/TigerKing/comm ... _my_dream/
W roli Joe widziałbym Boba Odenkirka, ale pewnie dlatego, że za dużo "Better Call Saul" ostatnio weszło.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2605
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Luźno o filmie

Post autor: zodi »

"Przekartkowałem" 3 ostatnie strony tego topicu, jak i recenzje społeczności i nie znalazłem nic na temat "Bożego Ciała". Ciężko mi uwierzyć, że nie był tu komentowany więc pewnie jednak jestem ślepy. Ja dziś w końcu go obejrzałem i byłem ciekaw jakie reakcje tu wzbudził.
Mnie się podobał, choć moje samorządowe zboczenie kazało się zastanowić nad tym jak to możliwe, że wójt jest właścicielem firmy działającej na terenie gminy :>
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5576
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Luźno o filmie

Post autor: LLothar »

Boże Ciało relacja. Nie trąci nawet za bardzo typowym polskim filmem, co logiczne biorąc pod uwagę odbiór za granicą.

Mam tylko nadzieję, że poprawczaki w rzeczywistości wyglądają nieco inaczej...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1867
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Luźno o filmie

Post autor: Ptaszor »

Bardzo ciekawe przemyślenia dot. "Biga Lebowskiego" - już wcześniej lubiłem ten film sam w sobie. Wziąwszy pod uwagę jak wiele mi umknęło (pastisz kina noir, komentarz do wojny w zatoce, znaczenie słowa "dude", white russiana, albo roli nihilistów), czuję się bogatszy po obejrzeniu tego filmu. Gość obeznany, pisze m.in. dla filmwebu.
https://youtu.be/lD1dCz8Hl4w
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1867
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Luźno o filmie

Post autor: Ptaszor »

zodi pisze:"Przekartkowałem" 3 ostatnie strony tego topicu, jak i recenzje społeczności i nie znalazłem nic na temat "Bożego Ciała". Ciężko mi uwierzyć, że nie był tu komentowany więc pewnie jednak jestem ślepy. Ja dziś w końcu go obejrzałem i byłem ciekaw jakie reakcje tu wzbudził.
Mnie się podobał, choć moje samorządowe zboczenie kazało się zastanowić nad tym jak to możliwe, że wójt jest właścicielem firmy działającej na terenie gminy :>
Mnie brakowało kompletnej, satysfakcjonującej konkluzji.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6351
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Luźno o filmie

Post autor: Voo »

Obejrzałem wreszcie "Wojnę wietnamską". Z ciekawości przypomniałem sobie recenzję Crowleya. 11 sierpnia ubiegłego roku napisałem w komentarzu pod jego tekstem, że mam to na dekoderze i czekam na dłuższe wieczory. Dosyć k..a długo czekałem. Na początku ogląda się to jak tradycyjną dokumentalną produkcję o wojnie ale potem perspektywa zaczyna się rozszerzać, pojawiają się wątki społeczne i polityczne ze Stanów, cała ta charakterystyczna muzyka z tamtego okresu, odżywają w głowie wspomnienia wszystkich filmów wojennych o Wietnamie. Naprawdę mocna rzecz, bardzo poruszająca. Co za obłęd. Jedyne co moim zdaniem wybrzmiało trochę za słabo to fakt, że rząd w Hanoi, jak każdy komunistyczny rząd był reżimem. Wielu weteranów powtarzało, że walczyli po złej stronie. Wiadomo, że rozgoryczeni tworzą sobie w głowie proste skojarzenia - nasze zbrodnie, skorumpowane rządy Południa, walka narodowowyzwoleńcza Północy itd. Problem w tym, że tam nie było "dobrej" strony. Człowiek wychowany w komunizmie to rozumie. Oni nie. Pomimo tego drobnego "zgrzytu" (w mojej ocenie) całość jest po prostu genialną produkcją, olbrzymi szacun dla twórców, że udzielili głosu wszystkim możliwym stronom.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Luźno o filmie

Post autor: Counterman »

Z luźniejsze beczki, w weekend w przerwach między różnymi pracami domowo-ogrodowymi obejrzałem z żoną wszystkie części Harrego Pottera. :D nie oglądałem tego, cholera wie ile lat. Przyjemna podróż sentymentalna, naprawdę miło się oglądało.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 608
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Luźno o filmie

Post autor: Alexandretta »

Też skorzystałam z okazji że rzucili Pottera na Netflixa i obejrzałam pierwszy film - po raz pierwszy w ogóle. Książki czytałam wieki temu, więc słabo pamiętałam co się tam dzieje. Sympatyczne kino, ale sam Harry w ogóle mnie nie przekonał, wypadł strasznie nijak. Może w kolejnych częściach jest lepiej, nie wiem. Za to cała reszta - Ron, Hermiona, Snape etc - super.

Za to teraz wciągam po raz drugi The big bang theory i wychodzi na to, że jestem nerdem, bo mnie ten serial niesamowicie bawi.
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5037
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Luźno o filmie

Post autor: Pquelim »

Alexandretta pisze:Za to teraz wciągam po raz drugi The big bang theory i wychodzi na to, że jestem nerdem, bo mnie ten serial niesamowicie bawi.

no to jesteś :spy: imo najbardziej lamerski serial, jakiemu poświęciłem co najmniej jeden sezon. co prawda minimalnie wyprzedza Walking Dead, ale jednak.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4986
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Luźno o filmie

Post autor: Zolt »

Alexandretta pisze:Może w kolejnych częściach jest lepiej, nie wiem.
moim skromnym zdaniem filmy nr 3 i 4 są najlepszymi z całej sagi.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5037
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Luźno o filmie

Post autor: Pquelim »

ja, czytajacy Harrego od '99 roku (czekałem jeszcze na Czarę Ognia), wszystkie czesci machnąłem chyba ze 4 razy. Jedna z najbardziej wpływowych i fenomenalnie popularnych franczyzn.

swoja drogą, człowiek nawet nie był świadomy że dorastał wraz z absolutnym klasykiem literatury współczesnej.

również filmy wyznaczyły nowy standard, zarówno w procesie dystrybucji, jak i całej strategii produkcyjnej. świetnie zrealizowana, miejscami monumentalna opowieść zachaczająca o filmowy serial - zwłaszcza z tym pomysłem (powielanym przez innych) dzielenia włosa na czworo ostatniej książki na dwa filmy. Wraz z Władcą Pierścieni pierwsza naprawdę wielka produkcja fantasy, wyznaczająca gatunkowy kanon, którego wzorcowość jest aktualna do dzisiaj.

jezeli chodzi o ranking, to musze tworcom filmowym oddac, ze ekranizacje sa świetne, wierne (duza w tym zasluga filmowego materiału źródłowego) i właściwie jakosciowo nie odstają od książek. Oczywiście trochę więcej wybaczam pierwszym częściom, gdzie widać jeszcze niekonsekwencję stylistyczną, ale mimo wszystko były to udane produkcje familijne. Potem, kiedy serię przejał Yates i nie bał się uderzyć w mroczne (idealnie skrojone pod dorastających nastolatków) tony, seria nabrała kształtu i koherencji.

Po głębszym namyśle stwierdzam, że moja klasyfikacja bylaby chyba taka sama zarówno w przypadku filmów, jak książek.

1. Więzień Azkabanu 9/10
2. Zakon Feniksa 8+/10
3. Komnata Tajemnic 8/10
4. Książe Półkrwi 7+/10
5. Czara Ognia 7/10
6. Kamień filozoficzny 7/10
7. Insygnia śmierci 6/10
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3866
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Luźno o filmie

Post autor: PIOTROSLAV »

A czytałeś Harry Potter and the Methods of Rationality? http://www.hpmor.com/chapter/1
Moim zdaniem najlepsze co wyszło w ramach tego uniwersum.
12/10

EDIT: tak, wiem, to nie forum książkowe
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Yankes
prof. Miodek
Posty: 603
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:06

Re: Luźno o filmie

Post autor: Yankes »

To nie ksiazka a fanfic :P
Poza tym raz czytelem poczatkowy rozdzial i wydawal sie zabawny, weic faktycznie moze byc fajnie do przeczytania.
Troche kojazy mi sie z innym fanficem od Evangeliona gdzie autor postanowil zmieszac go z WH40k, ogolnie to byl wielki misz masz ale fajnie sie czytalo.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3866
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Luźno o filmie

Post autor: PIOTROSLAV »

Jakby mnie było stać, to wydalbym to jako książkę - takie to dobre!
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5037
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Luźno o filmie

Post autor: Pquelim »

Bilbo odpłynał do Eressei [']
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4844
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Luźno o filmie

Post autor: Razorblade »

:(

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7452
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Luźno o filmie

Post autor: Crowley »

I Ash! Nie zapominajcie o androidach.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Yankes
prof. Miodek
Posty: 603
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:06

Re: Luźno o filmie

Post autor: Yankes »

https://www.youtube.com/watch?v=Ufp8weYYDE8
Piewszy film dzie uzyto silnika z gry komputerowej do renderowania na zywo tla.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7365
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Luźno o filmie

Post autor: Matthias[Wlkp] »

:shock: :shock: :shock:
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Luźno o filmie

Post autor: Counterman »

Dobra rzecz.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4986
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Luźno o filmie

Post autor: Zolt »

Chadwick "Czarna Pantera" Boseman zmarł na raka. Szkoda gościa.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7452
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Luźno o filmie

Post autor: Crowley »

To smutna niespodzianka. Myślałem, że był młodszy tak swoją drogą.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4323
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Luźno o filmie

Post autor: Turtles »

O Boziu, ale nowy Nolan obsysa.

Wiedziałem,że nie będę fanem tak jak nie byłem fanem insheepstion...ale jest dużo gorzej
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Luźno o filmie

Post autor: Halaster »

Nolan skończył się na Prestiżu :D
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5037
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Luźno o filmie

Post autor: Pquelim »

moja krótka recenzja nowego Nolana:

phpBB [video]



Strasznie się ten Krzyś rozwija. Czekam na następną produkcję. W tym tempie spodziewam się czegoś w stylu Siedmiu Samurajów ze Stumilowego Lasu, którzy wchodzą w kolizję czasoprzestrzenną z Obcym i Predatorem, w efekcie powstaje antyentropia odpowiedzialna za wszystkie cierpienia ludzkości.

Albo telepatyczna walka pomiędzy Rooseveltem i Hitlerem w czasie II WŚ, gdzie areną są zincepcjonowane poziomy rasizmu w głowach obu przywódców, które w jakiś sposób reinkarnują w kolejnych pokoleniach dając początej Jasnej i Ciemnej Stronie Mocy - prequel do Star Warsów.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6351
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Luźno o filmie

Post autor: Voo »

https://www.rp.pl/Oscary/200909370-O-na ... -LGBT.html

Idea to jedno ale drugie to jak oni to pokomplikowali. Mistrzostwo! :D
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5037
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Luźno o filmie

Post autor: Pquelim »

przytoczę tylko kategorię A:
A1 - co najmniej jedna z głównych ról lub znaczących ról drugoplanowych powinna być obsadzona przez reprezentanta niedostatecznie reprezentowanej grupy rasowej lub etnicznej: azjatyckiej, latynoskiej, afroamerykańskiej, rdzennej - rdzennego Amerykanina lub rdzennego mieszkańca Alaski, Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej, Hawajów lub innych wysp Pacyfiku albo innej niedostatecznie reprezentowanej rasy lub grupy etnicznej;

A2 - co najmniej 30 procent wszystkich aktorów drugoplanowych lub postaci epizodycznych musi być reprezentowanych przez członków co najmniej dwóch niedostatecznie reprezentowanych grup: kobiety, przedstawicieli grupy rasowej lub etnicznej, środowiska LGBTQ, osób z upośledzeniem funkcji poznawczych lub fizycznych lub osoby niesłyszące/niedosłyszące;

A3 - Główna fabuła, temat lub narracja filmu skupia się na niedostatecznie reprezentowanej grupie (lub grupach): kobiet, przedstawicielach grupy rasowej lub etnicznej, środowisku LGBTQ, osobach z upośledzeniem funkcji poznawczych lub fizycznych lub osobach niesłyszące/niedosłyszące
widzicie, jak można pięknie i elegancko ocenzurować i ustawić pod siebie całą gałąź branży? jest ogień.

no, już, róbcie tą wojnę światową ktoś. bo tego świata nie da się już na trzeźwo. twardy reset, wyrzucić problemy pierwszego swiata z dupy na śmietnik, bo pierdolnik sam się nakręci i będzie bieda. wystarczy, że ludzie nie zagłosują porftelamu (jak nie głosowali w wielu przypadkach - patrz Ghostbusters, Oceans 8), hollywood pierdolnie na klęczki (i tak już ledwo stoi w pandemii), a elitystyczny establishement zacznie jechać po ciemnym grodzie. Tam już jest kolorowo, reakcja obronna będzie kwestią czasu. Właściwie to brakuje tylko takiego małego hitlerka, lub stalinka żeby to jebło z wiekszym afektem. o tempora...
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3866
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Luźno o filmie

Post autor: PIOTROSLAV »

Nie posrawszy się

https://zpopk.pl/nowe-zasady-akademii.html
Uwaga: od razu pojawia się pytanie co z filmami z innych kategorii które mogą zostać zgłoszone do kategorii Najlepszy Film (jest to możliwe w przypadku filmu Dokumentalnego, Międzynarodowego czy Rysunkowego) — otóż pod sam koniec dokumentu dostajemy informacje, że będą one rozważane w sposób osobny — zakładamy więc że Akademia dopuszcza że filmy nie realizowane w Stanach będą oceniane nieco inaczej.



Punkt drugi — przedstawione nowe zasady są inspirowane zasadami które już obowiązują w BAFTAch — do kilku lat. Parę lat temu pisałam o tym tutaj: https://zpopk.pl/brytyjczycy-chca-filmo ... asowe.html. Zasady na BAFTach obowiązują od 2016 roku i nie mam wrażenia by ktokolwiek to naprawdę zauważył. Co jest dobrym prognostym dotyczącym tego czy zauważymy to na Oscarach





Punkt trzeci — są cztery różne przestrzenie w których film może spełnić wymagania stawiane przez Akademię. Absolutnie nie musi spełniać wszystkich czterech. Wystarczy że spełni 2 z 4 i już może zostać dopuszczony do konkurencji. Co więcej każda z kategorii ma trzy standardy — pierwszy — najwyższy który wymaga najwięcej zaangażowania po trzeci który jest najogólniejszy i najłatwiejszy do spełnienia. NIe trzeba spełniać wszystkich kryteriów z każdego wymogu, w dwóch przypadkach trzeba spełnić JEDNO kryterium z każdego wymogu. Co to oznacza ? Że z 9 kryteriów w czterech kategoriach trzeba spełnić 3.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2197
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Luźno o filmie

Post autor: peterpan »

Kodeks haysa, mówi wam to coś? Historia powtarza się farsą.

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5576
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Luźno o filmie

Post autor: LLothar »

Podstawowe pytanie - z dotychczasowych filmów ile spełnia te kryteria?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5037
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Luźno o filmie

Post autor: Pquelim »

na oko oceniam, że - w przypadku przytoczonej przeze mnie kategorii A - jakieś 10-20% tego, co w kinach. I 99% tego, co na Netflixie :P

Piotro wrzucił cytat jakiegoś wziętego aktywisty pisze: Punkt drugi — przedstawione nowe zasady są inspirowane zasadami które już obowiązują w BAFTAch — do kilku lat. Parę lat temu pisałam o tym tutaj: https://zpopk.pl/brytyjczycy-chca-filmo ... asowe.html. Zasady na BAFTach obowiązują od 2016 roku i nie mam wrażenia by ktokolwiek to naprawdę zauważył. Co jest dobrym prognostym dotyczącym tego czy zauważymy to na Oscarach
Ach, kłamczuszek na usługach własnej logiki. Ale po kolei:

1. BAFTA w 2016 zapowiedziała wprowadzenie Diversity Standards, obowiązują one od 2019.
2. Standardy są dość luźne i zupełnie nierestrykcyjne jak w przypadku oscarowej propozycji. Prosto ze źródła:
Spoiler:
In 2019 we became (to our knowledge) the first major awards body to introduce diversity and inclusion criteria into the eligibility requirements for our awards. Working closely with the BFI we used its BFI Diversity Standards to the eligibility criteria for the Outstanding British Film and Outstanding Debut by a British Writer, Director or Producer categories for the annual Film Awards, from 2019. This significant change demonstrates BAFTA’s intention to take a leading role, together with our key partners, in driving a more inclusive industry.

In order to meet the standards, productions need to demonstrate that they have worked to increase the representation of under-represented groups in two of the four following areas:

• On screen representation, themes and narratives

• Project leadership and creative practitioners

• Industry access and opportunities

• Opportunities for diversity in audience development.

Following their successful introduction into the Film Awards, BAFTA will introduce similar criteria into the Television and Games Awards (in July 2020, BAFTA announced it will pilot a version of the BFI Diversity Standards for the 2021 Games Awards).

BAFTA will use the Diversity Standards as a model as we believe they provide a shared flexible framework for measuring diversity so that the industry can track progress over time.

Pierwsza kategoria mówi o ilości ekranowej (prosta droga do czarnego króla Artura, ale co mi to ma przeszkadzać, przecież na pewno nie przeszkadza) i fabule uwzględniającej problemy mniejszości.

Druga kategoria to kwestie produkcyjne. Przy dużej motywacji na spokojnie do obejścia za pomocą podstawionych słupków. Trzecia i czwarta są tak miękkie, że średnio ogarnięty wnioskodawca będzie w stanie to uzasadnić na niemal dowolnym przykładzie.

Mówimy więc o INNEJ kategoryzacji, znacznie bardziej ogólnej i miękkiej, do tego obowiązującej od tego roku, więc konsekwencji jeszcze nijak nie można zaobserwować, a co dopiero wyciągać wnioski i "uspokajać" durną gawiedź.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6351
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Luźno o filmie

Post autor: Voo »

Nie posrawszy się
Ej, mnie to akurat strasznie bawi.

Sama idea "wymogów" jest po prostu zabawnie popierdolona u podstaw.

Nie chodzi o to ile filmów to spełnia, nie spełnia, jak trudno to spełnić filmom z określonych obszarów kulturowych lub filmom określonych gatunków (weźmy np. Saving Private Ryan :D ). Chodzi o samą ideę "wymogów".

Oczywiście cały czas jesteśmy w Hollywood, gdzie wielcy producenci wkładają kutasa do buzi początkującym aktoreczkom wbrew ich woli :)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5037
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Luźno o filmie

Post autor: Pquelim »

no tak, to już pryncypia - wolność artystyczna (wkładanie sobie krzyża do waginy jest okej i spełnia wszystkie wymogi), wolność twórcza, liberalizm w Sztuce jest immanentną cechą wolności, ale co mi tam, po co nam.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6351
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Luźno o filmie

Post autor: Voo »

No i jeszcze jestem ciekaw jak to będzie "liczone" :)

Wiecie, ludzie będą się musieli otwarcie identyfikować. Może nawet będą to robić "na niby" bo będzie łatwiej o zatrudnienie (trochę jak w różnych komediach gdzie faceci udają geja w różnym celu).

Trzeba to będzie spisywać i przedstawiać do jakiejś weryfikacji. Nie no, komedia :)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3517
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Luźno o filmie

Post autor: Gregor »

peterpan pisze:Kodeks haysa, mówi wam to coś? Historia powtarza się farsą.

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka
Pewnie tak, za X lat młodzi gniewni filmowcy się zbuntują przeciw narzuconym zasadom i będą nowe lata 70 w kinie. Szkoda, że przed tym będzie trochę szurania po dnie.

Może chociaż degeneraci z Hollywoodu będą mieli mniej hajsu na kokainę i gwałty.

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7365
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Luźno o filmie

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Kogoś jeszcze jakieś Oskary obchodzą? Ostatni raz w kinie byłem na Star Treku...
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Luźno o filmie

Post autor: ThimGrim »

Ja jebie, zmiana dotyczy jednej kategorii oscarowej. Jednej! A tu teksty o wolności i krzyżu w waginie. Chyba trochę przesadzacie. Nikt nikomu nie zabrania kręcić filmów takich, jakie chce, najwyżej nie dostanie za niego Oscara za najlepszy film.

Poza tym, jak napisano na stronie Oscarów, film ma spełniać JEDEN warunek z A, jeden z B, oba z C i ten jeden w D., a nie wszystkie naraz. Czyli taki Joker z automatu spełnia warunek A, w B - może mieli czarnego do robienia kawy, a dalsze wymogi już olewam, bo żeby ich nie spełnić trzeba chyba być z Konfederacji...

edit: acha, a samych standardów ma spełnić dwa z czterech. czyli w ogóle wystarczy ten koleś do robienia kawy. A wytyczne będą obowiązywać od 2024 roku.
Ostatnio zmieniony 11 września 2020, o 07:56 przez ThimGrim, łącznie zmieniany 2 razy.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7452
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Luźno o filmie

Post autor: Crowley »

Pquelim pisze:(wkładanie sobie krzyża do waginy jest okej i spełnia wszystkie wymogi)
Masz coś do Egzorcysty? :P

Ja czekam na parytety dla białych, grubych i niskich (jednocześnie) ludzi w NBA. Wyczuwam tam swoją szansę. W końcu to nie moja wina, że miałem w życiu gorszy start od LeBrona.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2197
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Luźno o filmie

Post autor: peterpan »

Ja urodziłem się w ciele multimilionera. Uważam, że jest tam niedostateczna reprezentacja ludzi z urodzenia biednych

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4986
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Luźno o filmie

Post autor: Zolt »

A ja się zastanawiam, jak to jest do przeprowadzenia w holyłódzie, gdzie wszyscy od kamerzystów do gościa co podaje kawę są w związkach zawodowych i dostają filmy z przydziału.

Jedna kategoria dla pokazania jacy to ludzie z gildii są światowi i nowocześni. Łohoho.

Nie mówiąc już o tym, kto się przejmuje Oscarami :D
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1867
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Luźno o filmie

Post autor: Ptaszor »

ThimGrim +1
Przecież nigdzie nie jest napisane, że trzeba spełniać wszystkie warunki. Poza tym Oscary chyba nikogo nie obchodzą jak Hollywood, jedne z najlepszych filmów i tak są od lat pomijane w tych nagrodach.

Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Luźno o filmie

Post autor: ThimGrim »

Pierwszy
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
ODPOWIEDZ