Cyberpunk 2077

... czyli wszystko o grach, konsolach i ustawkami na gry online

Moderatorzy: Zolt, boncek

zodi
Kofan Annan
Posty: 2605
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: zodi »

Jestem niepolakiem i wciąż się zastanawiałem - nie gdzie, ale czy :]
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: ThimGrim »

Ja na gogu bo DRM free! Czy jakoś tak. Wrota Baldula 3 też.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7367
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ja nie kupuję... Wystarczy, że kupiłem Wieśka. Najpierw trzeba mieć sprzęt, który to w sensownych detalach pociągnie. Raczej preferowałbym Steam, chociaż pewnie lepiej na GOGu.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7458
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: Crowley »

LLothar pisze:Tej, Wy kupujecie Cyberpunka na GOGu czy Steam?
Na promocji.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3519
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: Gregor »

Jak kupię nowy komputer za rok to się zobaczy

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4989
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: Zolt »

Crowley pisze:
LLothar pisze:Tej, Wy kupujecie Cyberpunka na GOGu czy Steam?
Na promocji.
This. Jak już wyjdą patche i gra będzie stabilna i cała ;)
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1870
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: Ptaszor »

Ja kupuję na GOG-u, bo mam słabe łącze. I czuję się jak szczeniak, bo kolejność zadań wygląda mniej więcej tak:

1.) kup grę na GOG
2.) idź do kolegi z szybszym łączem, żeby ściągnął ci pliki instalacyjne (DRM free, bejbi)
3.) skopiuj pliki na pendrive
4.) zainstaluj grę na swoim PC
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: Counterman »

Zolt pisze:
Crowley pisze:
LLothar pisze:Tej, Wy kupujecie Cyberpunka na GOGu czy Steam?
Na promocji.
This. Jak już wyjdą patche i gra będzie stabilna i cała ;)
Ja takowoż.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: Piccolo »

LLothar pisze:Tej, Wy kupujecie Cyberpunka na GOGu czy Steam?
Pewnie na GOGu ale raczej nie na premierę. Dalej jestem Balls Deep w Wiedźminie 3 (wiem, wstyd po tylu latach) więc najpierw chcę skończyć wreszcie to (dobrze, że od 14 grudnia wjeżdża długi urlop) a potem usiądę do Cyberpunka
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Mithrandir
zielony
Posty: 294
Rejestracja: 5 maja 2014, o 14:36

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: Mithrandir »

ups...
Gamespot 7/10
pal licho bugi, kiedyś pewnie poprawią, ale tak jak się obawiałem, wygląda na to, że brak tej grze duszy, czyli mimo gotowego świata to bardziej Watch Dogs niż RDR.
it's hard to get into Cyberpunk 2077's world in general. So much of it is superficial set dressing, and there's so much happening all around you--ads going off at all times, gunfights breaking out in the streets, texts coming in about cars you'll never buy--that a lot of the game feels superfluous.
Szkoda. W sumie to była jedyna od lat gra, na którą czekałem z nadzieją, że mnie autentycznie wciągnie (acz fakt, z każdym zwiastunem coraz mniejszą). No cóż, patrząc na takie Baldur's Gate 3 wygląda na to, że z emerytury już nie wrócę :)
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5578
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: LLothar »

A to juz zeszlo embargo? W kazdym razie widze na Metacritic jest duzo lepiej - https://www.metacritic.com/game/pc/cyberpunk-2077

Kiedy gra ma taki wielki hajp, to zawsze patrze na te wszystkie recenzje przez palce, bo albo recenzent sie zasugerowal, ze to jest super mega hiper, albo recenzent ma ochote poplynac pod prad. A sama gra sie w tym wszystkim gubi.
Awatar użytkownika
Mithrandir
zielony
Posty: 294
Rejestracja: 5 maja 2014, o 14:36

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: Mithrandir »

Faktycznie, moze nie jest tak źle :) No to trzeba poczekać na opinie graczy i moze jednak bedzie warto zapolować na jakiegos mocnego RTXa ;)
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4324
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: Turtles »

Dael ogrywa już od tygodnia to czekam aż będzie mógł coś pisnac
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: DaeL »

Już mogę mówić. Embargo zeszło wczoraj wieczorem.

W skrócie:
1. Na początku gra byłą w stanie fatalnym. Poziom bugów jak w Mass Effect Andromeda. Zrobili wielkiego patcha w czwartek, jest już dużo lepiej, ale bugi są.
2. Miasto jest cudowne, to znaczy ma odrobinę wypełniaczy w stylu GTA, ale powiedziałbym, że przynajmniej jego połowa daje takie widoczki, jakich nigdzie indziej nie zobaczycie. Zwłaszcza w nocy. Po prostu atakuje zmysły.
3. Świetne są pogaduchy ludzi na ulicy. To znaczy w końcu się opatrzą i będą powtarzać, ale przez dobre kilkanaście godzin zrywa to po prostu szczękę.
4. Fabuła jest cymes. Absolutny cymes, główny quest to mistrzostwo storytellingu w stylu CDA.
5. Strzelanie i walkę bronią białą zrobili doskonale. Potrzeba przede wszystkim własnych umiejętności, ale erpegowe skille i implanty też baaaaaardzo mocno wypływają na rozgrywkę. W recenzji napisałem, że żaden innym RPG/FPS nie ma tu startu i zdanie to podtrzymuję.
6. Hackowanie jest OK. Minigierka średnia, ale możliwość wpuszczania wirusów w trakcie walki fajowa.
7. Skradanie jest słabe. W zasadzie możliwe dopiero w drugiej połowie gry, ze względu na brak odpowiednich skilli i implantów. Plus - bardzo często skradankę psują bugi (ktoś może was dostrzec zza ściany).
8. Gra jest krótka w porównaniu do Wiedźmina 3 czy GTA. Skończyłem główny quest i część side-questów w 43 godziny. Ranafe skończyła główny quest i wszystkie side-questy w 50 godzin. Zostają kontrakty i wydarzenia losowe (napady na sklepy, strzelaniny gangów, wezwania od policji, zbieranie różnych pierdółek - to zapewni zabawę na może 20-30 godzin, jeśli ktoś chce naprawdę zobaczyć wszystko, co gra przygotowała). Główny quest nie ma wysokich wymagań dotyczących poziomu doświadczenia. Więc na serio można zasuwać do przodu i nie oglądać się za bardzo na rozwój postaci.

Po więcej zapraszam do CDA za tydzień. Recka wyszła na 11 stron :D
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 608
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: Alexandretta »

No dobra, zachęciłeś mnie. O bugi się akurat nie martwię, bo wiem że będą je łatać tak szybko jak się da.
Za to cieszy mnie fakt, że wątek główny jest w miarę krótki, bo o to miałam lekkie obawy. Takiego Wieśmina 3 na przykład nie udało mi się ukończyć (dotarłam ledwie do Czerwonego Barona - wiem, wstyd, ale wielkość tej gry mnie po prostu przerosła), więc może tu pójdzie lepiej. No i nie znoszę walki wręcz, więc fakt że strzelanie w Cyberpunku wyszło dobrze też mnie cieszy.
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: DaeL »

Jutro schodzi embargo na wideo, więc chyba wrzucimy parę klipów nagranych przeze mnie i Ranafe, to zobaczycie jak to wygląda w praktyce (to znaczy przede wszystkim walka, bo questów nie chcemy spoilerować, więc będą tylko króciutkie fragmenty). Natomiast główny wątek pędzi do przodu naprawdę cholernie szybko. Aż za szybko momentami, aż czuć, że pierwotnie tam miały być jakieś rzeczy, które ostatecznie zostały wycięte. Ale nie będę narzekał, bo grało się fajnie. I rzeczywiście, jeśli będą wchodzić kolejne patche i DLC, to gra z czasem będzie się robić coraz lepsza.
(choć - spoiler - na tym etapie na pewno 10/10 bym nie dał)
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1870
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: Ptaszor »

Muszę zapytać: czy gdzieś w Night City nie pojawia się portal, z którego wyskakuje zielonooka, szarowłosa dziewczyna z mieczem na plecach?

A poważnie: o błędy się nie boję, naprawią, podobnie było z Dzikim Gonem. Pytanie, czy jest jakiś quest, o którym będzie się mówić, że jest Krwawym Baronem "Cyberpunka"?
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: DaeL »

Portalu nie dostrzegłem :) Jest parę drobiazgów i śmiesznostek, na przykład nawiązanie do Glados w jednej z misji pobocznych, ale takich rzeczy nie ma. Błędy jednak większe niż miał Wiedźmin na starcie.

A odpowiadając na Twoje pytanie o Krwawego Barona - powiedziałbym że historia Johnny'ego Silverhanda (czyli część głównego wątku) ma w sobie coś z tamtej opowieści i trochę targa za duszę pod koniec gry. I generalnie większość postaci jakie poznajesz okazuje się być głęboko nieszczęśliwa, mieć jakieś traumy.

Aha, no i myślę, że ludzie będą jednak przeżywać śmierć
Spoiler:
Jackiego. Cholera, pokazali to w trailerze, ale w grze Jackie jest tak sympatyczną postacią, na domiar złego masz z nim tuż przed spapraną akcją pogaduchę o wyrywaniu się z dołów Night City...
i to po prostu boli jak umiera, i siedzi w człowieku jeszcze przez jakiś czas.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Mithrandir
zielony
Posty: 294
Rejestracja: 5 maja 2014, o 14:36

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: Mithrandir »

do jasnej i ciasnej Dael, weź to ospojleruj...
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: DaeL »

Ale tu nie ma spoilerów.
Spoiler:
Śmierć Jackiego była w trailerze z 2019.
Dobra, niech Wam będzie. Nie wiem, czy robicie sobie jaja, ale taguję.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: Halaster »

Nie po to człowiek nie ogląda trailerów od 7 lat żeby v teraz czytać o śmierci jakiegoś bohatera :P
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: DaeL »

Jeśli ktoś chce zobaczyć, to na FB CD-Action są fragmenty gameplayu zrobione przeze mnie i Ranafe. Ja gram netrunnerem/solo (facetem) czyli mieszam hackowanie z walką, Ranafe gra solo (facetką) czyli tylko walczy.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: Pquelim »

dajże linka człowiekku
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: DaeL »

CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5578
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: LLothar »

Polska wersja jezykowa zbila mnie z tropu ;). Nie wiem, jakos imersje mi to psuje - ze niby Night City to jakas postapokaliptyczna Bydgoszcz?
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: Counterman »

To graj po norwesku. :D
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7367
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: Matthias[Wlkp] »

LLothar pisze:Polska wersja jezykowa zbila mnie z tropu ;). Nie wiem, jakos imersje mi to psuje - ze niby Night City to jakas postapokaliptyczna Bydgoszcz?
O Panie! Zobacz sobie, jaką historię ma Observer :D
Awatar użytkownika
Mithrandir
zielony
Posty: 294
Rejestracja: 5 maja 2014, o 14:36

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: Mithrandir »

Dael - na jakim sprzęcie i ustawieniach to nagrywaliście?
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1870
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: Ptaszor »

Mnie od polskiej wersji językowej odrzucił "gameplay trailer", po angielsku brzmiał znacznie lepiej. Ponoć Kijanu wypada słabo "aktorsko" w dubbingu Silverhenda. Umówmy się: Kijanu nigdy dobrym aktorem nie był, ale to Kijanu!

Dzięki, DaeL! Mam tyle pytań i pewnie nie dowiem się, póki nie zagram, ale spróbuję raz jeszcze: czy miałeś wrażenie, że męska lub żeńska wersja była tą defautlową? Marcin Blacha twierdził, że w jego głowie V była kobietą, a wersję męską niejako dopisywali. Pytam, bo zastanawiam się nad wyborem płci żeńskiej właśnie.

A z tymi wymaganiami sprzętowymi to interesująca sprawa w grach z otwartym światem. Ostatnio, po 5 latach od premiery, udało mi się odpalić Wiedźmina 3 na ustawieniach ultra, z maksymalną gęstością zaludnienia. I dopiero teraz zdałem sobie sprawę jakie kolosalne miało to znaczenie. Ileż przypadkowych rozmów NPC-ów mnie ominęło! Stałem i przysłuchiwałem się jak stalker co mówią ludzie, aż jakiś szlachcic w Novigradzie zwrócił mi uwagę, żeby się jednak nie gapić, bo nahajem kultury nauczy.
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: DaeL »

Ptaszor pisze:czy miałeś wrażenie, że męska lub żeńska wersja była tą defautlową?
Nie. No, może w jednym momencie tylko. Grałem jako V - mężczyzna. W jednym z questów trzeba uzyskać informacje od "lalki", czyli prostytutki. Przy wejściu do domu publicznego robią skan mózgu, żeby dobrać idealnego partnera/partnerkę. Dostajesz dwie osoby - mężczyznę i kobietę, co jest niby wyjaśnione w ten sposób, że siedzi też w Tobie Johnny. Ale Johnny jest hetero. Więc to ma sens tylko gdyby facet V był gejem, albo defaultowa była V-kobieta hetero... I tu się absolutnie kończy wszystko, co umożliwia takie twierdzenie. Poza tym męski V nie był dyskryminowany :)
Mithrandir pisze:Dael - na jakim sprzęcie i ustawieniach to nagrywaliście?
Ja: Ryzen 5 2600, GTX 1660 Ti, 16 GB RAM, SSD NVME
Ranafe: jakiś topowy procek intela, RTX 3070, 32 GB RAM, SSD NVME

Ja grałem w 1080p w wysokich, Ranafe w 1440p w ultra z ray tracingiem ustawionym na wysokie.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: DaeL »

Dobra, chciałbym jeszcze raz odpowiedzieć na to pytanie o quest o porównywalnej mocy co Krwawy Baron. No więc jest coś mocniejszego. Ajajajaj... na serio mocniejszego. Taki quest, że ręka drży na myszce. Ale tak go cholernie schowali... zaczyna się mega niepozornie, od durnego kontraktu na zabójstwo i pewnie 90% ludzi przegapi.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5578
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: LLothar »

Pogralem sobie z 2h i powiem tak - bugow na razie nie widzialem jakos duzo. Jedynie zwloki pod kontenerem, ze nie moge sobie ich obrabowac i tyle. Poza tym jestem pozytywnie zaskoczony. Mam 35-50 FPS w Ray Tracing Medium na mobilnym RTX 2070
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: ThimGrim »

Ja miałem tylko small/medium/large? Czy było coś jeszcze? I tak chcę rżnąć tylko dziwki, więc chuj z tym.
Obrazek
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7367
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: Matthias[Wlkp] »

A nie można zrobić sobie teleskopowego?
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5578
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: LLothar »

Dobra, odhaczylem jeszcze kilka godzin. Z rzeczy niepowiedzianych w recenzjach:
- crafting jest imho zupelnie zepsuty. Nie ma do niego zadnego tutoriala, jest niejasne jak to tak naprawde dziala i skad brac czesci.
- Glowny quest "goni" gracza, tj. co chwila jest "tej, czekam na Ciebie tutaj i tutaj, chodz predko". Nie bylo dla mnie z poczatku jasne, ze to sobie moge po prostu zupelnie zignorowac. Nawet jak jakis boss mafii czeka w zaparkowanym aucie, to sobie moze czekac dniami i nocami.
- Kwestia ubran jest irytujaca - sklepy maja mocno ograniczony wybor, i trzeba miedzy nimi jezdzic, zeby cos znalezc ciekawego

Jeszcze sie caly czas zastanawiam - da sie smigac na gorze po tych wszystkich wiezowcach? DaeL?

edit: Jakbym robil postac jeszcze raz, to bym zaznaczyl genitalia "brak", czyli permanentne gacie. Wszystko fajnie, ale nie trzeba genitaliami swiecic za kazdym razem, jak zmieniam spodnie.
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: DaeL »

LLothar pisze:Jeszcze sie caly czas zastanawiam - da sie smigac na gorze po tych wszystkich wiezowcach? DaeL?
W kilku miejscach tak. Czy wszędzie? Nie wiem. Na pewno questy Cię tam nie zabiorą. Ale muszę to bydlakom oddać, że jak sobie zrobiłem implant pozwalający na podwójne skoki, to nagle okazało się, że mogę włazić w pewne wcześniej niedostępne miejsca.

Z głównym questem się zgadzam. Nie dość, że strasznie człowieka pogania, to koniec końców jest zaskakująco krótki (w porównaniu z W3). Trzeba czynić celowy wysiłek i zmieniać domyślny quest, żeby nie przegapić połowy gry. A wydaje mi się, że można CP2077 skończyć nie odwiedziwszy wszystkich dzielnic Night City!
LLothar pisze:- Kwestia ubran jest irytujaca - sklepy maja mocno ograniczony wybor, i trzeba miedzy nimi jezdzic, zeby cos znalezc ciekawego
Nope! To znaczy i tak, i nie. Owszem, wybór jest ograniczony i na straganie w Badlands dostaniesz inny styl niż w sklepie w Corpo Plazie. ALE... asortyment jest uzależniony od twojej reputacji (po angielsku Street Cred). Co kilka poziomów reputacji ilość towaru w sklepach się powiększa. Zerknij sobie zresztą na perki przy reputacji, bo tam jest więcej niespodzianek.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 608
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: Alexandretta »

Ja się z zakupem pewnie chwilę wstrzymam, żeby połatali trochę. Natomiast luby już ogrywa i mu się podoba, nawet jakiegoś easter egga znalazł.
Pomijając jednak samą grę, mamy wersję fizyczną z przedsprzedaży i jakiejś promocji, czyli na bogato. Pudełko z grą, jak to pudełko. Za to w środku jest mapa miasta, a kod dali na karcie typu karta dostępu. Fajny bajer. Do tego steelbook, pocztówki, naklejki i breloczek - wszystko widać że solidnie wykonane, nie ma nic na odwal. Ale największe wrażenie zrobił na nas Oficjalny Kompletny Poradnik - to nawet nie jest książka, tylko wielka księga. I chyba jest w niej wszystko - od opisu świata, poprzez pełną solucję (łącznie z rozrysowanym schematem questów, więc wiadomo co z czego wynika), zestawienie dostępnych broni, aut aż po przykładowe buildy. Kilkaset stron naprawdę solidnie przygotowanego materiału. ktoś włożył w to wszystko naprawdę ogrom pracy.
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: ThimGrim »

Matthias[Wlkp] pisze:A nie można zrobić sobie teleskopowego?
No właśnie. Niby wszędzie wszczepy, a pyty ołowianej nie ma.

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5578
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: LLothar »

DaeL pisze:Co kilka poziomów reputacji ilość towaru w sklepach się powiększa. Zerknij sobie zresztą na perki przy reputacji, bo tam jest więcej niespodzianek.
O, dobrze wiedziec. Na razie jestem caly czas na prologu, wiec bardzo wczesnie.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5578
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: LLothar »

Uojezusicku, ale na reddicie jest biadolenie ;). Ze nie ma fryzjera w grze, ze nie ma metra, ze nie ma customizacji mieszkania, itp itd.

Tak jak najpierw byla fala hejtu na Gamespot, ze recenzja napisana po graniu na szybko tylko 30h, to teraz, jak tylko gra wyszla, jest biadolenie, ze to, ze tamto, ze oszukalimje itd ;)
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: Piccolo »

Mithrandir pisze:ups...
Gamespot 7/10
Szkoda. W sumie to była jedyna od lat gra, na którą czekałem z nadzieją, że mnie autentycznie wciągnie (acz fakt, z każdym zwiastunem coraz mniejszą). No cóż, patrząc na takie Baldur's Gate 3 wygląda na to, że z emerytury już nie wrócę :)
Z tej recenzji w sumie internet miał trochę bekę. Nie dziwię się jeśli recenzentka później w filmiku, gdzie streszcza swoją recenzję, stwierdza, że nie chciało jej się robić tych wszystkich rzeczy, które można robić w Night City, nie interesowało jej to, więc dla niej to jest wada gry.
Trochę jak recenzować Yakuzę i narzekać na cholerę tyle rzeczy jest w mieście do robienia jak jej się tego nie chce robić. No troszkę bez sensu takie "wady".
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5578
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: LLothar »

Wiesz Piccolo, i tak i nie. Jakby te questy poboczne byly "zbierz 5 zielonych trampkow lewych" itp, to tez by mi sie nie chcialo ich robic. Moze dla niej ten caly swiat to nuda.

Pamietajmy, ze recenzja nie ma byc obiektywna, ale subiektywna. Oczywiscie, pisanie recenzji Civ V, ze 1/10, bo nie lubie strategii mija sie z celem, ale ogolnie ocena w duzej mierze zalezy od preferencji recenzenta i jest to normalne.
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: Piccolo »

LLothar pisze:Wiesz Piccolo, i tak i nie. Jakby te questy poboczne byly "zbierz 5 zielonych trampkow lewych" itp, to tez by mi sie nie chcialo ich robic. Moze dla niej ten caly swiat to nuda.

Pamietajmy, ze recenzja nie ma byc obiektywna, ale subiektywna. Oczywiscie, pisanie recenzji Civ V, ze 1/10, bo nie lubie strategii mija sie z celem, ale ogolnie ocena w duzej mierze zalezy od preferencji recenzenta i jest to normalne.
Tyle, że jej nie tyle o questy chodziło co o mnóstwo różnych rzeczy, które możesz, ale absolutnie nie musisz, robić w Cyberpunku. Ja absolutnie się zgadzam, że to ma być subiektywna opinia, ale dla mnie stwierdzenie, że świat ma za dużo rzeczy do robienia, które się recenzentce nie podobały to jak narzekanie, że po co w GTA można się bawić w Taksówkarza jak mi się nie chce i w ogóle głupie to. Albo obniżać ocenę Wiedźminowi bo nie lubię Gwinta.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5578
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: LLothar »

Ha, dzisiaj się dowiedziałem, że DaeL dał dobrą ocenę w recenzji bo jest opłacany przez CDPR.

Chyba zmienię opinię na temat reddita, bo tego bólu dupy nie da się wytrzymać. Zero tematów o grze, ale tak 50/50 "oszukalimję" i żarciki typu studzienki kanalizacyjne są podpisane DIN400, a to norma do 12.5 tony, a powinny być mocniejsze używane, czy też że jest bug w rozmiarach penisa, bo nawet mały jest dużo większy od mojego.

Najnowszy "problem" to AI pojazdów, a raczej brak, bo się korkują ulice jak je zastawisz. Straszne. Teraz ktoś odkrył, że nie ma żadnych mini gierek do grania na automatach.

A ja mam odhaczone ~9h chyba, poznałem kijankę, bawię się przednio. Zrozumiałem już nawet jak crafting działa, który okazuje się wcale nie zepsuty, tylko słabo wyjaśniony. No ale teraz wszyscy się oburzają, że Cyberpunk to nie symulator życia i ciężko znaleźć info na ten temat.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
Yankes
prof. Miodek
Posty: 605
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:06

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: Yankes »

Za duzo hype jest szkodliwe dla zdrowia, blizzard sie na tym niezle przejechal jak zamiast Diablo4 oglosil Diablo: immortal i wszyscy go zjechali, tak jakby zabil im matke.

[ps]

poza tym jakby jeszcze sie wstrzymali z wypuszeniem gry by dociagnac wszystkie niedorobiki to tez ludzie by sie pluli, tak zle i tak nie dobrze :>
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2197
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: peterpan »

Dzisiaj pogralem dzisiaj 2 godziny. Gram na ps4 Slim. Trochę glichy graficznych w cutscenkach. Zrobiłem sobie godzinną przerwę. Gra zaczęła się aktualizować z 1.02 do 1.04 ;) Ale zaczyna się fajnie. Czekam aż zobaczę to rzekomo puste miasto ;)

Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5578
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: LLothar »

O, a propos bugów, że CDPR powinien był się wstrzymać z wypuszczaniem. Dla mnie odpowiedź jest taka, że klient też się może wstrzymać z zakupem ;).

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5578
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: LLothar »

peterpan pisze:Dzisiaj pogralem dzisiaj 2 godziny. Gram na ps4 Slim. Trochę glichy graficznych w cutscenkach. Zrobiłem sobie godzinną przerwę. Gra zaczęła się aktualizować z 1.02 do 1.04 ;) Ale zaczyna się fajnie. Czekam aż zobaczę to rzekomo puste miasto ;)

Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka
Zdaj mały raport potem jakbyś mógł, bo niektórzy twierdzą że na konsolach nie da się grać.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: ThimGrim »

Na giełdzie CD Projekt miał spaść o 27%, coś jest na rzeczy. Gra na pewno nie zasługuje na srogie baty i oceny 1 czy 2, więc to bym wpisał w trollerkę z automatu. Ale z drugiej strony nie ma w niej jakieś dozy innowacyjności, której się wszyscy spodziewali. No i pewnie gra powinna była wyjść wcześniej, może nawet z rok wcześniej. Fabularnie natomiast jestem pewien, że w ogóle nie ma się czego czepić.

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5578
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: LLothar »

Taki paradoks - nikt w "recenzjach" spolecznosci nie wspomina o super historii itp, bo to "oczywiste" i sie skupiaja na niedociagnieciach.

Dla mnie kategorii bledow jest kilka.

Prawdziwe bledy:
- bugi
- problemy z wydajnoscia na konsolach

I z tego co widze jest to naprawiane naprawde szybko. Dzisiaj kolejny patch wyszedl i niektorzy raportuja dodatkowe 10 FPSow.

Minusy:
- slabe AI pojazdow
- slabe prowadzenie pojazdow
- Policja zachowuje sie dosc prymitywnie (znika prawie od razu)

Czy mozna to patchem naprawic? Jak najbardziej, ale spodziewalbym sie takowego za miesiac-trzy

I teraz jest kategoria biadolenie:
- brak fryzjera
- brak zmiany makujazu czy lakieru do paznokci
- brak metra
- brak customizacji mieszkania
- brak mozliwosci grania na automatach

i wszystkie tego typu rzeczy, ktore na rozgrywke nie maja zadnego wplywu.

Stad tez ludzie, ktorzy oceniaja gre jako gre, daja srednio 9/10, a ludzie oceniajacy gre w kontrascie do swoich oczekiwan daja 6/10.

CDPR sprawdzil, ze 80% czasu to questy, 10% zwiedzanie miasta, 5% jezdzenie autem, 5% customizacja i tak tez przydzielono moce tworcze. Tzn nie wiem, ze tak bylo, tylko to po prostu tak wyglada. Czy naprawde warto by obciac 3 questy poboczne, zeby dalo sie grac w jakas prymitywna gierke na automacie? No chyba nie...

Na to wszystko jest gigantyczne pole do popisu jezeli chodzi o DLC - nie trzeba bedzie wlozyc duzo pracy zeby zrobic calkiem spory dodatek, bo cale miasto juz jest. Na upartego moga z tego zrobic dojna krowe niczym The Sims.
ODPOWIEDZ