Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

... czyli wszystko o grach, konsolach i ustawkami na gry online

Moderatorzy: Zolt, boncek

Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: boncek »

W eshopie jest spora obniżka Capcomu, z tej okazji kupiłem Resident Evil: Revelations. Jak na razie jestem pod wrażeniem. Raz, że gra wygląda świetnie, a dwa że misje na statku mają świetny klimat.

Btw. czytałem pierwsze recenzje nowego 3dsa. Po pierwsze 3D faktycznie jest teraz lepsze, bo kamerka śledzi naszą twarz w obrębie 90 stopni, dzięki czemu nie traci się tak łatwo głębi (co jest upierdliwe zwłaszcza w przypadku gier akcji). Po drugie nowy drążek po prawej stronie jest skuteczny, ale mało precyzyjny.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: boncek »

Jest już Minecraft na Vitę. Ktoś dał ciała w Sony, bo dzięki glitchowi można ją i wersję PS3 pobrać za darmo. ;)
http://savygamer.co.uk/2014/10/15/minec ... vita-free/

Mnie teoretycznie też się udało, aczkolwiek nie mam pod ręką Vity, żeby to sprawdzić.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: boncek »

http://www.nintendo.pl/news/oferta-bonu ... zime-2014/

OMG!! XD Normalnie coraz bardziej lubię tych Czechów z polskiego Ninny. ;)

Teraz tylko nie wiem czy wziąć Zeldę czy Mario Golf. :P

EDIT - Damn, wydaje mi się, że rejestrowałem już konsolę, ale sprawdzę po powrocie i dam znać.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: boncek »

Niestety, zarejestrowałem konsolę w kwietniu i dupa. :< Rada na przyszłość - nie rejestrować kodów.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: boncek »

Minecraft na Vitę to zło! :D Prawie każdą wolną minutę w ten weekend poświęciłem na ulepszanie swojego condo. ;P Nie da się ukryć, że Minecraft może być w końcu tym na co Vita od dawna czekała - system sellerem z krwi i kości.

Choć gra ma minusy. Biorąc pod uwagę, że jest to port wersji PS3 przeniesiony niemalże w 1:1 (brakuje volumetric fog i kilku efektów) brakuje solidnego potraktowania dotyku. Aż się prosi o przenoszenie przedmiotów palcem, tymczasem musimy posiłkować się niewygodnym kursorem. Jedynie wybór przedmiotów, które mamy "na sobie" jest wspomagany dotykiem, co tym bardziej denerwuje bo uzmysławia nam jak wygodniej dałoby się grać (wybór palcem miecza jest 10x wygodniejszy, niż mielenie krzyżakiem z lewej do prawej) gdyby menusy zostały przepracowane dla wersji na Vitę. Dodatkowo skalowanie HUDa dotyczy tylko tego głównego, wszystkie inne są po prostu strasznie małe i czasem ciężko odróżnić jeden blok czegoś od drugiego.

Dodam jeszcze, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom gra nie chodzi w natywnej rozdzielczości, aczkolwiek różnica jest niewielka. Niestety skalowane są też menusy, przez co wszystko jest lekko rozmyte.

Poza tym to ciągle pełnokrwisty Minecraft ze wszystkimi ficzerami jakie oferuje wersja PS3.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: boncek »

Przy okazji premiery PS TV Vita dostała trochę nowego softu, m.in. Network Media Player, który w teorii pozwala na streaming wideo. Piszę w teorii, bo w praktyce bardzo nędzne jest wsparcie formatów. Oczywiście pewnie można transkodować, ale z drugiej strony po co, jak np. Netia Player czyta wszystko jak leci.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: boncek »

Majora's Mask na 3dsie!! <3 <3 <3
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: boncek »

Kiedy zdałem sobie sprawę, że od kilku ostatnich dni, każdą wolną chwilę spędzałem na budowie "metra" w Minecrafcie (wiecie, kolejki napędzanej złotymi torami, od lewej strony mapy do prawej), to zacząłem się zastanawiać czy aby na pewno mam na to czas. :P :D Albo inaczej - czy chcę na to te skrawki wolnego czasu jaki mam aktualnie poświęcać.

Na szczęście z odsieczą przyszedł dłuuuuugo wyczekiwany przeze mnie Shovel Knight i.. jestem zachwycony. :D Chociaż sporo się wkurwiam, bo raz po raz padam trupem (i tracę cenne złoto) niestety. Ale nie ma tutaj niezasłużonej śmierci, gra jest po prostu wymagająca. Z drugiej strony system checkpointów jest dość gęsty, więc nigdy jakoś bardzo nas gra nie cofa. No i nie ma żyć, więc można tłuc level, aż się uda (choć jak pisałem, tracimy wtedy kasę, którą nie zawsze uda nam się odzyskać).

Jak macie 3DSa lub WiiU to polecam baaaardzo. Jest też chyba na Steamie. W ogóle na 3DSie gra wygląda świetnie, bo bardzo umiejętnie korzysta z głębi.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dogy
Konsolowiec
Posty: 894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 20:40

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: Dogy »

Mnie tylko odstraszyła cena... 60zł to jednak dużo dość, mam nadzieje ,że wytrzymam do obniżki.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: boncek »

Ona generalnie jest dość droga, plus niestety mamy tradycyjny przelicznik 15$=15€. :/ Nawet na Steamie tyle kosztuje. Najtaniej jest ją po prostu kupić na ich stronie, za 15$ DRM free, choć to ciągle jest +- 50zł. Inna rzecz, że ja sobie generalnie grania w nią na PC nie wyobrażam. :P

edit - jeszcze z marszu kupiłem Rogue Legacy na PSNie (cross-but Vita/PS3/PS4) za 20 zł. ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
Dogy
Konsolowiec
Posty: 894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 20:40

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: Dogy »

Rogue Legacy mnie bardzo kusiło, ale na 100% prędzej czy później wpadnie w Ps+ :P
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: boncek »

Też o tym myślałem przy zakupie, ale stwierdziłem, że co tam, 20zł przeżyję. :P Tym bardziej, że sporo dobrego nasłuchałem się o niej w Beyond.

Teraz zastanawiam się nad kupnem jakichś klasyków Segi, bo ponoć świetnie wykorzystali 3D, no i porty są spod klawiatur M2 więc wiadomo. Może Sonic pierwszy, zobaczę jeszcze. I tak pewnie czasu nie znajdę na przejście. :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: Piccolo »

Ja z taką sprawą.
Myślę sobie nad kupnem Nintendo DSa (nie 3DSa, nie stać mnie :P) i mam następujące pytania bo się znacie :D.
- jaki model?
Wiem, że DSów wyszło kilka, obok zwykłego jest lite, jest 2DS jes DScośtamcośtam... czym się różnią i który najlepiej teraz brać :D?
- tak w ogóle jakie gry są na DSa dla których warto tego handhelda kupić (wiem o Laytona i oczywiście wiem, że jest tam, co najmniej, kilka gier mario ale co jeszcze)?
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: boncek »

2ds to jest 3ds bez 3d. Jak chcesz dsa to bierz dsi lub ds xl. Wiem, że to jest zamotane, ale niestety Nintendo nie bardzo myśli nad nazewnictwem swoich konsol. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: Piccolo »

A dlaczego akurat DSXL czy DSI a nie DSLite :D?
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: boncek »

Bo to są najnowsze wersje tegoż systemu z lepszym podświetleniem i chyba nowszymi ekranami. Ob mają też obsługę dsiware, a jest tam kilka fajnych gier z tego co pamiętam. Dodatkowo DS XL ma znacznie większe ekrany. Z drugiej strony nie mają obsługi GBA, ale nie wiem czy to dla Ciebie istotne.
Obrazek
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: Piccolo »

Ok, to są całkiem dobre argumenty :D.
Ciężko na razie znaleźć wiele sztuk na allegro ale będę monitorował :D.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: Sobies »

A nie chcesz może Vity kupić? :)
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: boncek »

Ja pierdzielę, jak ten SP z backlitem trzyma cenę. Za mniej niż trzy stówy się nie kupi. W sumie to zacząłem się zastanawiać nad kupnem ds lite'a. Wszystko przez FF VI, w którego zacząłem grać na Micro, ale wolałbym na czymś większym.
Obrazek
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: Piccolo »

To jest coś mniejszego od DS Lite 0_0? Mi się już jego ekraniki strasznie małe wydają :P.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: boncek »

Micro ma ekran 2" chyba, ds lite trochę ponad 3".

Sqp, jeśli zastanawiasz się nad 3dsem to bierz ten model:
http://m.store.nintendo.co.uk/new-ninte ... 70029.html

Sam bym wziął, ale mam już 3dsa xl i nie bardzo widzę sens przesiadki na "new".
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: boncek »

Kupiłem wczoraj Danganronpę. Trochę teraz żałuję, że w pierwszej fali wyprzedaży styczniowych nie wziąłem dwójki, ale pewnie pojawi się jeszcze w wyprzedaży prędzej czy później.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: boncek »

phpBB [video]

Kupiłem! :D Kurier ma być w piątek.

Miałem nie brać, bo po co, mam już 3DSa XL, ale jak to w życiu bywa wygrały emocje. Po prostu wstałem rano i stwierdziłem, że kurwa należy mi się, a co! :D A, że zawsze chciałem mieć limitkę z Zeldą, to wiadomo, okazja idealna. ;) Co ciekawe w UK zniknęły po chyba 30 minutach, u nas oczywiście dostępne od ręki od miesiąca. ;)

Osobiście podejrzewam, że Nintendo pójdzie ostro w Virtual Consol dla n3DS, pewnie stąd kolory na przyciskach, plus dodatkowe triggery. Może też w grę wchodzi jakiś streaming z Wii U, albo po prostu wykorzystanie konsoli jako dodatkowy pad. No zobaczymy, raczej wątpię, żeby wprowadzili tak daleko idące zmiany bez powodu.
W każdym razie jak juz będę miał to zrobię stosowny unpacking i dam znać co i jak. ;)

Aha, Przypominam, że mój dotychczasowy 3DS XL Animal Crossing jest na sprzedaż. Jak pisałem, stan idealny, z Hori na ekranach (na górnym są ryski, ale na folii) , chuchana i kochana każdego dnia. Dorzucę pewnie 4 GB kartę z New 3DSa, bo aktualnie i tak mam 16 GB micro SD (w adapterze).

Konsolę najchętniej sprzedałbym komuś z forum, żal mi ją oddawać w niepewne ręce.

Dla zainteresowanych wrzucam album ze zdjęciami wysokiej rozdzielczości.
http://imgur.com/a/wW3yf
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6352
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: Voo »

I pomyśleć, że powiedziałem żonie, że musimy oszczędzać bo frank bo Rosja Ukraina pierdolina itd. Teraz nie mógłbym jej spojrzeć w oczy trzymając nową konsolę (choćby używaną) w ręce. Pewnie musiałbym chodzić do garażu pod pretekstem grzebania przy moto ;)

A z tymi przyciskami to się pogubiłem, to jest taka sama konsola jak masz (pomijając, że limitka), w tej samej wersji ..ale ma więcej klawiszy?
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: boncek »

Moja 3DSXL Animal Crossing to też limitka.

Hmm.. to jest trochę zamotane, ale mówimy o Nintendo. ;) Już tłumaczę.

1. New 3DS jest praktycznie dwa razy mocniejszy od oryginalnego 3DS. Ma dwa razy więcej RAMU i dwa razy mocniejszy CPU i GPU. Ponoć CPU i GPU mają też jakieś dodatkowe funkcje. Ma też dwa razy szybszą szynę i wbudowany czytnik NFC dla Amiibo.

2. Tak, ma nowe przyciski. ZL, ZR i C-stick, który to przyciskiem nie jest, a raczej drugim analogiem (choć praktycznie to coś w stylu tego).

3. Ma dodatkowy czujnik śledzący twarz, dzięki czemu 3D nie "ucieka" przy ruchach głowy, coś co dla wielu osób dyskwalifikowało 3D w grach.


I w sumie chyba tyle. Plus ma mieć gry dedykowane specjalnie dla niej. Pierwszym tytułem będzie Xenoblade Chronicles 3D. Co ciekawe, gdzieś w połowie zeszłego roku pojawił się dokument, gdzie mowa była o o New 3DS XL z Xenoblade Chronicles 3D, Project STEAM i Super Mario Sunshine 3D oraz Legend of Zelda Twilight Princess 3D. Wtedy wszyscy założyli, że to fejk, ale Xeno i STEAM się potwierdziły (choć STEAM chodzi też na zwykłych 3dsach.). O tym, że Nintendo pracuje nad odświeżoną wersją Super Mario Sunshine mówi się od jakiegoś czasu, ale wszyscy zakładali, że chodzi o wersję na WiiU.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: boncek »

Jak ktoś ma jeszcze gwiazdki w Club Nintendo to można je wykorzystać na gry. Szału nie ma, ale coś tam zawsze się znajdzie ciekawego, choć na 3DSa są praktycznie tylko VC.

Aa, nie ma problemu jak macie inne konto do Club a inne do konsoli (w Club mam UK, a w konsoli już PL normalnie). Po "kupieniu" gry dostajemy po prostu kod do wklepania w eShopie.


Swoją drogą kupiłem Mutant Mudds na wyprzedaży w eShopie. Sympatyczny retro platformer z bardzo fajnie wykorzystanym 3D.
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6352
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: Voo »

Pacze sobie na wyniki sprzedaży konsol w JP w ubiegłym tygodniu:
•PlayStation 4 - 12,096 (11,489)
•PlayStation Vita - 11,352 (10,685)
•New 3DS LL - 10,134 (11,340)
•Wii U - 7,611 (6,428)
•New 3DS - 3,609 (3,483)
•PlayStation 3 - 2,627 (2,964)
•3DS LL - 827 (790)
•3DS - 687 (742)
•PlayStation Vita TV - 423 (439)
•Xbox One - 308 (148)
Cztery wersje 3DS jednocześnie w sprzedaży? :D Pod tym względem Nintendo nikt nie przebije :D
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3866
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: PIOTROSLAV »

A gdzie Sega Saturn?
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: SithFrog »

Wow, Vita się jednak sprzedaje.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: Sobies »

SithFrog pisze:Wow, Vita się jednak sprzedaje.
Tylko w Japonii. Reszta świata to śmierć naturalna konsoli.
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: boncek »

Na Vitę wychodzi więcej gier niż na 3DSa, więc specjalnie mnie to nie dziwi. Plus Vita ma najlepszy attach rate wśród konsol.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: boncek »

Damn, Hotline Miami to świetna gra! Kończę właśnie jedynkę na Vicie, a dwójka już grzecznie czeka. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: Sobies »

Ja jedynkę przeszedłem właśnie na Vicie, dwójkę odpaliłem na PC i to już nie jest to. Ta gra jest idealna dla takiej Vity.
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: boncek »

Wersja PC ma swój urok, przeszedłem tak jedynkę ze dwa lata temu. Na pewno gra jest szybsza i trudniejsza, bo chyba nie ma lock-on jak na Vicie.

Z drugiej strony możliwość rozegrania szybkiej partyjki na Vicie praktycznie wszędzie jest bezcenna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7365
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ja w HM grałem na PS 3 i to była masakra celować padem... Sama gra ma super fajny klimat :)
Awatar użytkownika
sqpek
aj-waj
Posty: 42
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:32

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: sqpek »

Kupiłem New3DS'a XL - bo przypomniałem sobie, że mimo że lubię duże konsole i gry, to nigdy nic nie sprawiało mi takiej frajdy jak DS od Boncka ( :* )

Gram w Inazuma Eleven GO, Pokemony Y i Fire Emblem - czy ktoś gra w coś online?
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: boncek »

Ja pogrywam w Mario Kart 7, bo jest zajebiste. :)

Dawaj Friend Code, mój jest taki:
Załączniki
2015-06-29 21.16.16.jpg
2015-06-29 21.16.16.jpg (181.47 KiB) Przejrzano 13734 razy
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: boncek »

Zacząłem Danganronpę. Trochę lipa, że nie działa z PS TV, bo aż się o to prosi. Tzn. nie działa wersja EU, bo już w wersję US można grać bez problemu. ;) Niestety Sony wymaga ponownej certyfikacji gier dla PS TV i nie każda firma to robi. Szczytem kurwa jest sytuacja z Final Fantasy. Żadna gra z PS One i PSP nie działa z europejską wersją PS TV, podczas gdy wszystkie działają z wersją US. Generalnie chyba zainstaluję jakiś CFW, bo to jest trochę kpina jednak.

Wracając do Danganronpy to jest to klasyczna visual novel, ale z fajnym twistem. Gra jest w sumie takim połączeniem Laytona z np. Zero Escape. Wszystko to polane japońskim pop artem. Jak ktoś lubi takie klimaty, to polecam.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: boncek »

Kupiłem R4i do DSi, bo jakiś czas przez pomyłkę zrobiłem update i nie działał mi już Acekard, a może za jakiś czas będę chciał sobie w coś retro zagrać. Kosztuje to to całe 20 złotych teraz. Co ciekawe działa też na new 3DSie. Oczywiście mowa tylko o grach z DS.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: boncek »

boncek pisze:Wracając do Danganronpy to jest to klasyczna visual novel, ale z fajnym twistem. Gra jest w sumie takim połączeniem Laytona z np. Zero Escape. Wszystko to polane japońskim pop artem. Jak ktoś lubi takie klimaty, to polecam.
Skończyłem i mogę z czystym sumieniem polecić, bo to bardzo zacna gra. Świetnie rozkręcają się później rozprawy. Jedyny minus to dość nudny początek, ale potem już wszystko leci z kopyta.


W ogóle miałem zrobić sobie przerwę od Vity i pograć w coś na 3DSie, ale kupiłem Personę 4 Golden i... wsiąkłem! Ależ ta gra jest dooobra! :D Do tego działa z PS TV, więc gra się jeszcze fajniej (jak mam ochotę pograć na Vicie, to wrzucam tylko save w chmurę i... wsio. :P). :)
Załączniki
persona.jpg
persona.jpg (148.06 KiB) Przejrzano 13650 razy
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6352
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: Voo »

Głupie pytanie - jak się kupuje używanego 3DSa to nie ma zadnych problemów z usunięciem konta użytkownika, dołączeniem konsoli do swojego konta? Konsola ma jakis limit kont, do których może być przypisana? Gra, która była na początku w zestawie jest już "stracona" (przypisana do konta pierwszego właściciela) czy do konsoli? Chyba wydziwiam ale się nudzę to wymyślam :P
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: boncek »

Zacznę od końca. ;)

Zakupy i gry z bundlem na 3dsie przypisane są do konsoli. Jeśli poprzedni właściciel zrobił transfer do nowej konsoli to wszystkie gry przypisane do starej są kasowane, a jej pamięć formatowana. Robiłem tak u siebie. ALE jeśli transferu nie zrobił, to gra z bundle teoretycznie zostaje, nawet jak przypiszesz swoje Nintendo ID. Po prostu wchodzisz wtedy do eshopu i w settings masz Redownlable software czy coś takiego.

Możesz mieć tylko jedno konto na raz, ale jak pisałem po formacie, jeżeli nie było transferu, gra zostaje nawet jak przypiszesz nowe Nintendo ID. Wyjątkiem jest chyba sytuacja jeśli do konsoli było przypisane NID, a poprzedni właściciel skasował konto, ale w sensie tak permanentnie, a nie że z konsoli.

W ogóle jeśli zastanawiasz się nad 3ds to nawet nie patrz na klasycznego, bo szkoda kasy. Albo XL zwykły, albo najlepiej n3ds lub n3ds XL bo różnica jest kolosalna, zwłaszcza w 3d i prędkości działania. Srsly, to jak wybór między golfem z litrowym silnikiem a GTI.
Gdybym jeszcze raz kupował 3dsa to bym wziął zwykłego n3dsa. Mały, zgrabny, a ekrany są akurat (chyba 1,5x większe od klasyka).
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6352
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: Voo »

Jej, wiem ale nie ta kasa :( Niestety jeśli w ogóle to musi to być raczej budżetowy zakup. Będzie mniejszy żal jak za 2 miechy nie będę miał dla nie czasu i wyląduje u młodego.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6352
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: Voo »

No dobra, zobaczymy. Oby nie było wtopy a sprzedawca uczciwy.

Na pierwszy ogień i tak pójdą zaległe Laytony i Phoenixy z DSa.

Tup, tup, tup, wracamy do grania na handheldach.

Obrazek
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: boncek »

Damn.. Chciałem jeszcze napisać, że może 2DS, ale już za późno widzę. :<

W ogóle to ja bym brał Vitę, duuużo więcej fajnych gier niż na 3DSa i w sumie bardziej przyszłościowy sprzęt, jeśli kiedyś zdecydujesz się na PS4.

No ale po ptakach. ;) 3DS też fajny, chociaż u mnie ostatnio zbiera kurz niestety. Jakbyś chciał coś pożyczyć to daj znać. Z deesowych gier polecam też The World Ends with You - jeden z fajniejszych i bardziej oryginalnych jRPGów na DSa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6352
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: Voo »

Widzisz byłeś blisko bo kupiłem 2DSa. Biało czerwony, moim zdaniem najbardziej mega fikuśny z wszystkich. Stan niby jak nowy zobaczymy jak faktycznie będzie.

W grę wchodził tylko handheld Nintendo. Tak naprawdę miał być DS Lite no ale jest 2DS. Ja mam jeszcze gigantyczne zaległości z DSa np. wszystkie Zeldy. Po prostu zatęsknilem za klimatem Ninny :)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: boncek »

Kumam, kumam. Magia Ninny robi swoje, rozumiem. :) Sam się na to ciągle łapię. :D Tym bardziej, że teraz jest całkiem spoko z dostępnością, czeski dystrybutor naprawdę robi robotę. Nawet są zdrapki do eshopu w złotówkach w inPostach, więc łatwiej człowiekowi w to wsiąknąć.

Jeśli chcesz używać programatora do gier z deesów, to pamiętaj, że nie wszystkie działają. Z drugiej strony one są tak tanie teraz, że za ~20 zł wyrwiesz najnowszą wersję R4i.

Kurde, zazdroszczę Ci trochę, bo będziesz miał swojego pierwszego street passa. :) Fajnie. Trochę może szkoda 3D, bo to jednak fajny bajer, zwłaszcza w n3dsach, ale z drugiej strony poza Mario 3D World nie kojarzę żadnej innego gry, która naprawdę wymaga 3D. Tzn. może nie wymaga, ale bez 3D musi być ciężko w nią grać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6352
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: Voo »

Mam :D

Oczywiście sprzedawca nic nie pisał o grze ale z pudełka wynikało, że konsola była w zestawie z Super Mario Bros 2 Spec Edition więc zaraz wpadłem do tego redownload czy jak to tam się nazywa i bach mam grę. Dzięki bonzo! :D

Teraz do wyra, noga na poduchy i testujemy :)

Aha, jak was dodać do friendsów?
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: boncek »

Musisz wpisać friend code, mój jest kilka postów wyżej. Wrzuć tez swój, bo ja muszę też go wklepać, inaczej nie dostane info, że mnie dodałeś (ach, Nintendo).
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6352
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Handheldy (PSP, Vita, DS, 3DS)

Post autor: Voo »

Voo 0662 6431 0229
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
ODPOWIEDZ