Igrzyska Olimpijskie RIO 2016

... o ruszaniu się.

Moderatorzy: Zolt, boncek, Cherryy

zodi
Kofan Annan
Posty: 2605
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO 2016

Post autor: zodi »

Co do środkowych to nie do końca wiem co się stało z Nowakowskim - niby się poślizgnął, niby coś tam, niby było ok, a wszedł dopiero na samą końcówkę (choć mecz zaczął w "6"). Na pewno wcześniej mógł wpuścić Buszka, to prawda :(

Reszta planowo, w 1/2 Włochy - USA i Brazylia - Rosja :]
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4845
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO 2016

Post autor: Razorblade »

Bo Szmal na tej olimpiadzie byl jeszcze bardziej dziurawy Pq

Co do Dunczykow... przed IO stawialbym ich nizej niz Chorwatow osobiscie. Ale skandynawia to swietne skrzydla z drwalami (postura) na rozegraniu wiec bedzie zapewne na noze. Szanse dla naszych? Jakies 35-40%... ale to tez dobrze. My wolimy byc czarnym koniem niz faworytem
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO 2016

Post autor: SithFrog »

zodi pisze: Przykro mi Sith, że awansowaliśmy, i to jeszcze do 1/2 :]
A mi w ogóle, uwielbiam nie mieć racji w takich przypadkach ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO 2016

Post autor: Bambusek »

Jest dziewiaty medal - brąz Oktawi Nowackiej w piącioboju nowoczesnym :) Gdyby nie problemy z kontuzjami jeszcze jesienia, przez to nie w pełni przepracowany okres przygotowawczy, to by pewnie zdobyła złoto, widać było, ze w biegu już zabrakło sił i moze nieco lepszego trzeciego strzelania.

No to moze do tych 10 krazków uda się doczłapać, kilka szans jeszcze jest.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO 2016

Post autor: Pquelim »

dobrze gramy, może być finał! :D Wyszomirski daje sygnał, 53% w 34 minucie ;)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
zodi
Kofan Annan
Posty: 2605
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO 2016

Post autor: zodi »

DASZEEEEEK!!!! Co to bylo????? MOOOOOOC!!!
zodi
Kofan Annan
Posty: 2605
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO 2016

Post autor: zodi »

Jak Szyba w Katarze,jaki rzut!!!! Dwie sekundy przed koncem...Miazgaaaaa!!
zodi
Kofan Annan
Posty: 2605
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO 2016

Post autor: zodi »

Niestety... :( Dogrywka nam nie wyszla... :(
Ale mecz niesamowity!
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO 2016

Post autor: Bambusek »

Niesamowity, ale spierdolony, trzeba jasno powiedzieć. To, co Wyszomirski obronił przy 21:21 to powinno nam dać 3-4 bramki przewagi i po sprawie by było, nawet ślepota sędziów w końcówce, gdzie nie zobaczyli faulu na Jureckim, by nic nie zmieniła. Ten mecz był do wygrania i mielibyśmy pewny medal, a tak trzeba bedzie z Niemcami o brąz walczyć.

A dziesiaty krążek jest - Nowicki zdobył brąz w rzucie młotem.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO 2016

Post autor: boncek »

Ciekawe czy Nowacka też dostanie takiego demotywatorka z białym orzelkiem i flagą , co sobie prawicowa młodzież wrzuca na fejsika. W końcu weganka. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6352
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO 2016

Post autor: Voo »

Dawaj Maja!

Swoją drogą to wyguglałem sobie Szwedkę i stwierdzam, ze to chyba najładniejsza ucieczka na IO :D
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO 2016

Post autor: Bambusek »

Jest srebro, pięknie :)
zodi
Kofan Annan
Posty: 2605
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO 2016

Post autor: zodi »

Pięknie,pięknie :)
W nocy są jeszcze szanse - może Lićwinko, może sztafeta 4x400,może Jóźwik (ona powalczy o 1. miejsce wśród kobiet bo Semenya i jej koleżanka(kolega?) startują w nie tej kategorii) :]

I pomyśleć jak udane byłyby to Igrzyska gdyby nie zawiedli "pewniacy"... Ale wiadomo,to jest sport.
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO 2016

Post autor: Bambusek »

No to mamy ceremonię zamknięcia igrzysk, w ciagu 90 minut ogień powinien zgasnąć i dziękujemy Rio.

Za 4 lata Tokio, czyli w kwestii godzin transmisji nie będzie ani trochę lepiej.

Za co bedzie zapamietane? Zapewne za zamieszanie z Rosją jeszcze przed, wpadkami dopingowymi i kilkoma dziwnymi decyzjami sędziowskimi w trakcie (keirin, sztafeta 4x100 kobiet, w boksie też się nie obyło bez dziwnego sędziowania, ale tam to norma).

Trochę mieszanie można ocenic naszych, z jednej strony minimum wyciagnęli, z drugiej szkoda kilku szans. Wiadomo, Fajdek i Kszczot dali dupy, ale i czwórka podwójna w kajakarstwie kobiet sprawiła niemiłą niespodziankę. Szkoda naszych piłkarzy ręcznych, a od siatkarzy też raczej oczekiwano więcej.

Ciekawe jak to bedzie za 4 lata, już się mówi o chęci wprowadzenia kilku nowych dyscyplin (podobno na liscie jest m.in. wspinaczka) i raczej odbędzie się to kosztem innych.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7458
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO 2016

Post autor: Crowley »

Bambusek pisze:Za 4 lata Tokio, czyli w kwestii godzin transmisji nie będzie ani trochę lepiej.
Będzie lepiej, bo tam wieczorne finały będą u nas w środku dnia chyba. Generalnie olimpiada się zacznie od wczesnego rana, więc w robocie będzie można zapuścić jakiś stream albo relację i śledzić jednym okiem. ;)
Bambusek pisze:Za co bedzie zapamietane?
Właśnie sam nie wiem, czy zapamiętam cokolwiek poza rekordem świata Włodarczyk. Strasznie szybko i zupełnie bez emocji mi ta olimpiada przeleciała.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6352
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO 2016

Post autor: Voo »

Ja na pewno zapamiętam ostatnie 10 kilometrów Majki bo rzadko zdarza mi się skakać przed TV na kolarstwie albo obdzwaniać znajomych i rodzinę czy na pewno wszyscy na to PATRZĄ :D

Poza tym mam wrażenie, że IO przeszły gdzieś obok mnie. Nie jestem pewien czy nie dałoby się tego chociaż trochę dostosować do widzów w Europie, żeby np. finały konkurencji w LA były o np. 22 a nie o 2 czy 3 nad ranem.

Polacy jako całość jednak trochę rozczarowali, nie oszukujmy się. Z drugiej strony jesli uznamy, ze klasyfikacja medalowa ma znaczenie to bez pompowania wielkiej kasy w wybrane dyscypliny się nie obędzie. Tak naprawdę to poza Amerykanami wszyscy się w czymś specjalizują. Poza tym, kurcze sam nie wiem, ciągle z naszych wyłazi w decydującym momencie jakiś kompleks, niepewność, brak ostatecznego pierdolnięcia. Potem te żale... Tym bardziej szacun dla tych co wyszli i zrobili swoje.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
TexMurphy
Ostatni Skald
Posty: 88
Rejestracja: 12 maja 2014, o 00:39

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO 2016

Post autor: TexMurphy »

Voo pisze:Ja na pewno zapamiętam ostatnie 10 kilometrów Majki bo rzadko zdarza mi się skakać przed TV na kolarstwie albo obdzwaniać znajomych i rodzinę czy na pewno wszyscy na to PATRZĄ :D
Podziwiam Cię, Voo... Tyś chyba jest jeszcze starszy niż ja, a mi coś takiego już nawet do głowy by nie przyszło... :roll2:
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6352
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO 2016

Post autor: Voo »

No to w takim razie Ty jesteś starszy, sorry :D

Ja w ogóle jestem raczej mało poważny jak na swój wiek ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO 2016

Post autor: Bambusek »

Voo pisze: Polacy jako całość jednak trochę rozczarowali, nie oszukujmy się. Z drugiej strony jesli uznamy, ze klasyfikacja medalowa ma znaczenie to bez pompowania wielkiej kasy w wybrane dyscypliny się nie obędzie. Tak naprawdę to poza Amerykanami wszyscy się w czymś specjalizują.
Tak, ale to trzba pompować w dyscypliny majace wiele konkurencji. Można mieć zajebiste ekipy w grach zespołowych a i tak zdobędzie się porównywalną ilość medali co Amerykanie wyciągaja z samego pływania.

Inna sprawa, że w Polsce brakuje jakiegokolwiek planu, jakiegokolwiek skoncentrowania sie na czymś. Mamy jednostki zdolne coś wyciagnac, ale trudno wskazać dyscyplinę, o której można powiedzieć, że jest "nasza". Pojedyncze konkrencje tylko.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO 2016

Post autor: SithFrog »

https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=584EA618

Halu się zagotuje za 3...2....1.... :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO 2016

Post autor: Pquelim »

ta, co z nią Jóźwiak przegrała to nawet żone ma. A posłuchac jak mówi, ekhm... no mnie jednak takie rzeczy nie pasują. tym bardziej, że się tak wielu sportowcow dyskwalifikuje za zażywanie hormonów.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO 2016

Post autor: SithFrog »

No przecież do niedawna były limity testosteronu we krwi, ale ostatnio z uwagi na te "panie" znieśli.
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6352
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO 2016

Post autor: Voo »

Dziennikarz do kenijskiej biegaczki: Co powie pani na te wszystkie zarzuty dotyczące poziomu testosteronu w pani organizmie?
Biegaczka - Nic. Koła ch..ja mi to lata.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
zodi
Kofan Annan
Posty: 2605
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO 2016

Post autor: zodi »

Rio, Rio, i po Rio chciało by się rzec...

Jakie to był Igrzyska ?
Organizacyjnie chyba nie najgorsze, a przynajmniej nie było słychać o jakichś mega wpadkach,a na pewno nie tylu ilu wielu przed się spodziewało. Szczególnie jeśli popatrzy się na mentalność i sposób bycia wielu z lokalsów :] Przesunięcie czasowe też nie było bardzo męczące - mam wrażenie, że było z tym dużo gorzej 8 lat temu w Pekinie (a więc i w Tokyo będzie średnio :] ).

Patrząc na to co najważniejsze czyli sam sport w naszym wykonaniu:
Plusy:
- (niby) ilość medali, niby najwięcej w XXI w....,
- niespodzianki, zawsze są fajne i mile widziane jak choćby pięcioboistka czy kulomiot (wiadomo, że nie TEN, ale TEN nie byłby niespodzianką... :] ),
- piłkarze ręczni bo nikt na nich zbytnio nie stawiał a jednak "czwórkę" osiągnęli,
- Andrejczyk, która wygląda na wielki talent i może dać nam dużo radości w Tokyo,
- mikst w badmintonie, który otarł się o medal,
- Swoboda bo była swobodna i może z nią być jak z Andrjeczyk.

Minusy:
- pływacy... dno
- podnoszenie ciężarów... no comment,
- niestety, z wielką przykrością to piszę, ale siatkarze... :(
- Fajdek i kilku innych pewniaków...

Było fajnie, wracałem z pracy, otwierałem browara i oglądałem - chyba, mimo różnicy czasowej, obejrzałem więcej niż 4 lata temu, a na pewno więcej niż 8 lat temu. Teraz trzeba czekać, i śledzić przygotowania naszych - Misja TOKYO 2020 rozpoczęta :]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO 2016

Post autor: SithFrog »

zodi pisze: Minusy:
- pływacy... dno
- podnoszenie ciężarów... no comment,
- niestety, z wielką przykrością to piszę, ale siatkarze... :(
- Fajdek i kilku innych pewniaków...
- zapasy/judo/boks - ta ekipa w ogóle nie powinna była jechać na igrzyska, szkoda czasu i kasy

No i byłem prorokiem:
Voo pisze:12 medali na ME + kilka czwartych miejsc i zwyciestwo w klasyfikacji medalowej (pierwszy raz w historii). Moze byc dobrze w Rio :)
SithFrog pisze:Ja tylko mam nadzieję, że to nie jest przykład przestrzelenia formy. Ciągle mam w głowie bodajże 2012 gdzie pierwszy raz siatkarze wygrali LŚ, a chwilę później na IO klapa kompletna.
Obrazek
zodi
Kofan Annan
Posty: 2605
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO 2016

Post autor: zodi »

No i tenisisci!
Nie mozna zapominac o tenisistach!!... :/
zodi
Kofan Annan
Posty: 2605
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO 2016

Post autor: zodi »

SithFrog pisze: - zapasy/judo/boks - ta ekipa w ogóle nie powinna była jechać na igrzyska, szkoda czasu i kasy
Tu sie wlasnie zastanawiam.
Niby masz racje,ale z drugiej strony sa pewne minima,ustalane nie tylko przez PKOl i skoro ktos je osiaga to dlaczego ma nie jechac. Mozna wysylac tylko "pewniakow" - wtedy repra liczyla by nie 250 a moze 40 osob ale wszyscy wiemy jak bywa z pewniakami a z drugiej strony czasem sa i niespodzianki na plus.
Wiesz,gdyby jezdzic mieli tylko Ci z realnymi szansami to w IO nie braloby udzialu 200 panstw a 40 ;)
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO 2016

Post autor: SithFrog »

250 ludzi, 11 medali. Także tego :)

Żeby USA czy UK proporcjonalnie do medali wysyłali tyle ludzi to musiało by ich jechać kilka tysięcy ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO 2016

Post autor: Bambusek »

Wygranie klasyfikacji medalowej na ME to nie była kwestia przestrzelenia formy, po prostu w lekkiej atletyce nie ma wcale tak dużo państw europejskich, które rządzą. Niemcy, Wielka Brytania, Rosja... a Ruskich w Amsterdamie nie było. Wygraliśmy jednym złotym medalem, na dobrą sprawę tym z tyczki, gdzie wiecej było zbytniej pewnosci siebie u Lavilenie niż eksplozji formy u naszego.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO 2016

Post autor: SithFrog »

No ok, ale to u nas dziennikarze piali z zachwytu, że jak wygrywamy klasyfikację medalową na ME to na Rio będzie ho ho ho :)

Poza tym kto taki mocny w LA doszedł poza Stanami na IO?
Obrazek
grel3gargamel
zielony
Posty: 896
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO 2016

Post autor: grel3gargamel »

Kenia, Etiopia to potęgi w biegach, na krótszych dystansach Jamajka
ODPOWIEDZ