Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

... o ruszaniu się.

Moderatorzy: Zolt, boncek, Cherryy

Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: SithFrog »

Już za chwileczkę, już za momencik rusza (nie)najlepsza liga w Europie.

Co prawda tu drużyny z niższych warstw, ale skill ten sam:

https://twitter.com/a_delimat/status/753543258744168448

Centrostrzał samobójczy.

Aż mi się Mrowiec przypomniał:

https://www.youtube.com/watch?v=BRJCEii-dak
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5037
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: Pquelim »

fajny tekst o warszawskiej polonii:

http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/201 ... esz-legii/
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: Sobies »

Najlepsza liga, a 2 posty tylko ma. Z łzami zaglądam w ten temat ;( Oglądają te gówna w angielskich ligach z przereklamowanymi piłkarzami i jakże przereklamowanymi trenerami a nie doceniają piłkarskiej szkoły z Polski :)

Cherry już umarł, że nie pisze w tym elitarnym temacie?
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2696
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: Cherryy »

CherrYY jest, natomiast nie wiem co z Cherrym. :P

Jestem, jestem, tylko nie mam kiedy pisać. Chciałem coś skrobnąć o finiszu okienka transferowego, ale uznałem, że i tak nikogo Ekstraklasa tutaj nie interesuje, więc nie ma po co strzępić klawiatury. ;)
Since 2001.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: SithFrog »

To jest właśnie magia forum Czery. Ja mam tę ligę gdzieś, ale Twoje zestawienia i tak odruchowo czytam :)
Obrazek
zodi
Kofan Annan
Posty: 2605
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: zodi »

Dzieło Besnika Hasiego gotowe!
Legia gotowa na LM! :]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: SithFrog »

No ale, że co? Przecież nic się nie zmieniło od początku sezonu, trzymają formę :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2696
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: Cherryy »

Ale nam się meczycho kroi!
Since 2001.
Awatar użytkownika
hat
zielony
Posty: 1130
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:59

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: hat »

Kurcze jeszcze się okaże że dobrze postawiłem we Flepie :lol2:
Obrazek
zodi
Kofan Annan
Posty: 2605
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: zodi »

Vrdoljak trochę jak Hamalainen.
Tamten nie chciał zostać w Lechu bo żona, bo dziecko, bo musi do Finlandii a potem się okazało, że Finlandia leży w Warszawie. Ivica w lipcu mówi, że ma nadzieję, że będzie mógł chodzić a teraz podpisuje kontrakt z Płockiem...
zodi
Kofan Annan
Posty: 2605
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: zodi »

Pazdan nie wygląda najlepiej... :(
A ważny, październikowy dwumecz co raz bliżej...
zodi
Kofan Annan
Posty: 2605
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: zodi »

Kabaret w Legii trwa w najlepsze...
Ciekaw jestem co teraz z Żewłakowem bo kiedy "wyszperał" Besnika to proroczo stwierdził, że będzie przez to bohaterem albo klaunem....
Swoją drogą to w Legii będziemy mieć 4 trenera w ciągu 1 roku... #stabilna(L)
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: Sobies »

Polskie el clasico na remis... ale Wisełka spier...dzieliła karnego :maruda:
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: SithFrog »

El clasico. Które to ekipy? Szesnasta i czternasta? :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2696
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: Cherryy »

Wykupilem sobie sportowy pakiet na IPLI, bo się reklamowali, że dają dostęp do 4-5 meczów Ekstraklasy z każdej kolejki w HD. Tylko może ktoś mi powiedzieć gdzie te mecze niby znaleźć?
Since 2001.
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: Sobies »

Pierwsze słyszę. I niby jaki kanał miałby pokazywać na iplii (tworu typowo Polsatowskiego), jak Ekstraklasa jest na wyłączność Cyfry? Zaintrygowałeś mnie :)
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2696
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: Cherryy »

No, rozwiązałem zagadkę. W tym tygodniu są to dwa mecze live plus dwie retransmisje na Eurosport 1. Cóż, lepsze to, niż nic...
Since 2001.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5037
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: Pquelim »

Właśnie zauważylem bardzo znamienny przypadek ekstraklasowy, świądczący o klasie sportowej i poziomie rywalizacji tej ligi...

Zwróćcie uwagę na wyniki poprzedniej, 10 kolejki rozgrywek o Mistrzostwo Polski (:lol2:):

Obrazek


Czaicie to?
Wygrały Jaga i Lechia. Czyli lider i wicelider. Poza tym - 6 remisów, trzy bezbramkowe.
Łącznie - osiem meczów, osiem stadionów, pewnie jakieś ćwierć miliona widzów, drugie tyle z C+, dwanaście bramek.
Jeszcze dobitniej to wygląda jak odpalić tabelę na flashscore i zwrócić uwagę na ostatnie spotkania (ostatnia kolumna po prawej):

Obrazek


No rywalizacja wchuj. Jak jakieś Zakładowe Mistrzostwa Okręgu o Puchar Przewodniczącego, rozgrywane w weekend przed Wielkanocą.

Jasne, zdaję sobię sprawę, że część winy spada na porywającą formę ligi, dzięki której 85% sezonu to tak naprawdę sezon ogórkowy, a prawdziwe granie o stawkę ma miejsce w sześć majowych kolejek, ale - bez przesady, znajmy proporcje, szanujmy się.

BTW: Jak spojrzeć na to okiem Wuja Wójcika (czy innego zwolennika teorii spiskowych/bukmachera), to interpretacja też jest prosta: Białystok i Gdańsk przepłacają za ciułanie punktów i kupują gównowarte zwycięstwa w sezonie zasadniczym (pewnie jest tanio, a ich akurat na tyle stać), reszta ma to w piździe i przykładnie układa się na remisy. W Lubinie i Szczecinie wrzucaja sobie po jednej bramce w krótkich odstępach czasowych, żeby było jakiekolwiek alibi; natomiast w Gliwicach sedzia podkłada nogę Piastowi gwiżdżąc karnego dla Śląska* w ostatnich minutach, ale chłopaki się szybko ogarniają i dają gospodarzom wyrównać. W Poznaniu, Krakowie i Niecieczy nawet nie silą się na pozory, że im zalezy na punktach i solidarnie wychodzą na mniej lub bardziej intensywny spacer.

Jak to sobie jeszcze raz przeczytałem, to powiem szczerze, że trudno jest uwierzyć, że te wyniki to jest autentycznie "czysty przypadek". Odpowiednio skrojony kupon zapewniał naprawdę solidny przelicznik, remisy są wszak co najmniej po 3,20 u buków.

* - możliwa również druga opcja: kryminał w końcówceo odwala jakiś obrońca Piasta i sedzia nie ma wyjścia, musi wskazać na wapno, żeby nie było skandalu. Reszta jak napisałem.
Ostatnio zmieniony 30 września 2016, o 13:53 przez Pquelim, łącznie zmieniany 3 razy.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3866
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: PIOTROSLAV »

Wow, Brukbet Nieciecza w Jutsimitsu... Znaczy w top3...
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: Jutsimitsu »

PIOTROSLAV pisze:Wow, Brukbet Nieciecza w Jutsimitsu...
A co, zazdrościsz?
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3866
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: PIOTROSLAV »

Nie, dużo miejsca się w Tobie zrobiło os czasu zlotu
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: SithFrog »

osiem stadionów, pewnie jakieś ćwierć miliona widzów, drugie tyle z C+
Ocipiałeś? :lol2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: Sobies »

@PQ

Gratuluję, odkryłeś puszkę pandory. Możesz śmiało się zgłaszać jako kandydat do Nobla w dziedzinie fizyki, biologi i chemii.


P.S.
























Chuja się znasz. ;)
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: SithFrog »

No z matmy nobla raczej nie będzie. Chyba, że faktycznie 250 tys. było na trybunach, ale jakoś nie chce mi się wierzyć. W Poznaniu rekord i 40 tys. Czyli na pozostałych 7 stadionach 210 tys. Czyli po 30 tys. średnio. Aha :D

Podobnie z nc+. Nie wiem czy oni mają tylu abonentów z wykupionym C+ Sport :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2696
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: Cherryy »

Dziesiątą kolejkę Ekstraklasy obejrzało na trybunach dokładnie 100 019 osób, czyli średnio 12 502 ludzi na mecz. Rzeczywiście tę średnią mocno podbiło spotkanie w Poznaniu, ale oprócz tego circa 15,5 tys. było w Gdańsku i 20 tys. w Krakowie. Ale ok, przyjrzyjmy się poprzednim kolejkom. Dziewiąta seria spotkań to trochę ponad 14 tys. w Warszawie, niecałe 11 tys. we Wrocławiu i ponad 25 tys. w Gdańsku. Ósma kolejka to ponad 17 tys. w Poznaniu i niecałe 19 tys. w Białymstoku. Przypadek? W siódmej mieliśmy ponad 11 tys. w Poznaniu, 10 tys. w Gdyni, ponad 13,5 tys. w Krakowie i ponad 17 tys. w Gdańsku. I tak można się cofać kolejka po kolejce, żeby samemu się przekonać, że praktycznie każda kolejka to 3-4 mecze przy dużej, jak na nasze warunki, frekwencji. Ktoś jednak na te stadiony chodzi.

Średnia frekwencja na kolejkę / najwyższa i najniższa frekwencja / mecze powyżej 10 tys. widzów:

1. 8 230 / 13 654, Szczecin / 3 338, Nieciecza / 2
2. 8 870 / 16 354, Poznań / 3 574, Lublin (Górnik Łęczna) / 4
3. 8 413 / 15 740, Gdańsk / 4 015, Lublin (G.Ł.) / 3
4. 10 437 / 18 382, Warszawa / 3 017, Nieciecza / 4
5. 9 222 / 15 386, Gdańsk / 4 292, Szczecin / 3
6. 7 645 / 17 100, Białystok / 4 296, Gliwice / 2 / (jeden mecz bez udziału publiczności)
7. 9 858 / 17 140, Gdańsk / 2 817, Lublin (G.Ł.) / 4
8. 9 290 / 18 646, Białystok / 4 528, Gliwice / 2
9. 9 615 / 26 054, Gdańsk / 2 401, Lublin (G.Ł.) / 3 / (jeden mecz bez udziału publiczności)
10. 12 502 / 39 539, Poznań / 3 851, Nieciecza / 3

Co z tych cyferek wynika? Średnia na mecz w tym sezonie to 9 408 i to biorąc pod uwagę, że dwa mecze rozegrano bez udziału publiczności. Średnio na kolejkę zdarzają się trzy mecze powyżej 10 tys. kibiców. Średnio na najlepszym meczu kolejki zjawia się 19 800 kibiców, a na najgorszym 3 613. Trzeba brać pod uwagę fakt, że Górnik Łęczna nie gra w tym sezonie na swoim stadionie, a na Niecieczy i tak pojawia się kilkukrotność całej miejscowości.

Porównując ten wynik do średniej frekwencji w ligach europejskich z poprzedniego sezonu, to plasujemy się przed Szkocją i za Portugalią na 12 miejscu. 12 MIEJSCE. Jeżeli to nie jest bardzo dobry wynik, jak na ten poziom ligi, to w takim razie można u nas narzekać na wszystko i wszystkich.
Since 2001.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5037
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: Pquelim »

ale ja nie narzekam na oglądalność ligi, tylko - faktycznie sprawdzilem liczby wisni - dosc mocno przeszacowałem frekwencje. Srednio chodzi okolo 100 tys, a nie 250.
Abonentów C+ nie policze, ale piec lat temu jak mialem costam wspolnego z konkurencją, to sama Cyfra miała ponad 100 tysiecy abonentów. Pakietu Sportowego mieć nie muszą, mecze (głównie tak zwane "Hity Kolejki", czy inne szlagiery) są puszczane również w głównym broadzie Canal+.
Potem było jeszcze połączenie z ntv. A do tego trzeba jeszcze doliczyc abonentów innych sieci kablowych - np ja aktualnie mam w Inei ekstraklase na Eurosporcie oraz w nSport. Żeby rzetelnie samemu policzyć ile to ogląda, to troche trzeba poszperać. Można spojrzeć na oglądalność poszczególnych kanałów, skrzyżować z oglądalnością pasm [sprzedaje metodologie]. No chyba, że jest jakis oficjalny raport co sezon or sth.

Ale myślę, że spokojnie założenie 250k jako całościowej widowni tv jest realne.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2696
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: Cherryy »

Jeżeli chodzi o telewizję, to liga jest w Canal+, Eurosporcie, kilka meczów chyba nadal w TVP, a do tego IPLA i może jakieś inne VOD, o których nie wiem. Tutaj trochę info:

http://www.ekstraklasa.org/ogladalnosc- ... nc-14-razy

tl;dr Najwięcej telewidzów z trochę już zdezaktualizowanych danych oglądało w C+ Sport Lech - Legia (413 000), a 14 kolejek obejrzało więcej, niż 1 000 000 widzów (dane na kwiecień 15)
Since 2001.
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: Sobies »

Ja zaraz ruszam na zapomniane od wielu lat derby Wisły: Płock kontra Kraków. Najważniejsze to nie wyróżniać się w tłumie płockich kibiców jak będę kibicował Wisełce z Krakowa :)
Rozum podpowiada ciężki remis, serce mówi… przełamanie i w końcu wygrana.
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: SithFrog »

No i wygrali. Ciesz się tym Sobieś, bo Wisłą albo spadnie w tym sezonie, albo nie dostanie licencji na kolejny.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: Sobies »

Co za mecz! I połowa wskazywała na wyrównaną walkę ze wskazaniem na Kraków. W II połowie Płock zdominował grę i doprowadził z beznadziejnego wyniku 0:2 do remisu. Jednak pod koniec odezwał się instyknt u Małeckiego i jednak 3:2 dla Wisełki z Krakowa.

Nikt mnie nie zabił więc umiejętnie okazywałem swoją radość (szczególnie przy 3:2) :D
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: Sobies »

Dzisiaj wielkie derby Łodzi w... III lidze :D
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5037
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: Pquelim »

o, widzę że się Stec obudził. Czekam na resztę abonentów Cyfry+, może jak oglądalność spadnie to żałość będzie mniejsza ;)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: SithFrog »

Dlaczego obudził? Przecież on od zawsze nie pisał nawet ekstraklasa, ale tzw. "ekstraklasa" :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7452
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: Crowley »

Dziś derby Trójmiasta, więc z tej okazji banda niedojebanych bezmózgów zatrzymała ruch na obwodnicy Trójmiasta i zaczęła się napierdalać. Korek jak sam skurwysyn, powybijane szyby w samochodach, ponoć nawet ludzi wyciągali z aut. Do tego całe miasta obstawione policją, co najmniej jakby Obama miał przyjechać.
A do tego jakiś tam fanklub arki gdynia na stronie zapowiada, że ludzie bez barw klubowych nie będą wpuszczeni na stadion. Obywatelską kontrolę mają przeprowadzać. Kumacie to?

To jest patologia. Te pseudorozgrywki trzeba zdelegalizować, stadiony przeznaczyć na koncerty i spotkania z planszówkami, a nie na paraolimpiadę w wykonaniu grupki szmaciarzy, ku uciesze bandy troglodytów.

EDIT: O takie "konwoje" jeżdżą po Gdańsku i Gdyni: http://trojmiasto.tv/Korek-na-obwodnicy ... 18156.html
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: Zolt »

nie można nic im robić, bo to patrioci! Przeproś Crowley!
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7452
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: Crowley »

Czyli zjebałem? :(
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: Zolt »

yup, masz przegwizdane.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: Sobies »

Ja pierdziele, tenis? szczypior? strzelanie z łuku? srsly? Takie gówno jest wyżej niż najwyższej klasy sport w Polsce jakim jest Eskstraklasa?

Cherrrrrrrry - umarłeś? Nie dokonasz jakiejś analizy obecnego okienka transferowego? Przecież tyle się dzieje, a Ty tak zaniedbałeś ten piękny temat (bo o reszcie nie wspominam bo to hipokryci co podniecają się angielską ligą ( LOL ).
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2696
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: Cherryy »

Ja tu cały czas jestem na straży chwały naszej najlepszej ligi świata, w końcu sygnatura zobowiązuje. Problem w tym, że a. mało się dzieje, b. sam mam coraz mniej czasu na takie śledzenie tematu, jak kiedyś. W tym sezonie obejrzałem chyba z dwa pełne spotkania Ekstraklasy. Śmiech na sali. Głównie karmię się skrótami i newsami. Jak dla mnie top 10 transferów tej zimy wygląda jak poniżej; poczytać możecie sobie o nich dużo w Google; trzeba przyznać, że od 1-2 sezonów nastały czasy, kiedy przychodzą do nas zawodnicy nieprzypadkowi, w zasadzie ciężko trafić już na taki szrot, jak kiedyś, co nie znaczy, że się nie zdarza. Tylko, że teraz sensacją jest właśnie przestrzelenie w sprowadzeniu obcokrajowca, niż trafienie perełki - i to bardzo cieszy, scoutingi klubowe się profesjonalizują. Widać, że kasa nie idzie w błoto.

1. Daniel Chima Chukwu / Shangai Shenxin -> Legia Warszawa
2. Artur Jędrzejczyk / FK Krasnodar -> Legia Warszawa
3. Ariel Borysiuk / QPR -> Lechia Gdańsk
4. Michai Radut / Hatta Club -> Lech Poznań
5. Ivan Gonzalez / Alcorcon -> Wisła Kraków
6. Semir Stilić / ... -> Wisła Kraków
7. Gabriel Matei / Targu Mures -> Górnik Łęcza
8. Mateusz Piątkowski / ... -> Wisła Płock
9. Ziggy Gordon / Partick Thistle -> Jagiellonia Białystok
10. Jaroslav Mihalik / Slavia Praga -> Cracovia

Można wyróżnić jeszcze: Novikovasa, Nagiego i Kostewicza. Natomiast z ligi top5:

Bartosz Bereszyński / Legia Warszawa -> Sampdoria
Nemanja Nikolić / Legia Warszawa -> Chicago Fire
Aleksandar Prijović / Legia Warszawa -> PAOK
Boban Jović / Wisła Kraków -> Bursaspor
Paulus Arajuuri / Lech Poznań -> Brondbyernes

Top plotki:

1. Necid w Legii
2. Augustyn w Legii
3. Jodłowiec w Śląsku
4. Mączyński w Legii
5. Parzyszek w Wiśle Płock
6. Matuszczyk w Śląsku
7. Micanski w Koronie
8. Sheridan w Jagiellonii
9. Sylvestr w Lechii
10. Wilusz w Wiśle Płock

To by było na tyle, z tego, co wydaje mi się na tę chwilę ciekawe. Wszystko, co ważne, już wiecie. Nie dziękujcie. ;)
Since 2001.
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2696
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: Cherryy »

No, no i ta najbardziej hitowa plotka zaczyna się potwierdzać - Necid jest w Warszawie.
Since 2001.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4844
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: Razorblade »

Kto?
zodi
Kofan Annan
Posty: 2605
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: zodi »

Razorblade pisze:Kto?
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2696
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: Cherryy »

44 mecze dla Czech,w tym bramka na Euro, do niedawna gwiazda CSKA, 27 lat. Znane nazwisko w Europie i to w najlepszym wieku. No sorry,że to nie Cristiano Ronaldo, ale jak na polską ligę to jest ścisły top pilkarzy jacy kiedykolwiek tutaj grali pod kątem popularności. Ostatnio mu się nie powiodło w Turcji,więc zobaczymy jak z formą.
Since 2001.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4844
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: Razorblade »

Ostatnie zdanie wiele tlumaczy :roll:
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2696
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: Cherryy »

Oczywiście, że wiele tłumaczy. Wciąż polska liga jest biedna względem innych lig zachodnich, a do tego Chińczycy, Hindusi, czy ligi arabskie wyciągają sobie z Europy hurtowo kogo chcą. Więc trzeba się cieszyć, że piłkarze tego pokroju, co Necid, z wyrobionym nazwiskiem, zaczynają się decydować na polską ligę. A przecież mamy też Chukwu, który na pewno miał też inne propozycje.

Nie stać nas na piłkarzy za 10-15 mln euro i pewnie jeszcze długo nie będzie, ale podążanie drogą Grecji, czy Turcji sprzed 10-15 lat mi się podoba. Im się to opłaciło, mówię o tym zresztą od kilku lat. Nazwiska przyciągają na stadion. Zachowując odpowiednią skalę, ludzie chcą oglądać takich gości, jak Ljuboja, Nacho Novo, Krasić, Kapo, Necid, Mila, czy Borysiuk, bo ich znają, bo oni się pojawiają w mediach, bo można liczyć, że zachwycą na tle innych. A nawet jeżeli nie, to koszulki i tak się sprzedadzą i będzie można kupić następnego.
Since 2001.
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: Sobies »

Mączyński nie przejdzie do Legii, ostatnio zdementował te plotki osobiście na TT pisząc, że jakby coś takiego miało miejsce to pierwszy o tym napisze.

OBY! :P
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: Bambusek »

Biorąc pod uwagę kto teraz rządzi w Wiśle to na miejscu zawodników o przenosinach do Legii bym mówił i tak dopiero po wypakowaniu walizek w Warszawie :P
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2696
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: Cherryy »

Legia negocjuje z Caicedo.
Since 2001.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5037
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: Pquelim »

może i na niekórych fanów LaLiga robi wrażenie, ale to jest mocno przeciętny piłkarz. większość najlepszych występów zaliczał w koszulce reprezentacyjnej.

no, ale przynajmniej nie szrot przed emeryturą. Ciekawe czy Legia przełamie w końcu polską mentalność klubów dostających nagły zastrzyk gotówki w związku z wynikami sportowymi. Dotychczasowe kolosy (z Legią i Wisłą na czele) dość szybko wykładały się na swoich glinianych nogach (zwykle jeden sezon wystarczył).
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 16/17

Post autor: Sobies »

Bambusek pisze:Biorąc pod uwagę kto teraz rządzi w Wiśle to na miejscu zawodników o przenosinach do Legii bym mówił i tak dopiero po wypakowaniu walizek w Warszawie :P
Istnieje jeszcze coś takiego jak przywiązanie do barw klubowych ;) Czego kwintesencją był niedawny news, jakobyście do Błaszczykowskiego się odezwali :lol2: :lol2: :lol2:

Karuzela śmiechu na forach Wisły po tej informacji była silna :)
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
ODPOWIEDZ