Rządy PiS

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

Guldan pisze:a tak po za tym to pis chuje
a co gorsze, socjaliści
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3520
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Rządy PiS

Post autor: Gregor »

Człowiek całe życie myślał, że alkohol i zachodzenie w ciąże mają ze sobą raczej dodatnie sprzężenie zwrotne, a tu taki zonk...
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4991
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Rządy PiS

Post autor: Zolt »

No jak widac znalazl sie powod do zwiekszenia akcyzy na alkohol - zwiekszenie przyrostu naturalnego. Tylko mam nadzieje, ze zrobia panstwowy zaklad produkcji toreb papierowych, bo jako stary kawaler juz w ogole nie bede mial szans :P
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7373
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Rządy PiS

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Aaaaaa.... Z tym "dawaniem w szyję" myślałem, że o coś innego chodziło...
Awatar użytkownika
Guldan
Tęczowy Chłopiec
Posty: 383
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:12

Re: Rządy PiS

Post autor: Guldan »

Zolt pisze:No jak widac znalazl sie powod do zwiekszenia akcyzy na alkohol - zwiekszenie przyrostu naturalnego. Tylko mam nadzieje, ze zrobia panstwowy zaklad produkcji toreb papierowych, bo jako stary kawaler juz w ogole nie bede mial szans :P
a w ogole kiedys miales?
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

Gregor pisze:Człowiek całe życie myślał, że alkohol i zachodzenie w ciąże mają ze sobą raczej dodatnie sprzężenie zwrotne, a tu taki zonk...
dokładnie :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rządy PiS

Post autor: LLothar »

Pquelim pisze:Wszystkie małe miejscowości, wsie, regiony niedoinwestowane i ingorowane przez poprzednie rządy - wszyscy dostali coś od PiSu. I nie bądźmy debilami nie dostrzegając tych faktów.
O tym właśnie większość ludzi zapomina. Całe majstrowanie przy sądach czy aborcji to tylko ideologiczne ramie PiSu, które jest finansowane głosami kupionymi za 500+.

Ja bym chętnie zobaczył jakieś opracowanie które by pokazała skąd się kasa na to wzięła. Na 13tki i 14tki dla emerytów też. I na te wszystkie nowe czołgi, samoloty i HIMARSy. Ja to mówię zupełnie bez przekąsu, bo nie wiem czy 500+ to jest 0.1%, 1%, czy 10% budżetu.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4991
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Rządy PiS

Post autor: Zolt »

Guldan pisze:
Zolt pisze:No jak widac znalazl sie powod do zwiekszenia akcyzy na alkohol - zwiekszenie przyrostu naturalnego. Tylko mam nadzieje, ze zrobia panstwowy zaklad produkcji toreb papierowych, bo jako stary kawaler juz w ogole nie bede mial szans :P
a w ogole kiedys miales?
Sticks and stones may break my bones...


but words will hurt forever. :(
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

LLothar pisze:Ja bym chętnie zobaczył jakieś opracowanie które by pokazała skąd się kasa na to wzięła. Na 13tki i 14tki dla emerytów też. I na te wszystkie nowe czołgi, samoloty i HIMARSy.
Z dlugu. Ten socjalistyczny rząd zadłuża Polskę w tempie nie wiem, czy nie większym niż Gierek (którego długi spłacaliśmy przez 30 lat):
https://www.forbes.pl/finanse/rzad-znal ... po/wrq79kp
https://for.org.pl/pl/a/9222,ponad-206- ... -2023-roku
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

Yup, dług zapierdala jak dzik po szyszkach.

Long story short, według mnie, jeżeli PiS wygra kolejne wybory to wtedy dopadnie nas scenariusz Grecki. Oczywiście za jakiś czas. Teraz wydaje mi się, że jeszcze skończy się po prostu na stagnacji (czyli dla obywateli odczuwalnej recesji).
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
grel3gargamel
zielony
Posty: 896
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Rządy PiS

Post autor: grel3gargamel »

Czy w Kancelarii Prezydenta jest ktoś kto sprawdza z kim naprawdę rozmawia? Bo to się zaczyna robić mało zabawne
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rządy PiS

Post autor: LLothar »

grel3gargamel pisze:Czy w Kancelarii Prezydenta jest ktoś kto sprawdza z kim naprawdę rozmawia? Bo to się zaczyna robić mało zabawne
?

edit: mam https://www.onet.pl/informacje/newsweek ... j,452ad802
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

Wicie, normalnie w porządnych firmach to prezesie mają wgraną na komórkę whitelistę numerów które w ogóle mogą się dodzwonić do nich... ale to rozwiniętych organizacjach, a nie w kuriwołkach jak u nas :D
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

BTW nikt nic o wyborach? :>
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6353
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rządy PiS

Post autor: Voo »

Counterman pisze:Wicie, normalnie w porządnych firmach to prezesie mają wgraną na komórkę whitelistę numerów które w ogóle mogą się dodzwonić do nich... ale to rozwiniętych organizacjach, a nie w kuriwołkach jak u nas :D
No pomyśl - a jakby Prezes chciał zadzwonić z poleceniami, z jakiegoś przypadkowego aparatu stacjonarnego? Bo komórki to pewnie nie ma :)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

No fakt, głupi ja...
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7460
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy PiS

Post autor: Crowley »

Voo pisze: Bo komórki to pewnie nie ma
Ma Nokię 3310. :D
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Guldan
Tęczowy Chłopiec
Posty: 383
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:12

Re: Rządy PiS

Post autor: Guldan »

pamietam mojemu ojcu - ktory wtedy jeszcze byl prezesem firmy - jakas niespecjalnie czesto kontaktujaca sie z nami firma wyslala noworoczny prezent: jakies tam bibeloty, flaszke, pierniczki i jakis naprawde lepszy model telefonu. tata jest fanboyem Samsunga a to bylo cos innego wiec wsadzil go do szafki, pierniczki zjadl a flaszke zabral do domu.

po kilku miesiacach dal telefon jakiejs potrzebujacej osobie (wtedy sie w ogole dowiedzialem, ze go dostal. nikomu nie powiedzial).


caly czas zachodze w glowe czy tym samym nie rozbil komus koncepcji podsluchiwania ;)
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6353
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rządy PiS

Post autor: Voo »

Cóż jak się wgryźć w temat to Endriu nic niewłaściwego nie powiedział a sama wkrętka z dodzwonieniem się była perfekcyjna bo faktycznie miał dzwonić Emmanuel. Niestety wynika z tego, że Ruscy muszą skutecznie podsłuchiwać.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

Wiecie co mnie najbardziej boli w całej tej obecnej Polsce? Że jak kradną to już nawet bez białych rękawiczek, po prostu robią to prosto w twarz.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Lasy-P ... 52172.html
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Korygiełło
czerwony
Posty: 12
Rejestracja: 20 maja 2021, o 18:20
Lokalizacja: Wlkp

Re: Rządy PiS

Post autor: Korygiełło »

https://www.salon24.pl/newsroom/1267867 ... otwierdzil

Wygląda na to że wraca, pod nazwą "obowiązkowych ćwiczeń" powszechna służba wojskowa. Chcieli mieć swoje 300 000 to będą mieli. Co więcej, za Ustawą o obronie ojczyzny głosowali wszyscy posłowie (część Konfy się wstrzymała). Rzecz jasna posłowie, radni, członkowie spółek są wyłączeni, bo oni nie, to Ty szaraku masz iść w kamasze. Co się jeszcze musi stać, aby ludzie powiedzieli dość?
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2199
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Rządy PiS

Post autor: peterpan »

I dobrze ze wraca. To nie 2 letnia czy tez 9 miesieczna zeta, a 30 dniowe cwiczenia. Niektorzy naprawde uwazaja ze niepodleglosc kosztuje 2 grosze i 2 krople krwi.

Wysłane z mojego SM-A135F przy użyciu Tapatalka
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rządy PiS

Post autor: Pquelim »

bardzo dobrze, że wraca tyle że nie wraca. to jak z tym rozdawaniem rowerów na placu czerwonym w Moskwie - nie czerwony, a plac defilad, nie w Moskwie a w Petersburgu, i nie rozdają a kradną.

W przyszłym roku przewidziano szkolenia dla 37 tys osob, w tym juz zaprzysiężonych rezerwistów i osób z uregulowaną służbą wojskową.

ale ból dupy na wykopie jest zjawiskiem fascynującym, oglądam sobie co noc na kiblu :)
Przypominam, ze "powszechna służba wojskowa" w Polsce obowiązuje cały czas. Tylko nabór do jednostek jest zawieszony. Ludzie nie rozumieją na jakim świecie żyją.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Korygiełło
czerwony
Posty: 12
Rejestracja: 20 maja 2021, o 18:20
Lokalizacja: Wlkp

Re: Rządy PiS

Post autor: Korygiełło »

Użytkownikiem Wykopu nie jestem. Prawie w ogóle tam nie zaglądam. Dowiedziałem się o tym w inny sposób i tak trafiłem na Wykop :) A dyskusji tam pełno. Nawet na r/polska też coś jest.

To zaniepokojenie (jak sądzę) chyba wynika z tego, że zwykły cywil dostał taki dokument, któryto dokument obliguje tego człowieka do wzięcia udziału w ćwiczeniach. Jak twierdzi, jedyne doświadczenie z wojem miał lata temu przy komisji wojskowej. A dlaczego cywil ma dostawać wezwanie na ćwiczenia, skoro nie jest rezerwistą lub też nie ma uregulowanej służby wojskowej? Bo chyba o to się rozbija. Chyba że to bait ale jeśli tak, to w jakim celu?
Przypominam, ze "powszechna służba wojskowa" w Polsce obowiązuje cały czas. Tylko nabór do jednostek jest zawieszony. Ludzie nie rozumieją na jakim świecie żyją.
I dobrze, że została lata temu zawieszona. Nie ma z tego większego pożytku. Armia powinna być zawodowa a nie składać się z pospolitego ruszenia ;)
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2199
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Rządy PiS

Post autor: peterpan »

Jarek wolski tu ładnie wyjaśnia: https://mobile.twitter.com/wolski_jaros ... 4776459266

Wysłane z mojego SM-A135F przy użyciu Tapatalka
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4991
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Rządy PiS

Post autor: Zolt »

peterpan pisze:I dobrze ze wraca. To nie 2 letnia czy tez 9 miesieczna zeta, a 30 dniowe cwiczenia. Niektorzy naprawde uwazaja ze niepodleglosc kosztuje 2 grosze i 2 krople krwi.

Wysłane z mojego SM-A135F przy użyciu Tapatalka
I tu jest mały problem, bo w 30 dni to można ludzi nauczyć stawać na baczność i ładnie ścielić wyro, a nie taktyki wojskowej.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Korygiełło
czerwony
Posty: 12
Rejestracja: 20 maja 2021, o 18:20
Lokalizacja: Wlkp

Re: Rządy PiS

Post autor: Korygiełło »

I tu jest mały problem, bo w 30 dni to można ludzi nauczyć stawać na baczność i ładnie ścielić wyro, a nie taktyki wojskowej.
I jeszcze tego, jak wyraźnie wypowiedzieć formułkę przysięgi wojskowej przed generalicją. I aby to potem ładnie wyglądało w gazetach i tabelkach.
Jarek wolski tu ładnie wyjaśnia: https://mobile.twitter.com/wolski_jaros ... 4776459266
Też to czytałem. Będzie zabawnie jak jego też powołają, bo mówi dużo o czołgach ;)
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7373
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Rządy PiS

Post autor: Matthias[Wlkp] »

A ktoś z was był na takim krótkim przeszkoleniu? Bo ja byłem. W trakcie studiów na ~45 dni.

Rozdzielmy na początek sprawy:
1. Czego można się nauczyć?
2. Czy ma to sens w kontekście obronności?

1. Ja byłem w oddziale artylerii. Waliłem z Goździka - możecie sobie pogooglać co to jest. Czy jestem sprawnym artylerzystą? Nie. Ale jakby przyszło co do czego, to przeszkolenie/odświerzenie ponowne będzie trwało pewnie ze 2 tygodnie a nie 2 miesiące.

Miałem też kałacha. Teraz jakbym takiego dostał, to pewnie przypomnę sobie, jak się składa/rozkłada. W razie kryzysu, pewnie 2-3 tygodnie strzelnicy i będzie ze mnie jakiś pożytek.

Do tego - tak jak Zolt pisze - wiem jak działa wojsko i względnie szybko bym się z powrotem w tą strukturę wdrożył.

To wszystko było jakieś 20 lat temu.

2. Osobiście nie wierzę, że Ruscy się odważą wejść do Polski - a nawet jeśli, to znajdziemy się bardzo szybko w formie BBQ z sosem uranowym, więc szansa, że te wszystkie umiejętności mi się przydadzą są raczej małe. Po takim przeszkoleniu można trafić wyłącznie do obrony terytorialnej - swoją drogą bardzo dobre podejście, bo wykorzystuje przewagę domowego boiska - i czaić się w krzakach.

Jeśli ktoś się boi inwazji i myśli, że wojna konwencjonalna jest realna - to takie szkolenie ma IMHO sens, bo realnie skróci czas mobilizacji. W każdym innym przypadku - raczej nie.

Moim zdaniem w czasie studiów nikomu takie przeszkolenie by nie zaszkodziło. W czasie pracy - w ostateczności - też jestem na "nie".
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4991
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Rządy PiS

Post autor: Zolt »

A ktoś z was był na takim krótkim przeszkoleniu? Bo ja byłem. W trakcie studiów na ~45 dni
Matt, a te 45 dni to nie bylo w jednostce, a wczesniej w trakcie roku akademickiego nie bylo zajec przygotowawczych?

Kolega tez byl na takim przeszkoleniu i tez w artylerii. Tylko nie strzelal, bo byla susza i nadlesnictwo nie pozwolilo.

Imo tak jak pisze Korygiello- to jest po to zeby w excelu ladnie wygladalo, bo zdolnosci z tego zadne lub mocno srednie.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7373
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Rządy PiS

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Żadnych przygotowawczych. Koniec roku i do jednostki szkoleniowej.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4847
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

A przepraszam ile ci rezerwisci dostana amunicji do wystrzelania skoro brakuje jej dla WSZYSTKICH sluzb? ;) Serio Matt, patrzysz na "pomysl" przez rozowe okulary zapominajac ze 45 to 150% 30, a jednoczesnie zapominajac ze przez 20 lat wiele sie zmienilo. A jesli nie to tylko gorzej dla naszej armii...

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7460
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy PiS

Post autor: Crowley »

Ale to są głupie tłuki. Robią po kryjomu jakąś akcję, która gówno da, a ludzi zdenerwuje. A wystarczyłoby zrobić wielką operacje szkolenia narodu: dostępne dla każdego chętnego szkolenia z obsługi broni, czy jakieś zajęcia terenowe z prawdziwego zdarzenia. W każdej WKU czy gdzie tam można by się było zgłosić, żeby postrzelać, zobaczyć, gdzie się trzeba udać w razie W, połazić po poligonie z mapą i kompasem, albo wykopać se ziemiankę. ;) Z cywila żołnierza w kilka dni nie zrobisz, ale sam bym chętnie na coś takiego pojechał. I inni też by pojechali. Może w grupach znajomych? Bo przecież gdyby trzeba było się bronić, to najprędzej będzie trzeba współpracować z sąsiadem, czy kumplem, a nie obcym kolesiem z Łomży. Ale po co, skoro można się odwołać do tradycji słusznie minionego systemu i odjebać fikcję na papierze, która nie przyniesie żadnego efektu.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3520
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Rządy PiS

Post autor: Gregor »

Crowley pisze:Ale to są głupie tłuki. Robią po kryjomu jakąś akcję, która gówno da, a ludzi zdenerwuje. A wystarczyłoby zrobić wielką operacje szkolenia narodu: dostępne dla każdego chętnego szkolenia z obsługi broni, czy jakieś zajęcia terenowe z prawdziwego zdarzenia. W każdej WKU czy gdzie tam można by się było zgłosić, żeby postrzelać, zobaczyć, gdzie się trzeba udać w razie W, połazić po poligonie z mapą i kompasem, albo wykopać se ziemiankę. ;) Z cywila żołnierza w kilka dni nie zrobisz, ale sam bym chętnie na coś takiego pojechał. I inni też by pojechali. Może w grupach znajomych? Bo przecież gdyby trzeba było się bronić, to najprędzej będzie trzeba współpracować z sąsiadem, czy kumplem, a nie obcym kolesiem z Łomży. Ale po co, skoro można się odwołać do tradycji słusznie minionego systemu i odjebać fikcję na papierze, która nie przyniesie żadnego efektu.
Coś w ten deseń jest. #trenuj z wojskiem, ale to mała skala. Jak będzie jakaś edycja na wiosnę to może poświęcę sobotę Obrazek

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
SmokEustachy
zielony
Posty: 105
Rejestracja: 6 grudnia 2020, o 15:58

Re: Rządy PiS

Post autor: SmokEustachy »

Theeck pisze:Dokładnie jak pisze Pq.

Ja sam przy okazji spotkania rodzinnego kilka tygodni temu miałem dyskusję/kłótnię z kuzynem z małego miasteczka zachwalającym wzrost płacy minimalnej. On będzie głosował na PiS kierowany swoim pragmatyzmem - jeszcze kilka lat temu zapieprzał za dużo niższą minimalną, a teraz już wie ile podwyżki dostanie od nowego roku. I dostanie tę podwyżkę nie od szefa, ale od PiSu, bo szef musi dać chociaż nie chce.
W tym kontekście nie dziwi mnie, że moje wolnorynkowe argumenty/bzdety jakoś do niego nie docierały :)
To jest ten elektorat, który jak długo będzie wierzył, że dzięki PiSowi ma lepiej, nie zagłosuje na nikogo innego. Po prostu skorumpowali sobie elektorat i tyle.

Przewrotnie napiszę, że winien temu jest Balcerowicz i każdy kolejny rząd, który skutecznie ograniczał wolność gospodarowania w Polsce. Bo jak nie dajesz takiemu człowiekowi możliwości ani handlowania na chodniku, ani prostego i TANIEGO założenia i prowadzenia firmy, to w konsekwencji spychasz go do roli pracownika najemnego bez realnych perspektyw na poprawę sytuacji materialnej. I PiS to wykorzystał.
Dobrze że nie wchodzę do tego działu. O ja cię pierdziu. W Niemczech jest wyższa płaca minimalna i żyją. Wspomniany Balcerowicz z entuzjazmem się odnosi do socjału chyba, byle on był w Niemczech a nie u nas.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

Nie wchodź, bo ryzykujesz dysonans poznawczy i brak argumentów, a to boli.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

No już już Theeck, nie bądź tak surowy dla siebie...


;)

żarcik :D
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

Love you too ;)

Wesołych Świąt wszystkim zaglądającym do toksycznego topika politycznego :D
Niech w przyszłym roku dyskusje będą jak najżarliwsze a argumenty mocne i żebyśmy, mimo różnic, nadal chcieli ze sobą gadać i się spierać :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7460
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy PiS

Post autor: Crowley »

Jak widzę i słyszę gdziekolwiek Obajtka tłumaczącego, jak to mnie dzielnie bronił przed kolejkami na stacjach, to czuję, że dochodzę do granicy swojej wytrzymałości. Nawet Zero i Pinokio nie działają mi tak na nerwy jak ten pierdolony pasożyt. Jak to gówno z tłustymi włosami się rozpanoszyło i przekracza wszelkie normy bezczelności , to się pale nie mieści. Nie ma na tego karalucha mocnego?
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4991
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Rządy PiS

Post autor: Zolt »

dobrze robi, tak to by Tusk z Merkel wszystek benzynę wykupili!
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Guldan
Tęczowy Chłopiec
Posty: 383
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:12

Re: Rządy PiS

Post autor: Guldan »

Crowley pisze:Jak widzę i słyszę gdziekolwiek Obajtka tłumaczącego, jak to mnie dzielnie bronił przed kolejkami na stacjach, to czuję, że dochodzę do granicy swojej wytrzymałości. Nawet Zero i Pinokio nie działają mi tak na nerwy jak ten pierdolony pasożyt. Jak to gówno z tłustymi włosami się rozpanoszyło i przekracza wszelkie normy bezczelności , to się pale nie mieści. Nie ma na tego karalucha mocnego?
ja obstawiam, ze Macierewicz, Ziobro i wlasnie Obajtek to trzy super skuteczne pacholy Rosji, ktorym udalo sie dojsc bardzo daleko by siac zamet w Polsce. chociaz nie jest 100% przekonany co do Ziobry, on moze po prostu taki byc dla samej satysfakcji posiadania wladzy.

nie mniej kazdy z nich realizuje jakis projekt dzialajacy na szkode panstwa.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4847
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

To akurat Mateuszek trzyma sie stolka dla samej wladzy, a Ziobro uwazam za zwykłego debila (moze wykorzystywanego przez Rosję). A Danielek zwyczajnie musi miec w chuj mocne kwity na wszystkich, z JaroKaczem wlacznie... :/

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

Ja zaś uważam Ziobrę za zwykłego karierowicza, podobnego do Mateusza, ale mniej sprawnego pijarowo i uderzającego do bardziej skrajnego elektoratu. Stąd też jego zupełna niestrawność dla osób bardziej w środku.
Skąd się wziął Daniel, nie wiadomo, ale ta cwana gapa znikąd musiała zacząć kręcić ze służbami żeby dobrać się do haków na kolegów, no bo jak inaczej wytłumaczyć jego karierę i tak długie utrzymywanie się w siodle?
A szkodzą Polsce w mniejszym lub większym stopniu właściwie wszyscy nasi politycy. To taki nasz dopust Boży, że rządzą najpodlejsi z podłych.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3520
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Rządy PiS

Post autor: Gregor »

Ja bym wolał żeby się okazało, że Zer0 jest chociaż sługą Kremla niż przyjąć, że jest z naszym krajem tak źle, że taki mierny psuj rozpierdala co chce kolejne lata i to przy zerowym poparciu, bo ma haki na "szeregowego" posła.

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

Uprzedzam, że to link do Dobromira Sośnierza z Konfy.
Nie dajcie się uwieść zabawną mową wiązaną na początku, potem jest już na poważnie, zdecydowanie warto te 4.30 swojego czasu poświęcić:
https://www.youtube.com/watch?v=cdPjYRbwCug&t=46s
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Guldan
Tęczowy Chłopiec
Posty: 383
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:12

Re: Rządy PiS

Post autor: Guldan »

https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Za ... K2Nsmea6zo

wszystko ok, moga panowie plynac dalej a my sobie postrzelamy z granatnika na komisariacie.
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

A czytaliście o projekcie ustawy limitującej zakupy kolejnych mieszkań? Co o tym sądzicie (specjalnie pytam bez własnej opinii, jestem ciekawy Waszej pierwszej reakcji)

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Wyzszy ... 73814.html
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

Ja sądzę, że to socjalizm.
Jebać socjalizm.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Guldan
Tęczowy Chłopiec
Posty: 383
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:12

Re: Rządy PiS

Post autor: Guldan »

patrzac na to co sie dzieje na zachodzie to problem jest duzy (moi znajomi mieszkajacy w Berlinie tego doswiadczaja). zaproponowane rozwiazanie niczego nie zmienia procz tego, ze najmy beda jeszcze drozsze.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rządy PiS

Post autor: LLothar »

Rozwiazanie jest jedno - szybciej reagowac. W mieszkaniach zawsze jest kryzys. Albo ich brak, albo jest ich za duzo. Mieszkania to nie czekolada, ze sobie kupisz jej wiecej jak jest tania, albo mniej jak jest droga.

Hmm, a moze to jest wlasnie rozwiazanie? Mieszkania nalezy budowac tak, aby latwo sie dalo je polaczyc albo rozdzielic. Tak wiec jak mieszkan jest malo i cena idzie w gore to ludzie kupia sobie po module 64m2. Jak przyjdzie kryzys w druga strone to bedzie mozna sobie kupic 2x 64m2 i rozkuc sciane.

Nie wiem, madrzejsze glowy nad tym mysla i rozwiazan nie maja. Ten podatek to cos, zeby pokazac ze cos sie robi.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

No ale ludzie nie kupują sobie 5 mieszkań, żeby w tych pięciu mieszkaniach mieszkać. Kupują albo żeby sprzedać, albo żeby choć wynająć. To nie spekulanci zawyżają ceny, przecież nikomu nie jest na rękę kupić 5 mieszkań i potem bulić za te 5 mieszkań. Jedyny sposób jest taki, żeby jakoś systemowo przebić tę stale rosnącą bańkę cen nieruchomości, co w obecnych czasach, gdy rosną ceny wszystkiego, nie jest łatwe. Jasne, że ta ustawa jest tylko po to, żeby pokazać, że coś się próbuje z tym zrobić.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Zablokowany