Miasta Polski

... wszystko co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles

Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7365
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Miasta Polski

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Jutsimitsu pisze:Mówi to ktoś z okolic Gdańska, miasta w którym jest bodaj największy odsetek ludzi z upośledzeniem różnego stopnia :>
Czyli nawet upośledzeni Gdańszczanie lepiej wiedzą jak miasto zbudować? :diabel:
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Miasta Polski

Post autor: SithFrog »

Turtles pisze:
miasta w którym jest bodaj największy odsetek ludzi z upośledzeniem różnego stopnia
Fun fact:
Każdy Łodzianin uczy się takich rzeczy o każdym mieście w Polsce już na etapie szkoły podstawowej - żeby potem móc bronić swojej małej ojczyzny gdziekolwiek by nie pojechał (większość wyjeżdża, no bo kaman)
:lol2: :lol2: :lol2:

Jeszcze dorzućmy: w co najczęściej bawią się dzieci w Łodzi? W miasto...
Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Miasta Polski

Post autor: Counterman »

Touche. :D

Ale fakt, Łódź jest dość specyficznym miejscem.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2154
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Miasta Polski

Post autor: Theeck »

Centrum Łodzi jest bardzo podobne do będącej w podobnym stanie rozkładu i zaniedbania warszawskiej Pragi. Choć od kilku lat stara Praga zaczęła się bardzo zmieniać, a Łódź jakoś niespecjalnie ...
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7457
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Miasta Polski

Post autor: Crowley »

Praga to w tej chwili jeden wielki plac budowy. Budowa metra sprawiła, że to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijanych okolic. Podobnie Dolne miasto w Gdańsku. W Łodzi pomoc funkcjonuje program odnawiania 100 kamienic rocznie. Nawet gdyby to było 1000, to i tak byloby mało.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Miasta Polski

Post autor: SithFrog »

W Pradze byłem dopiero co i nie miałem takiego wrażenia. W sensie: bardzo ładne miasto plus kilka koszmarków zachowanych z czasów słusznie minionego socjalizmu.
Obrazek
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2197
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Miasta Polski

Post autor: peterpan »

Sith, tu byla mowa o warszawskiej Pradze ;)

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Miasta Polski

Post autor: SithFrog »

Hahaha, ok, moja culpa :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Miasta Polski

Post autor: Pquelim »

Praga to najpiękniejsze miasto, w jakim byłem. Oczywiście starówka, demoludyczne wykwity się nie liczą. Skansen Europy, do tego czysty w przeciwieństwie do innych stolic (Rzym, Londyn, Paryż).

Warszawska Praga to najsłynniejsza dzielnica w Polsce. Wielu artystów, reżyserów, poetów opiewało fantastyczny klimat, charakterystyczne kamienice z czerwonej cegły, klimat ich studni, specyfikę rodowitych mieszkańców. Tak to wyglądało w mojej głowie do czasów liceum.
A potem poszedłem na studia, zamieszkałem w Poznaniu, między innymi na Wildzie. O której nigdy nie słyszałem niczego, poza poetyckim stwierdzeniem wybitnego liryka, że mieszka w niej Szatan.
Do Warszawy, obejrzeć tę piękną Pragę zajechałem pierwszy raz jakoś w 2014 roku. I wiecie co?

Murowanych, czerwonych kamienic, z których Praga tak słynie widziałem sztuk sześć. W okolicach Grochowskiej i Ząbkowskiej - to podobno historyczne jądro dzielnicy.
Żadna nie wygląda ładnie, w żadnej bym nawet nie ryzykował noclegu na jedną noc.

Na Wildzie w Poznaniu te czerwone kamienice stoją w co drugiej bocznej uliczce. Raczej schowane przed okiem pieszego, zresztą całkiem słusznie - na głównych drogach stoją budynki architektonicznie bogatsze i po prostu ładniejsze. A Wilda to nawet nie jest najładniejsza dzielnica Poznania - podobnie jak Pragę przez lata zamieszkiwali ją głównie robotnicy, a nieruchomości stawiali żydowscy developerzy sprzedwojnia. Gdzie Wildzie do Łazarza, Jeżyc, czy Dzielnicy Cesarskiej.

Tymczasem warszawska Praga przypomina mi dzisiaj utrwalone w sztuce i wspomnieniach kłamstwo o dzielnicy, która w istocie przypomina absolutnie eklektyczne tałatajstwo, maszkarę rodem z późnej Jugosławii, lub z elementami nowoczesnej architektury... bo ja wiem, jakiegoś powiedzmy Kiszyniowa.

Developerka wrzuca apartamentowce, lofty i galerie handlowe w dawno umarłą, ledwie już widoczną oryginalną tkankę ulic (właściwie tylko wspomniana Ząbkowska wygląda jako-tako ). 20 minut spaceru wystarczy, żeby zauważyć, że nad tym rozbestwieniem "wszystkiego i wszędzie" nikt nie sprawuje kontroli.
Ale Warszawa cała jest taka. Historycznie fabryczna i urokliwa (podobna do poznańskiej Wildy notabene) Wola to dziś żałosna próba nadrabiania straconych lat socrealizmu, leczenia światowych kompleksów naszej stolicy wobec nowojorskiego Manhattanu, Dubaju czy Bóg wie czego jeszcze. Dużo o tym mówi i pisze Jan Śpiewak, więc zacytuję za "Wprost":

(...)"przy rondzie Daszyńskiego, powstaje więcej powierzchni biurowej niż wybudowano po 1989 r. w całej Łodzi. Wszystkie nowe budynki w okolicy mają angielskie nazwy: Warsaw Spire, Generation Park, Warsaw Unit, Skyliner. Deweloperzy najwyraźniej wstydzą się swojego słowiańskiego pochodzenia. Budynki mają po 180, 190, 200 m wysokości.

Niektórzy nazywają Wolę nowym Mordorem, w nawiązaniu do dzielnicy biurowej na Służewcu Przemysłowym. Szklane anonimowe budynki powstają bez składu i ładu. Ogromny ruch samochodowy generuje smog. Deweloperzy zapomnieli o przestrzeniach publicznych. Wola staje się szklano- -betonową pustynią.

Dochodzi do tego, że rodziny z dziećmi na spacery muszą się wybierać na skwer przylegający do Muzeum Powstania Warszawskiego, bo w okolicy nie ma już żadnych terenów zielonych. W cieniu wieżowców ciągle można podziwiać fasady kamienic z przełomu XIX i XX w. Wiele z nich się wali, często padają ofiarą podpalaczy.
Grunt bez zabytkowej kamienicy jest wart dużo więcej niż z zabytkową kamienicą."
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Miasta Polski

Post autor: SithFrog »

Pquelim pisze:Praga to najpiękniejsze miasto, w jakim byłem. Oczywiście starówka, demoludyczne wykwity się nie liczą. Skansen Europy, do tego czysty w przeciwieństwie do innych stolic (Rzym, Londyn, Paryż).
A to ciekawe, bo dla mnie do paryża czy Rzymu to w ogóle nie ma startu. Czysta jest, ale poza tym nic specjalnego. Nie ma tam zabytku czy miejsca, które chciałbym odwiedzić jeszcze raz. Nie ma niczego z tak zwanym pierdolnięciem jak Koloseum, jak Wieża Eiffla, jak Luwr czy Wersal, jak bazylika św. Piotra czyfontanna di Trevi.

Ładne, czyste miasto. Przyjemna starówka i niezły klimat pubowy do sączenia piwa, ale poza tym ja sie raczej delikatnie rozczarowałem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Miasta Polski

Post autor: Pquelim »

De gustibus, mnie w Paryżu mocno uderzył... zapach i brak czystości na ulicach. To samo w Rzymie (wywóz śmieci jest tam teraz numero uno w agendzie przed wyborami burmistrza), a w obu przypadkach dochodzą gargantuiczne ilości turystów uniemożliwiających spokojny przystanek, odczucie autentycznego klimatu miejsca. Co ciekawe, w Pradze nie miałem tego problemu - pomimo, że również zwykle jest zatłoczona, ta niemal muzealna atmosfera w której każdy budynek przypomina eksponat sprzed epok wybija sie na pierwszy plan, łatwo jest również znaleźć spokojne miejsce (wyspa Kampa, wzgórze Petrin). W Rzymie owszem, czuć że to tysiącletnie miasto oddychające historią i nie mogę powiedzieć żeby mi się nie podobał, ale no... nie poczułem afektu.
Paryż to spore rozczarowanie. Brud i syf na ulicach sprawiały że nie czułem się tam bezpiecznie. Ale byłem tylko chwilę i przejazdem, więc mogłem ulec mylnemu wrażeniu.

Praga FTW.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2154
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Miasta Polski

Post autor: Theeck »

SithFrog pisze:A to ciekawe, bo dla mnie do paryża czy Rzymu to w ogóle nie ma startu. Czysta jest, ale poza tym nic specjalnego. Nie ma tam zabytku czy miejsca, które chciałbym odwiedzić jeszcze raz.[...] ale poza tym ja sie raczej delikatnie rozczarowałem.
Też tak uważam. Szukałem w niej klimatu, ale nie znalazłem. Możliwe, że źle szukałem :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Miasta Polski

Post autor: Counterman »

Ja do Pragi pojechałem w celu włóczenia się po pubach. Jasne zwiedzałem też muzea i inne, ale nie ukrywajmy - na piwo byłem. I to było dla mnie super, bardzo mi się ich knajpy podobają. Bardzo sympatyczne miejsce, z tym że ja tam byłem 10lat temu+.

A co do budowania wieżowców w Warszawie... Noooo taka jest przyszłość. Warszawa jest stolicą, miejscem gdzie skupia się biznes. Nie ma w tej chwili dzielnicy biznesowej i raczej będzie szła w zamianę centrum w taką dzielnicę. A taka dzielnica będzie się rozrastać, Rondo Daszyńskiego to jest za blisko żeby tego nie wchłonąć.
Ścisłe centrum miasta Warszawa przestanie być miejscem mieszkalnym, stanie się miejscem biznesowo-usługowym. I raczej bym się z tym nie kłócił.
Szczególnie, że jak byłem w Japonii i zobaczyłem ich wieżowce w mieście, to w ogóle nie rusza ta "gwałtowna rozbudowa" w Warszawie.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Miasta Polski

Post autor: Pquelim »

Counterman pisze:Warszawa jest stolicą, miejscem gdzie skupia się biznes.
Pokaż mi europejską stolicę, w której "skupianie biznesu" polega na produkowaniu powierchni biurowych "wzwyż" z jednoczesnym całkowitym zaniedbaniem takich kwestii jak przepustowość komunikacyjna, zielone tereny buforowe, okoliczności dojazdu i mieszkaniowe. Nie bratku, nie dam sobie wmówić, że Mordor jest naturalną konsekwencją rozwoju miasta i dojezdzanie półtorej godziny w jedną stronę do pracy jest spoko (mniej więcej taka jest teraz oferta mieszkaniowa w Warszawie: budujemy Ci chatę na Targówku, a pracować będziesz na Mokotowie. Raduj się, bo stolica :D). To już nawet ludzie w Londynie, czy innej Moskwie mają wybór i centra biznesowe, czy inne zakłady pracy rozlokowane w większych skupiskach mieszkalnych. A u nas jakby odwrotnie.

W ogóle, pokaż mi europejską stolicę z wieżowcami na pierwszym planie. To warszawskie ciśnienie przypomina mi wnioski sześciolatka, który - właśnie - obejrzał dokument o Dubaju, Tokio, czy innym Nowym Jorku i zapragnął mieć podobne klocki. Problem polega na tym, że sześciolatek nie umie tego przemyśleć i sensownie zaprojektować.

Nie podoba mi się pomysł na Warszawę - to jedna kwestia. Nie lubię wieżowców, jeżdżąć po Europie zawsze zazdrościłem innym państwom, że mają ładne, historycznie zadbane i zachowane stolice. W Warszawie czuję żal za historyczną krzywdę i wstyd za teraźniejsze szkody. Ale nawet nie z powodu pomysłu na to centrum biznesowe - niechżeby sobie było, wszystkim nie dogodzisz, ja jestem w tym przypadku krytyczny, ale w zasadzie nic mi do tego. No najwyżej nie będę miał czego pokazać zagranicznemu koledze. Tylko szkoda, że w stolicy - w której niejako z definicji trudniej się żyję - jeszcze jej zarządcy nie ułatwiają sprawy obywatelom. i zamiast atrakcji kulturalnych, turystycznych czy po prostu rozrywkowych, powstają atrakcje biznesowo-handlowe. Nie jestem fanem.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Miasta Polski

Post autor: SithFrog »

Nie wiem o czym Ty mówisz Pq. Jakie centra mieszkalne są w centrum Londynu gdzie jest masa wieżowców czy biurowców? Gdzie są mieszkania na Canary Wharf? Londyn ma właśnie to, czego ja nie lubię, nasrane na kupie wszystkiego, zabytkowych kościołów na kupie z kamienicami i szkłem/betonem. Paskudztwo :P

W Paryżu: jedno La Défense i jak ktoś mieszka daleko to ma problem, bo to jedyne takie wielkie centrum korpo.

W Berlinie też jest naciapane wszędzie drapaczy chmur bez specjalnego ładu i składu.

Nigdzie jednak nie zauważyłem, żeby takie skupiska były przy dzielnicach mieszkalnych. To raczej jest tak, że w centrum się pracuje, a na obrzeżach mieszka.
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7365
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Miasta Polski

Post autor: Matthias[Wlkp] »

SithFrog pisze: zabytkowych kościołów na kupie z kamienicami i szkłem/betonem
Wtem...
Spoiler:
Obrazek

Projekt upadł, ale 2/3 kościoła wyburzyli...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Miasta Polski

Post autor: SithFrog »

O rety. Skąd to?
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7365
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Miasta Polski

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Hamilton, Ontario...

Tutaj lubią takie potworki. Albo z mojego miasta - stara zbrojownia z "doklejonym" hotelem (nawet byłem tam raz):

Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Miasta Polski

Post autor: Counterman »

@Pq: ogółem to co napisał Sith.
Ze swojej strony zapytam jeszcze czemu się tak Europy czepnąłeś, świat jest duży. ;) A jak sobie popatrzysz na resztę świata, no to jest podobnie jak napisał Sith. W uproszczeniu, w centrum jest biznesowo-usługowo, na obrzeżach jest mieszkalnie.
A jak widać na zdjęciach to u Matta w ogóle hardcore jest. :D
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3519
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Miasta Polski

Post autor: Gregor »

Jakby ktoś był w Warszawie na przykład i widział, że Muzeum Powstania Warszawskiego jest niedzielę za darmo, to są wtedy dzikie tłumy, czy można pozwiedzać spokojnie?
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6352
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Miasta Polski

Post autor: Voo »

Są dzike tłumy, w tym dużo obcokrajowców, którzy kompletnie nic nie rozumieją i kręcą się po tym muzeum nie mogąc znaleźć właściwiej drogi zwiedzania.

Nie sorry, jak to jest przemyślane muzeum to ja nie...

Gdyby nie przypadek to nigdy nie trafiłbym do podziemi bo chyba nigdy nie wpadłbym na pomysł, że trzeba wejść za kotarę obok ekranu, na którym wyświetlane są filmy dokumentalne ;)

Ale oczywiście da się obejrzeć nawet w darmowy dzień i należy.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Miasta Polski

Post autor: Halaster »

Wg. mnie muzeum jest beznadziejnie zorganizowane - bylem 2 lata temu ostatnio z bandą Niemców i gdybym ich nie prowadził za rączke to nic by nie zrozumieli. Materiałów jest mnóstwo, ale chronologii czy jakiegokolwiek nawet sensu próżno szukać na ścieżce zwiedzania.

Mam nadzieję, że ktoś w końcu przebuduje tę ekspozycję i zrobi to sensowniej niż jest teraz.
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 608
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Miasta Polski

Post autor: Alexandretta »

1 czerwca w Warszawie rusza dość ciekawa wystawa - motoryzacyjne klasyki, stojące w halach gdzie się je produkowało (przynajmniej część).
https://wystawaklasykow.pl/
(jak ktoś chce zobaczyć na filmiku co i jak to tu jest "pokaz przedpremierowy": https://www.youtube.com/watch?v=F_wgvSzHi8A )
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3519
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Miasta Polski

Post autor: Gregor »

Dzięki za podpowiedzi. A Centrum Nauki Kopernik fajne będzie dla dorosłych?
Obrazek
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2154
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Miasta Polski

Post autor: Theeck »

Raczej nie. To jest centrum jarmarcznych sztuczek, tyle że na jarmarku gość brał dwa szkiełka i pokazywał przez lunetę coś dalekiego "z bliska", nie wiedząc nic o optyce, a tutaj masz to podbudowane opisanymi zjawiskami fizycznymi i udokumentowane wyliczeniami i wzorami. Ale efekt kuglarski jest taki sam.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Miasta Polski

Post autor: DaeL »

Po Sosnowcu grasuje dzik. Przed chwilą się dowiedziałem. Wcześniej podjechałem na stację benzynową, mijając po drodze kilka wozów strażackich. Myślałem, że gdzieś jest pożar i kompletnie nie przywiązałem do tego wagi. Zostawiłem samochód na parkingu strzeżonym i idę sobie do domu, a tu nagle zza rogu wychodzi cała obława - ludzie z latarkami każą mi obchodzić plac zabaw na około, bo gdzieś w okolicy biega dzik. No 15 minut temu się to wydarzyło.

Niestety jutro muszę wyjść z domu z samego rana. Gdybym nie wrócił, to wiecie jaki los mnie spotkał. :)
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3866
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Miasta Polski

Post autor: PIOTROSLAV »

Okazało się, że to fałszywy alarm. To był Rysiek Kalisz ;)
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7457
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Miasta Polski

Post autor: Crowley »

DaeL pisze:Po Sosnowcu grasuje dzik. Przed chwilą się dowiedziałem. Wcześniej podjechałem na stację benzynową, mijając po drodze kilka wozów strażackich. Myślałem, że gdzieś jest pożar i kompletnie nie przywiązałem do tego wagi. Zostawiłem samochód na parkingu strzeżonym i idę sobie do domu, a tu nagle zza rogu wychodzi cała obława - ludzie z latarkami każą mi obchodzić plac zabaw na około, bo gdzieś w okolicy biega dzik. No 15 minut temu się to wydarzyło.
Brzmi dokładnie tak, jakbym się spodziewał po Sosnowcu.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Miasta Polski

Post autor: SithFrog »

DaeL pisze:Niestety jutro muszę wyjść z domu z samego rana. Gdybym nie wrócił, to wiecie jaki los mnie spotkał. :)
Podzielisz los króla Roberta? :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6352
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Miasta Polski

Post autor: Voo »

Trafiłem w TV na program o nowym Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu. Otwarcie "lato 2019". Będzie zajebiste miejsce do obejrzenia.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Miasta Polski

Post autor: DaeL »

Chciałbym wyrazić solidarność z naszymi forumowiczami z Warszawy.

https://www.youtube.com/watch?v=LILXgORnHdI
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4989
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Miasta Polski

Post autor: Zolt »

Nie rozumiem problemu, to raczej forumowicze z dalszego biegu Wisły powinni się bardziej przejmować incydentem kałowym w rzece. ;)
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6352
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Miasta Polski

Post autor: Voo »

Ano, rozwaliła mnie pani rzecznik czegoś tam mówiąc w radiu, że do wody idą fekalia i chemia z domów ale mieszkańcy Warszawy mogą spać spokojnie, bo to się dzieje poniżej ujęć wody dla miasta.

Płock i Włocławek pozdrawiają Warszawę :D

Edit: we wtorek nad ranem warszawskie kupy będą w Toruniu
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3519
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Miasta Polski

Post autor: Gregor »

E tam, czysta woda to fanaberie ekologów

Wysłane z mojego Moto G (5) Plus przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4989
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Miasta Polski

Post autor: Zolt »

Jak eko-działacze miejscy nie widzą problemu, to czemu ja mam się przejmować.

Voo - argument o wyższości Bydgoszczu nad Toruniem ;)
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3519
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Miasta Polski

Post autor: Gregor »

Chłopaki, gdzie w Trójmieście najlepiej szukać noclegu, żeby było wygodnie zwiedzać? Sopot, bo na środku, czy Gdańsk, bo tam najwięcej do oglądania?
Obrazek
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Miasta Polski

Post autor: Larofan »

bylem w trojmiescie raz raptem i w mojej opinii nocleg w gdansku
w sopocie nic nie ma
w gdyni nie doszukalem sie niczego co byloby warte wyprawy tak daleko
a gdansk jest niestety bardzo ladny :)
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2154
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Miasta Polski

Post autor: Theeck »

W Gdańsku na Wyspie Spichrzy powstało mnóstwo apartamentowców. Na gdańską Starówkę masz 5 min na piechotę, do SKM (jakbyś chciał pojechać do Sopotu albo Gdyni) 10 min. Polecam.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7457
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Miasta Polski

Post autor: Crowley »

Sopot jest horrendalnie drogi i oprócz mola i nocnych knajp nic tam nie ma. Tak jak wyżej - wokół starówki powstają w szalonym tempie kolejne nowe miejsca i tam się wszystko skupia. Do przystanku SKM jest rzut beretem, więc reszta Trójmiasta w zasięgu jednego przejazdu.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6352
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Miasta Polski

Post autor: Voo »

Wynajmowałem "apartamencik" gdzieś przy Wyspie Spichrzów (chyba Motławska, z okna widziałem marine na rzece) i w drugą noc już mi tak bardzo nie przeszkadzały odgłosy rzygania do 3 nad ranem dochodzące z ulicy ;)

Ale było warto, serio. W zasięgu spacerku całe to cudowne, klimatyczne hanzeatyckie miasto. Jak dla mnie najfajniejszy miejski kawałek Polski jaki widziałem.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2197
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Miasta Polski

Post autor: peterpan »

Sopot ma moim zdaniem chyba najlepsze plaze. No i fajne miejsca do jedzenia

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7457
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Miasta Polski

Post autor: Crowley »

Voo pisze:Wynajmowałem "apartamencik" gdzieś przy Wyspie Spichrzów (chyba Motławska, z okna widziałem marine na rzece) i w drugą noc już mi tak bardzo nie przeszkadzały odgłosy rzygania do 3 nad ranem dochodzące z ulicy
Dwa lata mieszkałem przy Kaletniczej, zaraz obok ratusza, kurantów i rzygających ludzi. Da się. ;)
peterpan pisze:Sopot ma moim zdaniem chyba najlepsze plaze.
Do łażenia najlepsza jest chyba plaża w Gdyni. Do leżenia plackiem zdecydowanie Stogi i Górki. Do świętego spokoju Wyspa Sobieszewska, tylko spory kawał trzeba przejść lasem.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3519
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Miasta Polski

Post autor: Gregor »

Z tego co piszecie to Gdańsk brzmi najlepiej, tylko martwią mnie rzygajacy ludzie Obrazek Po plaży chciałbym pochodzić, ale to będzie końcówka września, czyli jak na moje doświadczenia z Bałtykiem przyda się dobry sweter :D

Wysłane z mojego Moto G (5) Plus przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6352
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Miasta Polski

Post autor: Voo »

Nie no, nie popadajmy w paranoję z tymi nocnymi hałasami. Mieszczucha pewnie niczym nie zaskoczą, zwłaszcza młodego ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Miasta Polski

Post autor: Larofan »

na plaze jest sporszy kawalek ;) autobusem
obok rafinerii
ale plaza jest :)
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6352
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Miasta Polski

Post autor: Voo »

Byłem dzisiaj w Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu i w ...Muzeum Rolnictwa w Szreniawie pod Poznaniem.

O mamo, jakie dwa ZAJEBISTE miejsca :D Widziałem dzisiaj wszystko, od niemieckich i amerykańskich niszczycieli czołgów po dwupłatowy, odrzutowy samolot rolniczy, o jakichś steampunkowych machinach rolniczych nie wspominając. Zasnę jako szczęśliwy siedmiolatek :)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Miasta Polski

Post autor: Pquelim »

i nie można się odezwać, spotkać na piwo z kolegą z internetu gorszym sortem, tak? ja sobie zapamiętam jak pojadę... gdzieś na budowe czy coś!
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6352
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Miasta Polski

Post autor: Voo »

Nie można bo byłem z tzw. balastem czyli rodziną :)

Ale jak skończą S5 to do Poznania będę dojeżdżał szybciej niż do centrum Bydgoszczy w szczycie ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Miasta Polski

Post autor: Jutsimitsu »

To masz usprawiedliwienie, bo to kilka minut dojazdu ode mnie do tego muzeum w Poznaniu.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7457
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Miasta Polski

Post autor: Crowley »

Muszę wam powiedzieć, że jestem pod wrażeniem Wrocławia. Fakt, że to miasto istnieje i funkcjonuje, to jakiś cud i boska wola, bo tamtejsze urzędy to są odmienne stany świadomości. O ile w większości innych miejsc w kraju da się załatwić większość spraw w miarę sprawnie i coraz częściej można spotkać się z podejściem "frontem do klienta", tak Wrocław hołduje zasadzie: "nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobisz, a poza tym ugnij kręgosłup bardziej, głupi wieśniaku". Dolnośląska służba dróg i kolei jest słynna na cały kraj jako miejsce, gdzie nie da się nie stracić rozumu, ale Dolnośląski urząd wojewódzki to też są odmienne stany świadomości. "Nie bo nie", "nie da się", "nie mogę udzielić takiej informacji", "jak pan to sobie wyobraża?", "nie przewidujemy takiej możliwości". Szczerze współczuję mieszkańcom Dolnego Śląska.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
ODPOWIEDZ