Królowie szos

... wszystko co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles

Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2151
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Królowie szos

Post autor: Theeck »

Niedługo tylko elektryki wjadą do centrum Wawy:https://motoryzacja.interia.pl/raporty/ ... Id,3343120. Pytanie retoryczne: czy urzędnicy załatwią sobie specjalne karty wjazdowe?
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5577
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Królowie szos

Post autor: LLothar »

Theeck pisze:Niedługo tylko elektryki wjadą do centrum Wawy:https://motoryzacja.interia.pl/raporty/ ... Id,3343120. Pytanie retoryczne: czy urzędnicy załatwią sobie specjalne karty wjazdowe?
E, oczywiscie ze nie. Pojawia sie za to sluzbowe Tesle ;)
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6352
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Królowie szos

Post autor: Voo »

Ja to odbieram inaczej. Najpierw mówisz, że zakażesz wjazdu spaliniakom do centrum a potem tylko podwyższasz opłaty za ich wjazd. I wszyscy trzymają mordę w kuble z radości, że jednak nie zakazali :)

W tych wcześniejszych rozważaniach zapomnieliśmy o jednym - hałas. Brak tego zanieczyszczenia to jednak dobra rzecz w elektrykach i miasta bez tego całego hałasu od samochodów na pewno będą fajniejsze. W przypadku hałasu nie ma też tych wszystkich dywagacji o składowanie baterii i o tym, skąd się nie że prąd :)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2151
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Królowie szos

Post autor: Theeck »

LLothar pisze:Pojawia sie za to sluzbowe Tesle ;)
A propos Tesli, to byłem kilka dni temu w Amsterdamie i przeżyłem szok ile Tesli jeździ na taksówkach (przynajmniej na lotnisku wyglądało to jakby co 3 taryfa była Teslą). Czyżby w Holandii już zaczęli praktykować opłaty za wjazd do centrum samochodem spalinowym?
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5577
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Królowie szos

Post autor: LLothar »

Theeck pisze:
LLothar pisze:Pojawia sie za to sluzbowe Tesle ;)
A propos Tesli, to byłem kilka dni temu w Amsterdamie i przeżyłem szok ile Tesli jeździ na taksówkach (przynajmniej na lotnisku wyglądało to jakby co 3 taryfa była Teslą). Czyżby w Holandii już zaczęli praktykować opłaty za wjazd do centrum samochodem spalinowym?
Tesla sie moze po prostu oplacac ze wzgledu na koszty paliwa. Zasiegu czesto moze starczyc na caly dzien, ew pol dnia + przerwa na lunch na stacji ladowania + drugie pol dnia.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7455
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Królowie szos

Post autor: Crowley »

Theeck pisze:A propos Tesli, to byłem kilka dni temu w Amsterdamie i przeżyłem szok ile Tesli jeździ na taksówkach (przynajmniej na lotnisku wyglądało to jakby co 3 taryfa była Teslą). Czyżby w Holandii już zaczęli praktykować opłaty za wjazd do centrum samochodem spalinowym?
Za samochód zeroemisyjny nie płaci się tam podatku drogowego. W przypadku pojazdów emitujących więcej CO2 mogą ci doliczyć do dochodu przy wyliczaniu podatku nawet 25% wartości samochodu. Dodając do tego koszt paliwa pewnie na taksówce taka Tesla zwróci się spokojnie w kilka lat.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
koobik
Mr. Perfect
Posty: 575
Rejestracja: 8 maja 2014, o 07:04

Re: Królowie szos

Post autor: koobik »

Bardzo podoba mi się Ford Focus ST; to teraz najtańszy hot hatch na rynku a wcale nie wygląda biednie. Moim zdaniem ma więcej atutów od ślicznego Golfa GTI (focus jest o generację nowocześniejszy i też ma atrakcyjne wzornictwo, fajniejsze wyposażenie w zakresie technologi), jest konkurencyjny względem Hyundaia i30 i po prostu lepszy od Renault Megane RS (recenzenci donoszą, że bardziej nadaje się do codziennej jazdy nie ujmując przyjemności prowadzenia i dynamiki)

Focus ST...mało się mówi o tym aucie (no tak, wszyscy czekają na "pełnego" RS, który ma być w 2021 ale ja tu zestawiam auta klasy GTI no w przedziale do 150k)

https://www.ford.pl/oferta/dopasuj/konf ... CFBQ,IEXAB

Obrazek
Awatar użytkownika
batton
baton
Posty: 190
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Królowie szos

Post autor: batton »

A co z seatem leonem? Chyba jednak bije tego focusa.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5577
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Królowie szos

Post autor: LLothar »

Komuś pickupa?

https://www.tesla.com/cybertruck

Elon chyba testuje swój kult, czy kupią wszystko co zrobi ;)


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Królowie szos

Post autor: Halaster »

Z wygladu kwestia gustu, mi sie zdecydowanie bardziej podoba Focus. Cupra ma troche wiecej koni, ale osiagi porównywalne (0-100 chyba nawet lepsze ma Ford). Co kto lubi :)
Awatar użytkownika
koobik
Mr. Perfect
Posty: 575
Rejestracja: 8 maja 2014, o 07:04

Re: Królowie szos

Post autor: koobik »

Nie do końca co kto lubi.
Focus faktycznie jest ładny a na pewno zdecydowanie mniej pospolity na drogach (Golf się świetnie sprzedaje)
Cupra ma trochę więcej koni to fakt, ale zahacza już o przestarzałość (technologie na poziomie golfa, z tym że zubożone), no i następca dybie na obecną generację. Poza tym Seat Leon Cupra jest wycofany ze sprzedaży na rzecz Cupry Leon za 150 k (fajnie wyposażona, mocarna ale stara :D )

Leon Cupra to samochód klasę wyżej, konkurent raczej Golfa R, Civic Type R. Jako Seat jest już niedostępny w konfiguratorze a na stronie Cupry zaczyna się od 150k to 30k więcej

Taka ciekawostka aczkolwiek uwagi jak najbardziej słuszne
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7455
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Królowie szos

Post autor: Crowley »

LLothar pisze:Komuś pickupa?

https://www.tesla.com/cybertruck

Elon chyba testuje swój kult, czy kupią wszystko co zrobi ;)
Wygląda jakby ktoś przez pomyłkę przesłał low-polygon model do realizacji i zanim się pokapowali, stwierdzili, że szkoda to wywalać na śmietnik.

Ale szczerze mówiąc wolę taki dziwactwa od kolejnego nudnego, niczym nie różniącego się od pozostałych SUVa. O proszę, nowy Mustang:
Obrazek
:bugeye:
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5577
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Królowie szos

Post autor: LLothar »

Wyglada jak Hyundai kz75, ew Kia Shapiro
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Królowie szos

Post autor: Halaster »

Mi się nowa Tesla podoba jak diabli, chyba jako pierwsza z gromadki :)
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7365
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Królowie szos

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Countach wśród pickupów :)
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4324
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Królowie szos

Post autor: Turtles »

Co Wy chcecie od tej Tesli? Zajebista jest :D Ejtis w nowym wydaniu :D

Brakuje tylko różowych neonów gdzieś
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7455
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Królowie szos

Post autor: Crowley »

Jest potencjał dla tjunerów. :D
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5577
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Królowie szos

Post autor: LLothar »

A to nie było tak, że Tesla jest taka fajna, bo nareszcie elektryczne auto które nie wygląda jak statek kosmiczny? ;).

Ja rozumiem, że jest to trochę Countach czy DeLorean, tylko naprawdę wygląda to na niedokończone auto. Jak dojdzie trochę fajnych detali to może być spoko. Teraz jednak to trochę padaka.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Królowie szos

Post autor: DaeL »

Mnie się Cybertruck bardzo podoba. Brakuje jeszcze miotacza ognia na dachu, ale poza tym jest cymes. Komu się nie podoba, ten jest mentalnie jeszcze w XX wieku i wziął rozwód z cyberpunkowością :)
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3518
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Królowie szos

Post autor: Gregor »

Dla mnie w cybertrucku brzydkie są nadkola, a tak to jestem na tak. Światła (światło?) z przodu są (jest?) zajebiście SF :D Ale mi się zwykłe pick upy źle kojarzą :P
Obrazek
Awatar użytkownika
koobik
Mr. Perfect
Posty: 575
Rejestracja: 8 maja 2014, o 07:04

Re: Królowie szos

Post autor: koobik »

Mnie się ta Tesla podoba bardzo, świetnie, że się tak wyróżnia.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5577
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Królowie szos

Post autor: LLothar »

Wiecie, mnie chyba glownie wkurza ten kult Tesli. Pokazuja auto w duzej mierze niedokonczone, w produkcji "moze" w przyszlym roku, a ludzie sie na to rzucaja jak szczerbaty na suchara.

Tesla wypada fatalnie jesli chodzi o niezawodnosc. Do tego praktyki Tesli jesli chodzi o naprawy naleza do najbardziej wrogich klientowi. Czy to naprawde firma, od ktorej chcesz kupic pickupa, niezawodne auto do pracy?

Tesla to Apple motoryzacji. Osiagnie sukces, popchnie rynek do przodu i bedzie kult Muska. Czego Tesla nie wypusci, to bedzie super. Tesla S byla super, bo wygladala jak normalne auto, a nie dziwolag. Tesla Cybertruck jest super, bo wyglada jak dziwolag, a nie normalne auto.

Wiecej konkurencji, super, no ale ja sie na liste klientow raczej nie zapisze.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6352
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Królowie szos

Post autor: Voo »

Serio ludzie, gdyby to nie była Tesla to wszyscy by to wyśmiali. Tzn. nie wyśmialiby bo nikt by czegoś takiego nie pokazał.

Rany, Hans Chrystian Andersen - Nowe szaty cesarza. Polecam :)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
koobik
Mr. Perfect
Posty: 575
Rejestracja: 8 maja 2014, o 07:04

Re: Królowie szos

Post autor: koobik »

Mnie się ta bryła podoba ale też mam nieodparte wrażenie "efektu Muska" i przesadnie optymistycznych postaw przy każdej premierze. Tesle postrzegam jako bardzo drogie i kiepsko wykonane w środku samochody, które są źle wyciszone.
O podejściu do reklamacji nie słyszałem, to niepokojące.

Chcąc być eko, na dzień dzisiejszy szedłbym w japońskie hybrydy. Elektryka to tylko w wypadku bycia ultra-bogaczem- czyli niemieckie elektryki z niskim zasięgiem :) (Audi e-ton, Mercedes EQC)
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5577
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Królowie szos

Post autor: LLothar »

Kumpel ma Tesle S. Do Serwisu nie ma numeru telefonu. Jest tylko formularz online, nie da sie dostac do czlowieka. Ok, jest jeden number, ale tylko w razie pozaru (doslownie i w przenosni). Do VW dzwonisz i masz. Tesla tez miala problem zeby nadazac z serwisowaniem swoich aut (kolejki po kilka miesiecy), ale z tego raczej wybrna.

Co do zasiegu, to sa alternatywy z dobrym zasiegiem. Tesla 3 to ok 530km. E-tron 55 to 420km, Hyundai Kona ok 500km, Kia Niro 450km, Jaguar I-pace 470km, Kia Soul 450km. Tak wiec jest w czym wybierac. Nie wiem jakim wariatem trzeba byc, by wziac Tesle zamiast tego Jaguara...

Tesla jest nie do przebicia jesli MUSISZ miec te 3.5s do setki.

I jeszcze co do futurystycznego designu - ponizej, Honda E, to jest dobry futurystyczny design. Przy tym Tesla Cybertruck to niskobudzetowy film SF...

Obrazek
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Królowie szos

Post autor: Halaster »

Hondzia jest słodka, ale ta Tesla jest wariacko zajebista - mi sie podoba przez to wlasnie ze jest szalona i nieokrzesana - ciekawe jak bedzie wygladac w rzeczywistosci, ale projekt jest fajny.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3518
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Królowie szos

Post autor: Gregor »

Tą Hondę trochę oszpecili tym plackiem na masce :( W koncepcie byłem zakochany na maksa w chuj.

Jakbym był bogatym Kalifornijczykiem to bym kupił Model X i szpanował drzwiami. W Europie jakbym nie był nędzarzem, to bym poczekał na VW Id tego hackbacka, bo to może być przełom jeśli chodzi o normalność samochodów elektrycznych nie będących wielkości autobusu.
Obrazek
Awatar użytkownika
koobik
Mr. Perfect
Posty: 575
Rejestracja: 8 maja 2014, o 07:04

Re: Królowie szos

Post autor: koobik »

LLo, też ciężko mi sobie wyobrazić wybór Tesli ponad Jaguarem. Hell, nawet Koreańczyki są tutaj bardziej prawdopodobną opcją.

Honda, którą pokazałeś jest bardzo ładna.
Awatar użytkownika
koobik
Mr. Perfect
Posty: 575
Rejestracja: 8 maja 2014, o 07:04

Re: Królowie szos

Post autor: koobik »

No cóż, automotiwem Polska stoi. Nie jest to niespodzianka, ale wyraźny prognostyk. Pracuję kilkanaście km od tej fabryki, nie miałem pojęcia, że jest aż tak grubo
https://www.money.pl/gospodarka/niemiec ... 9153a.html
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3518
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Królowie szos

Post autor: Gregor »

Generalnie w przemyśle teraz jest ciężko i produkcja siada.

Wysłane z mojego Moto G (5) Plus przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Królowie szos

Post autor: Counterman »

Popatrzcie na rynek palet. Spada produkcja, spada ich sprzedaż - i to już od pewnego czasu. Palety to zajebisty barometr dla przemysłu.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7365
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Królowie szos

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Skąd masz info? To co googlam pokazuje mi coś zupełnie przeciwnego...
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Królowie szos

Post autor: Counterman »

Kurde sam nie mogłem odkopać dokładnych danych, znalazłem opracowanie:
https://www.pb.pl/polskie-palety-zaczyn ... wac-970035
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6352
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Królowie szos

Post autor: Voo »

Oglądałem dzisiaj nowego 208. Na żywo znikają moje wątpliwości co do wyglądu zewnętrznego. Samochód wygląda świetnie. Potem wsiadamy i ...ta, telewizorek. Projektanci różnie kombinują, żeby znaleźć miejsce na duży ekran w małym samochodzie. To już bardziej podoba mi się rozwiązanie w Clio, na które jeszcze przed chwilą marudziłem:

https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/Jv ... 8DCw4GhMAU

W nowej Corsie udało się co nawet wcisnąć w deskę:

https://dixi-car.pl/foto/galeria/corsa- ... orsa-f.jpg

Tymczasem w 208 jest to co mnie najbardziej odpycha czyli telewizorek, jakby wiszący nad kokpitem. Wiem, że to tylko głupie wrażenie ale przez pierwszy miesiąc pewnie zastanawiałbym się kiedy odpadnie ;) Poza tym miałem wrażenie, że takie umiejscowienie jest jakby zbyt nachalne, ciągle przed oczami. Ale pewnie wielu ludziom się spodoba, lubiącym mieć stałe jakieś dodatkowe informacje pod ręką. Pewnie pod kątem wygody korzystania z ekranu tak jest najlepiej a że nie wygląda dla niektórych...

https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/q- ... 8DCw4GhMAU
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7455
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Królowie szos

Post autor: Crowley »

Ciekawe, czemu nikt nie próbuje wcisnąć jakiegoś ekranu w kierownicę? Rozwiązanie takie jak było kiedyś w Citroenie C4, czyli obrotowy pierścień i nieruchomy środek kierownicy dałoby możliwość zagospodarowania przestrzeni i rzucenia tam części sterowania dotykowego. Dzięki temu ekran na środku mógłby być zgrabniejszy. Zresztą skoro zegary teraz są całkowicie elektroniczne, to też nie widzę powodu, dla którego nie można byłoby zrobić tego wyświetlacza trochę większego i wcisnąć tam więcej informacji. W Corsie chyba tak to rozwiązali właśnie.

A 208 też widziałem na żywo i według mnie fajne autko.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3866
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Królowie szos

Post autor: PIOTROSLAV »

A to nie gryzłoby się z poduszką w kierownicy?
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4324
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Królowie szos

Post autor: Turtles »

Tez podejrzewam, że wzgledy bezpieczenstwa
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6352
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Królowie szos

Post autor: Voo »

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/ak ... paign=moto

Stało się. Czekamy na czasy gdy na świecie zostanie jeden producent :)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5577
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Królowie szos

Post autor: LLothar »

Voo pisze:https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/ak ... paign=moto

Stało się. Czekamy na czasy gdy na świecie zostanie jeden producent :)
Nie martw sie, Chinczycy sie rozkreca z autami jak to zrobili z smartfonami i caly zachod bedzie robil wielka fuzje, zeby miec 25% rynku.
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2197
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Królowie szos

Post autor: peterpan »

Myślę, ze w ramach wojny handlowej chińskie auta nie będą trafiać na zachód w ogóle.

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7365
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Królowie szos

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Upgrade! Ze względów praktycznych, KIA poszła w rozliczeniu za nowego mini vana - jeżdżę teraz Chryslerem Town & Country rocznik 2015 Obrazek. Niestety drogi mam takie, że auto po 1 dniu jest koszmarnie brudne,więc zdjęcia nie moje, ale kolor się zgadza.

Jeszcze nie miałem auta z taką ilością bajerów... Najlepsze są: podgrzewana kierownica i zdalne odpalanie. Jak na amerykańskiego vana przystało, są też ekrany dla pasażerów i hdmi do podpięcia konsoli :)

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6352
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Królowie szos

Post autor: Voo »

Ic bjutiful :) Size does matter!

A pstryknij jeszcze fotele i bagażnik, daj nasycić wzrok posiadaczowi miejskiego pierdzichujka! :)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
koobik
Mr. Perfect
Posty: 575
Rejestracja: 8 maja 2014, o 07:04

Re: Królowie szos

Post autor: koobik »

God damn It! Family is king! Gratki. Kolos I Ameryka. To ma swój urok!
Awatar użytkownika
koobik
Mr. Perfect
Posty: 575
Rejestracja: 8 maja 2014, o 07:04

Re: Królowie szos

Post autor: koobik »

Motoryzacja żyje!


https://autokult.pl/36248,toyota-yaris- ... ena-osiagi

Yaris. Napęd na 4. 261 koni.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7365
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Królowie szos

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ten Yaris ma tyle koni co mój V6 w minivanie :D
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7365
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Królowie szos

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Kupuję drugie auto tym razem dla siebie. Nie powiem na razie co :D, ale będzie fajne :D. Rocznik 2012-2014. Pierwszy raz kupuję auto, żeby było bardziej fajne niż praktyczne, a do tego nie gówniane.

Tak się chciałem podzielić na razie, jak to niby fajnie się kupuje auto tutaj... Z minivanem jakoś poszło za drugim razem, ale teraz to same "perełki":
- pierwszy capił na maksa fajkami
- drugi po jeździe próbnej nie odpalił
- trzeci ściągał trochę do osi jezdni, a przekroczenie setki powodowało nagłe, duże wibracje; do tego ślady po taśmie maskującej na masce

Przynajmniej przebiegi nie kłamią, ale powoli mi się odechciewa szukać tego modelu, którego za dużo w Ontario nie ma... W sobotę znowu jadę "na łowy" - 2 godziny w jedną stronę...
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7365
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Królowie szos

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Łowy zakończone sukcesem :D. LLo ma bekę, że dosyć wcześnie włączył mi się kryzys wieku średniego, ale co tam! Raz się żyje :D.

Dodge Challenger, 5.7l V8, 375 KM, 540 Nm, dobrze wyposażone. Zdjęcia od dilera - swoje zrobię, jak odbiorę auto za tydzień z kawałkiem. Najlepszy stosunek mocy do ceny na rynku :D.
Załączniki
2012_Dodge_Challenger_1921311786.jpg
2012_Dodge_Challenger_1921311786.jpg (203.01 KiB) Przejrzano 709 razy
2012_Dodge_Challenger_885089919.jpg
2012_Dodge_Challenger_885089919.jpg (195.74 KiB) Przejrzano 709 razy
2012_Dodge_Challenger_273249869.jpg
2012_Dodge_Challenger_273249869.jpg (195.81 KiB) Przejrzano 709 razy
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Królowie szos

Post autor: Zolt »

Przez Ciebie pingwinom lód się skończy!

Zrób jakiś filmik z popisów na szosie ;)
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5577
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Królowie szos

Post autor: LLothar »

Zolt pisze:Przez Ciebie pingwinom lód się skończy!

Zrób jakiś filmik z popisów na szosie ;)
Byle nie skończył ten filmik na LiveLeak Obrazek

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
koobik
Mr. Perfect
Posty: 575
Rejestracja: 8 maja 2014, o 07:04

Re: Królowie szos

Post autor: koobik »

O żesz Matthias!
Na tym polega życie! Będziesz szczęśliwy! W ślad za LLo zalecam sporo respektu względem napędu na tył. Szczególnie po kilku miesiącach, jak poczujesz się pewnie.
Wspaniała wiadomość!
ODPOWIEDZ