Wakacja, urlopy, wyjazdy...

... wszystko co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles

Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6352
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: Voo »

Siedzę sobie w pensjonacie, w pewnej popularnej miejscowości uzdrowiskowo-wypoczynkowej, słucham ulewy za oknem, sprawdzam prognozę pogody i zastanawiam się jakie są wasze pomysły na letnie, wakacyjne wyjazdy. Zawsze uważałem, że fajny wyjazd to taki połączony z łażeniem i zwiedzaniem, przemieszczaniem się, najlepiej jak najwięcej zobaczyć, żadnych kurortów, olinkluziwów etc. Ale cos mi się widzi, że im jestem starszy to coraz bardziej ciągnie mnie do wakacyjnego nicnieróbstwa. Pewnie ideałem byłoby zrobic dwa wyjazdy, taki aktywny i taki leniwy ale to jest dla mnie mrzonka bo ani kasy ani czasu na to. Dalej, pochwalcie sie co planujecie w tym roku ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5577
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: LLothar »

Plan na ten rok to Szwajcaria i Cinqueterre pod namiotem. Zasadniczo będzie to zwiedzanie w formie łażenia ;).
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2700
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: Cherryy »

Ja jadę w sierpniu do pensjonaciku w Jastrzębiej Górze. Parę dni spokoju.

Swoją drogą, kto ostatnio był na kanale ŚGK, ten wie, jakie miałem przygody ze zrobieniem rezerwacji* - tym większa satysfakcja, że się udało.

*w wersji skróconej: ludzie nie chcą zarabiać pieniędzy.
Since 2001.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: Jutsimitsu »

Praca. Ni ma urlopu :( ... ale na zlot powinienem przyjechać.
Awatar użytkownika
skoob
skoobany!
Posty: 367
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:49

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: skoob »

Kupiłem bilet na lot do Lizbony. Wezmę jakiś przewodnik i na miejscu się zobaczy co dalej.
11.XI.2006
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: Zolt »

Tydzień mazurskiego rejsu już niedługo!
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: SithFrog »

Hotel olinkluziw na Rodos. Już byłem. 8 dni. Było bosko. Żona w ciąży i półtoraroczna córa trochę utrudniają aktywny wypoczynek ale napiłem się, najadłem, codziennie grałem w siatkówkę plażową. Poza tym niedrogo można wynająć auto i coś niecoś (Lindos, Rodos) zobaczyć. Na koniec wcale niedrogi rejs "high speed boat" i trochę pływania/grzania zadu po drodze, na dzikich, bezludnych plażach gdzie dostać się można tylko od morza.

W trakcie jeszcze przeczytałem książkę, a córa zjechała z każdej możliwej zjeżdżalni w hotelu. Jakieś pięćset razy :D

Pogoda gwarantowana. Codziennie słońce, 25-28 stopni. Morze ciepłe, w basenie ciepło (ja nie sikałem!!!). Podróż samolotem - niecałe 3 h.

Żyć, nie umierać.

W dodatku (wg mnie) wcale nie jakoś super drogo. Oferty czerwcowe i wrześniowe rządzą!

Jedyne co mnie mierzi to dłuższy pobyt. Finansowo opłaca się brać 2 tygodnie ale ja po 6-8 dniach zaczynam się męczyć w jednym miejscu. Dlatego drugi tydzień urlopu to jakieś spacery, góry albo rajd po rodzinie. Ewentualnie wycieczki po okolicy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7455
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: Crowley »

Prawdziwy Polak w urlop robi łazienkę, kuchnię albo garaż buduje.

Dla mnie idealny urlop to pole namiotowe gdzieś w lesie nad morzem, w małej turystycznej miejscowości. Przy namiocie ja z piwem w jednej ręce i książką w drugiej. I tak sobie leżę dwa tygodnie, czasem smażąc świeżą rybę, czasem grając ze znajomymi w karty albo w siatkówkę. EWENTUALNIE ale to naprawdę tak w ostateczności jakieś łażenie po górach (ale takie, żeby się nie zmęczyć). Nienawidzę ciągania mnie po kościołach, muzeach, rezerwatach i innych punktach widokowych, absolutnie też nie widzę nic ciekawego w siedzeniu w hotelu z basenem ani w przemieszczaniu się z miejsca na miejsce co dwa dni.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: SithFrog »

Aha, no i też wolę cuda przyrody od zabytków. Fajny kościół ze średniowiecza jest ok ale zawsze przegra z widokiem typu Samaria na Krecie. Tam to mógłbym łazić co roku.
Obrazek
Awatar użytkownika
colgatte
Ukryta Opcja Niemiecka
Posty: 384
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:26

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: colgatte »

O kurcze Sith - gratulacje!
Ktory miesiac?

Ja na Mazury jade na tydzien i imo ze ekipa bedzie slaba ;) , to nie moge sie doczekac.

A potem w sierpniu polece na 4dni do Barcelony, bo przylatuje znajomy z Singapuru.
I tak to tyle tylko, niestety, ale duzo urlopu wykorzystalam na dluzsze weekendy na pocz. roku ze wzgledu na dwa porody w rodzinie.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: SithFrog »

Końcówka 6-tego :)
Obrazek
Awatar użytkownika
colgatte
Ukryta Opcja Niemiecka
Posty: 384
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:26

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: colgatte »

O ja O ja O ja!
Nazwiecie Olga?!
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: Larofan »

nie mam planow :( tj jest wstepny plan barcelona (jak co roku) i potem jakos srodkami transportu lokalnego w dol wybrzeza az do walencji
czy to sie uda - cholera wie.. to i tak musialoby sie wydarzyc we wrzesniu - w lipcu/sierpniu na poludniu hiszpanii trzebaby sie okladac lodem
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6352
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: Voo »

Proszę, proszę Sith, czego to się dowiadujemy przy okazji ;) Pamiętaj, że Krzysztof to bardzo piękne, chrześcijańskie imię a przy okazji ten święty jest patronem podróżników, będzie na wakacje jak znalazł ;)

A wracając do tematu to mam (miałem?) jednak dokładnie odwrotnie niz Crowley. Jeśli gdzieś jestem to muszę zobaczyć WSZYSTKO w okolicy. Każdy zamek, dworek, pałacyk, stary młyn, muzeum, każdą mozliwą atrakcję i ciekawostkę. Z reguły wszędzie kupuję jakies broszurki, o wszystkim muszę poczytać, wszystkiego się dowiedzieć, wszystko zgłębić, z reguły z każdego wyjazdu wracam ze stosem makulatury. Aha, no i w każdym miejscu 1500 zdjęć, których nigdy potem nie oglądam :D Ale chyba sobie za rok zrobię sobie odmianę i będzie na leniucha.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Killashandra
Wzgórza Łodzi
Posty: 557
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: Killashandra »

Kiedy będzie wreszcie ten urlop! Jedziemy w sierpniu na surfing do Chałup :D
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2197
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: peterpan »

Urlop to zlot ;)

a poza tym pewnie się wyrwę na przedłużony weekend do krakowa ;)
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Yggor
Ortograf z wyboru
Posty: 429
Rejestracja: 10 maja 2014, o 23:58

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: Yggor »

LLothar pisze:Plan na ten rok to Szwajcaria i Cinqueterre pod namiotem. Zasadniczo będzie to zwiedzanie w formie łażenia ;).
Cinqueterre jest super! W ogóle polecam całą Ligurię, jedno z niewielu miejsc, gdzie krajobrazy podobają mi się jeszcze bardziej, niż miasta i miasteczka, które i tak są tam wspaniałe.

Fajny patent na wyjazd to parę dni zwiedzania a potem parę dni leżenia - najlatwiej niestety z samochodem, ale można też przez biuro podróży, choć wtedy to się pewnie do dwóch tygodni rozciągnie...

Ja sobie po dyplomie teraz postanowiłem zrobić dłuższe wakacje i myślę nad kupnem biletu kolejowego na całą europę i 2-3 tygodniami jeżdżenia, może w końcu mi się uda...
Yggor.
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: Counterman »

Nie ma urlopu. Pracować polnishe Shweine! Odstresuję się na zlocie.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: SithFrog »

colgatte pisze:O ja O ja O ja!
Nazwiecie Olga?!
Może na drugie, bo jednak "Olga" wołać do syna... Ja wiem, że gender itp. ale jednak na start dostanie jakieś męskie. To już propozycja Voo sensowniejsza :D

Voo: wybierz sobie jakąś grecką wyspę. Kos czy Zakyntos są tak małe, że w dwa tygodnie (a nawet w tydzień) możesz i złapać trochę lenia i zobaczyć praktycznie wszystko co warto. Każdą z tych wysp objedziesz w 2-3 dni :)
Obrazek
Awatar użytkownika
batton
baton
Posty: 190
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: batton »

W tym roku Bałtyk. Planowaliśmy coś dalszego ale potem się okazało, że sytuacja jest identyko jak u Sitha i spietraliśmy się dalekich wyjazdów/wylotów.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: Zolt »

Ja na Mazury jade na tydzien i imo ze ekipa bedzie slaba
O prosze, col, tez jade. Jak bedzie dretwo, to mozesz sie zabrac z moja zaloga ;)
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
PAiN
zielony
Posty: 265
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:03

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: PAiN »

Zaliczyłem już Hel, Juratę, Jastarnię, Chałupy i deszczowy weekend w Łebie.

Wyjątkowo podobają mi się czyste, piaszczyste plaże na półwyspie. Poza tym to mekka surfer'ów :)

Czekają mnie jeszcze Mazury i ciąg dalszy nauk sterniczych. A jak uda mi się jeszcze wyrwać w góry to będzie idealnie.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: Zolt »

o proszę, zdajesz morsa?
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7365
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ja w końcu znalazłem chwilę i pojedziemy w sierpniu na tydzień do Quebec City.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4323
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: Turtles »

Haha, pisałem temat forumowy tripadwajzor własnie, dobrze, ze odśniezyłem.

Za tydzień zagielski z częścią forumu na mazurach.

W czerwcówkę byłem na trasie Puck-Hel-Gdańsk na fajnym starym, metalowym jachcie j-80. Jak to ktoś okreslił - stoisz na ciezkim kacu, w pełnym ubraniu, pod zimnym prysznicem i drzesz stuzłotówki. IMHO still, najlepszy sposób na spędzanie lata.

A potem klaruje się ambitna idea, zeby z kolezanka jechac stopem na bałkany. Przez Chorwację do Bośni. Nie wiem na ile to wyjdzie, ale sie jaram trochę, że może sie udać.

Wrócić na woodstock i potem zlot.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3866
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: PIOTROSLAV »

Moja kobita jest mało aktywna przy wymyślaniu wyjazdów, więc tak na dobrą sprawę ja wymyślam urlopy. A jak ja już gdzieś ruszam dupę, to zwykle planuję to tak, żeby zahaczyć o jakieś wydarzenie.

Niby na jednym wyjeździe już w tym roku byłem - Bolonia, Modena, Parma w niecały tydzień. Zupełnie przypadkiem zawsze jak jeździłem do Włoch, to zahaczałem o Parmę i oglądałem mecze (tym razem był z Livorno o awans do rozgrywek LE)

Na początku września biorę dziouchę i lecimy do UK pooglądać Leeds, Manchester, Liverpool. W Leeds mieszka mój kolega z poprzedniej roboty, więc się trochę zamelinujemy u niego.
Zupełnie przypadkiem zahaczamy też o Stafford - niewielką miejscowość w której zupełnie przypadkowo odbędą się zawody o nazwie "1st UK By Fire and Sword Championships!", czyli turniej figurkowego Ogniem i Mieczem.
SithFrog pisze:
colgatte pisze:O ja O ja O ja!
Nazwiecie Olga?!
Może na drugie, bo jednak "Olga" wołać do syna... Ja wiem, że gender itp. ale jednak na start dostanie jakieś męskie. To już propozycja Voo sensowniejsza :D
Jak chłopak, to ja proponuję Islam, albo Habib... :diabel:
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 608
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: Alexandretta »

Ja już wiem kiedy mam urlop (I połowa września), ale jeszcze nie mam planu. Siedzenie tydzień na plaży odpada, bo raz że zwariuję, a dwa, wrócę zmęczona po czymś takim. W zeszłym roku trafiłam fajną wycieczkę, objazd po Tunezji, codziennie rano o 6-8 wyjazd, powrót do hotelu 18-20. Dużo się działo, dużo się zobaczyło (bieganie po górach Atlas w 40 stopniach było super :D).
A w tym roku nie wiem. Marzy mi się np wycieczka po Czechach - Praga, Skalne Miasto (koniecznie, uwielbiam takie rzeczy), zdaje się że jakieś fajne zamki też mają. Coś wymyślę.
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2700
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: Cherryy »

SithFrog pisze:
colgatte pisze:O ja O ja O ja!
Nazwiecie Olga?!
Może na drugie, bo jednak "Olga" wołać do syna... Ja wiem, że gender itp. ale jednak na start dostanie jakieś męskie. To już propozycja Voo sensowniejsza :D

Voo: wybierz sobie jakąś grecką wyspę. Kos czy Zakyntos są tak małe, że w dwa tygodnie (a nawet w tydzień) możesz i złapać trochę lenia i zobaczyć praktycznie wszystko co warto. Każdą z tych wysp objedziesz w 2-3 dni :)
Proponuję hipsterskie Jerzy.
Since 2001.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3518
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: Gregor »

Będzie Antek i jego ulubioną zabawką będzie samolot (model ruskiej konstrukcji) :>
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: boncek »

Ja miałem w tym roku dylemat, czy brać urlop czy pieniądze. Niestety nie mam płatnego urlopu, więc co się da powrzucałem w weekendy plus jeden, dwa dni wolnego. Jakieś wyjazdy nad jeziora ze znajomymi, plus spotkanie ze starymi zgredami pod Kaliszem. ;) Do tego tydzień w sierpniu zarezerwowany na wyjazd do Gdańska, połączony z koncertem Timberlake'a.

Ale to i tak lepiej, bo ostatnie 6 lat w ogóle były bez urlopu. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: Piccolo »

To u nas nad morzem Timberlake będzie grał?
Patrz jaki ja nieogarnięty Eventowo :P.
Ja, najprawdopodobniej, za tydzień jadę do kumpla nad staw gdzie wyłączamy telefony, nie bierzemy laptopów i nasze jedyne zmartwienia na dwa dni to:
Czy starczy piwa.
Dlaczego karkówka tak długo się przygotowuje.
Czy nie należało jednak dokupić piwa.
A potem, jak nie pyknie staż, to oczywiście zlot... jak ogarnę dojazd z Gdańska :P.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7455
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: Crowley »

Piccolo pisze:To u nas nad morzem Timberlake będzie grał?
No, zaraz po Backstreet Boys. Zawsze mówiłem, że Gdańsk koncertami stoi. :P
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: Piccolo »

Można się śmiać, ale na moim pierwszym w życiu dużym koncercie (oczywiście Ironów) byłem właśnie na Ergo Arenie dokładnie rok temu :).
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: SithFrog »

Ja 2 lata temu byłem w Gda na Roxette i bardzo sobie chwalę :]
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: Dragon_Warrior »

ja w tym roku naprawdę chciałbym mieć jakiś urlop bo od przynajmniej czterech lat nie było okazji wyrwać sie gdzieś na dłużej niż weekend.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jarecki
beżowy
Posty: 413
Rejestracja: 4 maja 2014, o 17:05

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: Jarecki »

Sith wielkie gratki, chociaż ktoś dba o przyrost naturalny ;)
A co do tematu to od piątku będę wraz rodzinką kilka dni we Władysławowie.
_____________________________________________
42.195km - 2.48.43
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4323
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: Turtles »

No, to wygląda na to, że rano rzuff bierze na plecy plecak, paszport i mapę i jedzie autostopem gdzieś w bałkany! Pierwszy przystanek ma być zobaczyć Budapeszt, potem pomyślimy co dalej, pewnie Chorwacja, Bośnia, może i Serbia. Wszystko spakowane. Jedziemy z koleżanką pierwszy raz w podróż tego typu.
Wrócę kiedy wrócę. Ale plan jest ostatni przystanek zrobić na woodstocku. Jakby kroś się wybierał do Kostrzyna i widziałoby mu się mnie spotkać... pytajcie na kanale ktos moją komórkę tam zna najcześciej.

Życzcie szczęścia!
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6352
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: Voo »

Tylko pamietaj, żeby to koleżanka zatrzymywała samochody bo nigdzie nie dojedziesz :P
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: Dragon_Warrior »

skąd wiesz może mu się trafi jakiś urzeczony amant co go czym prędzej w las wywiezie porzucając koleżankę :P

I na dwutygodniowy dwuosobowy wyjazd z 'koleżanką' mówisz? Jej facet musi być bogiem łatwowierności :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: Halaster »

Tylko nie kladzcie sie na drodze byle tylko ktos stanal, probowali na woodstocku i sie nie sprawdzilo ;)
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4323
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: Turtles »

Wróciłem.

W ogóle to stopem się jeździ super i każdemu polecam. Więcej zabawy daje sama podróż niż dojechanie na miejsce. Nam to wyszło nie do końca bo kolezanka koniecznie chciala na woodstock wracac, a ja wolałbym zostac i pojechac do Mostaru jakos i dopiero wracać. Tak więc trasa wyszła trochę krótka - Budapeszt - Balaton - Chorwacja (Criekwienica, Zadar, Makarska) i powrót w wiekszosci autobusami (oprócz odcinka Graz - Katowicę). Śmiesznie, że ze znajomymi w powrotnej drodze z Woodstocku pojechaliśmy jeszcze nad Bałtyk więc jak w środę kąpałem się w Adriatyku to w niedziele po południu marzłem w deszczu w Bałtyku :). Ale daje to wszystko mase satysfakcji, cieszy jak sie ktos zatrzyma, można poznac wielu ciekawych ludzi i w ogóle wszyscy hitchhajkujcie.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: Counterman »

W sumie dobrze, że się po Chorwacji za dużo nie włóczyłeś, bo jak im jakiś czas temu miny wymyło z oznaczonych pól minowych to strach na pole wychodzić...
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2700
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: Cherryy »

Wakacje, wakacje i po wakacjach... jeszcze weekend na powrót do szarej rzeczywistości. No, ale nie ma co narzekać, urlop udany i wykorzystany w stu procentach.

No i po raz pierwszy skorzystałem z IC. Ekran z aktualną prędkością, w większości na pułapie 130-150 km/h zrobił na mnie niebagatelne wrażenie. :P
Since 2001.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7455
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: Crowley »

Cherryy pisze:Ekran z aktualną prędkością, w większości na pułapie 130-150 km/h
Taki stary a w bajki puszczane w telewizji wierzy. :D
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4323
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: Turtles »

Wyjeżdżam. Na szkunerze Down North płyniemy ze Świnoujścia do (planowo) Kopenhagi. Podobno wieje srogo ponad 7B, więc pijcie za tych co na morzu i szczęśliwe zakończenie tego poronionego pomysłu :)

Wszystkim przy okazji składam życzenia noworoczne, oby nadchodzący rok był lepszy od tego, który się kończy i gorszy od tego który po nim nastąpi oraz szampańskiej zabawy sylwestrowej!
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: SithFrog »

Uważaj na jurnego bosmana. Chyba, że Ty jesteś jurnym bosmanem. Wtedy: udanych łowów :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6352
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: Voo »

No i to jest pomysł. Pozazdrościć.


Tzn. rejs, nie jurny bosman :P
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: Zolt »

Stopy wody rzuff!
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2700
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: Cherryy »

Mam taki plan, żeby w okolicach lipca zwiedzić jakąś europejską stolicę - Madryt, Paryż, Rzym albo Londyn. Chciałbym wykupić sobie jakąś wycieczkę kilkudniową. I teraz pytanie do Was, czy ktoś praktykował takie wyjazdy poprzez zorganizowane wycieczki? Czy warto, a jeżeli tak, to jakie biura podróży polecacie?
Since 2001.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Wakacja, urlopy, wyjazdy...

Post autor: SithFrog »

Nie warto. Drogo, zazwyczaj mocno napięty grafik i wszędzie poganiają. Poza tym różnie możesz trafić z ludźmi.

Wybierz miasto, termin, kup 2-3 miechy wcześniej tanie bilety, nocleg na gruponie (sprawdź wcześniej opinie o danym miejscu) i jedź na własną rękę.

Ja tak byłem chociażby w Paryżu z żoną. Za lot w obie strony z jednym dużym bagażem zapłaciliśmy chyba 300 pln z Wrocka. Plus chyba 50 euro w sumie za transport lotnisko-centrum-lotnisko. Za całkiem niezły hotel ze śniadaniami (4 noce) jakoś poniżej tysiaka dla dwóch osób. Jak sprawdzałem normalne ceny to średnia była 2x tyle za taki sam okres. A bilety na atrakcje wszędzie kosztują podobnie. Co ważne do Wersalu czy Luwru czy na wieżę Eiffela bilety możesz kupić w necie i olać kolejki. Poza tym robisz co chcesz, jak chcesz. Pogoda ładniejsza niż się spodziewałeś? Olewasz plany, rozkładasz koc przy Wieży Eiffela i popijasz sobie wino zagryzając serem. Prażąc się na słońcu z masą podobnych piknikowiczów.

Zdecydowanie polecam własną organizację.
Obrazek
ODPOWIEDZ