Trophy hunters czyli puchary za suchary!

... czyli wszystko o grach, konsolach i ustawkami na gry online

Moderatorzy: Zolt, boncek

Awatar użytkownika
Dogy
Konsolowiec
Posty: 894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 20:40

Re: Trophy hunters czyli puchary za suchary!

Post autor: Dogy »

Moje platyny w 2021:
Days Gone
Control
It takes two


Days Gone czysta przyjemność, It takes two bardzo łatwa platyna, ale Control to przy drugim DLC już męczyłem.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Trophy hunters czyli puchary za suchary!

Post autor: SithFrog »

Gratulacje, z DG zgadzam się w 100%, a Control generalnie warte uwagi? No i DLC było potrzebne do platyny czy chciałeś platynę + 100%?
Obrazek
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Trophy hunters czyli puchary za suchary!

Post autor: Sobies »

Obrazek

Ghost of Tsushima

Jaka ta gra jest dobra to brak mi słów. Wspaniale spędzone 50 godzin do wbicia platyny. Nie wiem jak to się prezentowało na standardowej PS4, ale na piątce wygląda obłędnie.

POLECAM!!
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Dogy
Konsolowiec
Posty: 894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 20:40

Re: Trophy hunters czyli puchary za suchary!

Post autor: Dogy »

SithFrog pisze:Gratulacje, z DG zgadzam się w 100%, a Control generalnie warte uwagi? No i DLC było potrzebne do platyny czy chciałeś platynę + 100%?
Dlc polecam jak jesteś fanem Alan Wake :) . Można grindowac w podstawce żeby zdobyć jeden pucharek albo przejść DLC i samo wpadnie więc wybrałem druga opcję. Gra warta uwagi, ale nie każdemu wejdzie. Polecam dać sobie godzinkę i zobaczyć czy Cię chwyci. Mi się spodobało jak dostałem moc rzucania przedmiotami, tylko jest strasznie OP i potem aż się nie chce strzelać.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Trophy hunters czyli puchary za suchary!

Post autor: SithFrog »

Dzięki Dogy, obczaję. Alana Wake'a przeszedłem ze dwa razy :)
Sobies pisze:Jaka ta gra jest dobra to brak mi słów. Wspaniale spędzone 50 godzin do wbicia platyny. Nie wiem jak to się prezentowało na standardowej PS4, ale na piątce wygląda obłędnie.

POLECAM!!
+100

Na zwykłym PS4 też ryło beret, optymalizacja z kosmosu :)

U mnie tak jak niżej. W oczekiwaniu na poprawki do zaglitchowanego Soulstorma odpaliłem New'n'tasty z PS Plusa i wsiąknąłem. Jedyny trudny pucharek to speed run poniżej 3h z uratowaniem wszystkich Mudokonów.

Obrazek

Against All Odds
Mudokon God, Mudokon Saviour
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Trophy hunters czyli puchary za suchary!

Post autor: SithFrog »

Obrazek

Master of Crashes
Collect All Trophies

Świetna gra, niezła rozpierducha i bardzo przyjemna platyna. Jedyny czasochłonny pucharek to 20 zwycięstw online, ale pewnie Kalten, Dominick czy inny Jarecki zrobią to 3x szybciej niż ja.
Obrazek
Awatar użytkownika
hat
zielony
Posty: 1130
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:59

Re: Trophy hunters czyli puchary za suchary!

Post autor: hat »

Ostatnia platyna na PS4, Ghost of Tshushima.
Pierwszy calak na Xboxie, Maneater.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Trophy hunters czyli puchary za suchary!

Post autor: SithFrog »

hat pisze:Ostatnia platyna na PS4, Ghost of Tshushima.
Idealny wybór, gratulacje!

Obrazek

South Park™: The Stick of Truth™ Platinum Trophy
Collected all South Park™: The Stick of Truth™ trophies.

Obrazek

More Powerful Than You Think
Complete all trophies in South Park™: The Fractured But Whole™

Dwie nowe u mnie. Za grosze był dwupak więc wziąłem i nie żałuję. Obie gry mają swoje wady, ale jak się lubi SP to uważam je za pozycje obowiązkowe. 100% klimatu z serialu.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Trophy hunters czyli puchary za suchary!

Post autor: SithFrog »

Obrazek

Innocence
Earn all "A Plague Tale: Innocence" trophies

Przyjemna platyna, niezła opowieść tylko zabrakło mi kilku fabularnych wyjaśnień.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dogy
Konsolowiec
Posty: 894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 20:40

Re: Trophy hunters czyli puchary za suchary!

Post autor: Dogy »

Obrazek
Helios

Pierwsza platyna na PS5 - Returnal

Cudowna gra, gdyby nie platyna to grałbym dalej, poza upierdliwymi znajdzkami - trzeba liczyć ,że w danym runie trafimy na losowo generowany room to super przyjemna rzecz.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Trophy hunters czyli puchary za suchary!

Post autor: SithFrog »

Gratulacje Dogy, a trudna jest? Słyszałem, że potrafi dać w kość.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Trophy hunters czyli puchary za suchary!

Post autor: SithFrog »

Obrazek

Legendary Edition: Mass Effect

Obrazek
Legendary Edition: Mass Effect 2

Obrazek
Legendary Edition: Mass Effect 3


Plus 100% (11 pucharków) za ukończenie całej trylogii Mass Effect: Legendary Edition na poziomie trudności Insanity.

Jedna z najlepszych trylogii w historii gier komputerowych. Jeśli nie najlepsza. Nie jestem na 100% pewien, że to moje ostatnie przejście ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Trophy hunters czyli puchary za suchary!

Post autor: SithFrog »

Obrazek

Masters of the Multiverse
Collect All Trophies

Prosta platyna, a gra genialna i grafika w końcu naprawdę next gen. Momentami czesze beret, szczególnie futro Lombaxów. Polecam.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Trophy hunters czyli puchary za suchary!

Post autor: SithFrog »

Obrazek
Helios

Mam i ja. Returnal to dla mnie gra roku 2021. Bez podziału na platformy. Obłędne połączenie roguelike'a, akcji, dobrej fabuły, klimatu i zagadki. Plus mechanika, która nie wybacza błędów, ale bardzo mocno nagradza coraz lepszy skill i zmusza do strategicznego myślenia. Arcydzieło. Skończyłem fabułę, odkryłem dodatkowe zakończenie, mam platynę i jeszcze chce mi się grać...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dogy
Konsolowiec
Posty: 894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 20:40

Re: Trophy hunters czyli puchary za suchary!

Post autor: Dogy »

Gratki Sith, czytam twój post i jakbym czytał siebie. Pierwszy raz w życiu chyba żałuje ,że gra nie ma jakiegoś DLC.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Trophy hunters czyli puchary za suchary!

Post autor: SithFrog »

Dogy pisze:Gratki Sith, czytam twój post i jakbym czytał siebie. Pierwszy raz w życiu chyba żałuje ,że gra nie ma jakiegoś DLC.
No to witaj w klubie, bo zaraz po platynie odpaliłem googla sprawdzać czy coś planują :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Dogy
Konsolowiec
Posty: 894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 20:40

Re: Trophy hunters czyli puchary za suchary!

Post autor: Dogy »

Obrazek
Elden Ring
Platyna która zajęła mi około 110h, bardzo mało zbieractwa, myślę że najtrudniejszy pucharek to jeden opcjonalny Boss którego pokonałem po 40+ próbach.

Ogólnie jedyny minus tej gry że jest za duża, trochę za bardzo się wkręciłem w zwiedzanie w pewnym momencie, myślę że mogłem 10-20h mniej na to poświęcić. Tak czy siak wielka przygoda. Zdecydowanie najłatwiejsza gra od From Soft.
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1867
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Trophy hunters czyli puchary za suchary!

Post autor: Ptaszor »

Oczywiste gratulacje są oczywiste.

Próbowałem kiedyś gier From Software (Bloodborne i jedynkę DS), ale ginąłem tak wiele razy, że dałem spokój. Mam wrażenie, że gry nie są trudne, tylko brakuje im porządnych samouczków, które pokazałyby jak trzeba walczyć.
Awatar użytkownika
Dogy
Konsolowiec
Posty: 894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 20:40

Re: Trophy hunters czyli puchary za suchary!

Post autor: Dogy »

W Elden Ringu jest bardzo konkretny tutorial
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Trophy hunters czyli puchary za suchary!

Post autor: SithFrog »

Ptaszor pisze:Oczywiste gratulacje są oczywiste.
+1
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Trophy hunters czyli puchary za suchary!

Post autor: SithFrog »

Obrazek

Power Couple
You are unstoppable, nothing stands in your way!

Rewelacyjna gra, najlepszy tytuł dla dwóch osób w jaki grałem. Mimo przewidywalnej fabuły.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Trophy hunters czyli puchary za suchary!

Post autor: SithFrog »

Obrazek

All Trophies Obtained
Obtained all Horizon Forbidden West trophies.


Dwójka jest prawie tak samo dobra jak jedynka. Prawie, bo mam wrażenie, że dodali dużo fajnych lokacji i misji, ale jednocześnie sterowanie trochę kuleje, pojawiło się kilka nowych mechanik, które wydawały mi się nieprzydatne, a fabuła ewidentnie jest pomostem między jedynką, a trójką co zawsze pozostawia niedosyt. Tak czy siak, dla fanów pierwszego HZD pozycja obowiązkowa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1867
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Trophy hunters czyli puchary za suchary!

Post autor: Ptaszor »

Fanem nie jestem, ale lubiłem pierwszego Horizona za system walki i grafikę w otwartym świecie. Mniej podobała mi się fabuła, mimika NPC-ów i wieczne przynieś-wynieś-pozamiataj. Problem w tym, że namnożyło się otwartych światów i już powoli zaczyna mnie nużyć formuła "ocean trawy, koń i znaczniki". Na dodatek ludzie mówią (Niezatapialni.pl) i piszą (Berlin w Cdaction), że otwarte światy po "Elden Ringu" nie są już takie same i w ogóle nie ma sensu grać w Horizony i inne Assasyny. Najwyraźniej From Software wyznaczyło nowe trendy i od teraz każdy, kto zostanie w starej formule, będzie na celowniku. Nie wiem, w Eldena nie grałem.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Trophy hunters czyli puchary za suchary!

Post autor: SithFrog »

Ptaszor pisze:Na dodatek ludzie mówią (Niezatapialni.pl) i piszą (Berlin w Cdaction), że otwarte światy po "Elden Ringu" nie są już takie same i w ogóle nie ma sensu grać w Horizony i inne Assasyny.
Berlin to samo mówił po turbo-hiper-infantylnej Zeldzie BotW, a Interstellar na fejsbuku bronił jako arcydzieła na miarę Odysei Kosmicznej 2001 i imputował mi, że po prostu nie zrozumiałem filmu.

Tak, że tego... jak on tak pisze to pewnie jest odwrotnie :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Dogy
Konsolowiec
Posty: 894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 20:40

Re: Trophy hunters czyli puchary za suchary!

Post autor: Dogy »

Po Elden Ringu to mi się odechciało grać w otwarte światy, chyba bym się porzygał jakbym znowu miał miesiąc jezdzić konikiem po mapie ;) Od ukończenia ERa grałem tylko w gry które są mniej otwarte (np. druga połowa The Messenger) lub po prostu na max liniowe i nie narzekam.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Trophy hunters czyli puchary za suchary!

Post autor: SithFrog »

Tak chwalisz Dogy to chyba wrzucę w końcu do napędu tego Eldena.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Trophy hunters czyli puchary za suchary!

Post autor: SithFrog »

Obrazek

Elden Ring
Obtained all trophies

Kolejne trofeum i gra z polecenia Dogy'ego. W ogóle przez tego kolegę zostałem hardkorem niechcący, Sony mi pokazało statystyki za 2022 i najczęściej grałem w Elden Ring oraz w Returnala. Nie żałuję ani chwili. ER super, ale było zaskakująco łatwe. W sensie błędów nie wybaczało albo gapiostwa, ale generalnie spodziewałem się większego harkoru. Jedyna trudna bitwa dla mnie to ostatni boss (Elden Beast), bo grałem casterem i byłem na 1,5 strzała więc czasem mnie ubijał zanim cokolwiek zrobiłem.

Generalnie: warto i wszystkie nagrody w pełni zasłużone.
Obrazek
Awatar użytkownika
hat
zielony
Posty: 1130
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:59

Re: Trophy hunters czyli puchary za suchary!

Post autor: hat »

Graty, też zrobiłem calaka jakiś czas temu. Prawie całą grę przeszedłem walcząc wręcz Kłem Wasalnego Rycerza. Fantastyczna gra, moje pierwsze soulsy i bawiłem się świetnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dogy
Konsolowiec
Posty: 894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 20:40

Re: Trophy hunters czyli puchary za suchary!

Post autor: Dogy »

SithFrog pisze:Obrazek

Elden Ring
Obtained all trophies

Kolejne trofeum i gra z polecenia Dogy'ego. W ogóle przez tego kolegę zostałem hardkorem niechcący, Sony mi pokazało statystyki za 2022 i najczęściej grałem w Elden Ring oraz w Returnala. Nie żałuję ani chwili. ER super, ale było zaskakująco łatwe. W sensie błędów nie wybaczało albo gapiostwa, ale generalnie spodziewałem się większego harkoru. Jedyna trudna bitwa dla mnie to ostatni boss (Elden Beast), bo grałem casterem i byłem na 1,5 strzała więc czasem mnie ubijał zanim cokolwiek zrobiłem.

Generalnie: warto i wszystkie nagrody w pełni zasłużone.
My man :D Trzeba się zgadać kiedyś na Returnal co-op.
Jesteś z tych których Malenia oszczędziła? Ja chyba z 40 prób, a moja dziewczyna dla której to były pierwsze soulsy też - ograła Malenie za 1 razem.

Przy okazji:
Obrazek
The Bear and the Wolf
God Of War: Ragnarok

Trochę oszukana platyna bo całą grę grałem w klasycznym "co-op" gdzie co jakiś czas podawaliśmy sobie pada. Powiem wam ,że dzięki temu mnie to 50h nie zmęczyło, sam bym na pewno platyny nie robił, chociaż była całkiem przyjemna - mało upierdliwych znajdziek.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Trophy hunters czyli puchary za suchary!

Post autor: SithFrog »

Dogy pisze:My man :D Trzeba się zgadać kiedyś na Returnal co-op.
Jesteś z tych których Malenia oszczędziła? Ja chyba z 40 prób, a moja dziewczyna dla której to były pierwsze soulsy też - ograła Malenie za 1 razem.
Zatłukłem za 3 czy 4 razem. Trochę mnie zdziwiło, że pisali, że to najmocniejszy boss w grze. Mimic tear robił swoje przy silnym (dmg) casterze.

A tymczasem:

Obrazek

Heavy Metal
Earn all Trophies

Bardzo przyjemny ten Doom Eternal, ale chyba krok wstecz do Dooma z 2016. W sensie poruszanie się i mechanika lepsze, ale już schematy gorsze. Bardzo "arenowa" odsłona, a ja średnio przepadam. Przy czym grało się miodnie, a platyna wpada sama. Może poza małym grindem w multi.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Trophy hunters czyli puchary za suchary!

Post autor: SithFrog »

The Last of Us Part II, nie chce mi się nawet wklejać obrazków. Gdyby nie zamiar pisania recenzji to olałbym w połowie, może ciut później.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dogy
Konsolowiec
Posty: 894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 20:40

Re: Trophy hunters czyli puchary za suchary!

Post autor: Dogy »

Obrazek
Sackboy a big adventure
Big adventurer

Platyna zrobiona praktycznie w całości w co-opie. Gra to taki Super Mario 3d World tylko w szacie Little Big Planet.

Całość raczej bez większego wysiłku i mało upierdliwa poza ostatnim złotym pucharkiem gdzie trzeba przejść bardzo długi level który łączy 15 czasowych wyzwań w jedno:
https://www.youtube.com/watch?v=1JeCf1v ... RvZ2V0aGVy

no i tutaj już trochę trzeba było się napocić :)
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Trophy hunters czyli puchary za suchary!

Post autor: SithFrog »

Dogy pisze:Obrazek
Sackboy a big adventure
Big adventurer

Platyna zrobiona praktycznie w całości w co-opie. Gra to taki Super Mario 3d World tylko w szacie Little Big Planet.

Całość raczej bez większego wysiłku i mało upierdliwa poza ostatnim złotym pucharkiem gdzie trzeba przejść bardzo długi level który łączy 15 czasowych wyzwań w jedno:
https://www.youtube.com/watch?v=1JeCf1v ... RvZ2V0aGVy

no i tutaj już trochę trzeba było się napocić :)
No właśnie miałem pytać jak Ty to k...a zrobiłeś. Ja zostawiłem grę na nie-wiadomo-kiedy, bo mam 95% pucharków, ale na tym wyzwaniu miałem kilka razy ochotę walnąć padem o ziemię albo rzucić w TV i sobie odpuściłem ;/
Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Trophy hunters czyli puchary za suchary!

Post autor: Counterman »

Ja tak miałem z jedną valikira w God of War. Też w cholerę odpuściłem
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Dogy
Konsolowiec
Posty: 894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 20:40

Re: Trophy hunters czyli puchary za suchary!

Post autor: Dogy »

SithFrog pisze:
Dogy pisze:Obrazek
Sackboy a big adventure
Big adventurer

Platyna zrobiona praktycznie w całości w co-opie. Gra to taki Super Mario 3d World tylko w szacie Little Big Planet.

Całość raczej bez większego wysiłku i mało upierdliwa poza ostatnim złotym pucharkiem gdzie trzeba przejść bardzo długi level który łączy 15 czasowych wyzwań w jedno:
https://www.youtube.com/watch?v=1JeCf1v ... RvZ2V0aGVy

no i tutaj już trochę trzeba było się napocić :)
No właśnie miałem pytać jak Ty to k...a zrobiłeś. Ja zostawiłem grę na nie-wiadomo-kiedy, bo mam 95% pucharków, ale na tym wyzwaniu miałem kilka razy ochotę walnąć padem o ziemię albo rzucić w TV i sobie odpuściłem ;/
Trenowałem poszczególne trialsy w których procentowo najwiecej razy dawałem dupy a potem w kółko grałem ten długi i poszło. Satysfakcja ogromna :D
ODPOWIEDZ