Mieszkanie

... wszystko co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles

Awatar użytkownika
PAiN
zielony
Posty: 265
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:03

Re: Mieszkanie

Post autor: PAiN »

No i mam swoją własną bramę przesuwną. Nie sądziłem że tak bardzo będę się tym jarać :lol2:

Drogie gunwo
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6351
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Mieszkanie

Post autor: Voo »

Moja po 13 latach trochę się obwiesiła i jest pewien problem przy domykaniu. Ale w sumie nie jest coś wielce kłopotliwego.

Większym problemem było jak napadało śniegu i brama nie mogła otworzyć się w zaspę pod ogrodzeniem. Ten problem jednak od pewnego czasu nie występuje na naszych szerokościach geograficznych ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3517
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Mieszkanie

Post autor: Gregor »

Potrzebuję jakiegoś programu do planowania mieszkania w sensie rozrysować ściany, okna, postawić kanapy. No i żeby było w 3D. Macie coś sprawdzonego?

Nie będę przecież rysować szafek w solidworksie.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Mieszkanie

Post autor: ThimGrim »

homestyler
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6351
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Mieszkanie

Post autor: Voo »

Potrzebuję jakiegoś programu do planowania mieszkania (...) Macie coś sprawdzonego?

Żonę.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3517
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Mieszkanie

Post autor: Gregor »

Voo pisze:
Potrzebuję jakiegoś programu do planowania mieszkania (...) Macie coś sprawdzonego?

Żonę.
Żona tylko w 2D projektuje i bez skali :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Mieszkanie

Post autor: Counterman »

Zmień wersję oprogramowania. :D
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6351
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Mieszkanie

Post autor: Voo »

Voo pisze:Większym problemem było jak napadało śniegu i brama nie mogła otworzyć się w zaspę pod ogrodzeniem. Ten problem jednak od pewnego czasu nie występuje na naszych szerokościach geograficznych ;)
Zacytuję sam siebie, bo mi się przypomniała dzisiaj moja wypowiedź o śniegu i bramach przesuwnych ;) :D
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Mieszkanie

Post autor: Halaster »

A ja kupiłem w końcu to mieszkanie na poddaszu o które kiedyś Was pytałem, w piątek był grany notariusz, kredyt gigant itd :)

Dziś zaczynają układać podłogę, planujemy przeprowadzkę do końca marca! Co prawda są prawie same okna dachowe, ale spory taras mam nadzieję wynagrodzi temat. Póki co użeram się z ekipą, walczę o wyrównanie płytek etc. - samo życie!
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3866
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Mieszkanie

Post autor: PIOTROSLAV »

To tą przeprowadzkę na połowę kwietnia sobie już przełóż ;)
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5576
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Mieszkanie

Post autor: LLothar »

PIOTROSLAV pisze:To tą przeprowadzkę na połowę kwietnia sobie już przełóż ;)
Czy juz bylo tradycyjne "Kto to panu tak spierdolil?"
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Mieszkanie

Post autor: Halaster »

Wiadomo :)
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2696
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mieszkanie

Post autor: Cherryy »

A ja myślałem, że jak zamieszkam na ostatnim piętrze bloku to jedną cholerką nie będę musiał się martwić - zalaniami. Kiedy podpisywałem umowę z ubezpieczalnią i zaproponowano mi ubezpieczenie od zalania to był lekki kek, no ale dobra - niech będzie, bo w zestawie. Cytując klasyka, "jaki ja byłem głupi!".

Ostatnie opady i zalegający na dachu śnieg spowodowały, że mogłem patrzeć na coraz większą plamę powiększającą się w sypialni, pozostawiającą cudowne żółte freski.

Szybkie zgłoszenie do zarządcy, przyszedł, nie mniej zdziwiony jak ja, szybka diagnoza - w dachu jest dziura! Ale teraz będzie ciężko, bo nikt tam nie wejdzie, bo się zjebie z dachu. No ok, fajnie, że chociaż diagnoza po mojej myśli, czyli nie wywija się od winy.

I teraz najlepsza część. Nie ironicznie - naprawdę najlepsza, bo dawno się tak pozytywnie nie zaskoczyłem. Jeden telefon do ubezpieczalni, wyliczenie odszkodowania na podstawie moich pomiarów, ustalenie winnego i następnego dnia rano kasa na koncie. Dwa dni później jednak można było wejść na dach i załatać dziurę.

Poczułem się jak w normalnym świecie, gdzie klienta traktuje się uczciwie, a usterka jest szybko usuwana. Wiem, że urzekła Was moja historia, ale fajnie, jak czasem po prostu udaje się coś szybko załatwić. ;)
Since 2001.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6351
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Mieszkanie

Post autor: Voo »

Hmm... To nie może być prawda. Musi być coś nie tak.

Może masz raka?
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Mieszkanie

Post autor: Counterman »

Albo to wszystko to mara senna, sen na jawie, urojenie polskiego ludu pracującego?
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Mieszkanie

Post autor: ThimGrim »

Cherry to wielka fluktuacja.

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
PAiN
zielony
Posty: 265
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:03

Re: Mieszkanie

Post autor: PAiN »

Voo pisze:
Voo pisze:Większym problemem było jak napadało śniegu i brama nie mogła otworzyć się w zaspę pod ogrodzeniem. Ten problem jednak od pewnego czasu nie występuje na naszych szerokościach geograficznych ;)
Zacytuję sam siebie, bo mi się przypomniała dzisiaj moja wypowiedź o śniegu i bramach przesuwnych ;) :D
Też kopałem :lol2:

Tydzień temu ruszyła wykończeniówka, oryginalnie przekładana trzykrotnie. Dam znać kiedy osiwieję ;)
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Mieszkanie

Post autor: Counterman »

A ja odsunąłem bramę na zawiasach i miałem z bani. ;) Leniwość zwycięża po raz kolejny!
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7452
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Mieszkanie

Post autor: Crowley »

Cherryy pisze:A ja myślałem, że jak zamieszkam na ostatnim piętrze bloku to jedną cholerką nie będę musiał się martwić - zalaniami.
Trzeba było zapytać, wyprowadziłbym cię z błędu. ;)

:D
Cherryy pisze:Poczułem się jak w normalnym świecie, gdzie klienta traktuje się uczciwie, a usterka jest szybko usuwana.
A nie miałeś pod skórą uczucia, że:
Obrazek
? ;) Ja się ciągle łapię na tym, że jak coś działa jak powinno i idzie zgodnie z planem, to myślę, że jeszcze nie znam wszystkich faktów.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Arathorn
zielony
Posty: 44
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, o 12:29

Re: Mieszkanie

Post autor: Arathorn »

Cherryy pisze: I teraz najlepsza część. Nie ironicznie - naprawdę najlepsza, bo dawno się tak pozytywnie nie zaskoczyłem. Jeden telefon do ubezpieczalni, wyliczenie odszkodowania na podstawie moich pomiarów, ustalenie winnego i następnego dnia rano kasa na koncie. Dwa dni później jednak można było wejść na dach i załatać dziurę.

Poczułem się jak w normalnym świecie, gdzie klienta traktuje się uczciwie, a usterka jest szybko usuwana. Wiem, że urzekła Was moja historia, ale fajnie, jak czasem po prostu udaje się coś szybko załatwić. ;)
Coś chyba ostatnio generalnie się zmieniło, bo ja również dwa razy pozytywnie się zaskoczyłem z ubezpieczalniami; raz miałem podobną sytuację do Twojej - tylko, że akurat mnie zalał sąsiad - ale tak samo wystarczyły moje pomiary, moje zdjęcia i opis sytuacji i po 2-3 dniach kasa pozytywna decyzja i kasa na koncie.
Myślę, że to też może być jeden z pozytywnych skutków zmian wywołanych pandemią. ;)
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7365
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Mieszkanie

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Lol... Zajebiście się kupuje nieruchomość w Polsce...

Umawiasz się na oglądanie pojutrze, a następnego dnia gość dzwoni, że już komuś innemu sprzedał za gotówkę w walizce.

Z drugiej strony - dom wisi miesiąc, ale w końcu dzwonisz, żeby sprawdzić co jest grane - agent mówi, że ma już dwie rezerwacje czekające na zgodę kredytową i nie ma sensu już oglądać bo komuś pewnie się uda. Odpuszczasz. Tydzień później dom wraca na rynek, bo były dwie odmowy... Przynajmniej wystawili za tą samą cenę...
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2696
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mieszkanie

Post autor: Cherryy »

Za kilka miesięcy przenosimy sypialnię do innego pomieszczenia, żeby zwolnić dziecku pokój. I mam zagwozdkę. Nad łóżkiem lepsza połowa chce półkę, tylko że wiercenie odpada - po drugiej stronie ściany są płytki. Boję się, że mi popękają, a to byłby dramat. Jakie macie pomysły? Rozporowo od sufitu do podłogi brzmi śmiesznie. Czymś to przykleić? Podrzućcie jakąś ideę.
Since 2001.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4844
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Mieszkanie

Post autor: Razorblade »

Wiercic. To nie jest skomplikowane ;)

Serio, gdzie jak gdzie, ale nad glowa nad lozkiem nie odwazylbym sie miec klejonej polki.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7365
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Mieszkanie

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Jak się boisz, że wypchniesz płytki, to wierć z drugiej strony na wylot.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7452
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Mieszkanie

Post autor: Crowley »

Z czego ściana i jak gruba? Jeśli gazobeton i da się wiercić bez udaru, to nie ma się co zastanawiać. Jeśli grubość co najmniej 12 cm, to też nie ma się co zastanawiać. Załóż ogranicznik na wiertarkę, albo zaznacz na wiertle, dokąd można wiercić.
Tylko daj dobre kołki w stylu duopower Fischera.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6351
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Mieszkanie

Post autor: Voo »

W chuj z tą półką. Co z Ciebie za facet?

Normalnie jak żona chce żebyś powiesił dziecku półkę nad łóżeczkiem to powinieneś to tak odwlekać, aż dzieciak będzie pełnoletni i się wyprowadzi z domu. Wtedy odpadają dylematy z kołkami i wiertłami.

Nie ma za co.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
colgatte
Ukryta Opcja Niemiecka
Posty: 384
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:26

Re: Mieszkanie

Post autor: colgatte »

Pokaż jej jakiś filmik, jak dziecku spada taka półka na głowę, to ona szybciutko zrezygnuje z pomysłu, a nie będzie, że Tobie się nie chciało. :roll:
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2696
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mieszkanie

Post autor: Cherryy »

Nie pomagacie ;)
Since 2001.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4986
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Mieszkanie

Post autor: Zolt »

No jeżeli chcesz trzymać na tej pólce coś poza dwoma 16 kartkowymi zeszytami to klejenie nie jest najlepszym pomysłem
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Guldan
Tęczowy Chłopiec
Posty: 382
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:12

Re: Mieszkanie

Post autor: Guldan »

zajeb to na klej nie pierdol, tylko dobierz dobry klej a nie jakies gunwo
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7365
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Mieszkanie

Post autor: Matthias[Wlkp] »

A tak na serio to do sufitu jebnij.

Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6351
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Mieszkanie

Post autor: Voo »

Kurła, wyjaśni mi ktoś czemu w letnie miesiące zużywam 1/3 energii elektrycznej więcej niż w miesiące zimowe, chociaż na logikę powinno być na odwrót?

Jedyne urządzenie jakie przychodzi mi do głowy pracujące latem a nie zimą to hydrofor (włączany może na 0.5 godziny dziennie do podlewania), 0.75 kW.

Od lat mam ten dylemat ale ostatnio znowu mnie naszło, żeby się nad tym zastanawiać :D
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2696
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mieszkanie

Post autor: Cherryy »

Do sufitu to jest pomysł, na który nie wpadłem. Do tego bardzo dobry, dzięki czemu Matthias prawdopodobnie niedługo będzie mógł mieć satysfakcję, że jego post przyczynił się do podwieszonej do sufitu półki gdzieś na dalekich Kujawach.

I jak zawsze się muszą dziać jakieś nowe gównousterki w domu. Zwykłe, ścienne okno PCV - klamka blokuje się mniej-więcej równo w poziomie, zarówno przy zamkniętym, jak i przy otwartym oknie. Możliwe jest uchylenie okna, otwarcie go, ale nie ma możliwości klasycznego zamknięcia "klamką w dół". Brak zdarzeń, które mogły do tego doprowadzić - stało się nagle, "samo z siebie". Nie było słychać żadnego pęknięcia, ani chrupnięcia. Z zewnątrz wszystko wygląda idealnie - powód blokady musiał powstać w środku mechanizmu. Zależy mi na uratowaniu okna, a nie jego wymianie, bo przepalanie hajsu. Szkoda, że nikt mnie nigdy nie nauczył jak takie rzeczy naprawiać. Na pewno sam tego nie zdejmę i nie rozkręcę.

Oczywiście brak chętnych do naprawy.
Since 2001.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7452
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Mieszkanie

Post autor: Crowley »

Sprawdź, czy nie lata luźno któryś z elementów okucia na górze. Tam jest taki wózek z blaszką (rozwórka), która trzyma skrzydło w pozycji uchylnej i tam czasami coś się rozpina, albo rozpada. Ewentualnie zobacz, czy po prostu któryś z rygli przy zamykaniu nie blokuje się o zaczep (te blaszki zamontowane na ramie). Wystarczy, że jeden się przekrzywił, albo zaczep się przesunął i cały mechanizm się blokuje.
Uszkodzenie klamki raczej mało prawdopodobne, ale na wszelki wypadek możesz spróbować przełożyć z innego okna i sprawdzić. To są tylko dwie śruby schowane za zaślepką.

W najgorszym wypadku trzeba wymienić okucie, albo któryś z jego elementów, na pewno nie całe okno. Jeśli to nie stara konstrukcja, to nie powinno być żadnego problemu z częściami zamiennymi. Jeśli skrzydło się otwiera, to masz łatwy dostęp. Musisz namierzyć miejsce, gdzie się blokuje. Tam nie ma w zasadzie elementów, które są schowane "w środku", a wszystko da się rozkręcić i rozebrać z zewnątrz.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Guldan
Tęczowy Chłopiec
Posty: 382
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:12

Re: Mieszkanie

Post autor: Guldan »

no moi drodzy, za szesc dni odpalam grilla!
Awatar użytkownika
Guldan
Tęczowy Chłopiec
Posty: 382
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:12

Re: Mieszkanie

Post autor: Guldan »

jeden dzien do odebrania kluczy!
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4986
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Mieszkanie

Post autor: Zolt »

Tej, a Ty nie miałeś się do Rzeszy przeprowadzać? ;)
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Guldan
Tęczowy Chłopiec
Posty: 382
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:12

Re: Mieszkanie

Post autor: Guldan »

tak ale za 5 lat.
Awatar użytkownika
Guldan
Tęczowy Chłopiec
Posty: 382
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:12

Re: Mieszkanie

Post autor: Guldan »

ale to tez zalezy od dosc duzej ilosci czynnikow, przede wsystkim od tego co bedzie sie dzialo za 5 lat.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4986
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Mieszkanie

Post autor: Zolt »

Ma to sens
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Guldan
Tęczowy Chłopiec
Posty: 382
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:12

Re: Mieszkanie

Post autor: Guldan »

kochani pozdrawiam.


juz wiem, ze kupie takiego grilla ale wiekszego kiedys, ten jest zdecydowanie 2-3 osobowy.
Załączniki
IMG_1005-kopia.jpg
IMG_1005-kopia.jpg (234.6 KiB) Przejrzano 698 razy
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4986
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Mieszkanie

Post autor: Zolt »

O jaki ucieszony. Pewnie jeszcze nie znalazl wszystkich powodow do generalnego remontu ;)
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Guldan
Tęczowy Chłopiec
Posty: 382
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:12

Re: Mieszkanie

Post autor: Guldan »

juz mam cala liste rzeczy do zrobienia ;)
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Mieszkanie

Post autor: Counterman »

Voo pisze:Kurła, wyjaśni mi ktoś czemu w letnie miesiące zużywam 1/3 energii elektrycznej więcej niż w miesiące zimowe, chociaż na logikę powinno być na odwrót?

Jedyne urządzenie jakie przychodzi mi do głowy pracujące latem a nie zimą to hydrofor (włączany może na 0.5 godziny dziennie do podlewania), 0.75 kW.

Od lat mam ten dylemat ale ostatnio znowu mnie naszło, żeby się nad tym zastanawiać :D
Jedyne co mi przychodzi do głowy to woda. Bo jak rodzina się prysznicuje/kąpie jak głupia to ciągnie Ci elektrykę piec.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 608
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Mieszkanie

Post autor: Alexandretta »

Podskoczyły wam czynsze w mieszkaniach ostatnio? Mi w ciągu 5 lat skoczył z 420 na 690 i wydaje mi się że to dużo.
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4986
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Mieszkanie

Post autor: Zolt »

Z blejzyt na nice, niezle ;) Mi tez podskoczyl, nawet na wyzszy pulap, siedem stow z gorka.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Mieszkanie

Post autor: Counterman »

Zapytam rodzinę, bo ja w domu, więc podatek płacę zamiast czynszu.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7452
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Mieszkanie

Post autor: Crowley »

U znajomych już prawie 1000 zł za niecałe 70m2 w starym budownictwie. Za ogrzewanie w ciągu roku płacą tyle co ja za prawie 200 m dom, bo nie ma podzielników. Patologia. Około 600 zł płaciliśmy w Gdańsku już 5 lat temu.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Yankes
prof. Miodek
Posty: 603
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:06

Re: Mieszkanie

Post autor: Yankes »

Crowley pisze:U znajomych już prawie 1000 zł za niecałe 70m2 w starym budownictwie. Za ogrzewanie w ciągu roku płacą tyle co ja za prawie 200 m dom, bo nie ma podzielników. Patologia. Około 600 zł płaciliśmy w Gdańsku już 5 lat temu.
No z tym roznie bywa, jak masz mieszkanie na rogu to bulisz za ogrzewanie reszty bloku bo nieproporcjonalnie wiecej powieszchi zewnetrzych scian ogrzewasz.

Ostatnio wlasnie znajomy na to narzekal bo ma wlasnie takie lokum (plus ma jeszcze dach za strop), i teraz jeszcze musi cierpliwie czekac az zarzad zdecyduje ze moza grzac a to nie bedzie predko bo tylko u niego chlodem wieje.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4986
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Mieszkanie

Post autor: Zolt »

Dzisiaj kolega z pracy wspomnial o jakims ogolnounijnym projekcie racjonowania energii elektrycznej - 2MW rocznie na gospodarstwo domowe, a powyzej cena rosnie diametralnie.

Slyszeliscie moze cos o tym?
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
ODPOWIEDZ