Mieszkanie

... wszystko co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles

Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Mieszkanie

Post autor: Counterman »

Zależy jakie. Ja swoje muszę wymieniać raz na pół roku, ALE jak podniosę ich klasę (co planuję zrobić przy wymianie na zimę) to wtedy raz na 4-5 miesięcy.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6351
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Mieszkanie

Post autor: Voo »

Momentami to się cieszę, że nie mieszkam w mieście, na nowoczesnym osiedlu:

https://polskatimes.pl/to-nie-zart-we-w ... 9-14566355

Oczywiście tylko momentami :)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5575
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Mieszkanie

Post autor: LLothar »

Voo pisze:Momentami to się cieszę, że nie mieszkam w mieście, na nowoczesnym osiedlu:

https://polskatimes.pl/to-nie-zart-we-w ... 9-14566355

Oczywiście tylko momentami :)
Przypuszczam, ze mieszkania reklamowali z dedykowanym placem zabaw, to jest ;).

Ja mam troche inne pytanie - dlaczego w Polsce te place zabaw są zawszze za płotem? U nas w Norwegii za płotem jest tylko przyprzedszkolny plac zabaw, ktory jest weekendami i wieczorami ogolnodostepny. Wszystko to co przy osiedlach nie ma zadnego plotu.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2149
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Mieszkanie

Post autor: Theeck »

To akurat proste, Polacy w swej masie są ksenofobami, a Norwegowie nie.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Mieszkanie

Post autor: DaeL »

LLothar pisze:Ja mam troche inne pytanie - dlaczego w Polsce te place zabaw są zawsze za płotem? U nas w Norwegii za płotem jest tylko przyprzedszkolny plac zabaw, ktory jest weekendami i wieczorami ogolnodostepny. Wszystko to co przy osiedlach nie ma zadnego plotu.
Wiesz, co kraj, to obyczaj. U Was w Norwegii nie ma ogrodzeń wokół placów zabaw, u nas w Polsce nie było Quislinga :)

A tak na poważnie, to nie ma prawnego obowiązku ogradzania placów zabaw. Natomiast ma to pewien sens - zwłaszcza, jeśli plac zabaw jest blisko drogi. Ale w innych miejscach też. Zabezpieczasz w ten sposób dzieciaki na przykład przed spuszczonymi ze smyczy psami. No i sprawiasz, że jeśli dorosły, który nie jest opiekunem dziecka, zacznie się kręcić po placu zabaw, to będzie to wyglądało bardzo podejrzanie. I słusznie.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6351
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Mieszkanie

Post autor: Voo »

...oraz, że dzieci z sąsiedniego osiedla nie przyjdą bawić się na "nasz" plac zabaw. Albo, że w ogóle nie będzie się kręciło za dużo dzieci, bo te jak wiadomo przeszkadzają.

LLo a pojedyncze bloki ogradzacie? :)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5575
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Mieszkanie

Post autor: LLothar »

Ogradzamy czasami domy jednorodzinne ;)
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Mieszkanie

Post autor: Counterman »

Nie grodzicie domów za często bo przerywało by trasy migracyjne niedźwiedzi polarnych. ;P

A tak serio to jak ma się w cholerę terenu, rzędu np. 15 hektarów to rozumiem olewanie grodzenia, ale jak masz małą działkę to choćby symbolicznie posadzić siatkę... Ja mam ogrodzone zwykłą siatką, ale bez podmurówki. Dzięki temu wszystkie zwierzęta sobie łażą swobodnie, niech mają.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7365
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Mieszkanie

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Po przemieszkaniu 6 lat w Kanadzie powiem wam szczerze, że się kompletnie od płotów odzwyczaiłem.

Tak wygląda moja ulica:

https://www.google.com/maps/@43.0046905 ... 312!8i6656

Prawie ŻADEN dom nie ma płota od strony ulicy. Ogródek z tyłu domu to inna historia - tam sobie stawiamy płoty 1.8m (a raczej 6 stóp ;)). Zobaczcie jak ładnie wygląda ulica bez płotów. Po cholere one? IMHO one wręcz zwiększają ryzyko, bo jak ktoś sobie przeskoczy przez płot, to już go nie widać jak ci w zamku grzebie.
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 608
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Mieszkanie

Post autor: Alexandretta »

Żeby daleko nie szukać, na takiej na przykład Słowacji mają niskie płoty. Od razu okolica wygląda dużo sympatyczniej. Po przyjeździe do Polski od razu rzucały się w oczy płoty na dwa metry, dodatkowo obsadzone krzaczorami, żeby absolutnie nic nie było zza nich widać.
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3517
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Mieszkanie

Post autor: Gregor »

Miliony tui wokół domków to tak polski widok jak białe skarpety do sandałów ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2197
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Mieszkanie

Post autor: peterpan »

No coz, w Polsce sie grzeszy, ale sasiedzi maja tego nie widziec, a gdzie indziej masz nie grzeszyc, bo sasiedzi tego pilnują ;). Od kiedy mieszkam w bloku studni od strony studni rozumiem to lepiej Obrazek

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6351
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Mieszkanie

Post autor: Voo »

Jakby polskie domy nie były ogrodzone to wzdłuż czego biegałyby te wszystkie wkurwione, ujadające owczarki niemieckie? :)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7452
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Mieszkanie

Post autor: Crowley »

Zalałem strop. :roll: Pracę, która ogarniętej ekipie zajmuje dwa tygodnie, robiłem z ojcem i okazjonalnie z różnymi znajomymi półtora miesiąca (weekendami i po pracy). Ale od dziś mam sufit. I nawet nic się nie rozpadło. :D Umieram ze zmęczenia.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Mieszkanie

Post autor: Counterman »

To jeszcze ocieplenie i będzie gites. ;)
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6351
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Mieszkanie

Post autor: Voo »

Brawo Crow, jeszcze trochę starania i będziesz miał wymarzony dom do wykańczania, poprawiania, udoskonalania, obsadzania, remontowania i dbania do śmierci ;)

Nie no żartuję. Jaka będzie technologia ogrzewania? Pompa ciepła plus fotowoltanika czy jak u starego Voo najdroższe z możliwych ogrzewanie gazowe? :D

A tak z zupełnie innej beczki to po trzech miesiącach od rozpoczęcia przez młodego szkoły średniej (tak tak) Najlepsza przestała uważać moje gadanie o trzech samochodach w rodzinie za bzdury ;) Serio jak chce się być rednekiem to trzeba mieć auto dla każdego dorosłego w rodzinie bo inaczej nie wyrobisz. Tak tylko uprzedzam :)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7452
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Mieszkanie

Post autor: Crowley »

Voo pisze:Brawo Crow, jeszcze trochę starania i będziesz miał wymarzony dom do wykańczania, poprawiania, udoskonalania, obsadzania, remontowania i dbania do śmierci
Akurat wykańczania i urządzania to już nie mogę się doczekać. Gorzej z całą tą brudną robotą wcześniej, no i z późniejszym utrzymywaniem, ale ja nie jestem stworzony do życia w bloku.
Voo pisze:Jaka będzie technologia ogrzewania? Pompa ciepła plus fotowoltanika czy jak u starego Voo najdroższe z możliwych ogrzewanie gazowe?
Gaz, ale panele fotowoltaiczne (bez "n"!) też będą. Pompa jest fajna, ale zwraca się w ciągu 20 lat w stosunku do gazu, przy założeniu, że się po drodze nic nie zepsuje. No i nie jestem przekonany do zamkniętych systemów wentylacji z wymuszonym obiegiem, rekuperacją i innymi cudami. Za dużo widziałem problemów z takimi instalacjami w obiektach, które budowaliśmy.
A tak z zupełnie innej beczki to po trzech miesiącach od rozpoczęcia przez młodego szkoły średniej (tak tak) Najlepsza przestała uważać moje gadanie o trzech samochodach w rodzinie za bzdury ;) Serio jak chce się być rednekiem to trzeba mieć auto dla każdego dorosłego w rodzinie bo inaczej nie wyrobisz. Tak tylko uprzedzam
No ja liczę, że Młody się na studia wyprowadzi i będę mógł znowu kupić sobie dwumiejscowy samochód. :D Ale w razie czego odkładam co miesiąc parę złotych, żeby mógł sobie na te studia sam pojechać, czy co tam sobie wymyśli.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Mieszkanie

Post autor: Counterman »

Ja tam nie rozumiem budowania grawitacyjnej wentylacji w budynkach jak teraz w jej cenie ma się rekuperację. ;P
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7452
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Mieszkanie

Post autor: Crowley »

Jaki koszt? Parę pustaków plus obróbka komina lub wywiewki na dachu. No i nie ciągniesz żadnych kanałów. A potem jeszcze wymiana filtra, szron na wymienniku, umierający wentylator, prund... Panie, to nie dla mnie.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5575
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Mieszkanie

Post autor: LLothar »

Ja mam taka zbilansowana wentylacje. Filtr mozna odkurzyc raz do roku. Ok, padl silnik wymiennika ciepla, i sobie zaspiewali ponad 1000zl za nowy. Rozkrecilem, wymienilem lozyska i kondensator, w sumie moze za 100zl i smigac bedzie kolejne 10 lat.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7452
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Mieszkanie

Post autor: Crowley »

To nadal 1100 zł i 10 odkurzań więcej, niż może być. ;) Zresztą ja nikogo do niczego nie przekonuję.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5575
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Mieszkanie

Post autor: LLothar »

Crowley pisze:To nadal 1100 zł i 10 odkurzań więcej, niż może być. ;) Zresztą ja nikogo do niczego nie przekonuję.
Nie 1100zl, tylko 100zl. Nikomu tysiaka nie dalem ;).
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7452
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Mieszkanie

Post autor: Crowley »

Aaaa. Czytanie ze zrozumieniem level: ja.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Mieszkanie

Post autor: Counterman »

:D
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
colgatte
Ukryta Opcja Niemiecka
Posty: 384
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:26

Re: Mieszkanie

Post autor: colgatte »

Tez jestem przeciwna wymuszonejj wentylacji.
Strasznie mnie obrzydza. Te kanaly sa wbudowane na stale, nigdy ich sie nie wyczysci z tego, co sie tam moze zagniezdzic. Okej niby nic nie powstanie przy ciaglym ruchu powietrza, ale nie zawsze ona dziala...
Jak juz to wentylator w scianie w otworze na wylot.
Albo grawitacyjna.

Chyba bede budowac chate!
Tylko jestem na etapie szukania dzialki i juz mi sie nie chce.
Chcemy niedaleko miasta, pod lasem.
Das ist fast unmöglich.
Przy Wroclawiu nie ma lasow.
A jak sa, to akurat sasiad ma ferme drobiu. Jej!

Jak szukac dzialki procz otodomow, gratek i olxow?
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7452
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Mieszkanie

Post autor: Crowley »

Chyba bede budowac chate!
Tylko jestem na etapie szukania dzialki i juz mi sie nie chce.
Chcemy niedaleko miasta, pod lasem.
:lol2:
Zapalę świeczkę. Ale będzie dobrze. Jakby co zrobimy grupę wsparcia.
colgatte pisze:Jak szukac dzialki procz otodomow, gratek i olxow?
Jechać na wieś i szukać banerów/tablic z numerami telefonów. I popytać w lokalnych sklepach, czy ktoś w okolicy nie sprzedaje działek. A wcześniej przejrzyj dokładnie geoportal i miejscowe plany zagospodarowania, jeśli są. Raz - mogą być dziwne zapisy dotyczące linii zabudowy albo usytuowania nowych budynków, dwa - żeby sprawdzić drogi i uzbrojenie terenu, trzy - żeby nie trafić na tereny chronione, leśne, albo zalewowe.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5575
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Mieszkanie

Post autor: LLothar »

colgatte pisze:Te kanaly sa wbudowane na stale, nigdy ich sie nie wyczysci z tego, co sie tam moze zagniezdzic.
U nas wspolnota zamawia typa z czyms, co jest polaczeniem wiertarki, odkurzacza, spirali hydraulicznej i szczotki kominiarskiej. Do tego na zasysaniu powietrza jest dosyc drobny filtr, coby pajaka czy innej sroki nie zassalo do srodka, ktory tez dostajemy nowy co roku.

I osobiscie jestem bardzo zadowolony:

- nie trzeba tyle grzac, bo jest wymiennik ciepla
- jak otworze drzwi to nie ma przeciagu
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7365
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Mieszkanie

Post autor: Matthias[Wlkp] »

W Kanadzie to robi się tylko wentylację wymuszoną. Oprócz tego, co napisał Llo, dużo mniej się kurzy. Zakładasz na piec filtr, który jest do wymiany co miesiąc - dwa, a on wyłapuje cały syf z powietrza. Ja zakładam taki nienajgorszy i bardzo dobrze mi się w domu oddycha. Są też dwa poziomy wyżej, dla alergików i łapania zapachów zwierzęcych.

Inny plus, to żadnych pieprzonych kaloryferów! Jak Ci zimno, to robisz "klik" i jest cieplej lub zimniej (jak masz podłączoną klimę).

U mnie ten wentylator chodzi 24/7.
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Mieszkanie

Post autor: Counterman »

Wentylacja mechaniczna FTW, wszystkie te wady co w internetach piszą to głupoty są. W życiu bym nie wrócił do grwaitacyjnej.

Odnośnie tego co napisał Crow: wszystko się zgadza, ale nie dramatyzuj bo ja właśnie znalazłem działkę, nie dość że z lasem na niej to jeszcze 800 metrów do puszczy. Więc da się. ;P Ale najlepiej jeździć, patrzeć, pytać.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6351
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Mieszkanie

Post autor: Voo »

Ze swojej strony polecam coś blisko asfaltowej drogi, przystanku PKS, szkoły i sklepu ;) Jeśli masz (?) lub planujesz mieć dzieci to w miejscu takim, w jakim będą mogły w miarę funkcjonować bez Ciebie w roli prywatnego szofera. Np. wokól Bydgoszczy sporo wsi obejmują linie MPK co jest fajne ale mojej akurat nie, co jest niefajne. Oczywiście jeśli da się przy okazji pod lasem to czemu nie, jednak codzienną wygodę postawiłbym zdecydowanie na pierwszym miejscu :) Jakby co to w korkach spędzam więcej czasu niż na trawniku za domem i mam wrażenie, że jakoś bardziej poczuję tę wieś pozytywnie chyba dopiero na emeryturze.

Generalnie uważam, że warto wykosztować się na działkę i kupić w jak najdogodniejszym miejscu bo potem z tym wyborem bujamy się do końca życia. Oczywiście sam tak nie zrobiłem, chciałem taniej i mam ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Mieszkanie

Post autor: Halaster »

To ja mam inne pytanie, czy wyobrażacie sobie życie w mieszkaniu na poddaszu gdzie są same okna dachowe, za wyjątkiem wyjścia na duży (50m) taras? Oglądam teraz takie mieszkanie w stanie surowym, wszystko jest super ale obawiam sie ze bede sie czul jak w studni - macie jakies wyobrazenie co do tego? Co byscie mi radzili?
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5575
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Mieszkanie

Post autor: LLothar »

Halaster pisze:To ja mam inne pytanie, czy wyobrażacie sobie życie w mieszkaniu na poddaszu gdzie są same okna dachowe, za wyjątkiem wyjścia na duży (50m) taras? Oglądam teraz takie mieszkanie w stanie surowym, wszystko jest super ale obawiam sie ze bede sie czul jak w studni - macie jakies wyobrazenie co do tego? Co byscie mi radzili?
Podstawowe pytanie - jak nisko siegaja te okna? Z mojego doswiadczenia czesto sa one wlasnie dosyc wysoko i zeby "wyjrzec przez okno" trzeba tak naprawde wystawic glowe na zewnatrz.

Dodatkowy problem - snieg. Zima moze sie okazac, ze czasami sie tych okien po prostu nie da otworzyc bez wsypania sniegu do srodka.
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Mieszkanie

Post autor: Halaster »

No wlasnie nie ma opcji za bardzo zeby wyjrzec, wpuszczaja swiatlo i tyle. Poza tym jest wyjscie na taras z salono-kuchni, ale w sypialniach tylko dachowe.

edit - a śnieg? Poważnie mówisz? W Warszawie w roku 2020? :bredzisz: :roll: :lol2:
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7452
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Mieszkanie

Post autor: Crowley »

Kiedyś w delegacji mieszkałem w podobnym mieszkaniu. Dwie sypialnie miały tylko okna dachowe, salon z aneksem miał wyjście na balkon. Generalnie w sypialni nie jest to jakiś większy problem - po prostu jest ciemno. Natomiast mieszkanie w takim pokoju w ciągu dnia jest przytłaczające i niemiłe. Jeśli większość życia miałaby się odbywać w jakimś mocno przeszklonym, dużym salonie, a "jaskinia" przewidziana tylko do spania, jestem w stanie sobie to jakoś wyobrazić. Inaczej nie.
Dużo zależy od okien. Teraz można sobie wstawić na przykład coś takiego:
Obrazek i wtedy spoko, ale zakładam, że na to już za późno.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Mieszkanie

Post autor: Counterman »

Voo pisze:Ze swojej strony polecam coś blisko asfaltowej drogi, przystanku PKS, szkoły i sklepu ;) Jeśli masz (?) lub planujesz mieć dzieci to w miejscu takim, w jakim będą mogły w miarę funkcjonować bez Ciebie w roli prywatnego szofera. Np. wokól Bydgoszczy sporo wsi obejmują linie MPK co jest fajne ale mojej akurat nie, co jest niefajne. Oczywiście jeśli da się przy okazji pod lasem to czemu nie, jednak codzienną wygodę postawiłbym zdecydowanie na pierwszym miejscu :) Jakby co to w korkach spędzam więcej czasu niż na trawniku za domem i mam wrażenie, że jakoś bardziej poczuję tę wieś pozytywnie chyba dopiero na emeryturze.

Generalnie uważam, że warto wykosztować się na działkę i kupić w jak najdogodniejszym miejscu bo potem z tym wyborem bujamy się do końca życia. Oczywiście sam tak nie zrobiłem, chciałem taniej i mam ;)
Ja nie mam dzieci i specjalnie szukałem daleko od przystanków, szkół a do sklepu mam 1,5 km. :D Więc to faktycznie zależy mocno od tych założeń.
Ale zdecydowanie się zgadzam, że warto wydać więcej na działkę.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7452
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Mieszkanie

Post autor: Crowley »

A ja mam puszczę niemal za płotem i jednocześnie 5 minut samochodem do cywilizacji (szkoła i sklep w promieniu 300 m). O, Puszcza Crowleya:
Spoiler:
Obrazek
Swoją drogą spójrzcie, ile jest powycinanych miejsc. To nie ja.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6351
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Mieszkanie

Post autor: Voo »

Okno dachowym mówimy nie.

W budownictwie jednorodzinnym były hitem jak na topie były użytkowe poddasza i wielkie połacie dachu. Potem ktoś się ocknął, że lepiej budować albo dom parterowy albo z normalnym piętnem. Właśnie piętrowych widzę ostatnio najwięcej.

Rodzice mają poddasze użytkowe, skosy i okna dachowe i dla mnie to jest słabe. Latem gorąco (kąt padania promieni chyba to zapewnia), jakoś nieustawnie i faktycznie ciemnawo. Czasem się złoszcza, że za cenę kilku dodatkowych rzędów pustaków mieliby normalne piętro.

Chyba, że to faktycznie jakieś pomieszczenia spania z klimą to czemu nie, chociaż... Śnieg to jedno ale jeśli zostawisz okno uchylone na noc albo wychodząc z domu i przyjdzie ulewa? :)


P.S. fajna lokalizacja Crowley :)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
colgatte
Ukryta Opcja Niemiecka
Posty: 384
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:26

Re: Mieszkanie

Post autor: colgatte »

Czesc Dzieciaki!
Buduje chacjende!
Obiecywalam sobie, ze nigdy nie kupilabym chaty z firmy, w ktorej pracuje, ale koniec koncow zadecydowala kasa i inne przywileje. :D
Fajna znizka od firmy, od sprzedawcy i niesamowite dodatki jak Baukindegeld, dodatek od Bayernu za wprowadzenie sie do wlasnej chaty do konca roku,
dodatek za energooszczednosc chaty kfw40+...
Dzialke juz mamy, umowa podpisana.

Dzialka dwa razy mniejsza niz chcielismy, ale przez to dwa razy tansza :D
No i slodko polozona, mamy sasiada tylko od strony garazu, wiec nikt nie bedzie mi zagladac przez okno do sypialni

Teraz sni mi sie, ze nie miesci mi sie pralka albo ze kafelki sa brzydkie, albo elektryk nie chce mi zrobic fuchy. :D
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6351
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Mieszkanie

Post autor: Voo »

Dzialka dwa razy mniejsza niz chcielismy
Bardzo dobrze, dwa razy mniej nasadzeń, dwa razy mniej zapierdalania w zielonym, dwa razy mniejszy koszt po to, żeby potem raz w tygodniu wypić kawę na tarasie ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7452
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Mieszkanie

Post autor: Crowley »

Gratulacje.

Ja deskuję dach. Mamy prawie połowę, a machanie młotkiem cały dzień to lepszy trening dla nadgarstka niż przy koncie premium na Pornhubie. ;) No i zamiast na przykład kupić jakiś fajny samochód, to kupię sobie na dniach okna w tej samej cenie.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4986
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Mieszkanie

Post autor: Zolt »

Właśnie, kolega co się buduje mówił, że cena okien od listopada skoczyła jakoś zauważalnie.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Mieszkanie

Post autor: Counterman »

Gratki i powodzenia :) ja tam własny dom sobie chwalę, nie to co maruda Voo ;P
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
colgatte
Ukryta Opcja Niemiecka
Posty: 384
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:26

Re: Mieszkanie

Post autor: colgatte »

Hahaha nooo z uwagi na obecną pandemie zastanawiam sie, czy nie wtopie z chata jak Voo wlasnie :D
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7452
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Mieszkanie

Post autor: Crowley »

Budowa teraz to najlepsza rzecz. Zamist oglądać pierdy o wirusie w telewizji, albo stać w kolejce po makaron, przebieram się w robocze ciuchy i skrobię deski, noszę pustaki, wycinam otwory. :D Moim marzeniem jest wziąć rok wolnego, postawić namiot na działce i sobie budować. Uwielbiam zapach cementu o każdej porze dnia.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6351
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Mieszkanie

Post autor: Voo »

colgatte pisze:Hahaha nooo z uwagi na obecną pandemie zastanawiam sie, czy nie wtopie z chata jak Voo wlasnie :D
Znaczy, gwoli ścisłości - mnie bardziej wkurwia wieś a nie sam dom. Na wsi powinny żyć krowy, kurczaki i rolniki a nie biali ludzie ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Mieszkanie

Post autor: Counterman »

Wieś jest zajebista! Marudzisz na stare lata Voo! ;P
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
patrycja6673
zielony
Posty: 1
Rejestracja: 18 marca 2020, o 14:30

Re: Mieszkanie

Post autor: patrycja6673 »

Polecam koszernekable.pl. Firma oferuje przepiękne kable, które odmienią każde wnętrze. :)
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7452
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Mieszkanie

Post autor: Crowley »

:lol2:
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4323
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mieszkanie

Post autor: Turtles »

Wystawiał ktoś w końcu oceny tym firmom?
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3517
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Mieszkanie

Post autor: Gregor »

Mamy wykupioną domenę koszernych kabli? Trzeba tam coś postawić :P
Obrazek
ODPOWIEDZ