Kącik Wiedźmina

... czyli wszystko o grach, konsolach i ustawkami na gry online

Moderatorzy: Zolt, boncek

Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5038
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Pquelim »

Ptaszor pisze:Nie chcę cię dołować, ale my wciąż rozmawiamy o długości podstawki, która wymęczyła cię jeszcze przed popłynięciem na Skellige
nie mam z tym problemu. jak poczuję przesyt, odstawię na jakiś czas. zupełnie mi się nie spieszy z tym przejściem bo jużwiem jaką pustkę poczuję gdy to zrobię. wraz z dodatkami ;)
chodziło mi bardziej o to, że nużące jest samo łażenie i klikanie wszystkiego i wszędzie, żeby coś sprawdzić, czegoś poszukać, kogoś zamordować. no mechanicznie już się znużyłem, ale na to nic nie poradzę. Zwykłe czuję to w grach po paru godzinach, a tutaj poczułem w okolicach drugiej piećdziesiątki :)


No i pytanie mam, postaram sie konkretnie je zadać. Do kiedy (w sensie głównego wątku) mogę swobodnie jeździć po wszystkich mapach i dokańczać sobie odłożone questy? Wiem, że jest jakiś moment po którym nieskończone zadania się anulują, wiem też że to daleko przede mną, ale lubię takie rzeczy wiedzieć. Np czy jak zrobię główny wątek na Skellige - to jeszcze będę mógł śmigać po mapie? czy od razu przeniesie mnie do Kaer Mohren?
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Counterman »

Co do zasady możesz dowolnie wracać do starych map, rozpoczęcie nowej mapy nie blokuje starej. Nie blokuje też questów. W pewnych momentach jak pchasz bardzo mocno fabułę to zamykasz niektóre questy poboczne, ale to naprawdę jest tego mało i zamykają się bardzo późno.

Więc tym bym się nie martwił w ogóle.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5038
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Pquelim »

najbardziej martwie się o wątek miłosny, bo narazie to unikałem współnych zadań dla Triss. A na Skellige widzę solidnie ruszył już wątek Yen z kopyta, niby wybór jest oczywisty ale chciałem też pomóc rudej w ewakuacji czrodziejów z Temerii.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5038
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Pquelim »

Nie no, skopane jednak jest to levelovanie wg questów. Skończyłem cały wątek fabularny przed wyjazdem do Kaer Mohren. Status:

- 21 lvl, poziom najbliższego zadania głównego: 19 (Uma)
- Skellige praktycznie nieruszone, raptem na dwóch wyspach byłem, zrobiłem trzy-cztery questy poboczne
- ekwipunek wiedźmiński: mam podstawę Kota i pierwsze ulepszenie Gryfa. Niedźwiedzia na Skellige nawet nie zacząłem zbierać (co ważniejsze: nawet nie czuję potrzeby ulepszania tego ekwipunku, na wszystko mi starcza na luzie, a i co chwyle wypadają itemy które można spokojnie używać. w ogóle nie czuje potrzeby, żeby ten ekwipunek ulepszać)
- na Skellige jakieś 10 misji do wykonania, plus 5 wiedźmińskich zleceń
- w Novigradzie i Velen zostały misje poboczne dla Triss, Jaskra i Radowida (Filippa), Hattoriego i kilka pobocznych plus ze 3 wiedźmińskie zlecenia

...
Wychodzi na to, że już jestem za mocny, a ja ledwo 1/3 gry przejrzałem. Misje na Skellige wpadały około 15-21 poziomu. To ja mam pytanie - skoro główny wątek sugeruje mi 19 poziom, to po cholerę mam w dzienniku kilkanascie misji, w tym zlecen powyzej 20 a nawet 25 poziomu? Powiem szczerze, że najbardziej namieszał mi Novigrad i Velen, gdzie co drugie zadanie miało 20+ level. W ogóle to już bym wolał nie widzieć tych sugerowanych poziomów, to bym sobie normalnie grał i miał w dupie poziom postaci. A tak to będę reszte grał ze świadomością, że za większość questów dostane po kilka punktów doświadczenia, bo gra skaluje exp pod wyzwanie.
Bez sensu, doprawdy. Chyba jednak nie umiem grać w sandboxy. Brakowało mi jakiegoś ograniczenia, albo narracyjnej i wyraźnej wskazówki: tutaj już nie warto, wróć na wątek główny. Bo ja naprawdę nie miałem poczucia, że jakoś strasznie zamarudziłem w Velen. Ot, quest po queście, nawet nie było za bardzo momentu żeby sie ponudzić. A tu wbiłem na bodaj 9 poziom, potem główny wątek levelovał jak szalony i do Novigradu miałem już 12. Tam zadania główne wskazywały 8, więc chciałem je podgonić, znowu level sam się robił i zatrzymał gdzieś koło 16. Na Skellige analogicznie, też poszło z górki.

Tymczasem okazuje się, że trzeba było niemal od razu po Kasztelu iść do Novigradu, potem chyba też najlepiej na Skellige jak najszybciej i wtedy już bieganie po wszystkich mapach żeby sobie ułożyć zadania. Tyle, że to by też nic nie pomogło, bo ostatecznie poziomem nabijesz znacznie wyżej niż główny wątek. Czyli koło się zamyka.
Martwi mnie to. Trochę psuje zabawę. Może nawet więcej niż trochę.

Aha, i wyznałem miłość Yen. Zastanawiam się, czy nie zrobić tego samego z Triss, bo jej wątek jeszcze przede mną.
Ostatnio zmieniony 24 lutego 2021, o 10:43 przez Pquelim, łącznie zmieniany 3 razy.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7365
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Nie ograniczaj się! Co dwie, to nie jedna!

Też tak zrobiłem. Postaraj się nie zaspojlerować sobie niespodzianki ;)
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5038
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Pquelim »

domyślam się, że nie można ułożyć trójkącika, jestem ciekaw jak to rozwiązali :P

no, ale to levelovanie naprawdę mnie wkurza. nie wiem co mam robić. nie widzę dla siebie lepszej opcji, jak wykosić wszystkie osiągalne questy i na wątek główny wrócić już dopierdolony niczym Pudzian w Strongmanie.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4323
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Turtles »

Team yen!
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Halaster »

Zero zaskoczenia, że Rzuff preferuje femme fatale o skłonnościach przemocowych :)

Jak by co to #metoo
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1870
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Ptaszor »

Romans z Merigold nie jest kanoniczny.
Rzekłem.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7365
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Kanoniku! Wracaj na Kanonię!

Podpisano,
Team Triss
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4844
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Razorblade »

Matthias[Wlkp] pisze:Kanoniku! Wracaj na Kanonię!

Podpisano,
Team Triss
+1

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Counterman »

Team Yen says "Suck my canon!"
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4323
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Turtles »

Halaster pisze:Zero zaskoczenia, że Rzuff preferuje femme fatale o skłonnościach przemocowych :)

Jak by co to #metoo
I can fix her, if she would just give me a chance
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3517
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Gregor »

Gdzie była Yen gdy Geralt czuł chuć w Wiedźminie 1?

Gdzie była Yen gdy Geralt czuł chuć w Wiedźminie 2?
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7365
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Polać mu!
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5038
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Pquelim »

żeby była jasność. jako normalny człowiek bez wahania związałbym się z Triss, choć jest zbyt przeidealizowana przez scenarzystów, więc wiadomo że to fikcyjny wybór. coś jak księżniczka z bajek Disneya.
Yen jest bardziej ludzka, ale z kolei ma taki charakter, że nie da się z nią wytrzymać. Takich kobiet należy unikać szerokim łukiem, a nie się w nich zakochiwać.

Więc, tak po ludzku - wybór niby jest jednoznaczny, ale wiadomo że w grę nie gra się po to (przeważnie), żeby postępować zgodnie ze swoim sumieniem i rozumem.

Jako Geralt nie widzę jednak innego wyboru. To musi być Yen i niech się chłop męczy. Triss i romans z nią jest wyjęty z dupy przed Redów.
Chociaż... prawdę mówiąc najbardziej "wiedźmińskie" byłoby zakończenie, w którym Geralt zostaje po prostu sam.

albo ginie. znowu.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7365
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Pquelim pisze:Więc, tak po ludzku - wybór niby jest jednoznaczny, ale wiadomo że w grę nie gra się po to (przeważnie), żeby postępować zgodnie ze swoim sumieniem i rozumem.
Jak to nie?
Pquelim pisze:Yen jest bardziej ludzka, ale z kolei ma taki charakter, że nie da się z nią wytrzymać. Takich kobiet należy unikać szerokim łukiem, a nie się w nich zakochiwać.
I tego się trzymajmy!
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5038
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Pquelim »

Matthias pisze:Jak to nie?
No dla mnie nie. Gra to odskocznia od życia, a już zwłaszcza taki Wiesiek. Dlatego staram się zawsze kreować jakąś tożsamość, a nie powielać swoją :)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7365
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ja na to często patrzę tak, że robię sobie odskocznię z tego świata. Wczuwam się, co bym zrobił w innym świecie.
grel3gargamel
zielony
Posty: 896
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: grel3gargamel »

Pquelim pisze:żeby była jasność. jako normalny człowiek bez wahania związałbym się z Triss, choć jest zbyt przeidealizowana przez scenarzystów, więc wiadomo że to fikcyjny wybór. coś jak księżniczka z bajek Disneya.
Hmmm, ona wykorzystała amnezję Geralta i nie raczyła powiedzieć mu słowa o Ciri i Yennefer dopóki sam nie zaczął zadawać jej pytań.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2150
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Theeck »

Pquelim pisze:Dlatego staram się zawsze kreować jakąś tożsamość, a nie powielać swoją :)
Ja tam bez skrupułów powielam swoją w różnych światach, na dodatek ją idealizuję :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5038
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Pquelim »

Matthias[Wlkp] pisze:Ja na to często patrzę tak, że robię sobie odskocznię z tego świata. Wczuwam się, co bym zrobił w innym świecie.
jesteś pewien? a przypadkiem nie jest tak, że zachowujesz się tak, jak chciałbyś się zachowywać w innym świecie? w sensie, być badassem chce być każdy. a granie to branża to umożliwiająca. myślę, że wirtualność rozrywki ma tutaj wiele do rzeczy i nie jest to takie proste, że sobie siebie ot tak 1 do 1 przenosisz :)

Theeck pisze: Ja tam bez skrupułów powielam swoją w różnych światach, na dodatek ją idealizuję
o to na przykład. to też jest kreacja ;)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Piccolo »

To teraz ja się pochwalę, że moje trzecie podejście, rozpoczęte w grudniu 2018 roku, dzisiaj, 13 kwietnia 2021 zakończyło się wreszcie zamknięciem historii podstawki i obydwu DLC. Zgadzam się Pq, że levelowanie jest skopane, niestety cholernie ciężko jest to wyważyć w open worldach, tutaj też się nie udało. Nie wiem gdzie jesteś w grze, ale o questy się nie martw bo gra informuje jak masz przekroczyć punkt, za którym cześć będzie nie do zrobienia. Dla mnie to nadal gra sztos i w pełni uzasadnione zebranie Game of the Year i best RPG rok po roku
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5038
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Pquelim »

134h na GOGu, 98h wewnątrz sejwa.

Trzeba przyznać, że Wiesiek musiał mnie trochę znużyć, bo nawet w wyjątkowo rzadkich wolnych chwilach zdarzyło mi się odpalić CeeMa, a Geralt trochę sobie poczekał. Koniec końców w maju jakoś do gry wróciłem i mając świadomość, że będę mógł się nią zajmować nieregularnie i z doskoku - postanowiłem trochę posprzątać questy.

Koniec końców dotarłem do zamierzonego etapu.
Plan był taki, żeby wyczyścić sobie te wszystkie zebrane questy do poziomu, w którym zostaną same "aktywne" zadania poboczne i wiedźmińskie zlecenia. Czytaj: zrobiłem wszystkie które były "na szaro", dogoniłem expa, czy jak to tam nazwać.
Ostatecznie stanęło na 24 poziomie, a najniższe dostępne zadanie mam na 21 (nie licząc łapiącego się jeszcze w limit zadania głównego które jest na 19).
Najniższe poza ostatnim dla Triss ("Teraz albo nigdy"), którego jeszcze nie zrobiłem. A że skończyłem poprzednie, udałem się na chaszcze wokół Rezydencji Vegelbundów, na samym płn-wsch krańcu mapy mam jeszcze ostatnią tablicę ogłoszeń do obejrzenia.

W Skellige sytuacja jest taka, że zbadałem pół tej większej i bodaj ze dwie mniejsze wyspy archipelagu. Łącznie zrobiłem kilkanaście zadań (pobocznych i wiedźmińskich). Na oko oceniam, ze została mi jeszcze połowa zadań ze Skellige, nie mówiąc już o znakach zapytania. Tutaj Redzi zdecydowanie przesadzili. Nawet nie licząc tych zatopionych w wodzie, przecież to jest teren większy niż Velen :) Trzeba przyznać, że developer naprawdę dorzucił do pieca. Zwłaszcza w porównaniu z poprzedniczkami, które były w porównaniu z Gonem naprawdę kameralnymi produkcjami. Rozumiem zachwyty nad ogromem tej gry, zaiste - większej na oczy chyba nie widziałem. Nawet licząc Baldury, z którymi Wieśka porównywałem wcześniej pisząc, że mniejszy. Myliłem się. Choć w tym miejscu nasuwa się też pytanie, o równomierny podział gry na Akty. Z tego co się orientuje, to Skellige wciąż należy do Aktu I. A dalej chyba nie ma już tak wielkich map. Prawda? (wiem o Touissant, ale to dodatek).

Że wspomnę jeszcze o questach na Wyspach, które naprawdę zapadają w pamięć. Szczególnie w me gusta trafiły historie Morkvarga, "Władca Undvik" oraz świetne zadanie z prastarym Leszym. Jest klimat na Skellige, a twierdza Kaer Trolde to naprawdę orginalny pomysł. Dodać należy do tego dobry scenariusz i fakt, że na rozwój historii władców na wyspach Geralt ma bezpośredni wpływ, a otrzymamy naprawdę eleganckie dopełnienie głównego scenariusza.

Teraz przechodzę beztrosko w tryb freeride. Pójdę tam, gdzie mnie oczy poniosą. A potem zajrzę w dziennik i zdecyduje co tam porobić. Na pewno wciąż odpuszczam Poszukiwania - nawet ich tam nie sprawdzałem, zostawiam ewentualnie na freeride po creditsach, który jak rozumiem jest dostępny.
Ale i tak czy siak, powoli będę ciukał questy, jeszcze nawet nie wiem czy te, które zostały mi w Novigradzie (kusi Hattori i coś tam jeszcze w Oxenfurcie mam), czy może wyczyszczę niezbadane wycinki mapy. Mam jeszcze Kłomnicę w Velen (ćześciowo), właśnie tereny na wschód od Vegelbudów i całkiem sporo na Skellige. Ogólnie Wyspy są docelowym kierunkiem, mam tam jeszcze połowę mapy do przejścia. Więc generalnie pytanie tylko jak długo zabawię na kontynencie.
Spodziewam się, że na główny wątek wrócę w okolicach 30 poziomu. I pewnie pod koniec wakacji, jeśli nie później.
Co niniejszym zanotowałem.

:)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2150
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Theeck »

Graj dalej, nie czekaj na koniec wakacji, pozwól się nieść przygodzie :)
BTW, Touissant jest przepiękne :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1870
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Ptaszor »

Theeck pisze:Graj dalej, nie czekaj na koniec wakacji, pozwól się nieść przygodzie :)
BTW, Touissant jest przepiękne :)
+1
Oprócz grafiki, muzyka w Touissant jest bardzo klimatyczna, np. temat na akordeon, który przygrywa podczas przechadzania się po Beauclair dalej chodzi mi głowie.
Albo "Wind in the Caroberta Woods" - oczywiste skojarzenia z Jeremy'm Soulem i "Skyrimem" są oczywiste, ale to jak motyw wiedźmiński komponuje się z myślą, że to już ostatnia przygoda Geralta, ech...
https://www.youtube.com/watch?v=M9U05Yn_wdM
Fabularnie też mamy ciekawy zwrot. W książkach wszystko co dzieje się w Touissant, zostaje w Touissant, w końcu to kraina miłości. A tutaj otrzymujemy opowieść o kumplach i nawet wątek miłosny wydawał się trochę na siłę.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5038
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Pquelim »

Theeck pisze:pozwól się nieść przygodzie
niestety, nie te czasy :) jak już mam popłynać i zawalić wszystko, to nie przez Wieśka :)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Piccolo »

Pquelim pisze: Myliłem się. Choć w tym miejscu nasuwa się też pytanie, o równomierny podział gry na Akty. Z tego co się orientuje, to Skellige wciąż należy do Aktu I. A dalej chyba nie ma już tak wielkich map. Prawda? (wiem o Touissant, ale to dodatek).
Generalnie podział jest taki, że I akt jest na poznanie wszystkich lokacji i na wyczyszczenie tak z 3/4 questów pobocznych a następne to już bieganie, przez większość czasu, po tych lokacjach i raczej lecisz po queście fabularnym jak po sznurku. Bardzo mi to przypomina budowę pierwszego Gothicka.
Północno wschodnim krańcem się nie przejmuj na razie w ogóle, tam się zaczyna DLC Serce z Kamienia i moment kiedy będziesz w stanie robić to DLC jest tez momentem kiedy będziesz sobie radził z potworami, które tam są.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5038
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Pquelim »

miało być Disco Elysium, ale ku***w ten serial mnie niemalże zmusił, po tym co obejrzałem musiałem sobie "przepłukać" Wiedźmina.

140h (GOG)/105h(gra); odblokowałem Hattoriego, jestem jedno zlecenie wiedźmińskie (Nawiedzony dom w Novigradzie -24) od dogonienia questami swojego poziomu (25lvl, następny aktywny quest 26 - Pijak z Oxenfurtu). I to będzie chyba moment kiedy wrócę na fabułę, a grinda poprawie po powrocie z Kaer Mohren. Więc na dniach chyba pogram regularnie, sporo może się wydarzyć. Jak zwykle zresztą w styczniu, który jest u mnie najbardziej growym miesiącem w roku.
Czyli idę po Umę, potem Kaer Mohren, jakieś powroty i ślizganie Skellige, no i zakończenie. Może pójść szybko, ale znając mnie to do końca 2022 jeszcze nie skończę.

Z dodatkami też się nie będę spieszył. Myślę, że Wiedźmin będzie mi jeszcze towarzyszył dłużej niż serial :) A może i kontynuację zdążą wydać zanim ja to wszystko skończę.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
zodi
Kofan Annan
Posty: 2605
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: zodi »

Wchodzę na GOG'a, patrzę, a tam na moim koncie czeka na zainstalowanie Wiedźmin 2 Enhanced Edition.... Nie wiem skąd się tam wziął, ale nieważne, będę grał!

Nigdy "dwójki" nie widziałem i jestem mega ciekaw jaka ona jest!
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3517
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Gregor »

Dwójka jest fajna. Fabułę z tej części chyba najbardziej lubię. Vernon Roche ftw! I nie trzeba grać 100h co jest plusem.

Ja grając od czerwca w trójkę w końcu zabieram się za "krew i wino" pierwszy raz

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5038
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Pquelim »

dwójka jest imho najsłabsza z serii. ale i tak jest niezła, chociaż poza przyjemnością z grania i jakimś zarysem konfliktu, właściwie nic z niej nie pamiętam. może dlatego, że grałem w 2014, a może dlatego, że było po prostu fajnie, choć mniej porywająco. w kazdym razie nacisk jest na pewno bardziej konsolowy, fabuła dość szybka a cut scenki wyglądają jakby reżyserował je john woo ;)
najbradziej 'action RPG' z serii.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Counterman »

Gdzie dwójka najgorsza. Jedynka miała tak zjebany movement w porównaniu do dwójki, że samo to robi dwójkę lepszą. :P
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5038
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Pquelim »

jedynka była bardzo podobna do Baldura w mechanice rozgrywki i miała fajniejszy, mroczniejszy i "słowiański" klimat, była też kameralna i po prostu bardzo "wiedźminowa", w stylu Sapkowskiego że tak powiem. Dwójka to taki mainstream typowy i pewnie dla ogółu lepsza część, bo przecież ogół nie jest hardcorowcem tylko casualem. I ta casualowość dwójki, trzeba przyznać, pozwoliła Witcherowi wypłynąć na szerokie wody, zbudowała śweitny grunt pod monumentalną trójkę.

BTW: dalej nie wróciłem na wątek główny, pozostaje na wiedźmińskim szlaku. Na Skellige szukam schematów do szkoły Gryfa, przecież ta gra nie ma końca :cry:
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Halaster »

Dwója była super do końca 1 aktu, potem bieda.
grel3gargamel
zielony
Posty: 896
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: grel3gargamel »

Dwójka była ekstra, fabularnie najlepsza część cyklu, zabieg z rozdzieleniem rozgrywki w połowie bardzo odważny. Jedyna część cyklu, którą przeszedłem dwa razy, szkoda, że zabrakło im czasu na Dol Blathanna, która była w planach. System walki był słaby, ale i w trójce nie jest wybitny.

Jedynka była gorsza fabularnie (na dodatek sporo dialogów zostało bezczelnie zerżniętych z książek, Triss tam praktycznie mówi cytatami z Yennefer), a trójka cierpi na typową przypadłość gier z otwartym światem - niby powinno się jak najszybciej odszukać Ciri, ale patrz, ten krasnolud chce zagrać w Gwinta. No i końcówka jest słaba.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3517
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Gregor »

Tak, fabuła w 3 siada po odnalezieniu Ciri. W ogóle jeszcze bym wywalił Skellige, bo jest z dupy i nudne - pewnie jakiś menadżer sobie wymyślił, że ma być grania na 100h i dopchajcie pływaniem łódką bez sensu.

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1870
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Ptaszor »

Ale rusza z kopyta w dodatkach!
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: SithFrog »

Gregor pisze: W ogóle jeszcze bym wywalił Skellige, bo jest z dupy i nudne - pewnie jakiś menadżer sobie wymyślił, że ma być grania na 100h i dopchajcie pływaniem łódką bez sensu.
+1
Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Counterman »

E tam, wchodziliście tam farmiąc za długo wcześniejsze lokacje. Mi questy na skellige się podobały.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5038
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Pquelim »

dokładnie. questy na wyspach sa super, a łódeczki mozna po prostu olewac, pływanie jest niezbedne raptem moze w 4-5 przypadkach.

a widoki wszystko elegancko rekompensuja (kieł Yngvara!)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5038
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Pquelim »

Wróciłem :)

166h na GOG-u (135h save)

28lvl, zabrałem Umę i jestem w Kaer Mohren.

Wydaje mi się, że zrobiłem jakieś 90% zadań pobocznych (nie licząc poszukiwań), pozostawały mi jakieś wyścigi śmiałków, Gwint (nie gram w ogóle), pojedynki na pięści i jakieś 3-4 questy plus trzy zlecenia wiedźmińskie, które zostawiłem sobie celowo na później. Mapę do końca przeczyszczę jak popchnę trochę wątek główny, bo dobre półtorej roku go nie ruszałem :)

A dzieje się całkiem sporo i wiem też, że od tego momentu scenariusz zdecydowanie przyspiesza. A w związku z tym, że mam już większość tego co chciałem, mapki wyczyszczone (poza p@#%dolonymi skarbami w wodzie na Skellige, które z przyjemnością olałem), pewnie pójdzie dość szybko. Może nawet skończę podstawkę jakoś w tym roku...
Celuje oczywiście również w pełen rynsztunek wszystkich szkół na poziomie mistrzowskim (arcymistrzowskim w KiW).

No cóż, zamelduje jak coś więcej przejdę, bo narazie uganiam się za jakimś filakterium i biję widłogodny.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1870
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Ptaszor »

Pquelim pisze:Gwint (nie gram w ogóle)
Żałuj. To naprawdę świetna gra. Z gier umieszczanych w grach chyba najlepsza. Niestety mając tyle nabitych godzin mogłeś przeoczyć niektóre rzadkie karty, możliwe do zdobycia tylko u ważnych dla fabuły postaci.
A przy okazji godzin:
Pquelim pisze:166h na GOG-u (135h save)
:O :O :O Dude, you need help.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5038
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Pquelim »

nie rozumiem, jak można tę grę przejść w mniej niż 150 godzin :spy:
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1870
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Ptaszor »

Szkoda, że nie ma opcji dołączania, to bym ci pomógł ;P

Można. Dałem sobie spokój z drobiazgową eksploracją Skellige i nie odkrywałem wszystkich znaków zapytania. Dość szybko mi to zbrzydło i IMHO to jedna z wad Wieśka - eksploracja. O wiele większą frajdę miałem za drugim podejściem: wyłączyłem mapę, zostawiłem tylko najpotrzebniejsze elementy interfejsu i włóczyłem się na ślepo, podziwiałem widoki, uczyłem się krajobrazu, dróg. Świetne doświadczenie. Polecam.
Obrazek
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2150
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Theeck »

Ja zmęczyłem wszystkie znaki zapytania na Skellige. I jestem z siebie dumny :)
Ptaszor pisze:włóczyłem się na ślepo, podziwiałem widoki, uczyłem się krajobrazu, dróg. Świetne doświadczenie. Polecam.
Ja chodzę i jeżdżę bez GPS w GTA. Uczenie się na pamięć gdzie skręcić, jak jechać sprawia mi dziwną frajdę.

A w Wieśku też tak na początku chciałem, ale okazało się, że wszędzie jest za blisko i się zniechęciłem. A marzyło mi się galopowanie Płotką przez kilka minut żeby dojechać do kolejnej wioski, i kolejne 15 przez las do następnej :) Nawet te znaki zapytania na morzu w Skellige były za blisko od siebie, zanim poczułem wiatr we włosach to już trzeba było znowu wskakiwać do wody.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1870
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Ptaszor »

Theeck pisze:marzyło mi się galopowanie Płotką przez kilka minut żeby dojechać do kolejnej wioski, i kolejne 15 przez las do następnej :)
Polecam Red Dead Redemption 2. Tam jest mnóstwo jazdy konnej i jest świetnie zrobiona. Jest nawet wskaźnik więzi z koniem. Świetna gra, dla chcących poczuć klimat i trochę tak "roleplayować" postać.
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Counterman »

Kurde nie wiedziałem, że w Wieśku można sobie powyłączać części UI. To chyba reinstall zaraz pójdzie.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3866
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: PIOTROSLAV »

Pquelim pisze:nie rozumiem, jak można tę grę przejść w mniej niż 150 godzin :spy:
https://youtu.be/5kqiQbSthbk
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Counterman »

Ej Ptaszor rzuć jakiegoś screena z Twojego UI. Bo ten co wrzuciłeś mi się nie wczytuje.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
ODPOWIEDZ