Ameryka, USA etc

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: LLothar »

Uderzam w stol i mowie "sprawdzam"!

Gdzie mamy postulaty BLM? Ruch jest zdecentralizowany - to tak naprawde hasztag na twitterze, od tego sie zaczelo. Mamy stronke - https://blacklivesmatter.com/what-we-believe/ - to chyba najbardziej "centralna" strona BLM. Cytaty sa wziete z zalozycielki BLM Lousville - to BLM nie jest zafiliowane z ta strona powyzej. Jak widac struktur brak. Stad tez ciezko mowic, ze "Tak, pod takimi rzeczami podpisuja się Ci wszyscy wstawiający avatary z banderą #blm". Jak ktos popiera ekologie, to nie oznacza automatycznie, ze popiera kazdego kto tez sie pod ekologia podpisuje. Mozna popierac ekologie bez popierania Greenpeace.

Tak wiec jak pisze #blm, to nie znaczy ze popieram wszystko co powie ich niezalezny oddzial w Louisville, bo przeciez na pewno rozne oddzialy mowia rozne, czesto sprzeczne ze soba rzeczy.

Pytanie jest jeszcze, czy te postulaty sa tam aktualne? Jesli sie z tego nie wycofali, to np uwazam, ze uczestnictwo w marszu w Louisville, organizowanym przez ta organizacje jest mocno niekoszerne. Tak samo jak uczestnictwo w marszu niepodleglosci organizowanym przez ONR.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4847
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Razorblade »

Podobaja mi sie te proby zestawiania 2 nieprzystajacych rzeczy jak marsz ku czci/upamietniajacy i manifestacja/popieranie protestow. Ale rozumiem ze idac w "marszu rownosci" organizowanym np. przez antife czy inna grupe jednoczesnie popierajaca aborcje to od razu jestes za wszystkimi ich postulatami. Czyli marsz rownosci = 100% zgoda na aborcje w kazdym momencie, weganizm i pierwszenstwo dla cyklistow. Yup. Again Rozsadne. Okazuje sie ze Kaczor mial racje. Co prawda bez sensu, ale rozsadne.

Inny aspekt tez jest ciekawy. Pomijajac ze osobiscie ONR i pokrewne zaliczylbym przede wszystkim do skrajnego debilizmu, to kurde mimo tylu lat nikt ich nie zdelegalizowal w kraju w ktorym gloszenie hasel i propagowanie faszyzmu jest nielegalne. Ale tak, wiem, rozumiem - to efekt braku wolnych sadow i PiSu. A na powaznie to jak to w koncu jest... moze zwyczajnie okreslenie faszyzm jest naduzywane a wystarczy "skrajny debil"? Moze nawet skuteczniej by do jich zniechecalo? A nawet i w sadzie latwiej by bylo udowodnic.

Anyway i tak uwazam ze tacy debile nie powinni byc glownymi organizatorami Marszu Niepodleglosci ale to juz wina rzadzacych kretynow z jednej i drugiej strony.

Aha - nacjonalizm, nazizm i faszyzm nie sa tozsame. Ale o tym chyba nie musze wspominac?

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4847
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Razorblade »

Ale spoko. Jako bialy facet wiem ze nic nie wiem. A jak wiem to i tak morda w kubel :)Obrazek

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: ThimGrim »

Obrazek
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4847
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Razorblade »

Czyli jednak. System prawny i policjanci w USA sa rasistowscy. Ha!

Pprownanie z lasem deszczowym z dupy tak btw.

A teraz wracam do popcornu

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Pquelim »

phpBB [video]



No to może jeszcze obejrzyjmy sobie materiał CNN i wywiad z Panią burmistrz Seatlle. Porównuje ona sytuacje w mieście, w którym przejęto budynki departament upolicji, zmuszono funkcjonariuszy do wycofania się z ulic i utworzono w nim autonomiczną strefę, w której nie obowiązuje żadne prawo, do... hippisowskiego Lata Miłości. Twierdzi, że Seatlle "will do fine" i że rozmawiała z protestującymi. Oczywiście winny jest system prawny, ekonomiczny, społeczny. Żadnego konkretu. "We gonna continue to analyze" Padają tak merytoryczne argumenty jak "When I listen to this people, I hear that I got to listen" (8:05) oraz "this movement came from the street. We have to get out of the way, when we miss this opportunity, it will be shame for all of us".

Ta kobieta ma tak bardzo związane usta poprawnością polityczną, że nawet dziennikarz przeprowadzający wywiad zdaje się tego nie kupować.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4324
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Turtles »

W sumie, jakie są założenia tego projektu, który robicie na zajęcia? Znaleźć najbardziej ekstremalne wypowiedzi czarnych aktywistów i co dalej z nimi robicie?

EDIT: W sumie to wiem co dalej, dalej mówicie, że każdy kto uzył hasztaga BLM po zabójstwie czarnego mężczyzny przez policjantów popiera takie ektremalne wypowiedzi i postulaty.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Pquelim »

Chcesz to Tobie też zadam:

Komunikacja kryzysowa w administracji samorządowej. Cases: 1 Minneapolis/ 2 Seatlle.

Kryteria analizy:
- źródło kryzysu
- przebieg kryzysu
- postulaty aktywistów
- podjęte działania*
- ewaluacja skuteczności*

Są jeszcze dwa inne tematy: to samo ale na poziomie federalnym (centralnym) i media coverage FOX/CNN - różnice w dyskursie. To ostatnie to głównie ilościówka, ile gadają, kto gada, z jakościowej analizy tylko zwrócenie uwagi na agendę setting (jaka kolejność newsów), framing (jakie ramy poznawcze). Pierwszy rok dziennikarstwa, więc nic skomplikowanego. Projekt całościowo ma doprowadzić do powstania raportu na zaliczenie prowadzonego przeze mnie przedmiotu.



* - tutaj jest gównosztorm i problem, który widze i opisuję. Tamtejsze władze nie zrobiły praktycznie nic, żeby minimalizować zasięg konfliktu.
W zarządzaniu kryzysowym masz zasadniczo 4 strategie, jakie możesz przyjąć wobec konfliktu. Pierwszą z nich jest zgoda na roszczenia. To oczywiście praktycznie najgorsza możliwa strategia (zaraz obok odmowy udziału w konflikcie), bo prowadzi bezpośrednio do wspomnianego przeze mnie na poprzedniej stronie "wzięcia całej ręki". W USA to już nawet nie jest ręka. A przykłady postulatów które wklejałem dobrze ilustrują kierunek tych radykalizmów. Przykład Seatlle też nadaje się do tego idealnie, autonomiczna strefa wyjęta spod prawa (również prawa własności) to dowód, że proces się już zaczął.

Przypomina mi to politykę appeasmentu. Nie mówię, że skończy się podobnie, ale wektor działań jest podobny.
Ostatnio zmieniony 16 czerwca 2020, o 16:27 przez Pquelim, łącznie zmieniany 6 razy.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7460
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Crowley »

Bezmyślne i bezrefleksyjne używanie hasztagu #BLM i podobnych to jest identyczne działanie, jak argumentacja miłośników panującej obecnie w Polsce władzy: nieważne, że kradną, bo peło kradło więcej, albo co tam Konstytucja, ważne że pogonią sędziowską mafię. Leczenie bolącego zęba młotem pneumatycznym ku uciesze gawiedzi. Zresztą niektóre postulaty radykałów walczących o tak zwaną równość to nic innego jak TKM w nowym wydaniu.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4991
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Zolt »

Crowley pisze:Bezmyślne i bezrefleksyjne używanie hasztagu #BLM i podobnych to jest identyczne działanie, jak argumentacja miłośników panującej obecnie w Polsce władzy: nieważne, że kradną, bo peło kradło więcej, albo co tam Konstytucja, ważne że pogonią sędziowską mafię. Leczenie bolącego zęba młotem pneumatycznym ku uciesze gawiedzi. Zresztą niektóre postulaty radykałów walczących o tak zwaną równość to nic innego jak TKM w nowym wydaniu.
This.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Yankes
prof. Miodek
Posty: 606
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:06

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Yankes »

Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Counterman »

Żebym dobrze zrozumiał - przecież nikt z nas nie mówi, że plądrowanie jest spoko. Wszyscy się zgadzamy, że jest to skrajnie negatywne zjawisko i uczestnicy powinni zwyczajnie iść do pierdla.
Jednocześnie wszyscy się zgadzamy, że eskalacja przemocy (z obu stron) w protestach jest wynaturzeniem.

Czyli w sumie o czym my dyskutujemy? Bo zgubiłem się. W sensie gadamy o aspektach i kontekstach różnych rzeczy, ale jakie jest sedno do którego dążymy w dyskusji?
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4847
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Razorblade »

Jak to o czym. Zeby pogadac! :D

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Pquelim »

No właśnie!
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Theeck »

Counter - o tym czy popieranie ruchu, który oprócz haseł i idei, które popieramy głosi też hasła i wzywa do działań, których nie akceptujemy, nie jest jednak popieraniem wszystkiego (także tych "złych rzeczy").
Popierający popieranie, twierdzą, że popierają tylko dobre i słuszne idee.
Niepopierający popierających popieranie, twierdzą, że nie :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Counterman »

Hm.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Pquelim »

jakby co, to w CHOP/CHAZ/tam w Seatlle z filmiku wyżej jakiś czas temu zacżeli ginać ludzie. Plaga ran postrzałowych.
Prawicowe media podają, że stworzyli tam strefy rasowe i rozdają karabiny maszynowe dzieciom :lol2:
Nie wiem, co mówią lewicowe media, bo nie sprawdzałem.

Pani burmistrz pewnie nadal "continue to listen".
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Pquelim »

CHAZ juz nie ma. Pani burmistrz Seatlle diametralnie zmieniłą narrację, polecam poszukać jej wypowiedzi bo ja dzisiaj z innym filmikiem. Wiecie co okazało się kluczowym argumentem w zakończeniu anarchii w Seatlle? Może jakiś wynegocjowany kompromis, porozumienie? Otóż... firmy w centrum miasta wypowiedziały gremialnie swoje umowy najmu na okupowanym terenie. Rozwiązanie znalazło się w kilka dni.
Ot, Amerykan drim.

[edit] Nie dawało mi spokoju, więc znalazłem wypowiedź Pani burmistrz na stronach Guardiana:
It’s time for people to go home. It is time for us to restore Cal Anderson and Capitol Hill so it can be a vibrant part of the community,” said the Seattle mayor, Jenny Durkan, during a press conference. “We can still accommodate people who want to protest peacefully, come there and gather. But the impacts on the businesses and residents and community are now too much."

A filmik z którym przychodzę to Candance Owens poniżej:
phpBB [video]


Pełna zgoda, dziewczyna właściwie mówi dokładnie to, co myślę. Miód na moje uszy i jakieś tam pocieszenie, że ma on juz prawie 100mln wyswietlen na FB.
Ostatnio zmieniony 2 lipca 2020, o 13:55 przez Pquelim, łącznie zmieniany 1 raz.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6353
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Voo »

Super, to jeszcze daj linka to dobiję do 100 mln jeden ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7373
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Matthias[Wlkp] »

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... e=emb_logo

Klikasz "Cytuj" i znajdujesz linka.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Pquelim »

wolałem dać z YT żeby lepiej sie wkleiło w super engine foruma :)

poza tym, w sumie nie jestem pewien jak dostać link do transmisji na FB. chyba mam

https://www.facebook.com/realCandaceOwe ... 7870461345
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4324
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Turtles »

To jest to o czym już sto lat temu mówił chriss rock w Black people vs niggaz?
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Pquelim »

o ile pamiętam tamten standup to mniejwięcej tak.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Theeck »

Namiestnik Mosbacher pouczyła tubylczą polityk, niejaką Mazurek, jak jej nie wolno mówić o TVN.
W swojej niezmierzonej łaskawości Pani Namiestnik zechciała nawet swój wpis na Tweeterze przetłumaczyć na język tubylczy.
Razem z naszym niezależnym Prezydentem, serdecznie dziękujemy Pani Namiestnik za zwrócenie uwagi :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7373
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Theeck pisze:Razem z naszym niezależnym Prezydentem
Maxem Kolonko?!
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Theeck »

A Duda nie ma na drugie Max? :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3869
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: PIOTROSLAV »

Blisko. Seba
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: ThimGrim »

To właściwy temat. Jak się zapatrujecie na eksterytorialność i wyłączenie spod polskiej jurysdykcji wojsk amerykańskich w Polsce? To taki prezent akurat na powstanie i wspominki o II wojnie światowej?
https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... k,79cfc278
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: LLothar »

ThimGrim pisze:To właściwy temat. Jak się zapatrujecie na eksterytorialność i wyłączenie spod polskiej jurysdykcji wojsk amerykańskich w Polsce? To taki prezent akurat na powstanie i wspominki o II wojnie światowej?
https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... k,79cfc278
— Żołnierze USA, nawet jeśli popełnią przestępstwo niezwiązane ze służbą, to nie będą podlegać prawu polskiemu lecz amerykańskiemu — mówi nasz rozmówca i wyjaśnia, że chodzi o takie przestępstwa, jak rozboje poza terenem bazy, gwałty, spowodowanie wypadków komunikacyjnych pod wpływem alkoholu, itp. — Takiego żołnierza przejmą amerykańscy żandarmi, przetransportują do swojej bazy i odeślą do USA, gdzie będzie sądzony — dodaje nasz informator.
To zasadniczo standard jesli chodzi o obecnosc wojsk w USA, patrz np. tutaj. Chociaz teraz jak patrze tez nie wszedzie.

Jak sie chce miec wojska amerykanskie kiedy to Trump jest u steru, to takie sa tego koszty.

Alternatywa? Kupujemy teraz 32 szt. F-35. Kosztuje to 17 mld PLN. Dla porownania, roczny koszt rozszerzonego 500+ to 40 mld PLN.

Czy wiadomo moze ile mamy placic za obecnosc wojsk USA w Polsce? Bo kiedys sie o 2 mld USD mowilo. Ile by to nie kosztowalo, bedzie taniej niz budowac analogiczne mozliwosci wojskowe samodzielnie. W ogolnym rozrachunku wolalbym, zeby Polska byla jak najbardziej niezalezna wojskowo, ale "jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma" i taka obecnosc wojsk USA jak powyzej tez nie jest zla.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Theeck »

Ech, co za żenada.

Kaczka pieprzy o wstawaniu z kolan, godności narodu, samodzielności i podmiotowości, a zaprzedaje Polskę komu się tylko da. Powołuje się na tradycje Polski przedwojennej i jest dumny z jej osiągnięć, ale jest zbyt małym formatem człowieka aby zrozumieć i naśladować polityków sanacyjnych.
Podam przykład - nie wiem czy wam wiadomo, ale Polska odrzuciła w 1939 r. oferowane nam początkowo przez Wielką Brytanię gwarancje dla Polski (wówczas wciąż jeszcze postrzeganą i traktowaną jako mocarstwo nr 1 na świecie). Dlaczego? Gwarancje są jednostronne, co oznaczało, że Polska nie była traktowana przez UK jako RÓWNORZĘDNY podmiot. Skończyło się to zawarciem SOJUSZU wojskowego między Polską a Wielką Brytanią. Gwarancje dziś są, jutro ich nie ma. można je cofnąć notą ambasadora. Z sojuszu tak łatwo wycofać się nie można.

Ale żeby to pojąć trzeba być mężem stanu dbającym o Polskę nie tylko poprzez patriotyczny bełkot wydawany na wiecach, ale w praktycznej realizacji suwerenności w trudnych międzynarodowych relacjach i walce interesów. PiS raz już oddało część naszej suwerenności podpisując traktat lizboński, nic więc dziwnego, że mamy ciąg dalszy - tym razem USA.

Kto następny? Ukraina? Izrael?
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4847
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Razorblade »

A ta historia we Wloszech to nie byla taka ze tych chujkow (bo inaczej nie mozna nazwac) USA cofnelo do USA w trybie natychmiastowym zanim wladze Wloch zdazyly zareagowac? Bo tak.mi sie kojarzy ale moze blednie...

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Theeck »

A tymczasem w Kanadzie już niedługo:
https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C7 ... 021-r.html
Sam nie wiem czy kibicować czy się oburzać :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7373
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ja kibicuję, bo mam wrażenie, że po tej stronie oceanu jednorazówek wszelkiej maści używa się masowo.

Chciałbym, żeby zakazali tutaj plastikowych opakowań, m. In. na warzywa i owoce. Tutaj wszystko się porcjuje i sprzedaje w plastikowych clamshells.

Akurat sztućce to małe piwo, bo dominujący fast food to burgery, które
się je rękami. Najbardziej dostanie się imprezom dla dzieci, gdzie zawsze dają pizzę na jednorazowych talerzach.

Słomki widzę w odwrocie od jakiegoś czasu, także ten krok chyba nikogo nie zaskoczył.
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: DaeL »

Nie wiem czy śledzicie maile z komputera Huntera Bidena, ale to jest takie szambo, że w normalnych okolicznościach starczyłoby na zmiecenie kilkudziesięciu polityków, a nie jednego. Ale chyba autentycznie żyjemy w nowych czasach, gdzie plemiona są określone i nic się nie przylepia. Nie przylepiało się do Trumpa (choć wtedy miałem wrażenie, że to dlatego, iż część oskarżeń była fikcyjna, więc ludzie przestali wierzyć w cokolwiek, choćby mieli to przed oczami), teraz nie przylepia się do Bidena (no bo przecież Trump). Natomiast mechanizm tej niewiary jest jednak nowy. W przypadku Trumpa było zaprzeczanie i kontrofensywa, a tutaj jest zamilczanie i cenzura w mediach społecznościowych. Niesamowite.

(Jeśli ktoś nie śledzi, to w największym skrócie - ludzie Trumpa zdobyli stary laptop syna Joe Bidena - Huntera. A na nim których oprócz półnagich fotek z fajką do palenia cracku znalazły się też ślady dealów polegających na tym, że Hunter kasował w Chinach i Rosji gruby szmal za załatwianie ludziom dostępu do ówczesnego wiceprezydenta USA. W dodatku jest wystarczająco dużo brudu, by pogrążyć ojca, który najwyraźniej o tym wiedział i w tym celu woził ze sobą syna w Air Force Two. Więcej - wyszło nagranie rozmowy telefonicznej, w której Biden apeluje do Poroszenki, by ten nie prosił Trumpa o pomoc finansową, bo to może sprawić, że Trump przyjrzy się sprawie PrivatBanku, dla którego pracował Hunter. A pamiętacie jeszcze, że tuż przed wszczęciem impeachmentu Trumpa wybuchła sprawa rzekomych apeli Bidena o to, by odsunąć ukraińskiego prokuratora, który zajmował się tą sprawą? No właśnie... A na deser mamy parę skandalików obyczajowych, od erotycznej korespondencji z 14-latką aż po skandal wewnątrz rodziny Bidenów, polegający na tym, że jedna z krewnych Joe Bidena zakazała Hunterowi zbliżania się do swojej niepełnoletniej córki, przeczuwając jego intencje. Teoretycznie to w większości mogą być fabrykacje puszczone przed wyborami... Albo i nie. Bez względu na to, czy idziemy w jedną, czy drugą stronę, to jest skandal, który spokojnie przykrywa Clintonów czy Nixona.)
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: LLothar »

DaeL - wiesz, ja mysle, ze ta historia ma problem z wiarygodnoscia, jak nawet Fox News podchodzi do niej bardzo ostroznie. New York Post, ktory wypuscil ta historie to jakby nie patrzec - tabloid. Wlasciciel tego warsztatu od naprawy laptopow pozniej sie wykrecal, ze w sumie to nie wie czy to rzeczywiscie Hunter Biden go przyniosl czy nie. Koleś jest ślepy (dosłownie).

Laptop trafil to Giulianiego, prawnika Trumpa, ktory to potem twierdzil, ze tam byla jakas erotyka i rozmowy z 14tka. Poza jego slowami nie ma nic na potwierdzenie tej tezy.

Nie bez powodu malo kto sie tym zachwyca.
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: DaeL »

LLothar pisze:DaeL - wiesz, ja mysle, ze ta historia ma problem z wiarygodnoscia, jak nawet Fox News podchodzi do niej bardzo ostroznie. New York Post, ktory wypuscil ta historie to jakby nie patrzec - tabloid. Wlasciciel tego warsztatu od naprawy laptopow pozniej sie wykrecal, ze w sumie to nie wie czy to rzeczywiscie Hunter Biden go przyniosl czy nie. Koleś jest ślepy (dosłownie).

Laptop trafil to Giulianiego, prawnika Trumpa, ktory to potem twierdzil, ze tam byla jakas erotyka i rozmowy z 14tka. Poza jego slowami nie ma nic na potwierdzenie tej tezy.

Nie bez powodu malo kto sie tym zachwyca.
No, to znaczy nie tylko słowa są. Oni publikują treść kolejnych maili, publikują zdjęcia i sukcesywnie składają kolejne zawiadomienia o przestępstwie do FBI. JEŚLI to jest mistyfikacja, to ona jest skandalem porównywalnym z rzekomą treścią tych maili. Dlatego mówię, że tak czy siak mamy do czynienia z jednym z najważniejszych skandali w historii amerykańskiej polityki, a wszyscy siedzą cicho. Plus TT i FB zdecydowały, że u nich tej historii rozprzestrzeniać się nie będzie.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4324
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Turtles »

To troche jak z Kurskim...
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7373
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Matthias[Wlkp] »

https://www.washingtonpost.com/outlook/ ... formation/
We must treat the Hunter Biden leaks as if they were a foreign intelligence operation — even if they probably aren’t.
https://www.nytimes.com/2020/10/22/us/p ... aptop.html
Mr. Isaac (ten co odkrył tego laptopa) said in an interview with The New York Times last week outside the shop that he is legally blind and could not be sure whether the man was Hunter Biden
Nie wiem co jest z tymi amerykanami, że sobie taką sieczkę fundują. Ślepy koleś znalazł laptopa z mega ważnymi rzeczami... A komentarz jest taki, że to pewnie nie Rosjanie, ale lepiej to traktować tak, jakby to byli Rosjanie...

Coraz mniej to śledzę, rozkładam ręcę i martwię się, bo mnie to trochę pośrednio dotyczy. Dwóch starych, zramolałych pierdzieli, chyba równie skorumpowanych i oderwanych od rzeczywistości... I to są Ci najlepsi, których Ameryka ma do zaoferowania??

EDIT: Dla mnie to trochę lepiej będzie jak Trump wygra, bo wtedy ekonomia będzie się USA kręcić i mój pracodawca będzie miał więcej zamówień. Do tej pory pandemia, a my nie wyrabiamy się z robotą...
zodi
Kofan Annan
Posty: 2605
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: zodi »

Na jutrzejszą noc dużo popcornu i coli - może być ciekawie. A jeszcze ciekawiej będzie od powyborczego poranka...
Tak swoją drogą, ja wiedziałem coś tam o amerykańskim systemie wyborczym, ale nie wiedziałem choćby tego, że obywatele głosują już od chyba 2 tygodni, w niektórych stanach mogą głosować do 6 listopada... Do tego czas na przeliczenie głosów jest niesamowicie wydłużony.

Będzie "ciekawie" :]
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7373
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ano będzie... Niby sondaże mocno wskazują na Bidena, ale podobnie było z Clinton. Nie wiem, czy coś zmienili w metodologii i wątpię, żeby dało się to dobrze sprawdzić. Zerkam co jakiś czas tutaj:

https://projects.fivethirtyeight.com/20 ... -forecast/

Jest tam taki fajny wykres z wężykiem, gdzie widać, których stanów komu brakuje. Widać też, że Trump nie ma szans na tak zdecydowaną wygraną jak 4 lata temu.

Osobiście obstawiam, że zabraknie mu ~10 głosów elektorskich, bo przegra w Pennsylwanii. Całą resztę niepewnych stanów wygra, ale to będzie za mało.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: LLothar »

W radiu słyszałem ciekawą teorie - z głosujących osobiście większość dostanie Trump. Spływające głosy zdalne dadzą przewagę Bidenowi, będzie chryja i teorie spiskowe.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7373
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Teori spiskowych to będzie na pęczki z obu stron... Pytanie raczej brzmi - kiedy zaczną do siebie strzelać?
zodi
Kofan Annan
Posty: 2605
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: zodi »

No dokładnie tak. Trump ogłosi się w nocy zwycięzcą, a kiedy spływające w dalszych godzinach wyniki będą przechylać szalę na korzyść Bidena to Trump przemówi w stylu "brońcie kościołów!". Tylko, że oni mają po domach kilkaset milionów sztuk broni....

Ciekawe jest też to już już Republikanie, w niektórych stanach, starają się o unieważnianie części głosów, które oddano w sposób korespondencyjny (te oddają przede wszystki zwolennicy Demokratów), chodzi (póki co) o zakwestionowanie ok. 130 tysięcy z nich.
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2199
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: peterpan »

2020 zobowiązuje. Civil War II w USA.

A tak na serio, ten kto stwierdził, że media powinny sprzedawać emocje w polityce zasłużył na pokojowego antynobla

Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: DaeL »

Że będzie chryja i teorie spiskowe to rzecz pewna. Zwracam uwagę, że w Stanach do dziś na lewicy wierzy się, iż Bush ukradł wybory w 2000, a Trump w 2016, podczas gdy prawica całkiem serio opowiada o kradzieży wyborów przez Obamę w 2008. W tego typu opowieściach są ziarenka prawdy, no bo na przykład w 2000 roku na Florydzie liczba głosów oddanych niepoprawnie (wskutek nieprawidłowego funkcjonowania maszyn) była tak duża, że mogła przeważyć wynik, z kolei kreatywne rejestrowanie zmarłych wyborców przez lewicowe organizacje takie jak Acorn też przybrało skalę, która w amerykańskim systemie może się wydawać niepokojąca. No i trzeba do tego dorzucić fakt, że Demokraci niczym niepodległości bronią tego, aby przy głosowaniu nie było nakazu przedstawiania dowodu tożsamości z fotografią. Innymi słowy - tak, w USA są masowe oszustwa wyborcze. I prawdopodobnie dokonują ich obydwie strony.

Jak to będzie z tym wynikiem wyborów to nie wiem. Ale coś mnie dzisiaj tknęło i postawiłem u buka małą sumkę na Trumpa. Zainspirował mnie do tego dość dziwny sondaż o jakim ostatnio czytałem, w którym pytano ludzi nie o to na kogo zagłosują (wychodząc z założenia, że w tej kwestii wyborcy Trumpa kłamią), ale na kogo głosuje według ich wiedzy ich najbliższy sąsiad. Taki sondaż ma potencjalnie milion metodologicznych błędów, aczkolwiek przewaga Trumpa była w nim zaskakująco duża. I poniekąd korespondowałaby z tym, co się podskórnie czuje, to znaczy, że ludzie boją się mówić, iż głosują na Trumpa, by nie stać się przedmiotem ostracyzmu.

W każdym razie jak przegram te postawione pieniądze, to mocno nie zaboli. A jak wygram, to sobie kupię joystick z przepustnicą :)
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
zodi
Kofan Annan
Posty: 2605
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: zodi »

DaeL pisze:Zwracam uwagę, że w Stanach do dziś na lewicy wierzy się, iż Bush ukradł wybory w 2000, W tego typu opowieściach są ziarenka prawdy, no bo na przykład w 2000 roku na Florydzie liczba głosów oddanych niepoprawnie (wskutek nieprawidłowego funkcjonowania maszyn) była tak duża, że mogła przeważyć wynik,
Co ciekawe, w 2000 roku Gore mógł jeszcze walczyć (i wielu mu to doradzało) - istniała możliwość rozstrzygnięcia "tematu Florydy" na posiedzeniu połączonych izb Kongresu, i jeszcze inne mniej czy bardziej pokrętne możliwości na przedłużanie pata. Jednak Gore dał sobie spokój, uznał zwycięstwo GW Busha - tylko, że toto było 20 lata temu, do tego Trump to nie Gore. A i sam klimat w społeczeństwie chyba zupełnie inny.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4324
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Turtles »

Też mam przeczucie, że Trump to ugra. Nie zdziwiłoby mnie to - 2020 rok
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Pquelim »

W Stanach jest tak jak w Polsce. Rządzi bałwan, który nie ma z kim przegrać.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3520
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Gregor »

No ja domyślnie obstawiam, że Trump jakoś tam wygra. W ogóle Ameryka z oboma starymi dziadami ma przerąbane tylko o 69% mniej niż Polska ;)

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
grel3gargamel
zielony
Posty: 896
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: grel3gargamel »

Ja uważam, że wygra Biden (i tego chcę), ale pewien nie jestem. Wprawdzie w skali kraju ma większą przewagę niż Clinton, no ale w kluczowych stanach to już nie wygląda tak różowo. Np. w takim Wisconsin Biden (wg. średniej sondaży) ma 6% przewagi, ale w 2016 sondaże pomyliły się tam o...7%. Na dodatek trochę niepokojący jest trend, bo w ostatnich dniach Trump trochę zmniejszył dystans (nie wierzę, też w bajki typu Biden wygrywa w Teksasie, jeszcze nie w tym roku), niemniej myślę, że wygra Biden

Możliwy jest też scenariusz, że Biden nie tylko wygra wybory, ale Demokraci przejmą kontrolę nad Senatem. Wtedy i tak będą jaja, bo na Bidena będzie nacisk, żeby dołożył sędziów do Sadu Najwyższego, gdzie w tym momencie jest sześciu sędziów nominowanych przez republikańskich prezydentów. A to byłoby złamaniem zasad (choć nie przepisów), bo od XIX wieku sąd liczy dziewięciu sędziów (choć Roosvelt robił podchody by dołożyć sędziów to do tego nie doszło)
ODPOWIEDZ