Siatkówka

... o ruszaniu się.

Moderatorzy: Zolt, boncek, Cherryy

Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Siatkówka

Post autor: SithFrog »

Pquelim pisze:zawsze wystawianie szlo mi najlepiej.
Na zlotach potwierdziłeś :cool:
Obrazek
zodi
Kofan Annan
Posty: 2605
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Wystawianie do wiatru ? ;)
zodi
Kofan Annan
Posty: 2605
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

zodi
Kofan Annan
Posty: 2605
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Chcąc nie chcąc jesteśmy w Final 6 :)
LN pokazała na pewno jedno - mamy NIESAMOWITY potencjał! Przecież takich Niemców czy Japończyków laliśmy kadrą C albo i E... :D

z gorszych newsów - Kurek na pewno nie zagra w tym sezonie reprezentacyjnym... :(
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7452
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Siatkówka

Post autor: Crowley »

Ten Heynen to jest naprawdę ciekawy facet. I po tym, co robi i jak podchodzi do budowania składu widać, że ma jakiś pomysł. Nigdy tylu zawodników nie dostało szansy ogrania się w meczach o prawdziwą stawkę, a do tego jeszcze ta gra przynosi niezłe wyniki. Wydaje mi się, że nasi potrzebują też właśnie trenera z twardą ręką. Nie kolegi, tylko takiego pozytywnie jebniętego gościa, który żyje tym, co robi i nie ulega żadnym sugestiom, tylko robi swoje.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
zodi
Kofan Annan
Posty: 2605
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

26 lipca - debiut Leona - omnomnomnom :)
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7452
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Siatkówka

Post autor: Crowley »

I pyk - Brazylia ograna rezerwami. :cool:
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
zodi
Kofan Annan
Posty: 2605
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

No piękne to jest! :)
Mając taką grupę nie straszny wydaje się być nawet idiotyzm FIVB+CEV czyli Liga Narodów + eliminacje IO + Mistrzostwa Europy + Puchar Świata :D
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7452
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Siatkówka

Post autor: Crowley »

I pyk - Iran ograny. Mamy półfinał.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5037
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Siatkówka

Post autor: Pquelim »

Heynen to jest kozak. Dał pograć 30 zawodnikom na swiatowym poziomie i teraz mamy 3 niemal równorzędne, doswiadczone kadry, jestesmy siatkarskim potentatem.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
zodi
Kofan Annan
Posty: 2605
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

I jeszcze tylko udowodnić to w końcu podczas turnieju olimpijskiego!
Bo w Atenach, Pekinie, Londynie i Rio rozbijaliśmy się o ćwierćfinał.... :]
zodi
Kofan Annan
Posty: 2605
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

No i mamy Leona :)
Zagrał dwa mecze, w ktorych kosmosu, na jaki wielu czekało, nie było. Powodów tego jest myślę kilka:

- przygotowania w Spale, chłopaki ociężałe, szczyt formy ma przyjść za 2 tygodnie,
- presja, to jednak pierwsze mecze dla nowej "ojczyzny", przerwa od grania w reprezentacji też była niemała bo chyba 7- etnia,
- brak grania "o punkty" od zakończenia sezonu klubowego,

I tak ze dwa czy trzy razy przyleonił :) A zapowiedź tego czego możemy się po nim spodziewać dała nam choćby seria 5 bomb z zagrywki w 2. secie wczorajszego sparingu.
Trudność z nim polega też na tym, że ekipą jesteśmy niemalże kompletną i wkomponowanie w tak sprawnie działający mechanizm nowego trybiku, nawet tak fenomenalnego jak Leon, musi trochę potrwać. To nie tak, że wstawmy Leona i od razu staniemy się niepokonani - zresztą to widać choćby po Lealu w ekipie Canarinhos.

Pytanie - z kogo Vital zrezygnuje przed turniejem kwalifikacyjnym (i kiedy to zrobi, przed Memoriałem Wagnera, czy dopiero po). Ekipa taka, że żal kogoś odstawić, ale na kwale może jechać 14-tka. Myślę sobie, że to tylko 3 mecze więc pewnie zrezygnuje z jednego ze środkowych (bo po co czterech), Kochanowskiego albo Kłosa. Odpadnie chyba jednak też jeszcze Szalpuk - cały sezon zmagał się z mniejszymi i większymi urazami - widać, że nie jest w top formie. Co prawda Kubiak ponoć też pod formą, ale z niego nawet taki szaleniec jak Heynen nie zrezygnuje :)

Pozostaje tylko czekać. I cieszyć się z na nadchodzące imprezy, bo przy takim wyborze możemy mieć i kwalifikację olimpijską i medal ME a i podium Pucharu #bezsens #nach.jorganizowanego #wdsegowsadzcie Świata (tegoroczna edycja nie daje kwalifikacji olimpijskich, nie pytajcie dlaczego :/ ).
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2149
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Siatkówka

Post autor: Theeck »

Wczoraj Leon też zbytnio nie zachwycił. Żebyśmy się na tym, że mamy Leona nie przejechali. Najbardziej bolesne są bloki, wybloki i obrony na nim (a było tego wczoraj tyle, jakby to grał nie Leon, a Ruciak). Zaczynam się tych kwalifikacji trochę obawiać.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
zodi
Kofan Annan
Posty: 2605
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

No i nie było się czego obawiać :)
Co do Tunezji to nie ma się nad czym rozwodzić, ale 3:0 z Francją to był MAJSTERSZTYK! Oni chyba nawet 60 punktów nie zdobyli! Nie pamiętam kiedy ostatnio tak zdeklasowaliśmy trójkolorowych!

Bardzo się obawiałem Słoweńców, pamiętając co z nami zrobili na dwóch Mistrzostwach Europy... Pierwszy set te obawy potwierdził (wychodziło im WSZYSTKO! petardy na zagrywce, sytuacyjne ataki na trójbloku...), a przy 20:20 w drugim secie zawał by blisko....A potem 2 wygrywające zagrywki Leona +120 km/h i po zawodach :)

Styczniowy turniej kwalifikacyjny to będzie rzeź - Francja, Serbia, Bułgaria, Słowenia, Holandia, Niemcy, Belgia, Finlandia... Bilet jeden... :]
Pozostałe turnieje kwalifikacyjne raczej bez niespodzianek, choć było bardzo blisko w Bułgarii - w ostatnim meczu gospodarze prowadzili z Brazylią 2:0 i mieli piłki meczowe... ostatecznie 3. przegrali 30:32 i cały mecz 2:3...

Teraz spokojnie czekamy na ME i na skład jaki wystawi Heynen :)
zodi
Kofan Annan
Posty: 2605
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Leon sreon

w piątek początek ME kobiet :)
Jeszcze w czerwcu niczego bym po tym turnieju nie oczekiwał, ale po Lidzie Narodów i turnieju kwali do IO apetyty zostały rozbudzone!
Nie twierdzę, że mamy nowe "złotka Niemczyka", ale (nieśmiało) możemy myśleć o dobrym wyniku (czwórka ?)

Turniej w 4 krajach (CEV jak i FIBA Europa lubią się bawić w takie turnieje - potworki), w tym w PL, a raczej cichosza :]
zodi
Kofan Annan
Posty: 2605
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Kobiety medalu nie zdobyły, ale zagrały niezły turniej i w sumie skończyły go wyżej niż można się było spodziewać.

Ale to już było a teraz ME siatkarzy, a tam powinien być TOTALNY ROZPIERDOL w naszym wykonaniu! :)
No z kim my tam mamy przegrać (copyright @PrawdaSiatki ;) ).

Francuzi - ok, gospodarze, ale mają swoje problemy, przede wszystkim kontuzja Ngapetha przez którą odpuści kilka pierwszych meczów (i tak naprawdę nie wiadomo kiedy wróci). Zresztą Francuzi, choć zawsze groźni, wielu imprez (poza LŚ/LN) nie zwojowali, i coś mi się nie wydaje by teraz miało być inaczej.

Włosi - hm...ok, Zajcew z Juantoreną mogą być w formie i wtedy będzie ciężko, ale mnie tam inni nie przekonują, taki choćby Lanza tak jak i większa część ławki rezerwowych. Pojedziemy z nimi ;)

Serbowie - nie, dziękuję. Nic nie ugrają z Joviviciem na wystawie. Tym bardziej, że wciąż mam w pamięci ostre 0:3 jakie dostali miesiąc temu od Włochów w meczu decydującym o awansie na IO.

Rosjanie - ok, tak, to są wg. mnie kandydaci do złota na równi z nami. Muserski, Michaiłow, Kliuka, Poletajew... Finał z nimi to byłoby meczycho!

Niemcy, Belgowie, Bułgarzy - bitch please....

Sama formułą ME oczywiście niepotrzebnie rozdmuchana, ale to teraz przypadłość wielu turniejów w różnych dyscyplinach. Faza grupowa będzie obfitować w nudne mecze, które nie spowodują wzrostu zainteresowania siatkówką, o który (chyba) chodzi CEV.

Tak czy siak, jaram się :)
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Siatkówka

Post autor: Bambusek »

Czechom to się chyba chciało płakać po drugim secie.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2605
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Za Zaolzie!
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2149
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Siatkówka

Post autor: Theeck »

Widzieliście, że Zatorski i Kubiak we dwóch stawali do przyjęcia zagrywki? W męskiej siatkówce takich dziwów dawno nie było. :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7452
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Siatkówka

Post autor: Crowley »

Ja się tylko obawiam, czy taka śmieszna grupa dobrze wpłynie na głowy naszych. Przyjdzie grać z kimś mocniejszym i może być zonk. Chociaż wierzę, że Heynen naprawdę dobrze ich przygotował i mamy chyba po raz pierwszy skład w zasadzie bez słabych punktów.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
zodi
Kofan Annan
Posty: 2605
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Crowley pisze:Ja się tylko obawiam, czy taka śmieszna grupa dobrze wpłynie na głowy naszych. Przyjdzie grać z kimś mocniejszym i może być zonk.
Też się trochę obawiam, że to jedyna kwestia, która może nam zagrozić.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to prawdziwa wojna czeka nas dopiero w 1/2 gdzie powinna czekać na nas Rosja. Będzie mieć tą przewagę, że cały czas siedzi w jednym miejscu i gra w jednej hali, za to my się trochę najeździmy... :]
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Siatkówka

Post autor: Bambusek »

Śmieszny turniej jak na razie. Heynen w połowie drugiego seta wymienia całą szóstkę na raz a i tak to wygraliśmy na luzie.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2605
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Nasz mecz bez historii, rzeźnia nr 6.
Za to co się dzieje na Słowenii :O Słoweńcy prowadzą 2:0 z Rosją.....
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Siatkówka

Post autor: Bambusek »

No i nie będzie meczu z Rosją, bo ta się wyrżnęła na współgospodarzach.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2149
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Siatkówka

Post autor: Theeck »

Byłem w sierpniu w Gdańsku na meczach kwalifikacyjnych do olimpiady i pierwszy mecz ze Słowenią wygraliśmy na styk (nie chodzi o wynik, ale o naszą bezradność na bloku i boiskową). Gdyby nie mnóstwo błędów Słoweńców i ataki Leona, to mogłoby być różnie.
Bezradność na bloku była wyraźna też i wczoraj - ani drewniany Nowakowski ani Bieniu praktycznie nic nie blokowali. A jak Słoweńcy zaczną jeszcze strzelać zagrywką w Leona, to cała nadzieja w Heynenie, że wymyśli jakieś antidotum.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7452
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Siatkówka

Post autor: Crowley »

Lekko nie będzie. Wczoraj było w miarę bezpiecznie, ale sporo zawdzięczamy niemieckim serwisom w siatkę. Lenon w ataku dawał czadu, ale nie wyszedł mu chyba ani jeden serw, a w odbiorze też popełnił sporo błędów. Na miejscu Heynena zacząłbym bez niego, żeby Słoweńcom zawiesił się system. ;)
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6351
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Siatkówka

Post autor: Voo »

Jezuu to już we wszystkim możemy dostać bęcki od Słowenii? ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
zodi
Kofan Annan
Posty: 2605
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Theeck pisze:Byłem w sierpniu w Gdańsku na meczach kwalifikacyjnych do olimpiady i pierwszy mecz ze Słowenią wygraliśmy na styk (nie chodzi o wynik, ale o naszą bezradność na bloku i boiskową). Gdyby nie mnóstwo błędów Słoweńców i ataki Leona, to mogłoby być różnie.
Bezradność na bloku była wyraźna też i wczoraj - ani drewniany Nowakowski ani Bieniu praktycznie nic nie blokowali. A jak Słoweńcy zaczną jeszcze strzelać zagrywką w Leona, to cała nadzieja w Heynenie, że wymyśli jakieś antidotum.
Chyba nie pierwszy mecz a ostatni, pierwszy był z Tunezją :]

Błędy Słoweńców wynikały z ogromnego ryzyka na zagrywce - dopóki im siedziała było źle a wiadomo było, że przez trzy sety siedzieć im nie będzie. A taka drużyna jak Słowenia i w ogóle większość na świecie, chcąc z nami wygrać musi podjąć pełne ryzyko na zagrywce (Niemcy też wczoraj próbowali, umiejętności i szczęścia starczyło im na pół seta... ).

Ja się obawiam tylko tego, że oni siedzą 3 tygodnie w 1 hali i się wstrzeliwują a my podróżujemy jak pier..lony Phileas Fogg... :/
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6351
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Siatkówka

Post autor: Voo »

Voo pisze:Jezuu to już we wszystkim możemy dostać bęcki od Słowenii? ;)
A rzeczywiście...
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3517
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Siatkówka

Post autor: Gregor »

Może i zniszczę swoje szanse polityczne za 30 lat, ale napiszę to: paraolimpiada w tym meczu straszna :(

Wysłane z mojego Moto G (5) Plus przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2149
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Siatkówka

Post autor: Theeck »

Żenada to była
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Siatkówka

Post autor: Zolt »

Welcome to Zaskoczeniville. Population: nie ja, bo wiedzialem jak to sie skonczy od rozpoczecia pompowania balonika.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7452
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Siatkówka

Post autor: Crowley »

Zolt pisze:Welcome to Zaskoczeniville. Population: nie ja, bo wiedzialem jak to sie skonczy od rozpoczecia pompowania balonika.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
zodi
Kofan Annan
Posty: 2605
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Crowley pisze:
Zolt pisze:Welcome to Zaskoczeniville. Population: nie ja, bo wiedzialem jak to sie skonczy od rozpoczecia pompowania balonika.
Jakie pompowanie balonika ?
O czym Wy, za przeproszeniem, pie..olicie ?

Jesteśmy DWUKROTNYM z rzędu, Panującym Mistrzem Świata!
Mamy awans na IO, a to było najważniejszym celem tego sezonu reprezentacyjnego.

Jedziemy na każdy turniej po medal, to oczywistość, żaden balonik :]
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Siatkówka

Post autor: Zolt »

Nie wiem jak inni, ale ja ostatnimi czasy przeglądałem portale informacyjne w sztormiaku i kaloszach, żeby się nie upaprać produktami dziennikarskiej masturbacji nad grą naszych półbogów.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
zodi
Kofan Annan
Posty: 2605
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

No i swój ostatni mecz gramy z Francuzami w Paryżu - wszystko zgodnie z planem :D
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3517
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Siatkówka

Post autor: Gregor »

O, nasi po krótkiej prezentacji w power poincie przypominającej podstawowe zasady znowu grają w siatkówkę jakkolwiek się ten mecz skończy :)

Wysłane z mojego Moto G (5) Plus przy użyciu Tapatalka
Obrazek
zodi
Kofan Annan
Posty: 2605
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

zodi pisze: Serbowie - nie, dziękuję. Nic nie ugrają z Joviviciem na wystawie. Tym bardziej, że wciąż mam w pamięci ostre 0:3 jakie dostali miesiąc temu od Włochów w meczu decydującym o awansie na IO.
Fragment mojej "analizy" sprzed ME :D
Słoweńców nie uznałem nawet za wartych zająknięcia się :lol2:
Także czytajcie mnie dalej :roll:

Teraz Puchar Świata, który dzięki Panom z FIVB nie bardzo mnie w tym roku interesuje.
Fajnie będzie tylko zobaczyć razem na parkiecie Kubiaka, Leona i Kurka (ten ostatni ponoć wrócił do dobrej formy, w jednym ze sparingów Modeny zdobył 21 punktów przy ponad 50-cio procentowej skuteczności!).
zodi
Kofan Annan
Posty: 2605
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Obejrzyjcie akcję, która zaczyna się od 5:30....

https://www.youtube.com/watch?v=sGOdXgP7Lb0

:O :O :O
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7452
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Siatkówka

Post autor: Crowley »

Mały azjatycki oszukaniec!
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
zodi
Kofan Annan
Posty: 2605
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Tak swoją drogą to zastanawiająca jest miłość Japończyków do dyscypliny, w której od lat nie odnoszą właściwie żadnych sukcesów :]
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7452
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Siatkówka

Post autor: Crowley »

No i w dupę od Amerykanów. Średnio to wszystko wygląda. Za dużo nie kończymy, zbyt schematycznie rozgrywamy.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
zodi
Kofan Annan
Posty: 2605
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Mamy srebro Pucharu Świata!
I tak kończymy sezon reprezentacyjny 2019.

Sezon MEGA dobry!!
Żadne tam narzekania malkontentów (że tylko brąz ME, że przegrana z USA na PŚ, że sratatata) tego nie zmienią - 3 medale - LN, ME, PŚ i to co najważniejsze, to co było stawiane za cel w tym sezonie czyli awans olimpijski!
Heynen złamał klątwę udanego tylko pierwszego sezonu - Lozano wicemistrzostwo świata w 2006 potem słabo, Castellani złoto ME 2009 potem słabiej, AA brąz ME 2011 potem cel na 2012 czyli medal IO nie wykonany, Antiga MŚ 2014 potem słabiej, De Giorgi np comment :]
Z jednej strony kalendarz był szalony ale z drugiej pozwolił na sprawdzenie ponad 20-tu graczy - to powinno zaprocentować w przyszłym roku.

Teraz trochę odpoczynku od kadry, a w styczniu będzie można na luzie śledzić turniej kwalifikacji, który będzie rzeźnią jakich mało :)
A później majowo - czerwcowa Liga Narodów, która posłuży za sparingi przed IO a potem....PO MEDAL! :)
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5037
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Siatkówka

Post autor: Pquelim »

swietnie jest. nawet jak nie ogarniemy zlota na olimpiadzie (wkurza mnie juz pompowanie balonika, to jest jednak dysozycja dnia/tygodnia a na szczycie poziom wyrownany), to jestem spokojny ze wstydu ta kadra nie przyniesie. jestesmy potezna ekipa, ktora moze wygrac wszystko. mega szacun dla heynenea.

podoba mi sie tez leon, to jest koles ktory naprawde momentami wyglada jak z innej ligi umiejetnosci siatkarskich. i to nawet przy naszych Kurkach i Kubiakach. swietnie jest miec takiego kozaka.

ogolnie co do igrzysk, to mam bardzo dobre przeczucia, jakos my zawsze zdobywamy medale jak najdalej od domu. Tokio brzmi rownie sympatycznie jak Montreal :)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
zodi
Kofan Annan
Posty: 2605
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Jaka szkoda :( :(

Nie byliśmy w gronie faworytów do awansu, a wręcz przeciwnie... Ale nasze grały naprawdę dobrze, a wczoraj..... :crying: Chyba z 5 piłek meczowych w górze..... :crying: :crying:
Dziś z Niemkami też mogłoby się wszystko wydarzyć..... :crying: :(
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7452
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Siatkówka

Post autor: Crowley »

Grupy na Tokio:
Grupa A: Japonia, Polska, Włochy, Kanada, Iran, Wenezuela
Grupa B: Brazylia, USA, Rosja, Argentyna, Francja, Tunezja

Niby fajnie, ale w ćwierćfinale trafiamy od razu na jednego z głównych kandydatów do złota, niezależnie od wyników.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5037
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Siatkówka

Post autor: Pquelim »

czyli szykuje sie klasyczny cwiercfinalowy wpierdol :P tradycja ma juz 20 lat!

chociaz "glownymi faworytami do zlota" jestesmy tym razem my, więc moze los sie odmieni. Gorzej, że żadna z potencjalnych ekip do rywalizacji o strefe medalowa nam wybitnie nie pasuje stylem, gdzies czytalem ze z kazdą mamy negatywny bilans nawet za Heynena. na ten moment najbardziel chcialbym Rosję.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
zodi
Kofan Annan
Posty: 2605
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Ej no, spokojnie. Od jakiegoś czasu to jednak my jesteśmy specjalistami od spuszczania wpierdol :)
Oczywiście o ile nie dostajemy akurat wpierdolu od Słowenii... :]

A tak na poważnie - też się zastanawiałem nad tym czy taki podział na grupy to dla nas fart czy wręcz przeciwnie...
Z jednaj strony można uznać, że jest ok, że pierwsza faza w miarę na spokojnie, na przetarcie, i z pierwszego miejsca walczymy o półfinał.
Z drugiej właśnie problemem będzie ćwierćfinał, w którym na 100 % (bo dobra, 99% - to jednak jest sport) trafiamy na którąś z potęg...
Ja zawsze najbardziej obawiam się USA (poza Słowenią :] ), bardzo bym się bał takiego ćwierćfinału. Brazylia, Rosja, Francja - grając na swoim poziomie zlejemy ich.
Nie do końca chce mi się wierzyć, że np. z Brazylią mamy negatywny bilans w ostatnim czasie, ale ok, nie mam tych liczb w pamięci więc nie będę dyskutował.

A te ćwierćfinały... Ten etap IO to nasze przekleństwo od ATEN'04.
Czasem sami sobie utrudnialiśmy, tak jak w Londynie, gdzie niezrozumiała porażka z Australią wepchnęła nas w ćwierćfinałowe objęcia niesamowicie wtedy silnej Rosji.

Oby tylko nie zdarzyło się nic nieprzewidzianego (kontuzje) a będzie dobrze! Leon z Kurkiem plus Drzyzga bez brzuska i JEDZIEMY K...AAAAAAA Z NIMIIIIIIIIII
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5037
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Siatkówka

Post autor: Pquelim »

zodi pisze:z Brazylią mamy negatywny bilans w ostatnim czasie, ale ok, nie mam tych liczb w pamięci więc nie będę dyskutował.
no własnie ja też nie mam, a tweet wydał mi się podejrzany. ale ogólnie to bezpeiczniej by mi sie patrzylo na potencjalnych rywali typu Włochy, Serbia, Bułgaria (thx FIVB), czy nawet Iran.
imho trzeba swoje w grupie zrobic (czyli w%%&^ wszystkim) oraz liczyc, ze ruscy sie nie ogarną do igrzysk i wyjda z czwartego miejsca. bo aktualnie naprawde ciency są. jak wawrzyniak.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
zodi
Kofan Annan
Posty: 2605
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Bednorz gra kosmiczny sezon i w sumie szkoda, że coś mu nie po drodze z Heynenem i resztą ekipy.

Ale jeśli to prawda, że np. potrafił po półfinale ME Pol - SŁo wysłać smsa do Urnauta i napisać w nim jak to się cieszy, że ograli naszych to rzeczywiście lepiej trzymać go z dala... To ponoć nie jedyne jego zachowania tego typu - wyłania się obraz kolesia z kosmicznym ego ale i zawistnego. Nie zawsze najlepsi muszą grać w kadrze, nie zawsze.... :]
ODPOWIEDZ