Seriale

... recenzje i inne takie

Moderatorzy: Zolt, boncek, Voo, Pquelim

Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2203
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Seriale

Post autor: peterpan »

Westworld wciągnął mnie jak odkurzacz. Może i rozczaruję się potem, ale na razie nic nie wiadomo i to mi się bardzo podoba ;)

Swoją drogą po trzecim odcinku w głowie pojawił mi się Ghost in the Shell i emergencja. Zastanawiam się na ile autor mangi/anime ściągnął oryginalny koncept, a na ile serial ściąga od niego, bo filmu z lat 70-tych jeszcze nie oglądałem, ale pewnie nadrobię.
Szczególnie scena, przechodzę przez drzwi do innego pokoju, jebs, pociąg.
Pociąg ruszył jak wszyscy goście byli na pokładzie. No problem.
Ja też nie kumam wszystkiego - szczególnie timeline mi się miesza. Z jednej strony każda doba jest prawie identyczna (jak w dniu świstaka), ale jak tych dwóch gości przyjeżdza to w czasie ich pobytu mija jakby kilka dni, kolejne boty trafiają do naprawy itd.
Bo są tam dłużej niż dzień, aby spróbować różnych możliwości, każdego dnia innych? Przynajmniej mi się tak nasunęło.
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Seriale

Post autor: SithFrog »

peterpan pisze:
Szczególnie scena, przechodzę przez drzwi do innego pokoju, jebs, pociąg.
Pociąg ruszył jak wszyscy goście byli na pokładzie. No problem.
Nie zrozumiałeś pytania. Przejście wyglądało 100% jak do innego pokoju, fizycznie niemożliwe było, że weszli do jakiegoś pociągu, a nie do innego pomieszczenia. Chyba, że weszli do jakiegoś modułu, który przeniesiono dźwigiem na tory, ale to cudaczne wyjaśnienie.

Ja po 3 odcinku w sumie nie wiem co mam robić dalej. Kompletnie mnie nie obchodzi los Dolores, ani czarnego programisty, ani pozostałej obsługi parku. Jedyny interesujący wątek to Ed Harris w poszukiwaniu ukrytego poziomu (czego w 3 epizodzie nie było) i ewentualnie Antony Hopkins, ale bardziej jako postać, bo to sama przyjemność oglądać go na ekranie, ale kompletnie mnie nie obchodzi co zrobi(ł) i dlaczego. Np. ten wątek z chłopakiem Dolores co idzie w góry i spotyka straszne plemię. Who cares?

Swoją drogą - jak taka Dolores wymyka się na pogawędki z programistą i nikt niczego nie zauważył? :) Jak to w ogóle działa? Jeśli goście chcą się bawić do rana to co, rano jest jakiś reset czy ki diabeł? Kiedy gospodarze znikają na serwis?

Póki co nudno i bez błysku, a temat sztucznej inteligencji zyskującej świadomość wałkowany był już tyle razy, że naprawdę trzeba czegoś ekstra, żeby mnie tym zaskoczyć (patrz: Ex machina).
Obrazek
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Seriale

Post autor: Sobies »

Sirjusly? Jeszcze nikt nie wypowiedział się na temat nowego, I odcinka siódmej serii Walking Dead? Przecież ten odcinek to masterpiece :)
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1870
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Seriale

Post autor: Ptaszor »

nie oglądam, czasami tylko zajrzę do komiksów, ale trochę mnie Kirkman wymęczył i dałem sobie spokój z czytaniem kolejnych zeszytów.

Ej, w ogóle dzieje się w temacie adaptacji polskich książek na seriale. Najpierw słyszę, że Jakub Żulczyk dostanie serial na podstawie "Ślepnąc od świateł", potem czytam, że Remigiusz Mróz napisał scenariusz serialu na podstawie serii o Chyłce, a teraz chcą Cherezińską z tymi książkami z wczesnego polskiego średniowiecza na mały i duży ekran. Super! Czekamy na Gamedeca.
http://wpolityce.pl/kultura/312708-hard ... m-na-ekran
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Seriale

Post autor: SithFrog »

Sobies pisze:Sirjusly? Jeszcze nikt nie wypowiedział się na temat nowego, I odcinka siódmej serii Walking Dead? Przecież ten odcinek to masterpiece :)
Ja odpadłem po trzecim... odcinku pierwszego sezonu, serial zdecydowanie nie dla mnie :P
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Seriale

Post autor: boncek »

nie oglądam, czasami tylko zajrzę do komiksów, ale trochę mnie Kirkman wymęczył i dałem sobie spokój z czytaniem kolejnych zeszytów.
Miałem to samo. Czytałem regularnie gdzieś do momentu (i to na legalu, kupując zeszyty via Comixology), w którym pewnie skończy się ten sezon, ale czekanie miesiąc na nowy zeszyt tylko po to, żeby fabuła poszła do przodu o kilka godzin trochę mnie zaczęło męczyć.
Obrazek
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2726
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Seriale

Post autor: Cherryy »

Ja wymiękłem na 1 odcinku poprzedniego sezonu i mi się nie chce... chociaż cały ten fejm intryguje. Wolę Belfra i Stranger Things.
Since 2001.
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Seriale

Post autor: Counterman »

boncek pisze:
nie oglądam, czasami tylko zajrzę do komiksów, ale trochę mnie Kirkman wymęczył i dałem sobie spokój z czytaniem kolejnych zeszytów.
Miałem to samo. Czytałem regularnie gdzieś do momentu (i to na legalu, kupując zeszyty via Comixology), w którym pewnie skończy się ten sezon, ale czekanie miesiąc na nowy zeszyt tylko po to, żeby fabuła poszła do przodu o kilka godzin trochę mnie zaczęło męczyć.
No dokładnie, nawet mam w jakimś pudle te tomy jeszcze. Ale chyba bym zerknął teraz po tych X miesiącach co on wymyślił w tym komiksie.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Seriale

Post autor: Pquelim »

po czwartym odcinku Westworld mały breaktrough, wątki zaczynają się zazębiać, a całość nabiera jakiegośtam sensu. Co prawda mocno naciąganego, ale jednak. Właściwie ten przelom następuje w ostatniej chwili, bo nosiłem się już z zamiarem odpuszczenia tego serialu. Przeskoki czasu i miejsca akcji nie mają tam nic wspólnego z realizmem, a wątki Dolores, czarnej burdelmamy, czy Bena z Lostów zupełnie nieinteresujące. Narazie całość ratują Hopkins i znakomity Ed Harris, aczkolwiek wątpie, zeby to wystarczyło na świetny serial.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
zodi
Kofan Annan
Posty: 2613
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Seriale

Post autor: zodi »

Ja do połowy 4 odcinka miałem wrażenie, że rozumiem co raz mniej... Wtem wątki zaczęły się zazębiać i wszystko (no prawie) zaczęło mieć ręce i nogi.

Gorzej, że ostatnio usłyszałem (na ile to prawda tego nie wiem), że twórcy mają rozpisany scenariusz na 5. sezonów... hmm...
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Seriale

Post autor: Pquelim »

za to Ash vs Evil Dead wymiata absolutnie! Końcówka trzeciego odcinka to kwintesencja miodu tej serii ;)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Seriale

Post autor: Pquelim »

phpBB [video]



Reżyseruje Sorrentino, czyli współczesny Fellini. To niekoniecznie musi oznaczać parametafizyczność ontologiczną formy i wyrazu, tym bardziej że kasę wziął od kapitalistów (m.in. HBO i Sky). Szybciej można spodziewać się kwiecistych dialogów i dobrej gry aktorskiej. W roli głównej Jude Law.
Co prawda nie oglądałem i jeszcze nie wiem co myśleć, ale podobno pierwsze odcinki zachęcające.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7469
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Seriale

Post autor: Crowley »

Pquelim pisze: To niekoniecznie musi oznaczać parametafizyczność ontologiczną formy i wyrazu, tym bardziej że kasę wziął od kapitalistów (m.in. HBO i Sky).
Czy ty obraziłeś w tym momencie resztę forum? :spy:
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4333
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Seriale

Post autor: Turtles »

Ironicznie sranie bursztynem level: grad student ;)
Obrazek
#sgk 4 life.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2613
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Seriale

Post autor: zodi »

Obejrzałem dwa odcinki Młodego Papieża - spodziewałem się "watykańskiego" House of Cards, a to chyba nie do końca to. Ale warto, choćby dla samego Jude Law'a i jego pierwszej (w obu wersjach) homilii na pl. Św. Piotra :) !
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1870
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Seriale

Post autor: Ptaszor »

Była parametafizyczność ontologiczna formy i wyrazu?
zodi
Kofan Annan
Posty: 2613
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Seriale

Post autor: zodi »

Z przewagą aksjologicznej, ale z lekką domieszką epistemologicznej!
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1870
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Seriale

Post autor: Ptaszor »

phpBB [video]

[szkoda tylko, że nie użyli oryginału, ale tak poza tym, to świetne mają to otwarcie]
Awatar użytkownika
skoob
skoobany!
Posty: 370
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:49

Re: Seriale

Post autor: skoob »

Dowiedziałem się dzisiaj, że mają kręcić nowe odcinki Prison Break. Naprawdę kończą im się pomysły, skoro takie spleśniałe kotlety odgrzewają :bugeye:
11.XI.2006
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Seriale

Post autor: boncek »

A to już od dawna wiadomo. Zresztą myślę, że spora w tym zasługa ciepłego przyjęcia Millera i Purcella we Flashu i potem Legends of Tommorow. Chyba nawet Miller ma być producentem zresztą. Inna rzecz jak PB odnajdzie się w dzisiejszych realiach serialowych, bo powiedzmy sobie szczerze - jakby serial debiutował teraz to nie miałby szans.
Obrazek
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Seriale

Post autor: Piccolo »

Ponnieważ nie oglądałem nigdy Prison Brake to zapytam tylko... w tym serialu ich aktorstwo było tak samo over the top jak we Flashu/Legendach? Bo ja mam z nich życiową bekę jak widze ich performance :D.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
skoob
skoobany!
Posty: 370
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:49

Re: Seriale

Post autor: skoob »

Miller - człowiek z kamienia, cały czas jeden wyraz twarzy, Purcell w sumie podobnie, Sara Tankredi (muszę w końcu sprawdzić jak ta aktorka się nazywa :D) jak zwykle wkurwiająca. Generalnie wtedy lepsi aktorzy jeszcze raczej omijali seriale więc grała tam 2, 3 liga
11.XI.2006
zodi
Kofan Annan
Posty: 2613
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Seriale

Post autor: zodi »

Westworld niby fajnie, ale wątku burdel mamy i zachowania dwóch techników do końca nie czaję... :]
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Seriale

Post autor: Pquelim »

Po obejrzeniu piątego odcinka zdałem sobie sprawę, że spędziłem prawie pięć godzin na oglądaniu serialu, w którym prawdę mówiąc nic nie nie dzieje. Chyba zaczynam upodabniać się do widowni Downtown Abbey ;)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Seriale

Post autor: boncek »

zodi pisze:Westworld niby fajnie, ale wątku burdel mamy i zachowania dwóch techników do końca nie czaję... :]
Mam podobny problem z ostatnim odcinkiem. Co tam ludzkość, zróbmy sobie Terminatora. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Seriale

Post autor: SithFrog »

boncek pisze:
zodi pisze:Westworld niby fajnie, ale wątku burdel mamy i zachowania dwóch techników do końca nie czaję... :]
Mam podobny problem z ostatnim odcinkiem. Co tam ludzkość, zróbmy sobie Terminatora. ;)
Już myślałem, że coś ze mną nie tak. Poprzedni odcinek nawet nawet, bo zaczynał spinać pewne wątki, a ten był bardzo słaby. Najpierw motyw z laską, która oczywiście sama pójdzie do teatru sprawdzić nadajnik i od tej sekundy wiemy, że w końcu ją ktoś capnie. Potem wątek, który jest tak dziwny, głupi i niezrozumiały, że w sumie nie wiem o co chodzi.

Nikt nie zauważył, że koleś od naprawiania trupów łazi z jednym i zwiedza? Żaden system nie monitoruje ośrodka? Żaden nie wyłapał, że nie dość, ze host się obudził to jeszcze groził skalpelem? WTF???
Obrazek
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2726
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Seriale

Post autor: Cherryy »

Czy ja już pisałem, że Belfer to naprawdę udany polski kryminał? Polecam, wciągająca historia, bez "amerykanizmów" i ogląda się bez żenady. Nawet ci młodzi dają warsztatowo radę.
Since 2001.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2613
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Seriale

Post autor: zodi »

We wczorajszym odcinku Belfa trochę śmieszkowe było jak :



SKU.RWYSŃKI SPOJLEREK






Dwaj pomagierzy Kusia byli niby wywiezieni i ukryci przez policję, a Zawadzki i Kuś (kiedy już się dowiedzieli gdzie też ich zabunkrowali) wieszli tam i jakby nigdy nic ich zawinęli... nikt ich tam nie pilnował ?
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Seriale

Post autor: SithFrog »

Ludzie się jarają ostatnim odcinkiem Westworld, a dla mnie oni poszli w najbardziej banalną, bezsensowną stronę. Szkoda.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Seriale

Post autor: Pquelim »

no cóż... siódmy odcinek niespecjalnie poprawia moją ocenę Westworld - miło że w końcu coś się w tym serialu wydarzyło, ale żeby to był powód do takiego hype'u? No dajmy sobie spokój, scenariusz to w gruncie rzeczy mnóstwo niewykorzystanego potencjału, jeszcze więcej dziur fabularnych i kompletnie niespójna koncepcja tego wirtualnego świata. Raczej najsłabszy serial, jaki oglądałem, a mam na koncie Wayward Pines i Six Feet Under ;) Zamówienie na drugi sezon (potwierdzone info) zupełnie mnie nie rusza, obecną serię skończę tylko ze wzgledu na towarzystwo, w jakim zacząłem toto oglądać.
Spoiler:
Nawiasem mówiąc, to byłem w 99% przekonany, że to ta mimoza okaże się robotem. Rola Antony'ego Hopkinsa z kolei została tą ostatnią sceną tak mocno spłaszczona, że ostanią interesującą imho postacją pozostał już tylko Ed Harris.


Natomiast autentycznie wkurwiający jest wątek burdelmamy, a właściwie sposób w jaki poczotoczyły się wydarzenia w ostatnich odcinkach. Oto robot z odblokowaną samoświadomością terroryzuje dwóch stulejarzy rodem z wykopu, każe się prowadzać po nieswoim świecie i rozkazuje zwiększyć swoje możliwości umysłowe. całość osiąga niezwykle groźnym spojrzeniem i... nie wiem czym jeszcze; - wielkością cycków, która paraliżuje mózgi tych idiotów? Do tego spacerują sobie po całym ośrodku, poruszając supertajne tematy w rozmowach, nie wzbudzając absolutnie żadnego zainteresowania innych pracowników. Których, nawiasem mówiąc jest na oko pięciu w całym kompleksie. To nawet nie jest niedopracowany babol scenariusza, to kpina z inteligencji widzów :bugeye:
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Seriale

Post autor: SithFrog »

Miałem coś pisać PQ, ale w zasadzie mogę tylko dać +1 do tego, co napisałeś. Ja się zawiodłem. Nawet wątek Dolores w ostatnim odcinku stał się tak nudny, że ziewałem.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5811
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Seriale

Post autor: ThimGrim »

Jessica Jones

Serial z fajnym początkowym klimatem noir i low hero, opowiadający o silnych kobietach i tej jednej najsilniejszej (dosłownie), próbującej się uwolnić się od złego mężczyzny, który chce ją kontrolować/zniewolić. Coś ala klasyczne "mąż mnie bije, ale boję się/nie umiem się mu postawić". Bo do tego przecież sprowadza się idea przyświecająca pierwszemu sezonowi - i to nie zarzut, to jeden z niewielu plusów serialu. Plus interracial i motyw less. Czego chcieć więcej? Może tego, żeby pod natłokiem makabrycznej ilości nieścisłości serial nie przerodził się w kompletnie kretyńskie show. Przykład, w którym cały klimat ulatuje z serialu, i to już na początku :
Rzecz się dzieje po na jeździe kosmitów, przed którymi Ziemię obronił Hulk i reszta zupełnie zwyczajnych superbohaterów. Wszyscy wiedzą, że oni istnieją i to żadna tajemnica.
Supersilna facetka leży w łóżku z facetem o niezniszczalnej skórze i mówi mu, że jest taki koleś, co kontroluje umysły i potrafi cię zmusić, żebyś coś zrobił wbrew swojej woli. Na co niezniszczalna skóra wpada w śmiech i mówi "weź nie pierdol, to niemożliwe".

4/10
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Seriale

Post autor: Piccolo »

Tyle, że o Avengersach każdy wie, że są super silni i walczyli z kosmitami. To jest raczej dosyć naturalne budowanie sobie granic "Nie no, w super siłę uwierzę ale kontrola umysłu to kutwa bez przesady".
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5811
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Seriale

Post autor: ThimGrim »

"Nie no, w super siłę, kosmitów, boga Thora i gościa z 1945 uwierzę, ale kontrola umysłu to kutwa bez przesady".

Fixed
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Seriale

Post autor: Piccolo »

Still, no nie mogą zaprzeczyć, że Thor biega i klepie młotem, nie mogą zaprzeczyć, że Kapitan Ameryka, ikona walki z nazistami, biega i rzuca tarczą i akompaniuje im wielki zielony czołg. A tutaj mamy gościa w gajerku i dziewczynę, która mówi, że on kontroluje umysły :P.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5811
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Seriale

Post autor: ThimGrim »

Piccolo pisze:kontroluje umysły :P.
To też jest ciekawe, bo jak się później dowiadujemy, ta jego moc działa, bo to wirus. Czyli zaraża nim inne osoby i je kontroluje. Kiedy Jess pakuje Kilgrejwa do magicznej komory, to porozumiewa się z nim za pomocą majkrofonu - i to jest bezpieczne, bo Kilgrejw nie może nikogo zarazić przez rejdio. Ale później, zaraża już nawet pacjentów w szpitalu przez telewizjor. Ot taka mutacja wajrusa.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Seriale

Post autor: Piccolo »

Przecież pod koniec on zmusza swoich rodziców, żeby znaleźli sposób na wzmocnienie mu tych umiejętności :P. Ja rozumiem, że serial Ci się nie podobał ale teraz chyba zaczynasz wynajdować dziury pomijając zupełnie wybrane wątki serialu :P.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5811
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Seriale

Post autor: ThimGrim »

Piccolo pisze:Przecież pod koniec on zmusza swoich rodziców, żeby znaleźli sposób na wzmocnienie mu tych umiejętności :P. Ja rozumiem, że serial Ci się nie podobał ale teraz chyba zaczynasz wynajdować dziury pomijając zupełnie wybrane wątki serialu :P.
Ależ skąd. O tym, że podstawą "mocy" Kilgrejwa jest wirus dowiadujemy się już kiedy Jess odnajduje jego rodziców. Wtedy mówią jej, że go tym wirusem chcieli wyleczyć. Na końcu jego ojciec zwiększa tylko zasięg i czas działania tego wirusa, a nie samą podstawę mocy. W każdym razie słowa o tym nie ma. Podobnie jak i o tym, że szczepionka użyta na ojcu nie zadziałała - ten wątek zupełnie znika. Tzn. widać, że nie zadziałała, bo ojciec traci pomocną dłoń/rękę, ale brakuje choćby rozkminy "zadziała czy nie". Wątek urywa się wraz z końcem odcinka o szczepionce.

Że nie wspomnę o tym, że miasto to tylko taki bezwolny teatr działań dla wszystkich herosów. Stosunkowo rzadko występują jakieś konsekwencje (policja itp.) kolejnych zabójstw, wybuchów itd.

Jeszcze jeden zabawny fakt. Ostatni odcinek i ta przypadkowa pielęgniarka w szpitalu, która akurat miała styczność z "innymi" - no co za fart. Plus personel szpitala, który szybko sobie zdaje sobie sprawę "ach, to jeden z nich, to spoko". Serio, nawet oni przechodzą nad twardoskórym do porządku dziennego i uznają, że tak już jest! Ale żeby twardoskóry choć się zawachał nad kontrolą umysłu? Nope.

In your mouth, biacz. Obrazek
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Seriale

Post autor: Piccolo »

Z tą pielęgniarką to może być jednak związany fakt, że ona też jest komiksowa i była powiązana praktycznie z każdym z bohaterów. Ale co ja się tam znam :P.
No właśnie, zwiększył zasięg więc nie rozumiem problemu ze scenami w szpitalu :P.
Generalnie średnio się tutaj dogadamy coś czuję :P.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5811
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Seriale

Post autor: ThimGrim »

Okej, ja rozumiem, że pielęgniarka może być istotną postacią, ale mi chodzi o to "przypadkowe" spotkanie. Takie z dupy.
Zasięg możesz sobie zwiększać, ale jakąś drogą ten wirus się roznosi, drogą kropelkową albo przez kopulację etc. A nie w magiczny sposób, bo wtedy to nie wirus.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3876
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Seriale

Post autor: PIOTROSLAV »

Potwierdzam. Pielęgniarka jest też w Daredevilu grana przez tę samą aktorkę
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Seriale

Post autor: boncek »

Jest też w Luke Cage.
Obrazek
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Seriale

Post autor: Piccolo »

Bo to komiksowa Night Nurse :). Ona miała chyba właśnie taką rolę, że łatała tych mniej niezniszczalnych jak dostawali wpierdol :P.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Seriale

Post autor: Pquelim »

Chciałem odnotować, że włąśnie skończyło się Ranczo - prawdopodobnie najlepsza polska opera mydlana w historii.
O.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
zodi
Kofan Annan
Posty: 2613
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Seriale

Post autor: zodi »

I Belfer się skończył... Dobrze się skończył...
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Seriale

Post autor: Counterman »

Jako, że czytam teraz Paragraf 22 to naszła mnie ochota na obejrzenie ponownie MASH. Wczoraj obejrzałem pierwsze 3 odcinki, żona niby nie chciała ale też oglądała. To jest naprawdę dobry serial :)
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4333
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Seriale

Post autor: Turtles »

A film widziałeś?
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Seriale

Post autor: Counterman »

Nie wiedziałem nawet, że jest. Dobry?
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Seriale

Post autor: Pquelim »

niezły
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Seriale

Post autor: SithFrog »

Po dziewiątym odcinku Westworld już wszystko wiadomo. Tzn. nie każda tajemnica została odkryta, ale jedno jest pewne: dziury logiczne dyskwalifikują tę produkcję. Poszczególne sceny są efektowne, ale nic się kupy nie trzyma. Szkoda.
Obrazek
ODPOWIEDZ