Siatkówka

... o ruszaniu się

Moderatorzy: Zolt, boncek, Cherryy

grel3gargamel
zielony
Posty: 896
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Siatkówka

Post autor: grel3gargamel »

Wszystkie przykłady jakie podajecie dotyczą piłki nożnej, dotychczas wydawało mi się (mogę się mylić), że na meczach siatkówki polityczne demonstracje się nie zdarzały
zodi
Kofan Annan
Posty: 2613
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Niech wypuszczą Przedpełskiego - wyczaruje z Acostą "dziką kartę" dla naszych :]
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Siatkówka

Post autor: Pquelim »

słabo nam idzie dzisiaj. Rio się oddala. Ten skład mnie zreszta nie przekonuje: nie ma jakości w rozegraniu, a sam Kurek w ataku średnio sobie radzi. Blok praktycznie nie istnieje, a my straszymy bezzębnymi Miką i Kubiakiem. Kurde no ;/
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
grel3gargamel
zielony
Posty: 896
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Siatkówka

Post autor: grel3gargamel »

Oglądałem dwa ostatnie sety i były niesamowite :D. Zwłaszcza ta akcja co Zatorski i jeszcze ktoś ledie podbili
zodi
Kofan Annan
Posty: 2613
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Zawał ! :D
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Siatkówka

Post autor: Pquelim »

uff! ciężko, ciężko, ale jest! :cool:
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4859
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Siatkówka

Post autor: Razorblade »

Zawal :O
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7471
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Siatkówka

Post autor: Crowley »

Potwierdzam: zawał.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Siatkówka

Post autor: SithFrog »

Komentarze internetów: Niemcy w mediach podadzą informację o przegranej koło 20 stycznia :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7471
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Siatkówka

Post autor: Crowley »

Ho ho, Francuzi popędzili Rosjan w pierwszym secie do 14, a potem przerżnęli 3 kolejne. Ruskie jadą do Rio, a Francuzi z nami do Tokio. Czyżby wczorajszy mecz z nami kosztował ich tak dużo sił? A może weszło im do głowy, że jak ograli wszystkich wcześniej, to wygraną mają w kieszeni? Nie ważne. Rosjanie w ubiegłym roku przegrywali wszystko i ze wszystkimi. Wrócił Alekno i znowu zrobił z nich porządną drużynę.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
zodi
Kofan Annan
Posty: 2613
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

No dobra! Jedziemy do Tokyo. Co prawda to jeszcze nie IO, jak zatłitował Schetyna, ale jest już naprawdę blisko!
Kuriozalne eliminacje wciąż trwają, w ostatnim turnieju zagramy my, Francja, Chiny, Japonia, Kanada, Iran, Wenezuela i Australia. Awansują trzy + najlepszy z Azji. Ja wiem, to jest sport, wszystko może się zdarzyć, trzeba daleko lecieć, zmęczenie sezonem itd. ale MUSIMY wykorzystać tą szansę!
Iran jest groźny, ale nie aż tak jak u siebie. Z Japonią bywa trudno bo oni grają swoją, specyficzną siatkówkę, Australia sprawiła, że na poprzednich IO trafiliśmy na późniejszych złotych medalistów - mimo to 99% szans, że pojedziemy z nimi wszystkimi, a na RIO pokażemy jaką turniej siatkówki poniósł by stratę gdyby nas tam nie było :)

Nie jest jeszcze znany terminarz, ale fajnie było by zagrać z Francją na końcu, o 1. miejsce :)
Myślę sobie, że z Japonii awansuje Polska, Francja, Iran no i chyba jednak Kanada.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2613
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Siatkówka

Post autor: Pquelim »

parę lat temu też jakoś powaznie chorował.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
zodi
Kofan Annan
Posty: 2613
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

miał/ma nowotwór.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Siatkówka

Post autor: Jutsimitsu »

Skra wygrała z Zenitem na wyjeździe w 1/12 finału Ligi Mistrzów. Bardzo ciężki mecz, przegrywali już 2:0 i wyciągnęli to, wszystkie sety blisko bo największa różnica w punktach była w 2 secie i było 25:21. A tak to na przewagi właściwie wszystko.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Siatkówka

Post autor: Pquelim »

Jutsimitsu pisze:1/12 finału Ligi Mistrzów
que?
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Siatkówka

Post autor: Jutsimitsu »

Pomyłka 1/3 właściwie - bo zostało 6 drużyn w playoff.

Generalnie w siatkówce jest tak (z czym się nie zgadzam) że gospodarz ma zapewniony udział w final four - w tym roku Ressovia. Nie jestem pewien jak go wybierają, ale obstawiam że z rankingu drużyn, gdzie Polska jest w top 3 (tuż za Rosją i Włochami). Także grają o pozostałe 3 miejsca. Jeśli Skra pokona Zenit u siebie, to mamy 2 drużyny w FF i spora możliwość że pozostałe 2 miejsca wygrają Włosi (Trentino i Lube Banca)
zodi
Kofan Annan
Posty: 2613
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

W siatkówce wszystko musi być udziwnione ;)
Tak dokładnie to chyba nawet nie była 1/12 a 1/6 finału. Teraz mamy 12 ekip, wygranych sześć spotka się w 1/3 finału. Z tego wyłonione zostaną 3 ekipy, które (+ gospodarz) spotkają się na turnieju Final Four.
Przynajmniej tak mi się wydaje :>

edit - już mnie Jutsi uprzedził, ale widzę, że jednak inaczej to widzimy. tak czy siak, głupie to trochę :]
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Siatkówka

Post autor: Jutsimitsu »

zodi pisze:Teraz mamy 12 ekip, wygranych sześć spotka się w 1/3 finału.
No właśnie już tylko 6 drużyn gra, jakoś tak zapomniałem że już była wcześniejsza faza. No i owszem, pojebany system, ale przynajmniej sprawdza się opcja z turniejem FF (tylko po cholerę gospodarz, powinni zrobić na zasadzie konkursu między miastami).
zodi
Kofan Annan
Posty: 2613
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Za miesiąc początek turnieju kwalifikacyjnego!
Niby powinniśmy bez problemu awansować, niby miejsce poza trójką byłoby kompromitacją, niby jesteśmy poza zasięgiem większości tam grających, niby...
No właśnie, na papierze wygląda to dobrze, ale chyba nie trzeba np. przypominać co się wydarzyło w meczu z Australią na IO w Londynie, czy ze Słowenią na ostatnich ME... Do tego dołóżmy stan zdrowotny naszych (sezon 15/16 to masakra o czym już nie raz tu mówiliśmy - Puchar Świata, ME, turniej w Berlinie, ligi...). Z tego punktu widzenie cieszyć się trzeba, że zarówno walka o 3. miejsce, a przede wszystkim finał Plus Ligi przebiegły tak gładko - szybkie 3:0 w obu konfrontacjach, przez co zawodnicy będą mogli choć trochę odpocząć, zregenerować się.

A jeśli już ten awans zdobędziemy (w co MOCNO wierzę) to miejmy nadzieję, że działacze dadzą sobie trochę na wstrzymanie ws. tegorocznej LŚ - może warto ogrywać tam młodych, a nie targać po raz kolejny Kubiak, Mikę itd. po całym świecie :]
Tym bardziej, że Mika chyba pół sezonu grał z ledwo trzymającym się, za przeproszeniem, kupy kolanem. Kubiak niewiele lepiej (ten to boję się, że w końcu przesadzi i już nie będzie czego rehabilitować...)
zodi
Kofan Annan
Posty: 2613
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Bardzo ciężko nam szło w pierwszym meczu... Wygrana z Kanadą tylko 3:2 - żeby znów na końcu się nie okazało, że takie sety tracone w wygranych meczach spowodują, że będziemy o jedną lokatę za nisko :(
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7471
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Siatkówka

Post autor: Crowley »

Co oni dziś, za przeproszeniem, odjebali? Bo nie oglądałem. Znaczy jak włączyłem na moment, to dostaliśmy lanie w drugim secie i stwierdziłem, że nie będę się dołował w niedzielę.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Siatkówka

Post autor: Pquelim »

w pierwszej części meczu nie chciało się grać pierwszej szóstce, w drugiej części Antiga wpuścił tych którym się chciało. I oni nagle pokonali Francuzów, którzy podobno najsilniejszą ekipą są w tym sezonie. Wszystko fajnie, ale nie sądze żeby Konarski z Buszkiem mieli nam medale załatwiać w Rio.
Plus taki, że Drzyzga się rozkręca i zaczyna wyglądać na naprawdę klasowego rozgrywającego. Wreszcie.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
zodi
Kofan Annan
Posty: 2613
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

No dziwny to był mecz. Ja go w sumie bez emocji oglądałem - nastawiłem się, że wygrać trzeba z Australią, Japonią, Wenezuelą, Chinami i awansujemy a Francja i tak nas zleje. A tu proszę!
Mecz na dłuższą analizę, ale dopiero niedawno się pozbierałem po wczorajszej imprezie i idę spać dalej :]
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Siatkówka

Post autor: Jutsimitsu »

Nie mam jak obejrzeć meczu z Japonią, ale po relacji wygląda to dziwnie. Drugi set zaczynamy słabo, jakieś błędy w ataku, w przyjęciu i na zagrywce. Po czym przy stanie 10:7 dla Japonii przestałem patrzeć na relację tekstową, a teraz po 5 minutach widzę 16:10 dla naszych. Dafuq?
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Siatkówka

Post autor: Jutsimitsu »

Znowu jakieś cholera wie co. 16:14 dla naszych po stracie 4 punktów, przerwa dla Antigi i znowu 4 dla nas. Pierwszy set też jak widzę tak wyglądał. Ja rozumiem, wygrywamy sety, ale tak nie można grać. Czołówka światowa nie pozwoli nam na takie serie, a oddajemy seriami jak frajerzy.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2613
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

zodi
Kofan Annan
Posty: 2613
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Siatkówka

Post autor: Jutsimitsu »

No tak, byle jutro wygrać z Chinami i później z Iranem, resztę jakoś powinni wymęczyć. Aż chcę zapeszyć, więc powiem że nasi muszą sfrajerzyć po całości żeby nie dostać się na olimpiadę. Chociaż jutro będzie jeszcze powiedzmy mecz do przegrania, bo Chiny urwały seta Francji.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2613
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Cos gdzies czytalem,ze niby juz po jutrzejszym zwyciestwie (o ile wygramy rzecz jasna) z Chinami bedziemy pewni awansu. Jednak znajac FIVB i ich regulaminy mysle,ze pewni bedziemy jedynie po 8 wygranych i 1. miejscu w tabeli :]
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Siatkówka

Post autor: Jutsimitsu »

Patrząc na to jak wygląda tabela, to nie będziemy.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2613
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

No masakra!
Znów pięć setów i znów do przodu :)
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Siatkówka

Post autor: Jutsimitsu »

Dzisiaj kolejne 3:2 dla naszych po 2 przegranych setach i... Polacy mają mniej punktów niż Francuzi, choć nasi mają wszystkie mecze wygrane, również z Francją. Na szczęście liczy się najpierw wygrane, a dopiero później punkty.

Widziałem tie break i powiem szczerze, że ta gra wygląda koślawo z naszej strony. Prawie wszystko do Kurka i jakoś to będzie, środkiem nawet jednego ataku. Próbujemy coś aż do skutku (druga ze środka na przykład), choć jest to zupełnie złe rozwiązanie w danej akcji. Gdybyśmy grali dzisiaj z Brazylią, Rosją, Francją, USA, Włochami, to byłoby szybkie 3:0 dla każdej z tych drużyn.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2613
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

No nie są w najwyższej (delikatnie mówiąc) formie, ale proszę Cię, ile razy w ciągu sezonu mają w takiej być. Zobacz, który to już mecz (PŚ, ME, turniej w Berlinie, liga)... Tu się przecisną w takiej formie jakiej są, tą najwyższą niech im się uda mieć w sierpniu. Przy okazji mam też nadzieję, że w jakimś stopniu odpuścimy LŚ :]
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Siatkówka

Post autor: Jutsimitsu »

No LŚ muszą odpuścić, najlepiej wystawić drugą kadrę. A ci mają już tych 5cio setówek tyle, że ogrania z przeciwnikami mają aż nadto.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Siatkówka

Post autor: Pquelim »

Jutsimitsu pisze:Prawie wszystko do Kurka i jakoś to będzie, środkiem nawet jednego ataku. Próbujemy coś aż do skutku (druga ze środka na przykład), choć jest to zupełnie złe rozwiązanie w danej akcji.
brzmi jak Drzyzga. Z Francją zaskoczył, bo widziałem, ale ogólnie ten koleś dla mnie zawsze miał fatalną kreatywność w rozegraniu i boje się, że na Igrzyskach zatęsknimy nawet za Żygadło.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Siatkówka

Post autor: Jutsimitsu »

Pquelim pisze:że na Igrzyskach zatęsknimy nawet za Żygadło.
Akurat Żygadło zawsze był numerem 2 u nas. A śmiem twierdzić że ze środkowymi grał lepiej niż Guma. ;)
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Siatkówka

Post autor: SithFrog »

Bo Guma był zajebisty, ale miał jedną zasadę w życiu "na środkowego gram 2 razy w roku i ani chuja częściej!" :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Siatkówka

Post autor: Jutsimitsu »

Dlatego też zawsze go krytykowałem. Może i Żygadło był bardziej przewidywalny, ale wcale nie grał gorzej, a na pewno grał środkiem sporo. Swoją drogą jak porównywałem ich rozegrania, to precyzją też nieraz przebijał Gumę. No ale niestety nie czyścił tak siatki, a na najwyższym poziomie, to jest potrzebne.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2613
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

RIO! Nadchodzimy! :)
zodi
Kofan Annan
Posty: 2613
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Trwa Liga Światowa, ale w tym roku, na szczęście, traktujemy ją jako poligon i tyle.
Zresztą jest EURO, nasi szaleją, więc na siatkarzy zwróconych jest mniej oczu niż zwykle.
Antiga dał odpocząć kilku podstawowym zawodnikom, niestety wśród nich zabrakło Kurka - musiał zostać awaryjnie wezwany bo FIVB sobie wymyśliło, że w kadrze na LŚ musi znaleźć się co najmniej 10 zawodników z poprzedniego międzynarodowego turnieju (dla nas to Tokio). PZPS był gotów zapłacić nawet karę za niespełnienie tego warunku ale w tym roku FIVB postawił sprawę bardzo ostro i zagroziło takimi konsekwencjami finansowymi, że nasi się ugięli :/ Pewnie i tak Kurek nie zagra, ale mógłby teraz leżeć na plaży zamiast sterczeć w kwadracie dla rezerwowych... :]

A z innej beczki - propozycja nowych reguł w siatkówce -
http://www.sport.pl/siatkowka/1,64948,2 ... ty-po.html
co myślicie ?
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Siatkówka

Post autor: Jutsimitsu »

Bardzo zły pomysł. Wygrywająca drużyna będzie specjalnie brać challenge, żeby wygrać. To nie może przejść i raczej tego nie przegłosują.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Siatkówka

Post autor: SithFrog »

No, prędzej zrzuciłbym próg punktowy czy coś. Może do 20 czy ile. Skrócenie czasu jest bez sensu.
Obrazek
zodi
Kofan Annan
Posty: 2613
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Pomysły z obniżeniem progu punktowego już były. Niby jest to jakieś wyjście ale sedna kłopotu, a więc nieprzewidywalności długości trwania spotkań, to nie rozwiązuje.
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Siatkówka

Post autor: Bambusek »

Wprowadzenie limitu czasowego na sety odarłoby ten sport z pięknych come backów jak choćby ten nasz w meczu z Francuzami.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2613
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Od dziś możemy popatrzeć w jakiej formie są najlepsze drużyny świata na 3 tygodnie przed RIO - w Krakowie startuje Final Six Ligi Światowej.
Jasne, że w roku olimpijskim nikt nie będzie się zabijał o końcowy tryumf, ale jako taki obraz mieć będziemy. Wszyscy też pewnie pamiętamy jak się skończyły poprzednie Igrzyska, przed którymi wygraliśmy LŚ...

Ja najbardziej jestem ciekaw w jakim stanie i formie jest Mika, no i Kubiak - dwaj chyba najbardziej wyniszczeni w mijającym, chorym sezonie.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2613
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Trybuny wyglada tragicznie...
Jest tam moze ze 100 osob... ?? Niech wpuszcza 3 bataliony zolnierzy po cywilu bo troche wstyd... :/
Niech to bedzie nauczka dla PZPS - ceny z kosmosu!! Tak jakby im jeszcze kasy bylo malo...
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7471
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Siatkówka

Post autor: Crowley »

Z ciekawości sprawdziłem te ceny. Kogoś nieźle pogrzało.

A gra niestety nie napawa optymizmem przed Rio.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
zodi
Kofan Annan
Posty: 2613
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Tak, forma nie powala. Ale jeszcze trochę czasu jest, myślę, że Antidze wciąż można ufać.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2613
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Już jedną nogą byliśmy poza F6... Ale Serbia się pozbierała i walczy!

https://www.youtube.com/watch?v=WNbV0Ch3bCE
tu można obejrzeć.
ODPOWIEDZ