Secret Service powraca

... wszystko, co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles

Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Secret Service powraca

Post autor: Sobies »

Ta nazwa "Pixel" jest ewidentnie ukradziona z "Dead Pixel" autorstwa Boncka. :)
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2728
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Secret Service powraca

Post autor: Cherryy »

Im dłużej o tym myślę, tym bardziej nie miło się czuję.
Since 2001.
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Secret Service powraca

Post autor: Dragon_Warrior »

MajinFox pisze:dlatego nie bawię się w ściepy narodowe, po tej akcji, myślę, że polski crowdfunding wróci do nie/od/bytu.
w sumie racja... dla samego PolakPotrafi największy sukces zmienia się w największą porażkę i wałek...
W takiej sytacji sam nie wiem czy PP nie powinno jednak spróbować jakoś działać jeśli nie dla dobra nabywców to swojego własnego - bo teraz nie tylko im ale wszelkim rodzimy CF marka poleci...
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Secret Service powraca

Post autor: SithFrog »

A byłem tyci tyci od wsparcia projektu. Na szczęście pomyślałem, że zaczekam, kasa poszła dla filmu TYFP.
Obrazek
Awatar użytkownika
sir Artus
zielony
Posty: 49
Rejestracja: 15 września 2014, o 14:31

Re: Secret Service powraca

Post autor: sir Artus »

Czyli artykuł o GG utrzymany pod chorągwią "The gamer is dead?" zajebiste ;P A gość z Firefly nie był tak zupełnie niezwiązany z GG - to jego hasztag był przeta ;)

Co do przekrętu po polsku - śmiałem się już w innym temacie, goście są wybitni :]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Secret Service powraca

Post autor: SithFrog »

Hasztag może i jego ale fota na pół strony? :)
Obrazek
Awatar użytkownika
sir Artus
zielony
Posty: 49
Rejestracja: 15 września 2014, o 14:31

Re: Secret Service powraca

Post autor: sir Artus »

No wiesz, on był największą personą po tej stronie barykady...
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Secret Service powraca

Post autor: Dragon_Warrior »

http://www.pixel-magazine.com/
Nie przywykłeś do wypatrywania czasopisma na półkach sklepowych?
To dziś dość typowe. Już teraz możesz zamówić roczną prenumeratę miesięcznika PIXEL (11 wydań), a przy okazji oszczędzić czas i pieniądze.
o kurwa - nie wierzę :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4337
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Secret Service powraca

Post autor: Turtles »

Dobre, dobre.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7474
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Secret Service powraca

Post autor: Crowley »

Na szczęście pomyślałem, że zaczekam, kasa poszła dla filmu TYFP.
Który się opóźnia i w którym palce maczali ci sami ludzie co przy nowym SS. :>
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5001
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Secret Service powraca

Post autor: Zolt »

Niezły wałek odjebali, dobrze zrobiłem, że nie wsparłem.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
! Dominick !
Człowiek-Fotel
Posty: 455
Rejestracja: 9 maja 2014, o 17:12

Re: Secret Service powraca

Post autor: ! Dominick ! »

Polak faktycznie potrafi.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Secret Service powraca

Post autor: SithFrog »

Prenumerata. Wezmę chyba z góry na 2 lata!
Nasze pismo adresujemy do czytelników, którzy są gotowi zapłacić za ekskluzywne i jakościowe treści.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Secret Service powraca

Post autor: SithFrog »

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5811
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Secret Service powraca

Post autor: ThimGrim »

:D Dobrze, że nie wsparłem...
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5598
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Secret Service powraca

Post autor: LLothar »

Quiz, kto to powiedzial?
Sprawy formalno-prawne zostały zapięte na ostatni guzik, by już nigdy się nie powtórzyły stare problemy
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5598
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Secret Service powraca

Post autor: LLothar »

Swoją drogą fajnie zrobili forum tylko na zaproszenie - inaczej z usuwaniem hejtu by się nie wyrobili...
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Secret Service powraca

Post autor: Dragon_Warrior »

LLothar pisze:Quiz, kto to powiedzial?
Sprawy formalno-prawne zostały zapięte na ostatni guzik, by już nigdy się nie powtórzyły stare problemy
gorzej, że być może, dopinał je Pegaz, który odszedł :D

swoją drogą Naczelnik się w Secret Action na FB wypowiedział.
Piotr Pieńkowski

Jestem tylko jednym z autorów tekstów w reaktywowanym SS, freelancerem, najemnikiem, jakby ktoś mógł nawet powiedzieć, ale mimo wszystko i tak chciałbym również wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji, która właśnie się toczy.

Zacznijmy od tego, że macie pełne prawo czuć żal, a nawet złość. Bo przecież nie tak to miało być, nie tak się umawialiście. A jednak chciałbym, żebyś spojrzeli na rzecz z innego punktu widzenia. I nie dlatego, że mam w tym jakiś interes (felietony to ledwie mikrometr mojej obecnej działalności), ale dlatego, że czasem trzeba niektóre rzeczy powiedzieć.

Zacznijmy od tego, że wiem, co teraz czują Robert i Piotr. Jakie męki przechodzą, jak im wstyd, jak bardzo ich to wszystko ich boli. Skąd? Bo kiedyś byłem w podobnym punkcie życia. Przez całe swoje życie zawodowe myślałem, że "Świat Gier Komputerowych" to ludzie, że to zespół i Czytelnicy, że nic nie zachwieje tej naszej symbiozy. A jednak życie pokazało, że jest inaczej. Każdy ma prawo wydawać swoje własne pieniądze tak, jak chce i ciężko mieć pretensje, że coraz więcej ludzi rezygnowało z zakupu ŚGK. Mieli pewnie lepsze oferty. Pisma z grami, jak za darmo, przeceny nowości, tanie serie. Gracz to gracz, a nie czytacz. Sam jestem tym pierwszym, więc wiem. Koniec końców nasz żywot dobiegł końca, choć jako zespół widzieliśmy jeszcze światełko w tunelu. Nawet spełniliśmy wymóg wydawcy co do poziomu sprzedaży. Ale ten ostatni podjął decyzję i już. W tamtym momencie poszliśmy inną drogą, niż dzisiaj chcą iść Robert i Piotr. Wydaliśmy "Nowy Świat Gier Komputerowych". Dochowaliśmy słowa o walce do końca. Ci, którzy śledzili wówczas wydarzenia, pamiętają, że skończyło się to sądowym zakazem wydawania kolejnych numerów i procesem. Ciężkie to były chwile, bo po raz kolejny musieliśmy zawiesić na kołku naszą miłość do pisma, do gier, do kontaktu z naszymi Czytelnikami. Nikomu z was nie życzę takiego doświadczenia.

Robert i Piotr obrali inną drogę. I ja im zazdroszczę tej decyzji. Bo był moment, kiedy myślałem dokładnie o tym samym. Ale mnie nie starczyło wówczas odwagi. Wydawało mi się, że tylko ŚGK ma szansę. Zapomniałem, że nie chodzi o tytuł, o markę, o nazwę - ale o jakość i zawartość. I o ludzi. To oni tworzą pismo. Redaktorzy i Czytelnicy.

Ja wiem, że czujecie się zawiedzeni, że dla większości z was sprawa śmierdzi na kilometr, że właśnie straciliście resztki zaufania, a przede wszystkim, że nie na to się umawialiście. I jeśli pozostaniecie krytyczni, nikt nie ma prawa was osądzać. Ale może nie wszystko jest takie, jak się wam wydaje. Może jednak czasem warto dać szansę komuś, kogo jeszcze przed chwilą darzyliście szacunkiem. Może nie jest on oszustem, tylko znalazł się w głupiej sytuacji i nie wie, jak z niej wybrnąć. A może wie i właśnie dlatego proponuje to, co proponuje - dokładnie to samo pod innym, nowym szyldem. Bo pismo to redaktorzy i Czytelnicy, a nie szyldy.

I tak serio - kupowaliście kartki firmowane przez okładkę z napisem "Secret Service" czy coś więcej? Teksty znanych wam z dawnych lat ludzi (bo ciekawe, jak dziś piszą i co dziś myślą), klimat (nieprzyzwoita ilość tekstu do obrazków), a przede wszystkim sentyment do WASZYCH starych czasów?
Swoją drogą fajnie zrobili forum tylko na zaproszenie - inaczej z usuwaniem hejtu by się nie wyrobili...
a ponoć już i tak sporo banów na nim poleciało :D
Ostatnio zmieniony 11 grudnia 2014, o 08:38 przez Dragon_Warrior, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Odp: Secret Service powraca

Post autor: boncek »

Sobies pisze:Ta nazwa "Pixel" jest ewidentnie ukradziona z "Dead Pixel" autorstwa Boncka. :)
Mój dział prawny juz rozpatruje sprawę. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7474
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Secret Service powraca

Post autor: Crowley »

Ej, nie ma już Sikreta na FB, czy tylko u mnie się nie wczytuje? Wstałem rano z nadzieją na miliard komenatrzy, uprażyłem kukurydzę a tu klops.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Secret Service powraca

Post autor: Kalten »

Nie ma, mi też się nie wczytuje.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5811
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Secret Service powraca

Post autor: ThimGrim »

Licencja na fejsa im się skończyła.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Secret Service powraca

Post autor: boncek »

Swoją drogą to ci wszyscy bakerzy powinni teraz wystosować pozew zbiorowy.
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5598
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Secret Service powraca

Post autor: LLothar »

Na Wykopie była akcja żeby oznaczac strone Pixela jako oszustwo, pewnie SS oberwal tak samo.

Co do słów PePe, wiekszosc ludzi właśnie kupowalo sentyment, a nie teksty wysokiej jakości...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5598
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Secret Service powraca

Post autor: LLothar »

Jeszcze z ich fejsa dodatkowe tlumaczenia Łapinskiego
Sytuacja "wewnętrzna" zaczęła się mocno psuć już na jakiś czas przed wydaniem pierwszego numeru. Sytuacja w pewnym momencie była bardzo poważna, samo wydanie magazynu było zagrożone. Zagryzaliśmy zęby i walczyliśmy z nadzieją, że się wszystko uda nam poukładać. Awaryjne wyjścia były w naszych głowach od jakiegoś czasu, myśleliśmy o tym, co się może wydarzyć gdyby nastąpiła zmiana tytułu. Wymyśliliśmy nazwę, domenę. Mieliśmy naprawdę nadzieję, że dmuchanie na zimne. Nie udało się, a pamiętne oświadczenie Pegaza podczas PGA to był wybuch... Wiemy, że mamy zobowiązanie. Chcemy też robić czasopismo o grach wideo, to się nie zmieniło. I będziemy je robić, a wspierający otrzymają należne im wydania oraz najbliższy numer gratis. Wkładamy w to tyle pracy i serca, że więcej się nie da. OSTATNIA rzecz jaka by mi przyszłą do głowy to przekręt. Nie ma takiej opcji.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5598
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Secret Service powraca

Post autor: LLothar »

I info o www.pixel-magazine.com - whois mowi Creation Date: 13-oct-2014
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Secret Service powraca

Post autor: Dragon_Warrior »

FB SS juz poleciał ale Secret Action - czyli grupa wspierających jeszcze żyje... jak ją zdejmą to już będzie bardziej po bandzie niż nasza scena polityczna :P
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5811
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Secret Service powraca

Post autor: ThimGrim »

Tzn. ja nie mam specjalnie pretensji, co do zawartości pisma. Miło mi się to czyta i pewnie nawet pod inną nazwą kupię, bo jednak dzięki tej akcji po raz pierwszy od bardzo długiego czasu w moim kiblu mogę (i chcę) poczytać o grach. Ale wała i tak zrobili. Więc może jakoś ich "ukarać" jednak powinienem. WIęc może jednak nie będę tego kupował...
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Secret Service powraca

Post autor: Pquelim »

SithFrog pisze:A byłem tyci tyci od wsparcia projektu. Na szczęście pomyślałem, że zaczekam, kasa poszła dla filmu TYFP.
Thim pisze:Dobrze, że nie wsparłem...
i to :
boncek pisze:Swoją drogą to ci wszyscy bakerzy powinni teraz wystosować pozew zbiorowy.
Straszny kutas z tego Pegaza. Naprawdę trzeba być hieną żeby tyle zaufania i pozytywnej energii od całej społeczności wsadzić sobie w majty i nasrać. Taką legendę zeszmacić. Gardzę nim.
Nowe pismo kupię, bo jak powiedzial Naczo - ludzie są ważniejsi. Ale jeśli content będzie tak samo lipny jak pierwszy numer tego ścierwiastego przekrętu, to poźniej też sobie odpuszcze.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Secret Service powraca

Post autor: Halaster »

Może ktoś krótko streścić całą historię? Bo w związku z tym, że nigdy nie byłem fanem SS, to przegapiłem całą zabawę ;)
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Secret Service powraca

Post autor: Pquelim »

to masz, sobie obejrzyj:
phpBB [video]
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Secret Service powraca

Post autor: SithFrog »

LLothar pisze:Co do słów PePe, wiekszosc ludzi właśnie kupowalo sentyment, a nie teksty wysokiej jakości...
Dodatkowo PePe pisze tak jakby to Micz i spółka za własne oszczędności wydali SS. To nie ludzie tacy jak ja (kupiłem 2 numery w kiosku) są tu najbardziej poszkodowani i oszukani. Ba, ja w ogóle się nie czuję dotknięty. Natomiast jakbym dorzucił się do tej kupki 293 tys. to rozważałbym ten pozew zbiorowy, o którym wspomina bonc.

Ludzie składali się na tego Sikreta z tą legendarną ekipą, a nie na nowe pismo.

A co do Pegaza - nie linczowałbym go ad hoc, bo nie wiemy jak było. Skoro prawa do nazwy mieli na taki krótki okres to może taki zamiar był od początku. Chyba, że wierzyli mu na słowo. Tym bardziej są niepoważni.
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7474
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Secret Service powraca

Post autor: Crowley »

SithFrog pisze:Skoro prawa do nazwy mieli na taki krótki okres to może taki zamiar był od początku.
This. Llo już pisał, że strona Pixela powstała w październiku. Poza tym forum i strona SS nie ruszyły do tej pory ("bo się robią"), a forum Pixela już ponoć działa. Jeśli nie od początku, to od dawna wiedzieli, że nie będzie trzeciego numeru SS. Nowe pismo niech będzie i najlepsze na świecie, być może nawet je kupię ale trzeba było zbierać kasę na czasopismo Pixel a nie Secret Service. Oszustwo to oszustwo.
Szkoda, że usunęli ten profil na FB, naprawdę chciałem poczytać te żale ale najbardziej czekałem na tłumaczenia i kontrataki.

Z całej tej sytuacji najgłośniej muszą się śmiać w Axelu i redakcji CDA (jeśli w ogóle się przejęli powstaniem takiej "konkurencji", w co śmiem wątpić). Można narzekać na poziom merytoryczny CDA ale jeśli chodzi o podejście biznesowe i profesjonalizm to od lat są i nadal będą sześćdziesiąt długości przed resztą tak zwanej branży.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Secret Service powraca

Post autor: Pquelim »

No z tego co ja rozumiem, to Pegaz "pozwolił" wskrzesić SS, bo tak sobie policzył że będzie mu sie kalkulowało. Potem jakieś niesnaski w szeregach, może za niskie kwoty na fakturach ALBO po prostu chciał wskrzesić markę, żeby ją drogo sprzedać. Panowie tworzący nie przystali na jego warunki finansowe, więc zwinał interes i nie oddał praw do tytułu.
Czyste dymanko, bez wazeliny.
I nie sądze, żeby chodziło o cokolwiek więcej - nie ma co się doszukiwać większego sensu, kiedy wyraźnie widac że kasiora jest logicznym wytłumaczeniem.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Secret Service powraca

Post autor: SithFrog »

Pq: ale to jest jakaś Twoja nadinterpretacja, bo takiej wersji nie potwierdza ani zespół redakcyjny ani Pegaz. Poza tym umowa WYGASŁA, a nie została ZERWANA. Wiedzieli do kiedy mają umowę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Secret Service powraca

Post autor: Pquelim »

No bo się pewnie zabezpieczył przed startem crowfundingu - dam Wam licencje na dwa numery, ale jak projekt nie wypali to zachowuje swoje prawa na przyszłość. A jak wypali to usiądziemy do stołu i ustalimy sumkę. Też bym tak zrobił.
Zastanawiające jest to utworzenie strony Pixela etc, ale mimo wszystko wietrzenie takiego spisku to chyba przesada. Nie są aż tacy inteligentni ;)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
sir Artus
zielony
Posty: 49
Rejestracja: 15 września 2014, o 14:31

Re: Secret Service powraca

Post autor: sir Artus »

Ja bym prędzej stawiał, że Pegaz w całej akcji wziął udział na zasadzie "to zapłacimy Ci 20k za twarz, Ty dostaniesz kieszonkowe, a my kasę na rozruch Piksela"...

Sorry, ale skoro w październiku wiedzieli, że nie utrzymają marki, to powinni w październiku wyjść do ludzi i zacząć rozmawiać. A oni zamiast tego dalej sprawnie ludków indywidualnie i grupowo zniechęcali do siebie przez cały ten czas. Autor filmiku powyżej? Już w paźdź podobno miał z nimi kwasy, bo mu koło pióra zaczęli na MFKiG panowie robić.
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Secret Service powraca

Post autor: Dragon_Warrior »

No zasadniczo są dwie opcje i wersje - albo wiedzieli i obecna redakcja jest tą złą, albo nie wiedzieli i to Pegaz jest tym złym... Teraz szczerze mówiąc bez przesłuchań z lufą przy skroni to pewnie i tak nie dojdzie i tylko kwestia tego kto do kogo ma zaufanie.

Tak czy inaczej ktoś od kogoś powinien po męsku dostać w mordę...

W czasach SGK i nSGK to jakoś jaśniej i przejrzyściej było - zwłaszcza jak się widziało jak wyglądał SGK którego Egmont sam próbował eksploatować.
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5598
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Secret Service powraca

Post autor: LLothar »

Pamietajcie ze umowa mogla byc sformulowana, ze sie samorozwiazuje jezeli sprzedaz bedzie ponizej x-tysiecy egzemplazy.

Forum SS sie robi, a FSGK.pl powstalo chyba w 3 dni po godzinach...

Forum Pixela startuje od 11 Grudnia, ale jeszcze jakos nie dziala...
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7474
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Secret Service powraca

Post autor: Crowley »

Forum SS sie robi, a FSGK.pl powstalo chyba w 3 dni po godzinach...

Forum Pixela startuje od 11 Grudnia, ale jeszcze jakos nie dziala...
To właśnie miałem na myśli, pisząc o profesjonalizmie.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Secret Service powraca

Post autor: Dragon_Warrior »

To właśnie miałem na myśli, pisząc o profesjonalizmie.
Ten tego a które z tych dwóch to profesjonalizm? Bo nie jestem pewien? :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7474
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Secret Service powraca

Post autor: Crowley »

No w sensie, że to szmondaki, bo nawet forum nie potrafią postawić, więc z czym tu się pchać w wielki biznes?
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Secret Service powraca

Post autor: Dragon_Warrior »

aha w tą stronę to spoko - myślałem, że LLo nazwałeś profesjonalistą - i już miałem pytać czy coś fakturę wystawił jak należy ;)
Kapitalizm jak dla mnie bardzo pojęcie profesjonalizmu wypaczył niestety.
Obrazek
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 609
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Secret Service powraca

Post autor: Alexandretta »

Szczere wyrazy współczucia wszystkim którzy rzucili kasą w SS :P
Niezły burdel się zrobił. Ciekawe ile czasu Pixel wytrzyma. Ale oferowanie w tym momencie rocznej prenumeraty to już idiotyzm...
Podsumujmy: 13 października zarejestrowali pixela, jakiś tydzień później Nowak "nagle" odchodzi.
Mówiłam już, że ten cały SS mi mocno śmierdzi od samego początku?
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Secret Service powraca

Post autor: Dragon_Warrior »

wszyscy mówili - ale większość twierdziła, że zabiją ich wyniki sprzedaży a nie taki wałek - więc nie cwaniakować za dużo z "a nie mówiłem" :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6366
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Secret Service powraca

Post autor: Voo »

Słuszna uwaga - wszyscy pisali, że to frajerzy i że im się "nie uda".

A im się udało :D
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Secret Service powraca

Post autor: SithFrog »

Obrazek
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Secret Service powraca

Post autor: Dragon_Warrior »

Dawid Zieliński‎Secret Action
7 min ·

Napisałem maila do PolakPotrafi. Oto co mi odpisali:

"Dzięki za wiadomość. Doskonale rozumiemy to, że zależało Ci na Secret Service, nie na magazynie Pixel. Monitorujemy sytuację od wczoraj.
Niestety zaskoczyło nas to tak samo jak Ciebie. Dla nas zawsze
najważniejsza jest społeczność i zaufanie wspierających. Fakt, że Ty

czujesz się oszukany powoduje, że jest nam niezmiernie przykro. Chcemy
wierzyć w dobre intencje wydawcy Secret Service, dlatego postaramy się
uzyskać jak najwięcej informacji o jego dokładnych planach, zamiarach i
ewentualnych formach zadośćuczynienia dla tych, którzy podobnie jak Ty,
czują się poszkodowani.

Obecnie kontaktujemy się z wydawcą, dostajemy też kolejne pytania i
prośby w związku z tym co się stało. Uczciwie przyznamy Ci, że musimy
teraz rozdzielić nasze zasoby między ogarnięcie i wyjaśnienie sytuacji,

a kontakt z Wami, wspierającymi. Dlatego prosimy Cię o trochę
cierpliwości. Jeżeli nie masz nic przeciwko, zapiszemy sobie Twojego
maila i będziemy w kontakcie. Nie chcemy spamować teraz wszystkich
mailami i krótkimi notkami. Zbierzemy razem wszystko czego się dowiemy i prześlemy Ci odpowiedź. Możemy się tak umówić?

Możesz być pewien, że samego Cię z tym problemem nie zostawimy.

Wierzymy w happy end
Wera, Jakub, Adam, Michał, Bartek, Franek i reszta ekipy PolakPotrafi.pl"

Będę Was informował o przebiegu sytuacji.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Secret Service powraca

Post autor: SithFrog »

DW, priv.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Secret Service powraca

Post autor: Dragon_Warrior »

Robert Łapiński
27 min ·

Odnośnie czasopisma Pixel Heaven. Wczorajszy komunikat nie rozwiał wątpliwości wielu z Was. Rozumiem to w pełni, jesteśmy w sytuacji, która nie była planowana, stawiacie szereg pytań o umowę, sprawy formalne. Nie czuję się dobrze pisząc o tym, bo zakładam, że Was interesują konkrety, a nie opowieści kto spieprzył. Ale rozumiem, tak więc kilka słów odnośnie tego, jak do tego doszło. Pod koniec roku 2013 pojawił się u mnie pomysł na wydawanie czasopisma o grach. Kolejne marzenie, pasja na bazie sukcesu Pixel Heaven. Powstało to w gronie trzech osób, nie było mowy o Secret Service. Temat pojawił się w momencie, jak skierowałem zapytanie do Waldka Nowaka, czy nie napisałby „czegoś do nowego pisma o grach”. Wyszło z tego spotkanie, gdzie ze strony Waldka pojawił się pomysł na reaktywację Secret Service i zapytał co ja na to. Przystałem entuzjastycznie, bez analiz itp., zajarałem się. Był to okres przed tegorocznym Pixel Heaven i uznałem to za niesamowity zbieg okoliczności i fajną sprawę. Umowę przedstawioną przez Waldka podpisałem w dobrej wierze. Wówczas w maju nie było jeszcze ani żadnych konkretów odnoście czasopisma, ani akcji crowdfundingowej, ani konfliktu. Umowa przeleżała i powrót do niej nastąpił w momencie przygotowań do wydania pierwszego numeru, kiedy Waldek zaczął psuć organizację pracy, wchodzić w kompetencje itp. doprowadzając do sytuacji, w której wydanie pierwszego numeru było mocno zagrożone. Nie mieliśmy makiety, nie mieliśmy logo (pamiętne projekty, które powstawały na zlecenie wydawcy były bez uzasadnienia przez Waldka odrzucane i nic nie było w zamian) – a za to odpowiadał Waldek. Z pracy zrezygnowało dwóch DTPowców, którzy z Waldkiem współpracowali. Nie mieliśmy okładki, z którą również było wielkie zamieszanie wywołane przez Pegaza . Inaczej mówiąc – Waldek zaczął tak mocno i niekorzystnie ingerować w życie redakcji, co powodowało wielki bałagan i zniechęcenie załogi. Sytuacja zrobiła się napięta i konieczne pojawiło się doprecyzowanie zapisów umowy, jej korekta – po to, żeby odpowiadała zastanym realiom. Nie chodziło tu absolutnie o kwestie finansowe – to zostało ustalone i nie podlega wątpliwości. W grę wchodziły totalnie nieprzystające, błędne, wręcz szkodliwe zapisy, które nie pozwalały w przypadku zaistniałego sporu działać. Na tym etapie Waldek zgodził się, że umowa wymaga poprawek, ale następnie stanowisko Bronwaldu się „usztywniło” i nie doszło do jej poprawienia. Konsekwencja tego jest jaka widać. Zapewniam, że zrobiłem wszystko żeby do tego nie doszło i nie nastąpiło to z winy mojej, czy redakcji. Nie wiem, czy właściciel praw będzie wydawał Secret Service – proponowałem to jako jedno z wyjść z tej sytuacji, ale nic nie udało mi się tutaj ustalić. W tej sytuacji kontynuujemy działalność już bez logo SS i pewnie w trudniejszej sytuacji – ale robimy to świadomie. Po pierwsze i najważniejsze – mamy zobowiązanie wobec Was. Po drugie – chcemy robić czasopismo o grach wideo, bo to było u postaw tego, gdzie teraz jesteśmy.
Obrazek
ODPOWIEDZ