Secret Service powraca

... wszystko, co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles

Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Secret Service powraca

Post autor: Dragon_Warrior »

Właściwie to nie wiem czy KGB też nie jest tylko w tej wersji bo jeśli to składkami drukowane to okrajać musieli już o konkretne 4/8/16 stron...
a lista interesuje mnie - bo zapłaciłem ciężką kasę żeby się tam załapać z sentymentu dla kompendiów. To że chcieli oszczędzić mało do mnie trafia - bo to czysta sprzedaż miejsca była reklamowo-wizerunkowego i to naprawdę nie najtańsza...
Obrazek
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Secret Service powraca

Post autor: Kalten »

W kioskowej wersji też jest KGB.
Skoro zapłaciłeś to masz tą wersję "kolekcjonerską" z listą więc w czym problem?
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Secret Service powraca

Post autor: SithFrog »

DW boli, że Hall of Fame zobaczą tylko ci, którzy tam są.

W pewnym sensie go rozumiem. Dołożył się do pisma więc cała rzesza czytelników mogłaby to odnotować, widzieć. Równie dobrze mogliby obiecać dyplom wysyłany pocztą, a nie miejsce w Hall of fame, który widzą tylko członkowie Hall of fame.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5811
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Secret Service powraca

Post autor: ThimGrim »

Fajnie Hall of Fame zrobiło Spock's beard- po prostu nagrali piosenkę, w której wyśpiewują/recytują imiona wszystkich, którzy zamówili preordera (ale utwór też był w sumie tylko na ich edycji CD). :)

http://www.youtube.com/watch?v=70WApLbU18o

od 3:40, zresztą sama piosenka też jest niezła...



Czemu Secret na to nie wpadł? ;)
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7474
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Secret Service powraca

Post autor: Crowley »

Wracając jeszcze do Tropico 4 z CDA, udało się komuś aktywować ten klucz na Steamie? Bo ja wpisywałem małymi literami, wielkimi, z kreskami i bez i za każdym razem wyświetla, że to błędny kod.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Secret Service powraca

Post autor: Bambusek »

Crowley pisze:Wracając jeszcze do Tropico 4 z CDA, udało się komuś aktywować ten klucz na Steamie? Bo ja wpisywałem małymi literami, wielkimi, z kreskami i bez i za każdym razem wyświetla, że to błędny kod.
Nie zadziała, bo to nie jest kod steamowy. Trzeba grę zainstalować i przy odpaleniu włączy się Kalypso Launcher i on będzie chciał, żeby ten kod wpisać.
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Secret Service powraca

Post autor: Dragon_Warrior »

jak bym chciał nazwisko tylko na swoim egzemplarzu to bym sobie markerem napisał :P

dla mnie przekręt jest ewidentny i jest już z nim mała gównoburza na FB
Obrazek
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2728
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Secret Service powraca

Post autor: Cherryy »

Crowley pisze:Wracając jeszcze do Tropico 4 z CDA, udało się komuś aktywować ten klucz na Steamie? Bo ja wpisywałem małymi literami, wielkimi, z kreskami i bez i za każdym razem wyświetla, że to błędny kod.
O, no to widzę mądralińscy, że nie tylko ja mam ten problem, a Steama można sobie wsadzić w dupę. :P

Odeślę tę płytę i zapłacę za przesyłkę jeszcze - zaraz się okaże, że taniej było kupić wersję w pudełku.
Since 2001.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7474
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Secret Service powraca

Post autor: Crowley »

U mnie z płyty się bez problemu zainstalowało.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2728
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Secret Service powraca

Post autor: Cherryy »

A, no to źle zrozumiałem. U mnie leży i kwiczy.

Odeślę tę płytę, ale już się czuję jak frajer.
Since 2001.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Secret Service powraca

Post autor: boncek »

Kupiłem sikreta, przekartkowałem na szybko. Ogólnie czuję rozczarowanie. Na wstępie zaznaczę, że zaskoczony jestem ilością reklam. Gdzieś do połowy pisma jest ich w chuj, łącznie z wkładką RTVEuroAGD. Dosłownie co dwie strony wpada reklama. Z ciekawości policzyłem i z okładkami wychodzi ich 15. Dla porównania wziąłem pierwszy z brzegu PSX Extreme (grudzień 2013) i tam naliczyłem ich 4, w tym dwie na okładki. Warto dodać, że PSX kosztuje 9,99 zł i ma 106 stron. Wychodzi co miesiąc. No i ma znacznie więcej tekstu, bo w sikrecie sprytnie używają dość dużego fonta. No i nikt go nie funduje.

Z tekstami poszli trochę na łatwiznę, bo większość publicystyki to retro wspominki, które każdy z nas zna już na pamięć. Do tego nie widzę jakiegoś klucza całości, jakieś wizji, ot po prostu każdy wrzucił co miał pod ręką. Nie wiem, nie wiem. Gdyby nie ta cała heca z crowdfundingiem, ten hype to bym na to patrzył może inaczej, a tak kartkuje pismo i zastawiam się gdzie te trzysta baniek. Liczyłem na jakieś innowacyjne podejście do tematu, na nowoczesne pismo dla trochę starszego gracza, gdzie gry są ważne, ale nie dominujące. Szkoda trochę, zmarnowany potencjał imho.

A, jakość niektórych screenów to żenada, do tego często są jakoś z dupy kadrowane. Dziwi mnie nieco brak ocen w reckach, ale chyba coś o tym wcześniej wspominali.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Secret Service powraca

Post autor: SithFrog »

Bonc ale te 300 baniek to chyba zbierali jak już w dużej części mieli złożony pierwszy numer. Tak zrozumiałem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Secret Service powraca

Post autor: Pquelim »

boncek pisze:Kupiłem sikreta, przekartkowałem na szybko. Ogólnie czuję rozczarowanie. Na wstępie zaznaczę, że zaskoczony jestem ilością reklam. Gdzieś do połowy pisma jest ich w chuj, łącznie z wkładką RTVEuroAGD. Dosłownie co dwie strony wpada reklama. Z ciekawości policzyłem i z okładkami wychodzi ich 15. Dla porównania wziąłem pierwszy z brzegu PSX Extreme (grudzień 2013) i tam naliczyłem ich 4, w tym dwie na okładki. Warto dodać, że PSX kosztuje 9,99 zł i ma 106 stron. Wychodzi co miesiąc. No i ma znacznie więcej tekstu, bo w sikrecie sprytnie używają dość dużego fonta. No i nikt go nie funduje.
Nie wiem czy pamietasz, ale w czasie rozkwitu branży było znacznie więcej reklam. Na 200 stron CDA, które krzyczało z okładki jakieś 45 to były reklamy. Nie wiem jak teraz ma się ta sytuacja, bo Actiona dawno w rekach nie mialem, ale wydaje mi się że 4 reklamy w PSXE to raczej brak zainteresowania, niż objaw jakiejkolwiek polityki. W nowym Sikrecie też zresztą szału nie ma - podejrzewam, że na szpalte to i nas byłoby stać, skoro reklamuje sie tam nawet AdBuster.

Własnie.... może byśmy zrobili zrzute, DW zaprojektuje jakiś banner i wrzucimy sie do nastepnego numeru Sikreta, żeby przypomnieć że ŚGK nie umarł?
Hm, hm? Mnie się ten pomysł nawet podoba ;D
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Secret Service powraca

Post autor: Kalten »

I zleci się tu to bydło z fanpage'a Sicreta? Nie wie czy to dobry pomysł.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Secret Service powraca

Post autor: SithFrog »

W najnowszym CDA 24 reklamy z okładkami z tego 16 to pełne strony, a reszta czasem na 1/4 strony, czasem na 2/3. 132 strony.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Secret Service powraca

Post autor: Pquelim »

Biorąc pod uwage, ż brokerzy Bauera pewnie lokują ich w specjalistycznych paczkach dla dużych kontrahentów - nie jest to powalająca suma - strzelam, że około 10% objętości pisma. Porównując to z pismami kobiecymi... oh, wait ;)

Z drugiej strony tragedii też nie ma. A ostatnio gdzieś czytałem, ze nakład CDA to circa 70 tysięcy. Jakoś przędą.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7474
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Secret Service powraca

Post autor: Crowley »

Pquelim pisze:A ostatnio gdzieś czytałem, ze nakład CDA to circa 70 tysięcy. Jakoś przędą
Sprzedaż. Nakład średni mają ponad 120 tys.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Secret Service powraca

Post autor: Pquelim »

A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Secret Service powraca

Post autor: Dragon_Warrior »

Własnie.... może byśmy zrobili zrzute, DW zaprojektuje jakiś banner i wrzucimy sie do nastepnego numeru Sikreta, żeby przypomnieć że ŚGK nie umarł?
póki co niech HoF wydrukują w pełnym nakładzie zanim za kolejną "reklamę" zapłacę :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7474
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Secret Service powraca

Post autor: Crowley »

Oj tam. Sfrajerowałeś się to sfrajerowałeś. Nie drąż. ;)
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Secret Service powraca

Post autor: Dragon_Warrior »

:P
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5598
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Secret Service powraca

Post autor: LLothar »

PePe na Facebooku sie wypowiada odstroznie acz pozytywnie (i zaznacza, ze mu nie wypada oceniac, bo sam tam pisal).
boncek pisze:Z tekstami poszli trochę na łatwiznę, bo większość publicystyki to retro wspominki, które każdy z nas zna już na pamięć.
Skladali to 2-3 miesiace temu, wiec czego sie spodziewac? :P Wszyscy to tutaj przeciez przewidywali...

edit: a nie mialo byc serwisu? Na razie jest tylko fanpejdż...
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Secret Service powraca

Post autor: Kalten »

podobno ma być jakieś forum
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Secret Service powraca

Post autor: boncek »

Pquelim pisze:Nie wiem czy pamietasz, ale w czasie rozkwitu branży było znacznie więcej reklam. Na 200 stron CDA, które krzyczało z okładki jakieś 45 to były reklamy. Nie wiem jak teraz ma się ta sytuacja, bo Actiona dawno w rekach nie mialem, ale wydaje mi się że 4 reklamy w PSXE to raczej brak zainteresowania, niż objaw jakiejkolwiek polityki. W nowym Sikrecie też zresztą szału nie ma - podejrzewam, że na szpalte to i nas byłoby stać, skoro reklamuje sie tam nawet AdBuster.
Mi chodzi o to, że oni dostali kasę na start. Mogli chociaż pierwszy numer zrobić bez reklam, albo przynajmniej dać ich mniej. To po prostu źle wygląda.
Skladali to 2-3 miesiace temu, wiec czego sie spodziewac? Wszyscy to tutaj przeciez przewidywali...
Kurde, dostali wuchtę siana i mogli to z palcem w dupie złożyć jeszcze raz, bo byli w mega komfortowej sytuacji. Taki start ma się jeden i moim zdaniem go zjebali. Ja już nie polecę do kiosku po następny numer bez zastanowienia.

W ogóle moje przemyślenia dobrze oddaje ta wypowiedź:
Grzegorz Drabik, redaktor naczelny „PSX Extreme”

Po przeczytaniu pierwszego numeru „Secret Service” mam bardzo mieszane odczucia. Jest kilka ciekawych tekstów oraz dobrych, autorskich zdjęć, ale nie brakuje też wpadek i błędów merytorycznych, widać niedostateczne zgłębienie pewnych danych i tematów, słaby research, archaizmy językowe, błędy korektorskie i kilka słabych jakościowo grafik.

Kompletnie nie rozumiem też decyzji publikowania recenzji gier wydanych wiele miesięcy czy nawet rok temu. Z wielu tekstów przebija także fakt, że wśród redaktorów tworzących „SS” są ludzie, którzy dawno temu zatracili kontakt z grami wideo - nie orientują się we współczesnym rynku, wydarzeniach, ludziach, firmach.

Według mnie głośne obietnice jeszcze nie zostały spełnione. Pierwszy nowy numer odczytuję raczej jako kontynuację linii pisma z lat 90., co niestety nie bardzo pasuje do realiów rynku prasy i gier roku 2014. Zmieniły się czasy, technologie i sam rynek - tak branżowy (gamingowy), jak i czytelniczy.

Moim zdaniem szanse „SS” zależą od kolejnych posunięć redakcji, kierunku rozwoju i doboru autorów. Obok „PSX Extreme” i „CD Action” jest miejsce na polskim rynku na nowy magazyn o grach wideo, zdrowa konkurencja zawsze jest mile widziana.

Czy nowy „SS” bazuje na nostalgii jego dawnych czytelników? Każdy z nas jest w jakimś stopniu sentymentalny, ale rzeczywistość bywa niestety brutalna. Młodzi czytelnicy nie mają sentymentów, bo w większości po prostu nie znają „SS”. Jeżeli mają płacić za prasę, oczekują aktualnych, ciekawych, analitycznych treści, których nie znajdą w internecie - bo to ich główne okno na świat, do tego darmowe. W swoim obecnym kształcie „SS” moim zdaniem ich nie pozyska. Co do starych, sentymentalnych czytelników - ilu graczy z lat 90. wciąż pielęgnuje to hobby i chce o nim czytać za pieniądze, a ilu zajęło się codziennym życiem, rodziną, pracą? Moim zdaniem poleganie wyłącznie na sentymentach to duże ryzyko.
Dodam jeszcze od siebie, że dla mnie na razie to wszystko wygląda na jakąś spółdzielnie starych zgredów, którzy znaleźli sprytny sposób, żeby dorobić parę groszy na sentymentach. Nie mówię, że tak jest, nie twierdzę też, że jest to jednoznacznie złe, po prostu tak to mi wygląda.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Secret Service powraca

Post autor: SithFrog »

Kompletnie nie rozumiem też decyzji publikowania recenzji gier wydanych wiele miesięcy czy nawet rok temu. Z wielu tekstów przebija także fakt, że wśród redaktorów tworzących „SS” są ludzie, którzy dawno temu zatracili kontakt z grami wideo - nie orientują się we współczesnym rynku, wydarzeniach, ludziach, firmach.
Coś w tym jest. Z relacji z gamescomu o grze Hellraid dowiedziałem się, że Techland robi Dead Island 2...
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5811
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Secret Service powraca

Post autor: ThimGrim »

Może to czasopismo nie jest skierowane do dzisiejszych ludzi, tzn. tych którzy i tak wszystko wiedzą? Może raczej celują w tych zagubionych albo niezbyt intensywnie grających? A może to dobrze, że pismo ma trochę "retro charakter"? Jest drugie takie, które pisałoby o retro grach? :P Mi np. artykuł o Sierrze się podobał, jak ktoś się zna, to pewnie dostrzeże jakieś braki, ale dla mnie artykuł był OK. Poza tym, SS to nie ŚGK, więc wiadomo, że za dobrze być nie może... :)

Co do reklam, mnie tylko wkurza, że niektóre są na 4 strony, jakby były jakoś sensowniej rozmieszczone to może... Choć faktycznie, chyba jednak ich za dużo.

Brak ocen mi się podoba. Trzeba przeczytać reckę żeby dowiedzieć sie czy gra jesk OK, czy nie. Ewentualnie zaakceptowałbym szkolny system oceniania. Ale na to tylko w ŚGK wpadli...
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Secret Service powraca

Post autor: Pquelim »

a ja jestem takim casualem i do tego zdecydowanie oddychającym jeszcze przeszłością rynku, że - z Waszych opisów i narzekań - wygląda jak idealne pismo dla mnie ;)
Wątpie jedank, żeby był w naordzie odpowiednio duży kapitał takich jak ja, który mógłby zagwarantować spokojny byt. Niestety rynek prasowy to nie bajka, a raczej piekło. Predzej czy później liczby nie będa chciały się zgadzać. Nawet niszowe projekty z teoretycznie czysto publicystycznym zacięciem (lepsze K-MAG i słabiukie Gramy!) praktycznie są martwe. Sikret siłą rozpędu pewnie pobędzie z nami kilka numerów (dobrze, że dwumiesięcznik), ale to może byc ostatnie tchnienie dawnych czasów.
We mnie zawsze melancholia i wspominki... Och, jak chciałbym jeszcze kiedyś biegać od kiosku do kiosku w poszukiwaniu nowego eśgieka... :(
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 609
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Secret Service powraca

Post autor: Alexandretta »

Nawet niszowe projekty z teoretycznie czysto publicystycznym zacięciem (lepsze K-MAG i słabiukie Gramy!) praktycznie są martwe.
Gramy! chyba już padło. Oficjalnego info nie ma, ale pewne poszlaki na to właśnie wskazują...
http://napograniczu.net/wiesci/upadaja-jednostki-gramy/
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6366
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Secret Service powraca

Post autor: Voo »

Sikret siłą rozpędu pewnie pobędzie z nami kilka numerów
Siłą rozpędu czy kurde siłą NASZYCH z góry otrzymanych pieniędzy? ;)

Apropos to nie pamietam jaką opcję wsparcia wybrałem ale chyba taka dzieki której miałem dostać ten numer pocztą i to wcale nie mailową, hmm :alien:
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Secret Service powraca

Post autor: Pquelim »

Voo pisze:Apropos to nie pamietam jaką opcję wsparcia wybrałem ale chyba taka dzieki której miałem dostać ten numer pocztą
Obrazek

;)

siłą rozpędu - bo w mediach trochę mówią, bo nazbierali kasy, bo pierwszy numer się sprzeda, bo zapał i wiara jest ogromna (nawet za duza bym powiedział), bo ludzie wykaza zainteresowanie. potem wszystkie te elementy będą przygasać i pytanie czy kierownictwo projektu ma tego świadomość i plan stabilizacyjny. Zakładam, że nie.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Secret Service powraca

Post autor: boncek »

http://openbeta.pl/bledy-polprawdy-i-do ... ce-wrocil/

Dobra, w miarę wyważona ocena, z którą generalnie się zgadzam, choć trochę mnie denerwuje to, że do nowego SS podchodzą wszyscy jakby zbyt ostra krytyka miała redakcję spłoszyć, ale może to kwestia onieśmielenia przez tak zacny skład. W końcu starych mistrzów głupio tak trochę zjechać za bardzo.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Secret Service powraca

Post autor: SithFrog »

W 100% zgadzam się z tym co podlinkował bonc. Niektóre felietony świetnie, a kilka recenzji i artykułów wygląda na pisane przez 15-latka na swojego blogaska.
Obrazek
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2728
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Secret Service powraca

Post autor: Cherryy »

Decydujący będzie drugi numer. Do kolejnego wydania przy tym cyklu wydawniczym da się zebrać uwagi czytelników, zrobić cykl zebrań i wcielić poprawki w życie. Poza tym opadnie pierwszy kurz i redakcja niejako wejdzie w rytm po tych wszystkich wysyłkach gadżetów i wydań specjalnych. Do wywalenia na pewno są te nic nie wnoszące "recenzje" i wywiady, a do rozwinięcia - teksty przekrojowe. Już wiem, że drugi numer kupię właśnie dla nich, a recenzje ominę szerokim łukiem (serio, tego typu rzeczy to się pisało na GL w wieku 14 lat o grach, które były do niczego - a i później był lekki wstyd po publikacji). 14,50 zł chcę płacić za to, że poczuję to miłe uczucie na myśl o starych grach.

Pozostaje pytanie, czy krytykę redakcja weźmie sobie do serca, bo na FB to zaczyna się rozkręcać jakaś wojenka, zamiast profesjonalnego wzięcia uwag na klatę.
Since 2001.
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Secret Service powraca

Post autor: Kalten »

Nie powala ten nowy SS. Kupię drugi numer, ale jeśli będzie podobny do pierwszego to podziękuję. Wypisałem się za to z grupy Secret Action na FB. Dawno nie miałem do czynienia z tyloma idiotami na raz :/
Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Secret Service powraca

Post autor: Counterman »

Kupiłem. W pracy nie będę czytać (:D), ale jak wrócę do domu to przekopię. Z pierwszych wrażeń powiem, że podoba mi się papier na jakim jest wydany magazyn.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Secret Service powraca

Post autor: Counterman »

Dobra, trochę poczytałem. Powiem tak - zachwycony nie jestem. Po pierwsze faktycznie dużo reklam. Po drugie jakoś tak mało ciekawie to wszystko napisane. Artykułów które przykuły moją uwagę było raczej mało, a sama ich treść nie powaliła mnie na kolana. Szczerze mówiąc wolę te 15 zł wydać na dwa numery jakiś focusów historia czy coś. Drugi numer pewnie kupię, ale coś czuję że nie więcej.

EDIT: Dobra, drugiego numeru raczej nie kupię. Artykuły są napisane w moim odczuciu bez sensu. Z jednej strony przemawiają do starszego pokolenia graczy poruszając tematy retro. Z drugiej strony poruszają je w taki sposób, że są tłumaczeniem historii - napisanym dla tych którzy tematu nie znają. Czyli dla młodych. W rezultacie artykuły są dla nikogo.

W ogóle czytam te pismo i nie mam większej przyjemności z tego. Nie podoba mi się za bardzo styl pisania.

No nie wiem, jakoś do mnie ta reaktywacja nie przemawia.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 609
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Secret Service powraca

Post autor: Alexandretta »

W wielkim skrócie: Pegazz odszedł od redakcji z bliżej nieokreślonych powodów. A że jest właścicielem marki SS, to powstaje dosyć konkretne pytanie: co dalej?
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5598
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Secret Service powraca

Post autor: LLothar »

Hyh, ze SS długo nie pociągnie to przewidywalem, ale żeby rozkładać się z bolizej nieokreślonych powodow personalnych to zaskoczenie. Szczególnie już po pierwszym numerze
Awatar użytkownika
Yankes
prof. Miodek
Posty: 606
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:06

Re: Secret Service powraca

Post autor: Yankes »

New secret service? :>
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5001
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Secret Service powraca

Post autor: Zolt »

:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7474
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Secret Service powraca

Post autor: Crowley »

LOL. Jak baby.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6366
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Secret Service powraca

Post autor: Voo »

Alexandretta pisze:W wielkim skrócie: Pegazz odszedł od redakcji z bliżej nieokreślonych powodów. A że jest właścicielem marki SS, to powstaje dosyć konkretne pytanie: co dalej?
Na Fb można przeczytać, że żegna się z redakcją i projektem i przekazuje swoje obowiązki komuś tam i tyle. I ktoś tam jeszcze pisze, że kolejny numer ukaże się normalnie jak zaplanowano i tyle.

Nie żeby mnie to interesowało albo żebym planował kupować ale pogłoski o śmierci są chyba przedwczesne (?) :P
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Secret Service powraca

Post autor: Pquelim »

umrzeć od razu może i nie umrze, ale ludzie którzy to crowfundowali mają prawo poczuć się oszukani, jeżeli legenda odchodzi. Teraz jest potencjalna możliwosć, że kolejne numery ukażą się z tekatami jakichś nieznanych neogimbusów, a po ikonicznej ekipie nie będzie śladu. Ciekaw jestem czy np nasz Naczelnik nadal będzie się skromnie udzielał.

Nawiasem mówiąc, mam za sobą lekturę praktycznie całego numeru i jestem poważnie rozczarowany. Jak będę w ten weekend w domu musze sobie porównać teksty ze starych numerów, które leżą na półce, bo nie jestem w stanie stwierdzić, czy to ja się tak wyedukowałem i dojrzałem, czy po prostu kiedyś było lepiej i pisali bardziej do rzeczy. Przekrojowy tekst o Wolfenstein to zlepka nieuczesanych i nieuporządkowanych informacji, relacja z rancza Lucasa wygląda jakby była pisana przez pryzmat przerośniętego ego gimnazjalisty (jestem taki wyjątkowy, bo zobaczyłem posąg Yody), a największą żenadą jest recenzja Ethana Cartera popełniona przez Kurpik. Zupełny brak warsztatu, infantylna językowo i gatunkowo zbliżona do działu Listy do Redakcji z jakiejś "Pani domu". I to ma być tekst dziennikarza uznanej i doświadczonej dziennikarki branżowej? Dramat.
Jedyny porządny, i od razu chcę zaznaczyć, że bardzo porządny, tekst dotyczy przemocy i kontrowersji w grach komputerowych. Lekkie pióro, a podejście do tematu zbliżone do artykułu naukowego. Takich tekstów oczekiwałem po nowym SS-ie. Jest jeden na cały numer.

Następny(e?) numery kupię raczej z ciekawości.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Secret Service powraca

Post autor: SithFrog »

Smutne jest, że nie potrafią jasno powiedzieć o co biega. Pegaz napisał, że od początku nie był w redakcji i tylko hobbystycznie pomagał. Szkoda, że był jednym z głównych nazwisk na polakpotrafi.pl. To się nazywa ordynarna ściema.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Secret Service powraca

Post autor: Dragon_Warrior »

już nie pamietam kiedy mnie ostatnio nie oszukali z czymś :P
aż jestem ciekaw ile artykułów PePe w sumie będzie w tych 6ciu numerach za które zapłaciłem :P
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Secret Service powraca

Post autor: boncek »

Lol, niezły wałek z tym odejściem. :D Mi się coś wydaje, że go najnormalniej przerósł ten sukces i stąd ucieczka.
Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Secret Service powraca

Post autor: Counterman »

Ej wyszedł drugi numer tego cuda na kiju? Bo się nie orientuję...

DW Ty będziesz wiedzieć, w końcu za 6 zapłaciłeś. :>
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Secret Service powraca

Post autor: Pquelim »

dwumiesięcznik ma być, więc jeszcze mają trochę czasu. Sprawdź co tam na fejsbuniu piszą.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3876
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Secret Service powraca

Post autor: PIOTROSLAV »

Obejrzalem dzis u dziewczyny wiadomosci. Wszystko o kampanii wyborczej bylo o tym jaki pis jest straszny...
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Secret Service powraca

Post autor: Dragon_Warrior »

Counterman pisze:Ej wyszedł drugi numer tego cuda na kiju? Bo się nie orientuję...

DW Ty będziesz wiedzieć, w końcu za 6 zapłaciłeś. :>
Życzyć Ci źle - to za mało :P
Obrazek
ODPOWIEDZ